PDA

Teljes verzió megtekintése : Technikai problémák



OBig
2016-01-24, 20:59
Ide jöhetnek a technikai hozzászólások.

Mephizto12
2016-01-24, 21:06
Úgy legyen. :) Nem szeretnék most 200-at költeni új gépre. Bár 10 éves a gép, megérdemelné a nyugdíjat. :)
Viszont kérdezném, mert hardverhez elég lüke vagyok. DDR2-es ram helyébe be lehet rakni DDR3-asokat, vagy más a foglalat?
No mert 4*1-es DDR2-es van benne, és olcsóbb volna két 4gb-os DDR3--ast betenni, mint 4db 2gb-os ddr2-est.

Viszont van egy ötletem. Régen csináltunk egy nagy videótesztet, amit megtalálhattok a bugos oldalon: http://tombbugs.treditor.hu/index.html AOD videokártyateszt.
Most is lehetne egy ilyent csinálni. Vannak fix mentési pontok, ott betölteni a játékot, és nyomni egy Prtscreen-t, vagy Frapssal, azonos felbontásban persze.



Annak kell utána nézni OBig, hogy az alaplapod támogatja -e a ddr 3 as ramokat. Addig ne vásárolj. Milyen alaplapod van?

OBig
2016-01-24, 21:13
Nemtom, talán ez: abit ip35

Jól van, látom már, marad a ddr2. :)

Mephizto12
2016-01-24, 21:25
Nemtom, talán ez: abit ip35

Jól van, látom már, marad a ddr2. :)


Rossz hírem van. Nem vehetsz bele ddr 3ast :( Mer ugyanis a te deszkád csak ddr2 800 ast támogatja. Én decemberbe vettem egy asus alaplapt meg új procit, 2*4 giga ramot (1600 mhz) . Ez így olt cakom pakk 70 000. Alaplap 25 000. CPU:34 000, ramok:15 000.

Duduska
2016-01-24, 22:15
Nemtom, talán ez: abit ip35

Jól van, látom már, marad a ddr2. :)

Szia.
Abba az alaplapba nyomhatsz 8 GB ramot.
4*2 Gb vagy 2 * 4 GB.

http://thumbnails105.imagebam.com/46122/c0e77a461215851.jpg (http://www.imagebam.com/image/c0e77a461215851)

http://thumbnails113.imagebam.com/46122/5c102f461215832.jpg (http://www.imagebam.com/image/5c102f461215832)

little miss sunshine
2016-01-26, 18:41
Sziasztok! :)

Szégyen, nem szégyen, de sajnos számomra mindig is nagy rejtély volt ez futni fog-e, vagy nem dolog (és még én nevezem magam gamernek...), ezért a biztonság kedvéért kikérem a véleményeteket, nehogy meglepetés érjen :)

- Win 8.1 (64 bites) operációs rendszerem van
- processzorom: intel core i3-2120 (3.30 GHz)
- RAM: 8 GB
- pár héttel ezelőtt lett frissítve a garikus kártya, bár nem én választottam (vajon miért nem?) AMD Radeon HD 7700 series

drlecter
2016-01-26, 19:08
Sziasztok! :)

Szégyen, nem szégyen, de sajnos számomra mindig is nagy rejtély volt ez futni fog-e, vagy nem dolog (és még én nevezem magam gamernek...), ezért a biztonság kedvéért kikérem a véleményeteket, nehogy meglepetés érjen :)

- Win 8.1 (64 bites) operációs rendszerem van
- processzorom: intel core i3-2120 (3.30 GHz)
- RAM: 8 GB
- pár héttel ezelőtt lett frissítve a garikus kártya, bár nem én választottam (vajon miért nem?) AMD Radeon HD 7700 series

Szia!

Nem szégyen, mert sokaknál felmerülő kérdés ez :) Ahogy nézem a minimumod megvan, szóval elméletileg semmi akadálya annak, hogy játszhass majd vele.

little miss sunshine
2016-01-26, 19:44
Köszönöm a gyors választ, ennek igazán örülök! :)

Mephizto12
2016-01-26, 20:16
Nem kell itt feltétlen gtx 970 meg 960 as geforce . Jó persze aki 1600*1200 ba akar full hd én csili vilin, az nyilván kapja össze magát. De mi öreg motoros TR fanok, úgy gondolom kibírjuk csili vili nélkül. :) Én legalábbis nagyon bízok benne,

Mephizto12
2016-02-09, 13:16
Nah megvettem én is, de már az elején elpattan az agyam ettől a szájon ................................stb stb steamtől. Ez mindent fél napig telepít???Fiókot megcsináltam, de már vagy 3 órája nyekeregeteti a 2. ik lemezt? Help, kérem szépen valaki.

drlecter
2016-02-09, 14:24
Nah megvettem én is, de már az elején elpattan az agyam ettől a szájon ................................stb stb steamtől. Ez mindent fél napig telepít???Fiókot megcsináltam, de már vagy 3 órája nyekeregeteti a 2. ik lemezt? Help, kérem szépen valaki.

Nekem eddig sose volt ilyen gondom. Érdekes... esetleg megpróbálhatod úgy telepíteni, hogy lemez nélkül és csak a kódot adod meg. Lehet sérült a lemez vagy valami hasonló.
A kódot úgy tudod megadni, hogy belépsz a felső résznél a Gamesbe és ott Activate product on Steam és tovább klikkelsz. Remélem jó lesz :)

Mephizto12
2016-02-09, 15:19
Lemezről, neked mennyi idő volt mire feltelepült? MOndjuk azt kicsit, bosszantónak találom, ha másképp akarom telepíteni, akkor várjak 5 órát mire letölti.....:angry:

drlecter
2016-02-09, 15:31
Lemezről, neked mennyi idő volt mire feltelepült? MOndjuk azt kicsit, bosszantónak találom, ha másképp akarom telepíteni, akkor várjak 5 órát mire letölti.....:angry:

Nekem nem lemezről ment, úgyhogy nem tudom.
Igen, megértelek :/ 5 óra az nagyon sok. Nem egyszer lemezről telepítettem, de sose volt ennyi idő. Még akkor se, ha terhelt volt a szerver.

Mephizto12
2016-02-09, 15:40
Próbálkozok egyelőre még. Ha nem megy , akkor marad a letöltés,vagy visszamegyek az 576 ba és rájuk borítom az asztalt, hogy rossz a lemez:rolleyes: Mindenesetre köszönöm :)

drlecter
2016-02-09, 15:49
Próbálkozok egyelőre még. Ha nem megy , akkor marad a letöltés,vagy visszamegyek az 576 ba és rájuk borítom az asztalt, hogy rossz a lemez:rolleyes: Mindenesetre köszönöm :)

Nincs mit, remélhetőleg jó lesz! :)

Duduska
2016-02-09, 18:19
Hali mindenkinek!
Sikerült MEP-nek feltelepitenem. Már a patch-ot szedi le.
A 2. DVD-je volt sz@r.
Szerencsére egy kis rásegítéssel sikerült a vinyóra másolni a 2 DVD anyagát, s innen már sec-perc alatt feltelepült.

drlecter
2016-02-09, 18:49
Hali mindenkinek!
Sikerült MEP-nek feltelepitenem. Már a patch-ot szedi le.
A 2. DVD-je volt sz@r.
Szerencsére egy kis rásegítéssel sikerült a vinyóra másolni a 2 DVD anyagát, s innen már sec-perc alatt feltelepült.

Nagyszerű! Akkor jó játékot kívánok neki! :D

OBig
2016-05-02, 22:03
Nna elmesélem, hogy jártam ma a Rise utolsó pályáján, fent a toronyban, ahol a helikopátert kell háromszor meglőni.
Hát kétszer meglőttem, ugye megint jött a sok fegyveres, én megint felmentem a karzatra, elbújtam a fal mögé, és a pisztollyal egyenként végeztem a felkapaszkodókkal, sérülés nélkül. Mindegyik feljött, így mindegyiknek annyi volt. A meglepetés utána ért. Nem jött elő a helikopter. Lementem, öszeszedtem mindent, lementem az alsó terembe is, ahol majd Konstantint kell kinyírni, ott is összeszedtem mindent, de helikopter sehol. Leugrottam hát a mélybe, és újra játszottam azt a részt, és most is ugyanaz volt. Vagy 3* megpróbáltam, ugyanaz. A végén az utolsó két fegyveresnél már lementem a karzatról, és úgy, akkor jött a helikopáter. :)
Érdekes hiba volt. :)

pvica0
2016-12-04, 16:39
Kedves Fórumozók,

Azért fordultam hozzátok mert egy érdekes módon nem férek hozzá a Rise of the Tomb Raider Endurance módjának a multiplayeres verziójához.
Az Endurance mód le van töltve, van Xbox Live Gold előfizetésem is, viszont amikor kijelölöm a játékban, hogy Multi player, aztán Continue, a játék azt kéri hogy fizessek elő Xbox Live Gold tagságra, pedig van!

Xbox one konzolom van, próbáltam a konzolon újra bejelentkezni a Gold-ba, a Goldon keresztül letöltött játékok is működnek.
Nem értem, hogy miért kér a TR hogy újra fizessek.
Mit csinálok rosszul? Hol kéne meg a Gold tagságba belépni hogy el tudjam indítani a multiplayert?

Valaki találkozott már ezzel a problémával?

Köszönöm szépen! :)

drlecter
2016-12-04, 19:02
Kedves Fórumozók,

Azért fordultam hozzátok mert egy érdekes módon nem férek hozzá a Rise of the Tomb Raider Endurance módjának a multiplayeres verziójához.
Az Endurance mód le van töltve, van Xbox Live Gold előfizetésem is, viszont amikor kijelölöm a játékban, hogy Multi player, aztán Continue, a játék azt kéri hogy fizessek elő Xbox Live Gold tagságra, pedig van!

Xbox one konzolom van, próbáltam a konzolon újra bejelentkezni a Gold-ba, a Goldon keresztül letöltött játékok is működnek.
Nem értem, hogy miért kér a TR hogy újra fizessek.
Mit csinálok rosszul? Hol kéne meg a Gold tagságba belépni hogy el tudjam indítani a multiplayert?

Valaki találkozott már ezzel a problémával?

Köszönöm szépen! :)

Szia pvica0! :)

Megmondom az igazat, nem tudom, mert elvileg flottul kellene működnie. Esetleg ha megírnád ezt a support-nak, hátha a hiba az ő rendszerükben van, és ki tudnák javítani?

ismeretlenismerős
2016-12-06, 18:11
Sziasztok!

Lenne egy aprócska történetem...szóval ez nem egy technikai probléma.

Van egy (lassan a középkategória legalja...inkább már az alsó kategória) laptopom, ami a processzorától eltekintve, erős. Legalábbis, az én ízlésemnek. (Már nem teljesen az, van néhány játék, amit a szerencsétlenem nem tud futtatni...)
Szóval, valahol május környékén beruháztam erre a TR -re. Nos, a játék médium beállítással kellene hogy fusson, némi akadással a nagyobb területeken, illetve ha túl sok minden történik egyszerre.
Probléma 1. :
akkoriban csak 4Gb RAM volt a gépben, így nagyon nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, így a lehető legalacsonyabb beállításokkal játszottam. Mivel sokszor idegesítően is szaggatott (nem akart frissíteni sem a steam) letöröltem.

Probléma 2.: Valahol augusztus környékén vettem bele 2 Gb plusz RAM- ot, érezhetően javult a játék. Alacsony beállítással, kijátszottam, bár néhány helyen a fejem vertem a falba, mert szaggatott.
(( Később vettem észre, hogy ha bővítem a RAM -ot akkor a gép automatikusan lefoglal 1,5 Gb -t a videokártyának, aminek külön örülök, mert a GTA 5 alacsony beállításról átugrott normálra, bár még mindig csak ablakos módban tudom futtatni...ami annyira nem is baj. ))

Probléma 3. :
Tegnap elővettem a játékot, és frissítettem. (tervezek beruházni a Blood ties DLC-re ) Elkezdtem játszadozni a beállításokkal... és találtam egy csúszkát. (valamilyen felbontás a neve, és nem a képméretre vonatkozóan. Ez a csúszka el tudja pixelesíteni a képet. Médium beállításon voltam, teljes képernyőn. Addig -addig játszottam a csúszkával, amíg még szép volt a felbontás is, de kevésbé veszi igénybe a gépet. Láss csodát, most van egy szuperül futó játékom, annak ellenére, hogy a procim, nagyon nem ennek a játéknak való.

Ki érti ezt? :D

OSZRichard
2016-12-06, 18:44
Ez a csúszka jól jött volna nekem is. :D

kara
2016-12-07, 14:04
Hellosztok:)
A Rise of the Tomb Raider frissült a Steam-en, és ezek után nem volt magyar nyelvű a játék. Töröltem a régi magyarosítást, és feltelepítettem az új magyarosítást. Majd mikor elindítottam a játékot frissült a Steam is.
Ekkor a következő hibaüzenettel leállt a játék, "Rise of the Tomb Raider müködése leált. A program helyes működése hiba miatt megszakadt.".:angry: Ezek után azt hittem az újabb magyarosítás miatt nem indul a játék és azt eltávolítottam.
Az előbb említett hibaüzenettel a játék ismét leállt.:angry: Ezek után azt gondoltam a videókártya drájverét kell frissítenem. töröltem a régi drájvert, és feltelepítettem a legújabb 376.19-es drájvert, 2016 12. 05-s dátummal.
De az előbb említett hiba üzenettel ismét leállt.:angry: A gépem Windows 10 64 bit-s A videókártya ASUS NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB, a Proci 4 magos 4 giga Hz-es, a memória 4*8 GB (32 GB) Corsair, az alaplap szintén ASUS.
A választ előre is köszönöm.
Üdv : Kara

Matie
2016-12-07, 14:10
Üdv, kara:) Nem a gépeddel lesz a gond, csak a frissítés kavart be. Itt megtalálod a választ: http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)&p=41814#post41814
Az alábbi kérdésedre is ott válaszoltam.



Elkezdtem játszadozni a beállításokkal... és találtam egy csúszkát. (valamilyen felbontás a neve, és nem a képméretre vonatkozóan. Ez a csúszka el tudja pixelesíteni a képet. Médium beállításon voltam, teljes képernyőn. Addig -addig játszottam a csúszkával, amíg még szép volt a felbontás is, de kevésbé veszi igénybe a gépet. Láss csodát, most van egy szuperül futó játékom, annak ellenére, hogy a procim, nagyon nem ennek a játéknak való.

Ki érti ezt? :D

Aha, csináltak egy felbontás módosítót az ablakos módhoz, a felbontást csökkentheted a jobb teljesítményért (ha jól értelmezem, így nagyobb ablakban is lehet játszani kisebb felbontással, nem kell levenni pl. 800x600-ra). :)

kara
2016-12-07, 15:27
Hellosztok:)
A frissítés után nekem ilyen a Steam-em.:angry:
119
Rákattintva nagyobb képben jön be.:jumper:
A választ előre is köszönöm.:D
Üdv : Kara

Sas
2016-12-13, 22:45
Sziasztok! Felteszem itt is a kérdést. Rise of Tomb. (PC) magyarosítás nem működik. Mindent leírás szerint tettem. szinkronizálást is kikapcsoltam mégis ha átváltok franciára az bizony francia lesz... Tippek? Köszönöm :)

drlecter
2016-12-14, 00:21
Sziasztok! Felteszem itt is a kérdést. Rise of Tomb. (PC) magyarosítás nem működik. Mindent leírás szerint tettem. szinkronizálást is kikapcsoltam mégis ha átváltok franciára az bizony francia lesz... Tippek? Köszönöm :)

Szia Sas! :)

Látom, a másik topicba is írtál, de most itt egybe válaszolok. A szinkronizálást nyugodtan visszakapcsolhatod, az csak a mentéseket tárolja a Steam felhőbe, semmi köze a játékhoz. Annyira kell csak figyelni, hogy ne legyél benne semmilyen Béta programban a játékon belül.
A problémádra azt tudom mondani, hogy először szedd le a magyarítást, nézd meg, hogy a legfrissebb verziószámú frissítésben van-e a Rise (753.2), ha nem, akkor frissítsd arra, majd pedig validáld a játékot Steamen (segítséget hozzá itt (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?516-Rise-of-the-Tomb-Raider-magyar%EDt%E1s-(PC)/page10) találsz). Ha megvan, akkor telepítsd fel a legújabb magyarításunkat (http://tombraiders.hu/news/rottrnews/1480-rise-of-the-tomb-raider-magyaritas-v-10), és nézd meg, hogy jó-e úgy.
Ha nem lenne jó, akkor próbáld meg azt, hogy először leszeded a magyarítást, majd a játékot, majd újratelepíted a játékot és a magyarítást, értelemszerűen mindenből a legújabb változatot.

kara
2017-01-22, 18:37
Hellosztok.:)
A Rise of the Tomb Raider, a következő hibaüzenettel leáll, "0x887A0001: DXGI_ERROR_INVALID_CALL".:angry:
Ez a végénél van mikor Lara Annával beszél és jön Jacob és megöli a katonát, ekkor szakad meg a játék futása.:angry:
A választ előre is köszönöm.:D
Üdv : Kara:cool:

drlecter
2017-01-22, 18:54
Hellosztok.:)
A Rise of the Tomb Raider, a következő hibaüzenettel leáll, "0x887A0001: DXGI_ERROR_INVALID_CALL".:angry:
Ez a végénél van mikor Lara Annával beszél és jön Jacob és megöli a katonát, ekkor szakad meg a játék futása.:angry:
A választ előre is köszönöm.:D
Üdv : Kara:cool:

Szia kara! :)

A DirectX 12 be van neked kapcsolva? Mert ha igen, akkor kapcsold ki a menüben és úgy nézd meg, hogy jó-e. Elvileg csak ennél a cutscene-nél fordul elő ez a speciális hiba.

kara
2017-01-23, 13:36
Hellosztok.:)
Köszönöm szépen a segítséget drlecter. Kikapcsoltam a DX 12-őt így végig mentem a játékon.:jumper:
A játékot újratelepítettem a Steam-al együtt. Arra gondoltam az a probléma. A jelenlegi verzió : v1.0 build 767.2_64. A régi magyarosítással nem indul el a játék.:angry:
Az újabb magyarosítással meg Franciára állítva nem jön be a Magyar menü Francia jön be.:angry:
A választ előre is köszönöm.:o
Üdv : Kara:D

drlecter
2017-01-23, 19:34
Hellosztok.:)
Köszönöm szépen a segítséget drlecter. Kikapcsoltam a DX 12-őt így végig mentem a játékon.:jumper:
A játékot újratelepítettem a Steam-al együtt. Arra gondoltam az a probléma. A jelenlegi verzió : v1.0 build 767.2_64. A régi magyarosítással nem indul el a játék.:angry:
Az újabb magyarosítással meg Franciára állítva nem jön be a Magyar menü Francia jön be.:angry:
A választ előre is köszönöm.:o
Üdv : Kara:D

Szia kara!

Igazán nincs mit, és örülünk, hogy sikerült végigérned a játékon. Reméljük, hogy tetszett. :)
Igen, néhány napja jött egy új frissítés, bővebben itt (http://tombraiders.hu/news/trnews/1582-iden-sem-all-meg-a-tomb-raider-domping) olvashatsz róla. Dolgozunk a magyarítás hozzáigazításán, hamarosan újra jó lesz. Addig is a szíves türelmedet kérjük. Ha pedig magyarul szeretnéd továbbra is játszani a játékot, akkor annyi a dolgod, hogy Steamen visszaállsz a korábbi verziószámú buildre, és úgy telepíted fel a magyarítást.

kara
2017-01-25, 18:22
Hello drlecter.:)
Köszönöm az instrukciókat.:jumper:
Igen tetszett nagyon a játék. Végig mentem a játékon de 80%-nál járok. például a "tökölésnél" amikor tököket kell dobálni hordókba, és elfogyott a tök,:angry: így nem tudom, hogyan tudom teljesíteni.:o
A választ előre is köszönöm.:D
Üdv : Kara:cool:

Matie
2017-01-26, 12:40
Én is így jártam, csak annyit kell tenned, hogy egy tábortűznél elutazol egy másik helyre, aztán vissza a geotermikus völgybe, és újra ott lesznek a tökök. :)

kara
2017-01-27, 11:30
Én is így jártam, csak annyit kell tenned, hogy egy tábortűznél elutazol egy másik helyre, aztán vissza a geotermikus völgybe, és újra ott lesznek a tökök. :)
Hello Matie :)
Köszi a segítséget. :D
Üdv : Kara :cool:

drlecter
2017-03-13, 22:26
Ha valaki még nem tette meg, akkor töltse le a legutóbbi 378.78-as számú Nvidia drivert a játékhoz. Érdemes, mert állítólag akár 20-30%-kal is javulhat a teljesítménye a Rise-nak.

Alucard
2017-03-14, 10:12
Ez csak a DX12 teljesítményre vonatkozik, de a Rise esetében ott sem hoz szinte semmit: (nem úgy mint a Hitman-nél)

http://i.imgur.com/clbvqTK.png (http://imgur.com/clbvqTK)

Nálam GTX 1070 (OC) FHD alatt minden Ultrán de semmi, max mint a táblázatban, 1-2 FPS

drlecter
2017-03-14, 18:00
Ez csak a DX12 teljesítményre vonatkozik, de a Rise esetében ott sem hoz szinte semmit: (nem úgy mint a Hitman-nél)

http://i.imgur.com/clbvqTK.png (http://imgur.com/clbvqTK)

Nálam GTX 1070 (OC) FHD alatt minden Ultrán de semmi, max mint a táblázatban, 1-2 FPS

Érdekes, akkor most is jó nagyot mondtak! Én 33%-os javulásról olvastam, persze ez nyilván túlzás. Néhány kommentelő +5-6 fps-es mondott, pl. 20-ról felment neki 26-ra.

Lili
2017-04-03, 22:09
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám remélem tud valaki segíteni. Pár napja telepítettem a játékot és ment simán, problémamentesen három napig. Aztán tegnap óta megbuggyant.
Ezt a hibaüzenetet kapom gyakorlatilag fél percen belül minden alkalommal ahogy belépek a játékba, még akkor is, ha még csak a menüben vagyok és még nem töltöttem be semmilyen játékállást:
"0x887A0006: DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG
A problem has occurred with your display driver. Your system may not have enough resources to run the game at the selected settings. You can retry using the same settings, or adjust them to lower settings. Make sure you have the latest drivers for your video hardware, and try rebooting your system to help clear up any issues."

A rendszerem a minimum elvárást üti meg és low beállítással játszottam vele eddig, és semmi de semmi változás nem történt. A RAM-om egy kicsit kevés mert csak 4 Gb van a min 6 helyett, de az eddig is annyi volt és az elején nem volt vele gondja. Újratelepítettem a játékot is, drivert is, nem használt. Ha lejjebb veszem a very low-ra a beállítást az sem használ. Mással nincs problémám. Próbáltam keresgélni fórumokon, de nem igazán találtam megoldást. (és az angolom se túl erős technikai témában) Lehet tönkre ment valami?

OBig
2017-04-04, 06:42
Szia Lili!
Próbáld meg a következőt:
A Rise of the Tomb Raider főkönyvtárában lévő "RotTR_hun_uninstall.exe" fájl segítségével töröld le a magyarítás verziót, majd a Steam kliensen keresztül a könyvtárban a Rise of the Tomb Raiderre egy jobb klikkel kattintva nyisd meg a Tulajdonságok panelt, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a Játékfájlok épségének ellenőrzésével validáld a játékot. Pár percig el fog tartani, de elengedhetetlen, mert ha például sérült vagy hiányzó fájlt talál a Steam, akkor automatikusan újra letölti azt. Innentől kezdve csak annyi a maradék dolgod, hogy letölöd a frissített magyarítást, és a telepítőjében leírtak szerint installálod.
De azt is megteheted, hogy a magyarítás törlése után leszeded az egész Rise-t, és teljesen újrarakod. A legvégén felrakva a magyarítást.

Matie
2017-04-04, 23:10
Szia!

Itt nem a magyarítással lesz a gond (ha egyáltalán fel van telepítve). A hibaüzenet alapján valószínűleg nem bírja a géped, az elején azért nem okozhatott problémát, mert viszonylag kisebbek a pályák, azonban ha a nagyobb hubokba érsz, az már jobban leterheli.

A driver eltávolításához ajánlom a DDU-t - az NVIDIA esetén sokszor van gubanc a frissítésekkel, a sima eltávolításnál hátramarad néhány fájl, ez mindent rendesen leszed: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Lili
2017-04-05, 16:42
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat. Magyarosítást nem tettem fel (eddig eszembe sem jutott, pedig akkor értenék mindent :o).
Fejlemények: Újraraktam az egész játékot megint de nem hozott változást. Aztán leszedtem a videokártya drivert, próbáltam kipucolni amennyire tudtam és feltettem újra, és így most már csak fél óránként fagy ki a fél perc helyett. Kipróbálom ezt a DDU-t az este.

Tervezem a ram bővítést, de az majd csak jövő héten lesz. Nem tudom mennyire függ össze, mert miután fellépett ez a hiba onnantól új játék kezdésénél vagy régebbi pályák visszatöltésénél, menünél is fellépett ez a hibaüzenet.
Remélem a ddu-s takarítás megoldja a problémát, mert most nem nagyon tudom fejleszteni a gépet. :)

Matie
2017-04-06, 01:49
Hátha az működni fog, lehet, hogy csak egy friss, alapos újratelepítés kell neki. :)

OBig
2017-04-06, 07:33
Nekem is 4 Gb RAM-om van, és elfutott szépen. Igaz alacsony felbontásban, de elment. Az enyémnél rosszabb, régibb (11 éves) géped csak nem lehet Lili. :)

Mester
2017-06-02, 16:31
Sziasztok!

Megvettem a Rise of the Tomb Raidert pc-n. A steambe telepíteni akarom lemezről az első még felmegy a másodikat ahogy berakom a steam telepítője azt írja, hogy 0 perc van hátra és nem tölt semmit többet. A lemez jónak tűnik nincs rajta felületi hiba illetve már máshol is olvastam, hogy hasonló problémák vannak a második lemez telepítésével. Valaki tudna nekem segíteni, hogy ez miért van mi lehet a hiba? Előre is köszönöm.

Alucard
2017-06-03, 10:36
Sziasztok!

Megvettem a Rise of the Tomb Raidert pc-n. A steambe telepíteni akarom lemezről az első még felmegy a másodikat ahogy berakom a steam telepítője azt írja, hogy 0 perc van hátra és nem tölt semmit többet. A lemez jónak tűnik nincs rajta felületi hiba illetve már máshol is olvastam, hogy hasonló problémák vannak a második lemez telepítésével. Valaki tudna nekem segíteni, hogy ez miért van mi lehet a hiba? Előre is köszönöm.

Szia!

Szerintem elég ha csak a játékhoz kapott kódot hozzáadod a Steam klienshez és letöltöd a játékot. :)

Mester
2017-06-03, 17:05
Igen, valóban elég volt már ki is próbáltam. Csak az emberben ilyenkor azért meg van az, hogy hibátlanul menjen minden amit vesz. Most még egy lemez ellenőrzőn is átküldtem a lemezeket és mindegyik rendbe volt szóval feltételezem valami steam szoftveres hiba miatt települ fel így ahogy.

Anikó
2017-12-18, 05:06
Sziasztok :)

Kicsit korán keltem :D

Régóta szomorkodom mert nem tudok játszani a Rise of the Tomb Raiderrel, eddig mindegyikkel sikerült, pedig nagyon szeretnék vele játszani.
Az igazság az, hogy nem is próbáltam feltenni,mert néztem a játék gépigényét, és 6 min.vagyis 8 GB memória kell, nekem meg csak 4 GB van, meg férjecském kapásból mondta, hogy nem fog menni a gépemen.

A CPU típusa: DualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200), más mint amit a gépigénynél olvastam, Intel Core i7-3770.

De amint olvasgattam lentebb, elmegy akkor 4 GB-tal is? :cool:;)

OBig
2017-12-18, 08:58
Elmegy szrtm Anyecska. :) Nekem egy 10 éves gépem van, és elment rajta. Nem full felbontásban, és különlegességek nélkül, de elment. És nekem is csak 4 gb ramom van.

Anikó
2017-12-18, 19:53
Húha köszi, akkor mégis sikerül vele játszanom, most ünnepek alatt lesz időm, a héten még sütök- stb.aztán belehúzok de örülök :) :):)

Anikó
2017-12-19, 08:55
Még azt szeretném kérdezni, hogy telepíthetem a játékot más meghajtóra ahol több helyem van, vagy mindenképp a C-re kell ?

Mert nálam pld. az egyik meghajtón 140 GB-om van :)

OBig
2017-12-19, 10:22
Hát ezt nemtom, nekem a C-n van. :)
Ha már gyenge a géped, tedd a C-re ha tudod.

drlecter
2017-12-19, 16:12
Még azt szeretném kérdezni, hogy telepíthetem a játékot más meghajtóra ahol több helyem van, vagy mindenképp a C-re kell ?

Mert nálam pld. az egyik meghajtón 140 GB-om van :)

Szia Anikó! :)

Nyugodtan telepítheted másik meghajtóra a Rise-t, semmi baja nem lesz. Nekem is két meghajtón vannak a steames játékok. Annyi lesz csak, hogy csinál majd egy másik steames mappát, ahová telepíted, de a játékot nem érinti.

Anikó
2017-12-19, 20:46
Köszönöm nektek Obig és drlecter, valószínű holnap elkezdem telepíteni, úgy tudom sokáig telepit, addig takarítok legalább.:D
Végre szabin is vagyok :) :)

Mephizto12
2017-12-25, 09:51
Bejgliben Gazdag Jó Reggelt Kívánok Mindenkinek! :D Megleptem magam karácsonyra 20 year Celebration változattal. A problémáim a következők, és ebben kérem szépen segítségeteket. Rájöttem, hogy az új TR ekhez én már hülye vagyok :D SZóval: Tegnap este még simán feltudtam telepíteni a játékot. Aztán letöröltem, mert a DLC ék miatt próbálkoztam, amivel szintén nem tudom mit kell egyelőre csinálni. Ma reggel telepítettem volna újra és ez fogadott: An error occurred while installing rise of the tomb raider (disk write error) . A lemezek nem sérültek az tuti, olyan friss, hogy szinte ropognak még.

A másik dolog: Ha a Baba Yaga DLC és a többi ugyanúgy jár a játékhoz, akkor miért kell én nekem fizetni a Steamen érte?? Mert ezekkel szerettem volna leginkább játszani ugye. Előre is köszönöm a segítséget :) További Kellemes Ünnepeket Kívánok! :)

OBig
2017-12-25, 11:08
Töröld az egészet, majd töltsd le újra a steamről, és akkor telepítsd.
De várd meg türelemmel, amíg települ, ha úgy is néz ki, mintha megállna.

Mephizto12
2017-12-25, 13:58
A telepítés része sikerült újra . Köszi OBig :) Kis keresgélés után megoldódott a többi gond is. Tetszenek ezek az új extrák benne nagyon :)

smalleslie
2018-01-20, 20:26
Tisztelt OBig!
Az új Rise of the Tomb Raider magyarítás letöltésével van problémám. Már vagy 20-szor próbáltam de mindig megszakad! :angry: Mit kellene csinálnom?
Várom válaszod!
Tisztelettel: Smalleslie

TranSam
2018-01-21, 01:33
Én most próbáltam, nekem simán lejött.

OBig
2018-01-21, 10:42
Kedves Smalleslie!
Én is kipróbáltam, és nekem is simán, hiba nélkül lejött a RotTR_20_Year_Celebration_hun_v102.exe, és a régi is a RotTR_20_Year_Celebration_hun_v101.exe
Nálad lehet valami gond. Próbáld meg kikapcsolni a letöltésig a vírusírtódat, hátha az szórakozik veled feleslegesen.

smalleslie
2018-01-21, 13:58
Kedves OBig!
Tudom, hogy nem akarjátok, hogy letöltsem!
Viccet félretéve nem megy! Kikapcsoltam a Nortont, de sikertelen!
http://kepkezelo.com/images/5sk441it2n9jv2oqjdj2.png
Majd letöltetem egy haverral.
Köszi a gyors választ!

Matie
2018-01-21, 14:08
Kedves Smalleslie!

Megadom a közvetlen letöltés linkjét, hátha úgy sikerül: (katt ide) (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v102.exe)

smalleslie
2018-01-21, 15:37
Kedves Smalleslie!

Megadom a közvetlen letöltés linkjét, hátha úgy sikerül: (katt ide) (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v102.exe)

Köszönöm Matie!
Sikerült a letöltés! :D
Tisztelettel: Smalleslie

vimzol91
2018-04-05, 22:19
Sziasztok.Olyan problémán van,hogy mindkettő tr ki írja ,hogy működési hiba miatt leáll.Eddig nem volt gond velük,eredeti mindkettő.Másnak is csinál ilyet?!Esetleg valami ötlet miért csinálhatja ezt?

drlecter
2018-04-06, 13:46
Sziasztok.Olyan problémán van,hogy mindkettő tr ki írja ,hogy működési hiba miatt leáll.Eddig nem volt gond velük,eredeti mindkettő.Másnak is csinál ilyet?!Esetleg valami ötlet miért csinálhatja ezt?

Szia!

Használsz esetleg valamilyen modot?

vimzol91
2018-04-06, 15:06
Szia!

Használsz esetleg valamilyen modot?

Semmit, 1 hónapja még működött ezért nem értem

drlecter
2018-04-06, 18:06
Semmit, 1 hónapja még működött ezért nem értem

Ez érdekes. Más steames játéknál is tapasztalsz ilyet, ami nem TR? Esetleg azt lehet még érdemes megnézni, hogy a steam gyökérkönyvtárában benne van-e a Steam.dll fájl.

Matie
2018-04-07, 15:46
Egy csónakban evezünk, valami oknál fogva most nekem sem indul el a Rise, holott pár napja még működött rendesen. Annyit sikerült elérnem, hogy bepipáltam, hogy DX12-t használjon és úgy elindult, de aztán összeomlott. Ezeket érdemes megpróbálnod, én is kipróbálom mindjárt:


ha Windows 10-et használsz, az indítóképernyőn engedélyezd a DX12-t
validáld a játékfájlokat: jobb klikk a játékra a könyvtárban - Tulajdonságok - Helyi fájlok fül - "Játékfájlok épségének ellenőrzése" gomb
ha a Dokumentumokban elrejtetted a Rise of the Tomb Raider mappát, állítsd vissza
próbáld adminisztrátorként futtatni a Steamet
próbáld meg úgy elindítani a játékot, hogy nem a Steamen keresztül, hanem egyenesen a játékkönyvtárból (ezt gyorsan megtalálhatod úgy, ha jobb klikkelsz a játékra a Steam könyvtárban - Tulajdonságok - Helyi fájlok fül - Helyi fájlok megtekintése gomb)
szintén a játékkönyvtárban van egy _CommonRedist mappa, futtasd az itt található telepítőket
ha Bitdefendert használsz, az blokkolja a játékot, add hozzá a játékot kivételként
ha semmi nem működik, telepítsd újra a játékot.


Szerk.: nekem újra kellett telepíteni, az megoldotta.

kara
2018-04-17, 20:20
Hellosztok!:)
A PC-s V1.02-es magyarosítást szerettem volna letölteni de 300-400-megabájt környékén többszöri próbálkozások után mindig azt írja ki a "letöltés megszakadt".:angry:
A megoldást előre is köszönöm.:cool:
Üdv: Kara

Matie
2018-04-17, 21:23
Szia kara! :)

Próbáld ezen a linken: (katt) (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v102.exe) Ha nem megy, írj, és megoldjuk.

kara
2018-04-17, 21:45
Szia kara! :)

Próbáld ezen a linken: (katt) (https://tombraiders.hu/files/demo/Rise%20of%20the%20Tomb%20Raider/RotTR_20_Year_Celebration_hun_v102.exe) Ha nem megy, írj, és megoldjuk.

Hello Matie!:)
Köszi a választ és a segítséget. Amit megadtál onnan sikerült letölteni a legújabb magyarosítást PC-hez.:jumper:
Üdv: Kara:D

kara
2018-04-17, 22:15
Hellosztok!:)
A (RotTR_20_Year_Celebrarion_hun_v1.02)-es legújabb magyarosítást PC-re telepítettem a (steam/steamapps/cammon/Rise of the Tomb Raider) könyvtárba. Franciára állítva franciául jelenik meg.:angry:
Az (1.0.813.4)-es legújabb verziószámú játékhoz jó a magyarosítás. Honnan tudjam, hogy milyen verziószámú a Rise of the Tomb Raider, hol írja ki?:o
A megoldást előre is köszönöm.:D
Üdv: Kara

drlecter
2018-04-17, 22:34
Hellosztok!:)
A (RotTR_20_Year_Celebrarion_hun_v1.02)-es legújabb magyarosítást PC-re telepítettem a (steam/steamapps/cammon/Rise of the Tomb Raider) könyvtárba. Franciára állítva franciául jelenik meg.:angry:
Az (1.0.813.4)-es legújabb verziószámú játékhoz jó a magyarosítás. Honnan tudjam, hogy milyen verziószámú a Rise of the Tomb Raider, hol írja ki?:o
A megoldást előre is köszönöm.:D
Üdv: Kara

Szia kara! :)

Nézd meg a Rise indító képernyőjét, ha jól emlékszem, akkor a jobb alsó sarokban fogja kiírni a verziószámot, úgy pedig le tudod ellenőrizni.

sum-blink
2021-06-06, 14:28
Sziasztok!

Volt valakinek gondja PC-n Anti Alisanggal? Nekem sajnos van, max élsimítással is recések az élek és az árnyékok. A gépigény bőven megvan hozzá. Köszönöm.

Matie
2021-06-10, 01:30
Szia!

Ha jól emlékszem, az az általános konklúzió, hogy a játékban simán vacak az élsimitás, nekem is szúrta a szemem, sajnos sose javították ki. Alternatív megoldásként használhatsz Reshade-et, vagy downsamplinget.