Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (101) összesen

Téma: Stories by Me

  1. #81

    Alapbeállítás

    Na, úgy döntöttem, hogy leírok én is egy történetet.
    Mégpedig a Tomb Raider: The Beginning képregényt, könyv formájában.
    Persze nem egy az egyben, de sok hasonlóság lesz a képregény és a regény között

  2. #82
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Na az jó
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  3. #83
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Én nem nagyon írtam ide víszont a 7 kulcs örzöje készenlétí stádiumba van, de még be kel gépelnem, helyesírást rendezzek benne meg néhol kitölténi a hiányosságokat, remélhetöleg a héten kész lessz és megtekinthetitek. Nem egy mester munka dehát remélem azért tetszeni fog.
    A történet a következö: Lara a hösnönk rábukkan a 7 kulcs mitoszára és kiváncsi, hogy ezek mire is képesek, így el is megy megkresni öket. Közben találkozik új karaterekkel és a történet tovább bonyolóik, feltüník a fögonosz is aki a szálakat mozgassa méghozzá elég rafinált módon. Majd Larának egy riválisa is akad, akivel késöbb ósszefognak, hogy elintézzék az utolsó kulcsörzöt és a fö gonoszt. Eközben egy másik cselekményszál fut két másik karakterröl, akik út közben szerelmesek lesznek egymásba, és mivel már eddig eljöttek, most már nem fordúlnak vissza. Már néhol úgy tünik, mintha a halál szélén lennének és veszítenek de a történet végefelé fordúl a kocka és mégis sikerült megmenteni a világot. Majd mindezek után mindenki boldogan élte tovább megszokott kis életét, és Larát ismerve ismét nekiállt valami új után kutatni.
    Nah ennyit a cselekményröl, majd bövebb infoval is fogok érkezni a hét folyamán, addig is jó munkát a többieknek
    Utoljára módosítva: YzaaA által : 2013-10-04 22:02
    "Need doctor bad..."


  4. #84
    Ereklyevadász Mitzy logója
    Csatlakozott
    13-04-02
    Hely
    Túrkeve (Vadkelet vad,nyugati része :)
    Üzenetek
    440
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Már nagyon várom!!
    Biztos szuper lesz!
    Volenti Nihil Difficile

  5. #85
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Idézet Mitzy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már nagyon várom!!
    Biztos szuper lesz!
    Örülök, hogy eddig tetszik Ma nekiállok újra olvasgatni, és még kibövíteni a hiányzó részeket, meg egy kicsit olvashatóbb formát adni neki
    "Need doctor bad..."


  6. #86
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    És most ünnepélyes keretek között szeretném bemutatni nektek az elkészült müvemet, nyugottan hozzá lehet füzni véleményt, kritikát bármit, sokat dolgoztam vele, ezért remélem, hogy elnyeri egy pár ember tetszését
    letöltési link: http://www.mediafire.com/download/tj...ara+Croft.docx
    "Need doctor bad..."


  7. #87
    Ereklyevadász Mitzy logója
    Csatlakozott
    13-04-02
    Hely
    Túrkeve (Vadkelet vad,nyugati része :)
    Üzenetek
    440
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Na már töltögetem is holnap(vagy még ma XD) neki is kezdek.
    Én a TRA-t próbáltam megírni bár tanárkáim szerint jól írok szerintem nem érdemes olvasásra. XD
    Volenti Nihil Difficile

  8. #88
    Legenda YzaaA logója
    Csatlakozott
    11-01-28
    Hely
    Románia,Gyergyoszentmiklos
    Üzenetek
    4.992
    Blog bejegyzések
    6
    Gamer ID-k

    Steam ID: rachaelfoley2

    Alapbeállítás

    Azért próbáld meg Én se vagyok östehetségxD Am is hobbiból üzöm az egészet
    "Need doctor bad..."


  9. #89
    Ereklyevadász Mitzy logója
    Csatlakozott
    13-04-02
    Hely
    Túrkeve (Vadkelet vad,nyugati része :)
    Üzenetek
    440
    Blog bejegyzések
    1

    Alapbeállítás

    Majd egyszer talán!
    Volenti Nihil Difficile

  10. #90

    Alapbeállítás

    Én elkezdtem olvasni, de sajnos elég sok a hiba benne. Kezdeném azzal, ami lehet, hogy csak azért van, mert LibreOffice-szal nézem, nem Word-del (tehát lehet, hogy valami inkompatibilitási dolog) A használt formátum olvashatatlan. Túl nagyok a betűk, bordó színűek, és még valami szürke hátterük is van. Ez így nagyon nem jó (de mondom, ha nem így szántad, és az én programom kavart össze valamit a megnyitáskor, akkor mea culpa)

    Ami nagyobb baj, hogy a sztori nem igazán világos a számomra. Egyrészt ott van, hogy a falu sámánját Anonymusnak hívják, amely elnevezés latin eredetű, így durván környezetidegen a sámánista közösségben. Aztán ott végképp elvesztem, hogy a sámán addig-addig varázsol, amíg a holtak szellemei megelevenednek, aztán meg elzárja őket egy vaskapuval, hogy megóvja tőlük az élőket. Miért? Ha simán eltemeti őket, semmi ilyesmire nem lett volna szükség. Ezt mindenképp ki kellene fejtened bővebben, mert így az olvasó számára teljességgel értelmetlen.

    Az sem stimmel, ahogy Lara egy könyvben leírva megtalálja az első kulcsot. Ha valaki egy az egyben leírta valahol, hogy a kulcs hol található Peruban, akkor miért nem kereste meg eddig senki? És tényleg csak kíváncsiságból indul a keresésnek Lara, hogy megtudja, milyen ha a holtak szellemeit a világra szabadítja? Ennyire azért nem lehet felelőtlen.

    Formai gondok: váltogatod a jelen és múlt időt, ami rettenetesen idegesítő. A jelenidejű fogalmazás az legfeljebb első személyből írt műben elfogadható (és sokan még ott sem szeretik) viszont az, hogy az egyik mondat jelenidejű, a következő múltidejű, aztán megint jelen, az SZIGORÚAN tilos. Központozás. Erről van egy nagyon jó cikk, amit szerintem olvass el: http://karcolat.hu/kozpontozas Ami ebből a te írásodnál lényeges, hogy irodalmi műben a párbeszéd során nem nevezzük meg előre, hogy ki szólal meg. Ahogy te oldottad meg, az forgatókönyvekben szokás.
    A tempó: iszonyatosan rohansz. Elkezded a sztorit a múltban történtek leírásával, a következő oldalon Lara megtalálja a kulcsot a könyvben, az ezt követőn már Peruban van, és egy újabb fél oldallal később meg is érkezik az ereklyét rejtő romvárosba.

    Bocsi, de én ennél tovább nem is olvastam. Ez az írás még nincs olyan szinten, hogy érdemes legyen a világ elé tárni. Olvass el még egy-két könyvet, és te is meglátod majd, hogy milyen hibákat követtél el a novelláddal.

    Remélem nem vettem el a kedved. Senki sem úgy kezdte, hogy profi kisregényeket írt, így ne szomorodj el azért, hogy az első próbálkozás még nem az igazi

Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •