Oldal: 226 / 241 ElsőElső ... 126176216224225226227228236 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.251 - 2.260 (2403) összesen

Téma: Off-topic

  1. #2251
    Adminisztrátor Thak logója
    Csatlakozott
    13-03-05
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    162

    Alapbeállítás

    Az én generációm volt az első, a kísérleti nyúl ennél az újfajta érettséginél (2005). Az első két évben még normális érettségire készítettek fel minket. Meg nálunk volt a matekbotrány is, ugyebár. Szóval nekem nincs matekérettségim, nem akartam még egyszer megírni, elfogadtadtam inkább az év végi jegyemet

    Számomra az angol és történelem érettségi volt tényleg szánalmasan könnyű (töriből az egész osztály 80% felett írt, amit nem csodálok, mert minden válasz rajta volt a lapon, semmilyen olyan tudást nem igényelt a teszt, amit egy Age of Empiresből nem szerzel meg), többi ok. De hú, volt egy pillanatom, hogy azt hittem, meghúznak. Magyar szóbelin kihúztam a legutolsó tételt, ami az Antigoné volt, és lefelejtettem valahogy a tétellistáról, mikor tanultam, azt se tudtam, hogy létezik. És utoljára elsőben, ősszel tanultuk azt... nagyon gáz volt. Tanár nem akart nekem négyest vagy rosszabbat adni, így megadta a feleletre azt a pontszámot, amit ahhoz kellett, hogy 81% legyen, és ötöst kapjak... Még jó, hogy az írásbeli 94%-os lett, de akkor is.

    Mindenesetre az ilyen mák elkísért az egyetemen is. Volt, hogy egy darab tételt megtanultam a 40-ből, kihúztam, és 4-es. Vagy ugyanez az eset, hogy 20-ból nem tudtam kettőt, oszt kihúztam mindkettőt a vizsgán meg az UV-n is. Újrafelvételnél megint... szóval arra a tárgyra kellett csak 3 év

  2. #2252
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-17
    Üzenetek
    2.010

    Alapbeállítás

    Matekon kívül minden könnyen ment, de az államvizsga még könnyebb volt, mint az érettségi. Csak ennyit tudok hozzáfűzni.
    De még egyszer nem szeretnék egyiken sem részt venni.

  3. #2253
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Idézet OSZRichard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2%-al csúsztál le az ötösről?! Részvétem rossz lehetett , de azért így is jó eredmény.
    Őszintén, én örültem neki, rosszabbra számítottam. Csak az érettségi bizonyítványban lógott ki a sorból a sima "jó". Mindegy, túltettem magam rajta. :'D Az a jó, hogy a felsőoktatásba való jelentkezésnél nem a jegy számít, hanem a százalék, úgyhogy gond egy szál se =)

    Idézet Thak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én generációm volt az első, a kísérleti nyúl ennél az újfajta érettséginél (2005). Az első két évben még normális érettségire készítettek fel minket. Meg nálunk volt a matekbotrány is, ugyebár. Szóval nekem nincs matekérettségim, nem akartam még egyszer megírni, elfogadtadtam inkább az év végi jegyemet

    Számomra az angol és történelem érettségi volt tényleg szánalmasan könnyű (töriből az egész osztály 80% felett írt, amit nem csodálok, mert minden válasz rajta volt a lapon, semmilyen olyan tudást nem igényelt a teszt, amit egy Age of Empiresből nem szerzel meg), többi ok. De hú, volt egy pillanatom, hogy azt hittem, meghúznak. Magyar szóbelin kihúztam a legutolsó tételt, ami az Antigoné volt, és lefelejtettem valahogy a tétellistáról, mikor tanultam, azt se tudtam, hogy létezik. És utoljára elsőben, ősszel tanultuk azt... nagyon gáz volt. Tanár nem akart nekem négyest vagy rosszabbat adni, így megadta a feleletre azt a pontszámot, amit ahhoz kellett, hogy 81% legyen, és ötöst kapjak... Még jó, hogy az írásbeli 94%-os lett, de akkor is.

    Mindenesetre az ilyen mák elkísért az egyetemen is. Volt, hogy egy darab tételt megtanultam a 40-ből, kihúztam, és 4-es. Vagy ugyanez az eset, hogy 20-ból nem tudtam kettőt, oszt kihúztam mindkettőt a vizsgán meg az UV-n is. Újrafelvételnél megint... szóval arra a tárgyra kellett csak 3 év
    Hű, akkor nektek is kijárt a jóból... O.o
    Heh, ha jól emlékszem, én is az Antigonét húztam.

    Egyetem: na igen, ez tipikus. Én most télen tapasztaltam meg igazán - utolsó vizsga, nem volt időm átnézni az összes tételt. Vizsga előtti várakozásnál beszélgettünk egy csoporttársammal, hogy állunk a tételekkel, megkérdezte, mit nem akarok húzni, mondtam, inkább nem mondom ki, mert a végén azt húzom. Kijelentette, hogy ő a tartósítást nem akarja, na mondom én is... Erre mindketten tartósítást húztunk.

  4. #2254
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-17
    Üzenetek
    2.010

    Alapbeállítás

    Idézet Matie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyetem: na igen, ez tipikus. Én most télen tapasztaltam meg igazán - utolsó vizsga, nem volt időm átnézni az összes tételt. Vizsga előtti várakozásnál beszélgettünk egy csoporttársammal, hogy állunk a tételekkel, megkérdezte, mit nem akarok húzni, mondtam, inkább nem mondom ki, mert a végén azt húzom. Kijelentette, hogy ő a tartósítást nem akarja, na mondom én is... Erre mindketten tartósítást húztunk.
    Murphy törvénye!
    Spoiler!

  5. #2255
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Roli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Murphy törvénye!
    Spoiler!
    Mitől olyan misztikusan nehéz az?

  6. #2256
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Na ilyenkor örülök, hogy van még 1 évem hátra
    Nekem már volt próbaérettségi, hát örülök, hogy nem írták be A magyar lett a legjobb, de aztán én bioszból fogok valszeg érettségizni, mert se kémiából föleg fizikából nem fogok az tutixD
    Csak ügyesen vizsgázók D
    Am meg mondhatnám azt h nekem nehezebb 1 fokkal mert hülye románt is kell tanuljak, ami nem éppen könnyü...
    Utoljára módosítva: YzaaA által : 2014-05-07 16:14
    "Need doctor bad..."


  7. #2257

    Alapbeállítás

    Idézet Roli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Spoiler!
    A kivétel mindig erősíti a szabályt..
    Személy szerint én imádtam az Antigonét.(meg a Dorottyát is)
    Sajnos nekem nem volt tétel.De nem is számít...anélkül is nagyon jól sikerült.
    (ami ha jól belegondolok,nem mostanában volt :S)

  8. #2258
    Az utolsó felfedező tombraidermaster1996 logója
    Csatlakozott
    11-09-10
    Hely
    Mezősas
    Üzenetek
    992

    Alapbeállítás

    2%-al csúsztál le az ötösről Matie? :S Részvétem! Én most a matekon imádkozok nagyon, hogy kettes legyen, a javítókulcs által ahogy számoltam bőven meg van a 25, de minden az ofőn, a matektanáromon múlik, hogy hogyan pontoz... :S De a magyar, a töri és ma az angol nevetséges volt, kisujjból kiráztad. Na majd jövőhéten az info... Szóbelin az Antiganét nem igazán szeretném kihúzni, de ha muszáj, akkor beszélek róla, mert rémlik valami. (A sok pókháló közt valahol meglesz. XDDD) Iza, jövőre sok sikert kívánok neked és mindenki másnak is, aki jövőre érettségizik! Kössétek fel a gatyát/bugyit, mert nem lesz egy könnyű menet... Még jó, hogy egyszer kell egy életben érettségizni. De az is elég. XD Nyáron már jobb lesz. Egy kis pihenés, nameg jöhet újra a kedvenc hobbim a természetfotózás. Jó kis kikapcsolódás a zenehallgatáson kívül. Van köztetek valaki, aki zenére tanul? XD Csak én vagyok olyan bolond, hogy mindig úgy tanulok? XD Elég dinka egy szokás, tudom, de mit tegyek vele?
    Change the scheme, alter the mood. Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

  9. #2259

    Alapbeállítás

    A pontozás SOHA nem a tanárokon múlik.
    Megkapják a megoldókulcsot,amiben le van írva,hogy mire adhatnak pontot.
    (max a részpontszámokkal játszhatnak)

    Az érettségi pedig sose nehéz...általában azok szúrják el -tisztelet a kivételnek- akik jóval előtte ráizgulnak.
    Az én érettségim majdnem kiváló lett..csak a Bioszt,meg a matekot csesztem el.
    (megjegyzem,az utóbbi két évben -a magyar érettségi feladatokon kívűl-nevetségesen egyszerűek.

    Bocsi,ha bunkó leszek,de felesleges egy évre előre sok sikert kívánni...
    Utoljára módosítva: Scoobykah által : 2014-05-08 18:01

  10. #2260
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Az a baj, hogy egy év alatt még változhatnak a dolgok sokat, így tényleg nem lehet tudni, hogy mi lesz...
    Azt viszont tudom, hogy engem jól meg fognak húzni románból, merthát az szokott a legnehezebb lenni. Most mikor próbaéretségiztem a 12-ikesekkel együtt, hát azoknak könnyebb feladataik voltak mint nekünk, a mateket nekik kapásból leírtam volna
    Szal annyi kell, hogy tanulj 1 kicsit mindenböl aztán megássuk mi lesz Mondjuk román szóbeliböl félni fogok....dehát még van 1 évem azt kihasználom, elöre az kéne, hogy meg ne bukjak valamiböl most...D
    "Need doctor bad..."


Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •