PDA

Teljes verzió megtekintése : Technikai problémák



Matie
2018-09-09, 16:53
A technikai jellegű problémákkal kapcsolatban írhattok ide, ha gond adódik, igyekszünk segíteni.

Shadow of the Tomb Raider rendszerkövetelmények:

Minimum gépigény:

Operációs rendszer: Windows 7 64 bit
Processzor: i3-3220 INTEL vagy vele egyenértékű AMD
Memória: 8 GB RAM
Videókártya: Nvidia GTX 660/GTX 1050 vagy AMD Radeon HD 7770
DirectX: 11
Tárhely: 40 GB szabad hely

Ajánlott konfiguráció:

Operációs rendszer: Windows 10 64 bit
Processzor: Intel Core i7 4770K, 3.40 Ghz vagy AMD Ryzen 5 1600, 3.20 Ghz
Memória: 16 GB RAM
Videókártya: Nvidia GTX 1060 6GB vagy AMD Radeon RX 480, 8GB
DirectX: 12
Tárhely: 40 GB szabad hely

Vanduss94
2018-09-14, 19:42
Sziasztok!

A helyzet az, hogy a gépigény bőven megvan, feltettem mindent max grafikára, a benchmark és a játék is tökéletesen fut, viszont a grafika egyáltalán nem szép, olyan, mintha csak közepesen lenne, holott minden maxon van, nem értem mi lehet a probléma? (Eredeti steames játékom van, Croft Edition). Ötlet esetleg? :S

Op.:Win 10 64 bit
CPU: I5-7600K CPU @ 3,80 GHz
RAM: 16 GB
VGA: AMD Radeon RX 580 8 GB GDDR5 (Saphire Nitro +)
DX.: 12
Tárhely bőven megvan

Zsolt_72
2018-09-15, 09:29
Technikai részhez: szintén jelen van a több fórumon általam is olvasott, néha előforduló, másodpercnyi megakadás. Várom a javítását...

Dentorel
2018-09-15, 22:25
Technikai részhez: szintén jelen van a több fórumon általam is olvasott, néha előforduló, másodpercnyi megakadás. Várom a javítását...

Szia!

Minden bizonnyal javítva lesz, mert szoftveres problémáról van szó, melynek van egy fapados megoldása, ami jelenleg a következő.

1.,Játék elindítása;
2.,Feladatkezelő megnyitása;
3.,Shadow Of The Tomb Raider kiválasztása, majd jobb klikk;
4.,Részletek megjelenítése;
5.,SOTTR.exe kiválasztása, majd jobb klikk;
6.,Prioritás: magas.

A prioritás annyi, hogy az operációs rendszernél a háttérben futó alkalmazásokkal szemben elsődlegesség válik a játék, tehát nem válik instabillá a rendszer, és nem vágja haza a hardvereket. Nyugodtan alkalmazható, még nem érkezik meg a javítás.
Addig pedig jó játékot mindenkinek! Nálam működik, s ezért is kezdtem újra, mert hazavágta nálam az élményt, főleg a dzsungeles résznél.

Matie
2018-09-17, 17:24
Köszi a megoldást, Dentorel! :thumb:

drlecter
2018-09-17, 19:30
Szia!

Minden bizonnyal javítva lesz, mert szoftveres problémáról van szó, melynek van egy fapados megoldása, ami jelenleg a következő.

1.,Játék elindítása;
2.,Feladatkezelő megnyitása;
3.,Shadow Of The Tomb Raider kiválasztása, majd jobb klikk;
4.,Részletek megjelenítése;
5.,SOTTR.exe kiválasztása, majd jobb klikk;
6.,Prioritás: magas.

A prioritás annyi, hogy az operációs rendszernél a háttérben futó alkalmazásokkal szemben elsődlegesség válik a játék, tehát nem válik instabillá a rendszer, és nem vágja haza a hardvereket. Nyugodtan alkalmazható, még nem érkezik meg a javítás.
Addig pedig jó játékot mindenkinek! Nálam működik, s ezért is kezdtem újra, mert hazavágta nálam az élményt, főleg a dzsungeles résznél.

Ha szebb nem is, de ma okosabb lettem egy kicsit, köszi a jó tanácsot, Dentorel! :)

Zsolt_72
2018-09-22, 09:16
Időközben helyrehozták a problémát, kaptunk javítást hozzá: https://tombraiders.hu/forum/showthread.php?639-Általános-Shadow-of-the-Tomb-Raider-társalgó/page3&p=43079#post43079

Elzo
2018-09-23, 17:22
Sziasztok. A Peruvian jungle pályán eltűn a purair normál állása. A beállítás megvan, de hiába állítgatom, az eredmény nem változik. Új játékot indítva a kapcsolgatás működik. Valaki járt még így?

Elzo
2018-09-23, 17:36
Itt valami undorítót műveltek. Az HBAO+ eltűnt, közli a játék, hogy csak Nvidián működik. A grafikus teljesítmény leesett kb 40%-kal...!

Elzo
2018-09-29, 13:25
Még aznap helyreállt a rend, délután ismét aktív volt az HBAO+ és megjavult a teljesítmény. Tényleg azt hittem, hogy egy hardvergyártóknak kedvező patch-et kreáltak... Viszont Lara feje továbbra is olyan, mintha viaszba mártották volna. Ha új játékot kezdek, akkor oké minden. Csak a Jungle pályán rossz. Nem tudom miért. Nem volt időm játszani a héten, most vagyok a gyerekkori részen, itt mintha rendben lenne.


(Moderálva drlecter által.)

drlecter
2018-09-29, 15:38
Még aznap helyreállt a rend, délután ismét aktív volt az HBAO+ és megjavult a teljesítmény. Tényleg azt hittem, hogy egy hardvergyártóknak kedvező patch-et kreáltak... Viszont Lara feje továbbra is olyan, mintha viaszba mártották volna. Ha új játékot kezdek, akkor oké minden. Csak a Jungle pályán rossz. Nem tudom miért. Nem volt időm játszani a héten, most vagyok a gyerekkori részen, itt mintha rendben lenne.


(Moderálva drlecter által.)

Szuper akkor! Lehet, hogy csak valamilyen bug volt, mint Lara feje a dzsungeles pályán. Meg olyan is előfordult már, hogy egy patch, aminek alapvetően a javítás a célja, csak elrontott valamit, vagy kijavította az adott dolgot, de mást rontott el. A spoilerekre kérlek vigyázz majd, biztos, hogy még nem mindenki vitte végig a játékot, köszi! :)

kara
2018-12-08, 13:37
Hellosztok!:)
A kérdésemet már feltettem az (Általános Shadow Of The Tomb Raider társalgó.)-n. De eddig nem kaptam választ.:angry: Gondolom mert idevaló a (technikai problémák)-hoz.:jumper:
A Shadow Of The Tomb Raider megvásárolásakor nem vettem meg a Season Pass-t. Most megvettem a Steam-en.:cool: De nem tudom telepíteni,:angry: írja, hogy megvan a könyvtárban, (Gondolom a Steam-en-) mert le nem töltötte.:confused: Nem vittem végig a játékot, lehet, hogy ezért nem hagyja telepíteni a (The Forge Destiny-t) (A kovács sorsát). DLC-t:o
A választ előre is köszönöm: Üdv: kara:D

OBig
2018-12-08, 17:17
Szerintem írd be az összes topicba. Hátha akkor hamarabb figyelnek rád. :cool:
Talán le kéne tölteni a DLC-t nem?

kara
2018-12-08, 18:30
Hello OBig!:)
Köszi a választ.:o Letöltötte a játékot:jumper: és fel is telepítette magától:jumper:, és működik is:jumper: a (The Forge Of Destiny, DLC).:D
Üdv: kara:cool:

fensterlaszlo
2019-03-03, 15:30
Sziasztok!
Az elején vagyok a játéknak, haladok egy keveset, és fogja magát a gép és újra indul. Már meg csinálta, vagy 5-ször, kezd idegesíteni!
A STEAM-ról vásárolt eredeti játék.

Ezek vannak a géphazban.

Alaplap: Gigabyte GA-970-Gaming, 4 DDR3 DIMM
CPU: OctalCore AMD FX-8370, 4320 MHz (21.5 x 201)
Videokártya: Asus GeForce GTX 970 (4 GB)
DIMM3: Kingston HyperX 4 GB DDR3-1866 DDR3 SDRAM
DIMM4: Kingston HyperX 4 GB DDR3-1866 DDR3 SDRAM
Tápegység: LC POWER 420W LC420H-12

Előre is köszönöm a segítséget!

OBig
2019-03-04, 07:49
Lehet, hogy megsérült valamelyik fájl. Próbáld a Steam ablakban megnézni. Jobbklikk a játékra--Tulajdonságok--Helyi fájlok--Játékfájlok épségének ellenőrzése.
Ha így se jó, töröld az egészet, és töltsd le, telepítsd újra. A mentéseid megmaradnak.

drlecter
2019-03-04, 08:47
Szia! Azon túl, amit OBig mondott, meg arra tudok gondolni, hogy kevés a tapod hozzá. Akkor szokott olyan dolgokat produkálni, mint amit írtál. Ha tudsz, akkor szerintem szerezz be egy erosebbet.

vimzol91
2019-07-22, 12:35
Sziasztok!
Másnak is akadt olyan problémája ,hogy nem tudja megvenni a path home kiegészítőt ?
Minden más meg van és nem értem miért lehet ez...:angry:

Matie
2019-07-22, 13:11
Szia! Sajnos az utolsó DLC Season Pass exkluzív. Elég nagy kiszúrás szerintem, és bár szóltak előre, de nyilván nem jut el mindenkihez ez az információ. Szóval ha külön vetted meg a DLC-ket, talán megveheted mellé a Season Pass-t, de akkor duplán fizetsz a letölthető tartalmakért. :( Egyelőre sajnos semmi hír arról, hogy külön is megvásárolhatóvá tennék a DLC-t.

teccik
2019-08-05, 13:14
Szerintem meg bugos a játék, nálam folyamat onlik össze, zsír jó gépen az eredeti játék, összes dlcvel. Steam forumok is ezzel vannak tele.

OBig
2019-08-05, 19:35
Biztos hogy bugos a játék, és nem nálad a hiba, még akkor is, ha ez probléma másoknál még nem fordult elő soha. :)
Én törölném a magyarítást, majd a játékot is, majd újra letölteném, telepíteném, és a magyarítást is telepíteném újra.
Persze a negatív érzéseken ez sem segít. :)