Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az igazi Larától már a Legend megjelenésekor el lehetett búcsúzni. Félig-meddig az is egy reboot volt, ott Lara már csak árnyéka önmagának.

Attól meg előre ne tarts, hogy el fog bukni a Crystal. Az Underworld már önmagában elég nagy katasztrófa volt, rájöttek, hogy ez így nem mehet tovább, és most jó irányba haladnak. Így se tökéletes, a TR lelke ebben a 2013-as TR-ben odaveszett, mert a casual réteget is be kellett vonzani. Viszont ismét népszerűvé tették a Tomb Raidert, 1 év alatt 6,5 millió példányt adtak el, ami az első három TR kivételével (?) az összes többit simán lekörözi. És állítják, hogy Lara a következő játékban válik igazán sírrablóvá, amit a trailer végülis megerősít. Majd meglátjuk.
Régi Larát, igazi Tomb Raidert már soha nem kapunk, mert a játék egyszerűen nem lenne versenyképes. Az a koncepció a '90-es években még megállta a helyét, de mára már elavult.
Csak olyan nehéz megbarátkozni a gondolattal, hogy Ő már sosem lesz a régi... Remélem tényleg igazuk lesz és tényleg igazi sírrabló lesz belőle a következő epizódban. De egy kérdés, most mennyi idős is Lara a reboot-ban? 21? 28 éves koráig még egy pár részt tudnak csinálni, mivel ha jól tudom, annyi idős volt akkor, amikor Natla mamival és a kis bandájával összefutott. Remélem, hogy igazad lesz Matie és nem fognak elbukni és hogy újra megtudják kedveltetni a TR-t. De ti meséltétek, hogy túl sok az akció az új részben, meg valaki mondta, hogy Rambo stílusú lett egy kicsit. Nekem meg a grafika lehet azért nem tetszett, mert pont xbox360-as gameplay-t néztem? :O Nem tudom, viszont a végén az az istennő, vagy mi az tetszett, meg mikor azzal a kigyúrt baltás csávóval kellett verekedni az jól meg volt oldva. Az új karaktermodellek is nagyon ott vannak, egész szép "lányt" csináltak belőle. Viszont a GOL folytatását azt már nagyon várom.
Sajnos tudom, hogy manapság már nem versenyképes az eredeti koncepció, de mégis, olyan jó volt, hogy kellett gondolkodni mindenen, jó, grafikailag közepes, de még így is sokszor jobban nézett ki, mint az akkori játékok. Nekem a legelső élményem Larával a TR4 demójával volt a Chip CD-n 4 évesen, mert apu anno nagyon sokat vett, én onnan ismertem meg a hősnőt, majd utána keresgéltem a régi lemezek közt, kb. 6 éves koromban, mert addig azt sem tudtam, hogy hogy kell egy cd-t berakni a gépbe, aztán megtaláltam a TR2, majd a TR3 és legvégül a TR1 demóját rajtuk, majd utána miután meg lett az első netünk, akkor kerestem rá és beszereztem a klasszikusokat, imádtam még kis pisis fejjel is. 2006-ban leszedtem a Legend demóját, le voltam nyűgözve 10 évesen, hogy milyen szép a grafika stb. stb., majd mikor előrébb haladtam, már nem tetszett annyira, nem kötött le... A TRA-t megvettem anno 2009-ben és megbántam, mert dögunalom volt a számomra, és az irányítás is pocsék volt, utána jött a TRU gyűjtői kiadás, most tudtam kijátszani tavaly azt is, de az már jobban tetszett, habár Natla mamát nem kellett volna belevonni a történetbe, de az már más tészta. Szép volt, jó volt a TR, de egy korszak ott is lezárult 2003-ban, majd 2006-ban jött az új, ami azóta is tart. Igyekszem bepótolni hiányosságaimat az új TR-rel kapcsolatban, igyekszem beszerezni és kijátszani, meglátom, hogy fog tetszeni utána. Jövőre meg tutibiztos, hogy jön az új rész? Nem lesz kapkodás a vége? :O
Mindenesetre őszintén sajnálom, ha megbántottam valakit a véleményemmel, csak ki szerettem volna adni mindazt, ami nyomja a lelkem...