Oldal: 232 / 249 ElsőElső ... 132182222230231232233234242 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.311 - 2.320 (2481) összesen

Téma: Egyéb játékok

  1. #2311
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Oblivion

    Maga a történet teljesen klisés: Magunkhoz térünk a börtönben, jön a Császár, titkos útvonal, Császár meghal, de van egy titkolt trónörökös, közbe szerte a földön Oblivion kapui nyílnak meg azért, hogy uralmuk alá hajtsanak minket.
    Egyébként ezzel nekem semmi bajom nem volt az egész alatt, mert a kivitelezés egészen mesteri!

    Kezdve azzal, hogy:
    - hatalmas nagy területet járhatunk be
    - szinte gyakorlatilag szabadon választhatjuk meg, hogy éppen mihez van kedvünk
    - rengeteg küldetés, ha egybeveszem az alapjátékot és a két kiegészítőjét, akkor legalább 150 küldetést kell végrehajtanunk, s még nem beszéltem a romokról, várakról, stb…
    Itt azért hozzá kell tennem, hogy TÉNYLEGESEN A-tól Z-ig mindenki találhat kedvére valót. Pl.: Arénaharctól kezdve, a kihallgatáson át, egészen a zártörésig minden sorra kerül, ami egy ilyen játékba bele férhet. Ráadásul elég soknál az eszünket is kell használni. Sok kedvencem van, de azért megemlítek néhányat: A nagy balhé, A völgy felszabadítása, Földsánc erőd, Pingáld a Palotát, A halálos ecset, stb...
    - játék közben szinte bármit át lehet állítani, hál' Istennek a nehézséget is, én speciel sokszor már 25%-on is izzadtam
    - összesen 13 szervezetnek lehetünk a tagjai, ebből persze néhány csak jelképes, de vannak szép számmal kiemelkedők: Aréna Bajnokok Bajnoka, Isteni Paplovag, Főmágus, Az Őrület Istene, stb...
    - fejlődésrendszer, ezt már korábban eléggé lehúzták, félig-meddig jogosan is, de ne felejtsük el azt sem, hogy bizonyos szintek után, kivétel nélkül minden képességünknél új dolgokat tanulhatunk, ilyen például egy új támadási forma, vagy jobb kereskedők lehetünk, pl.: nem számít az adott tárgy állapota, stb...
    - a végére pedig amit mindenképpen meg kell említeni az a hangulat, mely szerintem eszméletlen jó! Néhol a maga egyszerűségében grandiózus, pl.: egy jól elkapott tájkép, vagy nyomasztó, mint pl.: Oblivion világa, vagy valamelyik rom átkutatása.

    A játékhoz rengeteg rajongói plug-int le lehet tölteni, amelyekkel csak még jobb lesz a játék. De egy pár szót kell említenem a két kiegészítőről is.

    Reszkető szigetek: egy különös kapu nyílt az egyik öbölben, melyről kiderül majd idővel, hogy az egyik daedra herceg nyitotta, mivel szüksége lenne egy bajnokra. Ez kb. olyan hosszú, mint az alapjáték főszála.

    A Kilenc Lovagja: egy ősi ayleid boszorkány kirány tért vissza, hogy bosszút álljon az őt száműző Kilenc Istenen. Ahhoz, hogy megállíthassuk őt, össze kell gyűjteni a Paplovag ereklyéit.
    Nekem az egyik kedvencem volt ez úgy ánblok! Csak sajnos rövid, és a feladványok se túl nehezek, persze kinek hogy.

    A legvégére pedig néhány érdekesség:
    - a játék tömérdek díjat nyert, köztük az év játéka címet is, ami valljuk be nem piskóta
    - a játékban - nem akarok hülyeséget mondani -, de több száz épület, kilenc város és tucatnyi falu található, ráadásul lakóik valóban élnek, beszélgetnek, dolgoznak, sétálnak, esznek-isznak, stb...
    - csak az alapjátékban több mint 9000 dialógus kapott helyett, és több mint 9000 tárgy, ha ehhez még hozzáveszem a kiegészítőt, akkor kb. megint ennyi dialógussal és tárgyal gazdagodunk.

    És a pont az I-re:

    A két kiegészítővel egybevéve sem foglalt 6,5 GB-nál több helyet el a gépemen!
    Példamutató!

    Javaslom, hogy aki teheti és szereti a lapozgatós könyveket, egyszer mindenképpen tegyen vele egy kört.

  2. #2312
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-17
    Üzenetek
    2.010

    Alapbeállítás

    Nagyon jó review a PoP: Forgotten Sands-ről, teljes mértékben egyet értek veled!

    Tényleg egyetlen pozitívum a gyönyörű helyszínek, de talán itt ki is merül a játék.
    Készítettem pár képet annak, aki nem ismerné ezt a részt:














  3. #2313
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Köszi
    A második az egyik kedvenc helyszínem, az ötödiknél meg olyan jó volt, hogy végre nem egy bezárt helyen voltunk. Egyébként szép és lényegre törő képek!

  4. #2314
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Amnesia - A Machine for Pigs: ugyan még nem játszottam az előző részével, de most láttam egy végigjátszást erről a részről, ezért gondoltam írok róla röviden.
    Nos kérem szépen, a játék egy kissé steampunk hatású, és nagyon hangulatos. Túlélőhorrornak nevezik, holott kétség kívűl pszichohorror, ugyanis a legnagyobb erőssége az maga a történet! Spoilerezni nem szeretnék. Azt azért hadd mondjam el, hogy annak nagyon örülük, hogy manapság, és ez úgy kb. az utóbbi 5 évben erőteljesen megfigyelhető, elkezdtek olyan játékokat készíteni, amik történetben igencsak erősek. Ez örvendetes, mert minden normális rendező egyetért abban, hogy minden jó film alapja a jó forgatókönyv. Nos, ez a játékoknál is így van. A hanghatások is külön megérnek egy misét, sok helyen szimplán attól be lehetett sz@rni. Egyszóval megéri olvasni. Sőt, sok kis cetli segíti helyrerakni a múlt 1-1 darabját. Ellenben szinte mindenki azt írta, hogy jóval gyengébb a neves elődjénél, ami több mindenben megmutatkozik:
    - nagyon rövid
    - végtelen lámpa
    - nincs igazi fejtörő, semmi kombináció
    - linearitás.

    Mindezek ellenére azt mondom, hogy nyugodtan kezdjen bele mindenki, aki szereti ezt a műfajt, szerintem nem fog csalódni benne. Persze szigorúan sötétben, ajtót becsukva és természetesen maxra tekert fejhallgatóval

  5. #2315
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Testament of Sherlock Holmes:

    Hmmm, kíváncsian kezdtem bele, mert egy ilyen játék egyértelműen réteg. Nagy örömömre szolgált megtudni azt, hogy ennek a rétegnek én is a tagja vagyok! Jó kis detektív játék volt. Korántsem tökéletes, de nagyon hangulatos. Eddig csak a Sherlock vs Arsen Lupin-hez volt szerencsém, de azt hamar töröltem is, borzasztóan nehezek voltak a fejtörők benne, igaz, ez sok éve volt már.

    Kiadás: Szerencsére magyar felirattal jött ki, ami jól sikerült, remekül visszaadták a két főhős párbeszédeit. 5000 Ft-ért vettem meg, 2 hétre rá, leárazták 2000-re. Nem mondom, így is elégedett vagyok, de azért csak böki a csőröm.

    Zene: nekem egyáltalán nem tetszett, kevés track van, ezáltal önismétlő is, ráadásul nincs összeválogatva, a legtöbb helyen egyáltalán nem illik egybe az adott képsorral. Ellenben a szinkronszínészek nagyon ügyesek voltak!

    Hangulat: magával rántott szinte az első perctől kezdve, erre nem lehet senkinek sem panasza.

    Grafika: volt ahol elment, de a legtöbb helyen is max. egy közepest adnék rá. Persze nyilván nem ez lenne az elsődleges, de azért 2012-ben már jobbat várna az ember.

    Nehézség: húh, a játék savát-borsát a feladványok adják, amikből voltak egyszerűbbek és nehezebbek, ez utóbbiaknál meg néha segítséget vettem igénybe. De azt kell mondjam, egytől-egyig élvezetesek és ötletesek voltak, ráadásul sok tárgyat elég jól eldugtak a készítők. Összességében nagy piros pont a készítőknek erre a szekcióra! Sőt! Jár még egy a dedukciós táblákért is, tényleg olyan volt, mintha én lettem volna a híres detektív. Hosszra kb. 20-30 óra, attól függ, hogy mennyire voltunk ügyesek.

    Jellem és történet: anélkül, hogy spoilereznék, nálam a nagy katarzis elmaradt. Volt a játéknak egy bitang jó marketing szövege: "Ha kizárod a lehetetlen, akkor a végeredmény, bármilyen hihetetlen is, csakis az igazság lehet!" Ehhez képest jobbra számítottam a történet szempontjából, de azért így is voltak benne izgalmak. Toby a vadászkopó szintén egy jó húzás volt, bár ilyet már láttam a Trónok Harca RPG-ben. A két főszereplő pedig abszolút passzolt egymáshoz, nagyon jól kiegészítették egymást. Az egyik legjobb dolog pedig az volt benne, hogy Dr. Watson a végére felnőtt Holmeshoz és (majdnem) egyenrangú lett vele.

    Összességében megéri tenni vele egy kört, főleg azoknak, akik szeretik a krimi filmeket/sorozatokat. Részemről várom a következőt!

  6. #2316
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Fallout 3:

    Mit is mondhatnék? Egyáltalán nem ismertem a világot, de mit ne mondjak, nagyon bejött. "A játék, amely olyan mint az Oblivion, csak jövőben játszódik", mindig is ennyit hallottam róla. De mivel a Bethesda készítette, ezért bátran nekivágtam!
    De előtte egy nagyon jó tanács, nagyon gyakran mentsetek!

    Ára: szerencsére sikerült eredetiben megszereznem, 3000 Ft volt, ami szerintem egyáltalán nem volt drága. Csak szemétség volt, hogy nem sokkal a vétele után kiadtak egy gameoftheyear változatot ugyanennyiért, csak az összes dlct tartalmazta, természetesen magyarul. Igaz, kicsivel később feljebb ment az ára 5000-re, gondolom a kereslet miatt. De akkor is szemétség volt.

    Magyarosítás: hatalmas nagy recpect a fordítóknak, igazán kitettek magukért. A játékra oly jellemző angol humor is remekül átjött magyarul!

    Hangulat: nekem nagyon bejött ez a poszt apokaliptikus hangulat, nagyon könnyen, szinte az első perctől kezdve át tudta adni magát az ember neki.

    Látvány: ugye 2008-as a játék, de simán vállalható, nagyon szép még most is, hát még akkor milyen lehetett. Ez az első Bethesda játék, ahol ténylegesen tetszettek az ellenfelek kinézetei. Eddig ez nagyon kis %-ban volt részemről csak elmondható, de itt most megtört a jég. A Ghoulok mozgása pedig nálam az eddigi legfélelmetesebb volt a játéktörténelem során. Na meg a hangjuk. Tényleg, este 10-kor teljes sötétben egy-egy metroban kalandozva a fosás kerülgetett…
    És itt a kietlen sivár táj miatt most eltűnt nálam a Bethesda játékoknál fellépő "nagy nyitott világ, érdekes feladatokkal, csak unalmas az A-ból B-be való eljutás" szindróma, hiszen abszolút beleillet.

    Hossza: volt a kiadásnak egy számomra fontos problémája, mégpedig Win 7-et nem támogatja. Szerencsére egy no dvd crack program segített, de ezzel is "csak" elindult, de elindult és ez a lényeg! Viszont emiatt (is) igénybe vettem egy kicsit az internet segítségét, mert nagyon sokszor lefagyott, ezért igyekeztem csak a küldetésekre koncentrálni. Nem volt olyan sok, még ha a nem jelölteket is belevesszük, bár azokkal nem nagyon foglalkoztam, mert elég jól fejlődtem, volt mindenem. S mivel elég gyakran lefagyott, ezért úgy voltam vele, hogy a lényeges dolgokat megcsinálom, így is kb. 80%-át láttam a fontosabb helyeknek! (Washington nagyon tetszett!) Így is 37 órám lett, de persze simán meglehet a 100 is, ha valaki ügyes. Bár ennek nem látom értelmét, lévén kb. 30 értelmesebb küldetés van benne, és minek fedeztem volna tovább a metrot, meg hasonlót, mert már szinte az elején meglettek a számomra megfelelő fegyverek, és a helyszínek sem tudták levetkőzni a korábbi egyhangúságát az Oblivionnak (e szempontból). De egyáltalán nem volt hiányérzetem a végén, hogy bármit is kihagytam volna! Még egy jó tanács, a főszálat hanyagoljátok, mert a végén véget ér az egész játék, kivéve ha megvan a Broken Steel kiegészítő.

    Zene, hangok: a főtéma bejött, a többi inkább csak mint atmoszférikus volt, mintsem önálló téma. Nem rossz, volt benne 2-3 ötletes megoldás, de ez édeskevés. A szinkronhangok viszont kib@szott jók lettek, bár Liam Apánk lehetett volna jobb is. Le a kalappal!

    Történet: nekem tetszett a főszál, de megint csak azt kell mondanom, sokkal jobbat is kihozhattak volna! A legtöbb küldetés pedig érdekes volt, sajnos azonban volt benne unalmas és túlerőltetett is, ami nagy hiba, mert ha kevés van belőle, akkor az legyen normálisan felépítve.

    Fejlődés, harc, nehézség: a fejlődési rendszer nem rossz, de azóta csináltak jobbat is, az elején viszont a karaktergenerálás nagyon innovatív volt és ez tetszett. A harcok kellőképpen nehezek, nekem csak a második legkönnyebb szinten sikerült teljesítenem, nagyon kemény helyzet amikor pl. Washington egyik nyílt terén vagyunk, és 3-4 szupermutáns körbefog, közbe meg a tetőről kapjuk a rakétákat. A V.A.T.S rendszer megint ötletes, ellenben az kivégzős animációk pocsékok, nagyon gyenge minőségűek.

    Összességében, és túlnyomórészt csak jókat tudok mondani róla, érdemes tenni vele egy kört!

  7. #2317
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Assassin's Creed 2

    Spoileres leszek.

    Szintén tetszett, bár igazán nagy wow nem volt. Többet vártam tőle, talán a végéről maradt el a nagy csattanó - félre értés ne legyen, jó volt, csak a végén én amolyan "Da Vinchi Kódosra" számítottam. A játék egyik hibája, hogy a legtöbb esetben nagyon könnyű, így szinte semmi kihívás nincs benne. A másik, hogy bizonyos helyeken olyan rossz a kamera mozgatása, hogy simán idegbetegek leszünk tőle. A zene valamivel jobb volt mint az előző, nagyon korrekt 2 órás soundtrack, sajnos csak 2-3 dúdolható tétel van benne. Persze nem várom el, hogy egy Gyűrűk Ura legyen, ahol egy filmben kb. 22-25 tétel van, de egy kicsivel több lehetett volna. A grafika viszont javult, de max. csak egy fél fokkal, az arcok viszont szörnyen mosottak.
    Szerencsénkre mindezek csak egy kis része a teljes játéknak. Igazán komoly újítás nincs benne, ellenben nagyon jól felvarrták azokat a ráncokat. Végre tudunk úszni. Tényleg rengeteg tartalom került bele. A hangulat jófajta, az olasz környezet gyönyörűen sikeredett benne. A fősztori nagyban hasonlít az elsőre, azonban itt sokall jobban megírt szekvenciák vannak. Lényegesen változatosabb küldetésekben vehetünk részt, itt már nincsen semmi monotonitás, hiszen több, mint 200 küldetést írtak nekünk. Az olasz temperamentum 100%-osan átjött, sokszor sikerült megnevettetnie. Az elején a családunk lemészárolását simán lehetett tudni, olyan jó volt Ulberto szinkronhangja, csakúgy mint a többieké is. Szép volt a vége felé, mikor az út közben szerzett társaink előjöttek és kiderült, hogy mindannyian asszasszinok. Erre egyáltalán nem számítottam, azt hittem, hogy legalább 2-en elárulnak. A harcok gyönyörűen sikerültek, most is sok múlt a jó időzítésen. Sőt, annyira jól, hogy az elsőben inkább elfutottam és sunyultam, itt majdnem mindig harcoltam, annyira jól sikerült a mozdulatok lemodellezése, piros pont érte. Sajnos a Desmond szál elég rövid volt benne, de bőven kárpótolt érte Ezio jelleme. Sokkal jobb volt, mint Altair. Az Igazság egyáltalán nem volt nagy szám, ellenben a hozzá kapcsolódó rejtvények már tetszetősek voltak!!! Tényleg rengeteg mindent csinálhatunk a játékban: Monteriggioni fejlesztése (sajnos rövid időn belül annyi pénzünk lesz, hogy semmire se tudjuk költeni), kódexlapokat fejtegethetünk, szobrokat keresgélhetünk az örökségért, Altair páncélját is magunkénak tudhatjuk 6 titkos hely megtalálásával, férjeket verhetünk, futárt játszhatunk, versenyezhetünk, kilátókra mászhatunk fel (itt már egyáltalán nincs sok belőle), meglátogathatjuk a családi kriptánkat, sőt az egyik kedvenc részem a játékból, hogy minden egyes helyszínről, emberről olvashatunk, kincses ládákat találhatunk, persze ez egy idő után fölösleges, de akár bérgyilkos megbízatásokban is részt vehetünk. Felszerelésünk is változatos lett. Da Vinci pedig egy jó karakter lett, egyik kedvencem volt. Tetszettek még a változatos közlekedési eszközök is.
    A játék kellően hosszú kb. 40 óra, ha pedig tényleg ki akarjuk maxolni, akkor simán lehet 50 is, ha nem több. Több, mint 80%-osra csináltam meg, de lehetett volna több is, de sajnos a pénz miatt egy idő után már nem érdekelt a gyűjtögetés.
    A magyarítás is jól sikerült, ezúton is hálás köszönet SteveQ-nak, remélem, hogy megcsinálja a Brotherhoodot és a Revelationst is…

    Ha az első tetszett, akkor ez még jobban fog!

  8. #2318
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Blood Bound c. DLC (Trónok Harca RPG). Nem sokat tudok írni, mert nincs is miről
    Negatívumok: rövid, mire belejöttem, vége lett, a story nem éppen érdekfeszítő, a programozók pancserek - Mors hátára felcsatolt pajzsa kb. 50 cm-el a levegőben lóg. És mindezt 5 Euróért?
    Pozitívumok: jó a hugyozásos poén az elején, jók az utalások a játékra (Alester, kutya, stb), jól átjött a "Vadak hangulata", vagy inkább természete, és a végén korrektul megtudjuk, hogy miért is kapta Mors a Mészáros nevet.

  9. #2319
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Sonic-All Stars Racing: mikor megláttam, hogy ilyen is van… , mármint Sonic. Gyerekkorom egyik kedvence volt a Sega Mega Drive. Apámmal és a tesómmal rengeteget toltuk, így értelemszerűen meg kellett szereznem.
    Telepítés után jött a csalódás aztán. A játék borzasztóan gyerekes, na mondom akkor törlés. Azért tettem vele pár kört, és csodák csodájára elkezdett megfogni, majd egyre többet és többet játszottam vele. Azt kell hogy mondjam, hogy minden más stimmel vele. A grafika szép és nem is igényel nagyon erős gépet, persze ez relatív, a hangulat mulatságos, ahogy egymásnak mutogatnak versenyzőink. A küldetések változatosak egy bizonyos határon belül - némelyik igencsak izzasztó -, a Nagydíjak pedig három nehézségi szinten is kijátszhatóak. Került bele egy kis drift meg boost, de a kedvenceim a felvehető kis tárgyak lettek, nagyon jól lehet szívatni a többieket. Minden versenyzőnek a saját karakteréhez illő járműve van, értelemszerűen mindegyik másban jobb. Úgy gondolom max. 15-20 játékidő van benne, de akkor lehet, hogy sokat mondtam, én 11 és felet toltam vele és amit akartam, azt megcsináltam. De az is lehet, hogy keveset, mert akár 4-en is játszhatják egyszerre!
    Egy könnyed hangvételű ügyességi játék, annak viszont kiváló, mert amit felvállalt, azt maradéktalanul teljesítette. Kellemes nosztalgikus élmény volt.

  10. #2320
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Nekem is volt szerencsém végigvinni ezt az Amnesia-át is Meröben más mint az elödje, viszont a története egyszerüen nagyszerü. A szörnyröl nem is beszélve, amikor hirtelen megjelenik a sötétbe, pillogni kezd a lámpa nagyon rémületes volt Egy kicsit furcsálta, hogy nincs inventory, mint az elözö részben volt, így mindent saját kezileg kellet elvégezni, de a végére beleszoktam
    A hangokról nem is beszélve. Néhol olyan hangefektek voltak, hogy rendesen a csávó helyébe képzeltem magamat és reszkettem mint a falevél xD
    Nem is beszélve az ijesztö kis kölykökröl, akik feltüntek néhol, igaz késöbben vettem észre, de nagyon durva volt, fölleg a játék végén Meg a párbeszédek is nagyon tetszettek, az a másik hang mintha egyre csak bennebb csalogatná hösünket a mélybe, ami nagyon tetszett
    Ja és ami még nagyon ütös volt a játékban, azok a hirtelen megjelenö szörnyek voltak azokkal az idegesítö zenékkel mögöttük. Na azoktol néhányszor a szivgörcsöt kóstolgattam Meg az is fura volt, amikor a vége felé csak úgy elteleportálunk máshova, csak csodalkozok, hogy miaszösz?? xDD
    Am én néhány helyen jól elakadtam azért, alaposan körbe kellet kukucskálnom, hogy megtudjam végre merre is menjek
    Így össz vissz tetszet mind a 2 része az elsö inkább azért kedvencem, mert ahoz lehet pályákat készíteni, így meg lehet ízlelgetni szabad emberek kellemes munkáit
    Jó rész volt az is, én igaz az elsö részben jobban féltem, és sokszor volt egy olyan "na most kész vége, befejeztem" idöszakom, ami érthetö is volt hisz csak akkor ismerkedtem meg igazán az Amnesia világával, de mostmár ki tanulmányoztam minden lépését, szóval mostmár inkább csak a hirtelen elöbukkano szörnyektöl meg tárgyaktól ijedek meg
    Nade próbáljátok ki nekem nagyon bejött
    "Need doctor bad..."


Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •