Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (71) összesen

Téma: Mit vársz tőle?

Hibrid nézet

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
  1. #1
    Archeológus Stranger logója
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    259
    Blog bejegyzések
    2

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, korrekt okfejtés.
    Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...
    A Survival Instincts-t én sem használtam. Teljesen felesleges volt szerintem pont egy olyan TR-be, amiben nincsenek fejtörők. Kis koncepció tévedésben lehetett a csapat, amikor betették...
    Amúgy nem hiszem, hogy több fejtörő lesz a következő részben, hisz az a több millió ember nem azért vette meg az új TR-t és nem azért kapta a 9-10 pontokat a játék, mert fejtörős. Így nem is fognak koncepciót váltani. Örülnek, hogy ez a pörgős akciójáték bejött, pár logikai részt pedig betesznek megint opcionálisan, így a régi rajongóknak is oda dobnak egy kis rágcsálni valót, hogy ne sírjanak (annyit)
    De ne legyen igazam!
    youtube.com/ScureHD

  2. #2

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, korrekt okfejtés.
    Legend, Underworld igen, nem voltak túl erősek. Anniversary azért ilyen téren picivel jobb, Egyiptomban volt pár jobb fejtörő, pl a 4 forgó oszlop, de ha valamelyiket forgatom, akkor a kettő vele párhuzamosan lévő is elfordul. Vagy ott volt Szent Ferenc Temploma. A 2013-asban meg el kell felejteni a "q" gombot
    Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...
    az oszlop tekergetős móka csak elsőre gondolkodtat el
    utána már kened-vágod
    az ösztönt nem használtam,nem is fogom...látványosságnak teljesen jó,de ennyi.
    én csak annyit szeretnék,hogy ez az ismerjük meg Larát,tegyük szerthetőbbé,legyen emberibb téma kicsit pihenjen.Helyette most kicsit jöjjön,a kezdő kalandor mint anno a TR1.
    Bukdácsolhat most,sőt kell is..legyenek rossz döntései.De akkor az Lara Croft legyen...mert hiába írják újra a szériát,Lara egy ikon.Tehetnek bármit,teljesen nem fogják tudni megváltoztatni.

  3. #3
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Egyet kell, hogy értsek midanyiótokkal. Bár drlecter azt bizony soha nem fogom elképzelni, hogy a Crystal tanúljon a hibáíból. Nem tudom, mert amióta átvették a TR szériát egy olyan értékes TR-t nem csinált, amire azt mondhatnám, hogy na ez igen, ezt már Tomb Raider. Az újban meg meg kell, hogy mondjam csalódtam, kellemeset már kevesebbet, de annál többet volt kellemetlen. A történet az megér egy 10-est, mert az tényleg nagyon magávalragadott, az egész sziget, a történések, história, társak elhalálozása, minden benne volt, amit egyszer el tudtam képzelni. De ennyivel többet nem ér. Még esetleg a helyszínek, voltak ötletesek, bámulatosak, szépek, a Definitive Editionban meg még szebbek, de ennyi. Abszolúte nem éreztem át az igazi Tomb Raider hangulatot. Hiányolom a fejtöröket, mint ahogyan sokan mások is, de sajnos erre már nem lesz kereslet, nem fognak egyes rajongók kedvéért csupa feladványokat rakni, mert ahogy Scoobyka meg egy jópáran monták nem volna kereslet rá, mivel minden fiattal annyire el lett lustulva, hogy a saját eszét már nem is akarja használni, mert túl fárasztó lenne a számára. Inkább néz videót, vagy használja a segítségeket, vagy megkérdez valakit.
    Szóval nem tudom, hogy mi lesz, hogy lesz, mint lesz, ez majd idövel elválik, de az én szemszögemböl a Crystal nem más, mint egy pénzéhes, rajongógyüjtö társaság, ennél nem több. De amúgy megfigyeltem, és tényleg nagyon kezdett egy csomó játékipar a hentelésre épülni, mintha egy akciójátékba lennénk. A Call of Duty-ban meg még a Resident Evilben türhetöek, de a Tomb Raiderben szerintem semmi keresnivalója nincs benne. De ha már ez müködött szerintem a kövi részben is lesz olyan, hogy öljjmegannyitamennyittudsz és társai. Bár reménykedni lehet, de bennük bízni nem.
    "Röviden", hosszan ennyit erröl
    "Need doctor bad..."


  4. #4
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    " Hiányolom a fejtöröket, mint ahogyan sokan mások is, de sajnos erre már nem lesz kereslet, nem fognak egyes rajongók kedvéért csupa feladványokat rakni, mert ahogy Scoobyka meg egy jópáran monták nem volna kereslet rá, mivel minden fiattal annyire el lett lustulva, hogy a saját eszét már nem is akarja használni, mert túl fárasztó lenne a számára. Inkább néz videót, vagy használja a segítségeket, vagy megkérdez valakit. "

    Szomorú ha ez az igazság, nagyon szomorú
    Nem tudok valószínűséget kiszámolni, de azért egy kevés esélyt (kb. max. 20%.-ot) adok a jobb és több fejtörőnek. Hirtelen hasra csapásra a tavalyi Bioshock Infinite-et tudnám felhozni, mert ott pl. bemerték vállalni, hogy az egészet egy végső "csapásra" hegyezik ki. Addig meg kitöltötték akcióval, illetve volt benne addig is történés, de az olyan ügyesen lett megoldva/megírva, hogy mindig csak egyre izgalmasabb lett, nem beszélve arról, hogy egyre több kérdést vetett fel. Szóval a dolog kulcsa a jó történeten fog múlni.

    Szerk.: jah és ugyan még nem játszottam vele, de a Guardian fejtörőit viszont dicsérték, hogy jók és ötletesek voltak, és az is CD-s, nem? Én még bizakodó vagyok...
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2014-02-20 17:57

  5. #5

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerk.: jah és ugyan még nem játszottam vele, de a Guardian fejtörőit viszont dicsérték, hogy jók és ötletesek voltak, és az is CD-s, nem? Én még bizakodó vagyok...
    A Guardian of Light fejtörői tényleg nem voltak rosszak, de ugyanez állt a Legend-Anniversary-Underworld trióra is, ami mind CD fejlesztés volt. Itt nem a fejlesztők jelentik a "gondot" hanem az, hogy a mostani TR az teljesen új megközelítéssel készült, amibe nem biztos, hogy belefér majd az igazán megizzasztó feladványok beépítése. Most éppen nagyon örülnek annak, hogy egy csomó rajongót szereztek az egybites nehézségű feladványokkal, és végighentelhető sztorival, nem biztos, hogy vissza mernek állni a lassabb tempójú, megfontoltabb gondolkodást igénylő játékmenetre.

  6. #6
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Pedig a BioShockot is szidják páran az értelmetlen harcok miatt, ellaposodott a gameplay ott is, és egyet is kell, hogy értsek velük.
    A TR-ben nem zavart a sok harc, mert ezt a részét a játéknak nagyon jól felépítették, de a fejtörők hiánya tényleg aggasztó. Viszont érdekes, hogy ez az egyetlen TR, amit pl. az öcsém hajlandó volt végigjátszani. Itt-ott figyeltem, hogy játszik, és ha egy kicsit is elakadt vagy nem tudta pontosan, merre kell menni, ahelyett, hogy körülnézett volna, egyből nyomkodta a Survival Instinct gombot. Én meg fogtam a fejem, hogy nyisd már ki a szemed, vagy hogy gondolkozz már el egy percre. A fejtörőkhöz egyáltalán nem is volt türelme, volt, hogy meg kellett mondanom a megoldást, különben megunta és kilépett volna. Kár, hogy ennyire hozzá vannak szokva az olyan játékokhoz, ahol nem kell gondolkozni, csak lőni, vagy követni egy tök lineáris utat.

    Az a baj, hogy a történet nagyon elviszi a játékokat. Ahelyett, hogy a jobb játékélményre fókuszálnának a fejlesztők, a történetre fektetnek feleslegesen nagy hangsúlyt, mert erre van igény manapság. Minél több bejátszás, gagyi gombnyomkodás... TR-nél először észre se vettem, csak utólag tűnt fel, hogy sokszor, amikor azt hittem, én irányítom a karaktert, kiderült, hogy megy az magától is. :/
    A történet nem olyan rossz, de könyörgöm, ha nem tudják legalább olyan jóra megcsinálni, mint pl. a BioShock: Infinite-ben, hogy leesik az állam, akkor ne a történetet akarják központba helyezni, és végig azt hangsúlyozni, hogy hűű, micsoda eredettörténet. Annyira realisztikussá akarták tenni, inkább távol áll tőlem az egész pont azért, mert Larát teljesen felesleges látványdolgokkal kínozzák, lemészárol egy hadseregnyi őrültet, miközben már százszor falhoz vágták. Sokkal érdekesebb lenne a lelki fejlődését látni, annyi lehetőség lett volna ebben, amit nem használtak ki.

    Ezért imádom ezt a borítót, meg érdekes, amit a képregényben elkezdtek felvázolni:



    Annyi dolog eszembe jut róla, amivel nagyot lehetne dobni a történeten, ha jól megcsinálják. Úgy tűnik, és nagyon remélem, hogy nem csak ennyi volt a Himiko-téma, ami eddig volt a játékban az mind szép és jó, de nem hiszem, hogy
    Spoiler!
    De mi van, ha mégse? Az úgy már mindjárt izgalmasabb lenne.

    És még hogy példálózzak, a Walking Deadben igaz, hogy játszani nem nagyon játszol, mert a történet a lényeg, de amennyire tépte a száját a Crystal, hogy Lara milyen szerethető lesz, ez az ő eredettörténete, ahol végigkövethetjük a fejlődését... Na ehhez képest Lara elmehet az eredettörténetével és sírhat egy sarokban, mert a Walking Dead szereplőjének története, fejlődése simán veri azt, amit itt hajtogattak, egy teljesen más játék karaktere jobban hasonlít Larára, mint ő maga. (Nem egyszerű megmagyarázni, de aki játszott már a játékkal, szerintem tudja, mire gondolok.)
    Szóval ez az origin story-dolog elég gyenge, és remélem, hogy a következőkben ezt vagy kijavítják és jó sokat csiszolnak rajta, vagy pedig hanyagolják és rátérnek végre a fejtörőkre és a sírokra, amire sajnos én se látok sok esélyt.

  7. #7

    Alapbeállítás

    Hát a változatos helyszíneknek én is örülnék.
    Jó is lenne sokféle helyen kalandozgatni, változatos terepen, változatos környezetben.

    Hagyják el Lara fejlesztgetését, meg ilyen XP, olyan X......
    Újabb mozdulatok, rengeteg sír ÉS csapdákkal, fejtörőkkel. Nem úgy, hogy bemész, felveszed az aranyat, és ennyi volt...... (pl Anniversary Egyiptom, ami tele volt halálos csapdákkal)
    Nem kellenek társak, barátok, Lara legyen magányos farkas, Sam pl csak lehúzta, illetve sokat rinyált érte..... ( az előzőben még elment, de már ne...)
    Visszatérhetne a jó öreg hátizsák is ( furi hogy bejárja a világot, és még egy hátizsákja sincs, amibe fontos dolgokat pakolhatna....)

  8. #8
    Az utolsó felfedező tombraidermaster1996 logója
    Csatlakozott
    11-09-10
    Hely
    Mezősas
    Üzenetek
    992

    Alapbeállítás

    Vagy ha már ennyire reboot, akkor ültessék át a Tron világába. XD Csak hülyéskedek, nem állna neki jól. De ez nem egy rpg, hogy xp meg hp meg fp meg mit tudom én milyen p... Akrobatikus mozdulatok fejlesztése, eddig sosem látott helyszínek, új fegyverek, ne keressük anyucit meg apucit, ne legyen se Zip se Alister (én örültem neki, hogy meghalt esküszöm, utáltam őt, idegesítő egy ürge volt...), kevés legyen a cutscene, ne legyen collision és animáció hiba, legyenek veszélyes csapdák, mint régen, de TRA módon, mert akkor tépkedhetem a hajszálaimat... Eddig is magányos volt Lara, kivétel a TRAOD, ami szerintem nagyon ott volt, egyik kedvenc, esetleg Croft Manor, de ne az a kicsi, vagy lerombolt változat, legyen extended nagyságú, a jó öreg labirintus, a quad/motorpálya, a célzópálya, legyen bebarangolható az egész ház, legyenek titkos helyek stb. stb. Legyen benne egy kis humor, legyen borzongás, legyen hangulatos a világítás, legyenek nehezen leküzdhető ellenségek, mint régen, legyen egy kis misztikum, de szerintem ezek nem valósulnak meg, mert ezek a fejlesztők nem foglalkoznak azzal, ami a régi játékosoknak és az újaknak is fontos lenne... De remélem, hogy jó lesz most mind a két rész, mármint a GOL folytatása, meg a Rise of the Tomb Raider is.
    Change the scheme, alter the mood. Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

  9. #9
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Szintlépés után mármint ahogy halad a játék erősödjenek az ellenfelek.
    Ne legyen multi meg fejlesztés meg sok hentelés ahhoz ott a cod. Legyenek benne megszerezhető fegyverek pl. TRA pl. ha jeges pálya van utána meg ilyen trópusi ha melege lenne Larának mondjuk nem lenne rajta kabát stb. ilyen apró dolgok. Esetleg Lara frizuja szétcsúszna mondjuk a hajgumija beleakadna egy két kiálló ágba.


    Változó környezet én örülnék neki ha lenne ahhoz hasonló mint amikor élelmet kellett keresni.Barlangon keresztül átjutni. Jó sok csapda feladvány sírok kifosztása vagy egy sír kifosztása segítségével tovább jutni .
    PL. Lara kastélyában kezdődne a játék és úgy tovább jutni.

    De ahogy ismerjük a játékot fejlesztő bandát mész és ölsz ölsz mész stb a módi mert sokan nem szeretik a logikával fűszerezett játékokat csak az öldöklést de az már Nem TR.
    Utoljára módosítva: Caroline által : 2014-06-17 12:17
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  10. #10
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Többnyire egyetértek, de igenis legyen cutscene, nagyon sok, mert jól áll neki. Illetve ne kis misztikum, hanem sok misztikum - anélkül meghal a story.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •