Oldal: 2 / 12 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (112) összesen

Téma: Tomb Raider (2013) magyarítás

  1. #11

    Alapbeállítás

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. A registry-ben HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam kulcs alatti InstallPath karakterláncnak a tényleges Steam install mappára kell mutasson.
    Hm... A HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ alatt nincs sajnos Valve könyvtáram. A leírásod alapján arra gondoltam, ez amiatt lehetséges, hogy évek óta a Steam könyvtáramat nem törlöm le és telepítem újra, hanem minden gépújrarakásnál működik magától és elég csak a játék fájlokat javításra állítani és minden működik. Kipróbáltam, hogy felrakom a steamet újra. A Steam nem hozott létre nekem regisztrációs bejegyzést ezen az elérhetőségen, viszont Tomb Radier fordítás elindult és sikeresen végbement, szóval köszönöm Már csak azt kell megoldanom, hogy miért nem kapcsolódik netre a Steam, most azt írja nincs netkapcsolatom, remélem egy restart megoldja

    Köszi szépen, Boldog Karácsonyt így a végére!

    Üdv
    aby

  2. #12
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet abydos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hm... A HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ alatt nincs sajnos Valve könyvtáram. A leírásod alapján arra gondoltam, ez amiatt lehetséges, hogy évek óta a Steam könyvtáramat nem törlöm le és telepítem újra, hanem minden gépújrarakásnál működik magától és elég csak a játék fájlokat javításra állítani és minden működik.
    Ha nem, írj privát üzit, és megnézzük, hogy mit tudunk csinálni. A honosítás kapcsán én is hekkeltem a steam könyvtárakat.

  3. #13

    Alapbeállítás

    Idézet zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem, írj privát üzit, és megnézzük, hogy mit tudunk csinálni. A honosítás kapcsán én is hekkeltem a steam könyvtárakat.
    Köszi, megoldottam. Más fiókommal be tudtam lépni, a kérdéses fióknál jelszó-emlékeztető után ment csak. Szerintem a steam ellenőrzésével volt a gond. Most már működik minden! Köszi!

  4. #14

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Nekem is ugyanaz a jelenség mint abydosnak. Nem írnám le ugyanazt mégegyszer.
    Viszont a hiba a telepítőben van, ugyanis Win7/8 64 bit esetén az általatok keresett HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam nem létezik és nem is fog.
    Ott ugyanis a steam máshol tárolja ezeket a kulcsokat.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432node\Valve\Stea m\InstallPath
    vagy ami biztosan létezik 32 és 64 biten is:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam\SteamPath

  5. #15
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    Idézet beef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nekem is ugyanaz a jelenség mint abydosnak. Nem írnám le ugyanazt mégegyszer.
    Viszont a hiba a telepítőben van, ugyanis Win7/8 64 bit esetén az általatok keresett HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam nem létezik és nem is fog.
    Ott ugyanis a steam máshol tárolja ezeket a kulcsokat.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432node\Valve\Stea m\InstallPath
    vagy ami biztosan létezik 32 és 64 biten is:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam\SteamPath
    Valóban, de mindkettőben keresi a program. Nálam eddig a Steam install könyvtár detektálásnál 64 bites Vistán, 32 és 64 bites Win7-en nem okozott gondot a fenti kulcs használata.
    Ha neked a
    Kód:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432node\Valve\Steam\InstallPath
    kulcs alatt a tényleges telepítési könyvtár található, akkor nem itt van a gubanc.

    Ha ezzel lenne a gond, akkor a "Steam registry settings not found." hibaüzenetet dobná a program. Nézd meg légyszi, hogy megvan-e a InstallPath karakterlánc, és jó helyre mutat-e.

  6. #16

    Alapbeállítás

    Igen a kulcs megvan és a létező könyvtárra mutat.

    Kód:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Valve\Steam]
    "Language"="hungarian"
    "InstallPath"="F:\\Games\\Steam"
    "SteamPID"=dword:00001388
    "TempAppCmdLine"=""
    "TempAppPath"=""
    Ha van még ötlet szívesen próbálgatom

  7. #17
    HajfürtFX™ zsolt logója
    Csatlakozott
    13-03-04
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    299
    Gamer ID-k

    Steam ID: glitchy-one

    Alapbeállítás

    A registry-ben itt keresi a steam-et:
    HKEY_LOCAL MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam vagy HKEY_LOCAL MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Valve\Steam

    Kiolvassa az "InstallPath" karakterláncot.

    Az %InstallPath%\config könyvtárból beolvassa a config.vdf fájlt.
    Ez egy XML-szerű adatfájl.
    A InstallConfigStore\Software\Valve\Steam\apps\20316 0 kulcs alól kiolvassa a installdir karakterláncot.

    Ezzel megvan a TR install könyvtára.

    A TombRaider.exe-ből kiolvassa a verziószámot (ha ez nem 1.1.748.0, nem fog találni fordítást emlékeim szerint).

    Texmodozni az új résszel úgy lehet, hogy a tombraider.exe-t átnevezed, a texmod.exe-t a helyére másolod, és a texmodból töltöd be az átnevezett tombraider.exe-t.
    Ha valakinek így van beállítva, nem fog működni a fordítás, vissza kell állítani a fordítás idejére az eredeti állapotot.


    Ha valakinél hiba van, segít, ha megírja a hibaüzenetet.

    A játékfájlok eredeti állapotát ellenőrizni/visszaállítani lehet a következő módon:
    A Steam kliens alkalmazás a Könyvtár (Library) oldalának játéklistáján a Tomb Raider-en kattintani kell jobb gombbal, Tulajdonságok (Properties) menüpont, utána a Helyi fájlok (Local files) lapon a Játékfájlok integritásának ellenőrzése.. (Verify integrity of game cache...) gombra kell kattintani.

    Délután megírom, hogy nem Steam-es játékot hogyan lehet fordítani.

  8. #18

    Alapbeállítás

    Sajnos mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy több ezer forintot áldozzunk számítógépes játékokra. Marad a baráti körből megkapott vagy netről letöltött játék. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Szomorúan vettem tudomásul, hogy a játék magyar fordítása nem használható számomra (számunkra). A munka amit belefektettetek tiszteletre méltó, de legnagyobb bánatomra nekem nem sokat ér. Félreértés ne essék, nem akarok senkit megbántani a véleményemmel, csak szomorú vagyok, hogy nem tudok élni ezzel a nagyszerű lehetőséggel.

  9. #19

    Alapbeállítás

    Én is szomorú vagyok. Mint rajongó.
    Mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Én, mint rajongó, erre.
    A többi csak melléduma.

  10. #20

    Alapbeállítás

    Egyetértek. Ha valakinek telik rá, megteheti. Van akinek a megélhetése fontosabb. És amint lesz újra munkahelyem, én is fogok erre költeni. Egyébként nem mellédumának szántam, csak egyszerű tényközlésnek. Nem kérek sajnálatot, sem könyöradományt. Meg fogom oldani, idő kérdése.
    Utoljára módosítva: Viclab által : 2013-12-31 10:15

Oldal: 2 / 12 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •