Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 40 (40) összesen

Téma: Szia OBig :-)

  1. #31

    Alapbeállítás

    Majd leírom Kacsa, csak még várok. Nem akarom senki kevét elvenni.
    Amúgy jól mondod. Aki el tudja felejteni a régi részeket, és szereti az öldöklést, annak jó.
    Eddig annyit írtam, hogy: Ennek új rajongói tábora lesz. De én nem leszek köztük.
    Ha annyira provokálsz, most kibővítem pár szösszenettel. Ez biza nem TR. Hát milyen TR az, ahol kapsz 10 pontot ha simán kinyírod az ellent, és ha brutálisan legyilkolod, hogy fröcsög a vér, akkor meg 50-et? Ugyanmár. A sírokba be sem kell menni, úgyis végigvihető. Ha be se mész, akkor mi is van benne TR? Semmi. Mész, gyilkolsz, gyilkolsz, ennyi. Ilyen játék van egy rakással.
    Az interaktív részektől meg hányingerem van. A Legendben is sokkal jobb volt ez.
    Csak figyeld meg. Egy hete kezdődött a játék, mára visszaesett a fórum forgalma már a negyedére, egy hónap múlva meg csak maradunk, akik voltunk.
    Nem sok fog vele 3-4-8-10.szerre is végignyomulni vele. Én meg pláááne.

    Na köllött ez neked?

  2. #32
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Én is sokat gondolkodtam azon, hogy a régi részeket mi tette nagybetűs TOMB RAIDER-ré, és miért nincs meg ez manapság a játékokban.

    1. Kincsek - akár kitaláltak is - amik akár passzolhatnának is az adott földrajzi terület történelméhez.
    1. Olyan egyébként logikus feladványok, amikre az ember elsőre nem is gondolna.
    2. Gyors és hosszú vérge**ó vesszőfutás, ahol egy rossz időzítés, és 5-10 percnyi játékot kezdhetsz újra.
    3. Több (vagy nagyobb) területen átívelő feladatok.
    4. Szint statisztikák, időrefutás, stb.

    Az új rész tekintetében:
    1. Kincsek: még nagyjából rendben is lett volna - ha egy kicsit nagyobb feneket kerítenek neki, és - ahogy írtad, nem opcionális "mellékszál" a lövöldözésben. Szerintem az Underworld köcsögrugdosása, kavicsgyűjtése szánalmas próbálkozás volt a gyüjtögetésre. A "The Tomb Raided." (vagy valami ilyesmi) felirat sokaknak vicces, jópofa, de nekem csak egy noteszlapnak tűnik, amit épp akkor pipáltunk ki. Gáz.
    2. Feladványok, fejtörők: lehettek volna (akár nehézségi szinttől függően) nehezebbek, de hard-on ne adjon már tanácsokat, ha 5 perc alatt nem jövök rá a megoldásra. Bár az jópofa, hogy egy-egy próbálkozás után annyit megjegyez, hogy "még egy kicsi és sikerülne" - úgy, hogy közben lehet, hogy a megoldás nem arra van, amerre épp próbálkozol
    3. Vesszőfutás - eltekintve a interaktív videóktól - nem volt a játékban. Esetleg egy-egy olyan harci jelenet, ahol nem az volt a cél, hogy kinyírj mindenkit, hanem csak át kellett törni rajtuk.
    Egy olyan harc volt, amin vagy 3-4 órát elbíbelődtem (a következő checkpointig sok különböző helyzetű és fegyverzetű ellenfelen kellett átjutni), de ez sem vesszőfutás, csak annyiban kapcsolódik, hogy sokat kellett kibírni a következő checkpoint-ig.
    Egyszerűen nem értem, hogy miért nem vállalják a fejlesztők annak a kockázatát, hogy betesznek plusz egy nehézségi szintet, amik a régi TR szívását idézik. Nincs segítség, nincs kiemelés, gomb megjelenítés, hogy mikor melyik gombot nyomd.
    Manapság azok a játékok népszerűek, amiket bárki végig tud vinni minimális kitartással. Sok csillagot lehet gyűjteni és számokban mérhető a teljesítménye.
    4. Nem igazán van, a multiplayer rendszerek achievement rendszere nem erre halad, ezen nem is nagyon tudnak változtatni.

    De egyébként nekem ez a játék TR. Elfogadom, hogy ma ilyennek kell legyen.
    Bár talán el lehetne gondolkozni azon, hogy egy kalandjátéknak miért kell 18+-os jeleneteket tartalmaznia. Mert tartalmazott, néhány horrorjátékot is megszégyenítő természetességében..

    Minden változik, és aki ezt nem fogadja el, az lemarad és csak az emlékeinek fog élni - és sóvárogni fog a megszokott dolgok után.
    Örülök annak, hogy kaptam egy olyan játékot, amit sok más játékkal ellentétben nem igazán tudtam letenni, és hajnali 4-5 körül azért feküdtem le, mert nem jutottam előre egy harcban (ld. fenn )

    Sikerült úgy prezentálni a reboot-ot, hogy - a régi részek ismeretében - illik a történetbe. Nem tettek bele egy vödör klisét (Amanda, anyu, apu, pld.) feleslegesen.
    Ha lenne hozzá pályaszerkesztő, szerintem hosszú évekig bebetonozná magát a népszerűségi listák felső traktusába.

    A multiplayert még nem próbáltam, de ki fogom
    Utoljára módosítva: zsolt által : 2013-03-11 15:22

  3. #33

    Alapbeállítás

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minden változik, és aki ezt nem fogadja el, az lemarad és csak az emlékeinek fog élni - és sóvárogni fog a megszokott dolgok után.
    Már bocs zsolt, de ez egy marrhaság.

    Gondolom nemsok szerkipályát látál már. Én el leszek velük.
    Egyáltalán te végigvitted a régi részeket, Mert ha igen, emlékezhetnél az álmatlan éjszakákra, amikor azon agyaltál, hogy merre kéne továbbmenni. Merre lehetnek a secretek. No az TR volt. Ez meg NEM.
    No de hát ezért szép az élet, a világ, mert ennyiféle ember lakja. Ennyiféle ember, ennyiféle játék, ennyiféle vélemény.
    Jó játék ez bizonyára. Új generációs. Reebot. De csak a neve TR.

  4. #34
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Kétségtelen, hogy én nem vagyok - jó értelemben - megszállott. Ezt sosem állítottam magamról.
    De én is túrtam az orrommal 640x480-as képernyőt, lesötétített szobában, hogy hol van pár pixel eltérés a textúrán.
    Az első két rész után nekem elég volt a 3. rész demója, hogy leszakadjak a sorozatról, és az AoD-ig ne is találjak vissza.

    Azt én is aláírom, hogy a régi részekhez képest az összes Crystal-os epizód nevetségesen(!) könnyű. Ahogy írtam, nem értem, hogy miért nem lehet mindkét érdeklődési kört (Casual, HC) kiszolgálni játékról-játékra.
    Mintha feltétel volna, hogy a legnehezebb fokozaton is bárki végigvihesse minimális erőfeszítéssel. Az Anniversary remek lehetőség lett volna arra, hogy felmérjék azt, hogy mennyire van igény a tényleges HC játékosok kiszolgálására - egyszerűen annyival, hogy lehetőséget teremtenek arra, hogy az eredeti sztorit játszhassa le aki akarja az eredeti nehézségi szinteken.

    Én ezért is szajkózom jóideje, hogy ennek a játéknak a lehető legjobbat egy pályaszerkesztő jelentené. Nagyjából a fejlesztők képbe kerülnének, hogy merre is kellene haladni a játék összetételét, nehézségét tekintve.
    Évekig elélhetnének abból, hogy a játékosok alá tolják a pályaszerkesztő anyagokat.

    A Left 4 Dead játéknál ez bevált 2009 novembere óta él és virul a játék 2. része (már ott is hiszti volt, hogy az első rész még javában pörög, minek második csak hogy eladhassanak valami újat), és köszöni, de szó sincs arról, hogy újabb epizód készülne gőzerővel.

  5. #35

    Alapbeállítás

    640*480-ban? TR1, TR2? És nem láttad a TR3, TR3Gold,, TR4, TR5-öt?
    Hát zsolt akkor még keveset éltél.
    Ma már én pölö 1600*1200-ban játszok velük, és a szerkipályákkal is. Javaslom nézz bele párba, hogy ma már mit lehet kihozni belőlük. Akár Roli legújabb demóját, vagy Titak Mists of Avalon - First Clues pályáját. (Ez utóbbit főleg a textúrák miatt írtam, és nem a feladatok színessége miatt.)
    Addig nincs is összehasonlítási alapod az OldGen, és a mostani között.

  6. #36
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Hát azé OBig nak van igaza miaz hogy nevetségsen könnyűek a régiek nekem azok nem voltak azok és a szerki pályák is jók. Nagyon sok felér egy teljes játékkal pl. rev 4 demo, kap project stb. Én játszottam oldgen tr-rel és 100%-sa elégedett voltam a felingjével környetzetével hangulatával egyik játéksem úgy indult mint a mostaniak mert nem mindig volt 4 magos proci
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  7. #37
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet Caroline eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát azé OBig nak van igaza miaz hogy nevetségsen könnyűek a régiek nekem azok nem voltak azok és a szerki pályák is jók. Nagyon sok felér egy teljes játékkal pl. rev 4 demo, kap project stb. Én játszottam oldgen tr-rel és 100%-sa elégedett voltam a felingjével környetzetével hangulatával egyik játéksem úgy indult mint a mostaniak mert nem mindig volt 4 magos proci
    Szerintem valamit félreolvashattál, én az új részekre írtam, hogy könnyűek:
    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt én is aláírom, hogy a régi részekhez képest az összes Crystal-os epizód nevetségesen(!) könnyű.
    Nem a 4 magon múlik. Manapság már nem lehetne eladni a TR1 történetét. Az új részeken minden az utolsó apróságig megtervezett, megkomponált, megkoreografált. Nem 2 geek srác agymenéséből kerekedik a történet, hanem szaktekintélyek írják a játék forgatókönyvét, tornászokkal, kaszkadőrökkel készül a motion capture, világhírű zeneszerző írja a zenét.. soroljam?
    Nehéz vagy sem, manapság az a réteg, aki elolvadt azért, hogy napokig bolyonghasson egy egyébként 20 perc alatt bejárható területen kiutat keresve, egyszerűen nem tudná kitermelni a 20 percen keresztül görgetett stáblista bérét, és sohase generálna 48 óra alatt 1 000 000 eladott példányt.

    Éppen ezért az a TR, amit most játszunk már sose lesz olyan, amilyen volt. Legalábbis a hivatalos anyagok.

    OBignek teljesen igaza van, hogy ezek a játékok már nem Tomb Raiderek, ha szigorúan azokat a jegyeket vesszük figyelembe, amik alapján ismertté vált a játék.
    A grafikai újítások és a TPS újdonsága, amit a sorozat jelentett a korában a 3. résszel elmúlt, a Chronicles tisztán üzleti megfontolásból készült, az Angel of Darkness környékén pedig teljesen elveszett.

    Boldogabbak lettünk volna-e, ha az EIDOS lefújja az AoD kiadását, a brand-et megszüntetni?
    Boldogabbak lettünk volna-e, ha az AoD után döntenek úgy, hogy nem lesz több epizód?
    Ha ti hoznátok olyan döntést, ami a sorozat jövőjét határozná meg, merre indulnátok?

    Mivel érnétek el, hogy a boltok polcáról ne a Far Cry 3 kerüljön a kosárba, hanem Tomb Raider?

  8. #38

    Alapbeállítás

    Gondolkoztam pár napot zsolt, hogy válaszoljak-é. Nem akarlak megbántani, tehát ne is úgy vedd.
    DE:
    Eltértél a témától. Itt nem arról volt szó, hogy mi az üzlet, hogy miért lett ilyen ez a rész. Nem bizony, nem erről volt szó, hanem arról, hogy összehasonlítottuk a régi OldGen részekkel.
    És ehhez bizony Te nem vagy kompetens. Egyszerűen ehhez Te nem szólhatsz hozzá.hisz nem is ismered a régi részeket. Aki nem látta a TR3, és főleg a TR4-et annak fogalma sem lehet a régi részek hangulatáról. Ennyi. Úgyhogy ezekről Te ne alkoss véleményt kérlek. Hiteltelen a véleményed, már megbocsáss.
    Igen, ez a rész egy nagyszerű akciókalandjáték. A mai kor és a felhasználók igényeinek megfelelően. Ennyi.
    Ezen nem is vitatkoztam. Tehát zárjuk le jó?

  9. #39
    Történész kistaki112 logója
    Csatlakozott
    15-12-13
    Hely
    Balkány
    Üzenetek
    81
    Gamer ID-k

    Gamertag: kistaki114 Steam ID: kistaki112

    Alapbeállítás

    Szervusz
    Tudom nem most érkeztél a fórumra de érezd magad jól a fórumon

  10. #40

    Alapbeállítás

    Hát köszönöm szépen.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •