PDA

Teljes verzió megtekintése : Szia laci92 :)



OBig
2015-12-14, 21:08
Szia laci92 :)

Üdv közöttünk.

Matie
2015-12-21, 18:26
Szia laci, üdv a fórumon! :)

drlecter
2015-12-21, 21:39
Szia laci, kitartást a Legendhez! :)

laci92
2015-12-28, 14:32
Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket :hug: Ideje lenne akkor pár szóban bemutatkoznom. Laci vagyok és pincérkedem főleg. Kipróbáltam már pár dolgot az életemben, de igazán csak ez a szakma fogott meg valamiért. Pedig egyáltalán nem könnyű azokat a hosszú órákat végigállni és igazándiból nem is lehet felkészülni az összes embertípusra ami miatt plusz bonyodalmak is jöhetnek, de én mégis szeretem. Persze ha pozitív az ember hozzáállása, akkor sok dolog könnyebb :p No meg a munkámból adódóan rengeteg ételt meg tudok kóstolni :D Két nagy kedvencem a halászlé és a bolognai spagetti, de főleg a halászlé, ami szerintem jó csípősen az igazi! Amit nagyon szeretek szabadidőmben csinálni, az a TR (he-he-he) és a filmnézés. No meg az alvás xD
Sajnos viszonylag elég ritkán tudok csak gép közelbe kerülni és a netem sem a legjobb, ezért ritkán tudok csak írni, de legalább olyankor sokat :)
Ahogy nagyon sokan, úgy én is még egészen fiatalon ismerkedtem meg Larával és úgy az egész Tomb Raider jelenséggel. (Ami szerencsére még a mai napig tart és remélem még annál is tovább :D) Az első TR-em a Last Revelation volt. Mit ne mondjak szabályosan vért izzadtam vele, kifogtam elsőre az egyik legnehezebbet. De akkor is imádtam minden percét, még ha nagyon sokszor rontottam el a legalapvetőbb dolgokat is. Azt hiszem Egyiptom miatt mindmáig ez a kedvencem. Igaz az első részben is volt, de az ehhez képest csak egy "rövid rész" :p Ráadásul szerintem ebben voltak a legjobb puzzle-ök is. És akkor a befejezésről nem is beszéltem... Majd következett a TR 2, amit szintén nagyon szeretek a kalandérzete és a csapdák miatt. Ezután a TR 1 került terítékre, ami bevallom annyira nem fogott meg. Nem tudom mi lehet az oka, de valahogy nem éreztem azt vele kapcsolatban, amit az eddigiekkel. Viszont ha azt nézem, hogy 96-os a játék, akkor tényleg le a kalappal a készítők előtt, mert szó szerint korszakalkotót kreáltak. Hogy teljes legyen a sor, a TR 3-al folytattam. Na ez az a játék, amiről szerintem méltán mondják, hogy talán a legnehezebb, ha nem a legnehezebb! Eszméletlen szivatások vannak benne. Ennek ellenére nálam dobogós. Nagyon jó ötletnek tartottam benne a bónusz pályát és az országok közötti kalandozást. Majd jött a Chronicles, ami egy-két ötlettől eltekintve egyáltalán nem tetszett, nekem igazi kihívást sem tartogatott. Ahogy mondani szokták, rutinmunka volt.
Végül a legmegosztóbb rész következett, az Angel of Darkness. Tapasztalataim szerint két nagy tábor van, vagy nagyon szeretik, vagy nagyon nem. Én az előbbibe tartozom, szerintem az egyik legjobb TR. Tény, hogy más mint az addig megjelentek, de nekem - többek közt - pont ezért tetszett. És nagyon fáj a szívem, hogy a Core Design nem tudta befejezni. Brutális lehetett volna, nagy kár érte :(

Pár szó az újakról is akkor: a Risehoz még nem volt szerencsém semmilyen formában. Nagyon örülnék persze, ha tényleg január végén jönne PC-re. És már megbocsássék, de az hogy azért vegyek xbox-ot, hogy játszhassak vele totálisan nonszensznek tartom. Az igazi rajongás nem abból áll, hogy mindent amit le akarnak nyomni a torkomon, megengedem. Nem, az szimplán csak idiotizmus. A TR 2013-as részt pár hete vittem ki, nos nekem tetszik az új irány, csak lehetett volna picit hosszabb és sokkal több és nehezebb fejtörő. Ha ezek meglettek volna, akkor még a rengeteg ratata se zavart volna. Mert oké, én aláírom, hogy ez kell a fiataloknak, meg így könnyebben el tudják adni, de akkor vegyék figyelembe azokat is, akik sok-sok éve már a rajongók táborát erősítik. Így pont a lényeg veszett ki belőle. A multi viszont meglepően jó móka, még ha bugos is, biztos hogy fogok vele játszani. A GoL-t nagyon szerettem, nagyon sok vicces emlék fűződik hozzá :) Az Osiris-ben pedig nagyot csalódtam. Kiadásakkor egy bughalmaz volt, pluszba még optimalizálatlan és a fejtörők tekintetében is alulmúlta az elődjét. Ráadásul rövid is és nem igazán van benne újrajátszhatósági faktor, esetleg az számíthat annak, ha többen játsszátok, mert akkor egy kicsit megváltoznak a sírok is, bár azért annyira nem számottevően.
A Legend-Anniversary-Underworld trióhoz pedig sokáig nem volt szerencsém, illetve ha már úgyis Holiday Sale van a Steamen, akkor már beszereztem a Legendet és sikerült is befejeznem, írok is róla pár gondolatot.

Végezetül pedig, nagyon köszönöm, hogy van ez az oldal, nagyon jó látni, hogy így egybefogtátok a rajongókat! :) No meg rengeteg hasznos dolgot is olvashattam már nálatok :hug:

Matie
2016-04-02, 10:17
Mi köszönjük!:hug:


Az első TR-em a Last Revelation volt. Mit ne mondjak szabályosan vért izzadtam vele, kifogtam elsőre az egyik legnehezebbet. De akkor is imádtam minden percét, még ha nagyon sokszor rontottam el a legalapvetőbb dolgokat is. Azt hiszem Egyiptom miatt mindmáig ez a kedvencem.

Bátor voltál, kapásból az egyik legnehezebbet... :D A helyszín engem is megfogott (főleg, amikor rájöttem, mennyire pontosan dolgozták azt ki). Sokaknak nem tetszik, hogy egy helyszínen játszódik az egész játék, de szerintem kellően változatosra sikerült.


És már megbocsássék, de az hogy azért vegyek xbox-ot, hogy játszhassak vele totálisan nonszensznek tartom. Az igazi rajongás nem abból áll, hogy mindent amit le akarnak nyomni a torkomon, megengedem.

A szívemből szóltál. Szerencsére végül nem kellett sokat várni a PC verzióra, de az ilyen marketing húzásokat nagyon elítélem. Persze értem én, hogy üzleti érdekek, stb., de sokkal többet ér a széria jó híre, és a rajongók. Persze jó annak, aki megteheti, de még ha lett is volna rá lehetőségem, akkor is azt mondtam volna, hogy köszönöm, ebből nem kérek. Mindenki érdekében.

drlecter
2016-04-02, 22:58
Sokaknak nem tetszik, hogy egy helyszínen játszódik az egész játék, de szerintem kellően változatosra sikerült.

Én pl. pont ezt szerettem az Anniversaryban, hogy a teljes egyiptomi pálya egy hatalmas nagy komplexum. Imádtam! :)