én rajzoltam majdnem mindent hozzá. de van ami csak egy nagy vázlat volt. pl.: alaplap. A videokártyát netről vadásztam és méretre igazítottam kb. Meg volt 1 vagy 2 modell ami a gyártó honlapján fennvolt. Talán a Koolance pumptop.
Amúgy SolidWorks és 3d studio max. A renderrel nem pöcsöltem sokat, nem az volt a cél.
A vízhűtés nagyon drága móka. 200 fölött lesz a vízhütés simán szerintem. A radiátorok darabja 19.000 kb, plusz drága szállitás angliából. A 6db Noctua ventilátor 33 körül volt. már ez 70-75. Kell még egy pumpa, pumptop meg tartály, ezek is kitesznek majd 70 körüli összeget.. már lassan 150-ről beszélünk és a fix csövezés meg a hozzá való fittingek meg sincsenek, aminek darabja 3-5000 között van és kell egy szatyorral belőle.
Ha csak csendesebb és jobb hűtési teljesítményt szeretnél, egy zárt rendszerrel jobban jársz (radiátor+cpublokk+pumpa). Procira egy 120x240-es radiátor két ventivel simán elég. Több cég is gyárt ilyen kombókat. Nagyon gyakran a vizpumpa a procihűtő fölött van. Van amelyik még bővithető is, azaz bontható a csövezése.
Ha faragni szeretnél akkor a 100-ast simán elérheted, vagyis inkább elkerülheted minőségi alkatrészekkel, egy szimpla CPU hőtéssel is. Csak a jóféle CPU blokkok 20-30 között vannak. a pumpa is. a radiátor is. A videókártya blokkok még drágábbak. Minden drága sajnos. De a legtöbb hobbi egy feneketlen kút pénz szempontból.