Oldal: 53 / 55 ElsőElső ... 3435152535455 UtolsóUtolsó
Eredmény: 521 - 530 (542) összesen

Téma: Tévé, filmek, sorozatok...

  1. #521
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Írnék pár sort a Westworld-ről. Röviden és tömören: nekem egyáltalán nem tetszett, sokkal többet vártam tőle. Kicsit bővebben: állítólag az HBO ezzel a sorozattal akarta kiváltani a Trónok Harca okozta űrt. Gondoljatok csak bele, két nagy húzónév, nagy költségvetés, látvány, miegymás. Mondjuk ha azt veszem, akkor Sir Anthony Hopkins és Ed Harris jók voltak a szerepeikben, bár nem mintha bármi számukra megerőltető lett volna az egészben, és volt néhány szép táj is. De kb. ennyi, amit így hirtelen pozitívumként tudnék említeni. Ahogy kicsit utánaolvasgattam, úgy láttam, hogy két tábora van a sorozatnak. Vannak akik istenítik, és vannak azok, akiknek nagyon nem tetszett. Nos, én általában nem szoktam felülni a hype-vonatra, távol áll tőlem. Attól, hogy valamiben használnak szimbolikát, még nem lesz művészi vagy elgondolkodtató. Attól, hogy sokat rejtélyeskednek, még nem lesz csavaros "mindf*ck" a végén. Az a fő baj, nagyon érződik az rajta, hogy "Na, majd most megmutatjuk, milyen hatalmas írók is vagyunk..." és a dolog pont fordítva sül el. A sorozat alapötlete, még ha egy korábbi hollywoodi film is az alapja, nagyon jó, azért is voltam kíváncsi rá. De! Teljesen fölöslegesen elnyújtott az egész és tele van üresjáratokkal. Komolyan mondom, én több részen is szó szerint bealudtam, és csak becsületből tekertem vissza, gondoltam ha már elkezdtem nézni, akkor befejezem, hátha lesz valami igazán jó is. Akkor ott vannak a csavarok, bizony. Hát ezeket sem tudtam elfogadni, mert a legtöbbjére már sok résszel korábban rá lehetett jönni, az internet is tele volt velük, vagy ha elkezdődött az a bizonyos jelenet, akkor már volt az embernek egy igen erős sejtése arról, hogy mi várható majd - és rendszerint úgy is lett. De ha esetleg mégis valami olyan történt, amire nem számítottam, akkor se dobtam el az agyamat. Hogy miért? Ez egyszerű, mert ez a sorozat következő nagy hibája: nincs egy igazán szerethető karakter se, sem pedig olyan valaki, akiért igazán izgulni tudnánk, vagy csak kötődnénk hozzá. Egész végig maximum csak egy karaktert ismerhettünk meg a többiektől eltérően jobban. Így pedig nehéz.

    A zenében is csalódtam, a Trónok Harca zeneszerzőjétől lényegesen többet vártam. A tíz rész alatt összesen egy szám volt, ami tetszett és kész. De persze a marketinggépezet már beindult a következő évadra, és elkezdték az alkotók a szokásos szövegeket és a misztikusnak szánt ködösítéseket. Nagyon szeretem Christopher Nolant, igaz hogy van néhány erősen túlértékelt filmje (pl.: Eredet), de tett ő már le olyat is az asztalra, amire azt tudom mondani, hogy egyszer mindenképpen látni kell, mert annyira jó (A tökéletes trükk). Éppen ezért reméltem, hogy az öccsében is van valamennyi kurázsi, na meg dolgoztak ők már ketten együtt. Azt kell mondjam, nem hiába a bátyja az elismertebb és híresebb. Na és persze ott van a régi nagy kedvencem, akinek ha meglátom a nevét, általában menekülőre fogom. Kivételesen most nem írok nevet, mert nem akarom reklámozni őt. Sok film kötődik a nevéhez, és jó ha van kettő vagy három olyan, ami tetszett tőle. Azóta kerülöm őt, mióta a Mission Impossible harmadik részének a végén volt képe ugyanazt eljátszani, amit korábban már megtett az egyik Lost epizódban. Természetesen tiszteletben tartom azoknak is a véleményét, akiknek tetszett a sorozat, én csak őszintén leírtam a véleményemet. Igazából, ha nagyon megerőltetem magamat, akkor tudnék még egy-két jobb dolgot mondani a sorozatról, de nem teszem, két okból sem. Egyrészt mert egyáltalán nem olyan dolgok, amikre azt mondja az ember, hogy "Wow, ez igen!", másrészt mert ha eszembe jutna egy jó dolog, biztos hogy rögtön tudnék mondani két rosszat is pluszba, és nem tudnám megállni, hogy ne írjam le még azokat is - pedig nem ér ez annyit, hogy tovább folytassam. Így is közel 100%-ban lefedtem a szerintem lényegi dolgokat, melyekből mindenki el tudja dönteni, hogy akarja-e nézni, vagy sem. Zárójelben azért megjegyzem, hogy ez nem az a sorozat, amelyből elég megnézni pár részt, hanem vagy végignézi az ember az egészet, vagy nem. És hogy fogom-e nézni a második évadot? Háát valószínűleg nem, mert nem nagyon érdekel a fenti okok miatt, de azért a matematikai esélyt megadom neki, hogy hátha esetleg egyszer valamilyen csoda folytán mégis majd a távoli jövőben... Azt azért bevallom, hogy egy dologra kíváncsi lennék, miszerint
    Spoiler!
    , de megmondom az igazat, annyira nem érdekel, mert tekintve a sorozat eddigi megoldásait, nagy valószínűség szerint csalódnék benne.
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2016-12-13 02:22

  2. #522
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Megnéztem az Assassin's creedet, hát elég trutyi egy film lett a játékra nézve kész katasztrófa, unalmas vontatott, annyi van benne mint a bemutatókban, semmi több. Egy petákot nem ér, a játék jobb sokkal jobb
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  3. #523
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Akkor nem bánom, hogy kihagytuk. Nem fűztem hozzá túl sok reményt, bár többnyire vegyesen olvastam róla. Valószínűleg a Resident Evil is kimarad, arról még rosszabbakat lehet hallani. Helyettük megnéztük a Széttörve c. filmet, na az nem volt rossz, tetszett a színész alakítása, és a mondanivalója is érdekes volt. (Most olvasom, hogy lesz folytatása.)

    Spoiler!

  4. #524
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Én sem néztem meg moziban az AC-t, fölösleges pénzkidobásnak gondoltam. De nem bántam meg. Igazából, már a trailerek se hozták meg az étvágyamat hozzá. Nem nagyon fogott meg.

    Ellenben a Széttörve tényleg egész jó volt. Főleg James McAvoy miatt persze. Filmként van jobb is a műfajban, de az ő alakítása hozzáadott az egészhez. Azt sajnáltam, hogy viszonylag kevés személyiségét mutatták csak meg a filmben. Mondjuk kicsit jobbra számítottam, de nem bántam meg.
    Spoiler!


    Ha pedig valaki egy igazi kemény filmet akarna megnézni (figyelj Mep ), akkor szívből ajánlom A Boszorkány című filmet. De csakis saját felelősségre. Annyira erős atmoszférája és fényképezése, na meg színészei vannak, hogy az már fáj. És a szinkron is nagyon jó volt, ami meg ritka!

  5. #525
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Talán mondanom sem kell, de a Mindenki című film megnyerte a Oscart! Nagyon sok jót hallottam róla, na mondom akkor megnézem, végül is 25 perc nem annyira sok idő. És azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem csalódtam benne, nekem nagyon tetszett! De tényleg, amilyen rövid volt, olyan jó volt. Meg eleve, ha rossz lett volna, mert túlhypeolták, vagy akármi, akkor nem írnék most ide. Amit ki lehetett hozni 25 percből, azt megtették, sőt, én szívesen néztem volna tovább. Feszes tempójú film, nem ült le egyszer sem, minden a helyén volt, egyszóval jól megtervezték. Tetszettek a kamerabeállítások, a látvány, a díszlet, a vágás, a rendezés, a zene, a dalok és persze a színészek - egyszóval minden. A két főszereplő leányzó fiatal koruk ellenére már egész jó referenciájuk van a szakmában, például Antonio Banderas-szal is forgattak már mindketten. Ráadásul még tehetségesek is, meg merem kockáztatni, hogy akár még nagy jövő is állhat előttük. És külön meg kell említeni az énektanárnénit is, ő is nagyon jól játszott, abszolút hiteles volt a szerepben. Egyesek beleláttak bizonyos politikai dolgokat is, de szerintem ez nettó hülyeség. Illetve páran észrevettek néhány kisebb bakit, amik nem illettek a korba, úgymint pl. Budmill táska meg hasonlók. Mondjuk nekem nem tűnt fel, de biztos úgy van.

    Mindenkinek gratulálok!

    Utoljára módosítva: drlecter által : 2017-02-28 01:57

  6. #526

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyesek beleláttak bizonyos politikai dolgokat is, de szerintem ez nettó hülyeség. Illetve páran észrevettek néhány kisebb bakit, amik nem illettek a korba, úgymint pl. Budmill táska meg hasonlók. Mondjuk nekem nem tűnt fel, de biztos úgy van.

    Mindenkinek gratulálok!
    Valóban sikerült az újabb szobrocskát elhozni. Ami a politikai felhangokat illeti, inkább no comment. Igen, én is láttam más fórumokon konkrétan a Budmil-t bakinak nézni, de ez téves: a cég bejegyzése 1990-ben történt, a film pedig 1992-ben játszódik. (Amúgy a név jelentése: BUDapestMILánó, magyar-olasz vegyes cég.)

    Ezúton is gratulálok Kristófnak és csapatának, szép volt!

  7. #527
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Zsolt_72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban sikerült az újabb szobrocskát elhozni. Ami a politikai felhangokat illeti, inkább no comment. Igen, én is láttam más fórumokon konkrétan a Budmil-t bakinak nézni, de ez téves: a cég bejegyzése 1990-ben történt, a film pedig 1992-ben játszódik. (Amúgy a név jelentése: BUDapestMILánó, magyar-olasz vegyes cég.)

    Ezúton is gratulálok Kristófnak és csapatának, szép volt!
    Ha jól láttam, akkor a leírásban 1991-et írtak, de ez nem változtat semmin.
    És köszi az infót, ezt nem tudtam, ma is tanultam valamit.

  8. #528
    Archeológus TranSam logója
    Csatlakozott
    12-08-08
    Hely
    Debrecen
    Üzenetek
    227

    Alapbeállítás

    Egész jó film. Szerintem is érdemes megnézni.

    Személyes emlékeim is vannak ezzel kapcsolatban, majdnem pontosan ugyanez játszódott le velem is jó pár évvel ezelőtt. Mondjuk abban az esetben nem volt (és nem is lehetett) ilyen összetartó a csapat. Viszont a BBC dalversenyét megnyerték(tük). :-)

  9. #529
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet TranSam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egész jó film. Szerintem is érdemes megnézni.

    Személyes emlékeim is vannak ezzel kapcsolatban, majdnem pontosan ugyanez játszódott le velem is jó pár évvel ezelőtt. Mondjuk abban az esetben nem volt (és nem is lehetett) ilyen összetartó a csapat. Viszont a BBC dalversenyét megnyerték(tük). :-)
    Gratulálok nektek!

  10. #530

    Alapbeállítás

    Idézet TranSam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Személyes emlékeim is vannak ezzel kapcsolatban, majdnem pontosan ugyanez játszódott le velem is jó pár évvel ezelőtt.
    Miért? Azt mondta a tanérnénid, hogy csak tátogj?

Oldal: 53 / 55 ElsőElső ... 3435152535455 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •