tom croft

Xna Lara és a 3D studio Max :D (part1)

Értékelés
Úgy gondoltam mivel elég jól megy ez a képcsinálás csinálok nektek egy kis segítséget hogy nektek is menjen szal álljunk is neki ( ajánlom a 2010 maxot vagy újabbat mert a régebbi verziók nem simítják el az éleket rendesen) mint pl( a régebbi maxok nem tudják normálisan el simítani az éleket ezért ilyen csúnya kockás lesz de az újabbak képesek rá.

1.)Miután megyitottuk az XnaLara-át, és megcsináltuk a pózt katt a "File" fülre
és ott katt az " Export scene as obj"


2.)Fel fog ugrani egy új ablak, ami rá kérdez hogy, hova szeretnénk menteni a fájlt.
Fontos hogy amit exportálunk (magát larát vagy egyéb dolgot) a saját mappájába kerüljön hisz ha nem oda kerül a program nem fogja tudni hogy, hol vannak a textúrái. PL: XnaLara/data/és a modell mappája amit használtunk
jelen pillanatban én "Lara_JS_Cropped_by_Navid" ot használtam
(ne felejtsetek nevet adni a fájlak mert különben nem fogja el menteni én a "Lara" nevet adtam neki most)
http://desmond.imageshack.us/Himg821...pg&res=landing

3.)Majd nyissuk meg a 3Ds Maxot és importáljuk be Larát ( ohh itt véletlen az egeret az "export" ra raktam de az
"importra" kell kattintani)



4.)Fel fog ugrani egy ablak ami arra kér hogy válaszd ki az importálásra szánt fájlt
tehát keresd ki az Xna lara mappáját azon belül data és a model mappája amit használtál és azon belül lesz az "obj" fájlunk amit az xna-ból exportáltunk ki
az én esetemben Lara.obj a fájlnév


5.)majd szintén beugrik egy ablak itt nem kell állítgatni semmit csak katt az "import" gombra


6.)Megvárjuk míg betölti (géptől függ meddig, de a régi gépemen is viszonylag gyorsan be töltötte) és hopp lara megjelenik


7.)az Xna modellek nagyon kicsik úgyhogy fel kell őket nagyítani..én addig szoktam nagyítani míg majdnem beteríti a négyzetet (nagyítás közben az egeret görgessétek lefelé hogy távolodjon a kamera)


8.)állítsuk be a kamerát és nézzük meg hogy is nézünk ki
Mint látható van egy kis gond a hajával és a szemöldökével szempillájával


Part 2 --->

Utoljára módosítva: 2012-08-10, 19:55-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Kategorizálatlan

Hozzászólás