Eredmény: 1 - 10 (2481) összesen

Téma: Egyéb játékok

Threaded View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
  1. #11
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Sonic Generations: hűha, komolyan mondom, leborulok a japánok előtt, nagyon odatették!
    De még mielőtt komolyabban belekezdenék, essünk túl a feketelevesen. A játék ismételten nagyon gyerekes, és az online mód is teljesen felesleges. Története is van, amennyiben annak lehet mondani, egy reggeli matinébe való - viszont az igaz barátság és a bajtársiasság motívumai szépen beleépültek, ez egy jó pont.

    Akkor tehát, a játék valami istentelenül jó lett a maga nevében. Nem sokat vállaltak fel, de azt maradtéktalanul, azaz 100%-os mutatóval teljesítették. Olyan eszméletlen hangulata van, hogy sok mai "évszázad játékának" kikáltott darab a nyomába se érhet. Ezt több mindennel is elérik. A grafika gyönyörű, tényleg meseszép, és igazi színekből tevődik össze. Továbbiakban, nagyon régóta nem láttam, illetve hallottam olyan játék zenét, ami akár egy Oscar díjas filmmel is felvehetné a versenyt. Gyakorlatilag minden külön tételt kapott, a hangok pedig tényleg a legnagyobb igényességgel lettek kidolgozva, igaz nem valami sok van belőle, de ami van, az üt. A tételek pedig szépen megkomponált darabok, amelyekben keveredik a szimfónikus a modern zenével, valóban minden pálya a hozzá legjobban illő aláfestést kapta. Kapott is valamilyen díjat 2011-ben. Pont emiatt feltűnő, hogy a szinkron nagyon gyér lett. És egyben bántó is, hiszen ha az előbbieket ilyen minőségben meg tudták csinálni, akkor…
    Most pedig mondanék néhány szót a játék legjobb tulajdonságáról, a pályakészítők munkájáról. Überatomkirály. Ennyi. Komolyan, olyan szinten összehozták, hogy ténylegesen szuperlatívuszokban tudok csak róla beszélni. Maximálisan hozza a Sonic játékok névjegyét - az eszméletlen száguldást, mindezt úgy, hogy gyakorlatilag esélyed sincs lereagálni, hogy éppen mi is következik. A 3D meg aztán... tényleg, látni kell. Nem a mozis 3D-re kell itt gondolni, hanem inkább egy TPS-re, ez azért félrevezető Igazából leírni elég nehéz lenne, inkább nézzetek videókat róla youtubeon. Ráadásul minden pálya több irányban is végigjátszható, amelyeket természetesen variálni is lehet, így garantált a hosszú játékidő. Mindezek tetejébe található még benne boss fight, final boss fight, rival battle, boostolás, achievements, skillek, több boostolás, összegyűjthető ún. vörös gyűrűk, amikért különböző jutalom jár feloldható videó/karakterek/concept artok/zenék formájában, challengek és még annál is több boostolás Minden pályát végig kell tolnunk a normál 2D-s és az új 3D-s Sonic bőrében, összesen 9 van belőlük. Nehézségi szint nincs, de úgy gondolom ezt is nagyon jól megoldották egy korrekt optimalizálással - volt jó sok idegbaj részemről
    Azért legyünk egy kicsit reálisak, voltaképpen ez mégis csak egy gyerekjáték, tehát aki ezt nem tudja feldolgozni, vagy képtelen a nosztalgikus érzelmekre, az felejtse el. Ellenben, a játékot olyan minőségű és mennyiségi tartalommal ruházták fel, hogy akár egy komolyabbn játék ellenfeleként is megálná a helyét. Jó példa rá, hogy szinte sose nézem végig a creditset. Viszont ezt is jól megoldották egy eddigi Sonic játékokból álló összevágott montázsal. A végén pedig egy vicces zárójelenet. Én összesen 20 órát toltam vele, és kb. a nagyobbik felét sikerült megoldanom. Viszont úgy gondolom, hogy még vagy 20 simán benne van... Azt hiszem, nem véletlenül írtam ennyit róla!

    Mivel új vagyok itt, nem tudom, hogy van e lehetőségem belinkelésre. Ha van, akkor köszönöm és alább beírom, ha nincs, akkor elnézést kérek és töröljétek majd.
    http://www.youtube.com/watch?v=pe7GQ91VPNU
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2014-01-27 17:59

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •