drlecter

Gwent - Zárt Béta

Értékelés
Írnék pár gondolatot a Gwent Zárt Bétájáról.

Ugye azt talán mondanom sem kell, hogy nagyon nagyon sokan szerették már a Witcher 3-as Gwent-et, én is köztük voltam. Éppen ezért vártam, hogy mi fog kisülni belőle. Volt szerencsém már a KtS-ben (Kill the Servers) részt venni, majd szintén szerencsével, de bejutottam a Zárt Bétába is. Nos, azt kell mondjam, hogy szerintem a játék ígéretes az eddigiek alapján. Persze sok dolog fog még változni, de ennek így kell lennie. A hangulata megvan, és már most lehet benne durva kombókat csinálni - néha talán túl durvákat is, mert sajna a rendszer még mindig nem tökéletes. Én türelmes vagyok, dolgozzanak csak rajta, inkább legyen kész később, minthogy unfair legyen az egész. Legutóbb megkaptuk a Nilfgaard decket is, nekem bejön, bár sokat még nem próbáltam. Lapokból lehetne majd több is frakciónként, persze biztos lesz majd idővel. Arra mindenképpen vigyázniuk kell, hogy hiába van most öt frakció, ne legyen túl sok olyan lap, amiknek közel azonos (vagy éppen ugyanaz) a képessége, mert az a kreativitás és a kombináció rovására megy. Az viszont határozottan tetszik, hogy deckenként minimum 3-4 féleképpen is lehet játszani, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. Mondjuk én nem preferálom azt, hogy csak egy kombóra felépíteni mindent, mert az megöli a játékélményt, unalmas lesz mindig ugyanarra játszani. Igaz, cserébe nagyon effektív tud lenni, ha bejön. Egyik jó példa erre a Monster deckkel az időjárásra való játék. Aki játszott már ellene, az tudja miről beszélek. A rendszer szerintem most nem jutalmazza eléggé meg a játékost, persze érthető, hiszen eleve ingyenes lesz, emiatt pedig nem ártana nekik egy kis bevétel a keg-ekért. Ami még nem tetszik, az a keg-ek ára, most komolyan, 2,69 Euró 2 kegért? Főleg, hogy random adja a lapokat, és azért legtöbbször nem annyira jókat ad. Ki találta ezt ki??? Ha lemenne legalább 1 Euróval, akkor azt mondom, hogy okés. Továbbá, ha nem is minden, de azért sok múlik azon is, hogy milyen lapokat húzol kezdéskor. Ezen is dolgozniuk kell még. De azt is aláírom, hogy az egész mérkőzés alatt oda kell figyelni (cserébe átlag 5-10 perc egy meccs), nem engedheti meg a figyelmetlenséget magának az ember, mert sokszor tényleg csak egy lapon/az utolsó lapon múlik a dolog. Tudom, többször jártam már így.

Szó szót követ, lehetne itt még mélyebben elemezni a játékot, de egyáltalán nem célom most, mert valószínűleg úgyis rengeteget fog még változni, így fölösleges is lenne. Összességében igencsak addiktív tud lenni és megvan a maga varázsa - de sokat kell meg fejleszteni rajta, hogy igazán jó és elfogadható legyen!
Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Játék

Hozzászólás