Oldal: 9 / 12 ElsőElső ... 7891011 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (112) összesen

Téma: Tomb Raider (2013) magyarítás

  1. #81
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet OBig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    zsolt!

    Nem megbántani akarlak, és nem is értek hozzá! De: Nem lehet valahogy simábban megoldani ezeket a problémákat? Én tuti nem tudnám átírni ezt a sok dolgot, és nem is értem amiket írsz. Gondolom más is így van ezzel. Nem lehet ezeket valahogy leegyszerűsíteni?
    OBig: De és már jórésze meg is van oldva, csak még nem készült el hozzá a tesztelhető verzió.

    Amiért nem tudok most kiadni új verziót (és egy-két órás meló + egy nagyobb teszt lenne a feltétele), azért van, mert ugyanaz a program fordítja a Guardian of Light-ot is, de egy exe csak az egyik verzióval működik egyszerre. Most dolgozok azon, hogy ugyanaz az exe mindegyikkel elboldoguljon (TRA, TRL, TRU, LCGoL, és 2013). Így egy javításért nem kell átkötögessek a programban 10-20 helyen dolgokat és külön programot gyártani mindegyikhez.

    Illetve még az Anniversary-nál találtam egy hibát (hiányosságot) a QT-s párbeszédeket nem fordítja. Pl. mikor Larsonnal találkozik a vízesésnél. Ha ott elrontjuk a gombnyomogatást, Larson szövegel, de az angol marad.
    Fordítás tekintetében az teljesen más típusú szöveg, mint amiket eddig a program fordít, és még próbálom visszafejteni mögötte a logikát, hogy ne kelljen itt se a szövegek hosszával kompromisszumokat kötni.

    csakegyjátékos: ha gondolod, délután-estefelé gépnél leszek, és teamviewer-rel vagy valami hasonlóval megnézhetjük, hogy hol a hiba. Ha van Games.xml-ed, akkor nem keres a registryben semmit. De ha lesz időd, megoldjuk. Eddig mindenkinél megoldottuk

  2. #82

    Alapbeállítás

    Teamviewerem nincs,nem is nagyon szeretném hogy valaki belelásson a gépembe csak a legvégső esetben,ehhez kissé bizalmatlan vagyok.
    Sajna nekem ma este nem jó mert dolgozom,legközelebb holnap,azaz 21.-én vasárnap tudnánk ilyesmit csinálni de tényleg csak akkor ha nagyon muszáj :-) Kérlek ne haragudj a kérdésemért de ez a fordítóprogram 100% biztos hogy működik??
    games.xml-em van,átírva a jó útvonalra de csak arra a következtetésre tudtam jutni hogy az útvonallal van valami baj nálam akárhogy logikázok a dolgon! Kérdéses számomra továbbá hogy ekkor le kell állnia a fordítónak? Nem kéne valami hibaüzit dobnia hogy az adott útvonal nem létezik vagy valami ilyesmi?
    A registryt meg azért dobtam fel mert előttem egy abydos nevű valaki is szenvedett ettől és ezért én is átnyálaztam a registrymet,hát nem kicsi ármánykodás van a gépemen.................
    Ami nála volt rám vetítve: olyanom VAN hogy HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam de ez alatt InstallPath vagy SteamPath NINCS.
    Ilyenem hogy HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432node\Valve\Stea m\InstallPath és HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam\SteamPath szintén NINCS! Általánosságban ez a Wow6432node is hiányzik,ezek ellenére minden tökéletesen működik,semminek semmi baja nincs!!!
    Azon is gondolkodtam hogy lezúzom minden játékomat és újratelepítem a Steam-et,meglátjuk utána mit mutat a dolog.
    Akkor viszont csak a games.xml-t csinálom meg,ezt a TR.hu trtr verziószámátírogatást hagyom,ha azt mondod nincs jelentősége!

  3. #83

    Alapbeállítás

    Nna. Probléma megoldva,de sajnos a másik magyarítással ami elvileg a gyengébb szövegkörnyezetű változat és ami nem a ti munkátok!
    Kérlek ne haragudj,elveszítettem a türelmemet,már a sokadik napja machinálok ezzel és tényleg hosszú órákat beleöltem abba hogy működjön,bármit próbáltam nem volt jó,meguntam a dolgot!
    A Steam újratelepítése sem hatott rá,ugyanúgy összeomlott,leállt a fordítás telepítője mint eddig, én továbbra is útvonalfelismerési problémákat gyanítok a háttérben,akár van games.xml-em akár nincs,kérlek erre figyelj a program tesztelésnél!
    A másik fajta magyarítás azonnal felismerte a játékot,2 perc alatt pöpecül felment és tökéletesen működik..........
    Ettől függetlenül neked is nagyon szépen köszönöm a munkádat és hogy próbáltál segíteni,remélem sikeresen elhárítod majd a hibákat és a te fordításoddal is játszhatunk!

  4. #84

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Új operációs rendszerem lett 8.1 (nem virágbolti) feltelepítettem a játékot (steam, hivatalos, már kétszer végig játszottam win7 op rendszerrel, a magyarítás felrakással együtt) jelenleg nem tudom felrakni a magyarítást a következő üzenetet kapom a rendszertől: Az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra. Szeretnéd látni a hibaüzenet részleteit? Annyit még hogy a játék információknál mindenhova ismeretlen ír ki... Totál commanderből csomagoltam ki :a steam, steam apps, common,Tomb Raider, magyarítás..... utána az elbb említett hibaüzenet dobja ki....
    Köszönöm a segítséget előre is.

  5. #85
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet Montesantos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Új operációs rendszerem lett 8.1 (nem virágbolti) feltelepítettem a játékot (steam, hivatalos, már kétszer végig játszottam win7 op rendszerrel, a magyarítás felrakással együtt) jelenleg nem tudom felrakni a magyarítást a következő üzenetet kapom a rendszertől: Az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra. Szeretnéd látni a hibaüzenet részleteit? Annyit még hogy a játék információknál mindenhova ismeretlen ír ki... Totál commanderből csomagoltam ki :a steam, steam apps, common,Tomb Raider, magyarítás..... utána az elbb említett hibaüzenet dobja ki....
    Köszönöm a segítséget előre is.
    szia, a program logfájljait el tudnád küldeni?

  6. #86

    Alapbeállítás

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szia, a program logfájljait el tudnád küldeni?
    Szia!

    Melyik program ? és hol kell keressem?

  7. #87
    renovacoach
    Vendég

    Alapbeállítás

    Tudnátok segiteni? magyaritanék át irtam mindent de mindig ezt kapom
    TombRaider Translator
    Hiba A következő elérési úthoz való hozzáférés megtagadva: „C:\Program Files (x86)\Tomb Raider\bigfile.000.tiger”.
    Stack Trace: Message: A következő elérési úthoz való hozzáférés megtagadva: „C:\Program Files (x86)\Tomb Raider\bigfile.000.tiger”.

    Source: mscorlib

    Data: [none]

    StackTrace:
    a következő helyen: System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
    a következő helyen: System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy, Boolean useLongPath, Boolean checkHost)
    a következő helyen: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, String msgPath, Boolean bFromProxy)
    a következő helyen: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode)
    a következő helyen: TRTR.BigFile.ReadFAT()
    a következő helyen: TRTR.BigFile..ctor(String fileName, BigFileList parent, Boolean isDLC)
    a következő helyen: TRTR.BigFileList..ctor(String folder)
    a következő helyen: TRTR.TRGameInfo.Load(GameInstance game)
    a következő helyen: TRTR.form_Main.workerRefreshGameInfo_DoWork(Object sender, DoWorkEventArgs e)
    a következő helyen: System.ComponentModel.BackgroundWorker.WorkerThrea dStart(Object argument)

    InnerException: [none]


    Sys Info:

    Copy all to clipboard

  8. #88
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Hiba A következő elérési úthoz való hozzáférés megtagadva: „C:\Program Files (x86)\Tomb Raider\bigfile.000.tiger”.

    Adminisztrátorként futtasd.

  9. #89

    Alapbeállítás

    Sziasztok, úgy tűnik, hogy a magyarítás nem kompatibilis Windows 10-zel. Próbáltam rendszergazdaként és win7 kompatibilis módban, de a program nem csinál semmit, nincs hibaüzenet sem, egyszerűen nem indul el. Annyit csinál, hogy létrehoz egy üres log fájlt és kész. Lehet ezzel kezdeni valamit? Felraktam a másik magyarítást, ha más nincs azzal is beérem, de úgy emlékszem a tietek jobb volt sokkal.

  10. #90
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet Mehee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, úgy tűnik, hogy a magyarítás nem kompatibilis Windows 10-zel. Próbáltam rendszergazdaként és win7 kompatibilis módban, de a program nem csinál semmit, nincs hibaüzenet sem, egyszerűen nem indul el. Annyit csinál, hogy létrehoz egy üres log fájlt és kész. Lehet ezzel kezdeni valamit? Felraktam a másik magyarítást, ha más nincs azzal is beérem, de úgy emlékszem a tietek jobb volt sokkal.
    Szia,

    a .net 3.0 v. a 3.5 kell hozzá (nem tudom melyik van win10-re). A logban van valami infó?

Oldal: 9 / 12 ElsőElső ... 7891011 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •