Oldal: 3 / 8 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (71) összesen

Téma: Mit vársz tőle?

  1. #21

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerk.: jah és ugyan még nem játszottam vele, de a Guardian fejtörőit viszont dicsérték, hogy jók és ötletesek voltak, és az is CD-s, nem? Én még bizakodó vagyok...
    A Guardian of Light fejtörői tényleg nem voltak rosszak, de ugyanez állt a Legend-Anniversary-Underworld trióra is, ami mind CD fejlesztés volt. Itt nem a fejlesztők jelentik a "gondot" hanem az, hogy a mostani TR az teljesen új megközelítéssel készült, amibe nem biztos, hogy belefér majd az igazán megizzasztó feladványok beépítése. Most éppen nagyon örülnek annak, hogy egy csomó rajongót szereztek az egybites nehézségű feladványokkal, és végighentelhető sztorival, nem biztos, hogy vissza mernek állni a lassabb tempójú, megfontoltabb gondolkodást igénylő játékmenetre.

  2. #22
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Pedig a BioShockot is szidják páran az értelmetlen harcok miatt, ellaposodott a gameplay ott is, és egyet is kell, hogy értsek velük.
    A TR-ben nem zavart a sok harc, mert ezt a részét a játéknak nagyon jól felépítették, de a fejtörők hiánya tényleg aggasztó. Viszont érdekes, hogy ez az egyetlen TR, amit pl. az öcsém hajlandó volt végigjátszani. Itt-ott figyeltem, hogy játszik, és ha egy kicsit is elakadt vagy nem tudta pontosan, merre kell menni, ahelyett, hogy körülnézett volna, egyből nyomkodta a Survival Instinct gombot. Én meg fogtam a fejem, hogy nyisd már ki a szemed, vagy hogy gondolkozz már el egy percre. A fejtörőkhöz egyáltalán nem is volt türelme, volt, hogy meg kellett mondanom a megoldást, különben megunta és kilépett volna. Kár, hogy ennyire hozzá vannak szokva az olyan játékokhoz, ahol nem kell gondolkozni, csak lőni, vagy követni egy tök lineáris utat.

    Az a baj, hogy a történet nagyon elviszi a játékokat. Ahelyett, hogy a jobb játékélményre fókuszálnának a fejlesztők, a történetre fektetnek feleslegesen nagy hangsúlyt, mert erre van igény manapság. Minél több bejátszás, gagyi gombnyomkodás... TR-nél először észre se vettem, csak utólag tűnt fel, hogy sokszor, amikor azt hittem, én irányítom a karaktert, kiderült, hogy megy az magától is. :/
    A történet nem olyan rossz, de könyörgöm, ha nem tudják legalább olyan jóra megcsinálni, mint pl. a BioShock: Infinite-ben, hogy leesik az állam, akkor ne a történetet akarják központba helyezni, és végig azt hangsúlyozni, hogy hűű, micsoda eredettörténet. Annyira realisztikussá akarták tenni, inkább távol áll tőlem az egész pont azért, mert Larát teljesen felesleges látványdolgokkal kínozzák, lemészárol egy hadseregnyi őrültet, miközben már százszor falhoz vágták. Sokkal érdekesebb lenne a lelki fejlődését látni, annyi lehetőség lett volna ebben, amit nem használtak ki.

    Ezért imádom ezt a borítót, meg érdekes, amit a képregényben elkezdtek felvázolni:



    Annyi dolog eszembe jut róla, amivel nagyot lehetne dobni a történeten, ha jól megcsinálják. Úgy tűnik, és nagyon remélem, hogy nem csak ennyi volt a Himiko-téma, ami eddig volt a játékban az mind szép és jó, de nem hiszem, hogy
    Spoiler!
    De mi van, ha mégse? Az úgy már mindjárt izgalmasabb lenne.

    És még hogy példálózzak, a Walking Deadben igaz, hogy játszani nem nagyon játszol, mert a történet a lényeg, de amennyire tépte a száját a Crystal, hogy Lara milyen szerethető lesz, ez az ő eredettörténete, ahol végigkövethetjük a fejlődését... Na ehhez képest Lara elmehet az eredettörténetével és sírhat egy sarokban, mert a Walking Dead szereplőjének története, fejlődése simán veri azt, amit itt hajtogattak, egy teljesen más játék karaktere jobban hasonlít Larára, mint ő maga. (Nem egyszerű megmagyarázni, de aki játszott már a játékkal, szerintem tudja, mire gondolok.)
    Szóval ez az origin story-dolog elég gyenge, és remélem, hogy a következőkben ezt vagy kijavítják és jó sokat csiszolnak rajta, vagy pedig hanyagolják és rátérnek végre a fejtörőkre és a sírokra, amire sajnos én se látok sok esélyt.

  3. #23
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    " Én meg fogtam a fejem, hogy nyisd már ki a szemed, vagy hogy gondolkozz már el egy percre. A fejtörőkhöz egyáltalán nem is volt türelme, volt, hogy meg kellett mondanom a megoldást, különben megunta és kilépett volna." O.O Nekem talán a "legnehezebb" fejtörő a csónakos volt, sokat ültem rajta, pedig rém egyszerű volt Viszont élveztem minden percét!

    Bioshock gameplay-e - valóban összehasonlítva pl a TR-el, unalmas volt, mert lényegében ugyanaz volt mindenhol, kevés újítással, de azért a maga módján szórakoztató volt. (Pont a bioba kellett volna több olyan jelenet, mint a TR-ben volt pl az ejtőernyőzés vagy a hidas rész.)

    QTE - szerintem nem hülyeség, csak normálisan meg kellene csinálni, ennyi.

    Történet - nem értek egyet, mert mindegy hogy játék vagy film, a két legfontosabb alappillér a történet és a hangulat! Hogy melyik fontosabb, az most lényegtelen, bár szerintem a hangulat valamivel fontosabb, mert ha rossz is a történet, akkor is van valami, ami "megfog" benne. Viszont ha nem lenne fontos a történet, akkor gyakorlatilag mindig mindenhol ugyanazokat a szitukat látnánk. Engem speciel nem érdekelne a gameplay, ha úgyis tudom, hogy mikor mi lesz - miért erőltessem meg magam? Képzeld el milyen jó dolguk van a gamereknek (néhány egyszerű példa): milyen jó dolog Égkoszorú havas hegyeit megmászva azokkal a sárkányokkal megküzdeni, akik több ezer éve nem voltak jelen, ám most visszatértek, vagy milyen jó egy trilógia kíséretében végigkövetni egy fiatal, gazdag csalódból származó kissé beképzelt, ámde szerethető ember életét végigkövetni, aki fiatalon nála jóval nagyobb dolgokba bonyolódik bele, milyen jó már, hogy egy kis kvantumfizika segítségével a felhők felett járkálhatok és milyen jó már nekem elszenvedni egy hajótörést, stb. Ettől függetlenül igazat adok neked a gameplay is nagyon fontos tényező, lényegében az függ tőle, hogy mennyire unatkozom a játék során, tehát egyáltalán nem elhanyagolható tényező! A TR-t pár helyen untam, mert önismétlő volt, ahogy a Bio is, bár ott valamivel jobb volt a helyzet Erzsi miatt, jók voltak a beszólásai (Ezért is várom nagyon a Thiefet, mert egyáltalán nem leszek rákényszerülve, hogy mindent harccal oldaljak meg, lesznek egyéb lehetőségeim is.) Mindamellett persze a történetről is az a véleményem, mint a QTE-ről, ha csinálják, csinálják jól!

    Spoiler - valóban nagyon gyenge, mint ahogy az egész nagy finálé is:S Viszont erre meg nem látok esélyt, hogy tovább folytassák. Miért? Mert ha érdekelné őket, akkor pl pc-re is kiadták volna a definitive-et, nem szerintem számukra így kerek, keresnek még vele egy kis pénzt, aztán jöhet a következő De remélem, hogy nem így lesz, nagyon nagy kihagyott ziccer lenne tőlük, mert a Himikos rész szerintem jól fel van építve, talán még jobban mint Laráé... Csak nem hülyék ennyire???
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2014-02-21 15:20

  4. #24
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Nem hiszem, szerintem ennek még nincs vége, legalábbis remélem. Lásd:
    Spoiler!

    A DE meg csak marketing.

    A történetnél meg nem jól fogalmaztam. Nem úgy értettem, hogy nem fontos. Sőt, akkor fog meg egy játék igazán, ha a története zseniális. A TR-é egy darabig jó volt, de legtöbbször nagyon erőltetett és lapos. (Mondom ezt így utólag, persze amikor először játszottam vele, nagyon tetszett, amíg a végéhez nem értem.)
    Azzal van bajom, hogy ha már ennyire a történetre fókuszálnak, legalább csinálják jól, és a gameplay kárára se menjen.

  5. #25
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Így már világos a megfogalmazásod, azt tudom rá mondani, hogy egyetértek veled Pont beszéltem is veled erről, az érzelmi csúcspont pont hogy nem a végén volt, hanem a geotermikus barlangoktól az hidas rész végéig. Olyan mintha addig épült volna fel a történet.
    Spoiler!

    A spoilerben meg van valami... reméljük...

  6. #26

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    " Nekem talán a "legnehezebb" fejtörő a csónakos volt, sokat ültem rajta, pedig rém egyszerű volt Viszont élveztem minden percét!
    Spoiler!
    nem mondom hogy nehéz volt, de azt sem hogy könnyű, inkább gondolkodtató:P

  7. #27
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet TheSukix3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Spoiler!
    nem mondom hogy nehéz volt, de azt sem hogy könnyű, inkább gondolkodtató:P
    Tudod, kinek hogyDD

  8. #28
    Adminisztrátor Thak logója
    Csatlakozott
    13-03-06
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    162

    Alapbeállítás

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Az a baj, hogy a történet nagyon elviszi a játékokat. Ahelyett, hogy a jobb játékélményre fókuszálnának a fejlesztők, a történetre fektetnek feleslegesen nagy hangsúlyt, mert erre van igény manapság. Minél több bejátszás, gagyi gombnyomkodás...
    Azért valahol fonákságos dolog, tekintve, hogy a mostani generáció olvasni se nagyon akar. Most ha odateszel eléjük egy Baldur's Gate-t, hányan fogják azt végigjátszani? (ha jól tudom, 10x annyi a szövegmennyisége, mint a Gyűrűk Urának összesen. Nemrég jött ki a BG2-nek a feljavított, HD kiadása.)

    Ezek a maiak tényleg olyanok, hogy egy szuszra (1-2 nap alatt) le kell tolni őket, amíg benne vagy a hangulatban, meg a történetben, és akkor ad élményt. Mert önmagukban túl gyengék ahhoz, hogy élvezhetőek legyenek lassabb tempóban... Szerintem nem lett rossz egyáltalán a TR története, én igazán cska a ferdítés alatt ismertem meg Befejezetlen, ami nem lenne gond, ha létezne egy sereg fanfiction író, aki ki tudná pótolni a fantáziájával. Lehet, hogy van, de nem néztem, mivel a komolyabb írókat csak olyan anyag érdekli, ahol van komoly karaktermélység is, amiből lehet csemegézni...

  9. #29
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Tegyük fel, hogy a következő rész feladványok tekintetében kb az előző rész színvonalát hozza majd. Persze lesz, aki első nap megveszi majd, de úgyis lesz szép számmal, aki nem.
    Mi fog akkor történni, ha nem fejlődik a tavalyihoz képest? Nyavalygás, ami majd megnöveli a kalóz változatok számát is valamelyest, mert ha sok negatív kritika lesz, akkor az feltehetőleg csökkenti majd az eladott példányok számát.
    Szóval bátor döntés lenne csak ott ülniük a babérjaikon szerintem...

  10. #30

    Alapbeállítás

    Szerintem azért játékostól is függ, hogy hogyan játszik egy adott játékkal. Van olyan játék amit sokan kipörgetnek, kitolnak, stb. 1-2 nap alatt, és semmit se olvasnak el, csak futkosnak, holott lenne benne mit keresni, olvasni. Én most elkezdtem újra a Definitive Edition-t és még alig haladtam benne, mert mindent nézegetek, olvasok, vadászok a különféle naplókra, stb. Az Outlast egy rövid játék, de én félelemmel telve minden doksit olvasgattam, és lassan, óvatosan haladtam előre benne, így fel sem tűnt, hogy amúgy rövid. Vég lehetne futni 2 óra alatt, speedrun módjára, de nem éri meg, jobb körbenézni és hagyni, hogy átitasson az atmoszféra

    Szerintem a következő Tomb Raider ha ugyanezt a színvonalat hozza, mint amit a 2013-as, akkor nekem az teljesen jó lesz. Esetleg még ha több tartalmat, nehezebb fejtörőket tesznek bele, még jobb lesz, de rosszabb semmiképp sem lehet.

Oldal: 3 / 8 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •