Hümm. Letoltam egy nap alatt ezt is, meg a Guardian of Lightot. Emez tetszett. Pörgősebb volt, és kevésbé tele idegesítően elhelyezett oszlopokkal, amikre muszáj ugrálni, de nem olyan könnyű landolni a pc-s förtelem keyboard irányítással... GoLban káromkodtam is egy csomót miatta.

A sztori mindkettőn okés volt, ToO-ban viccelődtek is egymással a karakterek, néha elkuncogtam magam rajtuk. Multiban végigrohanni vicces lehet, szóló játéknak azért... nem az igazi mégsem. Ezzel az arcade stílussal jobban járt volna, ha nem lineáris a játékmenet. Állítólag ezek hivatottak valami régi TR-es érzést visszahozni?

Mostanában sokat multiztam a TR2013-mal, a játékot is újrajátszom, (ezúttal jóval lassabban, figyelve a történetekre, beszélek a karakterekkel, stb.) továbbá olvastam pár relatíve eltalált fanfictiont is. Mondhatni elborított teljesen a Reboot. Ilyen alapon a TR2013 igenis nagyon jó játék, lehet, átformált engem is az igényeket tekintve... túl sok türelmem már nem lenne szaladgálni oda-vissza, keresni a nyamvadt, eldugott kapcsolókat, mint az OldGen részekben.

Vissza erre a játékra. Grafika nagyon szép (pedig low-mediumon toltam...), hangulatos is, kár, hogy kb soha nem lehet megállni bámészkodni. A "rejtvények" nekem tetszettek, de helyesebb kihívásnak nevezni őket, mint ahogy angolul is van, mert ezek nem rejtvények... A bombával való navigálgatás viszont szórakoztató volt Hogy ezzel multiban mennyit lehetne ökörködni, lol.

Lejátszottam őket (GoL, ToO), és nincs elégedettség-érzésem. Annyi maradt meg, hogy mi értelme volt ezeket kiadni, azon kívül, hogy életben tartsa a franchise-t? Hiányzik belőle a plusz, kicserélhetnénk Larát, és ugyanezt a valamit kapnánk. Ha a húzó karakter nem tudja egyedivé tenni, akkor valami nem jó, sztem.