PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános TOMB RAIDER társalgó



oldal : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

sgtGiggsy
2013-03-11, 14:33
sgtGiggsy!
Már előre is köszi a jelentkezést. Már az alap történettel is bajban vagyunk. Nincs aki lefordítsa. Ha bevállalod, ..... hát nagy köszönet.
A cutscenekkel kellen kezdeni, majd a pályánkénti dokumentumokkal.
Biztos bevállalod? Nagy meló ám. :)

Tudom, hogy nagy meló, fordítottam már könyvet is, és az sem kicsi :) A TR-nek nagyon jó szöveganyaga van, amivel szívesen dolgoznék. Gondolom nem egyedül lennék fordító, de ha mégis, itt azért nem akkora szöveganyagról van szó, mint egy Elder Scrolls, vagy Dragon Age esetében.


Szia, rajta vagyok ;)

Röviden:

A Guardian of Light-tal párhuzamosan készül a TR fordítás (A GoL-hoz már viszonylag kevés fejlesztés kell, bár a betűket tartalmazó kép felülvágása még nincs megoldva).
A TR-es fordítással (márhogy a fordítóprogrammal) odáig akarok eljutni elsőre, hogy ki lehessen szedni az összes szöveget, hogy ki tudjam adni fordításra.
Más a bigfile-ok formátuma, sajnos sok kisebb-nagyobb meló van az előző részekhez képest, de még nem ütköztem elháríthatatlan akadályba.
Tegnap este szállt el pár órányi melóm (mentés közben elszállt a gép, és kinullázta teljesen a fájl, amin dolgoztam), de még lehet, hogy menthető a dolog (.NET-es program lévén a forráskód visszanyerhető a fordított exe-ből).

A magyaritasok.hu-n csináltam a Guardian of Light-hoz topicot, amint lesz valami kézzelfogható az új résszel kapcsolatban csinálok ahhoz is, ahol nagyjából heti rendszerességgel vezetem, hogy hol tart a fejlesztés.

A szövegfordításokat nem tudom hogy lenne érdemes szervezni: Lehet, hogy kidobom közösségi fordításra, aztán a kész anyagokat egy szűkebb körnek kéne lektorálni illetve kifejezések, nyelvezet tekintetében egyformára hozni.

Szívem szerint az új részt részesíteném előnyben, de a GoL fordításért már ütik a fejem :(

Szerintem itt talán nem akkora gond a szövegfordítás rész. Nem hiszem, hogy megérné nagy közösség részére kiadni, max két-három emberes munkának mondanám így első ránézésre. Sőt, megkockáztatom, hogy ha valaki jobban nekifekszik, pár hét alatt egyedül is be lehet fejezni. A macerásnak ebben az esetben inkább a te munkarészed tűnik a kódban való machinálással.

zsolt
2013-03-11, 14:49
Tudom, hogy nagy meló, fordítottam már könyvet is, és az sem kicsi :) Tudom, DA, megvolt ;)

Szerintem itt talán nem akkora gond a szövegfordítás rész. Nem hiszem, hogy megérné nagy közösség részére kiadni, max két-három emberes munkának mondanám így első ránézésre. Sőt, megkockáztatom, hogy ha valaki jobban nekifekszik, pár hét alatt egyedül is be lehet fejezni. A macerásnak ebben az esetben inkább a te munkarészed tűnik a kódban való machinálással.
Inkább az a lényeg, hogy jól legyen lefordítva. Sok történelemmel kapcsolatos szöveg van benne, és ott mellé lehet nyúlni. Majd meglátjuk, hogy mekkora lesz a fordítandó anyag, és utána többet tudunk :)

Milan
2013-03-11, 15:15
Ha még van szabad hely a csapatban, én nagyon szívesen jelentkeznék a fordítóbrigádba. :)
Talán néhány kisebb szöveg fordításában tudok segíteni. :)

sgtGiggsy
2013-03-11, 16:08
Ha még van szabad hely a cspatban, én is jelentkeznék a fordítóbrigádba. Talán néhány kisebb szöveg fordításában tudok segíteni. :)
Én is csak jelentkeztem, hogy ha lesz, akkor... Rajtam nem múlik semmi, én szívesen vennék társakat :)


Tudom, DA, megvolt ;)

Inkább az a lényeg, hogy jól legyen lefordítva. Sok történelemmel kapcsolatos szöveg van benne, és ott mellé lehet nyúlni. Majd meglátjuk, hogy mekkora lesz a fordítandó anyag, és utána többet tudunk :)

A DA óta volt még pár. Tesó kódex, aztán a Bro on the Go, legutóbb a Vonzás szabályai, most pedig a Láncreakció (utóbbi kettőt felesben fordítom a párommal) Szóval a DA óta szerintem még fejlődtem is :)

Amíg ki nem derül, hogy mi lesz a játék fordítással, belefogtam a Tomb Raider - Begining fordításába :)

Roli
2013-03-11, 16:11
Amíg ki nem derül, hogy mi lesz a játék fordítással, belefogtam a Tomb Raider - Begining fordításába :)

No arra én is nagyon kíváncsi lennék, szívesen publikálnám, ha nem gond, a többi képregény között (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=819&Itemid=117). :D

sgtGiggsy
2013-03-11, 16:31
No arra én is nagyon kíváncsi lennék, szívesen publikálnám, ha nem gond, a többi képregény között (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=819&Itemid=117). :D

Nem is azért álltam neki, hogy itt porosodjon a gépemen :)

Roli
2013-03-11, 16:35
:D:D :thumb:

Marsze21
2013-03-11, 16:42
sgtGiggsy!
Már előre is köszi a jelentkezést. Már az alap történettel is bajban vagyunk. Nincs aki lefordítsa. Ha bevállalod, ..... hát nagy köszönet.
A cutscenekkel kellen kezdeni, majd a pályánkénti dokumentumokkal.
Biztos bevállalod? Nagy meló ám. :)

Hogyha lehetne akkor én is segítenék :) középfokum van angolból úgyhogy ha elkülditek a szöveget, szívesen lefordítom :)
Természetesen ha még lehet jelentkezni

BobaFett
2013-03-11, 18:30
Minden elismerésem nektek, akik belevágnak egy ilyen komoly munkába mint a magyarítás ! Szurkolok hogy minnél elöbb összejöjjön. Azt lehet tudni, hogy fog menni minden verzióval ? (steam, dobozos, stb.)

Rumplestillskin
2013-03-11, 19:07
Nekem hamarosan lesz nyelvizsgám :) Ha akarjátok majd fordíthatok én is, kisebb szövegeket. :D

zsolt
2013-03-11, 19:08
Azt lehet tudni, hogy fog menni minden verzióval ? (steam, dobozos, stb.)
A dobozos is ugyanaz, mint a Steam-es.

Sveby
2013-03-11, 19:09
Nekem hamarosan lesz nyelvizsgám :) Ha akarjátok majd fordíthatok én is, kisebb szövegeket. :D

Miért, csak nyelvvizsgával engedik meg? :p

Rumplestillskin
2013-03-11, 19:14
Miért, csak nyelvvizsgával engedik meg? :p

Neem, de azért ugy jobb a benyomás.. na érted??:DD

sgtGiggsy
2013-03-11, 19:32
Neem, de azért ugy jobb a benyomás.. na érted??:DD

A fordítás az nagyobb részt szól az írástudásról, mint a nyelvismeretről. Nekem nem is volt nyelvvizsgám, mikor nekiláttam az első fordításomnak :))

Matie
2013-03-11, 19:47
Én is szívesen segítenék a fordításban, ha lesz hely. :) (Mondjuk fordítandó szöveg az van bőven.)

sgtGiggsy
2013-03-11, 20:24
Én is szívesen segítenék a fordításban, ha lesz hely. :) (Mondjuk fordítandó szöveg az van bőven.)

Akkor már csak olyan kéne, aki koordinálja az egészet :)

Roli
2013-03-11, 20:27
^ Szerintem zsolt lesz, aki koordinálni fogja. :)
Én meg majd megcsinálnom a privát topicot neki. :)

Géé
2013-03-11, 20:55
Elérhető Steamen az 1.0.718.4-es patch, amiben számtalan dolgot javítottak (http://forums.eidosgames.com/showthread.php?p=1876644#post1876644), hogy a Tomb Raider jobban fusson.

Ügye automatikusan lejött az új patch a TR-hez és igen NVIDIA kártyával rendelkezőknél, én amit észrevettem, hogy az eső és a köd effekt sokkal erőteljesebb és szebb lett.
Eddig se láttam már a sok esőtől és a ködtől semmit, most aztán meg végképp :D ... na de azért most már végre SÜT A NAP :D Amúgy nagyon jó, még 20% lehet elsietve mondtam, hogy aki keresgél, kutat és sírokat tár fel, megtalálja benne a régi TR-t mert igen, amúgy! De tényleg más, sok benne az akció és gyilok... mondjuk engem nem zavar, egyenlőre imádom, és jó érthető minden benne, fejlesztgetés stb...
Még csak 39%-nál tartok, de időm így engedi és nem sietek előre, gyűjtök és felfedezek szépen mindent... :)

Vandusss
2013-03-11, 22:56
Sziasztok! :)

Annyira nagyon bejött ez az új Tomb Raider, hogy nem bírok aludni se :D Pedig nagyon féltem, hogy ezzel az új Lara ötlettel csak elszúrják a játékot, de minden tökéletes a grafikától egészen a játékmenetig *.*

Érdeklődni szeretnék, hogy fontolóra vettétek a magyarítást? :)

Roli
2013-03-11, 23:00
Szia! :)

Igen, olvass pár kommenttel feljebb, már vannak is jelentkezők. :)

Vandusss
2013-03-11, 23:02
Ja igen, tényleg, nem olvastam vissza ^^ Köszönöm szépen, ez remek hír :P

Marsze21
2013-03-12, 15:40
:O most találtam meg egy relikviát....
Az azért elég beteg, hogy roth az apja reyes lányának :OOO

OSZRichard
2013-03-12, 17:47
A képregényből csak egy rész van:kratz:?

sgtGiggsy
2013-03-12, 18:33
A képregényből csak egy rész van:kratz:?

A reboothoz igen, csak egy rész van. Azt nem tudom, hogy terveznek-e majd többet is.

Rumplestillskin
2013-03-12, 18:36
Szerintetek ennek mi lesz a folytatása? Bemutatják-e az idei E3-on??:DDD Nagyon kivi vagyok!!:DDD
I'm not going home. :) Ez a végén jó volt:D

sgtGiggsy
2013-03-13, 01:06
A reboothoz igen, csak egy rész van. Azt nem tudom, hogy terveznek-e majd többet is.

Hülye vagyok. Most láttam meg a képregény végén, hogy lesz belőle következő. Szóval egyelőre csak egy rész van, de nem sokára jön majd a folytatás. A fordítás amúgy olyan 50%-os állapotban van ehhez a megjelent füzethez :)

Thak
2013-03-13, 08:15
Egyébként mikor játszódik a történet? Mert ha Lara születésnapját veszem alapul, akkor olyan 1989 körül, de akkor se olyan kézikamerák nem voltak, amit Lara néz a tábortűznél, sem számítógépnerdek... Továbbá azok az 1987-es feljegyzések a szigeten is elég öregnek tűnnek ahhoz, hogy csak két évesek legyenek.

Vagy már ez is megváltozott? Az életrajzaiba már kezdek belegabalyodni... eredeti, filmek, képregények, NewGen, és a mostani?

zsolt
2013-03-13, 08:17
Érintőképernyős mobiltelefonja van (ld. trailer)

...és úgy kezdődik az új rész, hogy felejts el mindent, amit Laráról tudsz :)

Fura, de ez van :)

sgtGiggsy
2013-03-13, 11:13
Egyébként mikor játszódik a történet? Mert ha Lara születésnapját veszem alapul, akkor olyan 1989 körül, de akkor se olyan kézikamerák nem voltak, amit Lara néz a tábortűznél, sem számítógépnerdek... Továbbá azok az 1987-es feljegyzések a szigeten is elég öregnek tűnnek ahhoz, hogy csak két évesek legyenek.

Vagy már ez is megváltozott? Az életrajzaiba már kezdek belegabalyodni... eredeti, filmek, képregények, NewGen, és a mostani?

A newgen életrajzában törölték a születési évét, tehát már az előző három játékban sem volt meghatározva a pontos kora.

avalon
2013-03-13, 11:15
A játék egyszeruen csodálatos!!!!!!! Igaz nem a legjobb gépem van hozzá, de mégis nagyon jó!!!! Csakis ajánlani tudom mindenkinek :) Alifg várom, hogy megkapjam xbox-ra is :D

zsolt
2013-03-13, 11:17
A newgen életrajzában törölték a születési évét, tehát már az előző három játékban sem volt meghatározva a pontos kora.

Pont annyira kortalan, mint James Bond ;)

Én, mióta részenként más az arca, a gesztikulációja, sokszor a hangja, vagy épp a kastélya(!) nem nagyon keresek összefüggéseket a részek között :)

avalon
2013-03-13, 11:18
Egyébként mikor játszódik a történet? Mert ha Lara születésnapját veszem alapul, akkor olyan 1989 körül, de akkor se olyan kézikamerák nem voltak, amit Lara néz a tábortűznél, sem számítógépnerdek... Továbbá azok az 1987-es feljegyzések a szigeten is elég öregnek tűnnek ahhoz, hogy csak két évesek legyenek.

Vagy már ez is megváltozott? Az életrajzaiba már kezdek belegabalyodni... eredeti, filmek, képregények, NewGen, és a mostani?
Hát én ugy tudom, hogy 2013-ban és Lara 1995 ben szuletett :)))

sgtGiggsy
2013-03-13, 11:42
Hát én ugy tudom, hogy 2013-ban és Lara 1995 ben szuletett :)))

95-ben semmiképp sem születhetett, mert már elvégezte a fősulit.


Pont annyira kortalan, mint James Bond ;)

Én, mióta részenként más az arca, a gesztikulációja, sokszor a hangja, vagy épp a kastélya(!) nem nagyon keresek összefüggéseket a részek között :)

Az összefüggések megvannak, csak generációváltásonként vesznek el :D Még mindig jobb a helyzet, mint a Hegylakónál, ahol még a mozifilmeket sem lehet hatalmas lyukak nélkül összepasszítani :D

avalon
2013-03-13, 11:44
jah tényleg xDDDDDD De nem az volt, hogy itt 18 éves? :3

sgtGiggsy
2013-03-13, 11:58
jah tényleg xDDDDDD De nem az volt, hogy itt 18 éves? :3

Eleinte mintha tényleg lett volna ilyesmiről szó, de akkor még arról is beszéltek, hogy másokat is kell majd irányítani Larán kívül. Későbbről már olyasmi rémlik, hogy 21 évesnek írták (bár a fősuli elvégzése akkor is minimum kérdéses, mondjuk az angol iskolarendszerről nem sokat tudok.)

Corty
2013-03-13, 12:06
Szerintem egy jó fejhallgatóval maximalizálódik az izgalom... Mintha ott lenne az ember :)Még csak az elején járok, de ilyen izgalmas játékmenetet régen tapasztaltam :D

Sveby
2013-03-13, 12:36
Eleinte mintha tényleg lett volna ilyesmiről szó, de akkor még arról is beszéltek, hogy másokat is kell majd irányítani Larán kívül. Későbbről már olyasmi rémlik, hogy 21 évesnek írták (bár a fősuli elvégzése akkor is minimum kérdéses, mondjuk az angol iskolarendszerről nem sokat tudok.)

A Svájci Leányiskolát 21 évesen végezte el, tehát így eléggé reális lenne az eredeti sztorihoz, de így is van belekötnivaló. :D

sgtGiggsy
2013-03-13, 13:39
A Svájci Leányiskolát 21 évesen végezte el, tehát így eléggé reális lenne az eredeti sztorihoz, de így is van belekötnivaló. :D

Hát igen, csak ott a szülei pénzelték, itt pedig már jó ideje halottak. Végülis az alappillérek hasonlóak... Egyébként nem olyan nagy baj, hogy az eredeti életrajzot átírták, mert oltári nagy baromságok voltak benne. A második verzió már jó volt, csakhát abba nem lehetett volna beilleszteni ezt a reboot-ot.

Sveby
2013-03-13, 13:42
Hát egyáltalán nem hasonlók hogyha a Von Croy-os részt nézzük. :D Az eredeti életrajz nekem jobban tetszik. :D

sgtGiggsy
2013-03-13, 14:02
Hát egyáltalán nem hasonlók hogyha a Von Croy-os részt nézzük. :D Az eredeti életrajz nekem jobban tetszik. :D

Von Croy mondjuk tényleg hiányzik. Nagyon jó karakter volt, és igen dicstelen véget adtak neki az AoD-ben :/ Nekem az eredeti életrajzzal inkább az volt a problémám, hogy olyan baromságok is belekerültek, hogy Lara olyan könyveket írt, mint pl: "Egy Tyrannosaurus tátog a fejem mellett" Az ilyen marhaságok mindig idegesítettek benne. Viszont a reboot után még vissza lehet tenni Von Croy-t. Lara ugyebár keleti történelmet tanult az egyetemen, simán lehetne Von Croy az ő professzora, akivel később még lesz valami kalandja (akár közös oldalon, akár egymás ellen)

Sveby
2013-03-13, 14:12
Mivel nincs Core Design, nincs Von Croy. Nem sajnáltam az AoD-ban. :p Lehet hogy csak 'fun'-ból írtak bele ilyet, de tényleg tátogott a feje mellett. :D Az volt az igazi TR érzés. <3

Corty
2013-03-13, 14:44
Aki végigjátszotta az új TR-t, mi a véleménye azzal kapcsolatban, hogy végigjátszaná-e mégegyszer, vagy akár többször is?
Volt annyira jó, hogy megér még x végigjátszást? Vagy mindenki ööszegyűjtött mindent elsőre, és megy a polcra?

Rumplestillskin
2013-03-13, 14:47
Aki végigjátszotta az új TR-t, mi a véleménye azzal kapcsolatban, hogy végigjátszaná-e mégegyszer, vagy akár többször is?
Volt annyira jó, hogy megér még x végigjátszást? Vagy mindenki ööszegyűjtött mindent elsőre, és megy a polcra?
dehogy kerül a polcra!!:DD ezt nem lehet megunii:) és igen, többször is végigjátszom.:):D

Corty
2013-03-13, 15:20
dehogy kerül a polcra!!:DD ezt nem lehet megunii:) és igen, többször is végigjátszom.:):D

Úgy érzem én is végigjátszom még párszor:D
Nem feltétlenül találok meg mindent 100%-osan, de csak végső esetben nézem a térképet, hogy mi hol van. A mountain village-nél nem találom az egyik sírt:jumper:
De keresem míg meg nem találom:o

sgtGiggsy
2013-03-13, 15:31
Úgy érzem én is végigjátszom még párszor:D
Nem feltétlenül találok meg mindent 100%-osan, de csak végső esetben nézem a térképet, hogy mi hol van. A mountain village-nél nem találom az egyik sírt:jumper:
De keresem míg meg nem találom:o

Nekem is lesz vele pár végigjátszás. Úgy utáltam, mikor vége lett. Az Underworld nem tudott ennyire berántani, az a mai napig egy végigjátszással áll a polcomon. Mondjuk nekem a 100% nem lett meg, a challange-ek közül csak azokat csináltam meg, amikbe tényleg szó szerint belebotlottam. Az ilyenfajta dolgokért soha nem rajongtam, pláne, hogy az értük kapott díj is inkább csak jelképes, de mondjuk a 95% így is sikerült.

Thak
2013-03-13, 16:18
Aki végigjátszotta az új TR-t, mi a véleménye azzal kapcsolatban, hogy végigjátszaná-e mégegyszer, vagy akár többször is?

Éppen újrajátszom :D 75% lettem térkép nélkül, most megpróbálom jobban. Dinamikus és szép a játék, most acsikat (achievement) akarok gyűjtögetni. Azt már máshol is szerettem. Pl a közelharci kivégzéseket megcsinálni. Eddig mindenkit szétlőttem íjjal messziről, ha közel jöttek, akkor handgun headshot... most lőn közelharc. Finish him!:clown: (Elvből nem használok sose snipert meg puskát, csak ha nagyon muszáj, mert képtelen vagyok célozni akármi miatt. Ja meg abból is van acsi, szóval.)

Az élettörténetről: engem aztán nem zavar, hány verziója van, csak valami közös pillért találjak, és ne legyen gyökeresen más személyisége. Az oldgenekből magánakvalónak ismertem meg Larát, a newgenben meg igen barátkozósnak tűnik...
Szóval ha most 21 éves... na ne már, hogy én legyek az öregebb xD

Rumplestillskin
2013-03-13, 18:28
^ Szerintem zsolt lesz, aki koordinálni fogja. :)
Én meg majd megcsinálnom a privát topicot neki. :)

:offtopic: Akkor én is kapok egy kicsi fordítási lehetőséget? Vagy nem? :o:o:o
(Nem sértődöm meg ha nem.)

sgtGiggsy
2013-03-13, 18:57
:offtopic: Akkor én is kapok egy kicsi fordítási lehetőséget? Vagy nem? :o:o:o
(Nem sértődöm meg ha nem.)

Biztos kapsz, csak ne kelljen veled alkudozni :D :D :D

OBig
2013-03-13, 19:54
No még egyszer a fordításról. Akik bevállalnának melót, kérem írjanak priviben. Lehet választani. a pályákon levő írott dokumentumokat is le kébne fordítani, és akik jobban tudnak angolul, bevállalhatnának cutsceneket is.

BobaFett
2013-03-13, 21:27
Arról tudni valamit, hogy mikor jön valami komolyabb DLC ? esetleg új rész ? Gondolom azt elfelejthetjük hogy évente új rész mint régen :)

Kacsa
2013-03-13, 22:05
Háát, kijátszottam én is. A végén a duplapisztolyos rész nagyon bejött, mondom "áh végre".
Sokkal, de sokkal jobban örültem volna neki, ha ennek a játéknak nem TR lesz a címe.
Egy tökéletes új sorozat elejét láthattuk volna, nem is annyira bugos, hosszra bezony elmegy (mai standardek...), izgi, szerethető főhősnő (aki hasonlít Lara Croftra), klassz történettel. De így.... akárki akármit mond, engem még mindig zavar ez a reboot. Már csak ilyen csökevényes vagyok.
De a maga a játék, hát mondhatni enyhén kellemesen csalódtam.
Az újrajátszásról annyit, hogy b@szottul nincs kedvem GPS-eket vagy miket gyűjtögetni, nem motivál az engem. ^^"
Sztem ez mindenképp negatívum.... hogy ha kijátszottad, mehet a polcra.... mert szerintem mehet.
Sebaj, a történeti része igen rendben volt, vannak egészen jó pillanatai. :)

A sírrablásról meg......... Istenem, hol vannak ebben a játékban sírok? Azért kérem, ha egyszer Tumb Rédör a neve. És nem, nem vagyok hülye. Megtaláltam és "kiraboltam" mindegyik sírt, de meg kell mondjam, egy sír nem egy puzzle-ből áll. Ez fix.
Na mindegy, sose fogunk már igazi sírrablást látni, hacsak nem játsszuk újra a régebbi részeket.

zsolt
2013-03-13, 22:14
Magamat tudom idézni:


Manapság már nem lehetne eladni a TR1 történetét. Az új részeken minden az utolsó apróságig megtervezett, megkomponált, megkoreografált. Nem 2 geek srác agymenéséből kerekedik a történet, hanem szaktekintélyek írják a játék forgatókönyvét, tornászokkal, kaszkadőrökkel készül a motion capture, világhírű zeneszerző írja a zenét.. soroljam? :)
Nehéz vagy sem, manapság az a réteg, aki elolvadt azért, hogy napokig bolyonghasson egy egyébként 20 perc alatt bejárható területen kiutat keresve, egyszerűen nem tudná kitermelni a 20 percen keresztül görgetett stáblista bérét, és sohase generálna 48 óra alatt 1 000 000 eladott példányt.

Éppen ezért az a TR, amit most játszunk már sose lesz olyan, amilyen volt. Legalábbis a hivatalos anyagok.

OBignek teljesen igaza van, hogy ezek a játékok már nem Tomb Raiderek, ha szigorúan azokat a jegyeket vesszük figyelembe, amik alapján ismertté vált a játék.
A grafikai újítások és a TPS újdonsága, amit a sorozat jelentett a korában a 3. résszel elmúlt, a Chronicles tisztán üzleti megfontolásból készült, az Angel of Darkness környékén pedig teljesen elveszett.

Boldogabbak lettünk volna-e, ha az EIDOS lefújja az AoD kiadását, a brand-et megszüntetni?
Boldogabbak lettünk volna-e, ha az AoD után döntenek úgy, hogy nem lesz több epizód?
Ha ti hoznátok olyan döntést, ami a sorozat jövőjét határozná meg, merre indulnátok?

Akik keseregnek azon, hogy mivé lett az eredeti TR, mit tennének azért, hogy a boltok polcáról ne a Far Cry 3 kerüljön a kosárba, hanem Tomb Raider?

Szerintem a mai kor ízlését, igényeit, technikáját kisebb-nagyobb hibákkal, de sikeresen adaptálja a játék a TR hangulatba.
Nekem inkább a Tomb raided szöveg hat trének, kiváltképp, hogy nem sírboltokat pakol ki - ahogy te is említetted. :)
De ez egy első kaland, mintegy kedvcsináló - neki - nem kell rögtön frigyláda, piramisok. :)

sgtGiggsy
2013-03-13, 23:22
Magamat tudom idézni:

Szerintem a mai kor ízlését, igényeit, technikáját kisebb-nagyobb hibákkal, de sikeresen adaptálja a játék a TR hangulatba.
Nekem inkább a Tomb raided szöveg hat trének, kiváltképp, hogy nem sírboltokat pakol ki - ahogy te is említetted. :)
De ez egy első kaland, mintegy kedvcsináló - neki - nem kell rögtön frigyláda, piramisok. :)

Nekem is tetszik, pedig már idestova 15 éve vagyok TR rajongó. Sajnos azt el kell fogadni, hogy a mai világban már nem készülnek olyan játékok, mint a régi széria volt. De azért ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy azokon is sokat szépítenek az emlékek. A TR1 igazi újdonság volt, de utána a negyedik részig csak annyit fejlődött, mint mostanság a rendes évi CoD epizód. A negyedik jó lett, igazi kemény fejtörőkkel, de aztán az ötödik már tényleg a nagyon nem kellett volna, kategória. Az AoD az én szememben nem TR, soha nem is volt az. Sokkal inkább olyan volt, mintha egy Parasita Eve epizódban Lara Croft-ot tették volna meg főszereplőnek. Az új trilógia már tetszett, bár az Underworld azért már hozta azt a lagymatagságot, amit pl a TR3. Ezek után jött a reboot, ami szerintem kifejezetten jó lett. Persze sok mindenben eltér az eredeti szériától, de szellemiségében elég hasonló lett. Ha csak egy kicsit visszább vettek volna a harcból a gondolkodós részek javára, tökéletes lenne. Vannak hibái, de az út, amin elindultak vele, nem rossz. A mai játékokhoz képest van olyan gondolkodós, mint a régi széria volt a kortársaikhoz viszonyítva. Mondjuk ez nem az új TR dicsérete, hanem a mai játékok kritikája...

Thak
2013-03-13, 23:44
Miért nem voltak tombok azok a sírok? Nem feltétlenül jelent monumentális sírboltokat, vagy óriási kriptákat ez a szó.
Azt meg Lara is magyarázgatta, hogy "oltár", meg áldozati "kripta". Egy dolog, hogy nem teljesen nézett ki úgy, ahogy megszoktuk, ráadásul egész primitív és erőszakos hatást keltett. Na de az egész sziget olyan volt, és nem a sokezer éve letűnt yamatai nép hátramaradt cuccait láttuk azokban, hanem a "helyiek" barbár imádatát. Csak aztán meg amilyen fellengzős neveket kaptak ezek a sírok, hát... ellentmondásos.

Tény, hogy kevés volt belőlük, és nem voltak nehezek sem, de legalább voltak.

Ami nagyszerű lehetőség lett volna egy igazi befejező, epic sírra, az a hegy tetején levő templomszerűség... De az egész totál szét volt esve, meg áhh... Pl lehetett volna tisztelgésszerűen úgy megcsinálni a végső harcot, mint anno Natlával...

Számomra a harcok mennyisége pont elégséges, kevesebb nem lenne jó, többet elbírna, csak igazodjon a történethez.

Szerintem illik a címe hozzá. Tomb Raider - Survivor is Born. Pont a záróanimáció vezeti fel, hogy miért is kapta ezt a címet. Lara onnantól már nem tekinti gyerekmeséknek a legendákat.

Mosatnában ez a sztenderd, hogy csinálnak egy történetet, és azon kersztülvisznek... Nem játszol, és megyeget a történet, hanem erőszakosan belenyomnak a sztoriba. Valakinek vagy bejön, vagy nem.
(pl aki nem olvasgatja el a naplóbejegyzéseket, az akár teljesen értetlenül is állhat azelőtt, hogy Lara miért adott puszit Alexnek, mielőtt otthagyta.)

Robbie
2013-03-13, 23:44
Magamat tudom idézni:



Szerintem a mai kor ízlését, igényeit, technikáját kisebb-nagyobb hibákkal, de sikeresen adaptálja a játék a TR hangulatba.
Nekem inkább a Tomb raided szöveg hat trének, kiváltképp, hogy nem sírboltokat pakol ki - ahogy te is említetted. :)
De ez egy első kaland, mintegy kedvcsináló - neki - nem kell rögtön frigyláda, piramisok. :)
Hát valamivel el kellett adni, de kitudja lehet egy újabb trilógia veszi kezdetét ahol már lesznek inkább sírok :)
Egyébként egyet értek veled most erre van igény, pörgősebb, akció dúsabb, kaland játékra ami be is jött :)

avalon
2013-03-14, 16:14
kb. 20 percel ezelőtt végig vittem a játékot :D :D :D Egyszeruen FANTASZTIKUS votlt! Nem is emlékszem mikor volt ilyen jó élményem egy játék kivégzésével :D :D :D :D Csakis AJÁNLANI tudom :*

OSZRichard
2013-03-14, 17:48
Ez nem gyors egy kicsit a játékkal játszani kell, minél jobban kiélvezni:o.

Robbie
2013-03-14, 18:55
Köszönjük sgtGiggsy a fordítást!
Majd elolvasom csak bele bele néztem,de rég láttam már ilyen csúnya karaktereket xD

sgtGiggsy
2013-03-14, 20:11
Köszönjük sgtGiggsy a fordítást!
Majd elolvasom csak bele bele néztem,de rég láttam már ilyen csúnya karaktereket xD

Szívesen, remélem jól sikerült a fordítás :)

A csúnya karakternél a betűtípusra gondolsz, vagy a rajzokra? A betűtípusnál igyekeztem az eredetihez lehető leghasonlóbbat használni. Ha az utóbbi, akkor egy véleményen vagyunk, főleg a képregény második felét illetően. Az első felében még elmegy, a második felének rajzolója viszont valami rettenet. Egyrészt nem értem, hogy mi szükség volt egy füzeten belül két rajzolót is használni, de ha már így tettek, legalább hasonló stílusúakat választottak volna. A második felében Lara néhány képen nem hogy nem szép, hanem kifejezetten csúnya :/

BobaFett
2013-03-14, 20:12
Az újrajátszásról annyit, hogy b@szottul nincs kedvem GPS-eket vagy miket gyűjtögetni, nem motivál az engem. ^^"

Érdekes ezt töled olvasni. Bár nem régóta járok ide, de hozzászolásaid számát tekintve elég nagy fan lehetsz teis :) Szóval szerintem jó dolog visszamenni ilyesmiket gyüjteni. bár igaz ami igaz ez a gps cache, elég értelmetlen dolog lett, jobbat is kitalálhattak volna, ennyi erővel kutyasz@rt is gyüjthetnénk :)

Robbie
2013-03-14, 20:26
Szívesen, remélem jól sikerült a fordítás :)

A csúnya karakternél a betűtípusra gondolsz, vagy a rajzokra? A betűtípusnál igyekeztem az eredetihez lehető leghasonlóbbat használni. Ha az utóbbi, akkor egy véleményen vagyunk, főleg a képregény második felét illetően. Az első felében még elmegy, a második felének rajzolója viszont valami rettenet. Egyrészt nem értem, hogy mi szükség volt egy füzeten belül két rajzolót is használni, de ha már így tettek, legalább hasonló stílusúakat választottak volna. A második felében Lara néhány képen nem hogy nem szép, hanem kifejezetten csúnya :/
Szereplőkre gondoltam, borzasztó.. :S

sgtGiggsy
2013-03-14, 20:28
Karakterekre/szereplőkre gondoltam borzasztó.. :S

Szerintem is az :/ Az a durva, hogy pl Jonah szerintem totál felismerhetetlen. A régi TR képregényeket mintha ügyesebb rajzolókkal készíttették volna.

Roli
2013-03-14, 20:35
Látszik, hogy ezt csak előrendelői ajándéknak szánták, nem pedig profitálni szerettek volna belőle. :/ Nos, meg is lett az eredménye... régi képregények ehhez képest... - ég és föld a kettő. :)

De legalább a sztori jó. :) Így meg hogy magyar, pláne. :)

Marsze21
2013-03-14, 20:36
Szerintem is, szegény Larát annyira el***szták, hogy most már tényleg tiszta Angelina Jolie :D

zsolt
2013-03-14, 20:49
azon csodálkozok, hogy XNA vonalon még nem készült képregény

Marsze21
2013-03-14, 21:06
azon csodálkozok, hogy XNA vonalon még nem készült képregény

Igazából nem tudom, hogy érted, de én már valahol láttam, hogy készülőben van valami ilyesmi hivatalos, asszem deviantart-on volt.

sgtGiggsy
2013-03-14, 21:20
Szerintem is, szegény Larát annyira el***szták, hogy most már tényleg tiszta Angelina Jolie :D

Mondjuk egyik-másik rajzon tényleg :D Azért remélem, hogy a folytatáshoz jobb rajzolókat vesznek fel.

lilla
2013-03-14, 21:32
Olvasta valaki a mai cikket a Metropolban? :)

Roli
2013-03-14, 21:33
Nem, mi áll benne? :):)

zsolt
2013-03-14, 21:40
Igazából nem tudom, hogy érted, de én már valahol láttam, hogy készülőben van valami ilyesmi hivatalos, asszem deviantart-on volt.

akkor most tudod vagy nem? :D :thumb:

lilla
2013-03-14, 21:40
Nem, mi áll benne? :):)

írtam facen is, de majd szombat du. este fele bescannelhetem/gépelhetem, ha érdekel valakit :D

zsolt
2013-03-14, 21:41
írtam facen is, de majd szombat du. este fele bescannelhetem/gépelhetem, ha érdekel valakit :D

fénykép? :angel:

Michele
2013-03-14, 23:09
azon csodálkozok, hogy XNA vonalon még nem készült képregény

Máris beindult a fantáziám. :clown: :vlol:

Kacsa
2013-03-15, 20:04
Érdekes ezt töled olvasni. Bár nem régóta járok ide, de hozzászolásaid számát tekintve elég nagy fan lehetsz teis :) Szóval szerintem jó dolog visszamenni ilyesmiket gyüjteni. bár igaz ami igaz ez a gps cache, elég értelmetlen dolog lett, jobbat is kitalálhattak volna, ennyi erővel kutyasz@rt is gyüjthetnénk :)
hehhh. na ja. a hozzászólások számának totál nincs köze a "TR iránt érzett szeretetemhez". xDDD

_____________

az egyetlen jelenet ami tetszett a játékban az a rádiótornyos. :D de az viszont nagyon.
olyan menő ahogy ott ül fönt 300 méteren, nagyon klasszul néz ki. :)

Corty
2013-03-16, 16:27
sgtGiggsy! Köszi a fordítást! Szép munka:cool:

zsolt
2013-03-16, 16:46
Ami a collector's edition-ből kimaradt:
http://www.tombraider-game.de/images/zoom/HPGRVX/tomb_raider_nora_tschirner_006.jpg

Michele
2013-03-16, 17:32
Hmm, ismerős. Igaz-e, Roli? :D:D

Még mindig rosszul vagyok tőle. :vlol:

sgtGiggsy
2013-03-16, 17:37
sgtGiggsy! Köszi a fordítást! Szép munka:cool:

Nincs mit, szívesen. Örülök, hogy tetszik :)

Géé
2013-03-16, 20:48
Na 92%, szerintem még ~egy pálya és vége. Jó kis akció dús TR lett. :)
Bár nem mondom azért főleg GPS-eket meg a rejtett totemeket mire megtaláltam, megőszültem :)
(A sírok abszolút nem voltak amúgy nehezek, azt hittem a játék vége felé azért benehezülnek, de nem.)

BobaFett
2013-03-16, 22:25
Ilyet kérek én is majd a GOTY editionhöz...
...
Egye fene elég lesz a jobb oldali is :)

zsolt
2013-03-17, 14:19
http://img.gawkerassets.com/img/18hosj5tarx62jpg/original.jpg

Kicsit eltolták a srácok :)

sgtGiggsy
2013-03-17, 14:59
Jaj, ezt én is láttam a 9Gag-en. Egy tipikus: "You had one job" poszt :)

sum-blink
2013-03-17, 15:38
Sziasztok, írtam tesztet, ha valakit érdekel. :)

http://sumblinkdotorg.wordpress.com/2013/03/17/tomb-raider-teszt/

Rumplestillskin
2013-03-17, 15:42
Sziasztok, írtam tesztet, ha valakit érdekel. :)

http://sumblinkdotorg.wordpress.com/2013/03/17/tomb-raider-teszt/

:OO te....elmehetnél egy magazin szerkeztőjének!!! ajj nem bírom ki hogy ne kezdjek el blogot:) :D (kösziii:DD, megjött a kedvem)

sum-blink
2013-03-17, 15:45
Nagyon jól esett, köszönöm. Ahol dolgozom, ott van egy magazin. Szerintük sz*rul írok.

Rumplestillskin
2013-03-17, 16:14
Nagyon jól esett, köszönöm. Ahol dolgozom, ott van egy magazin. Szerintük sz*rul írok.
Dehogyis írsz sz**ul!! :) Nagyon jól írsz!
Ha nembaj, én is belinkelem, én is írtam tesztet. :o:o:o
http://thetombgamer.tumblr.com/post/45587241142/tomb-raider-teszt

Stranger
2013-03-17, 17:31
Sziasztok, írtam tesztet, ha valakit érdekel. :)

http://sumblinkdotorg.wordpress.com/2013/03/17/tomb-raider-teszt/
Jó lett az írás és egyetértek veled... én is elkezdtem összeszedni a gondolataimat de csak ide írom be valszeg.

sum-blink
2013-03-17, 18:13
Köszi srácok.

zsolt
2013-03-18, 19:07
index, vezércikk:
http://index.hu/tech/2013/03/18/az_ifju_lara_croft_szenvedesei/

Corty
2013-03-18, 21:53
Szerintem sokszor eléggé cinikus, bunkó a cikkíró, de ezt az indextől már megszoktam...

sum-blink
2013-03-18, 22:33
Én is... már az első mondat...

csonti
2013-03-19, 02:47
Sziasztok,

Lehet már páran nézitek a végigjátszás sorozatomat, de elkészült a játékbemutató videóm is, amit szeretnék itt is megosztani veletek. Gondolom itt mindenki már kellően ismeri a játékot, így sok újat nem fogtok hallani, de aki esetleg még nem ismeri, annak tökéletes lesz, hogy pár perc alatt képet kapjon róla. És remélem a többiek is élvezni fogják a bemutatót :)

vwrC3S0dVS8

OBig
2013-03-19, 21:59
A múlt héten volt az egyik Metro újságban:

http://treditor.hu/kepek/metro_tr.jpg

Thak
2013-03-19, 22:18
Méghogy nem bombázó. Realisztikus testhez szerintem ez az alak igenis az... De úgy látszik az újság is csak ezzel tud foglalkozni, hogy Lara mennyire ikon, és milyen a kinézete :D

Duduska
2013-03-19, 22:25
Sziasztok,

Lehet már páran nézitek a végigjátszás sorozatomat, de elkészült a játékbemutató videóm is, amit szeretnék itt is megosztani veletek. Gondolom itt mindenki már kellően ismeri a játékot, így sok újat nem fogtok hallani, de aki esetleg még nem ismeri, annak tökéletes lesz, hogy pár perc alatt képet kapjon róla. És remélem a többiek is élvezni fogják a bemutatót :)


Szia.
Mivel az én gépem még sokára lesz TR képes, így végignéztem az eddigi végigjátszásod.
Nagyon profi. Gratulálok hozzá.
Köszi az eddigi munkád.
Duduska

csonti
2013-03-19, 22:38
Szia.
Mivel az én gépem még sokára lesz TR képes, így végignéztem az eddigi végigjátszásod.
Nagyon profi. Gratulálok hozzá.
Köszi az eddigi munkád.
Duduska
Köszönöm szépen, a teljes játék fenn lesz szép lassan, így lesz mit nézni :)

BobaFett
2013-03-20, 00:17
Sziasztok,
Lehet már páran nézitek a végigjátszás sorozatomat, de elkészült a játékbemutató videóm is, amit szeretnék itt is megosztani veletek. Gondolom itt mindenki már kellően ismeri a játékot, így sok újat nem fogtok hallani, de aki esetleg még nem ismeri, annak tökéletes lesz, hogy pár perc alatt képet kapjon róla. És remélem a többiek is élvezni fogják a bemutatót :)


Hi, sokkal jobb, mint a sok önjelölt végigjátszós video készítő pistike, aki azt hiszi hogy sok f*ckolás meg érhetetlen beszéd miatt vicces. Viszont azért kicsit érezni, hogy csak felolvasva van az előre megírt szöveg, de jó úton haladsz.

Caroline
2013-03-20, 12:47
Méghogy nem bombázó. Realisztikus testhez szerintem ez az alak igenis az... De úgy látszik az újság is csak ezzel tud foglalkozni, hogy Lara mennyire ikon, és milyen a kinézete :D

Nekem is ehhez hasonló a véleményem csak másképpen megfogalmazva

OSZRichard
2013-03-20, 16:47
Igazság szerint a terminátor szerű "hentelésből" kicsit sok lett a játékban. Szerintem a legnagyobb negatívum, hogy többször is bele vagyunk kényszerítve esztelen tűzpárbajokba, tehát ilyen Larát akarnak a jövőben?!:confused:

zsolt
2013-03-20, 17:28
Igazság szerint a terminátor szerű "hentelésből" kicsit sok lett a játékban. Szerintem a legnagyobb negatívum, hogy többször is bele vagyunk kényszerítve esztelen tűzpárbajokba, tehát ilyen Larát akarnak a jövőben?!:confused:Kétségtelen, hogy nagyon sok tűzharc van, de - ami szerintem jó pont - viszonylag sok megoldható némi türelemmel csendben ;)

Hard-on volt nekem is olyan tűzharcom, ahol 3-4 óra alatt jutottam el egy mentési pontig, pedig amennyire lehetett fedezéket használtam, megpróbáltam szétválasztani az ellenfeleket, és sarkon befordulva csákánnyal vagy söréttel fogadni a felbukkanó ellent. Csak valahol mindig becsúszott egy kisebb hiba. :)

Thak
2013-03-20, 17:37
Szívesen látnék erről szavazást. Kíváncsi vagyok, hogy a régi/új TR játékosok hogyan látják ezt az akció dolgot.
Szerintem pont jó ennyi, amennyi van, főleg, hogy illik a történethez. Nem szeretnék lopakodni, és ellenségeket kerülgetni ehelyett. Viszont olyat sem szeretnék, hogy pl- nekromanta lich sírját raboljuk ki, és egy Painkillerré (http://hu.wikipedia.org/wiki/Painkiller_%28videoj%C3%A1t%C3%A9k%29) változna a játék, mert annyi zombit, csontávzat meg egyebet idézget.

Bár aki ClanBasen multizgatott div1-2-ben, annak ez nem sok, és hardon sem kihívás, aki meg a háta közepére kívánja a célozgatós, lövöldözős vacakokat, annak meg csak idegesítő... Hogy lehetne egyensúlyt teremteni?

fnorb189
2013-03-20, 19:30
Szerintem kellett ilyen mennyiségbe az akció ebbe a játékba, és kelleni is fog, véleményem az, hogy nagyon élvezetes lett, az ellen értelmes manuális célzás van ami nekem tetszik. Mivel a nehézségi szintet könnyűre is lehet állítani így ezek az akció részek hatványozottan könnyebbek lesznek, emellett számos lehetőséget adtak a készítők az ellenfél legyilkolására, robbanó hordók, gáz stb.... A fejtörők viszonylag jók voltak, igaz, hogy a korábbi TR játékosoknak nagyon könnyűek, pláne hogy telepakolták segítséggel, sírok felkutatása NAGYSZERŰ :-D. Ami a legjobb, az a hangulat... Ezt igen eltalálták, valami fantasztikus. Az egész játékról csak áradozni tudok ennyi... Ne változtassanak radikálisan a recepten.

sgtGiggsy
2013-03-20, 19:42
Én azt mondom, hogy több, és nehezebb fejtörő, kevesebb harc. Itt egy kicsit túlontúl központi szerepet kapott a harc. Még pont az elviselhető határon belül volt, de a következőben lehetne kevesebb.

Corty
2013-03-20, 21:12
Szerintem Painkillerré sosem fog változni... Az, hogy iylen zombis dolgokat beletettek, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy legyenek olyan buták és lealacsonyodjanak egy ilyen 3-adrangú játék szintjére. Az, hogy más játékokból hoztak ötleteket. Ez jó is meg nem is. Lehet köpködni, de viszont szerintem ez számukra kétoldalú: ők ezzel az újítással több felhasználót próbálnak megfogni, nagyobb réteget, mivel így többen veszik. Amit szerintem az eladási statisztikák is mutatnak. Szerintem a lényeg, hogy olvasom legalább 90% a a hozzászólásoknak pozitív, sőt nagyon is. Ami azt jelenti, hogy elfogadta mindenki az új TR-t. Én is így vagyok vele...sőt...nagyon nagyon bejövős. A hangulat, a feszültség, a zenei aláfestés, a grafika, és még sorolhatnánk. Ilyennek kell lennie egy mai akciójátéknak. És ebből még simán lehet olyan folytatás, amiben több lesz a logikai feladvány, amit én is hiányolok. De megmaradt szerintem a TR jelleg, csak egy kicsit átalakult. Egy szó mint száz, számomra nagyon kellemes órákat szerez, és ez a lényeg. Többször is végigjátszom, élményt ad a játék. És ettől nem kell több :)

zsolt
2013-03-21, 10:52
Rihanna Pratchett interjú,

tizenkarikás.

http://www.killscreendaily.com/articles/interviews/tomb-raider-writer-rhianna-pratchett-why-every-kill-cant-be-first-and-why-she-wanted-make-lara-croft-gay/

A közösség elég békésen tűri a khmm... liba ámokfutását egy lassan 20 éves hagyományokkal rendelkező játékkal.

zsolt
2013-03-21, 11:12
Durva leárazások vannak a S-E store-ban:

25% kedvezmény az új részre, 75% a régebbiekre (eurós ár):
TR: €49,99 helyett €37,47
TR SE: €57,99 helyett €43,49
Anniversary, Legend: €1,99
Underworld: €3,74
AoD: €1,12

https://store.eu.square-enix.com/emea_europe/

Letölthető változatok, természetesen.

sgtGiggsy
2013-03-21, 11:49
Rihanna Pratchett interjú,

tizenkarikás.

http://www.killscreendaily.com/articles/interviews/tomb-raider-writer-rhianna-pratchett-why-every-kill-cant-be-first-and-why-she-wanted-make-lara-croft-gay/

A közösség elég békésen tűri a khmm... liba ámokfutását egy lassan 20 éves hagyományokkal rendelkező játékkal.

Egyrészt nem igazán vágom, hogy mégis mi a túróért akart leszbikust csinálni egy már jól ismert legendás karakterből. Egy új karakterrel csináljon amit akar, de azért ne essünk már túlzásba okba... Másrészt, leszbikussá tenni egy kemény női karaktert, aki bármelyik pasinak szétrúgja a ****ét? Ennél kevés klisésebb húzást lehetne elképzelni.
De úgy látszik a női videojáték íróknál ez valami mánia, mert a Mass Effect 3 egyik írója is nagyobb energiát áldozott a meleg kapcsolatok játékba írására, mint a történet egyéb részeire, aztán elég közismert, hogy hogy elszarták a játék végét.

Amúgy komolyan nem értem ezt a trendet, hogy mostanában már mindenkiből leszbikust, meg meleget akarnak csinálni. Ott van pl Sherlock és Watson, akikről állítólag már könyv is készül(t?) ebben a témában, vagy mondjuk Batman és Robin. A homoszexualitás mostanában kerülget be a mainstream médiába, szóval csináljanak maguknak saját legendás karaktereket (és van is már egy pár, pl a Dark Angel Cindy-jéből is az lett volna, ha a sorozat még fut pár évig), ha akarnak, de a már meglévő, jól bejáratott figurák népszerűségét a saját elfogadásuk növelésére ne akarják már használni.

zsolt
2013-03-21, 11:51
A vámpírt, vérfarkast és a zombikat kihagytad a trendekből :)

sgtGiggsy
2013-03-21, 12:59
A vámpírt, vérfarkast és a zombikat kihagytad a trendekből :)

Várj, már a zombik is lehetnek homokosok? Ez új :D A Warm Bodies-ról mondjuk hallottam, de az nekem jópofa filmnek tűnik, legalábbis a bemutató alapján.

Mindegy is, mert szerintem a Crystal Dynamics-et, vagy akár a Square Enix-et felgyújtanák feldühödött rajongói tömegek, ha Larából megpróbálnának leszbikust csinálni. Sőt, most lehet, hogy pont emiatt az interjú miatt majd be is pakolnak valami minimális szerelmi szálat a következőbe, hogy tompítsák az írócsaj szavait. Nekem mondjuk nem hiányozna :/

Thak
2013-03-21, 13:36
Nekem sose tetszett, ha Larát akárkivel is összehozták. Még a Sammel való túlzott közelsége is zavart.

A kurtisos románc (inkább utalások) is ehh. Egyébként sosem volt határozottan lefektetve a szexualitása, mivel nem volt előtérben. Szerintem most sincs... nem hiszem, hogy számítana, hogy ez vagy amaz, vagy egyik sem.

Caroline
2013-03-21, 14:19
Hát azé Larából tényleg nem kénye leszbikust csinálni, számomra az is gusztustalan aki ilyen ferde szexuális hajlamú képeket csinál xnaval főleg a smacizós képeket Lara és Doppelgangerrel. na ez már off.

zsolt
2013-03-21, 14:33
Hát azé Larából tényleg nem kénye leszbikust csinálni, számomra az is gusztustalan aki ilyen ferde szexuális hajlamú képeket csinál xnaval főleg a smacizós képeket Lara és Doppelgangerrel. na ez már off.

Hogy legyen egy kis jobb hangulatú hírem is:

Ezért gyűjtsd a GPS cache-eket:
V9lorhhrykY

És egy nem túl vidám:
- nem lesz singleplayer DLC - így classic outfit se

http://www.videogamer.com/xbox360/tomb_raider/news/all_tomb_raider_dlc_will_be_multiplayer-based.html

sgtGiggsy
2013-03-21, 14:33
Hát azé Larából tényleg nem kénye leszbikust csinálni, számomra az is gusztustalan aki ilyen ferde szexuális hajlamú képeket csinál xnaval főleg a smacizós képeket Lara és Doppelgangerrel. na ez már off.

Én úgy vagyok vele, hogy fanficbe csináljon mindenki azt amit akar, de a hivatalos kánonba ne tegyenek már bele ilyesmit. Vagy akkor tényleg készítették volna totál függetlenül a Tomb Raider sorozattól a játékot, új címmel, új főszereplővel. Egy rossz szavam nem lenne ellene, na de ne Larával akarjanak szórakozni.


Hogy legyen egy kis jobb hangulatú postom is:

Ezért gyűjtsd a GPS cache-eket:


Jaj, ezt tudtam :) Lehetett volna egy picit több hasonló is :)

Thak
2013-03-21, 15:17
Én úgy vagyok vele, hogy fanficbe csináljon mindenki azt amit akar, de a hivatalos kánonba ne tegyenek már bele ilyesmit. Vagy akkor tényleg készítették volna totál függetlenül a Tomb Raider sorozattól a játékot, új címmel, új főszereplővel. Egy rossz szavam nem lenne ellene, na de ne Larával akarjanak szórakozni.


És mi a canon? Mert soha nem volt ilyesmiről szó, akármi lehet. Pont az a jó. Egyébként nem csak nekem tűnt fel a játék során, hogy ezek ketten furcsák, hanem sok más embernek is. (Pont ránéztem az eidos fórumra, és oldalakat beszélnek erről.) Azt hittem, hogy csak én látom így, mert általában shippelek ilyeneket. De ezt nem. Dislike Sam. De bármi fog kiderülni, vagy nem kiderülni, nem fog összeomlani a világ :)

sgtGiggsy
2013-03-21, 15:45
És mi a canon? Mert soha nem volt ilyesmiről szó, akármi lehet. Pont az a jó. Egyébként nem csak nekem tűnt fel a játék során, hogy ezek ketten furcsák, hanem sok más embernek is. (Pont ránéztem az eidos fórumra, és oldalakat beszélnek erről.) Azt hittem, hogy csak én látom így, mert általában shippelek ilyeneket. De ezt nem. Dislike Sam. De bármi fog kiderülni, vagy nem kiderülni, nem fog összeomlani a világ :)

Samről biztos, hogy nem leszbikus, mert a naplója alapján igencsak szereti a pasikat. De tudod mit? A kutyában fel nem merült volna, hogy más is van a barátságuk mögött, ha nem lenne ez a fajta tolakodás a melegek közösségének részéről. A már említett Holmesék, Batman, a múltkor láttam még Timont és Pumbát is belevonni ebbe! Ugyanaz áll amúgy a pedofília témára. Ha húsz éve egy kislány(vagy kisfiú) elesett az utcán, és netalán egy kedves pasi odament hozzá és adott egy puszit a térdére, hogy ne fájjon, a kutya nem gondolt rosszra (és az esetek 99%-ában szó sem lett volna rosszról). Most meg már ott tartunk, hogy a nevezett pasi még felsegíteni sem merné a gyereket, mert valaki rögtön mocskos pedofil cukrosbácsinak nézné.

Egyébként lehet naiv vagyok, de nekem a játék közben nem jutott eszembe olyasmi, hogy más is lenne Lara és Sam barátsága mögött. A már korábban említett (bár valószínű itt nem igazán ismert) Dark Angel esetében sem jutott eszembe, hogy bármi lett volna valaha is a főhősnő, meg a legjobb barátnője közt (pedig ott a másik csaj nyíltan leszbikus volt)

Thak
2013-03-21, 16:12
Tolakodás? Tény, hogy van, amit a rajongók is túlzásba visznek, de van, amit direkt csináltak úgy az alkotók.
A Xena egy tipikus példája ennek, főleg, hogy első női főszereplős akció-fantasy sorozat. Legalább ebben hasonlít a Tomb Raiderre, 1995-ből. Ott a subtext szép lassan csordogált, a végére meg úgy lett canon a kapcsolatuk, hogy igazából sosem mondták ki. Magyaroknál nem vetítették az 5. és 6. szezont, ahol erről van szó. És az volt a legszebb az egészben, hogy mindig megtartották a "don't ask don't tell" mottót ([ne kérdezd, és nem kell elmondanunk].) A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad. Ez egy shipper ez számára izgalmasabb, mint a nyílt kiterítés, akit meg nem érdekel, az úgyse veszi észre.

Tomb Raiderre visszatérve.
A naplók alapján, Alex pl azt írja, hogy szerinte van valami a csajok közt... de tudja, hogy neki nincs esélye Laránál. Sam bejegyzései alapján meg Larát nem érdekelték se a pasik, se a bulizások, kizárólag azért ment el klubokba, mert Sam elrángatta. Lehet, hogy Lara tombszexuális :jumper:

Én mindig is nagyon figyeltem a testbeszédet, főleg, mert abból jobban megértem a másikat, mint a szavai alapján. Meg animációrajzolónak is tanultam, tehát számomra fontosak a rezdülések. És egyszerűen furcsa volt az egész. Ellentmondásos. Samtől én sem láttam semmit. De Lara? Ahogy én megismertem Larát, ő nem enged magához közel senkit. Most történt vele valami a későbbiekben, amitől olyan magának való lett? Mert itt meg túlzottan közelinék érzem a kapcsolatát Sammel, akármit is jelentsen ez.

Végülis a készítők kezében van a dolog. Ha úgy csinálják meg, hogy Lara reakciói ezt is, azt is jelenthessék, akkor aztán vitatkozhatunk napestig, sosem fogunk dűlőre jutni :)

Jah, és még pár megjegyzés. Vagy felfogjuk az egészet úgy, mint mondjuk a Hófehérke dolgot... Ugyebár van az eredeti, van a Disney verzió, van az, amiben Julia Roberts szerepel, egy másik film, a Kristen Stewartos Hófehér és a Vadász, és egy isteni sorozat, az Egyszer volt, hol nem volt. Mindegyikben totál más Hófehérke jelleme, bár utóbbi kettőben elég agresszív, és szuper harcos :D ami közös maradt bennük, az a tisztaszívűsége, bár az is bemocskolódik mindegyiknél, kivéve persze a Disney mézmáz.

Ez amúgy onnan jött, hogy láttam egy ilyen hozzászólást:
"3) Then, has anyone noticed that Lara eventually, just like in an epic tale, rescue a princess from an evil queen and bring her safe home? how many subtext in this!"
[észrevette bárki, hogy Lara, mint egy mesében, megmenti a hercegnőt a gonosz királnyőtől és biztonságban hazaviszi?"
Azért jót röhögtem :D

Rumplestillskin
2013-03-21, 16:25
Ezért gyűjtsd a GPS cache-eket:
V9lorhhrykY



ez műkszik télleg??:D

sgtGiggsy
2013-03-21, 17:50
Tolakodás? Tény, hogy van, amit a rajongók is túlzásba visznek, de van, amit direkt csináltak úgy az alkotók.
A Xena egy tipikus példája ennek, főleg, hogy első női főszereplős akció-fantasy sorozat. Legalább ebben hasonlít a Tomb Raiderre, 1995-ből. Ott a subtext szép lassan csordogált, a végére meg úgy lett canon a kapcsolatuk, hogy igazából sosem mondták ki. Magyaroknál nem vetítették az 5. és 6. szezont, ahol erről van szó. És az volt a legszebb az egészben, hogy mindig megtartották a "don't ask don't tell" mottót ([ne kérdezd, és nem kell elmondanunk].) A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad. Ez egy shipper ez számára izgalmasabb, mint a nyílt kiterítés, akit meg nem érdekel, az úgyse veszi észre.

Tomb Raiderre visszatérve.
A naplók alapján, Alex pl azt írja, hogy szerinte van valami a csajok közt... de tudja, hogy neki nincs esélye Laránál. Sam bejegyzései alapján meg Larát nem érdekelték se a pasik, se a bulizások, kizárólag azért ment el klubokba, mert Sam elrángatta. Lehet, hogy Lara tombszexuális :jumper:

Én mindig is nagyon figyeltem a testbeszédet, főleg, mert abból jobban megértem a másikat, mint a szavai alapján. Meg animációrajzolónak is tanultam, tehát számomra fontosak a rezdülések. És egyszerűen furcsa volt az egész. Ellentmondásos. Samtől én sem láttam semmit. De Lara? Ahogy én megismertem Larát, ő nem enged magához közel senkit. Most történt vele valami a későbbiekben, amitől olyan magának való lett? Mert itt meg túlzottan közelinék érzem a kapcsolatát Sammel, akármit is jelentsen ez.

Végülis a készítők kezében van a dolog. Ha úgy csinálják meg, hogy Lara reakciói ezt is, azt is jelenthessék, akkor aztán vitatkozhatunk napestig, sosem fogunk dűlőre jutni :)

Jah, és még pár megjegyzés. Vagy felfogjuk az egészet úgy, mint mondjuk a Hófehérke dolgot... Ugyebár van az eredeti, van a Disney verzió, van az, amiben Julia Roberts szerepel, egy másik film, a Kristen Stewartos Hófehér és a Vadász, és egy isteni sorozat, az Egyszer volt, hol nem volt. Mindegyikben totál más Hófehérke jelleme, bár utóbbi kettőben elég agresszív, és szuper harcos :D ami közös maradt bennük, az a tisztaszívűsége, bár az is bemocskolódik mindegyiknél, kivéve persze a Disney mézmáz.

Ez amúgy onnan jött, hogy láttam egy ilyen hozzászólást:
"3) Then, has anyone noticed that Lara eventually, just like in an epic tale, rescue a princess from an evil queen and bring her safe home? how many subtext in this!"
[észrevette bárki, hogy Lara, mint egy mesében, megmenti a hercegnőt a gonosz királnyőtől és biztonságban hazaviszi?"
Azért jót röhögtem :D

Alex hol ír olyat, hogy szerinte van valami a csajok közt? :eek: Mert azt valóban írja, hogy nincs esélye Laránál, de azt azért, mert úgy gondolja, hogy egy hős típusú csajnál egy geeknek semmi esélye. Azért is vállalja be az akciót, hogy hőssé válhasson. És Sam sem ír olyat, hogy nem érdekelték a pasik, csak a bulikra tesz utalást.

Nem tudom. Szerintem ha csak megpróbálnának igazán érezhető utalást tenni Larával kapcsolatban olyasmire, hogy leszbikus, hatalmas felzúdulás lenne a rajongók részéről. Nincs szükség ilyesmire a Tomb Raiderbe.

Thak
2013-03-21, 18:33
Hm, várjál. Akkor lehet, hogy valamit benéztem valahol, mostanában nem aludtam sokat. Bocsi. Valamiért tényleg úgy rémlik, hogy elhangzott vmi ilyesmi szöveg.

Mindenestre a Sam és a bárok dolog az így veszi ki magát. Aszondja, hogy Lara csak felfedezni akar, úgy kellett elrángatni, még a "cuki fiúk" sem érdekelték.

Miért lenne felzúdulás? Azt sem értem, hogy miért számít egyáltalán a dolog, amíg Tomb Raider marad a játék, és nem raknak bele mindenféle románcot nyíltan.

Corty
2013-03-21, 19:01
Most járok ott, hogy Roth meghalt...Pedig ő volt az egyik legszimpibb karakter:(
Lesz még benne ilyen fordulat? Nem kell elmondani, hogy mi, csak kérdem, hogy lesz még benne ennyire meglepő?:confused:

sgtGiggsy
2013-03-21, 19:16
Hm, várjál. Akkor lehet, hogy valamit benéztem valahol, mostanában nem aludtam sokat. Bocsi. Valamiért tényleg úgy rémlik, hogy elhangzott vmi ilyesmi szöveg.

Mindenestre a Sam és a bárok dolog az így veszi ki magát. Aszondja, hogy Lara csak felfedezni akar, úgy kellett elrángatni, még a "cuki fiúk" sem érdekelték.

Miért lenne felzúdulás? Azt sem értem, hogy miért számít egyáltalán a dolog, amíg Tomb Raider marad a játék, és nem raknak bele mindenféle románcot nyíltan.

Ha minden csaj leszbi lenne, aki nem szeret bulizni járni, a Föld kihalófélben lenne :D Sam szavaiból inkább az jön le, hogy Lara elég zárkózott fajta és a játék során elhangzó beszélgetésekből is azt érezni ki, hogy nagyon feladatorientált típus, de ezek egyike sem igazán indikátora a szexuális irányultságnak. Amikor Sam bemegy a kabinjába, miközben dolgozik, egyáltalán nem olyan a reakciója, mintha a szerelme lépett volna be hozzá. Az, hogy szereti Samet, tény, de szereti Rotht is, vele mégsem boronálja össze senki. És tulajdonképp azt sem írja Sam, hogy nem érdekelték Larát a pasik (azt sem, hogy igen) csak azt jegyzi meg, hogy Lara csak a romok miatt ment. Ettől még a "helyes pasik" feltűnéséből lehetett akármi (vagy semmi is)
Épp erre mondtam, hogy gáz. Lassan ott tartunk, hogy minden szorosabb barátságra rásütik, hogy szerelem. Miért? A Xena egy kicsit más helyzet volt, mert Xena karaktere tulajdonképp egy pasi. Úgy ahogy van a külsejét leszámítva semmi nőiesség sincs benne, innentől kezdve logikusan adta magát, hogy több van Gabrielle és közte. Lara (főleg ez az új) viszont nem csak külsőleg nőies. Ettől még persze lehetne leszbikus, de azért egy nőies nő esetében én nem kezdek el rögtön gyanakodni, hogy a barátnője iránt gyengéd érzelmeket táplál.

A felzúdulás pedig szerintem azért lenne, mert ezt a dolgot nagyon kezdik mostanság erőltetni, és ez sokaknál kicsapja a biztosítékot. Mondom, ha raknak új karaktert a játékba, és az leszbikus, legyen. Ha készítenek egy játékot, aminek a főhőse leszbikus (vagy meleg pasi) hajrá. De ne akarják átformálni a már létező karaktereket. A képregényvilágban próbálkoztak ilyesmivel (azt hiszem a Marvel, vagy a DC jelentette ki, hogy valamelyik meglévő karakterét átteszi a másik oldalra) és hatalmas botrány lett körülötte.


Most járok ott, hogy...

Azért ezt spoiler tagba tettem volna, mert ide könnyen tévedhetnek olyanok, akik még nem vitték végig a játékot :)

Corty
2013-03-21, 20:13
Bocsánat, hogy nem spoilerbe tettem, köszi!:o

Géé
2013-03-21, 20:24
Én hét elején végeztem a játékkal, és hát a vége is meg minden, nagyon-nagyon jó volt.
Grafikailag, zeneileg (főleg, hogy fülhallgatóval játszottam végig az egész játékot), hát nagyon ott volt.
A végén örültem is, meg nem is, hogy vége lett... :|

http://www.kepfeltoltes.hu/130321/2013-03-19_00017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Milan
2013-03-21, 20:42
Most járok ott, hogy Roth meghalt...Pedig ő volt az egyik legszimpibb karakter:(
Lesz még benne ilyen fordulat? Nem kell elmondani, hogy mi, csak kérdem, hogy lesz még benne ennyire meglepő?:confused:
Hát... Hogy pontosan mit nevezel meglepő fordulatnak, azt nem tudom.
Ha Roth halála meglepő, akkor szerintem lesz még számodra hasonló meglepő fordulat a játék során.

Corty
2013-03-21, 20:55
Hát... Hogy pontosan mit nevezel meglepő fordulatnak, azt nem tudom.
Ha Roth halála meglepő, akkor szerintem lesz még számodra hasonló meglepő fordulat a játék során.

Akkor lehet rosszul fogalmaztam...mellbevágó fordulat...számomra ilyen egy haláleset, vagy ha egyik szereplő átáll a másik oldalra...stb...bármi ami nem egy kikövetkeztethető játékmenet része.


fülhallgatóval játszottam végig az egész játékot), hát nagyon ott volt.

Milyen fülessel toltad végig? Hallgattad már a zenei CD-t?szerintem simán elmegy egy füles tesztnek. Térhatás, dinamika, sávszélek tekintetében...

Thak
2013-03-21, 21:54
Amikor Sam bemegy a kabinjába, miközben dolgozik, egyáltalán nem olyan a reakciója, mintha a szerelme lépett volna be hozzá
Szerintem azt azért senki nem állítja, hogy szerelmesek lennének egymásba. Vagy az egyikük. :D


Lassan ott tartunk, hogy minden szorosabb barátságra rásütik, hogy szerelem. Miért?

Lehet, hogy át kellene költöznünk valami általános társalgó topicba :) Általában nem is a szerelmet szokták rásütni, hanem a vonzalmat. Nem olyan sok azért, viszont tényleg szeretnek szórakozni a subtexttel. Mivel korábban nem volt ennyire jelen (sőt, semennyire), ezért érezheted úgy, hogy most mindenhol ott van. Máskülönben most ez úgyis trend, meg aktuális témák, aztán a szórakoztató ipar követi. Majd elül ez is, és nem lesz téma.


A Xena egy kicsit más helyzet volt, mert Xena karaktere tulajdonképp egy pasi. Úgy ahogy van a külsejét leszámítva semmi nőiesség sincs benne, innentől kezdve logikusan adta magát, hogy több van Gabrielle és közt
Nem azért hoztam fel a Xenát, hogy a belső tulajdonságok és orientáltság legyen terítéken, mert ezeknek semmi köze egymáshoz (kivétel természetesen akad, de elenyésző a többséghez képest, semmint érdemes legyen vele foglalkozni), így nem is igazolhatod vele, hogy elfogadhatóbb lenne a téma, vagy nem.

(Mellesleg az a kettő közül épp Gabrielle a "nyíltan" homoszexuális, mert még férfiakkal se boronálták össze, ellentétben Xenával. Tomb Raider mellett Xena az egyik életreszóló fangirling témám 1998 óta:cool:. )

Pont azért érdekes a dolog, mert te nem kezdesz gyanakodni, én se kezdtem gyanakodni, és most sem gyanakszom, csak egyszerűen furcsa. Tudod, mintha két érzékszerved két más dolgot mondana ugyanarról.


De ne akarják átformálni a már létező karaktereket
Nem lehet azt átformálni, aminek formája sincs :) De már mondtam... Itt max azon aggódhatunk, hogy lesz-e románc, vagy nem. Én nem akarok. Nem illik ide. És függetlenül attól, hogy milyen nemű az illető, mert attól még ugyanúgy románc marad. Ha jól emlékszem, Kurtis is idegesítette az embereket.

Stranger
2013-03-21, 22:22
Na, ha valakit érdekel egy idegen hosszabb véleménye a játékról itt olvashatja:
http://tombraiders.hu/forum/entry.php?86-Tomb-Raider-Az-%E9n-v%E9lem%E9nyem-(part1)
http://tombraiders.hu/forum/entry.php?87-Tomb-Raider-Az-%E9n-v%E9lem%E9nyem-(part2)
Azért írtam blogba, mert hosszú. Még oda is csak 2 részletben fért fel. Tudom, hogy mindent leírtam amit az elején nem akartam és a lényeget hagytam ki. Majd talán javítok rajta, de lehet hogy így hagyom. Majd eldől. :p

sgtGiggsy
2013-03-21, 23:18
Általában nem is a szerelmet szokták rásütni, hanem a vonzalmat. Nem olyan sok azért, viszont tényleg szeretnek szórakozni a subtexttel. Mivel korábban nem volt ennyire jelen (sőt, semennyire), ezért érezheted úgy, hogy most mindenhol ott van. Máskülönben most ez úgyis trend, meg aktuális témák, aztán a szórakoztató ipar követi. Majd elül ez is, és nem lesz téma.

A szórakoztatóipar mindig mindent meglovagol, ez tény :D Engem inkább az zavar, mikor a subtextet olyan helyekre is beteszik, ahol nincs.


Nem azért hoztam fel a Xenát, hogy a belső tulajdonságok és orientáltság legyen terítéken, mert ezeknek semmi köze egymáshoz (kivétel természetesen akad, de elenyésző a többséghez képest, semmint érdemes legyen vele foglalkozni), így nem is igazolhatod vele, hogy elfogadhatóbb lenne a téma, vagy nem.

(Mellesleg az a kettő közül épp Gabrielle a "nyíltan" homoszexuális, mert még férfiakkal se boronálták össze, ellentétben Xenával. Tomb Raider mellett Xena az egyik életreszóló fangirling témám 1998 óta:cool:. )

A Xénát amúgy én is szerettem, amíg nem igazán vette magát komolyan a sorozat. Az itthon nem sugárzott részeket nem láttam, de amiket leadtak, azokból a végefelé valahogy kezdett kiveszni az a fajta könnyed humor, és szándékolt elnagyoltság, ami eleinte olyan szórakoztatóvá tette. Mondjuk ez már nagyon off. Mindenesetre ott szinte az első pillanattól fogva ott lógott a levegőben, hogy több is van köztük a háttérben, és egy percig nem zavart a dolog.


Nem lehet azt átformálni, aminek formája sincs :) De már mondtam... Itt max azon aggódhatunk, hogy lesz-e románc, vagy nem. Én nem akarok. Nem illik ide. És függetlenül attól, hogy milyen nemű az illető, mert attól még ugyanúgy románc marad. Ha jól emlékszem, Kurtis is idegesítette az embereket.

Mondjuk Curtist én sem bírtam különösebben (magát az AoD-t sem, tehát ott több sebből vérzett a dolog), ahogy a filmben Alex Westet sem, de például Terryt igen, ő teljesen illett volna az oldgen játékok Larájához is (az új épp csak tűzkeresztségen átesetthez már nem). Az biztos, hogy egy Lara féle csajhoz nem könnyű romantikus szálat írni, mert az ugyebár miért akarna egy olyan pasival lenni, aki hozzá képest puding, viszont olyan férfit sem lehet mellé tenni aki meg őnála keményebb. Ezek után állati könnyű és olcsó menekülő útvonal lenne összehozni egy lánnyal. Mivel az új TR emberibbé tette Larát, szerintem egy ponton biztos hoznak be romantikus szálat is a szériába. Egyedül csak abban reménykedem, hogy ha minden áron szeretnék, akkor olyan legyen, mint a Mass Effect esetében volt (nem tudom mennyire ismered, ott teljesen opcionális, hogy az ember összehozza-e valakivel a karakterét, és ha igen, akkor kivel) Persze a TR nem szerepjáték, így az ilyesmi megvalósítása minimum kérdéses.
A legjobb persze az lenne, ha maradna minden a maga medrében. Egyáltalán nem lenne benne romantika, és így minden rajongó azt gondolhatna Lara magánéletéről, amit akar. De ha már belekerülne, akkor nem tetszene, hogy egy másfél évtizeden keresztül heteroként elkönyvelt karaktert leszbikusnak kanonizálnak (ezért mondtam az opciós lehetőséget, mert ha csak választható lenne, akkor el tudnám fogadni) Hozzáteszem, ugyanúgy nem tetszene, hogy ha erre a részre a Croft család Afrikából örökbefogadott árvája lett volna belőle, pedig egyáltalán nem vagyok rasszista. Kialakult róla egy kép, hogy milyen, és az új játékban látható Lara még éppen azon a határon belül van ami megfelel ennek. De csak éppen hogy.
Hogy készen áll-e világ arra, hogy egy játéknak leszbikus főhősnője legyen? Igen. Nekem például semmi kifogásom nem lenne az ellen, ha megjelenne egy teljesen új játék, aminek a főhőse leszbikus (és világszinten egész biztosan ez az általános). De a melegek és leszbikusok közösségének azt azért el kell fogadnia, hogy az nem javítja a megítélésüket, ha... hát ezt most sehogy nem fogom tudni úgy megfogalmazni, hogy ne hangozzék homofóbnak, pedig nem vagyok az... szóval ha már meglévő kialakult karakterekbe erőszakolják be magukat. Nem ez a módja, és állati visszás dolog. Ráadásul a képregényes átállás nagyszerűen bemutatta, hogy az emberek hogyan reagálnak az ilyesmire. Mikor valamelyik korábban csak epizodista X-Man-t (vagy X-Men tagot, nem tudom hogy lenne ez helyesen) hozták előtérbe és tették meleggé, csak a homofóbok ágáltak, mikor bejelentették, hogy egy jelentős karakterrel tervezik meghozni a lépést, szinte egy emberként kelt fel a témában az egész képregényrajongói közösség (és tudtommal vissza is léptek a dologtól emiatt).

Kacsa
2013-03-22, 03:04
ejha, nem kicsit lepődtem meg, mikor látom, miről van szó. :D
egyet mondok: Larát én teljesen aszexuálisnak ismertem meg. :P láttátok azt az undort, amikor Kurtis letapizta? :clown: meg amúgyis, minden férfival csak szórakozott (azaz elverte őket), és a nőkkel se volt jó kapcsolata. Natla, Sophia.... ha leszbi lett volna, ott lett volna Janice. :D
bár ezzel a rebottal... eskü meg se lepődnék, ha már az orientációját is átírnák ._.
mondom, azt akarják, hogy az eddigi Lara Croft ne is létezzen, ki akarják törölni, értsétek már meg. :P
najó. ha belegondolunk, tényleg, ha úgy Istenigazából belegondolunk, nem is olyan hihetetlen, hogy Lara leszbi lett volna. :P hát sokan csináltak róla olyan képeket, de persze ki tudja. :D ő dolga.


Nem tudom. Szerintem ha csak megpróbálnának igazán érezhető utalást tenni Larával kapcsolatban olyasmire, hogy leszbikus, hatalmas felzúdulás lenne a rajongók részéről. Nincs szükség ilyesmire a Tomb Raiderbe.

nincs hát, de ez már nem TR, figyeld meg, a következő kalandban az újdonsült csajunkat kell megmenteni egy új-zélandi átoktól. xD

Thak
2013-03-22, 08:34
"a egy olyan pasival lenni, aki hozzá képest puding, viszont olyan férfit sem lehet mellé tenni aki meg őnála keményebb. Ezek után állati könnyű és olcsó menekülő útvonal lenne összehozni egy lánnyal."

Azért nem lehetetlen. Vörös Sonja is csak azzal hajlandó lefeküdni, aki legyőzi őt harcban. Mármint a képregényverzió, de túl sokat nem olvastam abból sem. Talán ha volt kettő olyan férfi, akinek sikerült, abból az egyik meghalt idő előtt. Így is meg lehet oldani xD

Szerintem egy akármilyen nő se illene mellé. Nekem Sam kifejezetten ellenszenves.

sgtGiggsy
2013-03-22, 10:29
nincs hát, de ez már nem TR, figyeld meg, a következő kalandban az újdonsült csajunkat kell megmenteni egy új-zélandi átoktól. xD

Azért ilyesmit üzletileg tuti nem mernék meglépni.
Elég megnézni, hogy azoknál a játékoknál is van felzúdulás az ilyesmiből ahol opcióként kerül be. Na de ha így kanonizálnának egy olyan legendát, mint Lara...



"a egy olyan pasival lenni, aki hozzá képest puding, viszont olyan férfit sem lehet mellé tenni aki meg őnála keményebb. Ezek után állati könnyű és olcsó menekülő útvonal lenne összehozni egy lánnyal."

Azért nem lehetetlen. Vörös Sonja is csak azzal hajlandó lefeküdni, aki legyőzi őt harcban. Mármint a képregényverzió, de túl sokat nem olvastam abból sem. Talán ha volt kettő olyan férfi, akinek sikerült, abból az egyik meghalt idő előtt. Így is meg lehet oldani xD

Szerintem egy akármilyen nő se illene mellé. Nekem Sam kifejezetten ellenszenves.

Én mondjuk kedvelem Samet. Ha nem a TR-ről és Laráról lenne szó, még nem is zavarna, hogy ha a vezető író össze akarná hozni a főhősnővel :) Mondjuk nekem az se tetszett volna, ha Alexszel hozzák össze Larát.
Igazából állati ingoványos ez a talaj egy olyan bejáratott szériánál, ahol soha nem volt semmi romantikus szál.

Anikó
2013-03-22, 10:36
Végigjátszottam, de sajnos 78 %-os lett, az elején talán béna voltam, lehet, hogy elkezdem ahol van 4%-om. :) Nekem nagyon tetszett a játék.

Roli
2013-03-22, 10:42
^Sok sikert! :)

Vissza tudsz menni akárhova, a Fast Travel segítségével (táboroknál), így nem kell újrakezdeni a játékot. :)

Géé
2013-03-22, 10:49
Milyen fülessel toltad végig? Hallgattad már a zenei CD-t?szerintem simán elmegy egy füles tesztnek. Térhatás, dinamika, sávszélek tekintetében...

Nem olyan extra fejhallgatóval hallgattam végig, csak egy sima (fülbedughatóval) de abból is a "jobbik" fajta, bár igazából normál pioneer fülessel is játszhattam volna, mert valahol akad olyan is, még a régi időkből, csak elő kellene kutatnom (de jó hogy eszembe jutott :) ) de szóval számomra így is jobban elő jöttek a hangok a játékban. :) a zenei CD-t még nem hallgattam :(

MÁS:

Amikor először félfüllel hallottam, hogy az új TR-ben több/még egy karakterrel lehet majd játszani, azt hittem, "mint más játékokban", hogy egy másik főhőssel is végig lehet vinni majd a játékot :eek:, mondjuk ez egy eléggé rossz lépés lett volna ha tényleg így lenne, de szerencsére nem. bár szerintem már ez a multiplayer sem illik bele a játékba, de hát... (mondjuk igaz, hogy nagyon jó grafikájú és kialakítású játék, tehát ha ezt nézzük kár lett volna kihagyni belőle!) Most én is azzal játszom éppen (csak állandóan kinyírnak :))

zsolt
2013-03-22, 11:58
Egyedül csak abban reménykedem, hogy ha minden áron szeretnék, akkor olyan legyen, mint a Mass Effect esetében volt (nem tudom mennyire ismered, ott teljesen opcionális, hogy az ember összehozza-e valakivel a karakterét, és ha igen, akkor kivel) Persze a TR nem szerepjáték, így az ilyesmi megvalósítása minimum kérdéses.Ha nem is érzelmi vonalon, de bírnám, ha lennének hasonló interakciók az új TR-ekben. Úgy értem párbeszédek, mini küldetések/feladatok, amik alakítják a történet végkifejletét. Azt is bírnám, ha egy-egy küldetésre valaki csatlakozna. :)

Csak a felfedezés vs. hentelés arányt kéne visszabillenteni normális szintre.

Thak
2013-03-22, 12:11
Nekem nagyon megtetszett a multiplayer. Két módot érdemes játszani, a rescue és cry for help. Ezek szórakoztatóak, és viccesek. A játékosok többnyire jófejek, eddig csak 1 db "noob team" "noobz" pistikével találkoztam. Többiek beszélgetnek, viccelődnek.

A TDM és Free for all unalmas, sokan rejtőzködnek, és bokorból lőnek szét nyíllal. Amilyen a játék, nem igazán látszódnak a karakterek, és vannak bizonyos kempelő pontok, ahonnan nem annyira könnyű kiszedni őket, ha nagyon ügyesek. De az mindenképpen pozitívum, hogy egyetlen olyan szakasz sincsen, ahol biztonságosan lehet kempelni.

Továbbá a szint sem igazán számít, csak a játékstílus. Nagyobb szinten az ember kap egy olyan választható passzívot, hogy kevesebbet sebeznek belé a golyók, vagy a csapdák nem aktiválódnak, ha rájuk lépünk, de ezek egy kis odafigyeléssel nem olyan fontosak.

Nem baj, hogy van multiplayer, Larával nem igazán szoktak lenni. Pont ezért, ő maradjon meg a singleplayerhez, meg idétlenül is nézne ki, hogy Lara mindenbe belehal. Na azt már nem.:) Amúgy szerintem az egész pont olyan, mint a Counter strike, csak jóval kevesebb fegyver van, nincsen sniper (azt ajj de utálom), és mindenkinek az egész játék során ugyanolyan fegyverei vannak (bizonyos szinteken ugyan kapsz pár választható beállítást -lvl 39-en nekem van 4 db, mindegyikben másikfajta first, second weapon, explosive, és a két passzív-, de ezek között csak a meghalás után lehet váltani.)
Szerintem ez a multi fun, senki nem veszi komolyan, és ez a legnagyobb erénye.


Egyedül csak abban reménykedem, hogy ha minden áron szeretnék, akkor olyan legyen, mint a Mass Effect esetében volt (nem tudom mennyire ismered, ott teljesen opcionális, hogy az ember összehozza-e valakivel a karakterét, és ha igen, akkor kivel) Persze a TR nem szerepjáték, így az ilyesmi megvalósítása minimum kérdéses.

Minden BioWare játékot végigviszek, és az egyetlen, amit eredetiben is megveszek a Tomb Raider mellett. Mass Effect maradt csak ki... inkább fantasys vagyok, mint scifi. BioWare a legjobb a rpg terén... Hát, ha jól rémlik, a TR4-ben is a Tomb of Semerkhet pályáról kétféle módon juthatunk tovább. A nemlineritást csak támogatni tudom. Ha interakcióba kell kerülni ehhez pár karakterrel, ám legyen. Ha úgy csinálnák meg, mint a Dragon Age-ben, hogy bármit választhatsz, az csúcs lenne. Akár el is küldhetsz mindenkit affrancba. :)

Ennek megvalósításában nem az írás a probléma. Ami kérdéses, az az, hogy az animátorok mennyit tudnak dolgozni. Mert ugyebár, ahogy ez a Tomb Raider is kinézett, nem csak áll a karakter és használja a sablon beszédet. Hanem mozog mindenhogy, arckifejezések, stb. Ha igényes akar lenni, az bizony sok időt elvesz... Tudjátok, egy 20 perces (rajz)animáció elkészítése minőségileg 3 hónap, úgy hogy nem egy ember dolgozik rajta, hanem egy egész csapat...

zsolt
2013-03-22, 12:31
Továbbá a szint sem igazán számít, csak a játékstílus. Sajnos de.
Tucatszor fordult elő (utoljára tegnap egy dupla partiban), hogy lövöm-lövöm, észrevesz, visszalő - és én halok meg. És tizen X-edik szint környékén olyannal is találkoztam, hogy fordítva, nekem segített a szintkülönbség.

Nem lenne baj, ha rakna össze 20. szintű alattiakat 45. felettiekkel. Egyszerűen nem tudok rajta fejlövés nélkül akkora sebzést okozni, hogy belehaljon mielőtt visszalőne.

Rumplestillskin
2013-03-22, 15:38
letölthető sírokat hol tudok szerezni XBOX-ra? :confused:

zsolt
2013-03-22, 15:45
Az első rész történetéhez kapcsolódó lesz az új rész:
http://www.sg.hu/cikkek/96152/maradnak_a_kijelolt_uton_a_tomb_raider_2_fejleszto i

Amit már most TR2 néven emlegetnek, nem pontos, és nem is túl hízelgő a régi részekre nézve (és azok fejlesztőire se).

Thak
2013-03-22, 15:46
Sajnos de.
Tucatszor fordult elő (utoljára tegnap egy dupla partiban), hogy lövöm-lövöm, észrevesz, visszalő - és én halok meg. És tizen X-edik szint környékén olyannal is találkoztam, hogy fordítva, nekem segített a szintkülönbség.

Nem lenne baj, ha rakna össze 20. szintű alattiakat 45. felettiekkel. Egyszerűen nem tudok rajta fejlövés nélkül akkora sebzést okozni, hogy belehaljon mielőtt visszalőne.

Hm. Csakhogy engem meg bármikor simán szétszedett egy lvl 8-as. Meg ahogy én tapasztaltam, ha a fejét lövöm, sokkal hamarabb meghal, mintha a lábát... Lehet azzal is trükközni, hogy a riflet nem folyamatosan tüzelteted, hanem szakaszosan, baromi gyorsan nyomogatva a gombot, és akkor nem szór annyira, pontosabban lehet vele lőni. Egyébként közelre a handgun jóval erősebb és pontosabb.
Nem játszottam sokat, de baromi gyors a szintelés... szóval a szint sem feltétlen garancia, hogy jó is lesz az illető. Most ha idejön egy reality fps kocka, az persze, hogy egyből leszed a jó célzással... Én unrealos vagyok, szóval nekem ez a stílus annyira nem megy.

Milan
2013-03-22, 15:53
letölthető sírokat hol tudok szerezni XBOX-ra? :confused:
Egyenlőre csak egy letölthető sír jelent meg a játékhoz.
Mégpedig a: Tomb of the Lost Andventurer (Az Elveszett kalandor sírja.) :)
Ezt a sírt az Explorer Pack DLC hozza magával. :)
Ha megvan neked akkor valószínűleg az XBOX LIVE-on tudod aktiválni.

Egy kis infó a sírról:
A sír bejárata a Coastal Forest pályán található. Nem messze a nagy kaputól.
A sír teljes felfedezéséhez szükséged lesz a Gránátvetőre. :) (Ezt a Solarii Fortress pályán találhatod meg.)

Szerintem nagyon jó helyszín. :) A fő kincesládája ugyan kevesebb Salvage és XP pontot ad mint a többi sír, de van egy külön szoba (Az ide való bejutáshoz kell a gránátvető) ami tartalma többszörösen is kárpótol a kicsiny tartalmú fő kincsesládáért. :) Sőt még egy jó kis rejtvény is van benne.

Rumplestillskin
2013-03-22, 15:58
Egyenlőre csak egy letölthető sír jelent meg a játékhoz.
Mégpedig a: Tomb of the Lost Andventurer (Az Elveszett kalandor sírja.) :)
Ezt a sírt az Explorer Pack DLC hozza magával. :)
Ha megvan neked akkor valószínűleg az XBOX LIVE-on tudod aktiválni.

Egy kis infó a sírról:
A sír bejárata a Coastal Forest pályán található. Nem messze a nagy kaputól.
A sír teljes felfedezéséhez szükséged lesz a Gránátvetőre. :) (Ezt a Solarii Fortress pályán találhatod meg.)

Szerintem nagyon jó helyszín. :) A fő kincesládája ugyan kevesebb Salvage és XP pontot ad mint a többi sír, de van egy külön szoba (Az ide való bejutáshoz kell a gránátvető) ami tartalma többszörösen is kárpótol a kicsiny tartalmú fő kincsesládáért. :) Sőt még egy jó kis rejtvény is van benne.
Köszi! :D Amúgy tudom hogy hol van, mert gépen meg van (kalózkodással:D), csak xboxra is kéne :)

Milan
2013-03-22, 16:10
Köszi! :D Amúgy tudom hogy hol van, mert gépen meg van (kalózkodással:D), csak xboxra is kéne :)
Fúú... Nem tudom honnan lehetne megszerezni XBOX-ra.
Utánanézek, és szólok ha találok valamit.

Szajuri
2013-03-22, 16:39
Sziasztok gyors segitsegre lenne szuksegem! megvettem a jatekot sima standard kiadas de most nezem hogy radeonra optimalizaltak eddig mindig nvidia volt. nos nekem nvidia gtx 650Ti 1gigas karim van es aggodom hogy nem fogom tudni raadni az extra grafi effekteket pl lattam videon lara gyonyoru hajat.... sajna meg nemtom kiprobizni mert csak ejszakas muszakba megyek :/

Rumplestillskin
2013-03-22, 17:36
Sziasztok gyors segitsegre lenne szuksegem! megvettem a jatekot sima standard kiadas de most nezem hogy radeonra optimalizaltak eddig mindig nvidia volt. nos nekem nvidia gtx 650Ti 1gigas karim van es aggodom hogy nem fogom tudni raadni az extra grafi effekteket pl lattam videon lara gyonyoru hajat.... sajna meg nemtom kiprobizni mert csak ejszakas muszakba megyek :/
Működni fog! Mindennel működik ha jól tudom.


Fúú... Nem tudom honnan lehetne megszerezni XBOX-ra.
Utánanézek, és szólok ha találok valamit.
köszi!:D

Szajuri
2013-03-22, 18:40
Nah sikerült hazajöjjek munkából direkt elvágtam az ujjam olyan helyen, így munkaképtelen vok XD csak Laráért :P telepítem a játékot és úúúristen 37percet ír.... ez normális??? csak alig 8gigás és 24gigás játékokat 10perc alatt feltelepít... :/ nektek is így volt? türrrelmetlen vagyoooook :D

zsolt
2013-03-22, 18:42
:D Ha már sunyulsz, legalább ne kürtöld világgá, mert ki tudja, hogy a cégnél csak te vagy-e TR függő :)

Szajuri
2013-03-22, 18:53
:D Ha már sunyulsz, legalább ne kürtöld világgá, mert ki tudja, hogy a cégnél csak te vagy-e TR függő :)

ez nem probléma :) jaaaaj nem bírok magammal :D tegnap csak néztem a fórumot meg gameplayeket mondtam ''a franc fog vele játszani nem nagy durranás'' de ma már csak valahogy betévedtem a boltba XD

Corty
2013-03-22, 19:17
:D Ha már sunyulsz, legalább ne kürtöld világgá, mert ki tudja, hogy a cégnél csak te vagy-e TR függő :)

Ez már a next level...:D a vérét adja Laráért?ez már nem szimpla függőéség:D

Szajuri
2013-03-22, 19:30
Ez már a next level...:D a vérét adja Laráért?ez már nem szimpla függőéség:D

Simán :D Lara a mindenem mióta ismerem a kedvencek közül a legkedvencebbik :P

Ez noormális? >> updating tomb raider már 1órája lassan és még mindig 4perc 27seconds... vagy 4perc 28seconds :/// játszani aakkkkkaaaaroooooook :jumper:

Egyáltalán mit tartalmaz ez az update?

Corty
2013-03-22, 19:37
Nincs ezzel semmi baj :D Fan vagy, hát belefér :D
Nekem PS3-an is volt 2 update, ha jól emlékszek 80 és 300 mb körül voltak...márc. 5 óta volt ez a 2 frissítés.
Nem lassú a net kapcsolat? :/ nem is írja, hogy mennyit akar letölteni?

Szajuri
2013-03-22, 20:03
Nincs ezzel semmi baj :D Fan vagy, hát belefér :D
Nekem PS3-an is volt 2 update, ha jól emlékszek 80 és 300 mb körül voltak...márc. 5 óta volt ez a 2 frissítés.
Nem lassú a net kapcsolat? :/ nem is írja, hogy mennyit akar letölteni?

Hát mobil netem van jelenleg 3megás :S de pl játszok olyan game-mel hogy tera, ahol a frissítések gyakran 3-400megásak ... és mégis lejönnek fél óra körül. Ez meg?! Nem látom nem írja a méretet :S Mindigis utáltam a steam-et.

Annyira haragszom a mai világra nem elég hogy megveszed a gamet és van egy szép kis dvd-d vele, nem elég feltelepíteni már külön regisztrálj, frissíts meg tököm telepíts még ezt azt! Minek ennyit bonyolítani???? Fel****!

Corty
2013-03-22, 20:18
Hát mobil netem van jelenleg 3megás :S de pl játszok olyan game-mel hogy tera, ahol a frissítések gyakran 3-400megásak ... és mégis lejönnek fél óra körül. Ez meg?! Nem látom nem írja a méretet :S Mindigis utáltam a steam-et.

Annyira haragszom a mai világra nem elég hogy megveszed a gamet és van egy szép kis dvd-d vele, nem elég feltelepíteni már külön regisztrálj, frissíts meg tököm telepíts még ezt azt! Minek ennyit bonyolítani???? Fel****!

A mobil netek gyakran ingadoznak...vagyis én legalábbis így tapasztaltam, hogy nagyon nem tudják tartani még az előírt sávszélt... :(
Légy türelmes, megéri ;) - szúúúszááá :D

OBig
2013-03-22, 22:05
Csak egy érdekesség. Nem mindig ugyanott, ugyanazok a relikviák vannak PC-n, és PS-en. Egy példa:

Mountain Village másodszor. Mindjárt lecsúszás után az első relikvia:
PS-en:
http://treditor.hu/kepek/mountain_village2_elso_relikvia_ps.jpg

PC-n:
http://treditor.hu/kepek/mountain_village2_elso_relikvia_pc.jpg

Géé
2013-03-22, 22:20
Nekem nagyon megtetszett a multiplayer. Két módot érdemes játszani, a rescue és cry for help. Ezek szórakoztatóak, és viccesek. A játékosok többnyire jófejek, eddig csak 1 db "noob team" "noobz" pistikével találkoztam. Többiek beszélgetnek, viccelődnek. ...

Köszi, megnézzük... megnézzük... :)

zsolt
2013-03-22, 22:49
Körkérdés, ki mit hiányol leginkább az új részből?
Értem ez alatt azokat a dolgokat, amik a régi részekben voltak:
A kihívás triviális, de valami ilyesmikre gondoltam:
- Manor
- járművek
- feloldható outfitek
- úszás
- time trial
- medipack
- végtelen pisztolylőszer ;)
- dupla pisztoly
- csáklya
- élő Lara modell

Roli
2013-03-22, 22:51
Medipack. :) Valahogy furcsállom minden ilyen játékban az automatikus regenerálódást. :D

Géé
2013-03-22, 23:03
Tényleg úszni nem is kellett benne... a dupla pisztoly az igen, az jó lett volna :p

Igaz a végén egy apró ízelítőt kaptunk belőle :)

Szajuri
2013-03-22, 23:58
bukfenc-vetődés, guggolás, úszás, manor, feloldható outfitek. ezek nélkül elég sivár. no meg kezd unalmas lenni pedig csak 3órája hogy játszom vele :) A multiból szerintem a cry for help a legjobb :)

Egyébként ide is beírom lehet hamarabb választ kapok rá: pc-n játszok, változó időközönként meghatározatlan időre eltűnik a kép és színes objektumok jelennek meg a játék ugyanúgy megy és hang is van, majd visszajön a rendes játékkép. valakinek hasonló probléma, vagy ötlet hogy miért van?

Thak
2013-03-23, 00:00
Úszás :D Volt pár halálom, mert beleestem a vízbe. A többi nem igazán hiányzik ide. Time Trial vagy secret viszont igazán lehetne feloldható outfitekért... Dupla pisztoly meg maaaajd :p

Multiról jut eszembe... mentem egy kis singleplayert pár óra multi után... Ugyebár hardon vagyok... hát hogy ezek az enemyk akkor se találnak el, ha csak állok előttük. Pedig korábban könnyen meghóttam.
Ha mutliztok, és valakivel élveztétek a játékot, vegyétek fel friendnek, nekem eddig mindig elfogadták. Aztán így csak joinolgatunk egymáshoz. Így jók a meccsek :)

Rumplestillskin
2013-03-23, 09:37
Jó lenne ha lehetne ehhez a TR-hez pályákat készíteni..:rolleyes: És átvinni más konzolokra is...hmm :)
nm2hh94OIzc

Corty
2013-03-23, 09:57
A csáklya és manoron kívül minden, amit felsoroltál :)

A multit még nem próbáltam. Lehet olyat, hogy csak ismerősökkel játsszon az ember? Vagy pl. megbeszélnénk hogy melyik módban melyik szerveren találkozunk...?

zsolt
2013-03-23, 10:27
bukfenc-vetődés, guggolás, úszás, manor, feloldható outfitek. ezek nélkül elég sivár. no meg kezd unalmas lenni pedig csak 3órája hogy játszom vele :) A multiból szerintem a cry for help a legjobb :)

Egyébként ide is beírom lehet hamarabb választ kapok rá: pc-n játszok, változó időközönként meghatározatlan időre eltűnik a kép és színes objektumok jelennek meg a játék ugyanúgy megy és hang is van, majd visszajön a rendes játékkép. valakinek hasonló probléma, vagy ötlet hogy miért van?

bukfencezni lehet. :)

Nekem is vannak olyan grafikai beállítások (jobbára minimum szintre levéve) ahol akadnak hibák. Volt, hogy egy komplett kerítés nem látszott az egyik oldalról és nem értettem miért nem enged két oszlop között átmenni. Aztán amikor megkerültem kiderült, hogy ott van az oszlopok között a kerítés is. :)


A multit még nem próbáltam. Lehet olyat, hogy csak ismerősökkel játsszon az ember? Vagy pl. megbeszélnénk hogy melyik módban melyik szerveren találkozunk...?Lehet privát meccset csinálni, ahova meghívással lehet belépni csak.


Jó lenne ha lehetne ehhez a TR-hez pályákat készíteni..:rolleyes: És átvinni más konzolokra is...hmm :)A pályaszerkesztő biztosan nagyot durranna, de azért az rohadt nagy meló megcsinálni úgy, hogy mindenki tudja használni (ne csak belső fejlesztésekre legyen alkalmas). Bírnám én is. Ha lenne, szerintem simán kibírnánk 3+ évet új rész nélkül :) A gyakorlat azt mutatja, hogy konzolokra nem nagyon szokták lehetővé tenni a saját anyagok felpakolását. Én ezért vagyok PC-s, kontrollerrel. :)

Géé
2013-03-23, 10:32
... Volt, hogy egy komplett kerítés nem látszott az egyik oldalról és nem értettem miért nem enged két oszlop között átmenni. Aztán amikor megkerültem kiderült, hogy ott van az oszlopok között a kerítés is. :)

Ezzel én is találkoztam :D lehetett játszani, ha forgattad a nézőszöget: "van kerítés, nincs kerítés" :)

Corty
2013-03-23, 10:37
Lehet privát meccset csinálni, ahova meghívással lehet belépni csak.


Van kedvetek így privátban multizni? Mondjuk a platformom PS3:)

BobaFett
2013-03-23, 14:21
Körkérdés, ki mit hiányol leginkább az új részből?
Értem ez alatt azokat a dolgokat, amik a régi részekben voltak:
A kihívás triviális, de valami ilyesmikre gondoltam:
- Manor
- járművek
- feloldható outfitek
- úszás
- time trial
- medipack
- végtelen pisztolylőszer ;)
- dupla pisztoly
- csáklya
- élő Lara modell

Hát nekem kb ebben a sorrendben :)

sgtGiggsy
2013-03-23, 16:35
A dokumentum fordítások kapcsán eszembe jutott, hogy más is észrevette-e, hogy mennyi helyen ütköznek az ott leírtak a képregényben látottakkal. Most így hirtelenjében kettő: a doksikban Whitman a feleségének írt levélben a védenceként/tanítványaként említést tesz Larára, mintha az asszonynak ismernie kellene (a képregényben Whitmanék már szét is költöztek, mire Whitman megismeri Larát) A másik, hogy Reyes azt írja a lányának egy levélben, hogy Roth az apa. Eddig tiszta sor, de azt is állítja, hogy Alisha SOHA nem találkozott Roth-szal, miközben a képregényben régi ismerősként üdvözölték egymást.
Ha egyszer ugyanaz volt a játék, és a képregény vezető írója is, vajon hogy fordulhatnak elő ilyenek?

zsibaa
2013-03-23, 17:23
Kijátszottam, jó volt...
Bár szívesen megharcoltam volna Himikoval is :)

Egyébként a játék dobozában miért van két lemez?

Rumplestillskin
2013-03-23, 18:40
Egyébként a játék dobozában miért van két lemez?
Nekem csak egy van :confused: :O

Szajuri
2013-03-23, 19:03
bukfencezni lehet. :)
Nekem is vannak olyan grafikai beállítások (jobbára minimum szintre levéve) ahol akadnak hibák. Volt, hogy egy komplett kerítés nem látszott az egyik oldalról és nem értettem miért nem enged két oszlop között átmenni. Aztán amikor megkerültem kiderült, hogy ott van az oszlopok között a kerítés is. :)

Nekem minimum maximum beállítással ugyanúgy csinálja tökre véletlenszerűen és ameddig akarja :/ És nem bírok rájönni mi okozza, de már nagyon idegesítő.
Valakiiiiiiiii légysziiiiiiii!!!!

Hogy kell bukfencezni? Ha shift-re gondolsz az más az nem olyan :D rendes bukfencet vagy vetődést szeretnék :D vagy a játék végén válik elérhetővé ?

Matie
2013-03-23, 19:18
Ha többször nyomod meg egymás után a Shiftet, először kikerülést csinál, aztán bukfencet. :)


A dokumentum fordítások kapcsán eszembe jutott, hogy más is észrevette-e, hogy mennyi helyen ütköznek az ott leírtak a képregényben látottakkal. Most így hirtelenjében kettő: a doksikban Whitman a feleségének írt levélben a védenceként/tanítványaként említést tesz Larára, mintha az asszonynak ismernie kellene (a képregényben Whitmanék már szét is költöztek, mire Whitman megismeri Larát) A másik, hogy Reyes azt írja a lányának egy levélben, hogy Roth az apa. Eddig tiszta sor, de azt is állítja, hogy Alisha SOHA nem találkozott Roth-szal, miközben a képregényben régi ismerősként üdvözölték egymást.
Ha egyszer ugyanaz volt a játék, és a képregény vezető írója is, vajon hogy fordulhatnak elő ilyenek?

Ez feltűnt nekem is, érdekes... Lehet, más felelt a dokumentumokért, és a képregény írásakor nem nézték ennyire részletesen a történetet, vagy fordítva.


Körkérdés, ki mit hiányol leginkább az új részből?
Értem ez alatt azokat a dolgokat, amik a régi részekben voltak:
A kihívás triviális, de valami ilyesmikre gondoltam:
- Manor
- járművek
- feloldható outfitek
- úszás
- time trial
- medipack
- végtelen pisztolylőszer ;)
- dupla pisztoly
- csáklya
- élő Lara modell

Úszás és a járművek talán. A mediket nem hiányoltam annyira, a klasszikusoknál is folyton aggódtam, hogy mikor fogyok ki belőlük, itt aztán pláne bajban lettem volna. És nem nagyon lett volna időm meg kapacitásom arra, hogy harc közben még beugorjak egy fal mögé, és le is álljak, hogy elhasználjak egy medit, kicsit megakasztaná az egészet szerintem.
A lőszer miatt is szoktam aggódni, és örülök, hogy mindig ott vannak a pisztolyok, de itt ez egyáltalán nem volt gond, nagyon jól megoldották az újra feltűnő lőszereket. :)

És elég lehetetlen dolog, de egy pályaszerkesztő tényleg eszméletlen lenne.:clown: Érdekesek ezek a tesztpálya-videók.

zsibaa
2013-03-23, 20:32
Nekem csak egy van :confused: :O

nekem kettő, de a másik azt hiszem szlovák nyelvű, amből egy kukot sem értek,így nem mertem vele semmit kezdeni. :(

bowgi
2013-03-24, 13:10
Egyébként a játék dobozában miért van két lemez?

Én ezzel nagyon megszívtam, mert az egyik lengyel (a dvd-re PL,ENG van írva) a másik meg cseh (CZ, ENG). Azt hittem, hogy mindegy melyiket rakom fel, ezért a lengyelt vettem ki. De azon lengyel szinkron volt, és angol nem! A menü nyelvét még csak-csak átállítottam angolra, de a szinkront nem lehet. Úgy hogy újra kellett installálnom a másik lemezzel. :( Azon a cseh csak felirat volt. A hang eredeti. Azért ezt jobban kiemelhették volna, ha már ez a magyar kiadás is...

sum-blink
2013-03-24, 13:44
Vannak benne outfitek. (Gear menüpont)

Thak
2013-03-24, 15:07
Én ezzel nagyon megszívtam, mert az egyik lengyel (a dvd-re PL,ENG van írva) a másik meg cseh (CZ, ENG). Azt hittem, hogy mindegy melyiket rakom fel, ezért a lengyelt vettem ki. De azon lengyel szinkron volt, és angol nem! A menü nyelvét még csak-csak átállítottam angolra, de a szinkront nem lehet. Úgy hogy újra kellett installálnom a másik lemezzel. :( Azon a cseh csak felirat volt. A hang eredeti. Azért ezt jobban kiemelhették volna, ha már ez a magyar kiadás is...

Ja, nekem is olyan fajta vásárolt verzióm van... A lengyel lemez lengyelül telepíti a steamet, és az úgy használhatatlan. Letöltöttem egy angol steamet, azzal meg kódbeírással meg is volt a TR. Valamiért angol volt minden rajta, nem tudom azért-e, mert a Steam alapnyelv-beállítása szerint telepíti a játékot (angol/angol) vagy mert már volt fent a gépemen egy crackelt... csak ráküldtem egy verifyt, és ugyanazt tudtam használni. Persze a mentéseim elszálltak, mert azok nem léteztek a steam cloudban, de a gombok beállításai, grafikabeállítások mind megmaradtak. Egyébként tudom egymástól függetlenül használni mindkettőt, és nekem jobban bejön a crackelt, mert azt nem teríti be az az idegesítő esőcsepp ha felfelé fordítom a kamerát, vagy ömlik tele vérrel, hogy ne lássak semmit.

zsolt
2013-03-24, 17:23
Underpus:
http://centralgame.treditor.hu/zsolt/misc_images/underpus.png


Ja, nekem is olyan fajta vásárolt verzióm van... A lengyel lemez lengyelül telepíti a steamet, és az úgy használhatatlan. Letöltöttem egy angol steamet, azzal meg kódbeírással meg is volt a TR. Valamiért angol volt minden rajta, nem tudom azért-e, mert a Steam alapnyelv-beállítása szerint telepíti a játékot (angol/angol) vagy mert már volt fent a gépemen egy crackelt... csak ráküldtem egy verifyt, és ugyanazt tudtam használni. Persze a mentéseim elszálltak, mert azok nem léteztek a steam cloudban, de a gombok beállításai, grafikabeállítások mind megmaradtak. Egyébként tudom egymástól függetlenül használni mindkettőt, és nekem jobban bejön a crackelt, mert azt nem teríti be az az idegesítő esőcsepp ha felfelé fordítom a kamerát, vagy ömlik tele vérrel, hogy ne lássak semmit.

Ha steamen regisztrálod a kódodat, letölti neked.

Caroline
2013-03-25, 17:08
A képen a szőke lány kicsoda?:
http://www.tombraiders.hu/galeria/displayimage.php?pid=3418&fullsize=1

OSZRichard
2013-03-25, 17:16
:kratz:A sminkes?

Matie
2013-03-25, 17:28
Ő Steph. :) Ha jól tudom, eredetileg több szerepet szántak neki a történetben, de csak a játék legelején láthatjuk megkötözve, illetve multiplayer karakterként is elérhető.

Szerk.: az Underpus-easteregg annyira jópofa!:D Lehet még találni más érdekességet is abban a szobában, megéri körülnézni. ;)

Kacsa
2013-03-25, 23:39
rákerestem gugliban az "underpus" szóra. hejjjjj hát nekem most esik le, hogy az az TR: UNDERworld vízalatti octoPUSa. :D

Roli
2013-03-26, 22:17
Na ki a király??!! :vlol: 106%-osra teljesítettem... LOL (Már jeleztem a fejlesztők felé a bugot. :))

http://i1205.photobucket.com/albums/bb429/trshu/106.jpg

Stranger
2013-03-26, 22:36
úgy látszik túl jó vagy... olyat is megtaláltál amiről még a fejlesztők is megfeledkeztek

Matie
2013-03-26, 22:52
Azta!! :vlol: :vlol: Ezt meg hogy? Elfelejtettek egy doksit, vagy egyet visszapakolt, és újra beleszámolta?:eek:

Roli
2013-03-26, 22:55
Ötletem sincs, ez csak véletlen volt szerintem, vagy nem tudom. Legalább annyira meglepődtem, mint Ti. :D

OBig
2013-03-27, 06:22
Nahát, mindig mondtam hogy nem vagy 100-as. :) :D:D:D

tom croft
2013-03-27, 06:54
úúúúúúúúúúú végig játszottam *o* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 Hát nagyooon jóóó volt bár kicsit más mint a többi de... a történet is nagyon tetszett meg minden áhh :D a sok akció és h 1 percig sem unatkoztam :D :D :D
Amit furcsáltam h Lara csúnyán beszélt .. elég szokatlannak minősült.... óhh és a végén az a hajós csávó amikor mondja larának h nemsoká otthon lesz majd Lara belenéz a naplójába vagy milyébe majd azt mondja h "nem megyek haza" ez remélem a folytatás miatt van :D
Ez a Lemondott a square enix elnöke nagyon ilyesztő és h a Tomb Raidr a gyengék közt van :S reméle nem ez fogja hozni a véget..... :S

sgtGiggsy
2013-03-27, 07:41
Ez a Lemondott a square enix elnöke nagyon ilyesztő és h a Tomb Raidr a gyengék közt van :S reméle nem ez fogja hozni a véget..... :S

Nem hiszem, hogy ezen nagyon ijedezni kellene. :) Ha jók az információim, a TR alig 3 hét alatt bőven hárommilliós eladás felett jár, ami nagyon jónak számít, még az AAA kategóriás játékok közt is. Szinte csak FPS-ek tudnak ennél jobbat. Lehet, hogy az előzetes tervekbe valami elrugaszkodott számokat írtak be, és ezért mondták, hogy csalódások a TR számai.

Anikó
2013-03-27, 08:29
Na, én újra elkezdtem játszani vele, mert csak 71 %-ra sikerült teljesítenem, de nagyon tetszik a játék, Lajos a férjem azt mondta, hogy nem vagyok normális, hogy újra játszom vele. :D

zsolt
2013-03-27, 08:32
.. ez remélem a folytatás miatt van :DA tervek szerint a második következő rész az első mostani rész közvetlen folytatása lesz.

Ez a Lemondott a square enix elnöke nagyon ilyesztő és h a Tomb Raidr a gyengék közt van :S reméle nem ez fogja hozni a véget..... :SNem lemondott, csak az elnöki megbizatása után nem indul újra az elnökválasztáson. :) De tényleg gáz, hogy 4-5 évnyi fejlesztés nem teljesíti az elvárásokat eladásokban. Mondjuk: azok az elvárások csak a dobozos (nem letöltött) verziókra vonatkozik. Ami azért fura, mert a steam/psn/xbox live integrációval adja magát, hogy online megvegye, akinek tök mindegy, hogy van-e a polcán lemez vagy nincs. Ráadásul az USÁ-ban nem is volt dobozos verzió.


Na, én újra elkezdtem játszani vele, mert csak 71 %-ra sikerült teljesítenem, de nagyon tetszik a játék, Lajos a férjem azt mondta, hogy nem vagyok normális, hogy újra játszom vele. :D

:) Pedig jó másodszorra is. Én kivárom, míg kész leszünk a fordítással és majd magyarul. :) Addig meg multizok.

Thak
2013-03-27, 08:48
Anikó, gyere inkább multizni! Arra még A Lajos sem mondhat semmit. :D Ha jól tudom, america's armyztál, szal probléma nem lesz :D

Egyébként annyira utálom ezt a dlc korszakot. Most komolyan külön vásárolgassak holmi skineket meg fegyvereket? Az is irreális, hogy az a verzió, amelyiken ezek alapból rajta vannak, 6000 ft-tal többe kerül... (relatíve, mert a többi holmit nem számoltam rá.)

Rumplestillskin
2013-03-27, 08:48
Megvan xboxra a Tomb of the lost adventurer! :D Végre letölthető lett a liveon! ^^
Írtam blogot róla :) (http://thetombgamer.tumblr.com/post/46409064784/tomb-raider-tomb-of-the-lost-adventurer)

tom croft
2013-03-27, 09:34
A tervek szerint a második következő rész az első mostani rész közvetlen folytatása lesz.

xDDD ezt jól megmondtad :D nagyon kivi leszek mi lessz a kövi kaland :D amikor Roth meghalt és ott mutogatták a dupla pisztolyt akkor azt hittem h mostmár az lehet haszálni de nem ! :S de a végén legalább durván 10x lőhetünk vele :D

zsolt
2013-03-27, 09:43
nagyon kivi leszek mi lessz a kövi kaland :D Én arra, hogy lesz-e színvonalra legalább ilyen. Nem kell bele annyi újdonság, mint a mostani részbe, de a motor adta lehetőségeket használják ki teljesen, és a történet legyen ízig-vérig Tomb Raider.

Thak
2013-03-27, 09:54
Ha normális története van, akkor rossz már nem lehet. Meg persze jó sírok. Össze kéne dolgozniuk a BioWare-rel és Peter Molyneux-val, és akkor biztos, hogy epic jó lesz :D Kár, hogy sose fog megtörténni.

Nincs meg valakinek véletlenül ez a kép nyomtatható méretben? Vagy lehet valahonnan rendelni? Kell poszternek, annyira gyönyörű...
http://tombraiders.hu/galeria/displayimage.php?pid=3396&fullsize=1

Roli
2013-03-27, 10:03
Nahát, mindig mondtam hogy nem vagy 100-as. :) :D:D:D

Tudjuk. :D Csak egy gyenge 50-es. :D


Ha normális története van, akkor rossz már nem lehet. Meg persze jó sírok. Össze kéne dolgozniuk a BioWare-rel és Peter Molyneux-val, és akkor biztos, hogy epic jó lesz :D Kár, hogy sose fog megtörténni.

Nincs meg valakinek véletlenül ez a kép nyomtatható méretben? Vagy lehet valahonnan rendelni? Kell poszternek, annyira gyönyörű...
http://tombraiders.hu/galeria/displayimage.php?pid=3396&fullsize=1
Az a baj ezzel a képpel, hogy csak azért tették alapból ilyen kicsi méretbe, hogy a TR Store (http://tombraiderstore.com/art/sam-spratt-tomb-raider-giclee.html)-ból lehessen majd megrendelni, ne pedig magának nyomtassa ki az ember. :D Szóval venni lehet, de nagyobb méretben nem hiszem, hogy találsz. :/

(De ahogy most nézem, már el is fogyott... :confused:)

Rumplestillskin
2013-03-27, 10:10
Én éppen most találtam egy 25** x 39**-set, és 20 MB! :D Ha kell vkinek kinyomtatni elküldhetem :) (Az a kép ami zsolt-nak van avatarnak :))

Anikó
2013-03-27, 11:03
Thak igen, armyztam, a nevem Marcang Modeszta volt, én találtam ki az. :D Nagyon jó harcok voltak, szerettem. Majd biztos felnézek a multiba, de egyelőre játszom a játékot, megpróbálok mindent megszerezni. :)

Milan
2013-03-27, 11:24
játszom a játékot, megpróbálok mindent megszerezni. :)
Én is hasonlóan voltam vele.
Eljutatottam a Shipwreck Beach pályáig, úgy, hogy az összeszedhetők kb. felét gyűjtöttem össze. Épp csak azt ami már az orrom előtt volt. Mondván majd ha eljutok az utolsó Base Camp-ig, akkor majd visszautazok és begyűjtök mindent. :)
Aztán gondolkodtam, hogy biztos jó lesz ez így?
Arra jutottam jobb, hogyha mikor ott vagy egy bizonyos helyszínen, akkor MINDENT begyűjtesz. :)
Persze ez csak az ÉN véleményem, nem muszály mindenkinek így csinálnia. :)

Mindent begyűjteni pedig eggyáltalán nem olyan nezéz mint azt gondolnád. :)
Nekem a legnagyobb gondokat a plusz feladatok jelentették. Azokat volt a legnehezebb megtalálni (Főleg a Coastal Forest pályán.).
Én nagyon élveztem ezt a gyűjtögetést. :)

Rumplestillskin
2013-03-27, 11:24
Valaki nem tudja ezt a simple language editort honnan tudnám letölteni? :confused:
Itt a link (http://forum.xentax.com/viewtopic.php?f=10&t=10174)
(Majdnem az alján van az a post..)
Hogyan tudnám letölteni anélkül hogy regiznék?.. Valaki??:DD

LaraTheSurvivor22
2013-03-27, 11:27
"A tegnapi Steames csokor után már a PlayStation 3 felhasználók is tölthetik a cikkben említett DLC-ket."

Mikor?
Mert hiába lépek be a játékban található "Download content" menübe,nincs ott semmi,de a PSN storéban szintén nem lehet még letölteni semmit.......

Roli
2013-03-27, 11:31
US account kell hozzá. UK az ma jön. :)

LaraTheSurvivor22
2013-03-27, 11:35
Jó lenne....már nagyon vágyom egy aviatrix skinre,a többi nem tetszik,remélem egyenként is megvásárolható,nem kell hozzá mind a 3-at megvenni...

OBig
2013-03-27, 11:59
Na, én újra elkezdtem játszani vele, mert csak 71 %-ra sikerült teljesítenem, de nagyon tetszik a játék, Lajos a férjem azt mondta, hogy nem vagyok normális, hogy újra játszom vele. :D
Szrtm se. :D:D:D A Lajsnak mindg igaza VAN. :)

sum-blink
2013-03-27, 12:19
Ja, az az Indiana Jones skin. :P

Milan
2013-03-27, 12:35
Na, én újra elkezdtem játszani vele, mert csak 71 %-ra sikerült teljesítenem, de nagyon tetszik a játék, Lajos a férjem azt mondta, hogy nem vagyok normális, hogy újra játszom vele. :D

Szrtm se. :D:D:D A Lajsnak mindg igaza VAN. :)
Szerintem meg aki újra játssza az egy kellemes élményt él újra.
És egy nagyszerű játékkal játszik újra. :)

Rumplestillskin
2013-03-27, 12:40
Wáá :D Levettem a DX11-et DX9-re, és így már megy fullon a gépemen!! :DD Akinek megmondjam hogyan kell, küldjön privit. (Ebben nincs TRESSFX!)

zsolt
2013-03-27, 13:12
Wáá :D Levettem a DX11-et DX9-re, és így már megy fullon a gépemen!! :DD Akinek megmondjam hogyan kell, küldjön privit. (Ebben nincs TRESSFX!)
Registry-ben kell piszkálni, ha jól tudom.
Van egy érték, ami azt mondja meg, hogy hányas DX verzióval menjen a játék.

Délután feltolom némi leírással.
Texmod-hoz is kelleni fog majd :)

Caroline
2013-03-27, 13:55
Ő Steph. :) Ha jól tudom, eredetileg több szerepet szántak neki a történetben, de csak a játék legelején láthatjuk megkötözve, illetve multiplayer karakterként is elérhető.

Szerk.: az Underpus-easteregg annyira jópofa!:D Lehet még találni más érdekességet is abban a szobában, megéri körülnézni. ;)

Köszi mármint az infót a csaj nevéről

zsolt
2013-03-27, 14:39
Ő Steph. :) Ha jól tudom, eredetileg több szerepet szántak neki a történetben, de csak a játék legelején láthatjuk megkötözve, illetve multiplayer karakterként is elérhető.

http://www.wikiraider.com/images/thumb/3/3d/Steph.jpg/120px-Steph.jpg (http://www.wikiraider.com/images/3/3d/Steph.jpg)

Itt azt írják, hogy meghalt az elején:
http://www.wikiraider.com/index.php/Steph

Caroline
2013-03-27, 14:41
Aha köszönöm, ja meg is kérdezi tőle a játékban Lara veled meg mi történt vagy valami hasonló.

zsolt
2013-03-27, 14:43
Aha köszönöm, ja meg is kérdezi tőle a játékban Lara veled meg mi történt vagy valami hasonló.

Én is ezen gondolkoztam, de ha azt vesszük, hogy még nem történt vele megrázó, egész jól viselte, hogy ott lóg mellette valaki, akit ismert úgy-ahogy.. :)

Rumplestillskin
2013-03-27, 15:00
Registry-ben kell piszkálni
Texmod-hoz is kelleni fog majd :)
Igen, pontosan!:D És így már lehet moddolni texmoddal *-* :DD :rolleyes:

sgtGiggsy
2013-03-27, 15:06
Én is ezen gondolkoztam, de ha azt vesszük, hogy még nem történt vele megrázó, egész jól viselte, hogy ott lóg mellette valaki, akit ismert úgy-ahogy.. :)

Jaaa... hogy az a szőke csaj volt a hajóról? Nekem le se esett :confused:

Rumplestillskin
2013-03-27, 17:16
Kb a 350. textúrától olyan nagyok, hogy lefagy a Tomb Raider.xdd

Máté86
2013-03-27, 19:19
Sziasztok!Nemtudom volt-e már ilyen kérdés,de magyarításon nem gondolkodtok?

Roli
2013-03-27, 19:49
Szia!

Kb. már 100x felmerült, és igen, gőzerővel készül. :)

Rumplestillskin
2013-03-27, 19:54
Szia!

Kb. már 100x felmerült, és igen, gőzerővel készül. :)
Roli! Én találtam ilyen fordító progit (amivel be lehet rakni a játékba a saját feliratot stb.) csak sajnos az a baj hogy oda regizni kéne ahonnan letudnám tölteni.
De ahoz hogy regizzek adományozni (fizetni) kéne nekik...:(:(

OBig
2013-03-27, 19:55
Szerintem meg aki újra játssza az egy kellemes élményt él újra.
És egy nagyszerű játékkal játszik újra. :)

Azért nekem is lehet véleményem Milan ugye?

Roli
2013-03-27, 19:56
Roli! Én találtam ilyen fordító progit (amivel be lehet rakni a játékba a saját feliratot stb.) csak sajnos az a baj hogy oda regizni kéne ahonnan letudnám tölteni.
De ahoz hogy regizzek adományozni (fizetni) kéne nekik...:(:(

Ne dőlj be minden átverésnek.

Rumplestillskin
2013-03-27, 20:01
Ne dőlj be minden átverésnek.
Dehogy dőlök!:D Pedig az olyan jó :( egyszerűnek is tűnik..
Egy kép belőle:
http://img16.imageshack.us/img16/1039/21783648.png
Úgy gondolom hogy csak át kell írni a szavakat.

sgtGiggsy
2013-03-27, 20:06
Dehogy dőlök!:D Pedig az olyan jó :( egyszerűnek is tűnik..
Egy kép belőle:
http://img16.imageshack.us/img16/1039/21783648.png

Az ilyesminél épp az a gyanús, ha egyszerű. Ha a játék készítői egyszerűnek akarták volna, egyszerű szöveges fájban teszik bele a szövegeket.

Milan
2013-03-27, 20:07
Azért nekem is lehet véleményem Milan ugye?
Persze hogy lehet. Mindenkinek meglehet a saját véleménye.
Én is csak a sajátomat mondtam el.
Elnézést ha sértőnek, vagy tolakodónak tűntem. Bocsánat.

Rumplestillskin
2013-03-27, 20:08
Az ilyesminél épp az a gyanús, ha egyszerű. Ha a játék készítői egyszerűnek akarták volna, egyszerű szöveges fájban teszik bele a szövegeket.
Mondjuk..igaz :D

zsolt
2013-03-27, 21:21
Az ilyesminél épp az a gyanús, ha egyszerű. Ha a játék készítői egyszerűnek akarták volna, egyszerű szöveges fájban teszik bele a szövegeket.Eredendően nem bonyolult annak a szövegrésznek a cseréje.


Roli! Én találtam ilyen fordító progit (amivel be lehet rakni a játékba a saját feliratot stb.) csak sajnos az a baj hogy oda regizni kéne ahonnan letudnám tölteni.
De ahoz hogy regizzek adományozni (fizetni) kéne nekik...:(:(

az csak azokat fordítja amit kb. most fordítanak a srácok crowdin-en.
A dialógusokat, kézikamerás videókat nem.
És a fontba se csinál hosszú ő-t és ű-t :)

Mpaul
2013-03-28, 11:00
Jól láttam, hogy a Tomb Raider 2013 stáblistájában a TRs.hu szerepel? :) (és nem a TR.hu...) Ez nem kicsit ütős és ciki :)
Szóval a véleményem, hogy tárgyalnotok kéne a TR.hu vezetőségével és összevonni a két oldalt (a TR.hu domain is ide mutasson, és az ottani anyagok, amik értékesek és csak ott szerepelnek (van ilyen?) azok is itt lehessenek...)
A TRs.hu messze jobb és aktuális tudásbázist tudhat magáénak...

üdv, Mpaul
(nagyon-nagyon régi és egyben újonnan regisztrált tag :))

Roli
2013-03-28, 11:16
Szia Mpaul! :)

Igen, most pont ez történik a háttérben, csak még nem lett "bejelentve". :D

Rumplestillskin
2013-03-28, 11:23
Igen, most pont ez történik a háttérben
Télleg?? :eek: az jó lesz!!:D

zsolt
2013-03-28, 11:25
Jól láttam, hogy a Tomb Raider 2013 stáblistájában a TRs.hu szerepel? :) (és nem a TR.hu...) Ez nem kicsit ütős és ciki :)
Szóval a véleményem, hogy tárgyalnotok kéne a TR.hu vezetőségével és összevonni a két oldalt (a TR.hu domain is ide mutasson, és az ottani anyagok, amik értékesek és csak ott szerepelnek (van ilyen?) azok is itt lehessenek...)
A TRs.hu messze jobb és aktuális tudásbázist tudhat magáénak...

üdv, Mpaul
(nagyon-nagyon régi és egyben újonnan regisztrált tag :))

Szia,

már a launch partira is - többek között - azért mentem el, hogy megbeszéljük, hogy mi legyen a két oldallal.

A tombraider.hu megmaradt "vezetősége" már itt van, és vonódunk össze szép lassan.
Az itteniek közül OBiggel és Rolival, a tombraider.hu-ról Hamsterrel, Credoval megbeszéltük, hogy ide átmentünk mindent, ami itt nincs meg.

A domain kérdést még rágjuk, a tombraider.hu kereső találati szempontokból erős, a tombraiders.hu pedig a hivatalos státusza - és így a játék creditje miatt :)
Hosszútávú a döntés, és majd eldől, hogy melyik érv lesz a döntő a jövőre nézve. Nem én döntök róla.

Pár nap, és lezárom a tombraider.hu-t. Pár sorban leírom a gondolataimat, és hogy itteniekkel karöltve folytatjuk a közösségi munkát.

Biztosan sok idő lesz, mire minden felkerül (pl: a 2000-2005-ös mai napig HTML fájlokban levő hírek, cikkek, esszék, TR tali galériák és a fórumból összeválogatott hasznosnak tartott dolgok), de egyszer biztosan elkészül :)

Most a honosítás az első számú feladat.

BulletBill
2013-03-28, 11:27
Sziasztok!
Már régóta olvaslak benneteket, de csak most regisztráltam :)
Pár napja játszottam végig a játékot, hát kissé vegyesek az érzelmeim. Ami tetszett, az a sztori és, hogy magába szippant a játék, egyszerűen nem lehet lerakni. Ami nem tetszett : túl könnyű rejtvények, sok bug (főleg a beach-en, ,,repülő" Lara, lebegő tárgyak stb :confused: ) A multi is eléggé bugos, bár azzal csak a trófeák miatt játszom.
Szóval nem rossz játék, de lehetett volna jobb is, sokkal :)
A karakterek és Lara nem voltak rosszak, Roth viszont nem volt szimpatikus számomra (azt vártam, hogy mikor fog benyúlni Lara bugyijába:D )
Egy valamit nem értek, miért kellett a vadászatot belerakni? Lara is csak egyszer evett, utána soha többet :confused:

Thak
2013-03-28, 11:41
Szia,
A tombraider.hu megmaradt "vezetősége" már itt van, és vonódunk össze szép lassan.
Az itteniek közül OBiggel és Rolival, a tombraider.hu-ról Hamsterrel, Credoval megbeszéltük, hogy ide átmentünk mindent, ami itt nincs meg.

Jó sok év kellett ehhez. Elég ronda volt a szakadás. A névre viszont kíváncsi leszek.



Egy valamit nem értek, miért kellett a vadászatot belerakni? Lara is csak egyszer evett, utána soha többet :confused:

Valahogy meg kellett tanítani az embereknek, hogy íj is létezik :D Ugyebár addig nem léphettél tovább, amíg nem sikerült lelőnöd a vadat.

BulletBill
2013-03-28, 11:50
Valahogy meg kellett tanítani az embereknek, hogy íj is létezik :D Ugyebár addig nem léphettél tovább, amíg nem sikerült lelőnöd a vadat.


Igen, ez világos, csak az volt furcsa számomra, hogy Lara a játék elején evett, utána már nem. Jobb lett volna, ha többször kell megetetni/megitatni :D

Caroline
2013-03-28, 12:27
Na töröltem a hsz-m mert nem ide való, ha valakit megsértettem volna akkor attól elnézést kérek.

zsolt
2013-03-28, 12:53
Nos kedves Mpaul!Szerintem - ha már eddig nem sikerült - most van itt az ideje privát vonalra terelni ezt a csevejt..

Scoobykah
2013-03-28, 18:14
Nem teljesen értem a sztorit...

Mathias-t értem miért gonosz.De maga Himiko?Az oké,hogy milyen módszerrel kellett volna visszatérnie,de mikor a sírjában Lara elmondja,hogy napkirálynő...ebből nem az jön le,hogy gonosz lett volna..:$

OBig
2013-03-28, 19:05
Rendben zsolt, én áttettem privibe. Innen töröltem.
De ha nekem szóltál, most szólj a barátodnak is.

zsolt
2013-03-28, 19:29
Rendben zsolt, és n áttettem privibe. Innen töröltem.
De ha nekem szóltál, most szólj a barátodnak is.

Én nem kívánok a két oldal régi konfliktusában állást foglalni.
Mindkettőtöknek szólt, Palinak főképp, mert azért elég régóta követi a két oldalt, hogy tudja: egy ilyen beírás régi tagok jelenlétében olaj a tűzre.

Én próbáltam nem magamra venni az elhangzottakat és nem válaszolni rá. Ezt tudjuk be az önuralmamnak és a békeszeretetemnek.

Matie
2013-03-28, 19:46
Igen, ez világos, csak az volt furcsa számomra, hogy Lara a játék elején evett, utána már nem. Jobb lett volna, ha többször kell megetetni/megitatni :D

Én örültem, hogy nem raktak bele sok ilyet. :) Amikor a táborhelyeken van, csinálhat, amit akar (alvás, evés, ivás) ha úgy vesszük. A vadászat XP miatt jön jól, attól még benne van a játékban, csak nem ezeken van a hangsúly. Különben ez lenne az egészből: :p


http://i.imgur.com/L97eMo7.png



Nem teljesen értem a sztorit...

Mathias-t értem miért gonosz.De maga Himiko?Az oké,hogy milyen módszerrel kellett volna visszatérnie,de mikor a sírjában Lara elmondja,hogy napkirálynő...ebből nem az jön le,hogy gonosz lett volna..:$

Igazából ez akkor jön le, ha elolvasod a dokumentumokat:
Mindenki fél tőle, de senki nem tudja megmondani, miért. Utód kell neki, és ez úgy lehetséges, ha valakinek "kiszívja a lelkét", és beleköltözik a testébe. Manipulálta az embereket, illetve valaki fel is fedezte, hogy egy tébolyult gonosz rejtőzik benne, és Jamatai földje neki nem elég.

Rumplestillskin
2013-03-28, 20:37
http://i.imgur.com/L97eMo7.png






Hát ez jó!:D :vlol::vlol:

-------------
Amúgy DirectX 9-ben van Ambient Occlusion ( [nemtom hogy van-e DX11-ben]aki 3D-s programokkal foglalkozik tudja mi az.) ami sokkal jobbá teszi az élményt, úgy hiszem. :p

zsolt
2013-03-29, 01:08
... legelébb


http://centralgame.treditor.hu/zsolt/misc_images/TR_mod1.png

Rumplestillskin
2013-03-29, 08:08
... legelébb


http://centralgame.treditor.hu/zsolt/misc_images/TR_mod1.png

áááá ez miez??xDD akkor legalább már a szemöldököt is váltosztassák meg . :DDD

tom croft
2013-03-29, 09:19
háát én szőke párti vagyok de Lara barnán az igazi :D így nagyon csicska kinézete van :D
ama tress fx es haját is át tudják színezni ?? :D

Rumplestillskin
2013-03-29, 09:22
ama tress fx es haját is át tudják színezni ?? :D

Biztos, csak azt szerintem nem így kell. Szerintem ott egy "színkód" van megadva valamelyik bigfileban. :D

zsolt
2013-03-29, 09:23
háát én szőke párti vagyok de Lara barnán az igazi :D így nagyon csicska kinézete van :D
ama tress fx es haját is át tudják színezni ?? :D

No.


Tényleg nem, csak DirectX9-es támogatása van a TexMod-nak. (A TressFX-hez DX11-es kártya kell, így gondolom DirectX-ből is ez a követelmény) Van egy uMod nevű program, ami a TexMod utódja akar lenni, és már 2.x-es béta verziója is van. Elvileg ez az újabb DirectX-hez is jó lesz. De még nem jutottam el odáig hogy ránézzek.

tom croft
2013-03-29, 11:22
ó értem :D az a baj h még tesztelni se tudom mert én dx9 es vagyok :S

Matie
2013-03-30, 10:43
mert azt nem teríti be az az idegesítő esőcsepp ha felfelé fordítom a kamerát, vagy ömlik tele vérrel, hogy ne lássak semmit.

Tegnap valamikor éjfél előtt jelent meg egy új patch, közkívánatra kikapcsolhatóvá tették ezeket az effekteket. :D

tom croft
2013-03-30, 11:51
Roli! Hogy, hogy nincs még történet és helyszín a főoldalon ?? :D

Corty
2013-03-30, 12:09
PS3-ra hol tudom letölteni az explorer pack DLC-t? store-on kerestem, de semmi. pedig ma frissített a ps store...:eek::confused:

Rumplestillskin
2013-03-30, 12:13
PS3-ra hol tudom letölteni az explorer pack DLC-t? store-on kerestem, de semmi. pedig ma frissített a ps store...:eek::confused:

Olyan nincs. Csak a letölthető sír van. (Ha jól tudom.)

Corty
2013-03-30, 12:38
Olyan nincs. Csak a letölthető sír van. (Ha jól tudom.)

Most néztem a downloadable content-nél a játékon belül. tulajdonképpwn a store-os tartalom jön be: amelyek a következők: a fegyverek és a multiplayer karakterek. sehol nem találom azt a letölthető sírt:angry::(

Rumplestillskin
2013-03-30, 12:39
Most néztem a downloadable content-nél a játékon belül. tulajdonképpwn a store-os tartalom jön be: amelyek a következők: a fegyverek és a multiplayer karakterek. sehol nem találom azt a letölthető sírt:angry::(

Nekem xboxon lelehet tölteni azthiszem még mindig. Mert én még aznap töltöttem le.
Am annak a neve az "Tomb of the lost adventurer"