Ting blogja

Portal-őrület [4. rész]

Értékelés
FIGYELEM! Igaz, hogy már többször is elmondtam, de ismét szólni szeretnék, hogy ez a cikksorozat SPOILERES lesz számodra, hogyha nem vitted még végig a sorozat részeit!

Üdvözlök ismét mindenkit, vár ránk a Portal misztikus világa, úgyhogy vágjunk bele a kalandba!

Az első anyagot Kacsának köszönjétek meg, mivel ő juttatta el ezt ma hozzám. Hogyha kutakodunk a Portal 2 hangfájlai között, akkor rátalálhatunk arra a fájlra, amiben GLaDOS kimondja hősnőnk nevét. Ez azért számít érdekes dolognak, mivel a játékban nem hangzik el amúgy egyszer sem a nevünk, tehát lehet, hogy eddig azt hitte valaki, hogy ezt csak a rajongók találták ki neki. Nos, nem.



Emlékeztek még Carolinera, Cave Johnson feleségére? Bizonyára igen, viszont nem láttátok még hogyan is néz ki. Most erre is fény derül, mivel hogyha elvégezzük az első narancs-gél tesztet, és belövünk egy portált egy titkos helyre (minden benne lesz a videóban, ezért nem magyaráznám el bővebben), akkor láthatjuk ahogy Cave és Caroline együtt van egy képen, ráadásul még GLaDOS… khmm, PoTaDOS is mond egy sort. Az acsi/trófeavadászok meg duplán jól járnak, mivel 10G-vel lesznek gazdagabbak.



Illetveeee… van még más is. Ha még mindig egy kicsit beássuk magunkat azok közé a fájlok közé, akkor meghallgatjuk az összes mondatot, amit Caroline mondott. Ezek között van olyan is ami kimaradt, meg olyan is ami nem. A legérdekesebbek talán azok, amikben észrevehető, hogy ő kifejezetten NEM szeretne GLaDOS-ba bekerülni, és ez azért maradt ki, mert Cave hangja, J.K. Simmons (csak nekem jut mindig eszembe a Pókember róla? ) nem akarta ezt a játékban hagyni.



Ti is találkoztatok szerintem az „I’m different!” Turrettel. Ő egy amolyan „jós” a játékban, de itt most ne az EZO.TV-re gondoljatok, ő tényleg igazat mond. (bár lehet, hogy csak játszott már a játékkal ) Nézzük is meg a videót, amiben hallhatjuk a mondatait:



Vegyük sorra őket:

„Get mad!” – Cave Johnson egyik ismert mondata.
„Don’t make lemonade!” – Szintén.
„Prometheus was punished by the gods for giving the gift of knowledge to man. He was cast into the bowels of the earth and pecked by birds.” – Úgy is mondhatnám, hogy: GLaDOS lekerült a „trónjáráról”, és krumpli lett belőle, amiért átadta a tudást, azaz a Portal Gun-t Chellnek. Lekerült az Aperture Science földalatti részébe, plusz a madarak gyakran megtámadták.
„It won’t be enough.” - Wheatley számára sosem volt elég, mindig többet és többet akart.
„The answer is beneath us.” – A 3 gél a föld alatt volt, és ezek segítségével győztük le Wheatleyt.
„Her name is Caroline.” – GLaDOS = Caroline.

Zárásként pedig megint rejtett hangfájlokkal fogunk foglalkozni. Bár igaz hogy ez annyira nem lesz rejtett, mivel egyesek hallották ezt a Rat Man’s Denekben, ha a falak közelébe mentek. Rattmannt hallhatjuk, valószínűleg azért nem értjük mit mond, mert ugye skizofréniában szenved, és érthetetlenül hablatyol valamit. Vagy csak simán beatboxolni támadt kedve, de szerintem egész jól megy neki, ha erről van szó.



Köszönöm, hogy elolvastad ezen részét is a sorozatnak, lehetséges, hogy a következő rész lesz az utolsó, viszont akkor is nagyon érdekes dolgokkal foglak várni Titeket!

Utoljára módosítva: 2011-08-30, 23:57-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Kategóriák
Általános , Játék , Számítástechnika

Hozzászólás

  1. Kacsa logója
    nagggggyon jó lett az utolsó a legdurvább O___0 nem tudtam róla... eddig
  2. Ting logója
    Idézet Kacsa eredeti hozzászólása
    nagggggyon jó lett az utolsó a legdurvább O___0 nem tudtam róla... eddig
    Én is néztem rendesen, amikor először láttam a neten. Az official soundtracken van egy olyan szám, hogy Ghost of Rattmann, abban is szerepel ez.
  3. YzaaA logója
    egyszerüüüen imádom!!!!!!!!!!!!
    szép munka mint mindig Ting már nagyon várom a kövit!!!!^^