Oldal: 9 / 173 ElsőElső ... 78910111959109 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (1721) összesen

Téma: Általános Tomb Raider Level Editor társalgó

  1. #81

    Alapbeállítás

    Idézet Crash82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De gondolom pushables heavy trigger

    Szerk.:
    És amúgy hogy kell "határt" húzni?
    olyanról nem hallottam még, hogy pushables heavy trigger
    A "Type" mezőben csak simán beállítod, hogy Heavy és kész

    pontosan milyen "határ"ra gondolsz?

    Idézet Scoobykah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a level editorban lehet villódzó fényeket csinálni?pl mint a neoncső moelőtt kiég...villog ilyenre gondolok
    és még valami..hogyan tudom azt megcsinálni h mondjuk az eddig sötét ház egy kapcsoló használatával világítson?
    a villódzó fényeket nem tudom (de utána kérdezek ) hogyan kell sajnos, de a másik kérdésed talán megolható

    a szobát megcsinálod sötétben, majd a szoba neve melletti "F" betűre kattintva (ez az úgynevezett "flipped room", ami lényegében annak a szobának a pontos mása világítás nélkül, azt újra meg kell csinálni, ezt akkor szerkeszted ha fekete a háttér) elkészíted a világos szobát, mintha fel lenne kapcsolva a villany. az "F" betű mellett beírsz egy számot (pl 1., ez alapján kell majd trigerrelni). megint nyomj az "F"re, ha fehér a háttér akkor minden ok. valahol azon a szobán kívül rakj le egy kapcsolót vagy valamit ami aktiválja ezt majd

    ezután simán csinálsz egy kioldót ami így néz ki:

    Trigger (what to trigger): FLIPMAP
    (Object o trigger <#>)t: 1
    Type (Activation mode): TRIGGER (persze akármi más is lehet pl SWITCH, KEY stb)
    Timer: 0

    ha nem megy szólj nyugodtan

  2. #82
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-20
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    508
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Hát úgy értettem hogy előbb rákattintok a pushable re aztán meg betriggerelem egy padlólapra XD hallod nem tudod hol van ehhez tutorial mert a skribblerz es nem müxik :S

    Szerk.:
    Hogy kell azt hogy mikor pl berakok egy puzzlet a helyére mutassa a ajtót amelyik kinyílik?
    Utoljára módosítva: Crash82 által : 2011-04-21 15:04

  3. #83

    Alapbeállítás

    Idézet Crash82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát úgy értettem hogy előbb rákattintok a pushable re aztán meg betriggerelem egy padlólapra XD hallod nem tudod hol van ehhez tutorial mert a skribblerz es nem müxik :S

    Szerk.:
    Hogy kell azt hogy mikor pl berakok egy puzzlet a helyére mutassa a ajtót amelyik kinyílik?
    nem kell külön beállítani, mert a játék "tudni" fogja, hogy mikor kell aktiválni a koldót. a Heavy triggert pl Lara nem tudja aktiválni, viszont tolható tárgyak, golyók, ellenfelek igen sőt szétlőhető váza is

    hogy lásd az ajtót kinyílni, ahhoz az kell, hogy ugyan arra a kockára ahol az ajtót nyitó trigger van raksz egyet a kamerának is amit persze elhelyeztél a pályán már

    Azt hiszem tudom mi lesz a következő 2 tutorial

    - kamerák
    - flipmap

    neki is állok lassan

  4. #84
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-20
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    508
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    THX de figyu nem müxik a heavy trigger -.-

  5. #85

    Alapbeállítás

    A Heavy triggert az ajtóval kell "összekapcsoln"i nem a pushable objecttel
    valahogy így:





    Egyébként kész a kamerás leírás OBIG ha gondolod add hozzá a listához

    http://users.atw.hu/tombraidergames/...e3720e26073bbf

  6. #86
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-20
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    508
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Ezt írja ki mikor megpróbáltam belerakni a kamerákat:
    EVIL:Unknown object blablablaaa...most mit csináljak?
    Meg amm most jóvan oda rakok egy rohadt kamerát de attól nem fog az ajtóra célozni nem ? xD

  7. #87

    Alapbeállítás

    raksz egy camera_target objectet az ajtó elé, kijelölöd és annak csinálsz egy triggert aminek fent az Object helyett az van, hogy Target.

    az Unknown Object hibaüzenet nem a kameráktól van

    de kérlek, legközelebb normális hangnemben kérdezz, ennyit mindenki megérdemel
    Utoljára módosítva: wdavid által : 2011-04-22 08:52

  8. #88
    Sírrabló
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    1.587

    Alapbeállítás

    Hol lehet megtalálni egy TR4 alapú szerkesztett pálya beállításait (felbontás és egyebek)? Mert az egy dolog, hogy legelső használatkor feldobja. Hát köszi.

  9. #89

    Alapbeállítás

    ha ara gondolsz, hogy hol tudod beállítani akkor a Start Menü->Programok(rem így van XPn, mert nekem már WIN7em van)->Core Design->Setup Tomb Raider Ott beállíthatsz mindent és az összes gépen futó TRLE pálya azzal a beállításokkal fog futni remélem erre gondoltál

  10. #90
    Sírrabló
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    1.587

    Alapbeállítás

    Erre, erre, köszi. Az alacsony felbontás szúrja szememet ugyanis.

Oldal: 9 / 173 ElsőElső ... 78910111959109 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •