Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen

Téma: Első találkozásom a Tomb Raider-rel

  1. #11
    Ereklyevadász Mitzy logója
    Csatlakozott
    13-04-02
    Hely
    Túrkeve (Vadkelet vad,nyugati része :)
    Üzenetek
    440
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Háát...
    Nekem unokatesóm játszott vele és mikor elmentek nyaralni lenyúltam a Last Revelationt és kivittem.
    Maradandó élmények...
    Aztán szép lassan beszereztem a régi részeket meg most az újakat is.
    Én 2 hónapig szenvedtem a Last Revelation első(mondom ELSŐ)pályájával....
    Nem tudtam hogy kell lengeni a kötélen...
    Volenti Nihil Difficile

  2. #12
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    én se nem csak te + az alap ugrásokra rájöttem először, na meg úszni se tudtam a játékban először, én is a revvel játszottam először
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  3. #13
    Ereklyevadász Mitzy logója
    Csatlakozott
    13-04-02
    Hely
    Túrkeve (Vadkelet vad,nyugati része :)
    Üzenetek
    440
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Mikor meglett az első rész...
    Hát akkor azt hittem hogy a konyhakéseket is belevágom az éppen kéznél lévő szomszéd csávókba...
    Én már csak ilyen vagyok...
    Az 1.részt tanítani kellene iskolában pl. informatikán
    Már csak azért is mert ez már info történelem
    Volenti Nihil Difficile

  4. #14

    Alapbeállítás

    Akkor én is elmesélem a TR történetemet

    Amikor kicsi voltam,rengetet költöztünk...aztán úgy kb 11-12 éves koromban sikerült végleges lakásba költözni,ahol a har,adik szinten volt egy srác,aki egy suliba járt velem.Egy csomó mindent megmutatott a környéken,eljártunk bandázni,jó haverok lettünk.Egyik alkalommal voltam nála,megmutatta a PS-ét(ez még PSX volt) és láttam,hogy rohangál egy duplapisztolyos nőcivel.Nagyon nem érdekelt a dolog,elvoltam én az ilyen cuccok nélkül is.Aztán közben nővérem beiratkozott a közeli könyvtárba,kikölcsönözte a filmek alapján készült könyveket...akkor ugye a filmek miatt is TR folyt még a csapból is....herótom volt tőle,hogy mindenki arról beszélt,így nem olvastam el a könyveket.
    Aztán kb egy évre rá,vagy még abban az évben karácsonykor,nem emlékszem már pontosan,kaptam egy PS1-et,rengeteg játékkal.Közte volt a TR első 3 része is.Mondom,oké,megnézem mit tud a csaj..de csak és kizárólag a házában játszottam,nem volt kedvem meghalni minden második lépésnél.(mert ugye haveromnál láttam a rosszabb csapdákat)
    Aztán végülis rávettem magam a +ik résznek nekiálltam,amit Nevadáig megcsináltam...nekiálltam a 2-nek,de ott velencénél valahogy elvesztettem az érdeklődésem...aztán jött a TR1.
    Nekiálltam...tény,hogy német,de értettem a sztoriját,nagyon megfogott..olyannyira,hogy állandóan a tombraider.hu-ra járkáltam a végigjátszást olvasni.(akkor csak azt meg a bugos oldalt ismertem)aztán közben valahol a görögös résznél,rájöttem,hogy sokkal jobb érzés,az ha magam jövök rá a továbbjutásra...ez odáig fajult,hogy sokszor hajnali négykor keltem mindig,hogy tudjak játszani.(mert délután tanulás..este bandázás)Fél évembe telt,hogy kijátszam a TR1-et....mai napig emlékszem,hogy mennyi idő volt,amikor Lara mögött felrobbant a sziget.Hajnali háromnegyed 6
    aztán nekiálltam a TR3-nak...ami az első rész után könnyebnek éreztem...utána meg megindultam a lejtőn....jött a Tomb Raider Extra.hu(myvipen egy klubban ajánlották),aztán az AOD,majd nekiálltam a 4-nek pc-n,végül a 2-nek,5-nek...aztán az Anniversary-ig csend,akkor jött a Legend és az Anni...aztán jöttek a rajzok,fórumozás,XNA,pályaszerkesztés...

  5. #15

    Alapbeállítás

    És mi jöhet még?
    No majd augusztusban megtudod.

  6. #16
    Professzor LaraFan61 logója
    Csatlakozott
    12-12-22
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    136
    Gamer ID-k

    Steam ID: dettike28

    Alapbeállítás

    Az én storym:
    néztem youtube-on egy vidit aztán láttam egy underworld végigjátszást véginéztem töbször és megtetszett a játék,beszereztem és játszani kezdtem vele.nagyon tetszett aztán kiderült hogy ennek több része is van. beszereztem még párat.és egyszerűen meg szerettem a tomb raider játékokat.most pedig egyszerűen imádom!!!

  7. #17
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Fhúú, nem is tudom, azt hiszem olyan 6 évesen ismerkedtem meg az egésszel, méghozzá az Anniversary-val.Nagyon megfogott, eleinte nehéz is volt tetszett is meg minden szóval mást is kiprobáltam, azt hiszem a 4-est.Na az annyira megfogott, azok a pályák, azok a színek meg minden ami egyiptomos volt hangulatos volt számomraemlékszem, hogy amikor a kötélre ugrottam azt se tudtam, hogy mit kell csinálni, komolan semmit nem tudtam, h mit kéne nyomni csak lógtam ott fel le mászkáltam és annyi aztán szépen lassan mindegyiket kirpobáltam a TR2-töt kivéve annak csak most fogtam neki a TR3-mat valamiért mindig feladtam, mert Anglia nehéz volt nekemxDmindig csak a gyakorló pályán hülyéskedtem, bezárogattam Winstont a fagyasztóba és ilyen extrákxD az Undi elsöre nem nagyon tetszett, vagyis inkább csak a pályák. Régebben Legend volt a kedvencem Japán miatt, de aztán áttértem a TR4-re az jobban tetszik
    Amikor elöször láttam Emynél voltam és az apja játszodta a TR2-öt, és nekem is tetszett és kiprobáltam az Anni-val, és az egész figúra nagyon bejött, az hogy egy erös csaj a föszereplö, és olyan erös tele van energiával és még cseleket is tud csinálni, azóta nagyon megszerettem és nagyon más játékkal nem játszodtam.
    Sokat szórakozgattam Legendben is, és néztem azokat a fura halálokat amiket az ellenségek meg néha Lara produkáltO.oMindezek után elkezdtem az AOD-ot, amitöl elsö játékra féltem kijátszani, nem tudom hogy miért, de félelmetes volt, föleg a protós rész meg amikor Boaz-zal kellett harcolni, valahogy kicsit horrorisztikusnak találtam az egészet már a kezdetektöl, ahogy Werner meghalt.A végén meg mindig mérges voltam, hogy fogalmam sincs, hogy mi van szerencsétlen Larávol, honnan a fenéböl jött ki onnan meg h mi lett velexD
    Az Undi számomra uncsi volt és lapos tényleg csak a pályák miatt játszodtam ki, más nem nagyon tetszett benne, jó eleinte az hogy falra tudott mászni, és még össze is tévesztettem a LegendelAz egyessel soha nem játszodtam ejsze csak amig csináltam a végigjátszást az oldalnak, amúgy még nem is láttam videóba sem csak pár jelenetet.Valahogy nem tetszettxD A TR2-vel meg nem tudom miért nem probálkoztam korábban, pedig nagyon jó és hangulatos meg minden, de korábban nem volt az izlésem.A TR5-öt nehogy kifelejtsem a sorból Nagyon szerettem azt a részt is, bár egy kicsit rövid volt nekem de elég hangulatos, nagyon sokszor kijátszodtam kissebb koromban még olyan is volt, hogy mentés nélkül vittem kiO.oA kedvenc pályám mindigis a Black Istle volt, az valahogy egy kicsit titokzatos volt és félelmetes és olyan jó Elöször németül kezdtem el és annyit játszodtam vele, hogy mát szinte tudtam kivülröl a szövegetxDDe jó volt.Anniba sokat voltam a Croft Manorba, igaz, a legendes inkább tetszett, mert az nem volt felújítás alatt, így lehetett menni gyakorólni úszni, meg még az is jobban tetszett, hogy Legendbe voltak normálisabb rúhán nem mint az anniba, nem tetszett a sült Natla de naxDTehát így összevetve megismertem Larát örültem neki, megtetszett, szinte már egy példaképemmé vált, nagyon tetszik ez az elszántság és ez a bátorság, ami benne van.Az új TR-vel a találkozás, hát eleinte sajnáltam, de néhol idegesített a nyávogása, de meg lehetett értenixD meg látszott, hogy a végére, már kezdett a régi Lara felé irányúlni, nem nyivogott annyit, mint régebben, és nem tom de én a Chasm Ziggurátnál azt hittem hogy Larának befagy a micsodája, hogy bírta úgy a hideget?:OÍgy fiatalon is tetszik mert már úgy ambiziózus volt, néhol már igaz kezdte feladni a reményt, de mégse adta fel és ez így engem is ambiciónál v h kell mondanixD meg a történet is jó, nem olyan monoton érdekesek a megoldások meg minden szal egész jó lett
    És hát így ismerkedtem meg az egész TR sorozattal megtetszett jó volt, méginkább játszani akartam, de már lassan kezdett unalmassá válni, ezért kellet valami úly, valami más, és itt az új TR na meg a GOL is elég más és jó, az is megtetszett Xolot-al való harc is eléggé nehéz volt és izgalmas meg az egész történet is és nekem bejött szóval nem fogom elhanyagolni, fogok még játszani velük
    Hát erröl ennyit
    "Need doctor bad..."


  8. #18

    Alapbeállítás

    Nagyon régen tesóm kapta karácsonyra a TR3at s játszott és én is játszogattam vele, először csak lara házába mentem, de nem tudtam irányítani folyton csak a rollt nyomtam xD Meg sokszor meg is gyújtottam a kályhájába xD. Aztán nekikezdtem a rendes játéknak indiába mindig sikerült felszúrni magam tüskébe xD Meg féltem a tigrisektől Aztán jött a TR2 Gold, ott meg féltem a jaguároktól xD S szépen lassan jöttek a részek és a kedvencem a TR4 Régen nekem is a Legend volt, tetszett az egész 1 hét alatt kijátszodtam, mondjuk nem is csoda xD Anni hosszabb ideig tartott. Undi is azzal megjelenés után csak egy évvel játszodtam karácsonyra kaptam s kellet várjak egy hónapot még mert gyennge volt a vidikari. Ez az új TR is nagyon tetszik Az AODba nehéz volt megszokni az irányítást sokszor idegesített, de sikerült végigvinni egy év alatt xD nagyon tetszett a története, meg minden a helyszínek is nagyon jók.
    A Legendel nagyon sokat szórakoztam, főleg a Croft manorba, sokáig tartott míg mindent megtaláltam ott élveztem felfedezni Lara otthonát De elég is volt egyszer többször biztos nem csinálom meg a Croft manort xD SZépen lassan sikerült a time trialokat is megcsinálni, Kazasztán borzasztó nehéz volt. Anniba sajnos nem sikerült a time trialt, de nem is baj. Undi annyira nem tetszett, de a grafika az nagyon bejött, elég sokáig tartott, sajnos még reliceket meg treasureket nem találtam meg, majd egyszer megpróbálom A GOL is nagyon tetszett hiába nem volt TR. Azzal is nagyon sokat szórakoztam s sikerült kinyitni a ruhákat a doppit kivéve, a fegyvereket nem találtam meg. S Az új TR nagyon tetszett sokszor kivitttem már 100 % mondjuk nem olyan nehéz mert ott van a survival instings(remélem jól írtam) xD De azért néha azzal sem volt könnyű egy-egy dolgot.

  9. #19

    Alapbeállítás

    Én is elmesélem(bocsi, ha hosszú lesz):

    Kaptam Karácsonyra, ajándékba egy számítógépet, (már pontosan nem is emlékszem mennyi idős lehettem, olyan 11-12 éves) ilyen nagyon gagyi, és elég lassú gépet, valami irodából selejtezték le, és egy ismerős révén jutottunk hozzá.
    Eleinte csak kártyázni, és akna keresőzni tudtam, de szép lassan kezdtem megunni ezeket a játékokat........
    Aztán anyám elvitt egy munkatársához, akinek rengeteg játéka volt, és kölcsönadott párat, amiket nélkülözni tudott, és amik szerinte alkalmasak voltak arra, hogy elfussanak a gépemen.
    Találomra kiválasztottam az első Tomb Raidert, aminek megtetszett a borítója.
    Nem bántam meg a választásomat, ugyanis a legelső (barlangos) pálya után beleszerettem. Tetszett a szabadság érzet, amit a játék közben éreztem.
    Más akkori játékokkal ellentétben az irányítható karakter sokkal nagyobb teret kapott magának. Lara tudott úszni, ugrani, mászni, futni, nem csak elővette a fegyverét, és végzett a seregnyi ellennel.
    Nagyon szerettem Larával játszani, hisz nem volt túlbonyolítva az irányítása.
    Ki a fene ez a nő, mit akar, miért teszi azt, amit, és mit keres ezeken a távoli, veszélyes helyeken?
    Kincset, kalandot, vagy lelki üdvösséget esetleg? Bizonyítani akar valamit másoknak? Esetleg önmagának?
    Engem mindig is érdekelt a karakter jelleme, motivációi, de akkoriban még nem valami sokat tudtunk Laráról, bár ez még izgalmasabbá tette őt.
    A főszereplő karaktere egyszerre volt izgalmas, rejtélyes, és szerethető.
    A pályák lenyűgöztek, tetszettek a pasztell színek, a tárgyak, épületek, az ellenségek, egyszóval oda, és vissza voltam az 1. Tomb Raider-ért.
    Miközben ott ültem az iskolapadban, gondolatban már tovább vittem a játékot, elképzeltem, hogy suli után rohanok haza, és tanulás előtt még egy kicsit játszom.
    Sok jó élményem van az 1. résszel kapcsolatban, ami jelenleg is fenn van a gépemen, mert egyszerűen sosem tudnám megunni......

    Szóval kivittem az első részt, és mikor végeztem vele, azonnal újra játszottam (tetszett, hogy megkaptam az összes fegyvert, végtelen lőszerrel).
    Aztán jött a második rész: Új ruhák, járművek, még nagyobb pályák, változatos ellenfelek, helyszínek. ( végre fényforrás, azaz fáklya használat, meg tetszett a kötél csúszda is)
    Majd szép lassan a többi részt is beszerettem.
    A harmadik rész a sok pálya ( Antarktisz volt a kedvencem), többféle ellenség, újabb járművek, és az újabb mozdulatok miatt tetszett ( sprint, guggolás, majomlengés).
    A negyedik rész is tetszett, mely helyszín lehetne misztikusabb, lenyűgözőbb, és alkalmasabb a Tomb Raider-be, mint Egyiptom. ( A vége persze nem tetszett.)
    Az ötödik is jó volt, de valahogy mintha kezdett volna halványulni az a régi érzés, ami miatt továbbra is kitartottam Lara mellett. Bár ez leginkább a felhőkarcolós Verneres rész miatt volt, azok a pályák nekem nem annyira tetszettek. Kárpótoltak persze a Romai, és az Írországi szellemes pályák.
    Hatodik rész: Lara karaktere tetszett, és végre puszta kézzel is meg tudta védeni magát (persze elég fura pózban, és nem mindig sikerrel), de a pályák nem annyira. A történet nem volt rossz, csak szerintem túl nagy volt rajtuk a nyomás, és elsiették a dolgokat.
    Legend: Legelső gondolatom a Legendel kapcsolatban: "Ki a fene ez a nőci, és hová lett Lara?" Egy teljesen más karaktert kaptunk, de aztán idővel kibékültem vele.
    Anniversary: Annak ellenére, hogy az első részt élményét már nem tudta feléleszteni bennem, tetszett! Natla teremtményei elég ijesztőek voltak benne, az álatok meg nagyon tetszettek. Bár fura szemük volt benne, főleg a majmoké maradt meg bennem....
    Underworld: Tök szép grafika, tök jó mozdulatok, szép helyszínek/pályák, de baromi rövid, és könnyű volt.

    Az új Tomb Raider: Eleinte rettenetesen tetszett (még most is mint játék), de aztán szép lassan be kellett vallanom magamnak, hogy bár szimpatikus, szerethető, és erős ez az új Lara Croft, de ő mégsem az a régi Lara, aki megszerettette magát velem. A legfontosabb kérdés: Hogy vajon lehet-e új Lara belőle?
    Persze a régit nem lehet már helyettesíteni, de pótolni lehetne?
    Nos, ezt a kérdést nem tudtam magamnak megválaszolni, aztán megnéztem a következő rész trailerét, ami megajándékozott engem egy talánnal......

  10. #20

    Alapbeállítás

    Nekem nincs túl nagy történelmem a sorozattal. Filmekkel korábban megismerkedtem, főleg a második résszel. (De lehet csak emiatt szerettem: https://www.youtube.com/watch?v=xmOOGeZE-aE )
    A játékkal csak annyi ismeretem lett, hogy játszottam a Legend demójával, majd az Underworld demójával, amikor az kijött, de végül a teljes játékok kimaradtak.
    Az 2013-as rész viszont meggyőzött elsőre és meg is vettem PS3-ra, életem első és eddig egyetlen előrendelt játéka lett. Viszont a napokban beszereztem Steamre a Legend, az Anniversary és az Underworld részeket, valamit még egyszer az új részt is, de most már PC-re és összes DLC-vel. (Akit esetleg érdekel még két-három napig akciós az összes rész és ez hivatalos forrás, a kiadó is tud róla https://www.humblebundle.com/store)

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •