Kacsa

Kedvenc játékaim :)

Értékelés
Hát ha ennyire divatba jött ez a blogos dolog, gondoltam leírom a kedvenc játékaimat ide
Az első kedvencem of course a Tomb Raider. Ezt nem is kell ragozni. Kedvenc részem az Anniversary, utána a TR3, utána... sztem a TR2, aztán TR1, utána Underworld, utána TR5, végül, legutoljára a Legend. (TR4-et még nem játszottam ki :S PSX emulátorral már menne, de annyit szenvedtem vele PC-n (lassú betöltés) hogy elment tőle a kedvem)
(amúgy ez a sorrend, amit leírtam, csak úgy jött, sose tudtam TR játékokról ranglistát alkotni, valójában mindet imádom; persze vannak, amelyeket nem annyira, dehát... na, azokat is szeretem xD)
Szóval: első kedvencem a TR.

Utána, második kedvencem a Portal.
ez a játék az egyedisége és a kreítivitása miatt tetszik, NINCS még egy ilyen játék a világon. és nagyon szórakoztató.
amúgy, ha már itt tartunk, THE CAKE IS A LIE!

a harmadik kedvecem a Resident Evil (BIOHAZARD), magyar filmje a Kaptár (ami egy olcsó utánzata a játéknak -.-)
ez a játék a hangulata, az izgalmai, a karakterei miatt egyeülálló és baromi jó. meg persze horror, amit csípek.
ebből eddig nincs ranglistám, mert egy csomó részét nem játszottam ki :S eddig kijátszottam a 2-t, a 3-at, a 4-et. úgy néz ki, az első részét ishamarosan magam mögé tudhatom, a REmake révén. ami nagyon klassz, eddig ez a legijesztőbb Resi, amivel találkoztam (a 4-es rész Regenerátorjai után xD azoktól fosok. nomeg a Crimson Head-ektől is...)

a negyedik kedvenc játékom az a Mirror's Edge.
ez a játék egyszer majdnem a TR-t is lesöpörte nálam, DE CSAK MAJDNEM xD (és ez a majdnem-lesöprés is kemény 1 óra hosszáig tartott xD) az első benyomás, na. ez az első játékom Xboxon, szóval ez is nagyban rájátszott, hogy szó szerint imádtam. másrészt tényleg nagyon klassz, a története, a izgalmas játékmenete, és persze a grafika. és itt most nem azt értem, hogy hűű de gyönyörű és színes textúrák meg hatások! a játék színei. nagyon eltalálták őket, nagyon... utópisztikusak. most komolyan, lehet érezni, hogy a jövőben játszódik, olyan tiszta és már-már steril színei vannak. tényleg steril, néhány helyen, legfőképp az épületekben, lehet találni nagy kiterjedésű, hófehér csempéket, mint a műtőkben. LOL ja, és nagyszerűen bele lehet magadat élni, tényleg olyan, mintha a saját kezeidet és lábaidat látnád a képernyőn°.°

az öödik, és egyben legutolsó kedvenc játékomat 95%-os eséllyel nem ismered xD sajnos.
pedig tényleg jó. Hydrophobia a neve. Xboxra is megjelent, és PC-re is, bár a PC-s verzió nem más, mint az Xboxos verzió újraformálva.
a játék a 2052-es éveb játszódik, és tömören (mondooom tömören xDD) a története ez: az emberiség éhezik és szenved, mert túl sokan vagyunk a Földön. 10 millárdan. van egy hajó, a Queen of the World, egy város méretű hajó, ahol a tudósok és a gazdagok élnek, rájuk a 'Great Population Flood' (az emberiség túlnövekedése) nincs hatással.
Kate Wilson, egy számítógépes mérnök is itt él, és amikor a Malthusian-ok, a terroristák elfoglalják a hajót, Katenek túl kell lépnie a gyerekkori traumájából (a nővére megfulladt) származó félelmétől, a víztől. (érdekességképpen a traumája előtt nagyon sikeres úszó volt...)
a Malthusianok célja: Save the Wolrd, Kill Yourself. (Mentsd meg a világot, öld meg magadat)
a Malthusianok ellenfelei az úgynevezett Cornucopian-ok, akik úgy vélik, van mód rá, hogy az emberiség túlélje a katasztrófát és azon dolgoznak, hogy megmeneküljünk. és ez sikerül is nekik. a NanoCell (egy óriási világvállalat) ugyanis feltalált egy úgynevezett 'water purifucation' módszert, amelynek a lényege, hogy a vizet, amiből a legtöbb van a Földön, részecskéire bontanak, és az így kapott... khm... biszb@szt arra használják, hogy a sivatagok duzzadjanak az ételtől.
ahogy egyre közelebb kerülnek a célukhoz, a Malthusianok elfoglalják a QOTW-öt (a Queen of the World-öt), és ezt a 'water purification' módszert arra használják, amit a Cornucopianok szerettek volna elkerülni; globális népirtásra. ugyanis ez a 'water purification' nevő folyamat képes vízzel, olajjal... vagy akár vérrel is működni. (persze ha valakinek bejut a vérébe ez az anyag, akkor meghal) megjegyzem, hogy a Malthusianok célja: 10 milliárd embert lecsökkenteni FÉL, azaz 0,5 milliárdra.
hát akkor Kate szerepében először is túl kell élnük ezt az egész QOTW incidenset, és persze ez azzal jár, hogy pár Malthusiant ki kell majd nyírni.
és ez a játék különlegessége, ahogy harcolni kell: nem közvetlenül az ellenséget lőjük, hanem a környzeti veszélyeket, pl. biztosítékot, gázpalackot, hordókat, elektromos vezetékeket, vagy akár az üveget is, amely mögött ha víz van, minden egyes alkalommal dinamikusan elönti a termet, és akkor beüt Kate fóbiája, a hangulat drámai lesz nagyon jó játék, csak megbukott.pedig ért el nagyon jó pontszámokat is... de persze rosszakat is.
pillanatnyiag úgy tűnik, a feledés homályába veszik a játék. X.X

Utoljára módosítva: 2011-06-21, 11:36-kor [ARG:5 UNDEFINED] által (Kifejeltettem a Resit O.o én hülye...)

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Tomb Raider , Játék

Hozzászólás

  1. Ting logója
    Úgy gondolom, megegyezik az ízlésünk.
  2. Kacsa logója
    Idézet Ting eredeti hozzászólása
    Úgy gondolom, megegyezik az ízlésünk.
    sőt, nekem még a Left for Dead 2 demója is tetszett ÉN HÓLYEEEEEEEEEE! KIFELEJTETTEM A RESIT!!!!!!!!!!!!!!!!
    amgy nem tudom miért, de rószasín lett ez a hsz... O__o
  3. Ting logója
    Hát mert a cikk írója írta. Amúgy Left 4 Dead 2? Isteni játék az is, megvan mind a két rész, iszonyat sokat toltam régebben, mostanában nem volt időm, viszont most nyáron kéne tolni egy-két csatát.
  4. Kacsa logója
    Idézet Ting eredeti hozzászólása
    Hát mert a cikk írója írta. Amúgy Left 4 Dead 2? Isteni játék az is, megvan mind a két rész, iszonyat sokat toltam régebben, mostanában nem volt időm, viszont most nyáron kéne tolni egy-két csatát.
    csak a demója van meg, és azt is csak single playerben nyomtam :S de ha lesz majd nyáron ingyenes GOLD hétvége boxon, akkor a demós pályákat véig tudom veled játszani (és még másik 2 emberrel. és Rochelle akarok lenni xDDD) sőt, lehet, hogy olyan lesz, mint a GoL esetében: multiplayerben tovább tart a demó!
  5. Ting logója
    Nekem okés, csak majd akkor le kell töltenem a demót XBOX360-ra. Ellis leszek majd, mert ő a kedvencem.
  6. Robbie logója
    ME csak a 4.? :(XD
    Jó 5let ez a top 5 játék lista :D majd én is csinálok egyet :D
  7. horus logója
    Mikor elkezdtem olvasni én azt hittem ME a 2.lessz
    Én is akarok majd irni blogot, csak nem tom miről irjak xD
  8. YzaaA logója
    Pont hogy a legjobb játékokat szereted!!!
    bár nem tudom hogy mijen a hidrophobia de szerintem az is nagyon klassz lehet
    wááááááááá imádom a Portal 2-öt!!!!!!!!
    meg a Resi4<3
    a ME-t még életemben nem játszottam de néztem gameplay-t és bevallom nekem tetszik
  9. Caroline logója
    A resit én is szeretem