Oldal: 8 / 12 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (112) összesen

Téma: Tomb Raider (2013) magyarítás

  1. #71

    Alapbeállítás

    Idézet patrik55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Öcséééém...
    Nem tudom , hogy te ezt honnan tanultad , vagy tudod , de sikerült...
    Hát épp az "öcséd" csinálta ezt a magyarítást.

  2. #72

    Alapbeállítás

    Üdv Srácok!

    Először is, köszi a fordítást, remek munka.
    A játékom Steam-es eredeti, és amig Win alatt voltam hibátlan is volt a fordítással együtt.
    Azonban átköltöztem linux alá (Linux Mint 17 KDE) és a PlayOnLinux + Wine kombóval, Steam-en kerestül pörgetem a játékot.
    Ebbe sincsen hiba, kiválóan fut. Na de, a magyarítás. Ugye a program nem szereti a könyvtárszerkezetet, hiába adom meg neki a
    külön games.xml-ben, a teljes elérési útvonlat, ami nálam így néz ki:
    /home/felhasznalo/PlayOnLinux's virtual drives/Steam/dosdevices/c:/Program Files/Steam/SteamApps/common/Tomb Raider/
    A fordító program kikattan, errorral. Megnéztem a LOG-ját, az a gondság, hogy mivel nem adtam meg neki "win" meghajtó betűjelet, úgy
    gondolta, hogy majd ő odarak egy Z: -t. Ami persze itt értelmezhetetlen.

    2014-09-01T19:58:42.6427 Info Starting...
    2014-09-01T19:58:42.7352 Info Command Line: "Z:\home\felhasznalonev\Letöltések\Tomb Raider (2013) magyarбtаs v1.0\TRTR.exe"

    A kérdés: lehet valahogy, a program nélkül magyarrá kreálni a játékot? Tekintve, hogy a program összecsuklik mint a
    bugylibicska? És ha igen, elárulnátok, ha megkérlek titeket, mit, és hová másoljak manuálisan?


    Köszöntem.

  3. #73
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet metaxx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdés: lehet valahogy, a program nélkül magyarrá kreálni a játékot? Tekintve, hogy a program összecsuklik mint a bugylibicska? És ha igen, elárulnátok, ha megkérlek titeket, mit, és hová másoljak manuálisan?

    Köszöntem.
    Program nélkül legfeljebb úgy, hogy windows alatt lefordítod, és azokat a fájlokat átviszed linuxra, amik módosulnak (egy 4GB-s pendrive-on el kell férjenek). Nincs sok időm utánanézni melyikeket, de a fájlok módosítási idejéből látható, hogy miket ír át a program. Pár bigfile.xxx.tiger-t (a főmappába + a dlc mappa alatt is), de fejből nem tudom megmondani melyikeket.

  4. #74

    Alapbeállítás

    Köszi a gyors választ. Sajnos sejtettem, hogy nem lesz olyan egyszerű a dolog. Legrosszabb esetben játszok angolul, hát nagy kaland. Azért köszi mégegyszer.

  5. #75

    Alapbeállítás

    Szevasztok srácok,kénytelen voltam én is regelni mert többórányi kemény munka után sem jutottam semmire úgyhogy segítséget kérnék!
    Elsősorban a magyarítás készítőinek véleményét várom de ha más is találkozott ilyesmivel szívesen várom az ő tanácsát is!
    A fő problémám hogy az én gépemen valamilyen rejtélyes oknál fogva összeomlik a magyarítás telepítője!!!
    Az előzmények: régóta szemezgettem már ezzel a tavalyi Tomb Raiderrel,sikerült mostanra egy eredeti,steames példányt beszerezni belőle,felraktam,műkszik,pöpec minden,azt kivéve hogy az istennek se akar megmagyarodni.
    Úgy jutottam el ide hozzátok hogy nézegettem Youtube-os videókat más játékokról erre teljesen véletlenül kidobta ennek a magyar nyelvű videóját (megjegyzem nem is néztem utána a magyarításának van-e nincs-e!!) és ha már belefutottam gondoltam mégiscsak jobb lenne anyanyelven...........
    De nem lett ez ilyen egyszerű sajna tehát itt vagyok!
    A gépem nem egy erőmű,egy i3-as procival,4 giga rammal és egy egygigás videókarival,a windows egy 32 bites 7-es service pack 1-el és a legfrissebb driverekkel viszont ennek ellenére a gamma fut,nem a max beállításokkal,csak a játék által ajánlott alap grafikai beállításokkal,de szaggatás nélkül megy minden úgyhogy márcsak ezt a nyelvi dolgot kéne valahogy működésre bírni.
    Szóval,leszedtem innen a telepítőt,(igen,láttam én is a másik verziós magyarítást ami nem a tiétek de azt csak akkor akarom megpróbálni ha nem tudtok segíteni) és először csak simán futtatni akartam viszont én is belefutottam a topicban fentebb vázolt problémákba tehát először azokat kellett megoldanom.
    Megcsináltam sikeresen ezt a games.xml buherálást a notepad++ szal,átírtam szépen az én útvonalamra,ok.
    Megpróbáltam futtatni a telepítőt,nem volt jó.
    Megcsináltam ezt az TR.hu.trtr valamit,ugye 2 helyen kellett átírni a verziószámot mert a steam frissítette a játékot és egy 0 lemaradt belőle,semmi gond,megvan.
    DE. Ha ezekután a lépések után is reménykedni akartam a magyarítás működését illetően keservesen csalódnom kellett,kiírta szépen hogy a TombRaider Translator működése leállt és jelenleg is itt tartok!!!
    Sőt,még valamivel rosszabb is,de mindjárt. A magyarítást (miután végeztem az összes átírogatással,ki és becsomagolással) először simán csak a Documents and Settings alól futtattam,mostmár kísérleteztem azzal is hogy átraktam a ProgramFilesbe, UAC kikapcsolva,továbbra is semmi.
    Gondoltam újratelepítem a játékot,törlés,steam újból leszedte,megint próba,megint semmi.
    Újratelepítés után mostmár ott tartok hogy a telepítő csak sokadszori nógatásra hajlandó összeomolni (sic!!!) rákattintok egyszer-kétszer-háromszor,egérkurzor mellett megjelenik a windows kis alapértelmezett köröcskéje mintha látszólag elindult volna a program de valójában nem csinál semmit. Most,miközben ezeket a sorokat írom szintén arra várok hogy csináljon már valamit,kb. fél órája.........
    A feladatkezelőben szintén nem látszódik semmi hogy futna vagy valami. Vagy addig-addig kattintgatok az exe-jére ameddig ki nem dobja ezt a fordító leállt hibaüzit!
    Egyébként amikor kidobja a hibaüzit akkor csinál egy logfájlt a telepítő,igenám de az meg üres! Értsd: egy nulla információt tartalmazó logot készít!!
    Amit el tudnék esetleg valakinek küldeni e-mailben azok a rendszer logjai,amikor elszáll a fordító 3 fájlt készít,egy txt-t,egy xml-t (én magam sokat nem tudtam belőlük kihámozni pedig megnyitottam őket) és egy minidumpot. Ezt megnyitni viszont már nem tudom,nincs hozzá programom,ha valaki esetleg ért ahhoz hogy egy kernel logfájlt hogyan kell értelmezni segítsen!
    Szóval várom a tanácsokat és előre is köszönöm!

  6. #76
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Nnna, a gépeddel nincs gond.
    A verziószámot nem kell átírni ha steam verziód van.

    A logfájlokat a tombraider@outlook.com-ra küldd el légyszi.
    Az UAC-cal se kell játszani, elég adminként indítani a programot.

    Amit megpróbálhatnál:
    1. a játékot állítsd vissza eredeti állapotára:
    Steam > Könyvtár (Library) > Tomb Raider-re jobb klikk > Tulajdonságok (Properties) > az ablakban: Helyi fájlok (Local files) > Integritás ellenőrzés (Verify integrity of game cache)
    2. ha elkészült, ellenőrizd le, hogy a játék az 1.1.748-as verziójú-e
    3. a TR.hu.trtr-en belül az info.xml-ben írd vissza a verziószámot.
    4. a TRTR.exe-t indítsd el adminisztrátorként.
    5. válaszd ki a tomb raider-t
    6. az Extra gombra kattintva van egy szimulált fordítás. Ez végigcsinálja a fordítási procedúrát, de az adatfájlokat nem módosítja. Ha ez nem fut végig, akkor is megoldjuk a problémát, csak akkor kicsit nehezebb lesz.
    Ha végigfut, akkor ráengedheted a rendes fordítást is.

    a minidump-ot a tomb raider csinálta, az xml az a fordító konfig fájlja, a logfájlok meg az ilyen esetekre készülnek
    Utoljára módosítva: zsolt által : 2014-09-17 22:26

  7. #77

    Alapbeállítás

    Köszönöm a gyors választ,sajna még mindig ugyanaz a helyzet úgyhogy elküldtem a rendszer logjait hátha attól okosabbak leszünk.
    Az integritásellenőrzés megcsinálva,semmi hibát nem jelez,a TR.hu trtr is visszaírva majd rendszergazdaként futtatás,semmi eredmény.
    Még mindig ott tartok hogy a fordító működése leáll!
    Egyébként ezt a verziószámot sem értem,a steam 1.01.748.0-ás verziót ír nem pedig 1.1.748.0-ásat,ennek a fordító működéséhez van-e valami köze?

  8. #78
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet csakegyjátékos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a gyors választ,sajna még mindig ugyanaz a helyzet úgyhogy elküldtem a rendszer logjait hátha attól okosabbak leszünk.
    Az integritásellenőrzés megcsinálva,semmi hibát nem jelez,a TR.hu trtr is visszaírva majd rendszergazdaként futtatás,semmi eredmény.
    Még mindig ott tartok hogy a fordító működése leáll!
    Egyébként ezt a verziószámot sem értem,a steam 1.01.748.0-ás verziót ír nem pedig 1.1.748.0-ásat,ennek a fordító működéséhez van-e valami köze?
    A tombraider.exe verziószámát olvassa ki a program. Sajnos ez nem egyezik meg pontosan azzal, ami a játék főképernyőjén látható. Ha megtalálja a fordítást, akkor nincs további jelentősége.
    Nekem az exe mellett található trtr.log és ennek a sorszámozott változataira lenne szükségem.
    Amiket küldtél azokat nem a fordító készítette.

  9. #79

    Alapbeállítás

    Na,akkor itt ****án meg fogunk akadni mert amit kérsz logot NEM TUDOM átküldeni és amúgy sincs értelme átküldenem. Ennek az okát már leírtam fentebb,amikor rákattintok a TRTR.exe-re hogy fusson (természetesen rendszergazdai jogokkal) akkor egy ÜRES logot készít,mérete: 0 bájt,ha megnyitom SEMMI sincs benne.
    Átküldeni szintén ezért nem tudom mert egyszerűen a gmail nem engedi hogy egy üres fájlt küldözgessél............
    Másfelől próbáltam megközelíteni a dolgot,elgondolkodtam azon hogy vajon MIUTÁN? jelentkezik nálam ez a probléma,és arra jutottam hogy lehetséges hogy az útvonallal van valami baj! Ugyanis: ha csak simán mindenféle belebuherálás nélkül indítom a fordítót akkor elindul,igaz a játékot nem találja tehát ez a fordítás meg az extra gomb elszürkülve van,rákattintani nem tudsz.
    Erre meg kell csinálni ezt a games.xml dolgot és ha jól emlékszem ezután történhet az hogy a TombRaider Translator működése leállt! Viszont.
    A probléma a következő: ugye én is átírtam az útvonalamra ami nálam teljesen átlagosan így néz ki: c:\Program Files\Steam\SteamApps\common\TombRaider\
    ezalatt vannak a játék fájljai tehát pl. ezek a bigfile tiger kiterjesztésű valamik,ha jól sejtem a fordítónak ezekre van szüksége. Próbáltam máshol is játékfájlokat keresni,tehát simán a Dokumentumok közt stb. de nemigazán találtam.
    Szóval a kérdésem a következő: elképzelhető hogy a helyes útvonal megadása ellenére mégsem oda kéne irányítani a fordítót és ettől omlik össze nálam? Esetleg a registryben van valami gubanc,ott kéne helyreigazítani valamit?

  10. #80

    Alapbeállítás

    zsolt!

    Nem megbántani akarlak, és nem is értek hozzá! De: Nem lehet valahogy simábban megoldani ezeket a problémákat? Én tuti nem tudnám átírni ezt a sok dolgot, és nem is értem amiket írsz. Gondolom más is így van ezzel. Nem lehet ezeket valahogy leegyszerűsíteni?

Oldal: 8 / 12 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •