Öcsí

Vegán életmód

Értékelés
Ebben a blogbejegyzésben egy életmódról,élet felfogásról szeretnék tájékoztatni mindenkit.Én úgy vélem,hogy ez a legmegfelelőbb életmód.

Hogy mi is az a vegán életmód?

Nem nem írtam félre,vegán életmód és nem vegetáriánus életmód.
A különbség a kettő között az,hogy a vega életmód csak a húsokat mellőzi az étkezéseiből a vegán életmód pedig minden állati eredetű ételek fogyasztását mellőzi (tojás,tejtermékek).Ugyanakkor nem csak az étkezésben mutatkozik be hanem az öltözködésben is.Tehát nem hordanak bőrből,szőrméből készült ruhákat.

Számomra ez egy erkölcsi döntés volt.Miszerint nincs jogunk egy élő,élni akaró,érző lénytől ,a saját önző céljaink kielégítésére tartani,felhasználni őket.

Egy tyúk vagy egy disznó nem azért van "teremtve",hogy az ember tenyéssze a húsáért,tojásáért.Erkölcsileg ugyan annyit ér egy macska mint egy tyúk,vagy egy kutya és egy ember.Mind érző,élni akaró lény.

Előnyök:

A teljes állati eredetű ételek mellőzése nélkül is életben lehet maradni,tulajdonképpen semmi szükségünk nincs rá,mindent lehet pótolni ami a húsban vagy a tejtermékekben megtalálható.
Rengeteg egészségügyi előnye is van az e fajta étkezési módnak.
Néhány fontosabb példa:-csökken a szív- és érrendszeri megbetegedések, a rák és a cukorbetegség kialakulásának kockázata, csökken a vérnyomás, és az elhízás lehetősége.


Nem is szeretnék itt tovább írni mert nem vagyok valami hatalmas nagy szakértője ennek,de igyekszem minél jobban elsajátítani ezt az életmódot.

1 hónapja mellőzöm a hús és a tojás fogyasztását,a tejtermékekről pedig fokozatosan szoktam le.


Linkek:
Ha többet megszeretnél tudni erről az életmódról akkor ajánlom ezt az oldalt: http://veganforradalom.info/

Rengeteg dolgot megtudhatsz,recepteket is találhatsz ezen az oldalon.

Figyelmetekbe ajánlom ezt a videót:
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Bwx7AiB0FQw

Gyenge gyomrúaknak nem ajánlom,de szeretném ha minél többen látnátok

Utoljára módosítva: 2012-06-23, 22:58-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Minden egyéb

Hozzászólás

  1. Öcsí logója
    A hibákért elnézést
  2. Robbie logója
    [QUOTE]Gyenge gyomrúaknak nem ajánlom,de szeretném ha minél többen látnátok
    [/QUOTE]
    Pont írni akartam mert hallottam valahol hogy elsőnek a szervezetnek át kell állni erre addig meg lesznek bajok vagy mi :S
    Egyszer próbáltam vegetáriánus lenni de ez túl nagy kihívás nekem :D
  3. Öcsí logója
    Nem,nem.Nem kell átállnia semminek Semmi probléma nem lesz.Csak figyelni kell,hogy színesen egyél
  4. Robbie logója
    Akkor mi a ...... hazudgáltak nekem xD :D:D
  5. Öcsí logója
    Azt a videóra írtam Nézd csak meg...
  6. Roli logója
    Érdekes és elgondolkodtató, sose hallottam még erről, köszi! :)
  7. Öcsí logója
    Hát én köszönöm,hogy végigolvastátok...Próbálok kiállni emellett és terjeszteni
  8. tombraidermaster1996 logója
    Érdekes amit leírtál Öcsí. Erre én is átállok szerintem, mert így egészségesen élhetek, amúgymeg állatvédő akarok lenni, meg növényvédő ha nagy leszek. Ellenzem az állatok és a növények pusztítását, mert olyan dolog ez, mintha megölnéd a saját családodat.... TEHÁT NE ÍRTSÁTOK AZ ÁLLATOKAT ÉS A NÖVÉNYEKET!!!!!!!!!!! Ja és még valami: TEGYETEK AZÉRT, HOGY EGY SZEBB ÉS JOBB VILÁGUNK ÉS ÉLETÜNK LEGYEN!!!!!!!!!! NE ÖLJETEK, NE PUSZTÍTSATOK!!!!! A TERMÉSZET ÚGY IS VISSZAVESZI AZT, AMIT AZ EMBER ELVETT A TERMÉSZETTŐL!!!!!!
    Utoljára módosítva: 2012-06-08, 21:22-kor [ARG:5 UNDEFINED] által
  9. Öcsí logója
    Pontosan