Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: Papírmakettek

Threaded View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
  1. #1

    Alapbeállítás Papírmakettek

    Sziasztok!

    Év közben kezdett el érdekelni ez a féle makettezgetés és gyors alapok utánaolvasás és egy kezdeti bemelegítés után alkottam is két komolyabb Lara makettet (mi mást is ugyan).

    Az első az megvolt néhány nap alatt (a megosztott linken a Korábbiak mappában lesz található róla kép), míg a legutóbbi, két hétig készülő alkotás az én legújabb büszkeségem, egy 75 centi magas TR: Legend féle Lara, Tokyo öltözetben.

    Videó
    Képek

    Néhány hozzáfűznivalót természetesen inkább csak az utóbbi érdemel.
    A két hétig tartó készülését úgy kell érteni, hogy szinte csak azzal foglalkoztam (munkahelyen két hetes leállásunk volt), szóval ez kb nettó időráfordítást jelent (persze azért az evés, alvást, sportolgatás tevékenységek bele számítanak ).

    A hajával külön elment pár nap, olyan 3 biztosan. Az irtó pepecs munka volt, ott majdnem úgy döntöttem, hogy végül kopasz lesz (kár lett volna utólag).
    Persze a kezei sem voltak egyszerűek, apró ujjakkal meg tudott gyűlni a baj.
    Az arctól féltem, hogy az majd nem sikerül tökéletesre, mert ott tud kijönni leginkább bakizás, melléragasztás, de végül azzal is elégedett vagyok.

    Egyedül az a probléma vele mostanra, hogy kezd hajolni derékban szegény, a távolabb eső fegyver irányába. :/
    Ez kiküszöbölhető lett volna egyébként valamennyire, ugyanis az eredeti konstrukció szerint az egész makett alsó és felső testfele külön prodzsekt lett volna, amiket a végső összeragasztási folyamatban a két rész végét fedő két vízszintes síkot egymásra ragasztva állt volna fel egybe az egész makett, csak én kezdő létemre, félve az illesztési hibáktól, kihagytam ezeket a síkokat és lényegében folytonosan építettem minden további makett darabot egymásra.
    Most látom be, hogy azok a síkok adtak volna talán tartást és az öv meg egyébként is pont takarja az illesztéseket.

    Majd talán télen megbontom és megcsinálom normálisan (akkor lesz legközelebb hosszabb szabadidőm rá).

    A kinyomtatandó minták és a modellek digitális 3D-s alakjai (ezek mindenképpen kellenek, hogy ellenőrizhessük melyik makettdarab hová tartozik, hogyan illeszkedik) egyaránt megtalálhatóak az interneten, igazából én is csak letöltöttem mindent az eddigi makettjeimhez készen.
    "Csak" ki kellett őket nyomtatnom, kivágnom és összeragasztanom.

    Bármi kérdésre szívesen válaszolok a továbbiakban.
    Utoljára módosítva: fery02 által : 2015-09-25 01:08

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •