Ting blogja

Gondolataim - I. rész: a Facebook, és annak használói

Értékelés
*dö kezdés of dö kezdés*
Legújabb (remélhetőleg 2 hetente jelentkező) sorozatomban mindig egy megadott témakörről szeretnék beszélni. Már régóta a fejemben van ez a terv, és mivel itt az őszi szünet, úgy gondolom, itt az ideje elkezdeni. A cikkhez jó szórakozást kívánok!
*dö befejezés of dö kezdés*

A Facebook bombaként robbant be a köztudatba, és 1-2 éve kezdett el csak igazán sikeres lenni. A MySpace, az iWiW, a MyVIP már mondhatni nem is létezik számunkra. Mark Zuckerberg oldalán már mindenkit megtalálhatunk, legyen szó a szomszéd Mariskáról, vagy kedvenc előadónkról. De mi van a fiatalokkal? Természetesen ők kattantak rá a legdurvábban, és igazából erről szeretnék most beszélni.

Hogyha van pár osztálytársad akit bejelöltél Facebookon, akkor biztos lesz olyan, akit ellepett az általam Face*****-kórnak nevezett járvány. A nap minden második posztja az övék, még azt is megosztják, hogy mikor mennek ki WC-re, és a helyesírásuk pedig borzalmas.

A helyesírást persze nem úgy kell venni, hogy egy valamit elírsz, és azt én már bűnnek veszem, dehogyis, a Face*****-kórnak megvannak a maga jelei:

1. Minden V betűt lecserélünk W-re: Azért került ez az első helyre, mert ez tud felhúzni a legjobban. Miért jobb, hogyha te W-vel írod azt, amit amúgy V-vel kéne? Menőbbé tesz? Egyedibb leszel tőle? Lehet, hogy akik szintén így írnak, azoknál igen, de pl. nálam nem.

2. A kettőzés: Biiztosan te iis találkoztál már ezzel a fajta íírással. Egyik ismerősömet megkérdeztem, hogy mégis miért ír így, azt mondja, hogy ő neki így jön össze, sokszor véletlenül írja így. Most komolyan, az első mondatban is azért kettőztem, mert demonstrálni akartam ezt a fajta zavaró hibát, az ilyet nem véletlenül csinálja valaki.

3. Lájkold ezt ha ma felkeltél!: Mi ez a nagy lájkolási roham? Ha ezt elolvastad, lájkold le, ha szerinted szép a cipőm, nyomj egy lájkot, ha nyomsz egy lájkot, leírom mit gondolok rólad, stb. Titeket nem idegesít?

4. A sok hangulatjel, "szivecke", és társai: "imdlk..(L)***:O" Mi. A. Fene. Úgy gondolom ezt még kommentálnom se kell.

Remélem ezek 1-2 éven belül meg fognak szűnni, és rájövünk, hogy ezzel nem érünk el semmit. Lehet kicsit gonosznak tűnt a cikk, de ezekben a "Gondolataim" írásokban csakis a színtiszta igazság lesz. Biztosan lesz, aki egyetért velem, és biztosan lesz, aki nem. Akire az előbbire igaz, annak köszönöm, akire pedig az utóbbi: mindenki más. Akinek pedig nem inge, ne vegye magára.

Köszönöm a figyelmet, kellemes őszi szünetet kívánok mindenkinek!

-Ting

Utoljára módosítva: 2011-10-28, 14:08-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Kategóriák
Általános , Minden egyéb

Hozzászólás

  1. Kacsa logója
    jaaj
    TELLYESSSEN EGGGGYETÉERTEk WELED, TING! De akkor most szercsipuszicsi legyen, csak akkor láwollak! na rátérek a lényegre:
    ne olvass tovább!
    MONDOM NE OLVASS TOVÁBB!!!.....
    NE OLVASD EL!

    HALLOD? KOMOLYAN!!!

    biztos vagy benne.......?

    ne olvasd el.!!!

    HAHA! ELOLVASTAD, MOST KÉREK EGY LÁJKOT.! ♥ ♥♥ imáddlak cicaaa..!
  2. Kacsa logója
    Elnézést, de az előző hozzászólásomban egy Facebook-***** elfoglalta a helyemet. Bocsánat érte.
  3. YzaaA logója
    Húúú Ting ezt nevezem!!
    Én mindenben eggyet értek, amit leírtál!!
    Igaz én is beleestem ebbe a járványba sajnos.Probálok leszokni de nem megy!!Ojan mint 1 rossz drog!!
    Nehezen szokik le rolla az ember.Dehát mind1 is a lényeg hogy teljesen igazat adok ebben!!
    Annál idegölöbb nincs is, hogy direkt írnak helytelenül-.-*
    Jó én is helytelenül írok, de azt ís csak akkor követem el, ha gyorsan írok!!
    De ezek rosszabbak még az analfabétáknál is!!-.-*
  4. Ting logója
    Köszönöm szépen a kommenteket, örülök, hogy vannak akik egyetértenek velem, "láwcsi van"!
  5. Scoobykah logója
    Erre a v helyett w-re kicsit kitérnék.ez sose volt divat.igazából csak az emoknál,scenek-nél,és saucy-knál volt jellemző.azért használták/tam,mivel egyfajta kitűnést jelentett,máskor érzelemkifejezést.ez a betű elhelyezkedésétől függő volt.és a fura az,h ők,/mi már nem nagyon használjuk/ák(azért írtam így mert részben még képviselem a stílust).inkább a 12-15 éves korosztály.mert ha ő én is.

    és tudnék még nagyon sokmindent mondani a fecebookozó társadalamról.

    példa.a saját osztálytársam.allergiás rohamot kapott egy gyógyszertől,és mentő vitte kórházba.honnan tudtuk meg?kiírta h mentőben ül,és viszik kórházba.

    és ez csak a hegy legalja.
  6. Kacsa logója
    Idézet Scoobykah eredeti hozzászólása

    példa.a saját osztálytársam.allergiás rohamot kapott egy gyógyszertől,és mentő vitte kórházba.honnan tudtuk meg?kiírta h mentőben ül,és viszik kórházba.

    és ez csak a hegy legalja.
    JUUUUUUUUUJ NA az tényleg a legalja xDD
  7. Robbie logója
    LOOOL Ezzel teljesen egyet értek, én az ilyenekre nagyon allergiás vagyok tiltom is rögtön. :)
  8. Michele logója
    Imádlak, Ting.
    Ha egyszer lecseng a FB, attól tartok az azért lesz, mert letaszítja a trónról valami új, hozzá hasonló vacak. De ne legyen igazam...
  9. Scoobykah logója
    Idézet Michele eredeti hozzászólása
    Imádlak, Ting.
    Ha egyszer lecseng a FB, attól tartok az azért lesz, mert letaszítja a trónról valami új, hozzá hasonló vacak. De ne legyen igazam...
    én is örülnék neki,de még az FB filmben is benne van.a Facebook soha nincs kész.

    bár ebből jön a gondolat..mi a jó francot akarnak beletenni?rákattintok a like gombra és kapok jogsit?teljesen ingyen?mert szerintem egy közösségi portálon nincs ennyi kacat.játék,jósda,mittoménmég mi.ha vkinek ilyen hely kell.VALÓ ÉLET!vagy ha túl kocka THE SIMS sorozatok!
  10. Ting logója
    Robbie, Michele: Köszönöm szépen!

    Scoobykah: Neked is köszönöm! A felesleges újítások meg tényleg idegesítőek. Hetente változatatnak, raknak új dolgokat, aminek a fele nem is hasznos. Sajnos a G+ rendesen megbukott, már alig használják, tehát még jóideig a Facebook fog uralkodni.
  11. Kacsa logója
    Idézet Ting eredeti hozzászólása
    ...tehát még jóideig a Facebook fog uralkodni.
    sztem a világvégét már nem a globális felmelegedés okozta viharok meg mindenféle vacak, vagy egy aszteroida okozza majd, hanem bizony a Fészbúk okozta globális járvány
  12. Ting logója
    A Like gomb életre kel, és lezuhan majd mint egy meteor.
  13. Kacsa logója
    Idézet Ting eredeti hozzászólása
    A Like gomb életre kel, és lezuhan majd mint egy meteor.
    És majd úgy tudják megállítani a meteort, hogy egy Dislike formájú űrhajóval Dislike-bombákat rakdosnak rá, Megosztás-megosztás.........-megosztás-alapon, amit aztán egy Public Event-es Meghívóval szétrobbantanak.
    Természetsen ezután kiírják mindezt az Üzenőfalra.
  14. Cindy logója
    Ting, imádlak!
    Rühellem a facebook picsákat, és magát a facebookot is de hát... Ez a divat mindenki ezt csinálja.... A helyesírásról meg.... Hál istennek hogy nincs ilyen fórumozó

    Nagyon tetszett a cikked :3
    Utoljára módosítva: 2011-11-08, 17:01-kor [ARG:5 UNDEFINED] által
  15. YzaaA logója
    Hát igen...
    Ha azt mondanám, hogy nem Face-ezek, azt mondanák, hogy Te normális vagy???
    Nem facebookozol??
    Nem vagy eszednél!!Hisz mindenkiezt csinálja és tök jóó!!
    Na persze....Meg az a bökés....
    Akkora 1 marhaság!!
    Minek kellet az oda??
    Fejre álsz ezektöl-.-*
    A facebook csak megrontja az embereket shemmivel sem jobb....Növeli az internetszámládat, és már pont azért nem tudsz tanulni se mert te most muszály, kell Facebook-ozz!!
    Istenem-.-*
  16. Ting logója
    Köszönöm neked is Cindy! YzaaA: Nem azzal van a baj, hogy sokan Facebookoznak, hanem hogy "nem jól csinálják, és függők lesznek."
  17. horus logója
    En csak egyet nem ertek aki nem szereti minek van ott ??? Mindenhol megy a nyavogas hogy igy fészbuk ugy fészbuk de az a fő hogy de azért mégis csak fenn van. A fészbuk már csak ilyen akinek nem tetszik az menyen.... Amugy Kacsa fészbukon nincs dislike gomb : DDDD csak akkor van hogyha belajkolsz vmit és utána meg megongolod magad és hogy ne legyen ott a lajk akkor nyomhatod a dislajkot, de dislike-nak nem olyan szerepe van ott mint pl. YT-n,
    Utoljára módosítva: 2011-11-10, 14:43-kor [ARG:5 UNDEFINED] által
  18. Ting logója
    Idézet horus eredeti hozzászólása
    En csak egyet nem ertek aki nem szereti minek van ott ??? Mindenhol megy a nyavogas hogy igy fészbuk ugy fészbuk de az a fő hogy de azért mégis csak fenn van. A fészbuk már csak ilyen akinek nem tetszik az menyen.... Amugy Kacsa fészbukon nincs dislike gomb : DDDD csak akkor van hogyha belajkolsz vmit és utána meg megongolod magad és hogy ne legyen ott a lajk akkor nyomhatod a dislajkot, de dislike-nak nem olyan szerepe van ott mint pl. YT-n,
    Én magát az oldalt kedvelem, a felhasználókkal van a baj. Miattuk nem fogom magamat letörölni, ráadásul sok mindent a Facebookról tudok meg legelőször.
  19. horus logója
    Hát jah me még azt is kiirjak ha szarni mennek xD kisekkel mozdulni a hazbol es mindenkirol tudsz mindent ezert imadom :P