Oldal: 51 / 55 ElsőElső ... 414950515253 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 501 - 510 (542) összesen

Téma: Tévé, filmek, sorozatok...

  1. #501
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Éhezők Viadala 2: egy újabb jó film, nem kimagasló, de bőven megteszi. Az előzőhöz képest kb. bő negyed órával hosszabb is, ami számomra nem volt baj, mert legalább bővebben be tudták mutatni a kialakult helyzet háttértörténetét. (Bár gyanítom a könyvhöz képest ez is kevés.) Viszont az Arénából lehetett volna egy kicsit több is, de így se volt rossz. Maga az alapötlete nekem bejött, de nem szeretnék spoilerezni Ahogy a végén lévő csavar is jó volt, egyáltalán nem számítottam rá, ilyen az, ha jó a színész Azonban az utolsó pár percet kicsit összecsapták, de nem volt vészes, végül is előkészítették a maradék két részt. A szereplőkre nem mondanám, hogy brillíroztak, de nincs panaszom rájuk. Jennifer Lawrence fogjuk rá korrektül adta vissza a szenvedéstörténetét, párszor együtt is éreztem vele, de volt, hogy nem érintett meg, hiába sírt. Zene-vágás-operatőri munka hanyagolható, díszletek-CGI-helyszínek viszont tetszettek. Én meg fogom nézni a következő részt…
    Akinek tetszett az első, annak ez is tetszeni fog, talán kicsit jobban is!

  2. #502

    Alapbeállítás

    nem mondom,hogy tökéletesen,de nagyjából azt adta vissza a film,amit a könyv leír.
    Véleményem szerint nem egyszerű egy olyan könyvet átültetni filmbe,ami igazából folyamatos belső monológ.
    (mind a 3 rész csakis és kizárólag Katniss szemszögéből játszódik...)

    Egyébként mindenkinek aki nem olvasta el a könyvet,pont ez a problémája,hogy semmilyen érzelmet nem mutat a színésznő a filmekben...épp ezért nem érinti meg annyira őket.
    Spoiler ide-vagy oda:
    A könyvben a csaj elmondja,hogy amikor gyerek volt,a húga meg épp csak járni tudott,az apja bányászbalesetben meghalt,az anyja pedig összeomlott idegileg.tehát korán fel kellett nőnie,el kellett látni az anyját-aki később rendbe jött,de a családfő Katniss maradt-és fel kellett nevelnie a húgát.Épp ezért,a karakternek nehezére esik érzelmeket kinyilvánítani.Minderre pedig az aratás napja (a kiválasztás napja a viadalra) csak rátett egy lapáttal.

    Egyébként azt nem tudom megérteni,miért lett divat ketté bontani az utolsó részeket...
    Mert a Mockingjay is két részes lesz,úgy mint a HP volt ...

  3. #503
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Scoobykah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem mondom,hogy tökéletesen,de nagyjából azt adta vissza a film,amit a könyv leír.
    Véleményem szerint nem egyszerű egy olyan könyvet átültetni filmbe,ami igazából folyamatos belső monológ.
    (mind a 3 rész csakis és kizárólag Katniss szemszögéből játszódik...)

    Egyébként mindenkinek aki nem olvasta el a könyvet,pont ez a problémája,hogy semmilyen érzelmet nem mutat a színésznő a filmekben...épp ezért nem érinti meg annyira őket.
    Spoiler ide-vagy oda:
    A könyvben a csaj elmondja,hogy amikor gyerek volt,a húga meg épp csak járni tudott,az apja bányászbalesetben meghalt,az anyja pedig összeomlott idegileg.tehát korán fel kellett nőnie,el kellett látni az anyját-aki később rendbe jött,de a családfő Katniss maradt-és fel kellett nevelnie a húgát.Épp ezért,a karakternek nehezére esik érzelmeket kinyilvánítani.Minderre pedig az aratás napja (a kiválasztás napja a viadalra) csak rátett egy lapáttal.

    Egyébként azt nem tudom megérteni,miért lett divat ketté bontani az utolsó részeket...
    Mert a Mockingjay is két részes lesz,úgy mint a HP volt ...
    Nagyobb bevétel reményében?

  4. #504
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Következzék pár film ajánló, vagy éppen "nem-ajánló"

    Star Wars 7: nagyon kevésszer látni olyan szintű marketing gépezetet, mint ami ennél a filmnél volt tapasztalható, még a tejesdobozokon is visszaköszöntek a karakterek. Kár, mert szerintem a film nagyon rossz lett, nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy az eddigi legrosszabb SW film, de nem csak mint SW film, hanem mint film is egy förmedvény. Se eleje, se vége, semmi jelentős cselekmény, egyáltalán nem konzisztens saját magával - érezni, hogy minden azért van odatéve, hogy majd valamilyen interakció legyen vele. Igazi karakterek nincsennek, mint ahogy értékelhető karakterpillanat se nagyon. Sőt, az "előző generáció" is kb. semmit se csinált. Harrison Ford jó színész, számtalan jó filmjét szeretem a mai napig, de itt életemben először untam. Legalább jól keresett vele, mint ahogy
    Spoiler!
    Számomra a legnagyobb csalódás egyértelműen a zene volt, bevallom sose gondoltam volna, hogy John Williamsben valaha is csalódni fogok. Oké én megértem ha valaki azt mondja, hogy a nosztalgia faktor miatt lett az Új Remény kb 80-90% átemelve ide (mert hogy tényleg a jelentős része ugyanaz), de könyörgöm, csak ennyire futja? Ez így édeskevés. A film végi kötelező nagy jelenetet hiába tudtam előre, azt is ki lehetett már előtte találni. Igazából annyira vicces sem volt, a legtöbb poén erőltetett volt, pár hónap elteltével egyre sem emlékszem - azért volt benne néhány vicces is. Nem lenne amúgy bajom a nosztaligával, kell is bele, de úgy, hogy mindent erre alapoztak, miközben érdemi újítás kb 1-2 van, na abból köszönöm szépen, de nem kérek.
    Azért akad néhány érdekesebb/reménytelibb dolog is szerencsére, az egyik Rey karaktere, hogy kicsoda is lehet ő valójában, meg a hozzá tartozó zenei téma se rossz. A másik
    Spoiler!
    Összességében nekem ez a tipikus sok hűhó semmiért szindróma, remélem a következő már sokkal jobb lesz. Arra legalább nem foghatják rá, hogy "Ez csak a felvezető volt!".

    Akkor következzen viszont egy jó film az Ex Machina személyében. Én szinte semmit se tudtam róla, jóformán még az alap storyval sem voltam tisztában, de mondom Alicia miatt megnézem. A mai filmtermések közül bőven kiemelkedő alkotás. A történet kicsit klisés alapokon nyugszik, de szerencsére amúgy semmi gond nem volt vele, az első 10 perctől eltekintve kellően izgalmas és feszült. Az eleje egy gyors bevezető, de nem kell aggódni, onnantól kezdve egyre csak jobb lesz. Emlékszem mindig vártam, hogy vajon mi lesz a következő találkozón a robotcsajjal. De többet nem szeretnék a történetről mondani. Nagyon nagy dicséret illeti a színészeket, kiválóan játszották a karaktereiket. De meg kell említenem még a gyönyörű helyszíneket, az ügyes operatőri munkát, vagy az amúgy kissé idegen, de egyre jobban teret nyerő zenét, okos megoldás volt. És számomra az egyik legnagyobb meglepetés: jó volt a magyar szinkron. De tényleg! Idejét se tudom, mikor mondhattam el ezt utoljára, de itt kifejezetten élveztem. Hálás köszönetem, csak így tovább! A film felvet egyébként néhány morális és társadalmi kérdést, amit nem válaszol meg, és jól is teszi, mert nem is kell. Majd utána el lehet gondolkodni rajta, vagy meg lehet beszélni valakivel. Simán meg lehet nézni többször is. Nekem egy nagyon kellemes csalódás volt, bátran merem ajánlani.

    Amnézia: nagyon rövid leszek, a film egy borzadály. Unalomig ismert klisék, semmi izgalom, mindent jóelőre ki lehet találni. Egy rövid rész volt, ami tetszett benne: "Miért? Nekem nem lehet egy szabad napom?", de ez a lényegen semmit se változtat. Kidobott pénz volt moziban megnézni.

    Jurassic World: Ahogy várható volt, a nagy elődökhöz egyáltalán nem ér fel, főleg nem az első két részhez. A másik csalódás, hogy a trailerek kb a film összes fontosabb momentumát megmutatták, így aki hozzám hasonlóan megnézte mindet, azoknak túl sok újdonság már nem lesz benne. A film egyébként nem rossz, de annyira nem is jó. Inkább úgy mondanám, hogy egy tipikus nyári popcornmozi. Látványos és jól lehet szórakozni rajta. Ezt teljesíti is, de semmivel se többet.

    Az ajándék: nem volt rossz szerintem, úgy fogalmaznék, hogy "kellemes" volt. Voltak benne feszült részek, ahogy az egy thrillerhez illik, de igazán maradandó számomra nem történt benne. A színészek jók voltak, persze ez egyértelműen a főszereplő filmje volt, aki a történetet írta és rendezte is. A film végi
    Spoiler!
    emlékezetes volt, de amúgy nem ájultam el tőle. Mindenesetre jó volt megnézni, egy kis kikapcsolódásnak pont ideális, viszont nem hinném, hogy pár év múlva is emlékezni fogunk rá.

    A Visszatérő: igen erősen túlértékelt film - és túl sok díjat is kapott, messze nem olyan jó, mint mondják. A történet egy klasszikus bosszúfilm, és semmi érdemit nem tesz hozzá, követi a klasszikus útvonalat. Persze lehet mondani, hogy nem ez a lényeg benne, oké. Viszont akkor miből áll a film? Leo megy előre, Leo szenved, tovább megy, még jobban szenved. Nagyon izgalmas. Cselekmény meg nincs. A helyszínek szemkápráztatóak és hangulatosak, az operatőr értette a dolgát, ami nem is csoda, hiszen előtte már zsinórban bezsebelt 2 Oscar díjat. Mondjuk annyira bravúros kamerakezelést itt most nem tapasztaltam, mint pl. a Gravitációban. Volt benne néhány izgalmas rész, pl a medvetámadást egész jól megcsinálták. A két főszereplő hozta amit kell, de nem ez volt életük alakítása, a zene pedig számomra idegesítő volt. Kapott a film egy rendezői Oscart is, szerintem érdemtelenül, mert egyáltalán nem volt jó az ő munkája. Sorolhatnám most, hogy pl. túl sok álomjelenet volt a filmben, amik ráadásul nem is működtek ésatöbbi. Az egész lobbyjuk arra volt felépítve, hogy mennyire nehéz volt a forgatás, amit el is hiszek, hiszen igazán zordak lehettek a körülmények, vagy csakis természetes fényben forgattak. Ettől még nem lesz jó a rendezői munka. Egynek elment, de semmi több.

    Az Árva: a végére pedig egy igazán jó film, amit szintén bátran ajánlok mindenkinek, aki fogékony a thrillere. Nagyon jó volt, végig élvezetes volt, helyenként még vicces is. A szereplők is jók voltak, ahogy kb szinte minden más is. A film vége miatt pedig sokáig emlékezni fogok rá, egyáltalán nem számítottam arra a dologra - végre valaki valami újat tudott mutatni!
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2016-05-20 13:44

  5. #505
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Következzék pár film ajánló, vagy éppen "nem-ajánló"

    Star Wars 7: nagyon kevésszer látni olyan szintű marketing gépezetet, mint ami ennél a filmnél volt tapasztalható, még a tejesdobozokon is visszaköszöntek a karakterek. Kár, mert szerintem a film nagyon rossz lett, nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy az eddigi legrosszabb SW film, de nem csak mint SW film, hanem mint film is egy förmedvény. Se eleje, se vége, semmi jelentős cselekmény, egyáltalán nem konzisztens saját magával - érezni, hogy minden azért van odatéve, hogy majd valamilyen interakció legyen vele. Igazi karakterek nincsennek, mint ahogy értékelhető karakterpillanat se nagyon. Sőt, az "előző generáció" is kb. semmit se csinált. Harrison Ford jó színész, számtalan jó filmjét szeretem a mai napig, de itt életemben először untam. Legalább jól keresett vele, mint ahogy
    Spoiler!
    Számomra a legnagyobb csalódás egyértelműen a zene volt, bevallom sose gondoltam volna, hogy John Williamsben valaha is csalódni fogok. Oké én megértem ha valaki azt mondja, hogy a nosztalgia faktor miatt lett az Új Remény kb 80-90% átemelve ide (mert hogy tényleg a jelentős része ugyanaz), de könyörgöm, csak ennyire futja? Ez így édeskevés. A film végi kötelező nagy jelenetet hiába tudtam előre, azt is ki lehetett már előtte találni. Igazából annyira vicces sem volt, a legtöbb poén erőltetett volt, pár hónap elteltével egyre sem emlékszem - azért volt benne néhány vicces is. Nem lenne amúgy bajom a nosztaligával, kell is bele, de úgy, hogy mindent erre alapoztak, miközben érdemi újítás kb 1-2 van, na abból köszönöm szépen, de nem kérek.
    Azért akad néhány érdekesebb/reménytelibb dolog is szerencsére, az egyik Rey karaktere, hogy kicsoda is lehet ő valójában, meg a hozzá tartozó zenei téma se rossz. A másik
    Spoiler!
    Összességében nekem ez a tipikus sok hűhó semmiért szindróma, remélem a következő már sokkal jobb lesz. Arra legalább nem foghatják rá, hogy "Ez csak a felvezető volt!".
    A S.W. 7 Számomra is egy nagy rakás .... volt.
    Nagy S.W. fannak tartom magam (anno kb 150* láttam a S.W. 1 et, 1 év alatt.), de ez annyira kritikán aluli, hogy már fáj.
    Mint ahogyan te is írod, semmi különleges, csak unalmas "remake".
    Magam részéről, úgy képzeletem el, a folytatást, hogy béke, hapy.
    Boldogan élnek Han-ék , Luke-ék, s szépen elővezetik, Han Solo fiából hogyan lesz sötét harcos.
    Hogyan éled újra a sötét erő.
    Erre nesze semmi fogd meg jól. R2-ből BB.
    Egy boldog Jedi rend megint bújkál, pedig ők nyerték meg a háborút.
    Ha olyan jók a jedi-k, miként tudták megépíteni a nagy bolygóméretű állomást.
    Tudom felnőtt mese, de legyen már valamennyire logikus.
    A Star Trek-et miért tudták olyan profin megcsinálni, hogy passzolt az eredeti mozis sorozathoz, s nem ásítoztam alttuk ?
    No végre elmondhattam valahol, mert majd szétvetett a düh anikor kijöttem a moziból.

  6. #506
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Duduska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A S.W. 7 Számomra is egy nagy rakás .... volt.
    Nagy S.W. fannak tartom magam (anno kb 150* láttam a S.W. 1 et, 1 év alatt.), de ez annyira kritikán aluli, hogy már fáj.
    Mint ahogyan te is írod, semmi különleges, csak unalmas "remake".
    Magam részéről, úgy képzeletem el, a folytatást, hogy béke, hapy.
    Boldogan élnek Han-ék , Luke-ék, s szépen elővezetik, Han Solo fiából hogyan lesz sötét harcos.
    Hogyan éled újra a sötét erő.
    Erre nesze semmi fogd meg jól. R2-ből BB.
    Egy boldog Jedi rend megint bújkál, pedig ők nyerték meg a háborút.
    Ha olyan jók a jedi-k, miként tudták megépíteni a nagy bolygóméretű állomást.
    Tudom felnőtt mese, de legyen már valamennyire logikus.
    A Star Trek-et miért tudták olyan profin megcsinálni, hogy passzolt az eredeti mozis sorozathoz, s nem ásítoztam alttuk ?
    No végre elmondhattam valahol, mert majd szétvetett a düh anikor kijöttem a moziból.
    Maximálisan megértem! Én is nagyon csalódott voltam, szerettem volna, hogy jó legyen.
    Nem ismerem az eredeti Star Trek sorozatot, de láttam a két legújabb részt. Az első nem volt rossz, a második már sokkal jobb volt, az kifejezetten tetszett. De még így is azt mondom, hogy az új ST1 messzemenőkig jobb volt, mint az SW7.
    Egyébként van egy nem hivatalos SW8 alcím:
    Spoiler!

  7. #507

    Alapbeállítás

    Én elég ritkán megyek moziba, de az SW miatt rá tudtak venni. Hát nekem is ugyanaz a véleményem. Katasztrófális. Az új Dartvödör főleg borzasztó. Nemigazán rettegtem az összeaszott, girnyó fazonon.

  8. #508
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Maximálisan megértem! Én is nagyon csalódott voltam, szerettem volna, hogy jó legyen.
    Nem ismerem az eredeti Star Trek sorozatot, de láttam a két legújabb részt. Az első nem volt rossz, a második már sokkal jobb volt, az kifejezetten tetszett. De még így is azt mondom, hogy az új ST1 messzemenőkig jobb volt, mint az SW7.
    Egyébként van egy nem hivatalos SW8 alcím:
    Spoiler!
    Szia.
    Mert az is "Birodalom Visszavág" remake lesz.
    Néztem a "kiszivárogtatott" filmeket, s nekem, egyértelműen birodalom visszavág felfrissítés.
    Sőt a "3 film másfél év alatt" is erre enged következtetni, mind a 3 részt remakelik.
    Csak nem merték kimondani, mert sok nézőt veszítettek volna.
    A "jedi visszatér" remake után lesznek majd új részek, szerintem.
    Új szereplőgárdát akartak a fiatal fejekbe palántálni, a régieket meg hanyagolni.
    1978- nézők már "öregek", ők nem termelnek nekik sok pénzt

    Egyébbként a "Star Trek"-et is érdemes végignézni, mind a Mozis sorozatot, mind a TV-s sorozatot.
    Nekem pl a Voyage sorozat tetszett a legjobban.
    A mozisban, meg a visszautazás a bálnákért rész tetszett. (címére most hirtelen nem emlékezem"

  9. #509
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet OBig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én elég ritkán megyek moziba, de az SW miatt rá tudtak venni. Hát nekem is ugyanaz a véleményem. Katasztrófális. Az új Dartvödör főleg borzasztó. Nemigazán rettegtem az összeaszott, girnyó fazonon.
    Már én is ritkázom a mozizást.
    A 3 kedvencemet azért megnéztem moziban is. (Alien, Star Trek, Star Wars)
    Eredetileg fel akartam menni Pestre, Imax 3D-ben megnézni a S.W.-t, de mivel szülinapra kaptam helyben 3D-s jegyet,
    így itthon néztem meg. Nagyon nagyot csalodtam volna, ha még fel is megyek.
    Az S.W. 7 tartalomról én nem is mondok semmit.
    Logikátlan idióta LQ-s tartalom. J.J. Abrams-ben nagyot csalódtam.

  10. #510
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Duduska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia.
    Mert az is "Birodalom Visszavág" remake lesz.
    Néztem a "kiszivárogtatott" filmeket, s nekem, egyértelműen birodalom visszavág felfrissítés.
    Sőt a "3 film másfél év alatt" is erre enged következtetni, mind a 3 részt remakelik.
    Csak nem merték kimondani, mert sok nézőt veszítettek volna.
    A "jedi visszatér" remake után lesznek majd új részek, szerintem.
    Új szereplőgárdát akartak a fiatal fejekbe palántálni, a régieket meg hanyagolni.
    1978- nézők már "öregek", ők nem termelnek nekik sok pénzt

    Egyébbként a "Star Trek"-et is érdemes végignézni, mind a Mozis sorozatot, mind a TV-s sorozatot.
    Nekem pl a Voyage sorozat tetszett a legjobban.
    A mozisban, meg a visszautazás a bálnákért rész tetszett. (címére most hirtelen nem emlékezem"
    Igen, a végén még kiderül, hogy
    Spoiler!
    Megmondom az igazat, a 7.-ik rész után egyáltalán nincs nagy elvárásom a következő rész iránt.
    Köszi az ajánlót!

    Egyébként már forog az új Alien, és kijött a második trailer a harmadik Star Trekhez:

Oldal: 51 / 55 ElsőElső ... 414950515253 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •