Mitzy

Harry Potter és a vallás?!

Értékelés
Nos,úgy döntöttem elkezdek írni egy blogot. Mielőtt elkezdem, megjegyezném,abszolút semmi bajom a vallásokkal,mindenkinek magán döntése a vallása.
Nos,vágjunk bele!
Két éve kezdtem el olvasni a bizonyosan mindenki által ismert Harry Potter sorozatot,azóta 20-szor olvastam,engem nagyon megfogott és tetszett a világa. A keresztény vallású emberek többsége felháborodott a könyv tartalmán ami az írónőnek igen rosszul esett. Az ötödik kötet megjelenése után ki is jelentette:"Lehet,hogy az is baj lesz,hogy vastagabb a Bibliánál."
A karácsony,mint tudjuk a keresztények ünnepe és bizony a könyvben sok helyen említik,és mindig fontos mozzanatok helyszíne.(Vigyázat spoilerek!)
Példának okáért Harry karácsonyra kapja a láthatatlanná tévő köpönyegét ami később fontos szerepet játszik életében. De Harry, mikor a felkeresi a szülővárosát,Hermione megjegyzi:szerinte szenteste van. Pontosan Szenteste derülnek ki a múltból olyan darabok amik Harrynek fájdalmat is okoznak.
A város neve:Godric's Hollow.
Itt temették el Dumbledore családjának több tagját is és mikor varázslótanoncaink megtalálják a Dumbledorok nyughelyét egy mondat ötlik szemükbe:
„Ahol a kincsed, ott a szíved.”
Akik ismerik valamelyest a Bibliát,tudják,hogy ez Máté evangéliumában szerepel. A másik mondat pedig:
„Utolsó ellenségként a halál semmisül meg.”
Az angol eredeti könyv a King James Bibliából idéz,utalva Pál apostol szavaira.
No és persze maga az a hely,ahol Harry feláldozza magát barátaiért: King's Cross vagyis a Király Keresztje.
Ezt hagyom leülepedni egy kicsit.
Dumbledore professzorral Harry lelke egy részének halála után a "túlvilágon" találkozik,ahonnan végül is visszatért.
Végül pedig a kedves kis házimanó Dobby esete:
Biztosan láttátok már a Da Vinci Kód című filmet,vagy olvastátok a könyvet.Ha nem,nem baj elmondom,mire akarok rátérni.
A történetben szerepel egy Silas nevű albínó szerzetes,aki ciliciumot, vagyis vezeklőövet visel és bünteti magát,feltétlenül engedelmeskedve mesterének,míg végül meghal egy parkban "Istennek adva magát".
Dobby,a házimanó Lucius Malfoy,az egyik gonosz halálfaló szolgája. Feltétlenül engedelmeskedik neki és ha nem úgy sül el valami ahogy azt kérték,hát bünteti magát. Feltűnően sok hasonlóság,de lehet,hogy csak én látom így. Mindenki eldöntheti maga is.
Köszönöm,hogy olvastátok,ne kíméljetek,jöhetnek a kommentek rosszak,jók is egyben,mindenféle.
Köszönöm mégegyzser:Mitzy

Utoljára módosítva: 2014-06-09, 14:39-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Általános

Hozzászólás

  1. OSZRichard logója
    Látszik, hogy figyelsz a részletekre, mert ahogy ezt kifejtetted valóban vonható párhuzam a Biblia és a Harry Potter között. Nem ismerem annyira a regényt mint te ezért kifogásolni valót nem tudok találni a bejegyzésedben, szerintem le se tagadhatnád, hogy Tomb Riader rajongó vagy, mert aki ennyit olvas és utána jár az érdekességeknek, titkoknak valamint van annyi saját intellektuális tudása, hogy tudja is hol keres őket az már a "Sírabló" szint .