Oldal: 2 / 8 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (71) összesen

Téma: Mit vársz tőle?

  1. #11
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet YzaaA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem, aa legelsö fontos elvárásom minden játéknál, a történet. Én egy játékot nem tudok elképzelni egy jó történet nélkül, szerintem ez mindennek az alapja, legföbb építöeleme.(vagy legalábbis az kéne legyen)
    Aztán azt is el tudnám képzelni, hogy DLC-nek ne hülye ruhákat meg fejlesztéseket adjanak, hanem pl egy miniküldetést, egy sír feltárása a környéken nagyon hangulatos lenne és ötletes
    Haverokkal nincs bajom, viszont a felylesztgetések a mai napig a sírba visznekxD föleg ha a végére annyira felfejlödött minden, hogy új játéknál már nem is lehet használni(lásd az Új TR-t, ott is ugyanígy van megoldva, esetleg ha újrajárod a szigetet de nem az egész játékmenetet.)
    Legyenek hangulatosak a pályák, varázsoljanak el, ne legyen a megszokott, hegyekenmászkálosmittudjaménmi, hanem modernizálódjunk, legyenek emberek, de ne ellenség,, legyen egy kis élet, mozgás, mitsemsejtö emberek, mondjuk egy városkában az úgy tök hangulatos lenne
    Feladványt nem kérek mert amúgy sem lesz, ahogy Scoobykah is mondta, nincs rá nagy esély, de a remény hal meg utoljára
    Nekem kb ennyit erröl
    Ja meg ne legyenek ilyen nyomogatos cutscene-ek mert a franc kivan töllük, **** vidikarival tovább se lehet menni, mert tudnod kell, hogy milyen sebességbe kell nyomnod azt a rohadt gombot, hogy végre túl legyél az egészen.
    Miért ne lenne esély több és jobb feladványra???

  2. #12
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Hát még lehet esély, csak nem nagyon látom, az ÚjTR-ben úgy volt megoldva az egész, hogy magadtól kerested, de ha már kezted feladni ott volt a Survival Instincts, ami elárúlta, így nem poén. Meg szerintem a crystal-os játékokban nincsennek olyan jhó kis fejtörök, legalábbis szerintem.
    Lehet még, de nem fektetek bele túl nagy reményt
    "Need doctor bad..."


  3. #13

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért ne lenne esély több és jobb feladványra???
    még kérdezed?
    Az Angel Of Darkness óta semmi egetverő elakadási lehetőség nincs a Tomb Raiderekben.
    Semmi.
    Legend:max akkor akadsz el,ha bénázol a bossharcoknál,vagy motorozás közben.(nehézségi szint felesleges)
    Anniversary: max egyiptomban akadsz el,a Temple of Khamoon pályán,amikor a négy kulcsot gyűjtöd össze.
    Underworld:az egy vicc.
    új TR: ott az ösztön gomb.

    Marketing szempontjából a "Tomb Raider-Lara Croft" egy nagyon is jövedelmező név.
    De már a negyedik rész óta nem Lara Croftról illetve annak kalandjairól szól a dolog.
    El kell adni egy jó nevet,minél több embernek.A klasszikus részek adják az alapot,ők újraírták,más köntöst adva neki.
    A Cristalosok magasról és nagy ívben tesznek rá,mit szeretnének a Tomb Raider rajongók.Nem vagyunk olyan sokan,hogy ők abból profitáljanak.Viszont az igazi kockáknál,akik 3 nap alatt kijátsszák és már ki is dobják a kukába,azoknál a pörgés,a vér,a lövöldözés ami számít.

    Ha most fognál egy mai srácot,leültetnéd,hogy márpedig játssz mondjuk a TR4-el,már az első pálya után fel fogja adni.Nem,nem azért mert hogyan néz ki....
    Hanem mert,nem találja a kapcsolót,ott egy hatalmas nagy terület és senki nem mondja meg neki,hogy erre menj,ezt nyomd,itt mászhatsz.(a folyamatos kapaszkodás nyomvatartásáról nem is beszélve)Nincs semmi.csak a te agyad.
    Vagy maradjunk még a TR4-nél kicsit,mert itt azért tényleg kellett használni a fejed...pl amikor bejutsz a piramisba.Szerinted hányan ülnének le és küzdenének?Sehányan.De ha rebootolják,kivágnak minden fontos és nehéz részt...felhúznak mindent maxra és ojjé húúú de húú de...
    Igaz...bocsánat.Dobjunk hozzá egy multit,meg egy érzelgős sztorit,hogy megnyújtsuk a játékidőt.

    Aki nem TR fan,az már a multihoz se nyúl hozzá.Ez fix.(mármint nem köti le)Így minek tennék a hangsúlyt a fejtörőkre?Elég az a fényes rongy,gyújtsad fel,valami elég,vagy felrobban,vagy megmozdul,az út tiszta,kaptál ajándékot.mehetsz hentelni.Sam popóját megóvni.
    Nem mondom,van valami ami megfogott az új trben,de nem tudom megmondani mi az.
    (talán mikor leugrik a lejtőre mikor lezuhan a repülőgép...vagy csak,hogy végre azért van valami normális sztori is.)
    Utoljára módosítva: Scoobykah által : 2014-02-19 22:22

  4. #14
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Scoobykah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    még kérdezed?
    Az Angel Of Darkness óta semmi egetverő elakadási lehetőség nincs a Tomb Raiderekben.
    Semmi.
    Legend:max akkor akadsz el,ha bénázol a bossharcoknál,vagy motorozás közben.(nehézségi szint felesleges)
    Anniversary: max egyiptomban akadsz el,a Temple of Khamoon pályán,amikor a négy kulcsot gyűjtöd össze.
    Underworld:az egy vicc.
    új TR: ott az ösztön gomb.

    Marketing szempontjából a "Tomb Raider-Lara Croft" egy nagyon is jövedelmező név.
    De már a negyedik rész óta nem Lara Croftról illetve annak kalandjairól szól a dolog.
    El kell adni egy jó nevet,minél több embernek.A klasszikus részek adják az alapot,ők újraírták,más köntöst adva neki.
    A Cristalosok magasról és nagy ívben tesznek rá,mit szeretnének a Tomb Raider rajongók.Nem vagyunk olyan sokan,hogy ők abból profitáljanak.Viszont az igazi kockáknál,akik 3 nap alatt kijátsszák és már ki is dobják a kukába,azoknál a pörgés,a vér,a lövöldözés ami számít.

    Ha most fognál egy mai srácot,leültetnéd,hogy márpedig játssz mondjuk a TR4-el,már az első pálya után fel fogja adni.Nem,nem azért mert hogyan néz ki....
    Hanem mert,nem találja a kapcsolót,ott egy hatalmas nagy terület és senki nem mondja meg neki,hogy erre menj,ezt nyomd,itt mászhatsz.(a folyamatos kapaszkodás nyomvatartásáról nem is beszélve)Nincs semmi.csak a te agyad.
    Vagy maradjunk még a TR4-nél kicsit,mert itt azért tényleg kellett használni a fejed...pl amikor bejutsz a piramisba.Szerinted hányan ülnének le és küzdenének?Sehányan.De ha rebootolják,kivágnak minden fontos és nehéz részt...felhúznak mindent maxra és ojjé húúú de húú de...
    Igaz...bocsánat.Dobjunk hozzá egy multit,meg egy érzelgős sztorit,hogy megnyújtsuk a játékidőt.

    Aki nem TR fan,az már a multihoz se nyúl hozzá.Ez fix.(mármint nem köti le)Így minek tennék a hangsúlyt a fejtörőkre?Elég az a fényes rongy,gyújtsad fel,valami elég,vagy felrobban,vagy megmozdul,az út tiszta,kaptál ajándékot.mehetsz hentelni.Sam popóját megóvni.
    Nem mondom,van valami ami megfogott az új trben,de nem tudom megmondani mi az.
    (talán mikor leugrik a lejtőre mikor lezuhan a repülőgép...vagy csak,hogy végre azért van valami normális sztori is.)
    Igen, korrekt okfejtés.
    Legend, Underworld igen, nem voltak túl erősek. Anniversary azért ilyen téren picivel jobb, Egyiptomban volt pár jobb fejtörő, pl a 4 forgó oszlop, de ha valamelyiket forgatom, akkor a kettő vele párhuzamosan lévő is elfordul. Vagy ott volt Szent Ferenc Temploma. A 2013-asban meg el kell felejteni a "q" gombot
    Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...

  5. #15
    Archeológus Stranger logója
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    259
    Blog bejegyzések
    2

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, korrekt okfejtés.
    Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...
    A Survival Instincts-t én sem használtam. Teljesen felesleges volt szerintem pont egy olyan TR-be, amiben nincsenek fejtörők. Kis koncepció tévedésben lehetett a csapat, amikor betették...
    Amúgy nem hiszem, hogy több fejtörő lesz a következő részben, hisz az a több millió ember nem azért vette meg az új TR-t és nem azért kapta a 9-10 pontokat a játék, mert fejtörős. Így nem is fognak koncepciót váltani. Örülnek, hogy ez a pörgős akciójáték bejött, pár logikai részt pedig betesznek megint opcionálisan, így a régi rajongóknak is oda dobnak egy kis rágcsálni valót, hogy ne sírjanak (annyit)
    De ne legyen igazam!
    youtube.com/ScureHD

  6. #16

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, korrekt okfejtés.
    Legend, Underworld igen, nem voltak túl erősek. Anniversary azért ilyen téren picivel jobb, Egyiptomban volt pár jobb fejtörő, pl a 4 forgó oszlop, de ha valamelyiket forgatom, akkor a kettő vele párhuzamosan lévő is elfordul. Vagy ott volt Szent Ferenc Temploma. A 2013-asban meg el kell felejteni a "q" gombot
    Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...
    az oszlop tekergetős móka csak elsőre gondolkodtat el
    utána már kened-vágod
    az ösztönt nem használtam,nem is fogom...látványosságnak teljesen jó,de ennyi.
    én csak annyit szeretnék,hogy ez az ismerjük meg Larát,tegyük szerthetőbbé,legyen emberibb téma kicsit pihenjen.Helyette most kicsit jöjjön,a kezdő kalandor mint anno a TR1.
    Bukdácsolhat most,sőt kell is..legyenek rossz döntései.De akkor az Lara Croft legyen...mert hiába írják újra a szériát,Lara egy ikon.Tehetnek bármit,teljesen nem fogják tudni megváltoztatni.

  7. #17
    Adminisztrátor Thak logója
    Csatlakozott
    13-03-06
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    162

    Alapbeállítás

    Idézet Scoobykah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én csak annyit szeretnék,hogy ez az ismerjük meg Larát,tegyük szerthetőbbé,legyen emberibb téma kicsit pihenjen.Helyette most kicsit jöjjön,a kezdő kalandor mint anno a TR1.
    Pedig ez ma a trend. (Ilyen-olyan háttértörténetek kreálása, átvezető beszélős animációk, szövegszaporítás.) Kijött annak idején a Dragon Age: Origins és Fable, aztán azóta is mindenki olyasmiket akar csinálni. Ezek a játékok a történetük nélkül élvezhetetlenek szerintem.

    Nekem az nem tetszik, hogy ez a RPG-k eleme volt, aztán ezt próbálják átültetni a többi játékba, de úgy, hogy a RPG lényege, az összetettség megszűnik, és vele együtt a műfaj is, mert azok is akciósodnak elfelé. Persze a régi TR sem szűkölködött sztoriban, emlékszem még SyS TR elemzéseire, hogy miket volt képes kihozni a srác pár cutsceneből... de azok nem is akartak szerepjátékok és történetmesélések lenni.

    Engem érdekel az új Lara történet is, már hozzá vagyok szokva, hogy ugyanarról a karakterről több feldolgozást lássak, elég pl egy Pókembert megnézni... Annak már azt se tudom, hány verzióját láttam idestova.

    Meg ma már nem az a hőstípus a menő, mint ami a 90-es években. Akkoriban nagyon új dolgonak számított, hogy egyáltalán nőnemű akcióhős is létezik, önmagában, önállóan... Xena, Lara Croft, Rynn, Julie a Heavy Metall FAKK2-ből. Vörös Szonját meg Sarah Connort is még ide sorolnám, ha ők nem kiegészítő elemek lettek vna pasik mellett (meg nyócvanas évek)
    Most ilyen szenvelgős valami kell, megfejelve akármilyen drámával (románc, életveszély, világvége.) "SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!" ugyebár... Azt azért kihagyhatnák a kövi részből... jaj de utálom azt a karaktert. Néha gondolkoztam is, hogy valaki azért választ Sam skint a multiban, hogy élvezettel lehessen gyilkolni?

  8. #18
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Igen, másodjára már könnyű volt, főleg hogy van egy trükkje, de elsőre akkor is
    Ha opcionális akkor el****arintják, pont hogy a képlet nagyon egyszerű: Tomb Raider=Lara Croft=Misztikum=Fejtörők. Ennyi, minden más csak extra.

  9. #19
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Egyet kell, hogy értsek midanyiótokkal. Bár drlecter azt bizony soha nem fogom elképzelni, hogy a Crystal tanúljon a hibáíból. Nem tudom, mert amióta átvették a TR szériát egy olyan értékes TR-t nem csinált, amire azt mondhatnám, hogy na ez igen, ezt már Tomb Raider. Az újban meg meg kell, hogy mondjam csalódtam, kellemeset már kevesebbet, de annál többet volt kellemetlen. A történet az megér egy 10-est, mert az tényleg nagyon magávalragadott, az egész sziget, a történések, história, társak elhalálozása, minden benne volt, amit egyszer el tudtam képzelni. De ennyivel többet nem ér. Még esetleg a helyszínek, voltak ötletesek, bámulatosak, szépek, a Definitive Editionban meg még szebbek, de ennyi. Abszolúte nem éreztem át az igazi Tomb Raider hangulatot. Hiányolom a fejtöröket, mint ahogyan sokan mások is, de sajnos erre már nem lesz kereslet, nem fognak egyes rajongók kedvéért csupa feladványokat rakni, mert ahogy Scoobyka meg egy jópáran monták nem volna kereslet rá, mivel minden fiattal annyire el lett lustulva, hogy a saját eszét már nem is akarja használni, mert túl fárasztó lenne a számára. Inkább néz videót, vagy használja a segítségeket, vagy megkérdez valakit.
    Szóval nem tudom, hogy mi lesz, hogy lesz, mint lesz, ez majd idövel elválik, de az én szemszögemböl a Crystal nem más, mint egy pénzéhes, rajongógyüjtö társaság, ennél nem több. De amúgy megfigyeltem, és tényleg nagyon kezdett egy csomó játékipar a hentelésre épülni, mintha egy akciójátékba lennénk. A Call of Duty-ban meg még a Resident Evilben türhetöek, de a Tomb Raiderben szerintem semmi keresnivalója nincs benne. De ha már ez müködött szerintem a kövi részben is lesz olyan, hogy öljjmegannyitamennyittudsz és társai. Bár reménykedni lehet, de bennük bízni nem.
    "Röviden", hosszan ennyit erröl
    "Need doctor bad..."


  10. #20
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    " Hiányolom a fejtöröket, mint ahogyan sokan mások is, de sajnos erre már nem lesz kereslet, nem fognak egyes rajongók kedvéért csupa feladványokat rakni, mert ahogy Scoobyka meg egy jópáran monták nem volna kereslet rá, mivel minden fiattal annyire el lett lustulva, hogy a saját eszét már nem is akarja használni, mert túl fárasztó lenne a számára. Inkább néz videót, vagy használja a segítségeket, vagy megkérdez valakit. "

    Szomorú ha ez az igazság, nagyon szomorú
    Nem tudok valószínűséget kiszámolni, de azért egy kevés esélyt (kb. max. 20%.-ot) adok a jobb és több fejtörőnek. Hirtelen hasra csapásra a tavalyi Bioshock Infinite-et tudnám felhozni, mert ott pl. bemerték vállalni, hogy az egészet egy végső "csapásra" hegyezik ki. Addig meg kitöltötték akcióval, illetve volt benne addig is történés, de az olyan ügyesen lett megoldva/megírva, hogy mindig csak egyre izgalmasabb lett, nem beszélve arról, hogy egyre több kérdést vetett fel. Szóval a dolog kulcsa a jó történeten fog múlni.

    Szerk.: jah és ugyan még nem játszottam vele, de a Guardian fejtörőit viszont dicsérték, hogy jók és ötletesek voltak, és az is CD-s, nem? Én még bizakodó vagyok...
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2014-02-20 18:57

Oldal: 2 / 8 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •