Stranger

Tomb Raider - Az én véleményem (part1)

Értékelés
Végül olyan sokat írtam, hogy senki sem fogja elolvasni és nem is fért ki egy blogba a szó limit miatt.
Erősen spoilerekkel teli vélemény. Nem térnék ki mindenre, inkább csak olyan dolgokra, amelyeket én fontosnak gondoltam. Ez nem egy teszt!
Csak az olvassa el, aki végzett a játékkal, mert sok mindent elmondok ami fontos!

Az már az első videókból látszott, hogy ez a Tomb Raider rész más lesz, mint a többi. Más nézet, több átvezető videó és gombnyomogatós rész. Nekem már akkor sem tetszett a dolog és akkor le is szögeztem, hogy ez biztos egy nagyon király játék lesz, csak nem, mint TR játék és ezzel kb. el is mondtam mindent, mert most hogy végigtoltam is így érzem, de kezdjük az elejétől, pontosabban a „körítéssel”, de csak röviden, utána jön a lényeg, a játék mechanikája, hogy milyen a játék mint Tomb Raider játék.

Grafika:
Gyönyörű a játék. Valahol még egy Crysis-t is leköröz, főleg PC-n. Nincs egy homályos, kidolgozatlan textúra vagy modell. Lara tökéletesen ki van dolgozva, most már a rajta lévő hegek és karcolások sem textúrából állnak és a haja TressFX-el már túl szép egy ilyen kalandhoz. Ha jól tudom egy új patch-el még szebb árnyékokat tettek lehetővé, én még nem próbáltam. De eddig sem volt gond, a víz, árnyék, fény effektek szerintem már az Underworld-ben is nagyon jók voltak, itt pedig tökéletesek. Szóval a grafika 10/10 minden szempontból, nem is ragoznám tovább.

Zene, hangok:
Valakinek ez már lehet, hogy szőrszálhasogatásnak fog tűnni, de nekem igenis fontos. A „main theme” szerintem hozta a színvonalat. De összességében a játék alatt megszólaló zenék nem. Oké, ez erősen szubjektív, de ha jól tudom lecserélték a „zenészüket”. Nem kellett volna. Az előző Crystal-os részekben néhány helyen tényleg nagyon szép zenéket kaptunk, pl.:
http://www.youtube.com/watch?v=QeSzCOs7qUk
http://www.youtube.com/watch?v=Ng-uoCjMXx8
http://www.youtube.com/watch?v=BB3NXl0A0Es
Persze a klasszikus részekből is lehetne felsorolni, pl. AoD. Csak szerintem voltak ezek jobbak? Most legalábbis kifejezetten egyre sem figyeltem fel.
Szinkronhang: Szerintem jó választás volt, illik a kicsit még „gyengébb” Larához. Kérdés, hogy később mennyire fog illeni hozzá. Persze az is kérdés, hogy később Lara mennyivel lesz keményebb. Anno megtalálták a legjobbat:
http://www.youtube.com/watch?v=WyYGAbjC4XQ
Vajon lesz ilyen jó? Vagy Lara marad ez a kissé más személyiség? De erről később beszélnék.
Hangok: Különösebben sohasem érdekeltek a hangok, szóval erről nem is tudnék sokat írni, csak hogy teljes legyen a kép… Minden a helyén volt, talán a fegyvereknek volt egy kicsit fura hangja, de mivel nem hallottam még őket valóságban így nem ítélkeznék.


Sztori, karakterek:
A TR játékoknak sohasem volt erőssége a sztori. Talán a 4. rész volt az első, ami komolyabb sztorit, jó karaktereket és rengeteg átvezető videót hozott magával.
Összességében nekem tetszett a sztori. A játék interaktív mozi jellege nagyon jó történetmesélést és karakterábrázolást tesz lehetővé. Már az első perctől fogva beszippant a játék, és a sztori nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy ne hagyjuk abba a játékot.
Lara egyértelműen egy hős karakter, de közel sem akkora ikon, mint a klasszikus részekben. Megpróbáltak a realisztikusság felé menni. Hogy ez mennyire fog változni, azt nem tudom. Mindenesetre a mostani Lara nagyon szerethető, folyamatosan láthatjuk, hogy mit érez és nagyon jól át is jön a karaktere, de nekem a klasszikus Lara marad az igazi az „I make my own luck” szövegével, önbizalmával, keménységével és mégis pont annyi gyengeséggel ami kell. "Jean, I'm tired. Give a girl a break."
A többi karakterről nem sokat tudunk meg. Roth az igazi mentor, a hős, aki barátja a Croft családnak. Enyhén klisés karakter, de nagyon szerethető. A többiekről nem sokat tudunk meg, annyira nem, hogy én most nem is tudnám megmondani a nevüket. Eléggé sablonosak voltak, de ennek ellenére nagyon sajnáltam, hogy a fél szereplő gárdát ki is végezték a játék végére. Persze ilyen drasztikus dolgokkal is próbálták ezt a kalandot fontossá tenni Lara számára. A játék történetéről még többet tudhatunk meg, ha játék közben jól szétnézünk és mindent elolvasunk, de képregény is készült, ami a játék előtti történéseket mutatja be. Persze volt is idejük kidolgozni! De már annyit írtam a semmiről, hogy tényleg inkább továbblépnék, legyen ennyi a sztoriról.
Ja, még egy ráadás… Úgy látszik a Crystal mániája kihangsúlyozni Lara első gyilkolását. Már az Anniversaryban is kitalálták, hogy most legyen nagyon szomorú miatta Lara. Bámulja a kezét „óóó, mit tettem? –depi mód on-„… Nem tudom, hogy mi lenne a jobb, de az is biztos, hogy ezzel fura lesz az egész koncepció. Megölünk egy embert, rosszul érezzük magunkat, még Roth-nak is elmondjuk bűnünket, utána pedig fél óra múlva tucat számra gyilkoljuk őket gránátvetővel, térden lőjük őket egy tüzes nyíllal, ami utána szénné égeti őket. Áhhh… oké, ez csak egy játék. De akkor is. Ha nem mutatják, akkor nem fog eszünkbe jutni. Engem kicsit zavart.

Utoljára módosítva: 2013-03-21, 22:26-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Tomb Raider

Hozzászólás