Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: Papírmakettek

  1. #1

    Alapbeállítás Papírmakettek

    Sziasztok!

    Év közben kezdett el érdekelni ez a féle makettezgetés és gyors alapok utánaolvasás és egy kezdeti bemelegítés után alkottam is két komolyabb Lara makettet (mi mást is ugyan).

    Az első az megvolt néhány nap alatt (a megosztott linken a Korábbiak mappában lesz található róla kép), míg a legutóbbi, két hétig készülő alkotás az én legújabb büszkeségem, egy 75 centi magas TR: Legend féle Lara, Tokyo öltözetben.

    Videó
    Képek

    Néhány hozzáfűznivalót természetesen inkább csak az utóbbi érdemel.
    A két hétig tartó készülését úgy kell érteni, hogy szinte csak azzal foglalkoztam (munkahelyen két hetes leállásunk volt), szóval ez kb nettó időráfordítást jelent (persze azért az evés, alvást, sportolgatás tevékenységek bele számítanak ).

    A hajával külön elment pár nap, olyan 3 biztosan. Az irtó pepecs munka volt, ott majdnem úgy döntöttem, hogy végül kopasz lesz (kár lett volna utólag).
    Persze a kezei sem voltak egyszerűek, apró ujjakkal meg tudott gyűlni a baj.
    Az arctól féltem, hogy az majd nem sikerül tökéletesre, mert ott tud kijönni leginkább bakizás, melléragasztás, de végül azzal is elégedett vagyok.

    Egyedül az a probléma vele mostanra, hogy kezd hajolni derékban szegény, a távolabb eső fegyver irányába. :/
    Ez kiküszöbölhető lett volna egyébként valamennyire, ugyanis az eredeti konstrukció szerint az egész makett alsó és felső testfele külön prodzsekt lett volna, amiket a végső összeragasztási folyamatban a két rész végét fedő két vízszintes síkot egymásra ragasztva állt volna fel egybe az egész makett, csak én kezdő létemre, félve az illesztési hibáktól, kihagytam ezeket a síkokat és lényegében folytonosan építettem minden további makett darabot egymásra.
    Most látom be, hogy azok a síkok adtak volna talán tartást és az öv meg egyébként is pont takarja az illesztéseket.

    Majd talán télen megbontom és megcsinálom normálisan (akkor lesz legközelebb hosszabb szabadidőm rá).

    A kinyomtatandó minták és a modellek digitális 3D-s alakjai (ezek mindenképpen kellenek, hogy ellenőrizhessük melyik makettdarab hová tartozik, hogyan illeszkedik) egyaránt megtalálhatóak az interneten, igazából én is csak letöltöttem mindent az eddigi makettjeimhez készen.
    "Csak" ki kellett őket nyomtatnom, kivágnom és összeragasztanom.

    Bármi kérdésre szívesen válaszolok a továbbiakban.
    Utoljára módosítva: fery02 által : 2015-09-25 02:08

  2. #2
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet fery02 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Év közben kezdett el érdekelni ez a féle makettezgetés és gyors alapok utánaolvasás és egy kezdeti bemelegítés után alkottam is két komolyabb Lara makettet (mi mást is ugyan).

    Az első az megvolt néhány nap alatt (a megosztott linken a Korábbiak mappában lesz található róla kép), míg a legutóbbi, két hétig készülő alkotás az én legújabb büszkeségem, egy 75 centi magas TR: Legend féle Lara, Tokyo öltözetben.

    Videó
    Képek

    Néhány hozzáfűznivalót természetesen inkább csak az utóbbi érdemel.
    A két hétig tartó készülését úgy kell érteni, hogy szinte csak azzal foglalkoztam (munkahelyen két hetes leállásunk volt), szóval ez kb nettó időráfordítást jelent (persze azért az evés, alvást, sportolgatás tevékenységek bele számítanak ).

    A hajával külön elment pár nap, olyan 3 biztosan. Az irtó pepecs munka volt, ott majdnem úgy döntöttem, hogy végül kopasz lesz (kár lett volna utólag).
    Persze a kezei sem voltak egyszerűek, apró ujjakkal meg tudott gyűlni a baj.
    Az arctól féltem, hogy az majd nem sikerül tökéletesre, mert ott tud kijönni leginkább bakizás, melléragasztás, de végül azzal is elégedett vagyok.

    Egyedül az a probléma vele mostanra, hogy kezd hajolni derékban szegény, a távolabb eső fegyver irányába. :/
    Ez kiküszöbölhető lett volna egyébként valamennyire, ugyanis az eredeti konstrukció szerint az egész makett alsó és felső testfele külön prodzsekt lett volna, amiket a végső összeragasztási folyamatban a két rész végét fedő két vízszintes síkot egymásra ragasztva állt volna fel egybe az egész makett, csak én kezdő létemre, félve az illesztési hibáktól, kihagytam ezeket a síkokat és lényegében folytonosan építettem minden további makett darabot egymásra.
    Most látom be, hogy azok a síkok adtak volna talán tartást és az öv meg egyébként is pont takarja az illesztéseket.

    Majd talán télen megbontom és megcsinálom normálisan (akkor lesz legközelebb hosszabb szabadidőm rá).

    A kinyomtatandó minták és a modellek digitális 3D-s alakjai (ezek mindenképpen kellenek, hogy ellenőrizhessük melyik makettdarab hová tartozik, hogyan illeszkedik) egyaránt megtalálhatóak az interneten, igazából én is csak letöltöttem mindent az eddigi makettjeimhez készen.
    "Csak" ki kellett őket nyomtatnom, kivágnom és összeragasztanom.

    Bármi kérdésre szívesen válaszolok a továbbiakban.
    Wow! Ez bizony nagy munka lehetett, de szerintem abszolút megérte a ráfordított időt! Nekem nagyon tetszik Gratula

  3. #3
    Szuper moderátor OSZRichard logója
    Csatlakozott
    11-01-20
    Hely
    Bátaszék
    Üzenetek
    982

    Alapbeállítás

    Tejóég!!! - Először is ez baromi jó lett. Másodszor, minden tiszteletem a kitartásért és az erőfeszítésért.
    Jelenlegi aláírás képed

  4. #4

    Alapbeállítás

    Köszönöm szépen az elismeréseiteket!

    Szerintem is teljesen megérte a ráfordított időt, nem egy hétköznapi asztaldísz lett belőle.

  5. #5
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Gyönyörű munka, minden elismerésem! Pár éve én is nekifogtam egynek, ninjatoes-nál találtam szép Larás maketteket, de csak a nyomtatásig és a körbevágásig jutottam el, aztán időhiány miatt félbemaradt, és meg is feledkeztem róla. Ha jól emlékszem, én is a quadozó Larával próbálkoztam, most kedvet kaptam újra, köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat.

    Nagyon aprólékos munka lehetett, de a képeket és a videót elnézve mindenképpen megéri. A tokiós Lara illesztései tökéletesnek tűnnek!

  6. #6

    Alapbeállítás

    fery02!
    Kirakjuk ezt a főoldalra, és persze a Fan Art-ba is.
    Bizony odavaló, gratula érte.

  7. #7

    Alapbeállítás

    Köszönöm tőletek is! Megtiszteltek!


    Matie: quadozó Larának nyugodtan neki lehet vágni, az piskóta. Persze könnyen mondom ezt az utóbbi munkám után, de az mindenesetre 3 nap alatt tényleg összerakódott nekem.

    A tokiós Lara illeszkedései azért is tűnnek tökéletesen, mert az amolyan korszerűbb illesztési füleket használ.
    Nem rögtön fehér színnel kezdődnek a hajlítás után, 1-2 mm-es részben úgymond belenyúlnak még a mintának a színei.
    De mindezt talán egy képpel fogom tudni leginkább szemléltetni.

    A quados Lara az ebből a szempontból hagyományos füleket használ, ott mindenképpen látszódnak majd a kész maketten fehét csíkok és rések itt-ott.

  8. #8
    Felfedező Mephizto12 logója
    Csatlakozott
    12-08-06
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    180

    Alapbeállítás

    Ez bizony nem piskóta lehetett melóba. Nagyon szuper. Elismerésem

  9. #9

    Alapbeállítás

    Idézet Mephizto12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez bizony nem piskóta lehetett melóba. Nagyon szuper. Elismerésem
    Köszönöm!

    Picit úgy tűnik félreérthetőre sikerült fogalmaznom.
    Természeten nem melóhelyen készítettem, hanem végig itthon, abban a két hetes szünetemben, amikor nem kellett dolgozni menni.

  10. #10
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Idézet fery02 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Matie: quadozó Larának nyugodtan neki lehet vágni, az piskóta. Persze könnyen mondom ezt az utóbbi munkám után, de az mindenesetre 3 nap alatt tényleg összerakódott nekem.

    A tokiós Lara illeszkedései azért is tűnnek tökéletesen, mert az amolyan korszerűbb illesztési füleket használ.
    Nem rögtön fehér színnel kezdődnek a hajlítás után, 1-2 mm-es részben úgymond belenyúlnak még a mintának a színei.
    De mindezt talán egy képpel fogom tudni leginkább szemléltetni.

    A quados Lara az ebből a szempontból hagyományos füleket használ, ott mindenképpen látszódnak majd a kész maketten fehét csíkok és rések itt-ott.
    Ahaa értem, jó megoldás! Lehet, mégegyszer megpróbálom, a bemelegítés megvolt pár witcheres makettel (nyomtatáskor érdekes beszélgetést eredményezett a boltban, ugyanis az eladó is ismerte a játékot ), de sajnos azokból közel sincs ennyiféle makett, mint amennyit Tomb Raider-témában találni lehet. Mindig lenyűgöz a TR közösség kreativitása.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •