PDA

Teljes verzió megtekintése : Rise of the Tomb Raider magyarítás (PC)



Matie
2016-05-01, 16:30
Rise of the Tomb Raider
20 Year Celebration Magyarítás V 1.03

http://tombraiders.hu/images/stories/rise/forum_hun.jpg (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1480&Itemid=13)

Minden, ami a Rise of the Tomb Raider magyarításával kapcsolatos (hibák, problémák, stb.)


[LETÖLTÉS] (https://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/679-rise-of-the-tomb-raider-20-year-celebration-magyaritas-v1-03)

Telepítéskor figyelmesen olvasd át az ott leírtakat!


A magyarítás működtetéséhez a játékban állítsd át a feliratozást Franciára (Options - Audio and Languages - Text Language: French).
A korábban kiadott Rise of the Tomb Raider magyarításunkat némileg átdolgoztuk, számos hibát javítottunk és hozzáigazítottuk a 20 Year Celebration kiadáshoz.

A magyarítás telepítéséhez 6GB szabad lemezterületre van szükség, mivel a telepítő biztonsági másolatokat készít a fájlokról. A telepítés akár több percig is eltarthat!
A magyarítást frissen telepített és a legújabb verziószámmal (1.0.820.0) rendelkező eredeti Steam-es játékra ajánlott telepíteni, más játékverzió esetén nem garantált a magyarítás helyes működése!
A magyarítás a Windows Store változathoz nem használható!

Részletes információkat a letöltési oldalon (https://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/679-rise-of-the-tomb-raider-20-year-celebration-magyaritas-v1-03) olvashattok, képeket ebben a cikkben (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1480:rise-of-the-tomb-raider-magyaritas-v-10&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13) találhattok. Bármiféle technikai problémával, észrevétellel nyugodtan írjatok nekünk.

Dr Whitman
2016-05-04, 17:17
Nem tudom hogy ti fordítottátok rosszul vagy a játékban is így szerepel, de Lara a mérgezett nyilakhoz légyölő galócát használ és nem gyilkosat. Legalábbis a külseje alapján biztosan. Bár hatását tekintve csak a gyilkos galóca halálos, gyakran összetévesztik a pöttyös légyölővel. Utóbbiból hármat-négyet is megehetsz, csak enyhe gyomorrontást okoz, esetleg kis hallucinációt, amíg a gyilkos galócából körömnyi is végzetes.

Matie
2016-05-04, 18:04
Kicsit mellényúltak a játékban, mert eredetiben Lara azt mondja, hogy "they're deathcaps" (http://i.imgur.com/5cwWw9V.jpg). A deathcap az Amanita phalloides, avagy gyilkos galóca, zöldes kalappal. A légyölő galócát angolul fly agaric-nek hívják (latinul Amanita muscaria), és piros kalapos, fehér pöttyökkel. Tehát a játékban nem így (http://i.imgur.com/0CF6rT2.jpg) kellene kinézniük a gombáknak.

Jó az észrevétel, mert kinézet alapján valóban nem gyilkos galóca a gomba, amit Lara felszed, hanem légyölő galóca, de ahogy írtad, úgy lenne a logikus, ha gyilkos galóca kinézete lenne. Előfordul pár hasonló érdekesség, úgy tűnik, erre nem figyeltek oda eléggé. :)

laci92
2016-05-05, 21:14
Letöltöttem a magyarítást, huh apám, hatalmas pacsi nektek érte!!! :) Elkezdtem újrajátszani és nagyon nagy élmény magyarul olvasni a sorokat. Eddig hibátlan, biztos hogy nem lehetett kis munka ezt így véghez vinni.
Még egyszer nagyon köszönöm a munkátokat! :)

Dr Whitman
2016-07-09, 10:57
Nem lehetséges olyan magyarítás készítése amely független a frissítés verziójától?

Serutekin
2016-07-09, 13:48
Jaja sajnos a frissitések megölik a honosítást : \ esetleg a játékba bele lehetne építeni mint a this war of mineban.

drlecter
2016-07-09, 15:36
Jaja sajnos a frissitések megölik a honosítást : \ esetleg a játékba bele lehetne építeni mint a this war of mineban.

Ha jól tudom, akkor az a készítőkön múlik, hogy beleteszik-e. A This war of mine-ban sem volt másképpen.


Nem lehetséges olyan magyarítás készítése amely független a frissítés verziójától?

Tudtommal az nem lehetséges, viszont hamarosan frissülni fog a magyarítás, így már a legújabb javítással is működőképes lesz.

OBig
2016-07-09, 20:14
Már írtunk nekik a magyarítással kapcsolatban, de nem fogják beletenni szerintem, pont azért, mert az újabb, és újabb peccsek megölik, mindig új verzió kell.

Serutekin
2016-07-10, 02:52
Már írtunk nekik a magyarítással kapcsolatban, de nem fogják beletenni szerintem, pont azért, mert az újabb, és újabb peccsek megölik, mindig úk verzió kell.

Köszi a gyors választ :) Akkor hajrá mindenhez.

lomha
2016-07-17, 18:27
Sziasztok.
Segítségedet szeretném kérni a Magyarítással kapcsolatban.
Természetesen a program eredeti dobozos és a steames változat V 1.0 build 668.1_64
A telepítési útmutatót pontról pontra betartva a Magyarítást telepítettem, és a telepítés után a játékot indítva,
ez a hiba üzenet Failed to open BIGFILE.007.tiger, ha a Magyarítás uninstalálom a játék kifogástalanul működik.
Nagyon vártam már ennek a játéknak a fordítását, mert az Angol és a többi nyelvtudásom is szinte a 0-val egyenlő,
A játékokkal a google fordítójával próbálok boldogulni ami ami nagyon nehézkes és félrevezető.
Segítségeteket előre is köszönöm.

A rendszer.

Computer Name: DESKTOP
[Operating System]
Operating System: Microsoft Windows 10 Home Build 10586

Intel Core i5-2400 --------------------------------------------------------
Processor Name: Intel Core i5-2400
Original Processor Frequency: 3100.0 MHz
Original Processor Frequency [MHz]: 3100

Motherboard Model: ASRock Z77 Extreme4-M
Motherboard Chipset: Intel Z77 (Panther Point DH)

Row: 0 - 4 GB PC3-12800 DDR3 SDRAM G Skill F3-12800CL9-4GBXL --------------
[General Module Information]
Memory Type: DDR3 SDRAM
Module Type: Unbuffered DIMM (UDIMM)
Memory Speed: 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800)
Row: 1 - 4 GB PC3-12800 DDR3 SDRAM G Skill F3-12800CL9-4GBXL --------------
[General Module Information]
Memory Type: DDR3 SDRAM
Module Type: Unbuffered DIMM (UDIMM)
Memory Speed: 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800)

ATI/AMD Radeon R9 290 -----------------------------------------------------
Video Chipset: ATI/AMD Radeon R9 290
Video Chipset Codename: Hawaii PRO
Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Elpida]
[Video Card]
Video Card: ASUS R9290-4GD5
[Performance]

[Driver Information]
Driver Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Driver Description: AMD Radeon R9 200 Series
Driver Provider: Advanced Micro Devices, Inc.
Driver Version: 16.200.1035.1001 (Crimson Edition 16.6.2)
Driver Date: 08-Jul-2016

OBig
2016-07-17, 21:30
Biztos hogy a mostani magyarítást töltötted le? Még senkinek nem volt gondja ezzel. Nem értem. Próbáld talán újra. Esetleg töröld az egész Rise-t, töltsd le újra, és magyarítsd. Nincs más ötletem erre nekem.

drlecter
2016-07-17, 22:09
Sziasztok.
Segítségedet szeretném kérni a Magyarítással kapcsolatban.
Természetesen a program eredeti dobozos és a steames változat V 1.0 build 668.1_64
A telepítési útmutatót pontról pontra betartva a Magyarítást telepítettem, és a telepítés után a játékot indítva,
ez a hiba üzenet Failed to open BIGFILE.007.tiger, ha a Magyarítás uninstalálom a játék kifogástalanul működik.
Nagyon vártam már ennek a játéknak a fordítását, mert az Angol és a többi nyelvtudásom is szinte a 0-val egyenlő,
A játékokkal a google fordítójával próbálok boldogulni ami ami nagyon nehézkes és félrevezető.
Segítségeteket előre is köszönöm.

A rendszer.

Computer Name: DESKTOP
[Operating System]
Operating System: Microsoft Windows 10 Home Build 10586

Intel Core i5-2400 --------------------------------------------------------
Processor Name: Intel Core i5-2400
Original Processor Frequency: 3100.0 MHz
Original Processor Frequency [MHz]: 3100

Motherboard Model: ASRock Z77 Extreme4-M
Motherboard Chipset: Intel Z77 (Panther Point DH)

Row: 0 - 4 GB PC3-12800 DDR3 SDRAM G Skill F3-12800CL9-4GBXL --------------
[General Module Information]
Memory Type: DDR3 SDRAM
Module Type: Unbuffered DIMM (UDIMM)
Memory Speed: 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800)
Row: 1 - 4 GB PC3-12800 DDR3 SDRAM G Skill F3-12800CL9-4GBXL --------------
[General Module Information]
Memory Type: DDR3 SDRAM
Module Type: Unbuffered DIMM (UDIMM)
Memory Speed: 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800)

ATI/AMD Radeon R9 290 -----------------------------------------------------
Video Chipset: ATI/AMD Radeon R9 290
Video Chipset Codename: Hawaii PRO
Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Elpida]
[Video Card]
Video Card: ASUS R9290-4GD5
[Performance]

[Driver Information]
Driver Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Driver Description: AMD Radeon R9 200 Series
Driver Provider: Advanced Micro Devices, Inc.
Driver Version: 16.200.1035.1001 (Crimson Edition 16.6.2)
Driver Date: 08-Jul-2016

Első körben én is azt mondom, amit előttem OBig, rakd újra először a Rise-t, majd a magyarítást. A géped jóféle, azzal nincs gond. Google fordítót meg nem érdemes használni, mert az kb. úgy rossz, ahogy van. :)
Esetleg nem a Win10 kavart be?

thottee
2016-07-17, 23:47
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy mielőtt kijött a 7-es patch, tökéletesen működött a fordítás.
Majd természetesen a patch után kellett a frissített fordítás, így feltelepítettem azt is a leírt módon.
Előző verzióra nem volt visszaállítva a Tomb Raider. Egyszerűen töröltem a régi, már nem működő
fordítást. Megcsináltam a fájlellenőrzést, és felraktam a frissített, új fordítást. Ezután azt tapasztaltam,
hogy bár a játék összes szövege ismét magyar, a Lara által játék közben mondott narratívák nem jelennek
meg. Nem tudom, hogy esetleg nálam lehet-e a hiba, és telepítsem újra az egész játékot (bár egy próbát megér),
vagy a magyarításban van még valami hiba. Ha igen, akkor jelzem, hogy valami nem jó :), ha nem akkor
vegyétek tárgytalannak az írásom. Ha esetleg tudtok valami megoldást a problémára, szívesen fogadom.

Köszönettel,
ThotTee

<ui: a játék újratelepítése megoldotta a problémát. ha valaki ugyanígy járna, akkor ez egy járható út.>

OBig
2016-07-18, 07:04
<ui: a játék újratelepítése megoldotta a problémát. ha valaki ugyanígy járna, akkor ez egy járható út.>

Köszi, hogy írtad a megoldást is. :)
Valamit bekavar mindig a frissítés, legjobb újrarakni mindent. Rise-t, Magyarítást, mindent.

sanya200
2016-08-22, 19:06
Sziasztok
Lenne egy olyan problémám hogy eredeti steames verzióm van 1.0 668.1_64-es.Leszedtem hozzá az 1.1-es magyarítást de azzal se müködik,hiába állítom át franciára marad francia.Addig müködött ameddig nem jött patch még az első magyarítással de azóta nem hajlandó müködni.

OBig
2016-08-22, 21:18
Próbáld meg Sanya Te is újratelepíteni az egész játékot, mint thotte, hátha az neked is segít. :)

farkasg75
2016-08-29, 07:59
Sziasztok,

nekem friss telepítéssel, friss magyarítással a következő jelenségeket produkálja:
- a Steam indítás után kapjuk az indítóablakot:
https://drive.google.com/file/d/0B0IJ9OdczHHOYWk3cnFrVzIwWUE/view?usp=sharing

És a játékban ha az "Expedíciók"-ra kattintok, kidob a program...

Gábor

OBig
2016-08-29, 09:14
Gábor!
Neked is azt tudom javasolni, töröld a játékot, a magyarítást, és töltsd le, telepítsd újra a Rise-t, és utána a magyarítást. Valami összeakadt nálad is.
Ha úgy sem megy, szólj :)

farkasg75
2016-08-30, 06:20
Leellenőriztem, magyarítás uninstall, játék töröl újra letölt, magyarítás újra felrak, a probléma ugyanaz :angry:

Matie
2016-08-30, 09:19
Ez akkor fordul elő, ha nem megfelelő a verzió, vagy valamelyik fájl nincs rendben. Az újabb, V1.01-es verziószámú magyarítást raktad fel? Először töröld a magyarítást, majd csak ezután futtasd az ellenőrzést, ami visszaállítja az esetlegesen hibás fájlokat, majd telepítsd a V1.01-es verziószámú magyarítást.

farkasg75
2016-08-30, 21:26
Szia!

Azt tettem fel, ami a magyaritasok.hu-n van fent...

drlecter
2016-08-30, 21:31
Szia!

Azt tettem fel, ami a magyaritasok.hu-n van fent...

Oh, akkor valószínűleg megvan a bibi, ott egy régebbi verzió van fent, ha jól emlékszem. Próbáld meg az oldalunkon lévőt. http://tombraiders.hu/index.php?option=com_jdownloads&view=download&id=17:rottr-hun-v101&catid=7&Itemid=178

OBig
2016-08-30, 21:32
:) Hát próbáld meg inkább azt, amit tőlünk lehet letölteni, az a legújabb verzió: http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1480&Itemid=13

farkasg75
2016-09-01, 23:56
Megtörtént, működik is, köszönettel tartozom! Meg ha valaki kapcsolatban van a magyaritasok.hu csapatával, lehet, hogy informálni kellene őket, hogy a friss verzió legyen náluk is ott, ha már szinte címlapos magyarításról van szó.

Artytom
2016-09-04, 00:05
Hello mindenki! Nekem Steam-es gyári verzám van, de a ti magyarításotokkal nem indul a játék! A net-en található verziók is problémásak, valószínű a gyári frissítsek miatt. Valaki ötletek, hogy jó lesz-e ez valaha, vagy töltsek inkább torrent verzát, hogy élvezni tudjam magyar felirattal a játékot? 107

OBig
2016-09-04, 09:16
Artytom!
Ha innen töltötted le a magyarítást, akkor annak jónak kell lennie.
Töröld teljesen a magyarítást, majd a játékot.
Töltsd le újra a Rise-t, majd a INNEN a http://tombraiders.hu/news/rottrnews/1480-rise-of-the-tomb-raider-magyaritas-v-10 magyarítást. Annak jónak kell lennie.

Artytom
2016-09-04, 12:22
Köszi, megpróbálom a játék törlését, bár logikát egyáltalán nem látok benne! A linkelt legfrissebb magyarítással volt ilyen! (Észrevettem a 2016.09.01 módosítást.)

Matie
2016-09-04, 12:36
A játékot törölni nem feltétlenül szükséges, de van, akinek csak az segített, mert helyre kerültek a fájlok. Miután újraraktad, a magyarítás telepítése előtt a biztonság kedvéért futtass le egy fájlellenőrzést az itt (http://tombraiders.hu/news/rottrnews/1496-frissitettuek-a-rise-of-the-tomb-raider-magyaritasat) leírtak alapján. (A módosítás igazából még a korábbi v1.01-es júliusi lenne, az oldal frissítése miatt nem az eredeti dátumot írja ki, igyekszünk majd orvosolni.)

Artytom
2016-09-04, 14:24
Igazatok lett, az újratelepítés segített! Nagy köszönet a segítségért! Ha nincs a tipp, magamtól tuti nem állok neki újrarakni! Köszi még egyszer! :D

Hanzo
2016-09-16, 11:03
Sziasztok!

Magyarítás telepítése után, tiszta bug lett az egész játék! :angry: Amikor megtalálok egy ereklyét, nem tudok viszalépni a játékba, csak nagyítani, meg forgatni tudom. ALT+F4 segít csak ilyenkor! Ti is találkoztatok ezzel a problémával? Esetleg valami megoldás rá?

Hanzo
2016-09-16, 12:41
Sziasztok!

Magyarítás telepítése után, tiszta bug lett az egész játék! :angry: Amikor megtalálok egy ereklyét, nem tudok viszalépni a játékba, csak nagyítani, meg forgatni tudom. ALT+F4 segít csak ilyenkor! Ti is találkoztatok ezzel a problémával? Esetleg valami megoldás rá?

OKÉ. Tehát a helyzet a következő. Az 1.0 -ás magyarítással, van felirat az alapjátékban, a párbeszédekhez, viszont BUG -os! Az 1.01 -el, nincs bug, viszont felirat sem. A DLC -k alatt tökéletes! WTF?:eek:

drlecter
2016-09-16, 19:14
OKÉ. Tehát a helyzet a következő. Az 1.0 -ás magyarítással, van felirat az alapjátékban, a párbeszédekhez, viszont BUG -os! Az 1.01 -el, nincs bug, viszont felirat sem. A DLC -k alatt tökéletes! WTF?:eek:

Szia!

Huh, nálad valami nagyon összegabalyodhatott. Első körben próbáld már ki légy szíves, hogy letörlöd először a magyarítást, majd a Rise-t, utána pedig újrarakod az egészet. Használd az 1.1-es magyarítást (http://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101), azzal elméletileg jónak kell lennie.

Hanzo
2016-09-18, 08:45
Szia!

Huh, nálad valami nagyon összegabalyodhatott. Első körben próbáld már ki légy szíves, hogy letörlöd először a magyarítást, majd a Rise-t, utána pedig újrarakod az egészet. Használd az 1.1-es magyarítást (http://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101), azzal elméletileg jónak kell lennie.

Okés :) Megpróbálom :)

Hanzo
2016-09-18, 11:38
Szia!

Huh, nálad valami nagyon összegabalyodhatott. Első körben próbáld már ki légy szíves, hogy letörlöd először a magyarítást, majd a Rise-t, utána pedig újrarakod az egészet. Használd az 1.1-es magyarítást (http://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101), azzal elméletileg jónak kell lennie.

Sikerült! :clown: Köszönöm a segítséget! :)

drlecter
2016-09-18, 16:41
Sikerült! :clown: Köszönöm a segítséget! :)

Oh, szuper! Nagyon örülök neki, igazán nincs mit. :) És persze jó játékot! :D

knorfiu
2016-09-22, 06:49
Xbox one-ra tényleg nem lesz magyarositás?El vagyok keseredve.....

drlecter
2016-09-22, 20:16
Xbox one-ra tényleg nem lesz magyarositás?El vagyok keseredve.....

Szia!

Sajnos technikailag nem megoldható, kivéve akkor, ha a Crystal Dynamics hivatalosan belerakja. :(

Beumont
2016-10-11, 13:26
Sziasztok,

Tegnap kezdtem el jatszani a jatekkal (Steam, eredeti verzio). Nektek koszonhetoen magyarul. :)

Ma kapott egy frissitest a jatek. Azota visszaallt francia nyelvre... Probaltam ujratelepiteni a magyarositast, de akkor meg teljesen meghalt a jatek, el sem indul.

A jatekot, magyarositast letoroltem, ujra letoltottem, es telepitettem a magyarositast is, de utana ugyanaz a helyzet. A jatek elindul, de hiaba allitom francia nyelvre, marad francia...

Az uj verzioszam: v1.0 build 751.5

Valakinek otlete? Az uj verzio miatt nem mukodhet a magyarositas?

Koszonom elore is a segitseget.

Beumont

Matie
2016-10-11, 15:52
Szia! :)

Igen, sajnos a frissítéssel együtt egyelőre nem fog menni, vissza kell állni a régi verzióra, ha magyarul szeretnéd folytatni a játékot. Először szedd le a magyarítást a játékmappában lévő "RotTR_hun_uninstall.exe" fájl segítségével, majd a Steam kliensen keresztül a könyvtárban a Rise of the Tomb Raiderre egy jobb klikkel kattintva nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzésével (http://tombraiders.hu/images/stories/rise/verify.png) validáld a játékot. Lépj vissza az előző verzióra, jobb klikk a Rise-ra a könyvtárban - Tulajdonságok - Béta fülön, ezt (http://tombraiders.hu/images/stories/rise/version_668.png) kiválasztva. Ezután már csak annyit kell tenni, hogy újra telepíted az 1.01-es verziójú magyarítást.

Ha valami gond van, szólj! További jó játékot kívánunk :)

Hanzo
2016-10-11, 20:15
Sziasztok!

Megkaptam a 20 Year Celebration frissítést, és vissza is állt Franciára :) Olvastam az előttem hozzászólót, és csak azt szeretném kérdezni tőletek, hogy előreláthatólag mikor lesz hozzá magyarítás? Mert akkor inkább megvárom, és nem kezdem el! :D :D

Köszi! :):jumper:

OBig
2016-10-11, 20:40
Hát ezt sajnos nem tudjuk, nem csak rajtunk múlik. A fordítás hamar meglenne, de a programozás még kétséges sajna.

alextenczel
2016-10-19, 21:46
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy várható e valamikor a magyartás a Risehoz, Celebration Editionhoz, mert megvettem steamen, és nekem se megy a régi :( Addig nem igen akarom elkezdeni amig nem magyar.

drlecter
2016-10-19, 23:17
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy várható e valamikor a magyartás a Risehoz, Celebration Editionhoz, mert megvettem steamen, és nekem se megy a régi :( Addig nem igen akarom elkezdeni amig nem magyar.

Szia!

Még nem 100%, de jó lenne. Mindannyian azon vagyunk, hogy összejöjjön.
Érdemes figyelgetni az oldalt, mert ha lesz, akkor azonnal írunk róla! :)

alextenczel
2016-10-20, 11:17
Köszi szépen a gyors választ, és sok sikert hozzá :) Királyak vagytok :D

drlecter
2016-10-20, 13:12
Köszi szépen a gyors választ, és sok sikert hozzá :) Királyak vagytok :D

Köszi, igyekszünk! :)

Laci
2016-10-28, 04:04
Nekem is az lenne a problémám hogy megvettem a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration -t és amikor felrakom a magyarítást akkor még a játékot sem engedi elindítani. Amikor letörlöm a magyarítást olyankor működik minden rendesen. Azt szeretném megkérdezni hogy van-e valami módja annak hogy működjön a fordítás?
Oké megvan csak vissza olvastam az előző hozzászólásokat :) sry.
Azért köszi a segítséget :D

OBig
2016-10-28, 08:04
Igazán nincs mit Laci. :)

alextenczel
2016-10-31, 19:44
Van esély még, hogy idén elkészül a Cel. Ed. hez a magyartás? :D nem rosszból kérdem, csak informálódás képpen, hogy várjam-e, vagy idém mér ne :D Visszatettem a régi buildet, ugy ment szépen magyarul, de hiányoznak a cuccok, szóval inkább várok :D köszi a választ :D

drlecter
2016-10-31, 20:50
Van esély még, hogy idén elkészül a Cel. Ed. hez a magyartás? :D nem rosszból kérdem, csak informálódás képpen, hogy várjam-e, vagy idém mér ne :D Visszatettem a régi buildet, ugy ment szépen magyarul, de hiányoznak a cuccok, szóval inkább várok :D köszi a választ :D

Szia! :)

Nem mondom 100%, de amúgy igen, elméletileg lehetséges. Azon dolgozunk, hogy még idén meglegyen, bár semmiképpen sem szeretnénk a minőség rovására menni. Köszönjük szépen a türelmedet és további jó játékot kívánunk!

alextenczel
2016-10-31, 22:01
Köszi, sok sikert :D addig megvárom a storyt, és tolom a dlc ket :D

szabi38
2016-11-05, 18:16
Helló!
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom visszaállítani az eredeti build verziót, hogy ismét működjön a magyarosítás?

drlecter
2016-11-05, 18:41
Helló!
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom visszaállítani az eredeti build verziót, hogy ismét működjön a magyarosítás?

Szia!

Először szedd le a magyarítást a játékmappában lévő "RotTR_hun_uninstall.exe" fájl segítségével, majd a Steam kliensen keresztül a könyvtárban a Rise of the Tomb Raiderre egy jobb klikkel kattintva nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzésével validáld (http://tombraiders.hu/images/stories/rise/verify.png) a játékot. Lépj vissza az előző verzióra (668.1), jobb klikk a Rise-ra a könyvtárban - Tulajdonságok - Béta fülön, ezt (http://tombraiders.hu/images/stories/rise/version_668.png) kiválasztva. Ezután már csak annyit kell tenni, hogy újra telepíted az 1.01-es verziójú magyarítást.

Ha valami gond van, szólj! További jó játékot kívánunk! :)

szabi38
2016-11-06, 14:17
Köszi. Sikerült, Király vagy!

alextenczel
2016-11-06, 19:42
Most olvasom, hogy hamarossan kész a celeb edit :D Imádlak titeket :D atom nagy gratula!!!! wáááá:D legjobb hir a világon :D

TBlint
2016-11-06, 19:42
Most olvasom, hogy hamarossan kész a celeb edit :D Imádlak titeket :D atom nagy gratula!!!! wáááá:D legjobb hir a világon :D

Nagyon hamarosan!

Hanzo
2016-11-10, 07:12
Most látom csak az oldalon :D Tényleg jön Celeb magyarítás? :jumper:

drlecter
2016-11-10, 12:15
Most látom csak az oldalon :D Tényleg jön Celeb magyarítás? :jumper:

Igen :D

LAFI
2016-11-18, 20:16
Szia Hogy halad a Celeb magyarítása?

OBig
2016-11-18, 20:27
Szia. Készen van már hetek óta, csak a tesztelése tart még.

LAFI
2016-11-19, 07:31
Előreláthatóan meddig tart?

argentum
2016-11-19, 15:18
Üdv mindenkinek!

A magyarosítás telepítése után nem indul a játék. Követtem a telepítési utasításokat, erről az oldalról töltöttem le a magyarosítást (láttam, hogy másnak is volt hasonló problémája). A Windows 8 és a játék is up-to-date állapotban van.
A Steam-en láttam, hogy október 25-én kiadtak egy újabb patch-et, ezért a verziószám nem v1.0 build 668.1, hanem build 1.0.753.2. Ez okozhat problémát?

Indításnál nálam is így néz ki a játék kezdőképernyője (a linket innen a fórumból kölcsönöztem):
https://drive.google.com/file/d/0B0IJ9OdczHHOYWk3cnFrVzIwWUE/view?usp=sharing

OBig
2016-11-19, 16:12
Szia, igen, vissza kell állítanod az előző verzióra, amíg kész nem lesz az utolsóhoz is a magyarítás.
Itt találsz infót, olvass csak lejjebb, nem vagy egyedül ezzel a gonddal.
http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)&p=41683&viewfull=1#post41683

Nálad lehet, hogy a visszalépés az előző verzióra is elég lesz.

LAFI
2016-11-19, 17:08
Szia meddig tart a tesztelés előreláthatóan?

argentum
2016-11-20, 12:28
Szia, igen, vissza kell állítanod az előző verzióra, amíg kész nem lesz az utolsóhoz is a magyarítás.
Itt találsz infót, olvass csak lejjebb, nem vagy egyedül ezzel a gonddal.
http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)&p=41683&viewfull=1#post41683

Nálad lehet, hogy a visszalépés az előző verzióra is elég lesz.

Köszönöm a segítséget, működik.

Hungy
2016-11-20, 13:17
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy legújabb, 753.2_64 verzióhoz mikor lesz magyarítás? A jelenlegi magyarítással nem indul el a játék, hibával kidob. Magyarítás nélkül működik.115

alextenczel
2016-11-21, 07:58
Tesztelés alatt van, már hamarossan érkezik :)

Hungy
2016-11-22, 10:42
Nagyszerű, köszönöm! Akkor sűrűn látogatom a fórumot az elkövetkezendő napokban. ;)

LAFI
2016-11-22, 11:50
Sajnos már nagyon régóta Hamarosan,talán idén meglesz.

Matie
2016-11-22, 14:32
Ezen a héten elkészül, a tesztelés befejeződött. Nem csak az új szövegeken kellett végigmenni, hanem le kellett ellenőrizni a korábbi tartalmakat is, hogy biztos minden stimmel-e, ami nem kis meló, ezért is tartott kicsit tovább. :)

smalleslie
2016-11-22, 17:10
Sziasztok!
Ez egy nagyszerű hír! Csak ne kapkodjatok, a jó munkához idő kell! Türelmesen várok!

TBlint
2016-11-22, 18:50
Sziasztok!
Ez egy nagyszerű hír! Csak ne kapkodjatok, a jó munkához idő kell! Türelmesen várok!

Köszönjük türelmed!

Te igen, de sokan vannak, akik nem.
Biztos azt hiszik, hogy ezt mi napi 8 órában csináljuk szép summáért... :)
Nem kell programozni, fordítani, tesztelni, javítani és visszaellenőrizni. Minek azt, hisz a mai játékfordítások többsége úgyis fércmunka, nemigaz?

alextenczel
2016-11-22, 19:40
Ezen a héten elkészül, a tesztelés befejeződött. Nem csak az új szövegeken kellett végigmenni, hanem le kellett ellenőrizni a korábbi tartalmakat is, hogy biztos minden stimmel-e, ami nem kis meló, ezért is tartott kicsit tovább. :)

Nagyon királyak vagytoook :D kösziiike ezerrel mindenkinek! :D

smalleslie
2016-11-23, 13:11
Köszönjük türelmed!

Te igen, de sokan vannak, akik nem.
Biztos azt hiszik, hogy ezt mi napi 8 órában csináljuk szép summáért... :)
Nem kell programozni, fordítani, tesztelni, javítani és visszaellenőrizni. Minek azt, hisz a mai játékfordítások többsége úgyis fércmunka, nemigaz?

Kedves TBlint!
Most lebuktál! Kemény Nulla Forintért a szabadidőd rovására dolgozol a projekten! Respect!

TBlint
2016-11-23, 15:24
Kedves TBlint!
Most lebuktál! Kemény Nulla Forintért a szabadidőd rovására dolgozol a projekten! Respect!

Az egész csapat ingyen, szabadidőt, energiát és saját pénzmagot (mert ugye az internet, a számítógép és a játékszoftver is pénzbe kerül) áldozva dolgozik a projekten. Emiatt nem is értem azokat, akik csak azért regisztrálnak be a fórumra, hogy "hangot" adjanak követelésüknek és elégedetlenkedésüknek, illetve, hogy számon kérjenek minket azért, mert lassan dolgozunk.
Mintha az, amit mi csinálunk (a játék iránti szeretetből és tiszteletből), csak úgy, automatikusan járna nekik.

Emellett az új kiadás a megjelenésének idején még nem is volt fordítható. A méretes, új patch igen, de a BloodTies DLC nem.
Rengeteg módosítást kellett végrehajtanom a segédprogramjaimon, hogy fordíthatóvá váljon az új tartalom, ami, ugye szintén időt vett igénybe.
Nagyon egyszerű lenne az életünk, ha a Tomb Raider játékok szövegei egy helyen és egy fájlban összegyűjtve lennének, mindenféle kódolás és programozás nélkül.

Hungy
2016-11-23, 15:37
Az egész csapat ingyen, szabadidőt, energiát és saját pénzmagot (mert ugye az internet, a számítógép és a játékszoftver is pénzbe kerül) áldozva dolgozik a projekten. Emiatt nem is értem azokat, akik csak azért regisztrálnak be a fórumra, hogy "hangot" adjanak követelésüknek és elégedetlenkedésüknek, illetve, hogy számon kérjenek minket azért, mert lassan dolgozunk.
Mintha az, amit mi csinálunk (a játék iránti szeretetből és tiszteletből), csak úgy, automatikusan járna nekik.

Emellett az új kiadás a megjelenésének idején még nem is volt fordítható. A méretes, új patch igen, de a BloodTies DLC nem.
Rengeteg módosítást kellett végrehajtanom a segédprogramjaimon, hogy fordíthatóvá váljon az új tartalom, ami, ugye szintén időt vett igénybe.
Nagyon egyszerű lenne az életünk, ha a Tomb Raider játékok szövegei egy helyen és egy fájlban összegyűjtve lennének, mindenféle kódolás és programozás nélkül.

Én amúgy simán fizetnék a magyarításért. Na nem azért mondom, hogy aztán beszólhassak, ha mégsincs kész időben, hanem azért, mert ez egy munka. Nagyon nagy jófejség ingyen dolgozni, főleg olyanoknak, akik csak leszedik, aztán annyit se vetnek oda, hogy "kösz b...meg". De persze ha a torrentezett játékukkal nem működik a magyarítás, akkor sír a szájuk. :)

alextenczel
2016-11-24, 15:47
Én amúgy simán fizetnék a magyarításért. Na nem azért mondom, hogy aztán beszólhassak, ha mégsincs kész időben, hanem azért, mert ez egy munka. Nagyon nagy jófejség ingyen dolgozni, főleg olyanoknak, akik csak leszedik, aztán annyit se vetnek oda, hogy "kösz b...meg". De persze ha a torrentezett játékukkal nem működik a magyarítás, akkor sír a szájuk. :)

Egyetértek!!! Hajrá fiúk, legjobbak vagytok!!! :)

Matie
2016-11-24, 23:28
(És lányok :floet: :D)

Holnap már tölthetitek, figyeljétek a híreket :)

VmOWSVSeBdA

drlecter
2016-11-25, 02:38
(És lányok :floet: :D)

Holnap már tölthetitek, figyeljétek a híreket :)

VmOWSVSeBdA

Igen-igen, ha nem jön közbe semmi, akkor ma délután bejelentjük a nagy hírt! :)

Addig is szeretnénk a figyelmetekbe ajánlani a Steam Őszi Vásár (http://tombraiders.hu/news/generalnews/1564-hatalmas-tomb-raider-learazasok-steamen) akcióját. Voltaképpen majdnem 100%-ban ugyanaz, mint az előző heti leárazás volt, annyi eltéréssel, hogy néhány kisebb DLC nem -75 hanem -50%-ot kapott, és a Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration Pack-ja nincs leárazva - bár még így is megéri az árát. Összességében tehát maradt az általános -75%, míg a Rise -50%-os áron kapható, ami több mint korrekt. Az akció november 29-én délután 7-kor jár le.
Kis érdekesség, hogy idén több kategóriában is szabadon jelölhettek különböző játékokat. Minden elfogultság nélkül, szerintem több TR is beleillik több kategóriába. :)

alextenczel
2016-11-25, 11:00
(És lányok :floet: :D)

Holnap már tölthetitek, figyeljétek a híreket :)

VmOWSVSeBdA

ISTENKIRÁLYCSÁSZÁROK vagytok!!! Legszebb karácsonyi ajándék :D köszönöm milliárddal mindenkinek!!!! :D

smalleslie
2016-11-25, 15:48
Sziasztok!
Már csak egyet kell aludni! :) Nem akarom tömjénezni a Csapatot, ezért csak annyit mondok, hogy Nagyon Köszönöm a munkátokat!

TBlint
2016-11-25, 16:00
Sziasztok!
Már csak egyet kell aludni! :) Nem akarom tömjénezni a Csapatot, ezért csak annyit mondok, hogy Nagyon Köszönöm a munkátokat!

Nem kell aludni, még a mai napon elérhető lesz, ahogy a videó végén írtuk. :)

smalleslie
2016-11-25, 20:37
Nem kell aludni, még a mai napon elérhető lesz, ahogy a videó végén írtuk. :)

Már le is töltöttem, most zajlik a játék ellenőrzése! A Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration Pack-ot 5 nappal ezelőtt vettem 4,99 euró-ért, most már nem akciós. Jó játékot mindenkinek! Még egyszer Köszönöm a magyarítást!

Hungy
2016-11-25, 22:59
Letöltöttem, feltelepítettem és kipróbáltam. Remek munka, gratulálok! Különösen tetszik, hogy nem ragaszkodtatok a szó szerinti fordításhoz, helyenként eltértetek kicsit az eredeti szövegtől, ahogy a magyar nyelvben használni szoktuk a kifejezéseket. Így szép gördülékeny lett a szöveg. Profi! :thumb:

Hanzo
2016-11-26, 06:17
Királyak vagytok! Köszönöm szépen! :):jumper:

Ashenvale
2016-11-26, 12:55
Sziasztok!

Köszönöm szépen a magyarítást! Szép munka volt.

Találtam benne 1 hibát. Ana első naplójában(a börtön vetítőszobájában van): Így fordítottátok: Szövetségesként hasztalan lenne, de Ana azt mondja szövetségesként értékes (valuable) lenne.

alextenczel
2016-11-26, 14:05
Eszméletlen jó lett :D imádlak titeket :D köszi szépen 1.000.000x :D

kara
2016-12-04, 15:21
Hellosztok
Volt müködőképes magyarításom, Franciára volt állítva így működött.:angry:
Most, hogy frissítve lett a Rise of the tomb raider, a Steam-en, franciául jött be, legalábbis nem angolul, valami idegen nyelven.:D
A kérdésem az volna melyik könyvtárban kell unistallal törölni az előző magyarosítást, ahogy lett írva a "RotTR_hun_uninstall.exe"-vel.:cool:
Letőltöttem a legújabb magyarosítást, a "RotTR_Year_Celebratin_hun", ezt hol kell feltelepíteni. A "C" gyökérkönyvtártól kezdve.:o
A választ előre is köszönöm.

drlecter
2016-12-04, 18:11
Hellosztok
Volt müködőképes magyarításom, Franciára volt állítva így működött.:angry:
Most, hogy frissítve lett a Rise of the tomb raider, a Steam-en, franciául jött be, legalábbis nem angolul, valami idegen nyelven.:D
A kérdésem az volna melyik könyvtárban kell unistallal törölni az előző magyarosítást, ahogy lett írva a "RotTR_hun_uninstall.exe"-vel.:cool:
Letőltöttem a legújabb magyarosítást, a "RotTR_Year_Celebratin_hun", ezt hol kell feltelepíteni. A "C" gyökérkönyvtártól kezdve.:o
A választ előre is köszönöm.

Szia kara!

A "RotTR_hun_uninstall.exe" a C: (vagy amelyik meghajtódra lett telepítve a játék)/Programfájlok (x86)/Steam/Steamapps/common/Rise of the Tomb Raider mappájában lesz benne. A másik kérdésedre egyszerű a válasz, ugyanaz, mint az előbb. :)

kara
2016-12-06, 15:05
Hellosztok:)
Automatikusan frissült a Rise of the tomb raider, és a Steam is,:confused: az újjabb magyarosítás előtt töröltem a régi magyrosítást.:cool:
Most így nem indul el a játék. Az indító képernyön a következőket írja ki. "Error out of table range" :angry:
A segítséget előre is köszönöm.:D
Üdv: Kara

kara
2016-12-06, 18:18
Hellosztok:)
A Rise of the Tomb Raider nem indul a Steam automatikus frissítése után.:angry: A legújabb magyarosítás után nem indult, de miután azt eltávolítottam, sem indul a játék.:mad:
A Steam hibáiról nincsen tapasztalatom.:o
A választ előre is köszönöm.
Üdv: Kara

Matie
2016-12-07, 13:08
Hellosztok:)
Automatikusan frissült a Rise of the tomb raider, és a Steam is,:confused: az újjabb magyarosítás előtt töröltem a régi magyrosítást.:cool:
Most így nem indul el a játék. Az indító képernyön a következőket írja ki. "Error out of table range" :angry:
A segítséget előre is köszönöm.:D
Üdv: Kara

Szia! :)

Olvasd el a leírást a cikk végén: http://tombraiders.hu/news/rottrnews/1566-elkeszult-a-rise-of-the-tomb-raider-20-year-celebration-magyaritasa
Először validáld a fájlokat (a könyvtárban jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre, nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzését válaszd ki:

http://tombraiders.hu/images/stories/rise/verify.png

Ez le fogja ellenőrizni a játékfájlokat, és újra letölti azokat, ha valami nincs rendben. Ezután már felrakhatod a magyarítás legfrissebb verzióját. Ha esetleg ezután sem működne, próbáld meg újratelepíteni a játékot, de erre elvileg nem lesz szükség. Jó játékot! :)

kara
2016-12-07, 14:20
Hellosztok:)
Nekem frissítés után más a Steam-em.:angry:
118
Itt nem tudom mit kell csinálni.:o
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv : Kara

Matie
2016-12-07, 14:33
Jobb oldalt a kis ikonokkal tudsz nézetet váltani, katt az elsőre, és újra a régi lesz. :)

http://i.imgur.com/HPZgiZh.png

kara
2016-12-07, 15:21
Hellosztok:)
Kiválasztottam jobb oldalt azt a kis "Detail View" nézetet. Ezt az ablakot kaptam.:angry:
121
Evvel az ablakkal sem tudok mit kezdeni.:o
A válaszokat előre is köszönöm.:D
Üdv : Kara

kara
2016-12-07, 17:15
Hellosztok.:)
Nagyon szépen köszönöm az instrukciókat a Rise of the Tomb Raider validálásával kapcsolatban, és a magyarosításával is.:jumper:
Újra frissítette a játékot, és utána működött a játék a Steam-en. A magyarosítása is sikerült.:D
A válaszokat nagyon szépen köszönöm.
Üdv : Kara

Matie
2016-12-07, 17:41
Nagyon örülök, hogy sikerült, jó játékot kívánok! :)

Sas
2016-12-13, 22:11
Sziasztok! Magyarosítás telepítése után mikor indítanám a játékot ezt kapom: segítség? 123

pete6
2016-12-15, 22:07
Sziasztok!

Kifagy a játék a forgatos dolgoknál kezdpképernyő hiba stb... a megoldást már tudom mert olvasgattam hogy 1.01-es magyaritás kéne,de azt nem találom már az oldalatokon csak ami fent a gépen van a 20 éves ünneplőset.

drlecter
2016-12-15, 23:46
Sziasztok!

Kifagy a játék a forgatos dolgoknál kezdpképernyő hiba stb... a megoldást már tudom mert olvasgattam hogy 1.01-es magyaritás kéne,de azt nem találom már az oldalatokon csak ami fent a gépen van a 20 éves ünneplőset.

Szia pete6!

Az az 1.01-es magyarításunk, amire te gondoltál, már nincs, mert elavult. Azóta kijött a 20 Year Celebration-höz készült 1.0-ás verziójú magyarításunk, ami a Rise of the Tomb Raider legfrissebb verziószámú (753.2) változatával működik. Tehát először töröld le a régi magyarítást, frissítsd a játékot a legújabb verzióra, csinálj egy validálást (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)&p=41814&viewfull=1#post41814) a Steamen, és telepítsd fel a legújabb magyarításunkat (http://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101). Így már mindennek jónak kell lennie. :)

pete6
2016-12-16, 09:00
Tudom,tudom fogjam be a pofámat,de nekem virág bolti verziom van :) Kaos féle verziószámot nem tudok,de tuti hogy 1.01-el elmenne.

drlecter
2016-12-16, 17:00
Tudom,tudom fogjam be a pofámat,de nekem virág bolti verziom van :) Kaos féle verziószámot nem tudok,de tuti hogy 1.01-el elmenne.

A régi verziók le lettek törölve, de szerencsére megtaláltuk és ideiglenesen feltettük ide (tombraiders.hu/files/rottr/RotTR_hun_v101.zip). :)

pete6
2016-12-16, 23:58
Tökéletesen müködik!Nagyon szépen köszönöm!

drlecter
2016-12-17, 01:32
Tökéletesen müködik!Nagyon szépen köszönöm!

Szuper, jó játékot hozzá! :)

Géé
2016-12-24, 12:12
Gratulálok a fordításhoz mindenkinek, igazán szép munka!
Valamint a hozzá készült youtube videóhoz is! Jó vágás és jó zene, külön gratulálok a készítő(k)nek! :)
Persze már láttam egy ideje a videót, meg a fordítást is használom már, csak gondoltam most írásban is megemlítem, hogy minden szuper! :)

drlecter
2016-12-24, 14:25
Gratulálok a fordításhoz mindenkinek, igazán szép munka!
Valamint a hozzá készült youtube videóhoz is! Jó vágás és jó zene, külön gratulálok a készítő(k)nek! :)
Persze már láttam egy ideje a videót, meg a fordítást is használom már, csak gondoltam most írásban is megemlítem, hogy minden szuper! :)

Nagyon örülünk neki, hogy tetszik, és köszönjük szépen! :)

Matie
2017-01-15, 21:42
Köszi szépen Géé, örülök, hogy a videó is bejött! :)

Fruzsi
2017-01-21, 20:02
Sziasztok! Mikorra várható a magyarítás javítása a frissített rise of the tomb raider-re? Illetve ezt a visszaállítás dolgot hogyan lehetne megcsinálni? Csak mentésből?:(

Matie
2017-01-21, 21:08
Szia Fruzsi!

Reméljük minél hamarabb, addig is leírom az átmeneti megoldást. Először szedd le a magyarítást a játékmappában lévő "RotTR_hun_uninstall.exe" fájl segítségével, majd a Steam kliensen keresztül a könyvtárban a Rise of the Tomb Raiderre egy jobb klikkel kattintva nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzésével (http://tombraiders.hu/images/stories/rise/verify.png) validáld a játékot (ez leellenőrzi a fájlokat, ha hiányzik valami, akkor újra letölti). Lépj vissza az előző verzióra: jobb klikk a Rise-ra a könyvtárban - Tulajdonságok - Béta fülön, válaszd ki a 753.2-t. Ezután már csak annyit kell tenned, hogy újra telepíted a magyarítást.

Remélem, így már menni fog, ha valahol elakadsz, írj bátran! További jó játékot! :)

Fruzsi
2017-01-22, 00:52
Köszönöm.

Fruzsi
2017-01-22, 12:23
Megcsináltam a leírtak alapján mindent, de sajnos nem engedi elindítani a játékot "program működése leállt". Most újratelepítem és az érdekelne, hogy miután feltelepítettem állítsam be a béta 753.2-t és utána a magyarítást?

drlecter
2017-01-22, 14:24
Megcsináltam a leírtak alapján mindent, de sajnos nem engedi elindítani a játékot "program működése leállt". Most újratelepítem és az érdekelne, hogy miután feltelepítettem állítsam be a béta 753.2-t és utána a magyarítást?

Szia Fruzsi!

Igen, próbáld meg úgy, ha minden igaz, akkor jó lesz.

OBig
2017-01-22, 17:16
De kapcsold ki a Felhőt, hogy amikor legközelebb a Steamre lépsz, NE frissítse a legújabb verzióra.

Matie
2017-01-30, 23:08
Már tölthető a frissített verzió (http://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101)!

alextenczel
2017-01-31, 13:55
Köszi a gyors munkát, királyok vagytok :D

Zsolt_72
2017-02-04, 08:53
Tegnap este bővült a RAM itthon :) így a már korábban a Steam Könyvtárba került RotTR-kaland végre számomra is megkezdődött. A magyarítás pedig remekül teszi a dolgát, köszönöm szépen a munkátokat. :D

OBig
2017-02-04, 09:05
Köszi, Neked pedig jó kalandot. :)

Caroline
2017-02-04, 14:38
Én is elkezdtem, még az elején járok

kaszajoco
2017-02-14, 19:58
Ez eddig a legjobb rész...van valami infótok arról, hogy esetleg adnak még ki új részeket?

OBig
2017-02-14, 22:13
Biztos hogy adnak, az aranytojót nem szokás megölni. :)

Matie
2017-02-14, 23:27
Biztos lesz folytatása, valószínűleg egy ideje már javában folyik a munka a következő részen. Egyelőre nagy a csend, de október végén felröppent néhány info az új részről, amikor lekaptak valakit a metrón a következő TR játék anyagával: http://tombraiders.hu/news/trnews/1557-megvan-a-kovetkezo-tomb-raider-jatek-cime Meglátjuk, mi igaz belőle, reméljük, hamarosan bejelentik (én az E3-ban reménykedem). :)

kaszajoco
2017-02-24, 19:53
Ez jó hír, remélem, hogy lesz folytatás...és ha lesz bízom benne, hogy ahhoz is elkészítitek a magyarosítást! :-)

Flaco
2017-05-27, 17:49
Üdv!

Nem rég szereztem be a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration bár elsőre nem akart működni a magyarítás valamiért csak a párbeszédek lettek magyarok más minden francia, de pár újra telepítés után megjavult, bár nem tudom mi volt a gond, a lényeg, hogy jó lett a fordítás és szeretném megköszönni azoknak akik ezen a fordításon dolgoztak, remek munkát végeztek egy remek játékon :) várom a folytatást!

drlecter
2017-05-28, 18:48
Üdv!

Nem rég szereztem be a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration bár elsőre nem akart működni a magyarítás valamiért csak a párbeszédek lettek magyarok más minden francia, de pár újra telepítés után megjavult, bár nem tudom mi volt a gond, a lényeg, hogy jó lett a fordítás és szeretném megköszönni azoknak akik ezen a fordításon dolgoztak, remek munkát végeztek egy remek játékon :) várom a folytatást!

Szia!

Nagyon szépen köszönjük a kedves szavaidat, igyekeztünk ismét magas minőséget produkálni. A magyarítás nem tudom miért nem volt jó elsőre, de mostmár szerencsére lényegtelen, úgyhogy jó játékot kívánunk neked! :)
És mi is nagyon várjuk már a következő részt, de egyelőre nem tudjuk, hogy mikor fog jönni. Mindenképpen írni fogunk róla, amint több infót osztanak meg velünk!

Skandar Graun
2017-06-18, 21:41
Üdv!

Megvettem a játékot steam-en. A honositást viszont nem tudom telepiteni mert nem lesz Magyar a játék. Megadom a könyvtárat el is helyezi a fájlokat de hiába állitom franciára nem lesz honositva. Lehetséges, hogy azért mert a játék közben megint új verziószámon fut? A honositás 1.0.753.2 verzió az új pedig 1.0.770.1_64. A választ előre is köszönöm.

OBig
2017-06-19, 05:21
És a honosítást tőlünk töltötted le, és nem máshonnan? Mert az új az 1,01-es verzió csak nálunk van fent. http://tombraiders.hu/news/rottrnews/1480-rise-of-the-tomb-raider-magyaritas-v-10

Skandar Graun
2017-06-19, 09:07
A magyaritasok.hu-ról töltöttem le. :) Nem gondoltam, hogy van belőle frissebb de akkor letöltöm tőletek és kipróbálom azt is. :)

drlecter
2017-06-19, 12:40
A magyaritasok.hu-ról töltöttem le. :) Nem gondoltam, hogy van belőle frissebb de akkor letöltöm tőletek és kipróbálom azt is. :)

Szia!

Igen, a magyaritasok.hu-n egy régebbi verzió van fent. A miénknek jónak kellene lenni.

Matie
2017-06-19, 13:35
Én kipróbáltam a néhány hete megjelent patch után is, nekem működött, biztos, hogy a régi verzió lesz a ludas. Még mielőtt rátelepíted a magyarítás újabb verzióját, előtte érdemes lefuttatni egy fájlellenőrzést, nehogy összekavarodjanak a dolgok így, hogy egy korábbi verziót már próbáltál felrakni (a Steam kliensen keresztül a könyvtárban jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre, nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzését kell kiválasztani). Ha ez megvan, mehet fel a friss magyarítás. :)

Skandar Graun
2017-06-20, 09:01
Letöltöttem tőletek és ez a változat megy rendesen magyarul. Köszönöm a munkátokat. :)

Skandar Graun
2017-12-05, 21:17
Üdv

Kijött valami vr marhaság a játékhoz a verziószám is változott 880-ra emiatt a honositás nem működik. Lesz újabb verzió a honositásból? A választ előre is köszi. :)

drlecter
2017-12-05, 21:33
Üdv

Kijött valami vr marhaság a játékhoz a verziószám is változott 880-ra emiatt a honositás nem működik. Lesz újabb verzió a honositásból? A választ előre is köszi. :)

Szia!

Igen, sajnos tapasztaltuk, hogy a magyarítás a patch miatt már nem működik a játék legújabb verziójával. Amíg a frissített verzió el nem készül, addig az itt leírt megoldással tudsz magyarul játszani a játékkal: https://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)&p=41944&viewfull=1#post41944 Annyi a különbség, hogy a 770.1-es verzióra kell visszalépni.

Igyekszünk mihamarabb javítani a problémát, és köszönjük az észrevételt :)

U.i.: tetszik az avatar képed, egyből felismertem, kellemes emlékek társulnak hozzá! :)

Skandar Graun
2017-12-05, 22:20
Szia!

Igen, sajnos tapasztaltuk, hogy a magyarítás a patch miatt már nem működik a játék legújabb verziójával. Amíg a frissített verzió el nem készül, addig az itt leírt megoldással tudsz magyarul játszani a játékkal: https://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)&p=41944&viewfull=1#post41944 Annyi a különbség, hogy a 770.1-es verzióra kell visszalépni.

Igyekszünk mihamarabb javítani a problémát, és köszönjük az észrevételt :)

U.i.: tetszik az avatar képed, egyből felismertem, kellemes emlékek társulnak hozzá! :)

Köszi a választ. Kivárom az újabb verziót mert épp extrém túlélő fokozaton játszottam és nem akarom megint az elejéről kezdeni.

Skandi bátyó meg szerintem sokak kedvence itthon a fantasy rajongók között. :)

drlecter
2017-12-06, 00:24
Köszi a választ. Kivárom az újabb verziót mert épp extrém túlélő fokozaton játszottam és nem akarom megint az elejéről kezdeni.

Skandi bátyó meg szerintem sokak kedvence itthon a fantasy rajongók között. :)

Igyekszünk minél hamarabb megoldani, addig is köszi a türelmedet!
És igen, így van. :)

Matie
2017-12-06, 06:48
A mentésed nem fog elveszni ha visszaállsz az előző verzióra, folytathatod ott, ahol abbahagytad a játékot. :) De ha biztosra akarsz menni, akár másolatot is készíthetsz a mentésekről (a Program Files/Steam/userdata/(a te SteamID-d)/391220/remote mappában található fájlokról), hogy biztos ne vesszen el semmi.

kara
2017-12-12, 17:58
Hellosztok!:)
Új verzió jelent meg Larából?:confused: Vagy miért kell újból magyarosítani?:eek: Mi változik meg benne? Sok minden? Illetve nagy munka, lesz a magyarosítás? Mikorra várható a vége?:jumper:
A választ előre is köszönöm: Üdv : Kara:D

drlecter
2017-12-12, 19:27
Hellosztok!:)
Új verzió jelent meg Larából?:confused: Vagy miért kell újból magyarosítani?:eek: Mi változik meg benne? Sok minden? Illetve nagy munka, lesz a magyarosítás? Mikorra várható a vége?:jumper:
A választ előre is köszönöm: Üdv : Kara:D

Szia kara!

Jött egy újabb patch, ami Steam VR támogatást adott a játékhoz, és vele együtt némi új szöveg is lett. Elvileg nem lesz sok idő már, és frissíteni fogjuk. :)

kara
2017-12-12, 19:54
Szia kara!

Jött egy újabb patch, ami Steam VR támogatást adott a játékhoz, és vele együtt némi új szöveg is lett. Elvileg nem lesz sok idő már, és frissíteni fogjuk. :)


Hello drlecter!:)
Köszönöm a választ. Várom az újabb magyarosítást.:jumper:
Üdv: Kara:D

Zsolt_72
2017-12-13, 10:13
Szia kara!

Jött egy újabb patch, ami Steam VR támogatást adott a játékhoz, és vele együtt némi új szöveg is lett. Elvileg nem lesz sok idő már, és frissíteni fogjuk. :)

Ezt örömmel olvastam, mert bár egyrészt már "kívülről tudom" a játékot, másrészt amúgy sem nehéz az angolt követnem, azért jól esik, hogy van korrekt fordításotok hozzá. Várjuk a frissítést. :)

smalleslie
2017-12-15, 16:57
Sziasztok!
Ma frissült a játék, v1.0 build 813.4_64! Ez késlelteti a magyarítás kiadását?

OBig
2017-12-15, 19:57
Igen. Kicsit.

Matie
2017-12-21, 18:20
Már tölthető az 1.02-es verzió :) https://tombraiders.hu/news/rottrnews/1670-frissult-a-rise-magyaritasa

kaszajoco
2017-12-21, 18:44
Feltelepítettem a Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration változatot, letöltöttem innen, tőletek a hozzá tartozó magyarítást, de ha a magyarítás fent van akkor nem indul el a játék...magyarítás nélkül viszont elindul!
Valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

drlecter
2017-12-21, 19:53
Feltelepítettem a Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration változatot, letöltöttem innen, tőletek a hozzá tartozó magyarítást, de ha a magyarítás fent van akkor nem indul el a játék...magyarítás nélkül viszont elindul!
Valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

Szia!

A cikkben leírtak szerint csináltad?
De ha nem lenne jó, akkor próbáld meg úgy, hogy leszeded a magyarítást, steamen keresztül validáld a játékot és nézd meg, hogy stimmel-e a verziószám, majd telepítsd fel a magyarítást. Elvileg így működnie kellene, de ha nem, akkor szólj nyugodtan és megoldjuk! :)

kaszajoco
2017-12-21, 21:38
Valószínűleg a verziószám lesz a gond...nálam ez a verziószám vége: 767.2, ti meg ezt írjátok: 813.4...viszont ez csak a legújabb Steam-es játékoknál van és csak ezeknél érhető el ez a verziószám.
Én "egyéb" helyről szereztem be a játékot és ott is jelezték már többen is, hogy gond van a magyarítással.
Azért jó lenne ha azokra is gondolnátok akiknek nem eredeti, Steam-es játéka van...


*Szóval azóta sikerült megoldanom a problémát! A legújabb ami jelenleg "beszerezhető" egy helyről és nem a Steamről az az a verziószámú játék amit fentebb leírtam!
...és ahhoz nem az a jó magyarítás ami jelenleg ide, erre az oldalra ki van rakva (1.02), hanem egy régebbi verzió amit máshonnan sikerült beszereznem, méghozzá az 1.01-es passzol ehhez a játékhoz, ezért lenne jó egy amolyan archívum vagy hasonló ahol elérhetőek lennének a régebbi verziószámú magyarítások mert nem mindenki tudja azonnal frissíteni a játékát!

Zsolt_72
2017-12-22, 10:13
Már tölthető az 1.02-es verzió :) https://tombraiders.hu/news/rottrnews/1670-frissult-a-rise-magyaritasa

Köszönet érte, rendben működik. Gyorsak voltatok. :) :)

Matie
2017-12-22, 19:47
Köszönet érte, rendben működik. Gyorsak voltatok. :) :)

Örülünk neki, jó játékot! :)


ezért lenne jó egy amolyan archívum vagy hasonló ahol elérhetőek lennének a régebbi verziószámú magyarítások mert nem mindenki tudja azonnal frissíteni a játékát!

Sajnos a mi tárhelyünk sem végtelen, hogy ezt megtehessük. A fájl automatikusan törlődött a szerverről, amikor a letöltést átállítottuk, hogy az újra mutasson - a letöltési oldal (https://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101) alján lesz a link az 1.01-es verzióhoz.

kaszajoco
2017-12-23, 13:30
Persze, megértem én...de a lényeg, hogy sikerült megoldani és, hogy megy a játék! :)

Crampus
2017-12-29, 16:19
Sziasztok! Telepítő indulás előtti NSIS hibára tudtok valami megoldást? Köszi!

drlecter
2017-12-29, 16:43
Sziasztok! Telepítő indulás előtti NSIS hibára tudtok valami megoldást? Köszi!

Szia!

Próbáld ki ezeket (http://www.instructables.com/id/How-to-Solve-NSIS-error/), remélem megoldódik!

Syzchmenev
2017-12-29, 23:09
Sziasztok!Először is köszönöm a magyarítást.Az NSIS hibába én is belefutottam,ennek a legegyszerűbb megoldása hogy meg kell nyitni a "Parancssort" a Start menüből,utána be kell húzni a telepítőfájlt magába a programba és ütni kell egy szóközt,utána pedig ezt kell beírni /NCRC.Aztán ENTER és indul a telepítő.Fel is ment a magyarítás,át lett állítva franciára és elindul a játék.Aztán lemegy az első átvezető animáció Jonah-al és mikor elindul a tényleges játék akkor pár mondat után,ugyanazon a helyen a játék kifagy és hibával leáll.Megcsináltam a validálást a Steamen belül (rendes Steam vásárlás volt a játék egyébként) és még a 1.01-es verziót is kipróbáltam.Ott annyi a különbség hogy a játék abszolút el sem indul azzal.Ha letöröltem a magyarítást akkor mindkét esetben normálisan működött a játék és nem fagyott ki mindjárt a játék elején.Esetleg tudátok valamit javasolni vagy mi lehet a gond?Jogtiszta Win 10 rendszerem van,a játék rendes Steames és mindent megcsináltam ami a telepítés mellé le volt írva.

Crampus
2017-12-31, 18:36
A telepítés megoldódott, köszönöm a gyors segítséget, de sajnos a Play gomb után kifagy a játék. Lehet h visszatérek a régi verzióra, azzal működött amikor elsőre toltam.

OBig
2018-01-02, 19:16
Nekem is volt hasonló gondom, én letöröltem mindent, játékot, magyarítást, és újra letöltöttem, telepítettem, magyarítottam, és jó lett. Más ötletem nincs. :)

Syzchmenev
2018-01-07, 21:19
Sajnos továbbra sem működik,bárhogy próbálom.A magyarítás nélkül viszont megy rendesen.Emlékszem az előző Tomb Raider játéknál volt külön mappa ahol a nyelvi fájlok voltak és azt kellett felülíratni.Itt meg be van csomagolva minden,nincs jóformán semmi a játék főkönyvtárában.Ez az NSIS hiba is miért fordulhat elő?

UPDATE: tegnap éjjel lejött a játékhoz valami patch.Letöröltem a magyarítást,aztán validáltam és utána visszaraktam a magyarítást.Most már nem fagy ki és tökéletesen megy a magyarítás is.Öröm és bódogsá :yahoo:

Matie
2018-01-09, 13:40
Na, akkor ezek szerint csak annyi volt a baj, hogy nem volt frissítve a játék, így nem stimmelt a verziószám. Örülünk, hogy megoldódott, jó játékot! :)

Syzchmenev
2018-01-09, 20:33
Azért roppant érdekes,hogy megveszek valamit a Steamen és miután letölti a játékot akkor nem a legfrissebb fájlokkal szedi le..Ez a verziószám ellenőrzés bevallom kimaradt részemről mert szentül meg voltam győződve róla hogy nyilván a legújabb verzióm van,főleg hogy azért nem egy most megjelent játékról beszélünk.A validálást pedig 2x is megcsináltam és úgy gondoltam hogy akkor más gond nem lehet.Ezt most csak azért írtam le,hogy esetleg más is okuljon belőle ha így jár :) Köszönöm mégegyszer a magyarítást! :worship:

fensterlaszlo
2018-01-17, 00:26
Hali! Egy kis segítségre lenne szükségem! Letöltöttem a legújabb, magyarítást v1.02, feltelepítettem eredeti v1.0 build 813.4_64-re. A beállításokba minden átállítva a leírtak szerint. Minden felirat magyar, csak a beszédnél nincs semmilyen felirat. A beszéd feliratok miért nem jelennek meg?
Előre is köszönön a segítséget!

OBig
2018-01-17, 08:40
Talán be kellene állítani a Beállításokban (7.Hang és nyelv (Audio and Languages):) a feliratokat: https://tombraiders.hu/trgames/rise-of-the-tomb-raider?id=1385

fensterlaszlo
2018-01-17, 13:06
Beállítva minden. A felirat nyelve Franciára, mivel ott a magyar szöveg, de semmi beszéd felirat. A többi felirat mind magyar. JA! Semmilyen beszéd felirat nincs. Se Angol, se Német, se stb.

drlecter
2018-01-17, 13:47
Beállítva minden. A felirat nyelve Franciára, mivel ott a magyar szöveg, de semmi beszéd felirat. A többi felirat mind magyar. JA! Semmilyen beszéd felirat nincs. Se Angol, se Német, se stb.

Szia!

Próbáld meg azt, hogy leszeded a magyarítást, validálod a játékot, és utána rakod fel a magyarítást újra.

fensterlaszlo
2018-01-17, 15:05
Szia!

Próbáld meg azt, hogy leszeded a magyarítást, validálod a játékot, és utána rakod fel a magyarítást újra.

Szia!
Köszönöm a segítséget. A leírtak szerint jártam el, és működik rendesen.

drlecter
2018-01-17, 18:36
Szia!
Köszönöm a segítséget. A leírtak szerint jártam el, és működik rendesen.

Szia!

Igazán nincs mit, örülök, hogy mostmár rendesen működik :) Jó játékot kívánok!

frpeter1984
2018-03-30, 20:19
Sziasztok nekem valamiért nem jön le a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration magyarítás v 1.02.Ha az 1.1 est használom akkor a játék kidob az asztalra.

Matie
2018-03-30, 21:08
Szia! :)

Megadom a közvetlen letöltés linkjét, úgy mennie kell: (katt ide) (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v102.exe)

kara
2018-04-17, 21:51
Hellosztok!:)
A legutolsó verziójú Lara az 1.0.813.4 a magyarosítás is a legutolsó verziójú 1.02 PC. Telepítettem a (steam/steamapps/cammon/Rise of the Tomb Raider) könyvtárba. Mégis a franciára állítva franciául jelenik meg.:jumper:
A megoldást előre is köszönöm::cool:
Üdv: Kara:D

Matie
2018-04-19, 13:45
Szia! :) Úgy telepítetted, hogy a játékkönyvtárban volt a telepítőfájl? Onnan érdemes elindítani. Futtass le egy fájlellenőrzést (a Steam kliensen keresztül a könyvtárban jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre, nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzését kell kiválasztani), utána indítsd el a telepítőt a Rise főkönyvtárából.

kara
2018-04-21, 16:39
Szia! :) Úgy telepítetted, hogy a játékkönyvtárban volt a telepítőfájl? Onnan érdemes elindítani. Futtass le egy fájlellenőrzést (a Steam kliensen keresztül a könyvtárban jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre, nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzését kell kiválasztani), utána indítsd el a telepítőt a Rise főkönyvtárából.

Hello Matie:)
Köszönöm a választ. Uninstalláltam a Larát, és a magyarítást is. utána újratelepítettem a játékot és a magyarosítást. és működik a magyar felirat:jumper:
Üdv: Kara:D

mmark123
2018-11-22, 16:28
Most kezdtem el nézni a magyarítást, és hát le a kalappal, elkepeszto munka.
Egy kérdésem lenne: bele lehet nyúlni házilag valahogy a magyar szövegbe? Nem baj, ha bonyolult. Az én ízlésemhez meg talán az angolhoz képest itt-ott túl trágár a szöveg.

OBig
2018-11-23, 07:30
Persze, nyúlj bele magadnak ha neked trágár. :angry:

mmark123
2018-11-23, 11:52
Jó, értem, nem, reménykedtem, hogy van valami unpack, search&replace, pack metódus. Biztos öreg vagyok már, azért szeretem jobban a kicsit finomabb fordításokat.

Thak
2018-11-23, 12:25
Lehet mondani, hogy az angolok mindenre a shit, damn, f...-ot mondják, ezzel szemben a magyar káromkodások tárháza jóval bővebb. De sajnos ennyi káromkodás van a játékban, akármennyire nem illik egy angol úri kisasszonyhoz. Kellett fordítani, ha már ott van. Angolul is ezt látod, és a Shadowban is van legalább ennyi, ha nem még több.

Jobban járnál, ha a fejlesztőknél kilincselnél egy olyan opcióért, hogy a káromkodásokat csillagozzák ki ;).

drlecter
2018-11-23, 13:32
Most kezdtem el nézni a magyarítást, és hát le a kalappal, elkepeszto munka.
Egy kérdésem lenne: bele lehet nyúlni házilag valahogy a magyar szövegbe? Nem baj, ha bonyolult. Az én ízlésemhez meg talán az angolhoz képest itt-ott túl trágár a szöveg.

Szia! Köszönjük szépen! :)
Azt nem tudom, hogy bele lehet-e nyúlni valahogy, de sajnos - ahogy Thak is írta föntébb - tényleg sok a káromkodás benne. Mondjuk eleve 18+-os volt ár a Reboot is, szóval ez ezzel (is) jár. És igen, a Shadowban még több van talán, szóval készülj fel. :)

FiremanPowa
2018-12-15, 19:03
Sziasztok ! Tegnap frissített a Steam valamit és azóta francia lett. Tudtok rá valami megoldást, hogy mit kell módosítani?

OBig
2018-12-16, 09:07
Állítsd vissza Steamben az előző (1.0.813.4) verzióra.

FiremanPowa
2018-12-16, 12:39
Köszi a tippet, estére megpróbálom. A mentésről érdemes előtte csinálni egy biztonsági másolatot ?

OBig
2018-12-17, 08:55
Csinálj,,bár szerintem felesleges. Ha nem megy, szólj. :)

dundioff
2018-12-18, 01:50
Sziasztok!

Nekem is frissített a steam és azóta nem megy a magyarítással :(. Ezelőtt tökéletesen működött és a frissítés előtti napokban is játszottam vele.
Letöröltem a magyarítást úgy működik a játék. Ha visszarakom rá akkor magától kilép úgy, hogy a menüig se ér el. Próbáltam más verzióra állítani 811.3, 770.1, 767.2 - és 813.4 lehetőséget nem is ad ki. Próbálkozok már pár órája de sehogy se akar jó lenni.
Úgy is próbáltam, hogy ellenőriztettem a játék fájlait amikor verziószámot váltottam de akkor is kilép a menü előtt.
Szépen kérek valakit, hogy esetleg tudna segíteni megoldani a problémát?

Üdv, Dundi

https://imgur.com/QfsEXmY

OBig
2018-12-18, 05:33
Vissza kell állítani az előző verzióra:
Steam--Játékok fül fent--leg9ördülő menüben: Játékkönyvtár megnyitása-- Jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre--Tulajdonságok--Fenti menüben klikk a Béták-ra, ott a legördülő menüben válaszd ki a legalsó build 811-3-as, és okézd le.
Ha nem működik, akkor először is szedd le a magyarítást a RotTR_hun_uninstall.exe-vel, , majd ugyanitt a Steam menüben válaszd a helyi fájlok-- Játékfájlok épségének ellenőrzése. Ha megvan, akkor indítsd a játékot el, nézd meg, hogy ezt a verziószámot írja ki, hogy v1.0 build 811.3_64 Ha igen, akkor állítsd a nyelvet franciára, és lépj ki a játékból. Ekkor újra rakd fel a magyarítást, a könyvtárából indítva, és a Programfiles86--Steam-Steamaps--Common--Rise of the Tomb Raider mappát kiválasztva tedd fel. Ha kész indíthatod is a játékot. Most már az első menünek is magyarnak kell lennie.

peti222
2018-12-19, 18:48
Sziasztok
Volna egy olyan problémám, hogy nem indul el a tomb raider ha fent van a magyarítás. Simán visszalép az asztalra.
Tegnap töltöttem le , steamen keresztül, és a magyarítások.hurol leszedtem a magyarítást ami az ottani leírás alapján a legújabb.
Leszedtem a magyarítást ahogy itt le van írva pontosan úgy , megtörtént a steames fájl ellenőrzés ,minden rendben , majd leszedtem az oldalatokon található 1.2 es verziót
mielőtt feltelepítettem elindítottam a tomb raidert és átállítottam franciára. A kezdőképernyő meg is jelenik, szépen lefordítva magyarra , viszont a játék újra nem indul, csak kilép vissza az asztalra
A jelenleg aktuális tomb raider verziószám nálam amit alapból kiad v1.0 build 820.0_64
Mi lehet a gond szerintetek?
Köszi a választ

OBig
2018-12-19, 19:28
Csak egyetlen cikkel olvass lejjebb. Csak eggyel.

bisovic
2018-12-19, 22:18
Én úgy csináltam mindent, ahogyan írtad, de sajnos így se jó nekem :( Pedig a steamben látom, hogy 811-es verzióra állította át magát. Nem értem mi lehet a baj.

Matie
2018-12-20, 01:16
Csináltál-e fájlellenőrzést, miután visszaállítottad a 811-es verzióra? Az előző telepítés miatt összekavarodhatott. Szedd le a magyarítást, ezután futtasd le az ellenőrzést (jobb klikk a RotTR-re - Tulajdonságok - Helyi fájlok - Játékfájlok épségének ellenőrzése), majd telepítsd az innen letöltött verziót. Úgy már mennie kell :)

bisovic
2018-12-20, 11:18
Csináltál-e fájlellenőrzést, miután visszaállítottad a 811-es verzióra? Az előző telepítés miatt összekavarodhatott. Szedd le a magyarítást, ezután futtasd le az ellenőrzést (jobb klikk a RotTR-re - Tulajdonságok - Helyi fájlok - Játékfájlok épségének ellenőrzése), majd telepítsd az innen letöltött verziót. Úgy már mennie kell :)

Persze, 811-es verzió, magyarítás törlés, fájlok ellenőrzése, játék működik. Magyarítás telepít, utána el se jutok a menüig. :(

OBig
2018-12-20, 19:28
Ezt a verziószámot írja ki a jobb alsó sarokban? v1.0 build 811.3_64
És persze mielőtt telepítetted a magyarítást, átállítottad franciára?
Lépésről-lépésre úgy csináld., ahogy a 177-es hozzászólásban leírtam. Mindenkinek működik úgy, pedig kaptam vagy 50 levelet. ha neked mégsem, nem tudok segíteni, valamit rosszul csináltál.
Esetleg törölheted az egész játékot, és leöltöd újra a Steam-ről.

petranyi
2018-12-22, 15:04
Tiszteletem!
Nálam is ugyan az a hiba mint az előttem szólónál.

Én most telepítettem először a játékot. A 177. szerint visszaállítottam, a build egyezik azzal amit a 183-ban jelzel. A játék elindul átállítom franciára. Megcsináltam a fájl ellenőrzést is le is futott.
A magyar felmegy a kezdő kép magyar lesz de a játék menü már nem jön be visszadob a windowsba.

Valami tipp még esetleg?

Köszönöm!

bozzay
2018-12-22, 18:10
Nálam is ugyanez a hiba pedig mindent követtem lépésről lépésre :-(

OBig
2018-12-23, 09:02
No akkor próbáljátok ki ezt, nálam működik:
Állítsátok vissza a béta fülön a build 767.2 -es verzióra.
Töltsétek le innen a korábbi magyarítás verziót, a [V1.01-es korábbi változat letöltése] a lap alján.
https://tombraiders.hu/letoltesek/download/7-rise-of-the-tomb-raider/17-rottr-hun-v101
Távolítsátok persze el a magyarítást az újat, az 1,02-est, és ezt telepítsétek fel.
Direkt link, ha nem találnátok: https://tombraiders.hu/files/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v101.exe

petranyi
2018-12-23, 16:20
Szia!

A biztonság kedvéért leszedtem és újraraktam a játékot.

A 767.2 illetve az 1.01 -es változattal már működik.

Köszönöm szépen!

OBig
2018-12-23, 17:06
Szívesen. És Békés, Boldog Karácsonyt mindenkinek. :)

OBig
2018-12-28, 08:50
Kész a 820,0-ás verzióhoz igazított magyarítás: https://tombraiders.hu/

smalleslie
2018-12-30, 14:54
Sziasztok!
Köszönöm a frissített magyarítást! Aki azon tűnődik, hogy most hogyan lépjen ki a bétából az válassza az: EGYIK SEM - kijelentkezés minden bétából-t!
Mindenki nevében Boldog Újévet Kívánok a TombRaiderS kiváló csapatának, és persze a tagoknak is!
Köszönöm szépen!

OBig
2018-12-31, 16:32
Köszönjük a jó kívánságot. :) Mi is mindenkinek kívánunk, Békés, Boldog új évet!

dundioff
2019-01-07, 04:08
Köszönjük szépen az update-t !

Zsolt_72
2019-01-08, 08:37
Kész a 820,0-ás verzióhoz igazított magyarítás: https://tombraiders.hu/

Szupi, már szedem is. :)

Köszönet érte. :D

Johnsziva
2019-02-16, 17:16
Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mitöl lehet az hogy leszedtem a Rise of Tomb raider magyarosítást és sehogy nem tudom feltelepíteni, mert egyfolytában NSIS Error-t ír. Próbáltam rendszergazdaként, próbáltamúgy hogy a játék főkönyvtárába másoltam és ott inditottam el, de sehogy nem jó.

Matie
2019-02-16, 19:27
Szia! :)

Korábban mással is előfordult, Syzchmenev leírta a megoldást, remélem, segít:


Sziasztok!Először is köszönöm a magyarítást.Az NSIS hibába én is belefutottam,ennek a legegyszerűbb megoldása hogy meg kell nyitni a "Parancssort" a Start menüből,utána be kell húzni a telepítőfájlt magába a programba és ütni kell egy szóközt,utána pedig ezt kell beírni /NCRC.Aztán ENTER és indul a telepítő.

Johnsziva
2019-02-16, 19:35
Sajnos nálam úgy sem működik. Akkor is ugyanazt írja.:(

Matie
2019-02-19, 00:00
Akkor esetleg egy teljes újratelepítést lehetne megpróbálni, az esetek nagy részében megoldja a problémát. Szedd le a magyarítást az uninstallerrel, telepítsd újra a játékot (ha biztosra akarsz menni, futtass fájlellenőrzést), majd rakd fel újra a magyarítást.

Koki
2019-06-02, 12:28
Sziasztok!
Nem tudom letölteni a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration magyarítás v1.03 magyarítást mert midig csak 200 - 250 MB köröl szed le. Elvileg 594.32 MB több letöltésvezérlővel is próbáltam már azokkal sem sikerült. Így viszont nem tudom telepíteni. Tudd valaki segíteni?

OBig
2019-06-02, 19:55
Direkt link esetleg (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v103.exe)

Koki
2019-06-02, 23:44
Direkt link esetleg (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v103.exe)

Köszönöm! Sikerült!

OBig
2019-06-03, 19:12
Szívesen. :)

Valhalla
2021-10-20, 09:03
Sziasztok!

Érdeklődnék!Frissített a steam, melynek következtében a a magyarításom és sok más dolog eltünt a játékból. Valóban így van, avagy nálam lehet valami hiba?Próbálétam felrakni a 1.03-as magyarítát, de akkor el sem indul a játék.TÖrlöm, akkor indul...Konkrétan újra kelett kezdenem, mert eltünt eszközöm (dobóhorog) a frissítés végett.A felirat is elttünt még az angol is...Köszönöm, ha válaszoltok, a steam vagy én rontottam valamit..)))

OBig
2021-10-22, 08:43
Állítsd vissza a verziószámot a steam-en.

Valhalla
2021-10-22, 12:49
Állítsd vissza a verziószámot a steam-en.

Köszönöm a válaszod.Indítva a játékot v1.0 build 813.4_64 ir ki.
Sajnos nem vok szakértő, ha lnne egy kis időd megmondanád hol és miképp tudom visszaállítani a dolgot?Előre is nagyon köszönöm..:)

OBig
2021-10-23, 16:12
Töröld a játékot, és töltsd le újra a Steamen. A könyvtárból is törölj mindent, mielőtt telepíted.
Steam-- Játékkönyvtár-- Rise of the Tomb Raider-- Jobb klikk-- Tulajdonságok -- Béták -- és ott az alulról a második, Bulid 811.3- as bétát válaszd ki, és Frissítés. A játék mappájában töröld a magyarítáést a RotTR_hun_uninstall.exe-vel, majd töltsd le az 1.02-es magyarítást: https://tombraiders.hu/news/rottrnews/1480-rise-of-the-tomb-raider-magyaritas-v-10
No ezt elindítva, előtte franciára állítva a nyelvet, már magyar lesz.
Az Általános menüben vedd ki a pipát a Steam átfedés engedélyezése mellől. Így legközelebb nem lesz ilyen gondod.

Valhalla
2021-10-24, 11:38
Töröld a játékot, és töltsd le újra a Steamen. A könyvtárból is törölj mindent, mielőtt telepíted.
Steam-- Játékkönyvtár-- Rise of the Tomb Raider-- Jobb klikk-- Tulajdonságok -- Béták -- és ott az alulról a második, Bulid 811.3- as bétát válaszd ki, és Frissítés. A játék mappájában töröld a magyarítáést a RotTR_hun_uninstall.exe-vel, majd töltsd le az 1.02-es magyarítást: https://tombraiders.hu/news/rottrnews/1480-rise-of-the-tomb-raider-magyaritas-v-10
No ezt elindítva, előtte franciára állítva a nyelvet, már magyar lesz.
Az Általános menüben vedd ki a pipát a Steam átfedés engedélyezése mellől. Így legközelebb nem lesz ilyen gondod.

Nagyon szépen köszönöm az alapos és gyors tájékoztatást.

OBig
2021-10-24, 21:01
Kész van egyébként a magyarítás újabb változata, de valami baj van a szerverrel, most nem tudom felrakni. Holnap folytatom.

OBig
2021-10-25, 09:33
Sikerült feltennem, lehet kipróbálni. :)

OBig
2021-10-25, 16:48
Kipróbáltam mindkettőt, működnek. Még egyszer köszi Bálint. :)

Valhalla
2021-10-25, 20:25
Szió..nekem nem műkszik...(((felteszem indítanám a játékot és kilép..igaz nekem a v1.0 build 813.4_64 verziót irja ki..avagy törölnöm kell mindenképp?:))Pedig még frencsre is állítottam..)))

TBlint
2021-10-26, 08:48
Szió..nekem nem műkszik...(((felteszem indítanám a játékot és kilép..igaz nekem a v1.0 build 813.4_64 verziót irja ki..avagy törölnöm kell mindenképp?:))Pedig még frencsre is állítottam..)))

Szia!

Persze, mert nem jó a verziószám! Az oldalon is írva lett és a telepítői is írja:
Szükséges: v1.0 build 1013.0 - 18-10-2021 build 1013.0

Ez a legújabb verzió a játékból, ezt töltsd le - ha a Steam nem töltené le automatikusan akkor:
Steam -- Játékkönyvtár -- Rise of the Tomb Raider -- Jobb klikk -- Tulajdonságok -- Béták -- Build 1013 verzió.
Hagyd hogy lefrissítse a játékot, majd csak ezután telepítsd a magyarítást.
A kompatibilitási hibák elkerülése végett érdemes letörölni a játék korábbi verzióját és újra letölteni az egész játékot. Ha nem a 1013-as buildet tölti le a Steam, akkor az előbb leírtak szerint frissítsd a 1013-as verzióra, majd csak ezután telepítsd a magyarítást.

kaszajoco
2021-11-10, 20:18
Nekem se indul el a játék miután telepítettem a magyarítást, pedig a legfrissebb, steam-es változat van meg belőle...most vettem pár napja!
Magyarítás nélkül elindul, de miután telepítem se kép se hang, elindul, aztán azonnal kilép.
Ötlet, hogy mi lehet a gond?

Zsolt_72
2021-11-11, 08:21
Nekem se indul el a játék miután telepítettem a magyarítást, pedig a legfrissebb, steam-es változat van meg belőle...most vettem pár napja!
Magyarítás nélkül elindul, de miután telepítem se kép se hang, elindul, aztán azonnal kilép.
Ötlet, hogy mi lehet a gond?

Ugyanez a helyzet nálam is, friss telepítést követően. Mivel már többször is végigjátszottam, most nem bosszant (játszom angolul), csak gondoltam, megosztom a tapasztalatomat.

OBig
2021-11-11, 10:53
És mi a verziószáma a játéknak?
Ha 1013, akkor töröld a magyarítást, töröld a játékot, töltsd le újra, és újra magyarítsd, az új 1,04-es magyarítással.

Maujuri
2021-11-30, 19:25
Sziasztok.
Ismét frissült a játék, jelenleg a 1026 verziónál tart. A magyarítás természetesen nem működik.
Köszönöm a munkátokat, nagyon színvonalas a magyarítás.

OBig
2021-12-01, 08:36
Köszi a dícséretet. :)
Amíg nincs újabb magyarítás, állítsátok vissza a verziószámot.

TBlint
2021-12-02, 19:56
Köszönöm a jelzést több fronton is!

A napokban ránéztem mindkét játékra (Rise of the Tomb Raider + Shadow of the Tomb Raider) és szomorúan látom, hogy mindkét esetben megváltoztatták a fájlok felépítését. Nem igazán értem, hogy mi szükség volt erre ennyi idő után...

Jelenleg egyik szövegfájl sem bontható ki (és tehető vissza) a játékból/játékba. A korábbi szerkesztőprogramok sem tudnak mit kezdeni az új fájlokkal, szóval egyelőre ajánlott egy korábbi verzió beszerzése mindkét játékból (Steam-en játékverzióváltás), ha a magyarítással akartok játszani.

Ha lesz megoldás, jönni fogok a frissített verziókkal, de, hogy ez mikor fog megtörténni, azt sajnos nem tudom megmondani.

OBig
2021-12-03, 08:48
Köszi Báint!
Én sem értem ezeket a frissítéseket, mintha az ilyen nyelvi fordítások ellen lennének, hisz érdemleges újítást nem tartalmaznak. :)
Rise-nél ajánlom a 813-as verziót, ahhoz azonban az 1,02-es magyarítás jó.

csabesz
2021-12-11, 12:10
Sziasztok!

Most néztem már megint változott a buildszám. Most már a 1027-nél tartanak. Mindig csak valami "piszlicsáré" javítást csinálnak és ez már indok nekik arra hogy növeljék a verziószámot. :confused:

Viszont egy előnye van a dolognak. Kivették mindkettő játékból a Denuvót hivatalosan. Az indító exe már nem több száz MB hanem pár 10 Mb-os. :)

OBig
2022-02-15, 15:43
Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration magyarítás v1.05


TBlint megalkotta a legújabb verzióhoz a magyarítást. (v1.0 build 1027.0)