Végigvittem én is. Ez a kaland sokkal jobb, mint elődje, a TR2013, és hű a címéhez is: Rise of the Tomb Raider.

A történetmesélő szál igen erős, szerintem központi elem, ekörül alakul minden. A világ valóban olyan lett, amilyennek a fejlesztői blogban leírták. Remekül megoldották három történelmi kor ötvözését a valós legendákkal, egy gördülékeny sztorit tálalva elénk, amely végigkísér a játékon. Rengeteg a szöveg, érdemes a dokumentumokat is elolvasni, sokat hozzátesznek az atmoszférához. Nem is tudom, melyik előzetesben olvastam, hogy kevesebb a cutscene, kevesebb a szöveg… ez így nem igaz, rövidebbek, nem szakítják meg a játék folyamatosságát, sőt, segítenek fenntartani az izgalmi állapotot, a motiváltságot, nyughatatlan keresést. Pont olyan hosszúak, és pörgősek, ahogy kell, jól el lettek találva.

Lara jelleme is sokat fejlődött, néha már megcsillan az a Lara Croft, akit az old gen részekből ismerünk. Egy fordulópontot élhetünk át Lara életében… tanúi lehetünk, hogyan kezd kialakulni a saját hitvallása, és erősödik meg benne. Érdekes is, hogy míg az előző részben egy csetlő-botló, bizonytalan Larát irányíthattunk, gyilkológép ide vagy oda… itt ez már nincs jelen, megfoghatatlannak érződik a főhős, szemben az előző résszel, ahol közelebb érezhette az ember őt magához. Itt távoli, vannak más karakterek, akikkel könnyebb azonosulni.

A világ gyönyörű, élő, kellemesen barangolható. A történet adja a helyszíneket, amelyek ezúttal már a régi TR érzést is hozzák, a harcok csínjával fordulnak elő, kínálnak mindenféle kivégzési módot, így nem unalmasak sosem. Van olyan kiváltható képesség is, ami segíti a célzást, így akinek nem célja, hogy Tomb Raider játékban élje ki a célozgatós, elsőnézetű harci vágyait, az nincs rákényszerítve.

A sírok ezúttal jóval érdekesebbre sikerültek, igazán nagy kihívást sajnos így sem tartogatnak. A túlélő ösztön gomb nyomogatására nem volt szükség, bár akadt pár helyszín, ahol azért meg kellett állnom és jól körülnéznem, hogy akkor most mit és merre. A jutalmak tárgydarabok helyett immár képességek, amelyek segítenek a túlélésben, pl. a gyűjtögethető tárgyakat könnyebb észrevenni, vagy gyorsabban regenerálódik Lara élete.

A challenge-ek (kihívások) között is akad mókás, és szintén kapcsolódnak a történethez, vagy a helyszínhez. Pl. ahol célba lőni kell, azon a helyszínen kezd az ember igazán a harcra készülődni.

Összeségében: az elbaltázott marketing stratégia ellenére mindenkinek ajánlom a játékot, és hogy várja ki türelemmel, míg megjelenik a saját platformjára. Spoilerekre azt mondom így a játék ismeretében, hogy igazából nincs nagy leleplező, rettegni nem kell tőlük. Maga a történetfolyam, a helyszínek, és Lara személyiségének fényes és kevésbé fényes csillanásai itt azok, amik csodálatossá (ennyi böjt után, ja) teszik a játékot.