Ting blogja

Portal-őrület [5. rész]

Értékelés
FIGYELEM! Ez a cikksorozat SPOILERES lehet hogyha még nem játszottad végig a Portal sorozat részeit, tehát csak saját felelősségre tessék elolvasni!

Ma lezárul „mini-sorozatunk”, de még bőven van érdekesség, ezért azt javaslom, vágjunk is bele!

Miközben a régi Aperture Science romjai között járkálunk, találkozhatunk egy érdekes utalással, ami leginkább azoknak lesz érdekes, akik játszottak a Half-Life 2-vel. A Borealis hajó úszógumiját megtalálva megkapjuk a „Ship Overboard” achievementet is, tehát ez az easter egg minden szempontból jól ki van találva: érdekes, ötletes, és még acsit is kapsz.



Amikor Wheatleyvel menekülünk GLaDOS elől, láthatunk pár projektet, ezek közül is nekünk az a fontos, amelyiknél egy olyat látunk, hogy „by: Chell”. Mit is jelent ez? Nos, főhősnőnk részt vett a Bring Your Daughter To Work Day nevű Aperture eseményen, tehát lehetséges, hogy az egyik dolgozó gyermeke volt, vagy lehet, hogy Caroline és Cave adoptálta őt. (valahogy kétlem, hogy a sajátjuk lenne, a dátumok nem illenek össze)



Foglalkozzunk a Developer Commentary móddal a játékban, amiben azon kívül, hogy sok fontos infót tudunk meg, van egy rejtett SSTV-s kód is. Ezek már a Portal 1-ből jól ismertek, és most sem tudták megállni, hogy ne hagyják ki. Menjünk a 3. fejezethez, pontosabban a Test Chamber 17-hez, kövessük azokat, amik a videóban vannak, és voilá, készen is vagyunk!



Nem csak ez az egy ilyen van, a második fejezeten, azon belül is a Test Chamber 06-ban is elrejtettek egy ilyet, ez már kicsit bonyolultabb, ezért inkább ahelyett hogy leírnám, mit kell tenni, jobb, ha végignézitek a videót.



A kód segítségével pedig EZT a képet kapjuk meg. Ez egy utalás a játék végére, ahol a Holdra kerülünk fel, hogy egyszer s mindenkorra legyőzzük Wheatleyt, és barátunk, a SPAAAAAAACE Core is eljusson oda, ahova annyira vágyott.

Mielőtt még a Portal 2 megjelent volna, előjött a Steamen a Potato Sack Pack. 13 játék egy csomagban, viszont ez az egész SOKKAL több volt mint hittük volna. A Valve ismét összehozott egy ARG-t, amiben mind a 13 játéknak fontos szerepe volt. Mindegyik kapott utalásokat a második részhez, (néha olyat, amit csak azután tudtunk meg, hogy végigvittük volna a játékot. ) és elindult a kőkemény krumplivadászat. Mivel ez is egy akkora nagy esemény volt, hogy annó azt se tudtuk hogy mi van, annyira zseniálisan volt kitalálva, ezért ismét ahelyett hogy leírnám nektek a dolgokat, ajánlanám a valvearg.com nevű oldalt. Itt MINDENT, ismétlem mindent megtaláltok, ajánlom hogy olvassátok el őket, nagyon jó munkát hoztak össze a weblap készítői, az a minimum hogy belenézzünk.

Ezzel pedig sorozatunk végéhez értünk, természetesen maradtak ki dolgok a második részből, de ezek általában achievementek miatt voltak fontosak, ha felmentek mondjuk az xbox360achievements.org-ra, megnézhetitek őket, de inkább azokat tartottam szem előtt, amik érdekesebbnek tűntek. Remélem mindenki élvezte ezt az 5 részt, megpróbáltam úgy összeállítani, hogy egy percig se tudjatok unatkozni, be akartam mutatni a Portal csodálatos világát, és nekem tetszik a végeredmény.

UI.: Szerezzétek be a The Final Hours of Portal 2 e-bookot, mert megmutatja a fejlesztés utolsó óráit, interaktív videókkal, és egyéb érdekességekkel!

Utoljára módosítva: 2011-09-03, 23:34-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Kategóriák
Általános , Játék , Számítástechnika

Hozzászólás

  1. Kacsa logója
    ...ééés vége
    A Final Hoursot pont pár hete töltöttem le Érdekes volt.
    Nem is tudtam, hogy a Portal 2-ben is vannak SSTV-s kódok :O
  2. Ting logója
    Idézet Kacsa eredeti hozzászólása
    ...ééés vége
    A Final Hoursot pont pár hete töltöttem le Érdekes volt.
    Nem is tudtam, hogy a Portal 2-ben is vannak SSTV-s kódok :O
    Vannak, csak elég kevés. Amúgy még a trailerekben is van rejtett cucc, a valvearg.com-on megtalálhatod.
  3. YzaaA logója
    azok az SSTV kodok eléggé síkítokak voltakO_o
    azty hittem hogy minnyá leálítom
    a 2-ik viszont érdekes volt nem gondoltam volna hogy ott is van egy szoba
    szépp munka
    kár hogy nemlessz több ijen