Ting blogja

Nosztalgia: Painkiller: Redemption teszt

Értékelés
[FIGYELEM! Ez egy régebbi teszt, amit még júniusban írtam, de mivel már rég nem raktam ki semmit, ezért úgy gondoltam, hogy kiteszem ezt, hogy legyen mit olvasgatni. ]

Újabb rajongói mod, újabb csalódás a Ressurection után? A tesztből kiderül…

A Painkiller: Redemption egy rajongói mod, amit az Eggtooth Team fejlesztett, és a JoWood karolt fel. 2011-ben, február végén jelent meg letölthető formában.

Már itt a teszt elején elmondanám, hogy csak a People Can Fly munkájával, a Painkillerrel, és a kiegészítőjével, a Battle Out Of Hell-lel játszottam, az is elég rég volt már, viszont nagyon szerettem. Ezek után jött az Overdose nevű rész, amit a Mindware Studios fejlesztett. Ebben már nem Daniel, az első rész főhőse, hanem egy Belial nevű démon volt a főszereplő. Ezután jött a Ressurection, ami szintén egy rajongói mod, amiben már MEGINT másik szereplőt kaptunk, egy Bill nevű figurát, és ez a mod csúfos bukás lett, mivel mindenki rosszra értékelte, és azok alapján a videók alapján amiket láttam, hááát… igazuk is van.



Végül eljutottunk ide, a Redemptionhöz, amiben Daniel és Belial közösen összefog, hogy együtt írtsák a rosszakat a Pokolban. Először azt hittem, hogy én választhatok a karakterek között, hogy melyikkel szeretnék menni, de nem, 6 pálya van, a páros számúakban Daniellel vagyunk, a páratlan számúakban pedig Belialé a főszerep.

A játékban összesen 3 kisebb átvezető van, a sztori legelején, a közepén, és a végén. Ezek nem animációk, és nem Max Payne-szerű képregények, mint a Ressurectionben, hanem egyszerű szöveg egy tüzes háttérrel, és jobb oldalt egy szereplővel.



A 6 új pálya annyira nem rövid, mint gondolnánk, ugyanis Normal fokozaton olyan jó 45-60 percet vesz igénybe egy szint, természetesen ha mindent meg akarunk szerezni, és legnehezebb fokozaton akarunk játszani, akkor ez akár 2 óra is lehet, ami azért valljuk be; elég jó.

Még mindig megmaradtak a tarot kártyák, és a 66 lélek összegyűjtésével járó démon mód, viszont semmi új sincsen, nem hiszem, hogy nem tudtak volna valamit kitalálni. Grafikai szempontból sincs túl nagy fejlődés, ami egyrészről jó, másrészről meg nem. Jó, mert ha sok száz ellenfél jelenik meg a képernyőn egyszerre, akkor legalább nem fog beszaggatni, rossz azért, mert 5 év után is ugyanott tartunk grafikailag, mint voltunk. Danielnek és Belialnak szerencsére teljesen más fegyverei vannak, ami nagyon jó, mivel érezhetjük, hogy 2 különböző karakterrel játszunk.



Most akkor lehet nyugodtan kérdezni, miért tartom én nem jó ötletnek ezt az egész felkarolósdit? Kérem szépen, ez KEVÉS. Szerintem ezt így nem lett volna szabad pénzért kiadni. Komolyan, annyi jó rajongói mod van, INGYEN. Nézzük csak, ott a Portal Prelude példának: nehezebb, mint maga az eredeti, ugyanúgy munka volt benne, mint a Valve változatában, és mennyit is kellett érte fizetni? Semennyit. Éppen ezért mondanám én azt, hogy a Painkiller: Redemptiont csak úgy érdemes kipróbálnotok, ha ingyen szerzitek be, mert úgy nem lesz vesztenivalótok.

Úgy gondolom, mindent elmondtam, amit csak lehetett erről a modról, nagyon nagy Painkiller fanoknak ajánlott csak, akik meg ki szeretnék próbálni, azok mindenképp ingyen szerezzék be, mert ha megvennék, akkor szerintem csalódnának. Ó, mégis csak kihagytam valamit. A fejlesztők ingyenes pályákat, patcheket terveznek kiadni a közeljövőben, ami azért elég rendes, miután fizettünk ezért a játékért, nem? Talán egy ok, ami miatt megint elővenném.



Hozzászólás

  1. YzaaA logója
    Úúú....ez tökre hasonlít a Will Rock-ra!!
    Szép munka ting elmehetnél újságíronak is
  2. Ting logója
    Idézet YzaaA eredeti hozzászólása
    Szép munka ting elmehetnél újságíronak is
    Nagyon köszönöm, de ez még kevés ahhoz, hogy újságíró legyek.