Performance ala Lara Croft

Prince of Persia trilogia

Értékelés
Prince of Persia trilógia helyszíne szinte mindig Persia, a főszereplő egy Herceg nevezetű karakter maga konkrét neve nincs a karakternek. Stílusa akciókalandnak mondható,autentikus környezettel elhagyott lerombolt perzsa palotákban játszódik. Tele homokszörnyekkel, emberekkel és kifejezetten jó háttértörténettel no meg emberek akik az ellenségeink és a pengénket szeretnének közelebről megismerkedni azaz le kell kaszabolni őket, tartalmaz a játék elsajátítható combókkal is.
jobb trilógia mivel ez élvezhetőbb a grafika miatt.

Prince of persia Sands of time
Prince of Persia Warrior Whitin
Prince of persia Two Thrones


Az eredeti trilógia persze ez:

Prince of persia (1989)
Prince of Persia Shadow of the flame
Prince of persia 3d ez már kicsit türhető





Prince of Persia Sand of time (2003)


Sharaman, Perzsia királya és fia, a Herceg, Indiába indultak, hogy elfoglaljanak egy várost Azad tartományban (fiktív helyszín) a maharadzsa áruló tanácsadójának, Viziernek a segítségével. A megszerzett zsákmánnyal és a maharadzsa lányával, Farahval a hadsereg Azad városa felé indul. Amikor a király átadja ajándékait szövetségesének, Vizier ráveszi a Herceget, hogy nyissa ki a Homokórát, az idő homokja elszabadul és az egész város népét megfertőzte, homokszörnnyé változtatta.
A Herceg a tőrnek, Farah a medáljának, Vizier pedig a botjának köszönhetően menekült meg a homok pusztító hatásaitól.A Herceg szövetkezik Farahval, hogy helyrehozzák a kárt, amit okozott és megpróbálnak visszajutni a Homokórához, amit Vizier a Hajnal Tornyába (Tower of Dawn) helyezett. Nem csak a homokszörnyek, hanem a város beindult védelmi mechanizmusa (csapdák) is folyamatos nehézséget jelentenek útjuk során, valamint romantikus szál is kialakulni látszik
kettőjük között....








Prince of Persia Warrior Whitin (2004)


7 évvel a Sands of Time történése után, a Herceget egy megállíthatatlan és rejtélyes szörny, a Dahaka, az idő őre veszi üldözőbe, mert kijátszotta saját sorsát, így felborítva az idő vonalát. Tanácsért felkeresi régi jó barátját (The Old Man), akitől megtudja, hogy bárki is engedte szabadjára az idő homokját, arra halál vár. A túlélés érdekében vitorlát bont, hogy eljusson az idő szigetére, ahol megakadályozza, hogy egyáltalán létrehozzák az idő homokját, és úgy hiszi, a Dahakának akkor már nem lesz oka üldöznie őt. A főhős hajóját támadás éri és öntudatlan állapotba a sziget partjaira sodródik, azután a támadó, Shahdee nyomába ered egészen az erőd belsejéig, ahol a nő után megy a portálon keresztül és a múltba kerül át.
Amikor követi egy különös alakra lesz figyelmes (Sandwraith), de aztán dulakodás hangját hallja. Shahdee mélybe akarja lökni Kaileenát (a császárnő egy szolgálója), akinek a Herceg segítségére siet, párbajban legyőzi Shahdeet. Kaileenával folytatott beszélgetése alkalmával megtudja, hogy az idő császárnője épp a homok elkészítéséhez szükséges teendőivel foglalkozik és végez a Herceggel, hogyha meglátja, de Kaileena elárulja, miként juthat el a trónterembe....



A Prince of Persia: The Two Thrones (2005)


A Prince of Persia: The Two Thrones közvetlen a Warrior Within ’igazi’ befejezése után veszi fel a fonalat, vagyis a Herceg a Dahakát legyőzi, Kaileenát pedig megmenti végzetétől, kettesben hajóznak Babilon felé.
Amikor közelebb érnek elszörnyedve látja, hogy a városát elfoglalták, hajójukat pedig nyílzáporral sújtják és egy katapulttal a tenger mélyére süllyesztik. A Herceg egy deszkába kapaszkodva partra sodródik, és szeme láttára vonszolják el szerelmét a rejtélyes támadók. Útra indul, hogy kiszabadítsa, és akkor rájön, hogy ősi ellensége, Vizier áll a támadás mögött (Az idő szigetén történt eseményeknek köszönhető, hogy nem halott.) és ő rabolta el Kaileenát....








A stílusa hasonlít a Tomb Raiderre ebben is vannak feladványok, tele csapdákkal és ellenségekkel, szép helyszínekkel tele, időre futás is van benne bár inkább a játékmeneten van a hangsúly és két főnökharc is van benne bár ezek inkább hasonló nehézségűek a TRA T-Rexéhez azaz nem is túl nehéz és nem is túl könnyű. A 3 POP játék nehézsége csak kicsivel nehezebb az irányításuk se nagyon különbözik




Források:
képek linkjei Google ről származnak
A szövegrészek pedig a wikipédiáról származnak.

Utoljára módosítva: 2014-03-14, 10:41-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Általános , Játék

Hozzászólás

  1. Caroline logója
    Ami jó benne nekem megvan bár külön lemezen azért még a forgotten sands még hiányzik
  2. Mitzy logója
    WOW Caroline!
    Nagyon jól összeszedted!! Nekem szintén a Prince of Persia az egyik kedvenc játékom,ezért külön örülök,hogy egy szerintem jól megírt blogbejegyzést olvashatok róla!
    Csak így tovább!
  3. Caroline logója
    Én is szeretem a sot-ot kivittem sokszor meg a folytatása is jó mondjuk most megint a sot tal játszok majd aztán a WW majd a 2 trohnessal játszok, no meg a forgotten amit ki akarok vinni.
  4. Hanna logója
    Egyszer játszottam még ano,de elég is volt .... Nem bírom idegekkel -.- Mindig le potyant Hogy bírtad?
  5. Caroline logója
    nem olyan nehéz szerintem, én nem gyakran esek le benne inkább megölnek. Idegeim kötélből vannak