Oldal: 52 / 55 ElsőElső ... 2425051525354 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 511 - 520 (542) összesen

Téma: Tévé, filmek, sorozatok...

  1. #511

    Alapbeállítás

    Idézet Duduska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert az is "Birodalom Visszavág" remake lesz.
    Néztem a "kiszivárogtatott" filmeket, s nekem, egyértelműen birodalom visszavág felfrissítés.
    Sőt a "3 film másfél év alatt" is erre enged következtetni, mind a 3 részt remakelik.
    Nem tudom, én nem hiszem, hogy annak is remake jellege lesz majd. Szerintem a rész végére már épp eléggé más irányba indították el a sztorit, és a főgonoszok, illetve a motivációjuk is különbözik annyira, hogy ne remake legyen belőle. Amúgy ha nincs a Halálcsillag 3.0, itt sem lógott volna ki ennyire a lóláb, azt nem kellett volna, de amúgy más gond nem volt.
    A három film másfél év alattba pedig beletartozik az idei Rogue One is, ami az Új remény előtt játszódik. Ez az évi egy SW film a fővonal-spinoff-fővonal-spinoff ütemmel amúgy nem egy eszeveszett tempó, bőven van idő alakítani a forgatókönyvön, szóval én nem tartanék attól, hogy rossz lesz a következő fővonalas epizód (a Rogue One meg állatinak tűnik a reklám alapján)

  2. #512
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet sgtGiggsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, én nem hiszem, hogy annak is remake jellege lesz majd. Szerintem a rész végére már épp eléggé más irányba indították el a sztorit, és a főgonoszok, illetve a motivációjuk is különbözik annyira, hogy ne remake legyen belőle.
    Neked legyen igazad.
    Én viszont nem igazán láttam nagy elhajlást a 7. végén.
    Az hogy a lány vissza adja apjának a lézerkardját, nem sokmindent mond.....

    Idézet sgtGiggsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ha nincs a Halálcsillag 3.0, itt sem lógott volna ki ennyire a lóláb, azt nem kellett volna, de amúgy más gond nem volt.
    Szerintem a halálcsillag 3.0 csak egy pötty volt a retro érzések sorában .....
    Már a legelején .... Leila R2-be rakja a tervrajzokat = SW7 BB-be rakjuk a tervrajzokat.
    Keressük R2-őt = Keressük BB-t ..............
    Sorolhatnám még jó sokáig ....

    Idézet sgtGiggsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A három film másfél év alattba pedig beletartozik az idei Rogue One is, ami az Új remény előtt játszódik. Ez az évi egy SW film a fővonal-spinoff-fővonal-spinoff ütemmel amúgy nem egy eszeveszett tempó, bőven van idő alakítani a forgatókönyvön, szóval én nem tartanék attól, hogy rossz lesz a következő fővonalas epizód (a Rogue One meg állatinak tűnik a reklám alapján)
    A látvánnyal nekem sem volt gondom, az pazar volt, csak a kronológia ...... Ááááhhh ......

    Akik ismerik a Star Trek Mozis sorozatot, meg egyáltalán a sorozatot, azok tudják, hogy mennyire belepasszolt a 2 új rész a STAR TREK idővonalba.

    A Star Wars idővonalbeli 1-2-3 passzolt a teljes sorozathoz.
    Persze sokan fanyalogtak arra is, de szerintem jól sikerültek, a 7-el ellentétben

  3. #513
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Akkor egy kis témaváltás a Trónok Harca irányába. Aki nem látta még a legutóbbi, azaz ötödik részt, vagy akár az egész eddigi évad kimaradt, azoknak csak annyit mondok, hogy nagyon jó rész volt, erre várt mindenki kb. másfél évad óta!
    Spoiler!
    Nekem visszaadta a hitem a sorozatba - és még van öt rész! Tényleg mindenki és minden összhangban volt, szinte az összes színészt csak dicsérni tudom. Tele volt remek karakterpillanatokkal, remélem mostmár ilyen tempó lesz végig. Esetleg
    Spoiler!
    lógott ki talán a sorból egy kicsit, de őt sose szerettem annyira.


    Innentől erősen spoileres!

    Végre kezd az összes szál összeérni, melyekből néhány most végre kicsúcsosodott. Érdekes volt látni, hogy Sansa miért hazudott a bátyjának, aki meg neki segít. Nagyon tetszett a királyválasztós rész, sok lehetőséget látok az új karakterben, aki vélhetőleg afféle "mini Ramseyként" fog funkcionálni. Dany nem szerepelt sokat, de neki is jutott egy szép karakterpillanat, Jorahval egyetemben. A másik új karakter, a Vörös Papnő is jó volt, benne is ott a potenciál. Na meg szépen helyre tette Varyst. Várom már, hogy mi lesz Aryaval, bő másfél évadnyi idő óta szinte egy helyben topong, igaz mostanra mintha kezdne az is érdekfeszítőbb lenni. Viszont az epizód legjobb része egyértelműen az utolsó jelenet volt Hodorral és a Másokkal az élen. Nem is Hodor halála volt a legjobb, bár személy szerint nekem az egyik "kedvencem" lett az egész eddigi sorozatból, hanem inkább az, hogy kiderül mi is az eredete a nevének. Zseniális húzás volt a "Hold the Door" Martintól! Hodor karaktere ennél jobb lezárást nem is kaphatott volna. Igazán szomorú és szívszorító volt. Mondjuk ezt az idősíkos írói eszközt még mindig nem teljesen értem, ha valaki érti vagy ismeri, és szívesen elmagyarázná nekem, azt nagyon szépen megköszönném!

    Megtekinthető a következő rész előzetese is, lesznek abban is jó dolgok Királyvárban:
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2016-05-23 23:54

  4. #514
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Az évad 5. része valóban nagyot ütött - sorozat, sőt, szerintem még film se nagyon okozott ekkora katarzist, csak könyv formájában volt hasonló élményem. Egy sor érzelem ment végig rajtam az utolsó 5-10 percben.

    A 9. rész is jó volt, végig nagyon feszült és izgalmas, még úgy is, hogy azért itt is előre kiszámítható volt pár dolog.
    Spoiler!


    Most, hogy már nem a könyvet követik, rendesen beindult a sorozat, ugyanakkor több fájó logikátlanságot is elkövetnek, amit nem lenne szabad.
    Spoiler!


    Alig várom az évadzárót, remélem, nagyot fog szólni!
    Utoljára módosítva: Matie által : 2016-06-25 15:37

  5. #515
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Véget ért a Trónok Harca hatodik évadja, finálénak egy egész korrekt részt hoztak össze végre! Mivel elég nehéz lenne spoilerek nélkül beszélni róla, ezért szólok előre, hogy végig spoileres leszek.

    Egyik szemem sír, a másik meg nevet az évadzáró részt tekintve. Voltaképpen jó rész volt, de nálam nem ütött akkorát, mint szerettem volna. Ez főképp a kiszámíthatósága miatt történt meg, pedig technikai és vágói szempontból jól megcsinálták ezt a részt. Lehetett sejteni, hogy Cersei beveti a Futótüzet, Tommen halála is borítékolható volt (bár nem így számítottam rá, de határozottan tetszett az a megoldás), szegény Margaery ugyan nem éppen egy pozitív karakter volt eddigi jelenetei során, de a végén abszolút sajnáltam őt, az ő halála meg is lepett. Az egész jelenet alatt egy gyönyörű zene szólt, minden elismerésem, hollywoodi kosztümös filmek nagy nyálas jeleneteit megszégyenítette az a negyed óra, amit a zenével és a vágással elértek. Nagyon díjazom az újítani akarás szándékát, mert eddig ilyet itt nem hallhattunk, bár annyit hozzátennék, hogy nekem nem passzolt annyira a jelenethez, túl művészieskedőnek hatott, de ettől eltekintve szép volt. Az idős Frey halála se volt váratlan, voltaképpen amikor rögtön az elején elmondta, hogy a felszolgáló nem az övéi közül való, akkor már semmi kétség nem volt afelől, hogy neki ennyi volt - viszont jól megkapta a magáét. Melisandre viszonylag olcsón megúszta, bár fogadni mernék rá, hogy még visszatér... Külön ki kell emelnem Ser Davos és Lyanna karaktereinek színészeit, hiába csak 1-1 rövidebb jeleneteik voltak, igazán odatették magukat. A Lyannát alakító fiatal hölgy pedig egy igazi csoda, nincs olyan ember, aki ne kedvelte volna meg őt. A szerep itt is megtalálta a színészét. Jon, aki mellesleg Targaryen (nyílt titok volt), király lett, Dany pedig végre valahára elindult Westeros felé, bár ezt a "Dany megy a sereggel és most megmutatja" dolgot már annyiszor ellőtték. Cersei voltaképpen a saját sírját ásta meg ezzel a manőverrel, de a karakterábrázolását szerintem nagyon jól csinálták meg, így érthetőek voltak az indítékai. Volt a végén egy-egy összepillantás Sansa és Kisujj, illetve Cersei és Jamie között, azok is izgalmas pillanatok voltak számomra. Szeretem és értékelem az ilyen kis apróságokat. Sam pedig végre odaért a könyvtárba, remélem kiderít valami jó kis sötét/izgalmas/misztikus dolgot a Másokról. Amúgy nagyon bírtam az ő jelenetét, jól áll neki a bambaság.

    Összességében nekem a hatodik évad jobban tetszett, mint az ötödik, bár igazából nem volt annyira nehéz dolguk. Viszont így se tudja nálam felülmúlni, vagy megközelíteni az első négy évadot, azokat szerintem baromi jól összerakták, szinte minden jó arányban volt benne. Ellenben az utóbbi két évad már több kivetnivalót is hagy maga után. Sokszor kiszámítható, alig van érdemi cselekmény benne, sok a fölösleges vagy éppen időhúzós szál, a főbb karaktereket pedig nem merik tényleg kinyírni. Emlékszem mekkora hype volt Jon halálánál, közbe meg 100% volt, hogy visszatér, mégis mennyien bevették, hogy neki vége. Számomra az utóbbi két évad a nézői igények kielégítésről szólt inkább, jó példa erre pl. Ramsay karaktere. Egyszerűen annyira nagy lett körülötte a hype, hogy kb. lehetetlenség mindenkinek megfelelni. Kár, mert az első évadokban megvolt a jól működő recept a maga váratlan fordulataival és izgalmas karaktereivel. Úgy szeretném, ha az állítólagos maradék két rövidített évadra összekapnák magukat és tényleg 100%-on pörögne minden és mindenki. Végül is mostmár beköszöntött a tél, nincs semmi lacafaca, mindenki tegye a dolgát, és akkor minden szép és jó lesz. A végére azért mindenképpen szeretnék megemlíteni két dolgot a két utóbbi évadból, mert bátran merem mondani, hogy azok sorozat történelmi jelentőségűek voltak: a Rideghoni csata és Hodor halála. Még több ilyet...
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2016-06-28 11:55

  6. #516
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Engem most pont egyáltalán nem zavart, mennyire kiszámítható, az első jelenet azonnal beszippantott, hozzáragadtam a képernyőhöz, feszülten figyeltem, libabőr, még több libabőr... eldobtam az agyam, annyira tetszett! A zenét jóóó sokszor meghallgattam utána, más volt, mint az eddigiek, mégis tökéletesen passzolt (szerintem). Nekem ez a jelenet nagyon betalált.

    Ahhoz képest, korábban milyen vontatott volt a sorozat néhol, ahhoz képest most igen gyors ugrások voltak az időben, ami emiatt furcsán hatott, de meg van bocsájtva, mert így legalább nem alszunk el az epizódokon. Nagyon érződik, hogy hamarosan vége. Azért remélem, rejtegetnek még pár jó fordulatot, amit rajongói teóriákkal nem lehet csak úgy felfedni (R + L = J nem lepett meg, pont ezért).

  7. #517

    Alapbeállítás

    Ha már TV-sorozatok, itt egy nagy kedvenc, a Banshee. Sajnos csak 4 évadot élt meg, hiányozni fog, nagyon... Szórakoztató ponyva, egy percét sem szabad komolyan venni. A felállás tipikius rablóból lett pandúr történet, főhősünk egy szerencsés véletlen folytán Banshee városka seriffje lesz, az amish-ok, indiánok világában. 15 évet ült egy félresikerült gyémántrablás miatt, követi a múltja, a rosszfiúk a nyomában, a törvény oldalán állva elég sajátosan rendezi le ezeket a dolgokat.

    https://www.youtube.com/watch?v=J2IiKZQiu04
    Utoljára módosítva: baal által : 2016-07-31 14:18

  8. #518
    Történész kistaki112 logója
    Csatlakozott
    15-12-13
    Hely
    Balkány
    Üzenetek
    81
    Gamer ID-k

    Gamertag: kistaki114 Steam ID: kistaki112

    Alapbeállítás

    Ha már TV-sorozatok, nekem lenne egy kedvenc, a Fringe. Ha jól tudom 6 évad készült és befejezték a sorozatot, amért mai napig fáj a szívem! Az önmagában érdekes relytéjek valamint a két világ közötti érdekes kapcsolat nekem sikat jelentett mikor még ment a TV-ben Itt egy rövid trailer a sorozatról:

    https://youtu.be/bkxJ0DojPJ4

  9. #519

    Alapbeállítás

    Fringe? Jó bizony, imádtam ezt is, rengeteg sorozatot nézek, itt egy jó oldal, itt folyamatosan lehet informálódni a készülő, jelenleg is futó és lefutott sorozatokról:

    http://www.sorozatjunkie.hu/2013/01/...rta-darkspell/

  10. #520

    Alapbeállítás

    Várós lesz az október.

    A jelenleg futó, egyik "mainstream" szériák egyike is folytatódik:



    Nagy kedvenc, jön a 2. évad!:


Oldal: 52 / 55 ElsőElső ... 2425051525354 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •