Eredmény: 1 - 7 (7) összesen

Téma: Tippek & Trükkök

  1. #1
    Történész Akcy logója
    Csatlakozott
    12-08-09
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    63

    Alapbeállítás Tippek & Trükkök

    Volt régen egy ilyen topic a trle fórumon de mostanra nyoma veszett, gondoltam nem árthat. Tehát ide jöhetnek olyan a kezdő játékosok által nem ismert ritka, különleges mozgások, megoldások amik adott esetben megkönnyithetik az életünket.

    A késöbbiekben mikor egy ilyen érkezik majd akár én akár a modik editálhatják ezt az első hsz-t hogy egy helyen legyen minden.


    - Időrefutásoknál amikor a helyzet lehetővé teszi kezdj hátraszaltó/átfurdulással, nyersz vele egy kis időt.

    - Bizonyos tüskecsapdák amelyek csak egyszer aktiválódnak ki lehet sütni oldal vagy hátraszaltóval a sarkuk felett úgy pozicionálva Larát hogy az ugrás legmagasabb pontján érjen fölé.

    - Olyan automata géppuskákat melyeket a készitő nem szánt kilőhetőnek mégis el lehet intézni. Sprintelj felé úgy mintha az egyik oldalára akarnál érkezni, jókor engedd el a sprintet hogy kijöjjön a nekifutásos ugrás pont mielött lángszóró távolságba érkeznél, ugorj és a levegőben kanyarodj hogy a másik oldalára érkezz. Igy mindhárom tengely mentén történik elmozdulás, és jó eséllyel a géppuska "befordul", ezután könnyen kilőhető. Persze LaserSight-os fegyver kell hozzá. A sprint azért kell az elején hogy minimalizáld a lőtávolságban töltött időt, ezáltal a sérülést. Nem könnyű a trükk, nekem is jónéhány visszatöltés kell mire sikerülni szokott.
    Gyakorlati jelentősége akkor van ha a pálya úgy lett tervezve hogy a géppuska látóterében töltött idő közben összeszedendő sérülés több lenne mint az elintézésekor, pl Recon Labs 1.

    - Kis bukfenc, a Chroniclesben és újabb szerki pályákban bizonyára sokan észrevették már ezt, ha sprintelés közben a gugolást nyomod meg Lara végrehajt egy kissebb bukfencet mintha az ugrást nyomnád, és a végén gugolásban érkezik. Azt viszont kevesen tudják hogy ez a mozgás már a TR4ben ott volt csak nehezebb előcsalni. Sprintelés közben nyomd le a gugolást és ugyanakkor engedd el az előrét, ennyi a trükkje. Pontosan kivitelezve Lara pont át tud bukfencezni egy kockányi kúszórésen és túloldalon felállni és tovább futni, anélkül hogy egy centit is kúszna. Vagy hosszabb kúszórésbe mélyebben ér be mintha csak futás közben pont elötte gugolást nyomsz, időzitett feladatnál lehet hasznos.

    - Kötél trükk, egyszer lenges be a kötelet majd hagyd lógni Larát amig felteszi a lábát. Mikor következőnek előrefelé mozog nyomj rá ismét a sprintre, ettől kap egy irreálisan nagy lendületet. Láttam már olyan pályát ahol ennek az ismerete kellett. (Most nem jut eszembe melyik volt)

    - Séta-ugrás, na ezt biztos ismeritek de azért itt a helye. Kezdj sétálni és amint Lara mozgásba jön engedd el a sétát és nyomd le az ugrást. Lara végrahajt egy nekifutásost fél kockányi nekifutással, vagyis nekisétálással. Háromszügű platformokon, vagy időre menő feladat közben ha 1x1-es platform közepére érkezel jól jön.

    - Futás közben is lehet nézelődni jobbra vagy balra. Bár ez valszeg megszokás kérdése, nekem már annyira a természetemmé vált hogy sokszor észre sem veszem hogy csinálom. A talin mikor az egyik gépen/billentyűzeten nem működött kifejezetten zavart, annyira hozzászoktam.

    - Flare cancel, bár ez technikailag bug, de nem veszik túl komolyan, pl a tombrunner oldalon az ezt tartalmazó menetek még a legális kategóriába mehetnek. Flare-el a kézben ess le és dobd el pont mielött földet érnél, közben nyomd az előrét. Ekkor Lara simán futásba érkezik, nincs ott a legugolás-feltápászkodás. Nyilán nincs Larának flare eldobó animációja miközben tápászkodik, igy amelyik elöbb lett kezdeményezve annak lesz prioritása. Az esésböl adódó esetleges sérülést nem törli, csak a tápászkodást. Időrefutásoknál igy is nyerhető vele pár értékes másodperc.

    - Fáklyával a kézben lehet úszni a felszinen, még el se alszik ha ég, csak ne merülj a viz alá. Kell hozzá olyan hely ahol és ki lehet lábalni a vizból. Volt már olyan pálya ahol ez volt a feladat.

    - Ctrl-os leesés, szökkenj hátra a ctrl-t nyomva mintha le akarnál lógni a peremen, mielött Lara elkapná a peremet engedd el a ctrl-t, igy beesik az indulási platform alá. Teljesen legális mozgás, rengeteg pályán megkönnyiti a dolgod.


    Na hirtelen ennyi jutott eszembe, folyt köv, remélem nem csak tőlem.
    Look over us kindly, Tihocan...

  2. #2
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-17
    Üzenetek
    2.010

    Alapbeállítás

    Jó ötlet volt ez a topic, Akcy

    Nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe:

    Félistenek legyőzése sérülés nélkül
    (Félisten = a játékban egy bizonyos fegyverrel (legtöbb esetben "bottal") osztja rád a mágiát, amitől lemegy az életed.)

    Ha leguggolsz és közel mész hozzá, nem fog elérni a tüzelése! (Bár ez csak akkor működik, ha nincs emelvényen.)



    Majomlengés közben & vízfelszínen oldalazás

    Bár ez csak egy trükk, de lehet, hogy nem ismeretes sokaknak.
    Ha plafonlétrán vagy a víz felszínén a shift + bal/jobb gombokat nyomod, akkor Lara oldalazni fog.

    Fejesugrás csavarral

    Ez is csak egy látványos trükk.
    Miközben fejest ugrassz (Shift + előre ugrás) magasabb helyről, közben nyomd meg a del (fordulás) vagy az előre és hátra gombokat egyszerre.

    Csontik fejbelövése

    Van ilyen trükk is, ha a lézercélzódat összekombinálod a nyílpuskával vagy a revolverrel: simán koponyán találod őket, ilyenkor fejvesztve menekülnek, azt sem tudják merre.
    Így békét hagynak.

    Sprintelés térdig érő vízben

    Ha olyan helyen vagy, ahol egy lejtő vezet a vízbe, majd sprinteléssel futsz neki, akkor Lara a vízben is sprintelni fog.

    Sáskák kicselezése

    Ha a közelben van egy "sárkány", és köpi rád a sáskákat, akkor mentéssel majd visszatöltéssel el lehet őket ideiglenesen tüntetni. (Viszont néhány szerkipályán már ki van javítva ez a "hiba".)

  3. #3
    Történész Akcy logója
    Csatlakozott
    12-08-09
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    63

    Alapbeállítás

    - Csontik fejbelövése 2. Megy ez LaserSight nélkül is, mérgező vagy normál nyillal, csak lövöldözz rá, előbb-utóbb jön egy szerencsés találat és a feje reccs.

    - LaserSigth Bug Chroniclesben, jó tudom ez főrész, de vannak TR5ös szerki pályák, sőt, bár én még nem találkoztam illyennel de elékpzelhető hogy egy készitő letiltja a gyorsgombokat fegyverváltáshoz, és azzal ugyanott vagyunk. Szóval LaserSight mód, és a nézelődést végig tartsd is majd nyomva, ezután manuálisan menj az inventoryba, válassz egy fegyvert és nyomj rajta entert, ekkor még nem történik semmi de mikor kilépsz az invetoryból hallani fogod hogy Lara fegyvert vált. Amúgy működik PSen is, Last Revelationben és Chroniclesben is.

    - Bizonyos mértékig a kétkezes fegyverekkel is lehet célozni. Persze robbanólövedékkel célozhatsz nagyvonalúan, de volt már olyan hogy csak normál nyil vagy shotgun volt náéunk és azzal kellett.

    - Kötélen sétálásnál végig lehet menni egyensúlyvesztés nélkül, Lara csak megáll egy kicsit majd kisvártatva továbbindul. Mikor megállna egyensúlyt veszteni nyomogasd a spacet és az előrét, 2space 1előre, van egy ritmusa amire rá lehet érezni. Meg arrai is rá kell érezni melyik lesz az az előre amit már nyomva tartasz mert indul tovább. Mikor először sétálsz végig egy kötélen, lehetőleg jó hosszún, úgy hogy Lara egyszer sem billent meg roppant profi játékosnak fogod érezni magad.
    Utoljára módosítva: Akcy által : 2012-11-21 13:40
    Look over us kindly, Tihocan...

  4. #4

    Alapbeállítás

    Gyorsabb lövés a pisztolyokkal: Pause - Options és a Targetinget Manualra állítod, így Ha jön egy ellenség Lara nem céloz rá, de ha a Ctrlt nyomogatot akkor Lara gyorsan lő és hamarabb tudsz végezni velük. Kicsi ellenégeknél nem működik pl: patkány . Nem tudom, hogy ez trükknek számít e, de leírtam

  5. #5

    Alapbeállítás

    Idézet Akcy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - Kötélen sétálásnál végig lehet menni egyensúlyvesztés nélkül, Lara csak megáll egy kicsit majd kisvártatva továbbindul. Mikor megállna egyensúlyt veszteni nyomogasd a spacet és az előrét, 2space 1előre, van egy ritmusa amire rá lehet érezni. Meg arrai is rá kell érezni melyik lesz az az előre amit már nyomva tartasz mert indul tovább. Mikor először sétálsz végig egy kötélen, lehetőleg jó hosszún, úgy hogy Lara egyszer sem billent meg roppant profi játékosnak fogod érezni magad.
    ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy sose használtam a space-t (vagy háromszöget) mindig épp billenne,várok fél mp-t és nem billeg.
    (viszont szerki pályában kipróbáltam és csak elvigyorodtam ^^)

  6. #6
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-17
    Üzenetek
    2.010

    Alapbeállítás

    Nem igazán trükk a következő, de ha valakit nagyon zavar, hogy az Inventoryban csíkos a háttér, akkor állítsa át a grafikai beállítást 32 bitről 16 bitre. Így nálam eltűntek a csíkok - XP-n.

  7. #7
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Hát én ezt ki kő probáljamköszi
    "Need doctor bad..."


Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •