Ting blogja

Portal-őrület [3. rész]

Értékelés
FIGYELEM! Mint azt már az előző részekben is mondottam, ez a cikksorozat SPOILERES, ezért hogyha még nem vitted végig a Portal sorozatot akkor azt javaslom NE vágj bele az olvasásba!

Most következik csak az igazi móka: a nemrég megjelent Portal 2-vel fogunk foglalkozni 3 részen át, előtte viszont szólok, hogy lesznek olyanok amiket már valószínűleg láttatok, és lesznek olyanok is, amiket még nem.

A Companion Cube az egyik legaranyosabb dolog az univerzumban. Főleg úgy, hogy kiderült, hogy még énekel is, kizárólag Neked! Ha közelebb mész hozzá, hallhatod a játék OST lemezén található „Love as a Construct” című dalt.



A kooperatív mód egyik szereplője, P-Body megjelenik a Single Playerben is, csak elég ügyesnek kell lenni hozzá. Menjetek a Wheatley által készített Test Chamber 15-höz, és miközben készül a kijárat, láthatod őt pár másodpercre.



Rejtett szövegek a második részben is előfordulnak bőven. Emlékeztek még a GLaDOS által készített Test Chamber 08-ra? Amikor el kell mennie, segít nekünk azzal hogy elmondja a megoldást szuper gyors sebességben. Viszont tényleg szeretnétek tudni, mit mondott? Tessék:
„and methodically knocking people’s hats off- then, I account it high time to get to sea as soon as I can.” Ez egy idézet Harman Melville Moby Dick című könyvéből.



Viszont van itt még más is: amikor Wheatley beszélne velünk, Jerry közbeszól, viszont annyira gyors az egész, hogy mi nem halljuk őt. Ezért van itt ez a hasznos videó:



Ha a 16. Test Chamberben tönkretesszük az összes turretet, be tudunk osonni egy helyre, ahol láthatjuk, hogyan gyakorolnak a játék fináléjára, ráadásul rátalálunk az egyik Ratman búvóhelyre.



Zárásként egy olyan easter egg következik, ami igazából lehet, hogy glitch, vagy az is lehet, hogy direkt csinálták meg így. Több Test Chamber során találkozhatunk Wheatleyvel, de csak pár pillanatra jelenik meg. Ez eddig oké, mivel ez szerintem tuti hogy easter egg. De az már kicsit fura, hogy még el is vihetjük magunkkal! Nem fog kiadni hangokat, és nem mehetünk vele át a következő pályára, de azért jó hogy van ilyen is.



Ennyi lett volna mára a Portal-őrület, még bőven van mit felfedezni, hamarosan találkozunk!

Hozzászólás

  1. YzaaA logója
    ezekröl komojen mondom nem is tudtam!!!!!
    nagyon hasznos ez a blog^^legalább sok mindent megtudunk belölle^^
    ohh de édik voltak a turetek^^
  2. Ting logója
    Idézet YzaaA eredeti hozzászólása
    ezekröl komojen mondom nem is tudtam!!!!!
    nagyon hasznos ez a blog^^legalább sok mindent megtudunk belölle^^
    ohh de édik voltak a turetek^^
    Ennek nagyon örülök, holnap jön az új rész!
  3. Kacsa logója
    az utolsó nagyon durva O_____o ki van zárva, hogy csupán egy glitch. Wheatley még mozgatja is a fejét, még vágja képeket, amíg magaddal cipeled. azaz... csak akkor lehet látni, hogy mit csinál, hogyha magaddal cipeled ^^" jó kis poszt, Ting. csak egyet ismertem, a Turret operát, de azt is netről lestem
  4. YzaaA logója
    Idézet Ting eredeti hozzászólása
    Ennek nagyon örülök, holnap jön az új rész!
    JAAAAAJJJJ de jó!!!!
    már várom!!^^
    lehet visszateszem a Portált:-D