Oldal: 172 / 173 ElsőElső ... 72122162170171172173 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.711 - 1.720 (1721) összesen

Téma: Általános Tomb Raider Level Editor társalgó

  1. #1711

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Rég jártam erre, üdvözlök mindenkit! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A mostanában kiadott Tomb Raider 1 szerkesztett pályákat képtelen vagyok működésre bírni. Egy hibaüzenet fogad: unable to find shader file: shaders/2d.vsh

    Vajon mi lehet a probléma?

  2. #1712
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Szia! Konkrétan mely pályáknál jön elő ez a hiba? Gondolom a Tomb1Main-nel készültekkel lesz a gond.

    Sabatu legújabb pályájánál is előfordul? Benne van-e az említett fájl a shaders mappában?

    Screenshot 2023-10-30 233416.png

  3. #1713

    Alapbeállítás

    Szia! Pontosan így van, a Tomb1Main-nel van a probléma. Sabatu Tomb Raider 1 pályájának is csak a legeslegelső kiadott verziója indul el. Joel: Wanderlust, Sabatu:Tomb Raider 1 Gold, BlackWolfTr: Into the Realm of Eternal Darkness, Danath: Palace of Yama pályáknál például az általad említett "shaders" mappa a ludas...

  4. #1714
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Sziasztok.

    Egy kérdés.
    Újabb TR-es pályák nem játszhatóak XP alatt ?
    Sajnos,
    "The Infada Cult" (TR3)
    "Scepter of Seraphis"
    nem játszható XP alatt.
    S nem csak ezzel a 2 pályával találkoztam az elmúlt évben.

    Én linuxot használok, ami alatt nem futnak a szerki pályák, ezért még mindig van a gépemen XP.

    Ki adhatnák már LINUX-ra is a pályaszerkesztőt, hogy natívan lehessen alatta is játszani a TR-ekkel.

    Obig! Nem lehetne addig is valahogy jelölni a pályák nevénél, X64 vagy X32 szerkesztővel van készítve ?

    Duduska.

  5. #1715

    Alapbeállítás

    Hát én most nem tudok ezzel foglalkozni. Vagy egy hónapig nem leszek. Utána megnézem mit lehet tenni.

  6. #1716
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Idézet baal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia! Pontosan így van, a Tomb1Main-nel van a probléma. Sabatu Tomb Raider 1 pályájának is csak a legeslegelső kiadott verziója indul el. Joel: Wanderlust, Sabatu:Tomb Raider 1 Gold, BlackWolfTr: Into the Realm of Eternal Darkness, Danath: Palace of Yama pályáknál például az általad említett "shaders" mappa a ludas...
    Hmm érdekes, esetleg arra tudok gondolni, hogy a vírusirtó törli ezeket a fájlokat? A tomb4.exével is elő szokott fordulni.

    Idézet Duduska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Egy kérdés.
    Újabb TR-es pályák nem játszhatóak XP alatt ?
    Sajnos,
    "The Infada Cult" (TR3)
    "Scepter of Seraphis"
    nem játszható XP alatt.
    S nem csak ezzel a 2 pályával találkoztam az elmúlt évben.

    Én linuxot használok, ami alatt nem futnak a szerki pályák, ezért még mindig van a gépemen XP.

    Ki adhatnák már LINUX-ra is a pályaszerkesztőt, hogy natívan lehessen alatta is játszani a TR-ekkel.

    Obig! Nem lehetne addig is valahogy jelölni a pályák nevénél, X64 vagy X32 szerkesztővel van készítve ?

    Duduska.
    Szia Duduska!

    Sajnos egyre több olyan pálya lesz, ami XP alatt már nem fog futni, még Win 7-en sem. Folyamatosan fejlesztik az eszköztárat, hogy az újabb rendszereken könnyebb legyen a szerkesztés és a játék. A TEN-t is egyre többen használják már, amihez minimum Win 8 kell. (Ha csinálok még pályát a mostani után, amit lassan befejezek, akkor valószínűleg én is a TEN felé kacsintgatnék, mert már kikészít, hogy a régebbi motorral mindig valami javíthatatlan hibába botlok.) Linuxban egyelőre még nem gondolkodnak az új szerkesztő és motor készítői, gondolom, túl bonyolult lenne másik rendszerre is fejleszteni, és a mostanin is van mit javítani bőven.

  7. #1717

    Alapbeállítás

    Köszönöm a segítséget! Megoldódott a probléma, bár elég nyakatekert módon. A Tomb1Main 2.15 verzióját letöltöttem, csináltam neki egy mappát. Joel-Wanderlust pályáját felmásoltam egy külön mappába, és a benne lévő fájlokat átmásoltam a Tomb1Main mappába, felülírva ezzel ott néhány fájlt. A Tomb1Main mappában lévő .exe fájlt elindítva végre elindult a játék.

    Más Tomb Raider 1 szerkesztett pályával még nem próbáltam ki, de gondolom működik.

  8. #1718
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Örülök, hogy végül megoldódott!

    Tomb of Csajkovszkij - már aki emlékszik még rá, nem olyan vad, mint az eredeti elképzelések, de elkészült "Görög kincskereső" a címe, viszonlag rövidebb, lazább pálya, a titkok helyére pár TR talis emlék/utalás van elrejtve. A jövő év elején (vagy esetleg 31-én) tervezem kiadni, amikor a karácsonyi pályák lecsengenek kicsit.
    Boldog Karácsonyt mindenkinek!












  9. #1719
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hmm érdekes, esetleg arra tudok gondolni, hogy a vírusirtó törli ezeket a fájlokat? A tomb4.exével is elő szokott fordulni.



    Szia Duduska!

    Sajnos egyre több olyan pálya lesz, ami XP alatt már nem fog futni, még Win 7-en sem. Folyamatosan fejlesztik az eszköztárat, hogy az újabb rendszereken könnyebb legyen a szerkesztés és a játék. A TEN-t is egyre többen használják már, amihez minimum Win 8 kell. (Ha csinálok még pályát a mostani után, amit lassan befejezek, akkor valószínűleg én is a TEN felé kacsintgatnék, mert már kikészít, hogy a régebbi motorral mindig valami javíthatatlan hibába botlok.) Linuxban egyelőre még nem gondolkodnak az új szerkesztő és motor készítői, gondolom, túl bonyolult lenne másik rendszerre is fejleszteni, és a mostanin is van mit javítani bőven.
    Szia Matie !

    Köszönöm a válaszod.
    Sajnos, egyre többször fogok akkor ebbe belebotlani.
    Már nem nagyon szerettem volna WIN szemetet felrakni .
    Hmmm ez van ... Amíg nem lesz portolva, a szerkesztő LINUXra, addig kénytelen leszek levágni egy kis helyet, a játéknak :-(

    Jó hír, lesz BTB 2024 .... Yes "Beyond The Basics 2024 - Egypt - Builder Registration"
    Bízom benne, futni fog XP alatt is ...

    Üdv Duduska

    (U.I. Te be fogsz nevezni ? Boldog Karácsonyt neked, nektek és mindenkinek )

  10. #1720
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Idén nem tervezek belevágni a Back to Basics-be, elég sűrű időszakom lesz megint, így nem fog beleférni sajnos. De van pár nagyon erős szerkesztő, aki benevezett, biztos lesznek nagyon jó pályák És a csomag, amit a szerkesztők kapnak most, valami elképesztő!

    Remélem, jól teltek az ünnepek!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •