Oldal: 244 / 249 ElsőElső ... 144194234242243244245246 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.431 - 2.440 (2481) összesen

Téma: Egyéb játékok

  1. #2431
    Legenda
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    4.299
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Mirror's Edge hírek özönlenek, és a Kacsa nagyon boldog, remélem, a Robbie is.
    Ja, meghát TR is.
    Anything could happen
    And it will

  2. #2432

    Alapbeállítás

    Ez is, az is.

  3. #2433
    Ereklyevadász Mitzy logója
    Csatlakozott
    13-04-02
    Hely
    Túrkeve (Vadkelet vad,nyugati része :)
    Üzenetek
    440
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Mily jó már ez a kép:
    Volenti Nihil Difficile

  4. #2434
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Erről jut eszembe, hogy egyszer majd elő kéne venni megint a Mirror's Edge-t. Egyszer próbálkoztam vele, de valahol nagyon elakadtam.


    -----

    Mostanában végeztem a Witcher 3-mal, úgy éreztem, mindenképpen megérdemli, hogy írjak róla, mert eszméletlen jó volt. Annyit noszogattak (he-he), hogy egy idő után elkezdett érdekelni a Witcher, és hála a jó égnek ki is próbáltam. Nagy hiba lett volna kihagyni. Már az első rész meggyőzött, ami nem tökéletes ugyan, de az egyik kedvenc játékom lett (írtam is róla véleményt). A második rész is jó volt, nagyon szép, de pont ezért alig vitte a régi masinám, 2011-es játékhoz képest nagyon durva rendszerkövetelménye van. Hangulatilag egész más, a zene különösen tetszett, összességében viszont nem élveztem annyira, mint az elsőt, a végére erős hiányérzetem volt, amit máig se tudnám megmagyarázni, mi okozott.


    A harmadik rész pedig merem állítani, hogy a legjobb játék, amivel valaha volt szerencsém játszani. Az első napon sorba álltam a lemezes változatért (igen, tolongtak érte az emberek!), de egy darabig kénytelen voltam pihentetni. Nyáron aztán belevágtam, azonnal elvarázsolt. A látványvilága lenyűgöző, a zene tökéletesen passzol, a kettő együtt már önmagában egy élmény; ha nem lenne se történet, se questek, csak a hangulatos zene és tájak, akkor is simán ellennék csak azzal, hogy bebarangolom az egész világot, mert szerencsére szinte teljesen szabadon ezt is meg lehet tenni. A questek kellően változatosak, egy dolgot kivéve: a witcher contractoknál egy idő után rájön az ember, hogy mind ugyanarra a sablonra épül, de szerencsére mindig más körítéssel. A mellékküldetéseknek itt is fontos szerepe van, már nem csak egy-egy karakter sorsa múlik rajtunk, hanem egész közösségeké, némelyik a végkimenetelre is hatással van.


    A dialógusok zseniálisak, pár vicces jelenettel megspékelve, nem egyszer kapott el a röhögőgörcs És persze a másik véglet is jellemző volt… elképesztő, hogy mennyire együtt lehet érezni a játékbeli karakterekkel, ilyet korábban még soha nem tapasztaltam. Leírni nem tudom, ezt át kell élni. És sikerült (véleményem szerint) a játéktörténelem egyik legszebb jelenetét is megalkotni (aki nem játszott még vele, inkább ne nézze meg [drlecter, ne nézd meg, spoiler! ], de akit érdekel, itt egy videó). Már-már a művészet határait súrolja, amit a CD Project Red létrehozott. És olykor igen komoly filozófiai magasságokba is emelkedik, már a Witcher 1-ben is tökéletesen ábrázolódtak a világ jellemző problémái, a nézeteltérések, ész nélküli mészárlás, rasszizmus, és főként az emberi hülyeség. Ezt a második részből kicsit hiányoltam (lehet, benne van valamilyen szinten, max. nem figyeltem), de a harmadik részben ismét visszatér és mélyen elgondolkodtat, hogy mi a helyes, mi helytelen, és itt-ott tökéletesen megmutatja, mennyire kegyetlen néha az élet.


    Játékmenet szempontjából nagyon örülök, hogy nem nézik hülyének a játékost, mert már nagyon elegem van az ilyenekből. Itt a példa, hogy mindent meg lehet oldani felesleges töltőképernyők, lineáris, unalmas folyosók és láthatatlan falak nélkül is. Egy hatalmas nyitott világ van, és csak akkor van töltőképernyő, amikor először elindítod a játékot, illetve ha gyorsutazást használsz vagy ha Geralt elhalálozik. Az utóbbi igen kicsi magasságokból is simán megtörtént, ami néha idegesítő volt, pár óriási hegyről meg simán le lehet szánkázni. Na mindegy. Ezen kívül csak az zavart még, hogy lovunk, Roach előszeretettel akadt bele a fákba (néha fejre is fordult és félig a földben szánkázott), és két küldetést nem tudtam befejezni, mert bugosak, de szerencsére jelentéktelenek, úgyhogy nem volt nagy probléma. Egy ekkora méretű játéknál ez még simán belefér.


    A küldetések mellett vannak lóversenyek, ökölvívás, kincskeresés, és a kedvencem, a gwent. Ez utóbbi egy jó kis stratégiai kártyajáték, a kb. 150 órás játékidőmből viszonylag sok elment rá, de egy percig se bántam, mindig kerestem az ellenfeleket, gyűjtögettem a kártyákat, rendkívül szórakoztató. Nem hiába kérik sokan, hogy csináljanak valami gwentes appot, szívesen játszanám, sajnáltam, amikor a játékban már elfogytak a keményebb ellenfelek. Ezek közül egyiket se kötelező megcsinálni egyébként, aki akar, nyugodtan fókuszálhat a főküldetésre + pár mellékre, mert szintet lépni azért nem árt, és elég lassú folyamat. És a mellékküldetések is gyönyörűen kidolgozottak.


    A másik dolog, amit még imádtam, az a harcrendszer. Több ágon fejlesztheted magad, lehet a kardozást erősíteni, a mágiát (jelek/signok), és az alkímiát, a legjobb, ha egy fára koncentrálsz csak és specializálódsz. Én a jelekre gyúrtam és nem bántam meg. Míg a korábbi részekben voltak olyan jelek, amiket egyáltalán nem is használtam, itt mindent be kellett vetni. Imádtam, hogy minden szörny ellen más taktika kellett, végülis erről szól az egész – ismerd ki az ellenfelet, mindnek megvan a maga gyenge pontja, csak úgy lehet hatásosan harcolni, ha megfelelően felkészülsz. Itt már a bombákat és olajokat is használatba vettem, végre több értelmük volt.


    Lehetne még annyi mindent mondani róla, de akkor sose fejezném be. Lényeg a lényeg, aki teheti, próbálja ki, mert felejthetetlen élményben lesz része. A Witcher 3 világa él és lélegzik, gyönyörűen fel van építve, minden részlet a helyén van. Számít, hogy mit teszel, döntéseidre reagál a környezet, a karakterek, és szinte a saját bőrén érzi az ember, ha valami nem úgy sül el, mint ahogy gondolta. Ezt a játékot egy jó darabig nem fogja túlszárnyalni semmi (legalábbis számomra ez 100%), bár ilyen igényes lenne az összes többi stúdió… le a kalappal.

    Ja, és az easter eggek is nagyon jók, találtam egy Tomb Raideres utalást is



    Utoljára módosítva: Matie által : 2015-08-29 23:47

  5. #2435
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annyit noszogattak (he-he), hogy egy idő után elkezdett érdekelni a Witcher, és hála a jó égnek ki is próbáltam. Nagy hiba lett volna kihagyni. Már az első rész meggyőzött, ami nem tökéletes ugyan, de az egyik kedvenc játékom lett
    Szívesen, nem volt könnyű dolog rábeszélni téged
    Egyébként köszönöm, hogy szóltál a spoilerről, sajnos manapság elég sokan lusták erre :/


    Ha már The Witcher... akkor én is leírnám az eddigi tapasztalataimat. Bár még csak az első és a második résszel végeztem, de így is több, mint 100 órám van a játékban

    Anno engem nem nagyon érdekelt az egész világ, mert állandóan azt olvastam szinte az összes a Wild Huntról megjelent cikkben, hogy így Skyrim, úgy Skyrim, leverjük a Skyrimet, stb ami nagyon idegesített. Azután szerencsére tisztázódott a dolog, pont az egyik magyar fejlesztő elmondta, hogy ők sose tettek degradáló kijelentéseket a Skyrimra, ez csak az újságírók dilije volt, hogy mindig ahhoz hasonlították. (Persze megértem, mert ebben a kategóriában valóban talán a legnagyobb ellenfele.) Majd kijött az debütáló trailer:



    Számomra nagyon meggyőző volt Semmi sírás-rívás, semmi unalmas maszlag, hanem a képembe toltak egy hatalmas nagy ígéretet. Onnantól kezdve nagyon is érdekelni kezdett a dolog, kvázi naprakészen figyeltem a híreket.
    Kicsivel később be is szereztem nagyon óccón az első két rész bővített kiadását, fel is installáltam, bele is néztem, de valamilyen oknál fogva csak nemrégiben sikerült befejeznem őket. Kár volt ilyen sok időt várni.

    Ha röviden kellene jellemeznem, akkor a Witcher egy döntéseken alapuló nem lineáris felnőtteknek szóló játék. Egyes döntéseknél aztán foghatja az ember a fejét, hogy "Na most mi legyen??" Nagyon komoly világot építettek fel benne, ami az eddigi sablon fantasyktől eltérően eléggé nyers és abszolút realisztikus ábrázolásmódot kapott. Az egészhez mind-mind hozzáad az igen magas színvonalon megírt dialógusok sora, mert jó rpgkhez mérten beszéd az van benne, nem is kevés Ráadásul sok esetben nagyon keményen odamondják nekünk, ha valami nem tetszik valakinek. No de, kezdem az elejéről inkább.


    Történet: az alap story szerint mi egy Witcher vagyunk, nevezetesen Ríviai Geralt, vagy híresebbik nevén a Fehér Farkas. (Aki esetleg nem tudná, a witcherek - egy szóval - magas szinten képzett szörnyvadászok.) A kezdő képsorokat rögtön két dolog színesíti: az egyik az, hogy amnéziánk van, ezért kvázi alig emlékszünk valamire, nem tudjuk azt se nagyon, hogy kik vagyunk. A másik, hogy nem sokkal az ébredésünk után megostromolják Kaer Morhent, a witcherek egyik ősi otthonát. Többet most nem nagyon mondanék, mert nem szeretnék spoilerezni. Legyen elég annyi, hogy játék közben sok mindenre választ fogunk kapni, azonban nagyon ügyesen úgy oldották meg, hogy legalább kétszer annyi további kérdés fog felötleni bennünk. A játék során a döntéseinkkel fogjuk megformálni főhősünket, ami tanulságos dolog, mivel mindenki magában eldöntheti, hogy miszerint fogja meghozni a döntésekeit. Szimpátia? Vagy csak megérzés? Esetlegesen úgy éljük bele magunkat, hogy Geralt szemszögéből hozzuk meg a néha igencsak nagy horderejű, sok esetben morális döntéseket? Vagy mint a játékot játszó Játékos, ki-ki a saját véleményét előtérbe helyezve? A döntés csak rajtunk áll, de arra mindenki legyen felkészülve, hogy itt nincs jó vagy rossz döntés, itt semmi se fekete vagy fehér. A legtöbb esetben nem lesznek hangzatos szavak, korona a fejünkre - jobb esetben megkapjuk az előzőleg megegyezett összeget a feladat sikeres teljesítése után Az első játék még mai szemmel nézve is elég hosszú, ha veszi a fáradtságot az ember és alaposan belemerül, mert minimum 30, de kár 90 óra is lehet a játékidő, mivel elsőre 100%, hogy nem fogjuk tudni végigjárni az összes felkínált szálat.

    Hangulat: na ez az ami a játék sava-borsát adja, mert ezen részét a készítők igen magas szintre emelték. Az első rész alapból egy darkos kissé nyomasztó hangulattal rendelkező világ, amit csak tetéz a jól megírt történet, a párbeszédek, a képi megjelenítés, a zene, egyszóval minden. Ilyen jó dialógusokat is régen láttam már, nem egyszer sírva röhögtem, vagy "felhúztam" magam egy-egy jól sikerült beszóláson. Itt említem meg, hogy az angol szinkron nem sikerült 100%-osra, de bőven az elvárt fölött teljesített. Ezt is bizonyítja, hogy hacsak véletlenül nem kattintottam el, akkor mindig mindent végigolvastam/hallgattam. Sajnos a magyar fordítás egy kalap f.stalicska lett, rengeteg helyen pontatlan, elvesznek az eredeti szövegből (sokszor hosszú sorokat), vagy éppen hozzátoldanak. Az még rendben van, hogy néha ennek technikai oldalai vannak, ezért rövidítenek, de az már nem fogható erre, hogy sokszor egyáltalán nem adja vissza azt, amit leírtak az eredetiben. Nem mellesleg egyáltalán nem egységes, mert több kifejezést esetenként 2-3 féleképpen fogalmaznak meg. A magyar szinkronról nem tudok mit mondani, mert angolul játszottam végig, amit inkább nem váltja meg a világot, legalábbis nem minden esetben, de azért bőven élvezhető. Az viszont nagyon ritka nálam, hogy végigvárom a szinkronszínészt, itt pedig kivétel nélkül mindig megtettem. Az pedig mindenképpen dicsérendő, hogy alapból 3 különböző kamera módot használhatunk, amit akár játék közben is cserélgethetünk, ha úri kedvünk úgy tartja, illetve lehet csak egérrel vagy a klasszikus egér+billentyűzet kombóval is játszani.

    Grafika: a látványvilág még mai szemmel is nagyon szép, a maga korában egy pedig szinte a gyönyörű kategóriába tartozott. Azért meg kell említeni, hogy a feljavított kiadás is bugos volt, nem is kicsit. Éppen ezért jól eső érzés volt látni, hogy kb másfél éve, a játék megjelenése után több mint 5 évvel is kiadtak hozzá egy javítást. Hány fejlesztő/kiadó csinálja ez manapság??
    Spoiler!


    Audió: a hangok rendben vannak, nem váltják meg a világot, de nagyon is korrektül sikeredtek. Azonban a zene, na az az ami az egyik legjobb a játékban. Az igazán kiemelkedő játékzene eléggé ritka, de biztos, hogy az egyik legjobb zene volt, amit hallottam ezidáig. És persze nem csak néhány jobban sikerült dallamra gondolok, mert az egész soundtrack nagyon egységesre sikeredett.

    Harcrendszer: 2 féle kardunk lehet, amivel 3-3 különböző vívótechnikát alkalmazhatunk, de ha ehhez hozzáadjuk az 5 Jelet, ami kvázi a mágiánk, no meg az egész alkímiát, aminek segítségével főzeteket, bombákat, fegyverolajokat készíthetünk, akkor látható, hogy ezt a részét is jól kidolgozták. Szóval eléggé kreatívak voltak ezen a téren, változatos és néha taktikus. Viszont ami még szót érdemel, az az egyedi rendszer, miszerint a támadásokat elvégzi maga a gép, nekünk "csak" annyi a dolgunk, hogy a megfelelő időben nyomjuk meg a gombokat. Ez azért is érdekes, mert magasabb nehézségi szinten már nem lesznek segítő jelzések, ezért csak a szemünkre és a reflexeinkre hagyatkozhatunk majd. Én könnyű fokozaton vittem végig, mert bevallom először nagyon idegen volt ez az egyedi rendszer, ezért úgy voltam vele, hogy miután kicsit már kiismertem, meg fejlődtem egy picit, azután felveszem nagyobb nehézségi szintre - sajnos ezt a játék nem támogatja, ellentétben a további részekkel, így kb. a játék felétől alig volt keményebb ellenfelem, ami azért nem volt egy jó dolog Ezért azt tanácsolom, hogy ha már van egy minimális tapasztalatunk korábbi rpgkel, akkor minimum a közepes fokozatot válasszuk. Hiába lesz eleinte picit nehezebb a dolgunk, de higgyétek el megéri, mert teljesebb élményt fog adni. Én a végére 38-as szintű lettem, ami nagyon tápos karakter lett

    A karakterek is teljesen rendben vannak, változatosak és hihetőek. Azt azért meg kell említeni a negatív kategóriában, hogy nagyon sokszor ugyanazt a modellt használták. Nem tudom, hogy ez az engine hibája-e, de kicsit kiábrándító volt, mivel a legtöbb kategóriában nagyon magas színvonalat produkáltak, erre meg... Cserébe viszont fő foglalkozásunk hatalmas teret kap, mert rengeteg szörnyvadászatban vehetünk részt. Az egyik legjobban ez a része fogott meg a játéknak, mert mindegyik szörny más és más, mindegyiknek mások az erősségei-gyengéi, ezért nem árt, ha a vadászat előtt egy kicsit utánuk nézünk és felkészülünk rájuk, mivel sokkal könnyebb dolgunk lesz majd.

    A küldetések itt még nem annyira változatosak, de mivel nagyon sok a fő történeti szálhoz kapcsolódik, esetenként átível több fejezeten is, ezért nem lesz sok panaszunk, mivel az a része a játéknak nagyon rendben van Alkalmanként lehetőségünk adódik egy kis ökölvívásra, vagy kockrapókerre, esetenként pedig a szerelmi életünknek is adózhatunk A befejezés pedig szemtelen lett, de ahogy az egész játék, úgy ez is nagyon jól megalapozott a következő résznek!

    Spoiler!


    Megemlíthetnék itt még pár dolgot, vagy írhatnék egy-két részről picit részletesebben, de inkább nem teszem, a többi maradjon meglepetés mindenkinek

    Nem tökéletes játék, nyilván olyan nem is létezik, de minden hibája ellenére ez a játék a maga korában egy kiemelkedő és szerintem nyugodtan mondhatom, hogy korszakalkotó volt. Mára egy örök klasszikussá nőtte ki magát, csak remélni tudom, hogy ennek is lesz legalább egy 20 éven át kitartó közössége, mint például a Tomb Raidernek xD


    Az első rész nagyon szépen előkészítette a következőt, melynek címe: Assassins of Kings lett. A cím már önmagában is rejtélyes, ez a rejtély pedig szinte a játék teljes végéig kitart. De nem szeretnék ennyire előre szaladni

    Kicsit félve kezdtem neki, mert itt már sokkal több negatív véleményt olvastam korábbról, de szerencsére már a játék egyharmadánál világossá vált, hogy szó sincs ilyenről, hogy "rosszabb, mint az első" "gyenge" meg hasonlók.

    A játék kb 1 hónappal az előző rész után veszi fel a fonalat, és rögtön egy érdekes helyzet elé állít minket: rabként vagyunk egy börtönben. Persze, hogy miért vagyunk ott, hogy kerültünk oda, meg egyáltalán a játék további részeiről inkább most sem írnék - mindenki tapasztalja meg maga. Egy pici spoilert mondanék, akit nem zavar, az elolvashatja, mert konkrétumot nem fogok írni: azért az mekkora már, hogy az első fejezet vége felé egy olyan döntési helyzetbe rak minket a játék, hogy ha ezt az oldalt preferálod, akkor itt fog folytatódni a kalandod, de ha inkább a másik oldal felé húz a szíved, akkor egy másik aspektust fogsz megtapasztalni. Nem nagyon volt eddig ilyen, ezért már önmagában egy nagy piros pont jár hogy be merték ezt vállalni!

    A döntéseinknek ezúttal is súlya lesz, noha itt azért már kiszámíthatóbb lett némelyik (könnyebb meghatározni, hogy most fekete vagy fehér lesz a végkimenetel), azért moralitásban itt sem lesz hiány. A képi világ itt már sokkal színesebb lett, de a világ továbbra is brutális, ami összességében egy jó kontrasztot adott az egésznek. A dialógusok továbbra is magas színvonalúak, bár azért mintha valamivel kevesebb ütősebb szöveg lett volna, de itt is elolvastam/meghallgattam mindent. A szinkron rengeteget javult, nagyon jól eltalálták ezt a részt is - szintén kivétel nélkül végighallgattam mindent. (Korábbi trailerekből még hallható némelyik karakternél az eredetinek szánt szinkronhang, de szerencsére a fejlesztők figyelembe vették a rajongókat és változtattak rajtuk.) A magyarítás ezúttal viszont piros pontot érdemel, végre egységes lett és olvasmányos - azonban 1 nagy hibája van, miszerint a káromkodásokat általában nagyon finoman fordítja. Ez esetben ez egyértelmű hiba, mivel köztudottan 18+os játék, ezért egyáltalán nem kellett volna finomítani rajta. Összesen egy helyen láttam olyat, hogy kihagytak egy hosszabb sort az eredeti szövegből. A grafika nagyon ütős lett, oda merem rakni sok mai játék mellé - persze ennek megvolt az ára, főleg akkoriban, mert nagyon nagy volt a gépigénye. Egy nagyobb bajom volt csak, hogyha az ember gyanútlanul bekapcsol mindent, akkor egyáltalán nem a legszebb képet fogja kapni, mert sok effekt a jobb teljesítmény érdekében elhomályosítja a távoli dolgokat Jó lett volna, hogyha valahol leírják, hogy mi mit csinál és nem az embernek kell utánajárnia. Illetve meg kell még említenem, hogy egy-két helyen itt már megjelentek az időre való döntések is, ami egy nagyon jó gondolat volt a fejlesztőktől, csak kár, hogy itt még elolvasni se volt nagyon időm a válaszokat.

    A hangok szintén jól sikerültek, de a zene az ismételten páratlanra sikeredett. Gyakorlatilag bemásolhatnám ugyanazt, amit fentebb az első résznél írtam. Kiemelkedő taktusokat kapott a fülem A harcrendszer viszont kicsit átalakult, gondolom meghallották a sok nyavalygást xD, és immáron a klasszikus jól bevált rendszert alkalmazzák, azaz 1 kattintás 1 csapás. Engem nem zavart, én szeretem ezt Úgyis ez a mainstreamebb, a beváltabb. A Jelek, alkímia, stb ugyanúgy megmaradt, egyedül csak az zavart egy picit, hogy nem tudtam ugrani. Egyáltalán nem szükségszerű a játékban, csak szokatlan, mert szinte mindig lehet. Helyette tudtam a harcoknál odébb gurulni, hasznos is volt Nehézségnél itt is könnyű fokozaton kezdtem, de még viszonylag elég hamar felvettem közepesre, ami elsőre kicsit nehéz volt, mert kb a mai játékoknál a nehéz fokozatnak felel meg. De egyáltalán nem bántam meg, sokkal több kihívás volt benne, ami kell is, mert a végére kis híján majdnem elértem a maximális szintet, ami szintén jó kis tápos karakternek felelt meg. A végső harcokból az egyiknél így is nagyon sokat szenvedtem A fejlődési rendszer itt nincs úgy megkötve, mint a harmadik résznél, szinte akármilyen vegyes beállítottságú karaktert létre lehet hozni, persze ha az adott fák végén található speckós képességeket akarnánk megszerezni, akkor be kell tudni, hogy bezony szakosodni kell.

    A karakterek itt már sokkal változatosabbak voltak, persze azért relatíve elég sűrűn felfedezhetőek voltak az ismétlődő alap modellek. De amúgy nem volt vészes. Viszont szörnyvadászatból sokkal de sokkal kevesebb volt, ami nem tetszett. Elvégre ez a fő hivatásunk, szörnyekből meg mindig akad. Küldetésekből az előzőekhez képest kevesebbet kaptunk, főleg a mellékküldetéseknél volt ez tapasztalható, ellenben minőségileg sokkal jobbak lettek a korábbi részek legtöbbjétől, ami szintén egy pozitívum. Ugyanúgy gyakorolhattuk az ökölvívást, a kockapókert és a szerelmi életünket , azonban jött egy jópofa kis újítás: a szkander. Elsőre baromi nehéznek tűnik, de ha nem sajnálja a pénzét az ember néhány egyáltalán nem drága próbakörre, akkor nagyon hamar bele jöhet. Amúgy még azt is a játék egyik pozitívumaként éltem meg, hogy itt a bossfightok most sokkal jobbak és nehezebbek voltak (persze, amikor játék közben voltam, nem mindig voltam ennyire vidám ).

    A befejezés itt is jó lett, és az egész történetről elmondható, hogy nagyon jól folytatta azt, amit az előző rész elkezdett: rejtélyek, misztikum (noha itt sajnos kevesebb volt ezen a téren), néhány kérdés megválaszolva/de minimum 2 új föltéve. Összességében nem volt annyira ütős mint az első rész, noha sok aspektusában jóval rávert arra. Pici hiányérzetem volt, de lehet, hogy azért is, mert pár spoilert már eleve tudtam :/ Azt viszont egyáltalán nem mondanám, hogy méltatlan az első részhez, nem! Létezik a Witcher 1 és a Witcher 2 is. Egyik ebben jobb, másik meg abban, és hiába mindkettő önmagában is kijátszható, mégis a kettő együtt vonzza be a játékost ebbe a világba, ami a vértől, brutalitástól, realisztikusságtól, és az olyan témáktól mint például a rasszizmus sem mentes, amivel eléggé részletesen is foglalkozik. Szintén elmondhatom, hogy nagyon jól megágyaztak a trilógia harmadik részének, ami a Wild Hunt alcímet kapta.


    Mivel odáig még nem jutottam el, hogy érdemben belevágjak, ezért nem nagyon tudok mit hozzászólni, mivel az egészre nincs sok rálátásom még. Azonban ha a fele igaz azokból, amit például Matie írt, akkor az egy nagyon jó játék lesz, sokkal jobb, mint az átlag. Ha pedig minden igaz, amiket írt... de nem akarok még idejekorán nagy szavakkal dobálózni, majd kiderül...

    Közben azért kijöttek olyan trailerek, amik egyáltalán nem könnyítették meg a várakozást:






    Egy szó mint száz, mindenféleképpen csakis ajánlani tudom az első két részt, mert a maga kategóriájukban abszolút etalonnak számítanak, és meg merem kockáztatni, hogy vétek lenne kihagyni azoknak is, akik még nem játszottak hasonló játékkal, vagy csak kicsit idegenkednek a műfajtól. Remek szórakozás lesz!
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2015-09-14 21:58

  6. #2436
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Éppen ezért jól eső érzés volt látni, hogy kb másfél éve, a játék megjelenése után több mint 5 évvel is kiadtak hozzá egy javítást. Hány fejlesztő/kiadó csinálja ez manapság??
    Spoiler!
    Pontosan! Ezért is tisztelem őket nagyon, figyelembe veszik a játékosok kéréseit, észrevételeit, és amit csak tudnak, igyekeznek kijavítani. És szívvel-lélekkel csinálják, nem üzleti érdekekből. Követendő példa

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt azért meg kell említeni a negatív kategóriában, hogy nagyon sokszor ugyanazt a modellt használták. Nem tudom, hogy ez az engine hibája-e, de kicsit kiábrándító volt, mivel a legtöbb kategóriában nagyon magas színvonalat produkáltak
    Ez engem is zavart, amikor már a fő történeti szálon harmadszorra találkoztam ugyanazzal a karakterrel, kicsit nehéz volt különbséget tenni. De valószínűleg azért van ez így, mert akkoriban jobban megkötötték a fejlesztők kezét a különböző limitációk (már csak a Tomb Raideres pályaszerkesztőből kiindulva is). Szerencsére a két folytatásban már mérföldekkel jobb a helyzet

    Spoiler!


    Nagyon jókat írtál mindkét játékról, egyetértek szinte mindenben. Kár, hogy annyi mindenről lemaradtam a második résszel kapcsolatban, mert a sok politizálást nem nagyon tudtam követni egy idő után, talán ezért nem lopta úgy be magát a szívembe ez a rész. Attól még remek játék, ez vitathatatlan. Kíváncsian várom a véleményed a Wild Huntról, bár az biztos meglesz röpke 200 óra, mire végigmész rajta Van felfedeznivaló bőven

  7. #2437
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan! Ezért is tisztelem őket nagyon, figyelembe veszik a játékosok kéréseit, észrevételeit, és amit csak tudnak, igyekeznek kijavítani. És szívvel-lélekkel csinálják, nem üzleti érdekekből. Követendő példa
    Így van, jelen pillanatban nekem ők messze a legszimpatikusabb kiadó. Méltán megérdemlik a szeretetünket és a támogatásunkat

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jókat írtál mindkét játékról, egyetértek szinte mindenben. Kár, hogy annyi mindenről lemaradtam a második résszel kapcsolatban, mert a sok politizálást nem nagyon tudtam követni egy idő után, talán ezért nem lopta úgy be magát a szívembe ez a rész. Attól még remek játék, ez vitathatatlan. Kíváncsian várom a véleményed a Wild Huntról, bár az biztos meglesz röpke 200 óra, mire végigmész rajta Van felfedeznivaló bőven
    Valóban, ezzel egyetértek, tényleg sok benne a politika, amit pedig sokan nem szeretnek - én sem. Na azt én is kíváncsian várom, csak legyen elég szabadidőm akkor... köszi a biztatást

  8. #2438
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás



    Ott még nem járok, hogy olyan szintű elbeszélést írjak róla, mint az előző részekről, de az eddigiek alapján hangulatos kis játék

  9. #2439
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    A lejátszási listát elnézve a végére már nagyon belejöttél a Death March nehézség ellenére is

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így van, jelen pillanatban nekem ők messze a legszimpatikusabb kiadó. Méltán megérdemlik a szeretetünket és a támogatásunkat
    Mint ahogy a Game of the Year címet is, és a többi díjat, amit bezsebeltek.

    A Hearts of Stone DLC is nagyszerű volt, nem lehúzás, hanem tényleg óriási plusz tartalom... és még milyen! Imádtam a fejtörőt a végén, még ha meg is szenvedtem vele. Szerencsére volt segítségem

  10. #2440
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A lejátszási listát elnézve a végére már nagyon belejöttél a Death March nehézség ellenére is



    Mint ahogy a Game of the Year címet is, és a többi díjat, amit bezsebeltek.

    A Hearts of Stone DLC is nagyszerű volt, nem lehúzás, hanem tényleg óriási plusz tartalom... és még milyen! Imádtam a fejtörőt a végén, még ha meg is szenvedtem vele. Szerencsére volt segítségem
    Hehe, köszi
    Igen, mondhatni nekem az lett az easy a végére Viccet félretéve, persze hogy nem, szenvedtem is vele rendesen, mert több mint a játék felét Death Marchon toltam. Annyira amúgy nem nehéz, mint elsőre hittem, csak oda kell figyelni, míg ki nem ismeri az ember, hogy mit hogy érdemes csinálni. Pár esetben még így is érhetik meglepetések az embert.
    Így van, de nem csak a Game of the Year címet kapta meg - a már amúgy is több, mint 200 díja mellé -, hanem a Legjobb RPG-t és a Legjobb Fejlesztő-t is!!! Hipp-hipp-hurráááá!!! Azt lehetne rám mondani, hogy elfogult vagyok a Witcherrel szemben, de ez nem így van, mert azért így se lett tökéletes, amit majd egy jövőbeli élménybeszámolómban/értékelésemben sokkal bővebben ki fogok fejteni, de nyugodt szívvel mondhatom, hogy abszolút megérdemelte az összes díjat és a rajongók pénzét is.
    És külön öröm, hogy az első fizetős dlc, ami valójában egy expansion (már csak a méretéből adódóan is), ugyanúgy tudta tartani az alapjáték által lefektetett színvonalat. Sőt, bátran ki merem jelenteni, a Hearts of Stone főgonoszbácsija sokkal misztikusabbra sikeredett, mint a Vadak...

    A másik dolog pedig, alább megadom az egyik lejátszási listám linkjét, no nem azért, hogy magamat reklámozzam , nem is ezért csinálok videókat, hanem azért, hogy aki elakadt volna valahol, az ne maradjon magára. (Meg persze olykor-olykor jó visszanézni és felidézni egy-egy harc okozta kínszenvedést, mert hát volt olyan, ami nyolcadjára sikerült csak loool.) Egy tanács, aki szereti Geraltot, az a "Dance of Geralt"-ot mindenképpen nézze meg Voltaképpen ha úgy vesszük, akkor az összes videó spoileres, fel is tüntettem mindenhol, de azért a címből és a képből ki lehet találni, hogy melyek azok, amiket nyugodtabban meg lehet nézni. Többnyire azokat a harcokat töltöttem fel, amiknél a legtöbben elakadtak, vagy a legérdekesebbek. A játék nagyságából adódóan így is maradt még jó pár nehéz Ha a videó ellenére se menne valakinek valamelyik harc, akkor nagyon szívesen segítek

    https://www.youtube.com/playlist?lis...4cJHw_1q4SGUAk
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2016-05-25 11:13

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •