Oldal: 256 / 326 ElsőElső ... 156206246254255256257258266306 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.551 - 2.560 (3257) összesen

Téma: Általános TOMB RAIDER társalgó

  1. #2551
    Legenda
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    4.299
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Háát, kijátszottam én is.
    Spoiler!

    Sokkal, de sokkal jobban örültem volna neki, ha ennek a játéknak nem TR lesz a címe.
    Egy tökéletes új sorozat elejét láthattuk volna, nem is annyira bugos, hosszra bezony elmegy (mai standardek...), izgi, szerethető főhősnő (aki hasonlít Lara Croftra), klassz történettel. De így.... akárki akármit mond, engem még mindig zavar ez a reboot. Már csak ilyen csökevényes vagyok.
    De a maga a játék, hát mondhatni enyhén kellemesen csalódtam.
    Az újrajátszásról annyit, hogy b@szottul nincs kedvem GPS-eket vagy miket gyűjtögetni, nem motivál az engem. ^^"
    Sztem ez mindenképp negatívum.... hogy ha kijátszottad, mehet a polcra.... mert szerintem mehet.
    Sebaj, a történeti része igen rendben volt, vannak egészen jó pillanatai.

    Spoiler!
    Anything could happen
    And it will

  2. #2552
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Magamat tudom idézni:

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Manapság már nem lehetne eladni a TR1 történetét. Az új részeken minden az utolsó apróságig megtervezett, megkomponált, megkoreografált. Nem 2 geek srác agymenéséből kerekedik a történet, hanem szaktekintélyek írják a játék forgatókönyvét, tornászokkal, kaszkadőrökkel készül a motion capture, világhírű zeneszerző írja a zenét.. soroljam?
    Nehéz vagy sem, manapság az a réteg, aki elolvadt azért, hogy napokig bolyonghasson egy egyébként 20 perc alatt bejárható területen kiutat keresve, egyszerűen nem tudná kitermelni a 20 percen keresztül görgetett stáblista bérét, és sohase generálna 48 óra alatt 1 000 000 eladott példányt.

    Éppen ezért az a TR, amit most játszunk már sose lesz olyan, amilyen volt. Legalábbis a hivatalos anyagok.

    OBignek teljesen igaza van, hogy ezek a játékok már nem Tomb Raiderek, ha szigorúan azokat a jegyeket vesszük figyelembe, amik alapján ismertté vált a játék.
    A grafikai újítások és a TPS újdonsága, amit a sorozat jelentett a korában a 3. résszel elmúlt, a Chronicles tisztán üzleti megfontolásból készült, az Angel of Darkness környékén pedig teljesen elveszett.

    Boldogabbak lettünk volna-e, ha az EIDOS lefújja az AoD kiadását, a brand-et megszüntetni?
    Boldogabbak lettünk volna-e, ha az AoD után döntenek úgy, hogy nem lesz több epizód?
    Ha ti hoznátok olyan döntést, ami a sorozat jövőjét határozná meg, merre indulnátok?

    Akik keseregnek azon, hogy mivé lett az eredeti TR, mit tennének azért, hogy a boltok polcáról ne a Far Cry 3 kerüljön a kosárba, hanem Tomb Raider?
    Szerintem a mai kor ízlését, igényeit, technikáját kisebb-nagyobb hibákkal, de sikeresen adaptálja a játék a TR hangulatba.
    Nekem inkább a Tomb raided szöveg hat trének, kiváltképp, hogy nem sírboltokat pakol ki - ahogy te is említetted.
    De ez egy első kaland, mintegy kedvcsináló - neki - nem kell rögtön frigyláda, piramisok.
    Utoljára módosítva: zsolt által : 2013-03-13 22:21

  3. #2553

    Alapbeállítás

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Magamat tudom idézni:

    Szerintem a mai kor ízlését, igényeit, technikáját kisebb-nagyobb hibákkal, de sikeresen adaptálja a játék a TR hangulatba.
    Nekem inkább a Tomb raided szöveg hat trének, kiváltképp, hogy nem sírboltokat pakol ki - ahogy te is említetted.
    De ez egy első kaland, mintegy kedvcsináló - neki - nem kell rögtön frigyláda, piramisok.
    Nekem is tetszik, pedig már idestova 15 éve vagyok TR rajongó. Sajnos azt el kell fogadni, hogy a mai világban már nem készülnek olyan játékok, mint a régi széria volt. De azért ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy azokon is sokat szépítenek az emlékek. A TR1 igazi újdonság volt, de utána a negyedik részig csak annyit fejlődött, mint mostanság a rendes évi CoD epizód. A negyedik jó lett, igazi kemény fejtörőkkel, de aztán az ötödik már tényleg a nagyon nem kellett volna, kategória. Az AoD az én szememben nem TR, soha nem is volt az. Sokkal inkább olyan volt, mintha egy Parasita Eve epizódban Lara Croft-ot tették volna meg főszereplőnek. Az új trilógia már tetszett, bár az Underworld azért már hozta azt a lagymatagságot, amit pl a TR3. Ezek után jött a reboot, ami szerintem kifejezetten jó lett. Persze sok mindenben eltér az eredeti szériától, de szellemiségében elég hasonló lett. Ha csak egy kicsit visszább vettek volna a harcból a gondolkodós részek javára, tökéletes lenne. Vannak hibái, de az út, amin elindultak vele, nem rossz. A mai játékokhoz képest van olyan gondolkodós, mint a régi széria volt a kortársaikhoz viszonyítva. Mondjuk ez nem az új TR dicsérete, hanem a mai játékok kritikája...

  4. #2554
    Adminisztrátor Thak logója
    Csatlakozott
    13-03-05
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    162

    Alapbeállítás

    Miért nem voltak tombok azok a sírok? Nem feltétlenül jelent monumentális sírboltokat, vagy óriási kriptákat ez a szó.
    Azt meg Lara is magyarázgatta, hogy "oltár", meg áldozati "kripta". Egy dolog, hogy nem teljesen nézett ki úgy, ahogy megszoktuk, ráadásul egész primitív és erőszakos hatást keltett. Na de az egész sziget olyan volt, és nem a sokezer éve letűnt yamatai nép hátramaradt cuccait láttuk azokban, hanem a "helyiek" barbár imádatát. Csak aztán meg amilyen fellengzős neveket kaptak ezek a sírok, hát... ellentmondásos.

    Tény, hogy kevés volt belőlük, és nem voltak nehezek sem, de legalább voltak.

    Ami nagyszerű lehetőség lett volna egy igazi befejező, epic sírra, az a hegy tetején levő templomszerűség... De az egész totál szét volt esve, meg áhh... Pl lehetett volna tisztelgésszerűen úgy megcsinálni a végső harcot, mint anno Natlával...

    Számomra a harcok mennyisége pont elégséges, kevesebb nem lenne jó, többet elbírna, csak igazodjon a történethez.

    Szerintem illik a címe hozzá. Tomb Raider - Survivor is Born. Pont a záróanimáció vezeti fel, hogy miért is kapta ezt a címet. Lara onnantól már nem tekinti gyerekmeséknek a legendákat.

    Mosatnában ez a sztenderd, hogy csinálnak egy történetet, és azon kersztülvisznek... Nem játszol, és megyeget a történet, hanem erőszakosan belenyomnak a sztoriba. Valakinek vagy bejön, vagy nem.
    (pl aki nem olvasgatja el a naplóbejegyzéseket, az akár teljesen értetlenül is állhat azelőtt, hogy Lara miért adott puszit Alexnek, mielőtt otthagyta.)

  5. #2555
    Kitiltott Robbie logója
    Csatlakozott
    11-01-17
    Hely
    Miskolc
    Üzenetek
    1.446
    Gamer ID-k

    PSN ID: Robbie_HUN

    Alapbeállítás

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Magamat tudom idézni:



    Szerintem a mai kor ízlését, igényeit, technikáját kisebb-nagyobb hibákkal, de sikeresen adaptálja a játék a TR hangulatba.
    Nekem inkább a Tomb raided szöveg hat trének, kiváltképp, hogy nem sírboltokat pakol ki - ahogy te is említetted.
    De ez egy első kaland, mintegy kedvcsináló - neki - nem kell rögtön frigyláda, piramisok.
    Hát valamivel el kellett adni, de kitudja lehet egy újabb trilógia veszi kezdetét ahol már lesznek inkább sírok
    Egyébként egyet értek veled most erre van igény, pörgősebb, akció dúsabb, kaland játékra ami be is jött

  6. #2556

    Alapbeállítás

    kb. 20 percel ezelőtt végig vittem a játékot Egyszeruen FANTASZTIKUS votlt! Nem is emlékszem mikor volt ilyen jó élményem egy játék kivégzésével Csakis AJÁNLANI tudom :*

  7. #2557
    Szuper moderátor OSZRichard logója
    Csatlakozott
    11-01-20
    Hely
    Bátaszék
    Üzenetek
    982

    Alapbeállítás

    Ez nem gyors egy kicsit a játékkal játszani kell, minél jobban kiélvezni.
    Jelenlegi aláírás képed

  8. #2558
    Kitiltott Robbie logója
    Csatlakozott
    11-01-17
    Hely
    Miskolc
    Üzenetek
    1.446
    Gamer ID-k

    PSN ID: Robbie_HUN

    Alapbeállítás

    Köszönjük sgtGiggsy a fordítást!
    Majd elolvasom csak bele bele néztem,de rég láttam már ilyen csúnya karaktereket xD

  9. #2559

    Alapbeállítás

    Idézet Robbie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük sgtGiggsy a fordítást!
    Majd elolvasom csak bele bele néztem,de rég láttam már ilyen csúnya karaktereket xD
    Szívesen, remélem jól sikerült a fordítás

    A csúnya karakternél a betűtípusra gondolsz, vagy a rajzokra? A betűtípusnál igyekeztem az eredetihez lehető leghasonlóbbat használni. Ha az utóbbi, akkor egy véleményen vagyunk, főleg a képregény második felét illetően. Az első felében még elmegy, a második felének rajzolója viszont valami rettenet. Egyrészt nem értem, hogy mi szükség volt egy füzeten belül két rajzolót is használni, de ha már így tettek, legalább hasonló stílusúakat választottak volna. A második felében Lara néhány képen nem hogy nem szép, hanem kifejezetten csúnya :/

  10. #2560

    Alapbeállítás

    Az újrajátszásról annyit, hogy b@szottul nincs kedvem GPS-eket vagy miket gyűjtögetni, nem motivál az engem. ^^"
    Érdekes ezt töled olvasni. Bár nem régóta járok ide, de hozzászolásaid számát tekintve elég nagy fan lehetsz teis Szóval szerintem jó dolog visszamenni ilyesmiket gyüjteni. bár igaz ami igaz ez a gps cache, elég értelmetlen dolog lett, jobbat is kitalálhattak volna, ennyi erővel kutyasz@rt is gyüjthetnénk

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •