PDA

Teljes verzió megtekintése : Mit vársz tőle?



Roli
2014-02-17, 08:08
Milyennek szeretnéd a játékot? :)

drlecter
2014-02-17, 09:08
Azt hogy nagyon jó legyen:D
A grafika már így is szuper volt, maradjon meg ez a hangulat (tényleg érezni lehetett valamiféle "sötét erő mozgolódik a háttérben") és legyenek nagyon király feladványok! Engem nem zavart, hogy voltak társaim, sem az upgrade, sem az automata célzás hiánya.

OSZRichard
2014-02-17, 18:16
Esetleg egy kicsit több tartalmat lehetne belerakni mondjuk mellékküldetésekkel vagy valami ilyesmi:kratz:.

sgtGiggsy
2014-02-17, 23:39
Ami engem illet, több fejtörő, kevesebb akció. Az sem lenne baj, ha olyan küldetés is lenne (bár ez tuti nem fog megvalósulni) ami egy élő, lélegző egzotikus városban kap helyet. Az ilyesmi például minden Indiana Jones filmnek része volt, így szerintem egy TR-ben is simán elférne. Nekem alapjában véve nem lenne bajom az új iránnyal, csak egy kicsit kellene nehezíteni a fejtörőkön (vagy kihagyni azt, hogy Lara egy tízmásodperces megakadás után magától el is árulja a megoldást) Ez az legutóbbi TR nem tette lehetővé az igazi sírrablós küldetéseket, de remélem a következővel már más lesz a helyzet.

Caroline
2014-02-18, 10:24
Jobb főnökharc(ok), interaktiv akciójelenet (pl. Legendben is van egy pár)
Jó sok relikvia kincs, kevesebb felesleges hentelés, fejtörők, csapdák

Thak
2014-02-18, 13:43
Több sír, és feladvány, amik legyenek már nehezek! (és emellé, hogy a kocajátékos is élvezze, ki-bekapcsolható segítő, vagyis hogy Lara magától elárulja mit merre.) A főnökharcok jelentsenek kihívást, mert ez, ami volt, nevetséges, ahhoz képest, hogy mennyi rambóskodás volt előttük. Az akció mennyiségével és megoldásával meg vagyok elégedve (jó pár éve már, hogy ilyen stílusú harcot szerettem volna ide), de eltűnhetnének a gombnyomkodós átvezető animációk. Mikor már huszadszor kell végignéznem az egész animációt, és hogy a farkasok széttépik Larát, az nem kicsit idegesítő (jó, volt olyan szerkipálya ügyességi rész, amit - direkt számoltam- 100-nál többször töltöttem be, és próbáltam újra, mert annyira lehetetlenül nehéz volt, végül valami hibával átestem a pályán a végpontba, gyorsan el is mentettem onnan xD). Amit hiányolok, az az saját irányítású kapaszkodás. Nem tudom, hogy kell-e, vagy nem kell az auto, én Legendben kikapcsoltam, mert tesközelibb érzést adott. Jó lenne, ha lennének extra választható utak jutalmakért, pl ügyességi rész vagy rejtvényfejtegetős, kinek melyik megy jobban...

Scoobykah
2014-02-18, 14:19
Több sír, és feladvány, amik legyenek már nehezek! (és emellé, hogy a kocajátékos is élvezze, ki-bekapcsolható segítő, vagyis hogy Lara magától elárulja mit merre.) A főnökharcok jelentsenek kihívást, mert ez, ami volt, nevetséges, ahhoz képest, hogy mennyi rambóskodás volt előttük. Az akció mennyiségével és megoldásával meg vagyok elégedve (jó pár éve már, hogy ilyen stílusú harcot szerettem volna ide), de eltűnhetnének a gombnyomkodós átvezető animációk. Mikor már huszadszor kell végignéznem az egész animációt, és hogy a farkasok széttépik Larát, az nem kicsit idegesítő (jó, volt olyan szerkipálya ügyességi rész, amit - direkt számoltam- 100-nál többször töltöttem be, és próbáltam újra, mert annyira lehetetlenül nehéz volt, végül valami hibával átestem a pályán a végpontba, gyorsan el is mentettem onnan xD). Amit hiányolok, az az saját irányítású kapaszkodás. Nem tudom, hogy kell-e, vagy nem kell az auto, én Legendben kikapcsoltam, mert tesközelibb érzést adott. Jó lenne, ha lennének extra választható utak jutalmakért, pl ügyességi rész vagy rejtvényfejtegetős, kinek melyik megy jobban...

pontosan!
Személy szerint,valami új helyszínt és végre egy teljesen épkézláb történetet szeretnék(MAGYARORSZÁG!!! vagy Európában valahol...annyi helyen nem járt még).Nem gáz,ha nem a duplapisztolyos maca jön vissza,de azért legyen kemény.
Illetve egy csavarokkal teli történetet,mint például Hitman Blood Money és Absolution
együtt.A fejtörők...azokért hiába könyörög a TR társadalom...nem lesz...ebbe beletörődtem már...de a választható út (AOD félére gondolok) az jó lenne :D

Mephizto12
2014-02-18, 17:07
Nekem csak annyi a kívánságom , hogy a következő részből takarítsák el azt, hogy bármilyen gomb megnyomásával mutatják a továbbvezető utat . Gondolok itt arra, hogy nyomok egy gombot, és sárgán világít a szűz mária is. Na ezt felejtsék el belőle.

Ja és normális mentési lehetőséget.

YzaaA
2014-02-18, 19:06
Nekem, aa legelsö fontos elvárásom minden játéknál, a történet. Én egy játékot nem tudok elképzelni egy jó történet nélkül, szerintem ez mindennek az alapja, legföbb építöeleme.(vagy legalábbis az kéne legyen)
Aztán azt is el tudnám képzelni, hogy DLC-nek ne hülye ruhákat meg fejlesztéseket adjanak, hanem pl egy miniküldetést, egy sír feltárása a környéken nagyon hangulatos lenne és ötletes :)
Haverokkal nincs bajom, viszont a felylesztgetések a mai napig a sírba visznekxD föleg ha a végére annyira felfejlödött minden, hogy új játéknál már nem is lehet használni(lásd az Új TR-t, ott is ugyanígy van megoldva, esetleg ha újrajárod a szigetet de nem az egész játékmenetet.)
Legyenek hangulatosak a pályák, varázsoljanak el, ne legyen a megszokott, hegyekenmászkálosmittudjaménmi, hanem modernizálódjunk, legyenek emberek, de ne ellenség,, legyen egy kis élet, mozgás, mitsemsejtö emberek, mondjuk egy városkában az úgy tök hangulatos lenne :D
Feladványt nem kérek mert amúgy sem lesz, ahogy Scoobykah is mondta, nincs rá nagy esély, de a remény hal meg utoljára :D
Nekem kb ennyit erröl :)
Ja meg ne legyenek ilyen nyomogatos cutscene-ek mert a franc kivan töllük, szar vidikarival tovább se lehet menni, mert tudnod kell, hogy milyen sebességbe kell nyomnod azt a rohadt gombot, hogy végre túl legyél az egészen.

illegalfreq
2014-02-19, 11:20
Szerintem legyen ugyanolyan jó, mint amilyen a legutóbbi rész volt. Én nem bántam, hogy nem lett keményebb a főnökharc, főleg azok után amiken átmentem Larával a játék során, ha túl nehéz lenne a boss, akkor az már inkább ilyen MegaMan lenne, vagy valami verekedős cucc. A fejtörők lehetnek picit nehezebbek, bár azokkal se volt gondom, annyira magával ragadott az egész atmoszféra! Maradjon ilyen király a hangulat, mint amilyen most volt!

drlecter
2014-02-19, 14:25
Nekem, aa legelsö fontos elvárásom minden játéknál, a történet. Én egy játékot nem tudok elképzelni egy jó történet nélkül, szerintem ez mindennek az alapja, legföbb építöeleme.(vagy legalábbis az kéne legyen)
Aztán azt is el tudnám képzelni, hogy DLC-nek ne hülye ruhákat meg fejlesztéseket adjanak, hanem pl egy miniküldetést, egy sír feltárása a környéken nagyon hangulatos lenne és ötletes :)
Haverokkal nincs bajom, viszont a felylesztgetések a mai napig a sírba visznekxD föleg ha a végére annyira felfejlödött minden, hogy új játéknál már nem is lehet használni(lásd az Új TR-t, ott is ugyanígy van megoldva, esetleg ha újrajárod a szigetet de nem az egész játékmenetet.)
Legyenek hangulatosak a pályák, varázsoljanak el, ne legyen a megszokott, hegyekenmászkálosmittudjaménmi, hanem modernizálódjunk, legyenek emberek, de ne ellenség,, legyen egy kis élet, mozgás, mitsemsejtö emberek, mondjuk egy városkában az úgy tök hangulatos lenne :D
Feladványt nem kérek mert amúgy sem lesz, ahogy Scoobykah is mondta, nincs rá nagy esély, de a remény hal meg utoljára :D
Nekem kb ennyit erröl :)
Ja meg ne legyenek ilyen nyomogatos cutscene-ek mert a franc kivan töllük, **** vidikarival tovább se lehet menni, mert tudnod kell, hogy milyen sebességbe kell nyomnod azt a rohadt gombot, hogy végre túl legyél az egészen.

Miért ne lenne esély több és jobb feladványra???

YzaaA
2014-02-19, 20:47
Hát még lehet esély, csak nem nagyon látom, az ÚjTR-ben úgy volt megoldva az egész, hogy magadtól kerested, de ha már kezted feladni ott volt a Survival Instincts, ami elárúlta, így nem poén. Meg szerintem a crystal-os játékokban nincsennek olyan jhó kis fejtörök, legalábbis szerintem.
Lehet még, de nem fektetek bele túl nagy reményt :)

Scoobykah
2014-02-19, 21:19
Miért ne lenne esély több és jobb feladványra???

még kérdezed?
Az Angel Of Darkness óta semmi egetverő elakadási lehetőség nincs a Tomb Raiderekben.
Semmi.
Legend:max akkor akadsz el,ha bénázol a bossharcoknál,vagy motorozás közben.(nehézségi szint felesleges)
Anniversary: max egyiptomban akadsz el,a Temple of Khamoon pályán,amikor a négy kulcsot gyűjtöd össze.
Underworld:az egy vicc.
új TR: ott az ösztön gomb.

Marketing szempontjából a "Tomb Raider-Lara Croft" egy nagyon is jövedelmező név.
De már a negyedik rész óta nem Lara Croftról illetve annak kalandjairól szól a dolog.
El kell adni egy jó nevet,minél több embernek.A klasszikus részek adják az alapot,ők újraírták,más köntöst adva neki.
A Cristalosok magasról és nagy ívben tesznek rá,mit szeretnének a Tomb Raider rajongók.Nem vagyunk olyan sokan,hogy ők abból profitáljanak.Viszont az igazi kockáknál,akik 3 nap alatt kijátsszák és már ki is dobják a kukába,azoknál a pörgés,a vér,a lövöldözés ami számít.

Ha most fognál egy mai srácot,leültetnéd,hogy márpedig játssz mondjuk a TR4-el,már az első pálya után fel fogja adni.Nem,nem azért mert hogyan néz ki....
Hanem mert,nem találja a kapcsolót,ott egy hatalmas nagy terület és senki nem mondja meg neki,hogy erre menj,ezt nyomd,itt mászhatsz.(a folyamatos kapaszkodás nyomvatartásáról nem is beszélve)Nincs semmi.csak a te agyad.
Vagy maradjunk még a TR4-nél kicsit,mert itt azért tényleg kellett használni a fejed...pl amikor bejutsz a piramisba.Szerinted hányan ülnének le és küzdenének?Sehányan.De ha rebootolják,kivágnak minden fontos és nehéz részt...felhúznak mindent maxra és ojjé húúú de húú de...
Igaz...bocsánat.Dobjunk hozzá egy multit,meg egy érzelgős sztorit,hogy megnyújtsuk a játékidőt.

Aki nem TR fan,az már a multihoz se nyúl hozzá.Ez fix.(mármint nem köti le)Így minek tennék a hangsúlyt a fejtörőkre?Elég az a fényes rongy,gyújtsad fel,valami elég,vagy felrobban,vagy megmozdul,az út tiszta,kaptál ajándékot.mehetsz hentelni.Sam popóját megóvni.
Nem mondom,van valami ami megfogott az új trben,de nem tudom megmondani mi az.
(talán mikor leugrik a lejtőre mikor lezuhan a repülőgép...vagy csak,hogy végre azért van valami normális sztori is.)

drlecter
2014-02-19, 21:39
még kérdezed?
Az Angel Of Darkness óta semmi egetverő elakadási lehetőség nincs a Tomb Raiderekben.
Semmi.
Legend:max akkor akadsz el,ha bénázol a bossharcoknál,vagy motorozás közben.(nehézségi szint felesleges)
Anniversary: max egyiptomban akadsz el,a Temple of Khamoon pályán,amikor a négy kulcsot gyűjtöd össze.
Underworld:az egy vicc.
új TR: ott az ösztön gomb.

Marketing szempontjából a "Tomb Raider-Lara Croft" egy nagyon is jövedelmező név.
De már a negyedik rész óta nem Lara Croftról illetve annak kalandjairól szól a dolog.
El kell adni egy jó nevet,minél több embernek.A klasszikus részek adják az alapot,ők újraírták,más köntöst adva neki.
A Cristalosok magasról és nagy ívben tesznek rá,mit szeretnének a Tomb Raider rajongók.Nem vagyunk olyan sokan,hogy ők abból profitáljanak.Viszont az igazi kockáknál,akik 3 nap alatt kijátsszák és már ki is dobják a kukába,azoknál a pörgés,a vér,a lövöldözés ami számít.

Ha most fognál egy mai srácot,leültetnéd,hogy márpedig játssz mondjuk a TR4-el,már az első pálya után fel fogja adni.Nem,nem azért mert hogyan néz ki....
Hanem mert,nem találja a kapcsolót,ott egy hatalmas nagy terület és senki nem mondja meg neki,hogy erre menj,ezt nyomd,itt mászhatsz.(a folyamatos kapaszkodás nyomvatartásáról nem is beszélve)Nincs semmi.csak a te agyad.
Vagy maradjunk még a TR4-nél kicsit,mert itt azért tényleg kellett használni a fejed...pl amikor bejutsz a piramisba.Szerinted hányan ülnének le és küzdenének?Sehányan.De ha rebootolják,kivágnak minden fontos és nehéz részt...felhúznak mindent maxra és ojjé húúú de húú de...
Igaz...bocsánat.Dobjunk hozzá egy multit,meg egy érzelgős sztorit,hogy megnyújtsuk a játékidőt.

Aki nem TR fan,az már a multihoz se nyúl hozzá.Ez fix.(mármint nem köti le)Így minek tennék a hangsúlyt a fejtörőkre?Elég az a fényes rongy,gyújtsad fel,valami elég,vagy felrobban,vagy megmozdul,az út tiszta,kaptál ajándékot.mehetsz hentelni.Sam popóját megóvni.
Nem mondom,van valami ami megfogott az új trben,de nem tudom megmondani mi az.
(talán mikor leugrik a lejtőre mikor lezuhan a repülőgép...vagy csak,hogy végre azért van valami normális sztori is.)

Igen, korrekt okfejtés.
Legend, Underworld igen, nem voltak túl erősek. Anniversary azért ilyen téren picivel jobb, Egyiptomban volt pár jobb fejtörő, pl a 4 forgó oszlop, de ha valamelyiket forgatom, akkor a kettő vele párhuzamosan lévő is elfordul. Vagy ott volt Szent Ferenc Temploma. A 2013-asban meg el kell felejteni a "q" gombot:)
Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...

Stranger
2014-02-19, 21:50
Igen, korrekt okfejtés.
Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...
A Survival Instincts-t én sem használtam. Teljesen felesleges volt szerintem pont egy olyan TR-be, amiben nincsenek fejtörők. Kis koncepció tévedésben lehetett a csapat, amikor betették...
Amúgy nem hiszem, hogy több fejtörő lesz a következő részben, hisz az a több millió ember nem azért vette meg az új TR-t és nem azért kapta a 9-10 pontokat a játék, mert fejtörős. Így nem is fognak koncepciót váltani. Örülnek, hogy ez a pörgős akciójáték bejött, pár logikai részt pedig betesznek megint opcionálisan, így a régi rajongóknak is oda dobnak egy kis rágcsálni valót, hogy ne sírjanak (annyit)
De ne legyen igazam!

Scoobykah
2014-02-19, 22:09
Igen, korrekt okfejtés.
Legend, Underworld igen, nem voltak túl erősek. Anniversary azért ilyen téren picivel jobb, Egyiptomban volt pár jobb fejtörő, pl a 4 forgó oszlop, de ha valamelyiket forgatom, akkor a kettő vele párhuzamosan lévő is elfordul. Vagy ott volt Szent Ferenc Temploma. A 2013-asban meg el kell felejteni a "q" gombot:)
Viszont azért hinném, hogy fejtörő ügyben jobb lesz a következő, mert ugye ez már a második reboot, talán ők is tanultak a hibáikból...

az oszlop tekergetős móka csak elsőre gondolkodtat el:)
utána már kened-vágod :)
az ösztönt nem használtam,nem is fogom...látványosságnak teljesen jó,de ennyi.
én csak annyit szeretnék,hogy ez az ismerjük meg Larát,tegyük szerthetőbbé,legyen emberibb téma kicsit pihenjen.Helyette most kicsit jöjjön,a kezdő kalandor mint anno a TR1.
Bukdácsolhat most,sőt kell is..legyenek rossz döntései.De akkor az Lara Croft legyen...mert hiába írják újra a szériát,Lara egy ikon.Tehetnek bármit,teljesen nem fogják tudni megváltoztatni.

Thak
2014-02-19, 23:30
én csak annyit szeretnék,hogy ez az ismerjük meg Larát,tegyük szerthetőbbé,legyen emberibb téma kicsit pihenjen.Helyette most kicsit jöjjön,a kezdő kalandor mint anno a TR1.

Pedig ez ma a trend. (Ilyen-olyan háttértörténetek kreálása, átvezető beszélős animációk, szövegszaporítás.) Kijött annak idején a Dragon Age: Origins és Fable, aztán azóta is mindenki olyasmiket akar csinálni. Ezek a játékok a történetük nélkül élvezhetetlenek szerintem.

Nekem az nem tetszik, hogy ez a RPG-k eleme volt, aztán ezt próbálják átültetni a többi játékba, de úgy, hogy a RPG lényege, az összetettség megszűnik, és vele együtt a műfaj is, mert azok is akciósodnak elfelé. Persze a régi TR sem szűkölködött sztoriban, emlékszem még SyS TR elemzéseire, hogy miket volt képes kihozni a srác pár cutsceneből... de azok nem is akartak szerepjátékok és történetmesélések lenni.

Engem érdekel az új Lara történet is, már hozzá vagyok szokva, hogy ugyanarról a karakterről több feldolgozást lássak, elég pl egy Pókembert megnézni... Annak már azt se tudom, hány verzióját láttam idestova.

Meg ma már nem az a hőstípus a menő, mint ami a 90-es években. Akkoriban nagyon új dolgonak számított, hogy egyáltalán nőnemű akcióhős is létezik, önmagában, önállóan... Xena, Lara Croft, Rynn, Julie a Heavy Metall FAKK2-ből. Vörös Szonját meg Sarah Connort is még ide sorolnám, ha ők nem kiegészítő elemek lettek vna pasik mellett (meg nyócvanas évek:D)
Most ilyen szenvelgős valami kell, megfejelve akármilyen drámával (románc, életveszély, világvége.) "SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!" ugyebár... Azt azért kihagyhatnák a kövi részből... jaj de utálom azt a karaktert. Néha gondolkoztam is, hogy valaki azért választ Sam skint a multiban, hogy élvezettel lehessen gyilkolni? :rolleyes:

drlecter
2014-02-19, 23:50
Igen, másodjára már könnyű volt, főleg hogy van egy trükkje, de elsőre akkor is:D
Ha opcionális akkor el****arintják, pont hogy a képlet nagyon egyszerű: Tomb Raider=Lara Croft=Misztikum=Fejtörők. Ennyi, minden más csak extra.

YzaaA
2014-02-20, 17:46
Egyet kell, hogy értsek midanyiótokkal. Bár drlecter azt bizony soha nem fogom elképzelni, hogy a Crystal tanúljon a hibáíból. Nem tudom, mert amióta átvették a TR szériát egy olyan értékes TR-t nem csinált, amire azt mondhatnám, hogy na ez igen, ezt már Tomb Raider. Az újban meg meg kell, hogy mondjam csalódtam, kellemeset már kevesebbet, de annál többet volt kellemetlen. A történet az megér egy 10-est, mert az tényleg nagyon magávalragadott, az egész sziget, a történések, história, társak elhalálozása, minden benne volt, amit egyszer el tudtam képzelni. De ennyivel többet nem ér. Még esetleg a helyszínek, voltak ötletesek, bámulatosak, szépek, a Definitive Editionban meg még szebbek, de ennyi. Abszolúte nem éreztem át az igazi Tomb Raider hangulatot. Hiányolom a fejtöröket, mint ahogyan sokan mások is, de sajnos erre már nem lesz kereslet, nem fognak egyes rajongók kedvéért csupa feladványokat rakni, mert ahogy Scoobyka meg egy jópáran monták nem volna kereslet rá, mivel minden fiattal annyire el lett lustulva, hogy a saját eszét már nem is akarja használni, mert túl fárasztó lenne a számára. Inkább néz videót, vagy használja a segítségeket, vagy megkérdez valakit.
Szóval nem tudom, hogy mi lesz, hogy lesz, mint lesz, ez majd idövel elválik, de az én szemszögemböl a Crystal nem más, mint egy pénzéhes, rajongógyüjtö társaság, ennél nem több. De amúgy megfigyeltem, és tényleg nagyon kezdett egy csomó játékipar a hentelésre épülni, mintha egy akciójátékba lennénk. A Call of Duty-ban meg még a Resident Evilben türhetöek, de a Tomb Raiderben szerintem semmi keresnivalója nincs benne. De ha már ez müködött szerintem a kövi részben is lesz olyan, hogy öljjmegannyitamennyittudsz és társai. Bár reménykedni lehet, de bennük bízni nem.
"Röviden", hosszan ennyit erröl :D

drlecter
2014-02-20, 17:54
" Hiányolom a fejtöröket, mint ahogyan sokan mások is, de sajnos erre már nem lesz kereslet, nem fognak egyes rajongók kedvéért csupa feladványokat rakni, mert ahogy Scoobyka meg egy jópáran monták nem volna kereslet rá, mivel minden fiattal annyire el lett lustulva, hogy a saját eszét már nem is akarja használni, mert túl fárasztó lenne a számára. Inkább néz videót, vagy használja a segítségeket, vagy megkérdez valakit. "

Szomorú ha ez az igazság, nagyon szomorú:(
Nem tudok valószínűséget kiszámolni, de azért egy kevés esélyt (kb. max. 20%.-ot) adok a jobb és több fejtörőnek. Hirtelen hasra csapásra a tavalyi Bioshock Infinite-et tudnám felhozni, mert ott pl. bemerték vállalni, hogy az egészet egy végső "csapásra" hegyezik ki. Addig meg kitöltötték akcióval, illetve volt benne addig is történés, de az olyan ügyesen lett megoldva/megírva, hogy mindig csak egyre izgalmasabb lett, nem beszélve arról, hogy egyre több kérdést vetett fel. Szóval a dolog kulcsa a jó történeten fog múlni.

Szerk.: jah és ugyan még nem játszottam vele, de a Guardian fejtörőit viszont dicsérték, hogy jók és ötletesek voltak, és az is CD-s, nem? Én még bizakodó vagyok...

sgtGiggsy
2014-02-20, 20:55
Szerk.: jah és ugyan még nem játszottam vele, de a Guardian fejtörőit viszont dicsérték, hogy jók és ötletesek voltak, és az is CD-s, nem? Én még bizakodó vagyok...

A Guardian of Light fejtörői tényleg nem voltak rosszak, de ugyanez állt a Legend-Anniversary-Underworld trióra is, ami mind CD fejlesztés volt. Itt nem a fejlesztők jelentik a "gondot" hanem az, hogy a mostani TR az teljesen új megközelítéssel készült, amibe nem biztos, hogy belefér majd az igazán megizzasztó feladványok beépítése. Most éppen nagyon örülnek annak, hogy egy csomó rajongót szereztek az egybites nehézségű feladványokkal, és végighentelhető sztorival, nem biztos, hogy vissza mernek állni a lassabb tempójú, megfontoltabb gondolkodást igénylő játékmenetre.

Matie
2014-02-21, 11:35
Pedig a BioShockot is szidják páran az értelmetlen harcok miatt, ellaposodott a gameplay ott is, és egyet is kell, hogy értsek velük.
A TR-ben nem zavart a sok harc, mert ezt a részét a játéknak nagyon jól felépítették, de a fejtörők hiánya tényleg aggasztó. Viszont érdekes, hogy ez az egyetlen TR, amit pl. az öcsém hajlandó volt végigjátszani. Itt-ott figyeltem, hogy játszik, és ha egy kicsit is elakadt vagy nem tudta pontosan, merre kell menni, ahelyett, hogy körülnézett volna, egyből nyomkodta a Survival Instinct gombot. Én meg fogtam a fejem, hogy nyisd már ki a szemed, vagy hogy gondolkozz már el egy percre. A fejtörőkhöz egyáltalán nem is volt türelme, volt, hogy meg kellett mondanom a megoldást, különben megunta és kilépett volna. Kár, hogy ennyire hozzá vannak szokva az olyan játékokhoz, ahol nem kell gondolkozni, csak lőni, vagy követni egy tök lineáris utat.

Az a baj, hogy a történet nagyon elviszi a játékokat. Ahelyett, hogy a jobb játékélményre fókuszálnának a fejlesztők, a történetre fektetnek feleslegesen nagy hangsúlyt, mert erre van igény manapság. Minél több bejátszás, gagyi gombnyomkodás... TR-nél először észre se vettem, csak utólag tűnt fel, hogy sokszor, amikor azt hittem, én irányítom a karaktert, kiderült, hogy megy az magától is. :/
A történet nem olyan rossz, de könyörgöm, ha nem tudják legalább olyan jóra megcsinálni, mint pl. a BioShock: Infinite-ben, hogy leesik az állam, akkor ne a történetet akarják központba helyezni, és végig azt hangsúlyozni, hogy hűű, micsoda eredettörténet. Annyira realisztikussá akarták tenni, inkább távol áll tőlem az egész pont azért, mert Larát teljesen felesleges látványdolgokkal kínozzák, lemészárol egy hadseregnyi őrültet, miközben már százszor falhoz vágták. Sokkal érdekesebb lenne a lelki fejlődését látni, annyi lehetőség lett volna ebben, amit nem használtak ki.

Ezért imádom ezt a borítót, meg érdekes, amit a képregényben elkezdtek felvázolni:


http://i.imgur.com/J18uoyj.jpg


Annyi dolog eszembe jut róla, amivel nagyot lehetne dobni a történeten, ha jól megcsinálják. Úgy tűnik, és nagyon remélem, hogy nem csak ennyi volt a Himiko-téma, ami eddig volt a játékban az mind szép és jó, de nem hiszem, hogy Himikot egy égő fáklyával meg lehetne állítani, ez így nagyon gyenge. :/ És Sam ennyivel megúszta, pedig elég hosszú volt az a rituálé. De mi van, ha mégse? Az úgy már mindjárt izgalmasabb lenne. :)

És még hogy példálózzak, a Walking Deadben igaz, hogy játszani nem nagyon játszol, mert a történet a lényeg, de amennyire tépte a száját a Crystal, hogy Lara milyen szerethető lesz, ez az ő eredettörténete, ahol végigkövethetjük a fejlődését... Na ehhez képest Lara elmehet az eredettörténetével és sírhat egy sarokban, mert a Walking Dead szereplőjének története, fejlődése simán veri azt, amit itt hajtogattak, egy teljesen más játék karaktere jobban hasonlít Larára, mint ő maga. (Nem egyszerű megmagyarázni, de aki játszott már a játékkal, szerintem tudja, mire gondolok.)
Szóval ez az origin story-dolog elég gyenge, és remélem, hogy a következőkben ezt vagy kijavítják és jó sokat csiszolnak rajta, vagy pedig hanyagolják és rátérnek végre a fejtörőkre és a sírokra, amire sajnos én se látok sok esélyt.

drlecter
2014-02-21, 14:12
" Én meg fogtam a fejem, hogy nyisd már ki a szemed, vagy hogy gondolkozz már el egy percre. A fejtörőkhöz egyáltalán nem is volt türelme, volt, hogy meg kellett mondanom a megoldást, különben megunta és kilépett volna." O.O :( Nekem talán a "legnehezebb" fejtörő a csónakos volt, sokat ültem rajta, pedig rém egyszerű volt:) Viszont élveztem minden percét!

Bioshock gameplay-e - valóban összehasonlítva pl a TR-el, unalmas volt, mert lényegében ugyanaz volt mindenhol, kevés újítással, de azért a maga módján szórakoztató volt. (Pont a bioba kellett volna több olyan jelenet, mint a TR-ben volt pl az ejtőernyőzés vagy a hidas rész.)

QTE - szerintem nem hülyeség, csak normálisan meg kellene csinálni, ennyi.

Történet - nem értek egyet, mert mindegy hogy játék vagy film, a két legfontosabb alappillér a történet és a hangulat! Hogy melyik fontosabb, az most lényegtelen, bár szerintem a hangulat valamivel fontosabb, mert ha rossz is a történet, akkor is van valami, ami "megfog" benne. Viszont ha nem lenne fontos a történet, akkor gyakorlatilag mindig mindenhol ugyanazokat a szitukat látnánk. Engem speciel nem érdekelne a gameplay, ha úgyis tudom, hogy mikor mi lesz - miért erőltessem meg magam? Képzeld el milyen jó dolguk van a gamereknek (néhány egyszerű példa): milyen jó dolog Égkoszorú havas hegyeit megmászva azokkal a sárkányokkal megküzdeni, akik több ezer éve nem voltak jelen, ám most visszatértek, vagy milyen jó egy trilógia kíséretében végigkövetni egy fiatal, gazdag csalódból származó kissé beképzelt, ámde szerethető ember életét végigkövetni, aki fiatalon nála jóval nagyobb dolgokba bonyolódik bele, milyen jó már, hogy egy kis kvantumfizika segítségével a felhők felett járkálhatok és milyen jó már nekem elszenvedni egy hajótörést, stb. Ettől függetlenül igazat adok neked a gameplay is nagyon fontos tényező, lényegében az függ tőle, hogy mennyire unatkozom a játék során, tehát egyáltalán nem elhanyagolható tényező! A TR-t pár helyen untam, mert önismétlő volt, ahogy a Bio is, bár ott valamivel jobb volt a helyzet Erzsi miatt, jók voltak a beszólásai:D (Ezért is várom nagyon a Thiefet, mert egyáltalán nem leszek rákényszerülve, hogy mindent harccal oldaljak meg, lesznek egyéb lehetőségeim is.) Mindamellett persze a történetről is az a véleményem, mint a QTE-ről, ha csinálják, csinálják jól!

Spoiler - valóban nagyon gyenge, mint ahogy az egész nagy finálé is:S Viszont erre meg nem látok esélyt, hogy tovább folytassák. Miért? Mert ha érdekelné őket, akkor pl pc-re is kiadták volna a definitive-et, nem szerintem számukra így kerek, keresnek még vele egy kis pénzt, aztán jöhet a következő:( De remélem, hogy nem így lesz, nagyon nagy kihagyott ziccer lenne tőlük, mert a Himikos rész szerintem jól fel van építve, talán még jobban mint Laráé... Csak nem hülyék ennyire???

Matie
2014-02-21, 15:26
Nem hiszem, szerintem ennek még nincs vége, legalábbis remélem. Lásd:
Trinity
A DE meg csak marketing.

A történetnél meg nem jól fogalmaztam. Nem úgy értettem, hogy nem fontos. Sőt, akkor fog meg egy játék igazán, ha a története zseniális. A TR-é egy darabig jó volt, de legtöbbször nagyon erőltetett és lapos. (Mondom ezt így utólag, persze amikor először játszottam vele, nagyon tetszett, amíg a végéhez nem értem.)
Azzal van bajom, hogy ha már ennyire a történetre fókuszálnak, legalább csinálják jól, és a gameplay kárára se menjen.

drlecter
2014-02-21, 16:05
Így már világos a megfogalmazásod, azt tudom rá mondani, hogy egyetértek veled:D Pont beszéltem is veled erről, az érzelmi csúcspont pont hogy nem a végén volt, hanem a geotermikus barlangoktól az hidas rész végéig. Olyan mintha addig épült volna fel a történet.
Illetve Himiko "első és utolsó" csavara is jó volt, de még így is sok volt benne az üresjárat, amit a legegyszerűbb megoldással - akció - töltöttek ki.
A spoilerben meg van valami... reméljük...

TheSukix3
2014-02-23, 15:34
" Nekem talán a "legnehezebb" fejtörő a csónakos volt, sokat ültem rajta, pedig rém egyszerű volt:) Viszont élveztem minden percét!

ha a sírosra gondolsz az nekem se ment:D nem mondom hogy nehéz volt, de azt sem hogy könnyű, inkább gondolkodtató:P

drlecter
2014-02-23, 16:15
ha a sírosra gondolsz az nekem se ment:D nem mondom hogy nehéz volt, de azt sem hogy könnyű, inkább gondolkodtató:P

Tudod, kinek hogy:DDD

Thak
2014-02-23, 21:27
Az a baj, hogy a történet nagyon elviszi a játékokat. Ahelyett, hogy a jobb játékélményre fókuszálnának a fejlesztők, a történetre fektetnek feleslegesen nagy hangsúlyt, mert erre van igény manapság. Minél több bejátszás, gagyi gombnyomkodás...

Azért valahol fonákságos dolog, tekintve, hogy a mostani generáció olvasni se nagyon akar. Most ha odateszel eléjük egy Baldur's Gate-t, hányan fogják azt végigjátszani? (ha jól tudom, 10x annyi a szövegmennyisége, mint a Gyűrűk Urának összesen. Nemrég jött ki a BG2-nek a feljavított, HD kiadása.)

Ezek a maiak tényleg olyanok, hogy egy szuszra (1-2 nap alatt) le kell tolni őket, amíg benne vagy a hangulatban, meg a történetben, és akkor ad élményt. Mert önmagukban túl gyengék ahhoz, hogy élvezhetőek legyenek lassabb tempóban... Szerintem nem lett rossz egyáltalán a TR története, én igazán cska a ferdítés alatt ismertem meg:D Befejezetlen, ami nem lenne gond, ha létezne egy sereg fanfiction író, aki ki tudná pótolni a fantáziájával. Lehet, hogy van, de nem néztem, mivel a komolyabb írókat csak olyan anyag érdekli, ahol van komoly karaktermélység is, amiből lehet csemegézni...

drlecter
2014-02-24, 15:11
Tegyük fel, hogy a következő rész feladványok tekintetében kb az előző rész színvonalát hozza majd. Persze lesz, aki első nap megveszi majd, de úgyis lesz szép számmal, aki nem.
Mi fog akkor történni, ha nem fejlődik a tavalyihoz képest? Nyavalygás, ami majd megnöveli a kalóz változatok számát is valamelyest, mert ha sok negatív kritika lesz, akkor az feltehetőleg csökkenti majd az eladott példányok számát.
Szóval bátor döntés lenne csak ott ülniük a babérjaikon szerintem...

illegalfreq
2014-02-25, 14:08
Szerintem azért játékostól is függ, hogy hogyan játszik egy adott játékkal. Van olyan játék amit sokan kipörgetnek, kitolnak, stb. 1-2 nap alatt, és semmit se olvasnak el, csak futkosnak, holott lenne benne mit keresni, olvasni. Én most elkezdtem újra a Definitive Edition-t és még alig haladtam benne, mert mindent nézegetek, olvasok, vadászok a különféle naplókra, stb. Az Outlast egy rövid játék, de én félelemmel telve minden doksit olvasgattam, és lassan, óvatosan haladtam előre benne, így fel sem tűnt, hogy amúgy rövid. Vég lehetne futni 2 óra alatt, speedrun módjára, de nem éri meg, jobb körbenézni és hagyni, hogy átitasson az atmoszféra :)

Szerintem a következő Tomb Raider ha ugyanezt a színvonalat hozza, mint amit a 2013-as, akkor nekem az teljesen jó lesz. Esetleg még ha több tartalmat, nehezebb fejtörőket tesznek bele, még jobb lesz, de rosszabb semmiképp sem lehet.

TheSukix3
2014-02-25, 20:37
Szerintem a következő Tomb Raider ha ugyanezt a színvonalat hozza, mint amit a 2013-as, akkor nekem az teljesen jó lesz. Esetleg még ha több tartalmat, nehezebb fejtörőket tesznek bele, még jobb lesz, de rosszabb semmiképp sem lehet.

Igen nekem is jó lenne.Főleg ha egy kicsivel kevesebb lenne benne az öldöklés és a vér, bár ahogy leírták azért is teszik bele hogy aki ezeket szereti is megvegye a játékot, és nekik több legyen az eladott példány.De amúgy teljesen egyetértek!:D

Timi
2014-03-19, 19:14
Sziasztok.
Végigolvasgattam ezt a topicot és én is elgondolkoztam mit is várnék egy új TR től. Előre bocsájtom hogy hamarosan bellépek a 4. x be úgyhogy nem biztos hogy egyezni fog az izlésünk, mondhatám úgy is sokaknak még a fenekén van a tojáshéj. Nem bántásból mondom :). Szóval valami oylan kellene ami ízig vérig TR. De az milyen? Nincs olyan része a sorozatnak ami ilyen vagy olyan okból nem tökéletes. Mindíg van benne ami " jaj ez nem kéne" vagy "jaj az nagyon béna". Meg volt már egy szép kerek történet ahol Lara keresi anyut. Mondhatnánk jobban járt volna ha nem találja meg de végül is a story lezárult. Akkor mi jöhet? A kezdetek itt van éppen azt nyúzom. Jó ez erős túlzás, játszogatok vele. Kb egy órát naponta. szépen kényelmesen, minden bokorba benézve lassan óvatosan nehogy belefussak egy csapat csirkefogóba. Ezzel el is árultam hogy nem rajongok a hentelésért. Márpedig a mostani rész egy hentelős játék van egy kis ugribugri majd öldöklés megint 10 méter séta megint öldöklés. A kifosztható sírok ami végül is a lényege lenne ott állnak tárva nyitva el sem lehet téveszteni mégy a vak is végig megy rajta kinyitja a dobozt és kijön. Szóval ez csak mint bónusz jelenik meg. Na ilyen ne legyen a következő.
Egyetértek azokkal akik szerint nagyon kislányos de végül is ez a kezdetekről szól mégsem mászkálhat ott egy éret maca. De a kövi részben már lehet éretteb és profibb. Valóban nem szükséges a két pisztoly de egy kérgesebb lélek egy keményebb szív már igen. És több érdeklődés a régészet iránt. Na és a story? Tulajdonképpen a világ tele van ősi rejtélyekkel legendákkal bármi lehet. Sőt minden olyan amit Indiana Jones is végigcsinálna. Nekem nagy kedvencem Jones professzor és nagy fájdalom hogy nem készült belőle egy igazán jó játék. Ezt a hiányt számomra Lara Croft pótolja és eddig nagyon jól bevált. Ezért tudom elképzelni Larát, Indiana Jones kalandjaihoz hasonló történetekben. Fejtörők, bunyó, üldözés, és titkok legendák. Erről kell hogy szóljon. Sajnos ez a mostani rész nem ezrről szól. Tudom tudom ez most a trend. Na és? A tred arra jó hogy szürkék és unalmasak leszünk. Ha mindenki a trendet követi akkor minden egyforma és unalmas lesz. Nagyon hamar.
Na de most igy mélázás közben eszembe jutott egy másik játék. Egy trilógia. Mass Effect. Sosem szerettem a lövöldözős játékokat de ez kivétel. A történet volt az ami magával ragadott. Az első rész katartikus élmény volt, a második már kevésbé a harmadikban meg már annyi a fölös beszélgetés és átvezető videó hogy majdnem el is rontották a játékot. Majdnem. Mert a story mindenért kárpótol és hajt előre mert kiváncsi vagy arra hogy most mi fog történni. Hát sajnos ez nagyon hiányzik a TR ből. főleg a mostaniból. (megjegyzem az ME3 ban annyi a szöveg hogy a mai napig nincs kész a magyar fordítás, és épen ezér minden tisztelem azoké akik vállalták ezt a feladatot). Szóval oda akarok kilyukadni hogy a ME végén van egy kedves kis záró videó ahol megtudjuk hogy az egész történetet egy öreg mesélte az unokájának :). Innentől nyitva a lehetőség a folytatásra vagy arra is hogy örökre vége legyen.
Ebből kiindulva odáig jutottam hogy mi lenne ha Lara nyugdíjba menne. Felhördülés és rodhat gyümölcsel dobáltok most. De még is mi lenne? A régi TR stílus már nem jön vissza. Bármit is újítanak abból csak az marad hogy a régi jobb volt. Legyen hát hogy egy teljesen új hős vagy hősök ( mert ugye ma a csapatmunka tred az uralkodó) indulnak kincsvadászatra, de Lara Croft irányítása útmutatása .......vagy mit tudom én de valamenyire aktívan megjelenne a játékban. Igy át lehetne vezetni az egész Tomb Raidert egy új korszakba és nem kellene azon sírnunk hogy de az igazi Lara Croft nem ilyen.
Lényeg a lényeg, ilyen mint a legutóbbi ne legyen.:)
Még valami eszembe jutott. Egy ideje várom már hogy elkészüljön egy Egri csillagok remake majd utánna rögtön egy Egri csillagok kezdetek amikor Dobó és Jumurdzsák gyereke voltak :rolleyes: Mert ugye most ez a trend .

drlecter
2014-03-20, 12:06
"Fejtörők, bunyó, üldözés, és titkok legendák. Erről kell hogy szóljon."

Ott a pont, csak a készítők fejébe is eljuthatna... :)

tom croft
2014-03-22, 16:04
Én nagyon szeretném ha vissza kapná a fonott haját, shortjait és a dupla pisztolyokat, amúgy a játékmenet tetszett :D az maradhat :D kicsit több mászás ügyeskedés viszont nem ártana mert nagyon könnyű :D

Caroline
2014-03-25, 17:38
Csak ne kelljen neki nagy gép

tom croft
2014-03-26, 19:51
Csak ne kelljen neki nagy gép

Hát azon nem hiszem hogy lejjebb adnának :( :D de ha belegondolsz 9 nagyon jól lett optimizálva:D és sztem az újhoz ugyan ezt a motort használják majd :D

Caroline
2014-03-26, 20:51
Ugyanolyan gépigénnyel mint a tr2013 optimális lenne mert azé nem mindenkinek van csúcs gépe:) csak annyi vér van benne meg gyilkolás. Több nehezebb sír meg könyörgöm ne legyen letölthető rucik, hanem kincseket kellene gyűjtögetni mint a régebbikben max pálya előtt lehetne váltani ruhát akár abba az outfitban tovább vinni jobb lenne meg több pálya sok feladvány sok csapda esetleg motoros jeepes részek nagyobb szakadékok átugrásához max egy két ellenséggel meg ne legyen ilyen fél rambo stílusú, hogy leölöm a társaságot

tom croft
2014-03-26, 21:01
Hát igen :Dénis a báttyám gépén totltam x)
Sajnos mi kis emberek vagyunk nem hiszem hogy figyelembe veszik az igazi régi rajongókat mert kevesen vagyunk :( úgyhogy lara már nem lesz a régi :I

YzaaA
2014-03-27, 18:08
A letölthetö rucikrol jutott az eszembe, hogy ha már 1x a játékot kivittük tegyék már lehetövé, hogy a megszerzett cuccokkal élvezkedjünk újra végigmenni a küldetéseken:D Ezt nagyon hiányoltam ebböl a TR-böl.

Caroline
2014-04-03, 19:53
Legyen benne távcső, dupla stukker csapda + feladványok tömkelege, ugyanezzel a gépigénnyel jó történet ösztön gomb ne
ne legyenek dlc-k minek azok , kevesebb gyilok

Amane
2014-04-04, 10:52
Hát én csak egy elviselhető játékot szeretnék amit nem 1 hét alatt tud kijátszani még az is aki nem látott 2000 elötti TR-t. :confused: kiváncsi vagyok de vannak fenntartásaim.

TheSukix3
2014-04-17, 22:06
Hát én csak egy elviselhető játékot szeretnék amit nem 1 hét alatt tud kijátszani még az is aki nem látott 2000 elötti TR-t.
Igen, szerintem sok ember szerint jó lenne ha hosszabb lenne:) és nem csak öldöklésböl állna az egész :D

Michele
2014-05-30, 22:43
Ó, szidom én, nyugodj meg. :D De haragudni, azt valahogy már nem tudok rá annyira. :) Jó és szép játék, csak éppen köze nincs a címéhez, és az, hogy most Laura (ahogy én hívom ezt a harmadikat :D ) éppen a nulláról kezdte, az nem mentség. A pályatervezéssel vannak a legnagyobb gondok, meg a filmszerűségével.
Amúgy már jó ideje elkezdtem Wordben írni a nehézségéről meg úgy a pályamenetéről, és ezeken hogyan lehetne javítani, stb. De olyan hosszú, még mindig nem akaródzok a végére érni... xD Szóval megvan a véleményem, csak még nem adtam ki magamból teljesen. :)

Elkészültem azzal a bizonyos írással, amit most meg is osztanék veletek. Nem feltétlenül a következő játéknak szól, inkább akármelyik jövőbeli TR-nek. Ja, és cseppet hosszú lesz. :D



A jövő Tomb Raider játékainak nehézsége


Vegyük akármelyik Tomb Raider játékot a Crystaltól: alig van különbség a Nehéz, a Normál és a Könnyű fokozat között. Ráadásul a Nehéz nem túl kihívó. Tényleg szükség van rájuk?

Mellesleg rengetegen kérték már (talán a kezdetektől), hogy szabaduljanak meg a könnyítő és/vagy filmes elemektől (QTE, fehér perem stb…). Sajnos még mindig megvannak. Rendben. Sose fognak megszabadulni tőlük. De van egy-két ötletem. Nem mintha számítana, viszont jólesik kiírni magamból.

Vegyük alapul a legutóbbi játékot (TR 2013), és nézzük, min kéne javítani, formálni szerintem - szóval csak saját vélemény, így tessék olvasni.

Némelyik talán lehetne egy egyszerű beállítás az Options menüben, de ezt elvetném (hazudok, mert egyetlen egynél pont ezt javasoltam). Ha elosztanák a megszokott dolgokat a nehézségi fokozatok között, legalább azok tényleg különbözőek lennének. Bár megfigyelhetitek majd, hogy nem minden téma olyasmi, amiket nehézségi fokozathoz kötnék, hanem valami alap dolog, de probléma van vele. No, nézzük!

---------------------------------------------------------

Fehér peremek, és most már fehér… mindenség

http://i.imgur.com/zxvLsFX.png (http://imgur.com/zxvLsFX)

Egen, a vakító fehér cuccok a leghíresebbek. Nem csak elcsúfítják és természetellenessé teszik a környezetet (egy példa: nézzétek meg ezt (http://i.imgur.com/yKsz7CG.png)… aztán most ezt (http://i.imgur.com/PKVYoE1.png) és ezt (http://i.imgur.com/YeH9Xtk.png); ilyen lett), de egy pillanatig nem kell leállnod gondolkodni, hogy na merre hány méter. Mindig egyértelmű, hova tudsz menni, mászni, mivel tudsz kezdeni valamit. Hol marad így a felfedezés, próbálgatás, kísérletezgetés? - amik apróságnak tűnnek, de nagyot dobnak a játékmeneten.

A legtöbbször olyan érzésem volt, mintha a játék csökkent értelműnek, vagy szimplán csak fiatalabbnak nézne, még ha nem is ezek az igazi indokok; szóval az a 18-as karika nyugodtan követelhetne bonyolultabb játékmenetet, ha már 18 év a beugró hivatalosan. Tehetnék a fehér peremeket és társait a Könnyű fokozatba, ahová valók (kétlem, hogy ne lehetne megoldani). Benne is lennének a játékban meg nem is, mindenki örülhet. Így már ha nem akarod, nem muszáj ezeket a rondaságokat nézned, és kapsz lehetőséget arra, hogy tényleg használd a szemedet és az agyadat.

---------------------------------------------------------

A fehér peremek kistesója: a piros lécek

http://i.imgur.com/cg9Z6ig.png (http://imgur.com/cg9Z6ig)

Funkciójukat tekintve nem sokban térnek el a fehér tárgyaktól, festésektől: mutatják, merre kell menned vagy kutakodnod. Ezek lényegesen kevesebbszer fordulnak elő, és talán vannak olyanok, akiknek még sose tűntek fel – legalábbis tudatosan nem figyeltek rájuk.

Ezeket ugyanúgy elhanyagolhatónak érzem személy szerint; tőlem mehetnének a Könnyű fokozatba. Bár… mivel épp ezek a ritkábbak és kevésbé feltűnőek, talán helyet kaphatnának a Normál fokozatban. (De a Nehézben már egyáltalán nem. A Könnyűbe pedig a fehérek mennének, ugye.)

---------------------------------------------------------

Zoom

http://i.imgur.com/77T7wj3.png (http://imgur.com/77T7wj3)

Újabb szükségtelen segítség, amikor a játék – akarod vagy sem – ráközelít a célra, mintha bizony nem szúrná ki a szemet amúgy is. Legelső íjunk megszerzésekor azonnal ráközelít a fán fejjel lefelé himbálózó, oszladozó fickóra; ezért valahogy a mai napig haragszok picit. Úgyis ott van közvetlen előttünk, mikor elérjük a vízesést, kétlem, hogy ne vennénk észre. Egy ilyen hulla eléggé figyelemfelkeltő alapból. De ha mégis elkerülné a figyelmünket… Hát aztán? Akkora bűn lenne keresgélni? Nem lenne nagyobb élmény önerőből felfedezni? (Akinek pedig ez megerőltetést jelent, az miért is akar egyáltalán játszani bármivel? Menjen moziba.)

De említhetném a 3. kis képen lévő piros ketrecet is a geotermikus barlangokból, mert ezt se egészen értem. Robbantottunk, a ketrec leszánkázott, ahogy kell. De ezt minek végigkövetni egy külön, közeli kameraállásból? Hogy most aztán jól megszemlélhessük, mert ha odafutnánk, és úgy néznénk szét, az nem lenne az igazi...

Szerencsére nincs túlzottan sok ezekből, de én ezt a keveset sem szeretném viszontlátni a jövőben. (Azon gondolkodom, hogy lehetne-e nehézségi fokozathoz köthető. De talán felesleges, meg aztán érdekesen festene a dolog. Na, mindegy.)

---------------------------------------------------------

Előre gomb… ásítás… előre gomb… ásítás…

http://i.imgur.com/IlZUXOZ.png (http://imgur.com/IlZUXOZ)

Nagyon izgalmas… -nak tűnnek ezek a jelenetek, de sajnos igazából a rizikófaktor egy szép kerek számmal leírható: 0. A játék persze úgy adja elő, mintha rettenetesen nagy veszélyben lennél - első alkalommal elhittem. (De próbálj csak leesni például az adótoronyból felfelé menet közben! Nem fog menni.) Csupán az előre gombot (néha valamelyik másik iránygomb felel meg ennek, de ez most mindegy) kell nyomva tartanod kisebb-nagyobb szünetekkel (na jó, az első kis képen lévő jelenetnél egy ugrás gombbal toldották meg a végét!). A lehető legnagyobb lelki nyugalommal kikapcsolhatod a monitorodat, vagy elnyúlhatsz a pattogatott kukoricás tálba, míg véget nem ér a jelenet.

Sokadik végigjátszásnál az ilyesmi engem hátráltatott. Amikor például a játék elején először kell egyensúlyozva átsétálni a fatörzsön... teljesen felesleges, ráadásul, mint mondtam, úgysem eshet bajod. De utána persze Lara akár szaladva, ugrándozva is megteszi vissza az utat a fatörzsön, ha óhajtod. Akkor mire ez a felhajtás, riogatás? Ez nem hatásos, ez unalmas, főleg sokadik alkalommal. Filmbe mehetnek, de egy játék inkább hanyagolja, ha tényleg nincs igazi tétje.

Szívem szerint megszabadulnék az ilyen típusú jelenetektől, de gyanús, hogy nem én fogom eldönteni. :) Akkor viszont nem igazán tudom, mi lenne a megoldás erre a nyavalyára. Ha több cselekvést/gombot vonnának bele (plusz mondjuk nehézségi szinttől függően), és persze képes lennél meghalni, csak olyasmik lennének, mint a QTE-ek. Na, az is egy szép nyavalya. Ez a „nézd, kiírtunk neked egy gombot, csináld vele ezt, azt, amazt” nem az én világom. Talán jobbá válhatna, ha például megmaradna az alap irányítás, míg fut egy ilyen jelenet – csak picit korlátozva, meddig tipeghetsz (az előre gombos és a QTE-es jelenetek esetében egyaránt). De ugyanúgy te kezelnéd a fegyvereidet, és ha úgy gondolod, ütsz, lősz (neked tetsző fegyverrel), kitérsz, ugrasz stb. Akinek van ötlete, ne tartsa magában! ;)

---------------------------------------------------------

Túlélő Ösztönök

http://i.imgur.com/U05cese.png (http://imgur.com/U05cese)

Kevés olyan játékos létezhet, akik szerint teljesen rendben van az, hogy ez a segítő opció egyáltalán létezik. Én mégis abba a csoportba tartozom, ami ezt a segítséget képtelen megköszönni, hiába nem kötelező a használata. Hát már nem elég, hogy nehézségi fokozatok vannak (tehát mindenki kiválaszthatja a maga képességeinek megfelelőt, el tudja dönteni, mennyi segítségre, könnyítésre van szüksége… bár épp most beszéljük meg, hogy nem sok különbség van köztük; de hát először ki tudja azt? :kratz: ), de még ez is a nyakán van, ha kell, ha nem?!

Mert bizony tudatja magáról szinte állandóan a kis aranyos, hogy ő bizony létezik, sőt mi több, használnod kellene őt! Eddig is világossá tettem, azt hiszem, hogy ebben a játékban művészet elakadni, eltévedni, mert annyi egyéb mutatja az utat, sajnos. De amikor becsatlakozik a „Túlélő Ösztönök” opció is a buliba, egy kicsit felkapom a vizet. Kénytelen leszek mindhárom kis képhez magyarázatot fűzni, hogy egyértelmű legyen, mikre gondolok.

[1.] A hegyi faluban lőttem el ezt a képet. Larának dolga lenne (most hirtelen nem tudom, hogy a pilóta vagy Sam hátsóját akarja éppen megmenteni, de mindegy is), ám én úgy döntöttem, leszakadok egy kicsit a főszálról, és felfedezem a falut (hiszen ahogy haladunk előre a történetben, Lara egyre több eszközre tesz szert, amikkel a zárt helyekre bekukkanthatunk, és persze a repülő lezuhanása után megnyílik egy addig járatlan terep). Sajnos a Túlélő Ösztönök már egy kis bandukolás után jelez, szegény azt hiszi, nem találod a helyed. Még én érzem magam kellemetlenül, hogy felfedezni indultam egy TR játékban (legalábbis névleg az), teljesen úgy érzem, mintha leszidott volna.

[2.] Ez az a hely, ahol lezuhant a repülő Larával és Rothtal. Amint átmegyünk azon a kapun, automatikusan „jeleznek ösztöneink”. Azt hittem, már megint túl sokáig időztem egyhelyben. De nem. Úgy tűnik, egyszerűen vannak pontok, ahol mindenképp elő fog jönni, mintegy javaslatként: „Húha, isten tudja, mi jön most! Nem akarod esetleg igénybe venni nagyszerű szolgáltatásaimat, hm?” Háááát… nem.

[3.] Teljesen tanácstalanul leálltam, elbizonytalanodtam. Az ajtó zárva, mégis mit tehettem volna? Semmi gond, mert a Túlélő Ösztönök kisvártatva a segítségemre sietett! Megnyomtam a gombját, és láss csodát! Aranysárga izzással kiemelte a fehér köteleket(!) a harangon és a törött ajtóreteszeket. Most már értem! Hogy nem vettem észre ezeket?! :p

De hogy megvédjem picit, mégis csak van használható funkciója. Gyönyörűen le lehet ellenőrizni vele a hullahegyeket, hogy tényleg kizsebeltem-e mindet. Öhm, ennyi. :privateeye:

---------------------------------------------------------

A nagy túlélő, mi?

http://i.imgur.com/S11d2Dx.png (http://imgur.com/S11d2Dx)

Nem éppen a kedvencem a híres, nyálas, sekélyes mondat: „Túlélő született”. Könnyű, ha a játék elintézi magától Larának. Nekem alig van dolgom. Nem igazán voltam megszorongatva, ez a túlélősdi csak dizájn.

Lőszerből mindig maximumon voltam; ha lövöldöztem (mert ugye akcióból bőven kijutott), utána fél percbe tellett ismét megszedni magam. Nehéz fokozaton szintén, szóval nem függ ettől. Ha nem kizsebelsz valakit, így szerezve lőszert, akkor teszel két lépést (akárhol), és már bele is botlasz valamelyik típusba. A másik, ami idegesítő: pl. Shantytownban sok a fából, drótból összetákolt akadály, amiket puskával ripityára lőhetsz. Megteszed. Belépsz a mögötte lévő helyiségbe, és máris van ott puskatöltény, hogy véletlenül se szenvedj hiányt. Milyen hozzáállás ez?

Mivel Lara átment öngyógyítóba, az életerejével sem kellett törődnöm (ezzel a tudattal nagyon aranyos az, amikor beköti a karját, miután megszereztük Roth csomagját, vagy ott a helikopterben kutakodás elsősegélycsomagért; mind-mind csak sztori elem). Emlékeztek arra a rövid részre Shantytownba érkezve, amikor Lara a sok esés, sérülés következtében alig-alig vánszorogva tudott csak menni? Néha leállt egy pillanatra, fogta az oldalát. Ugrani képes volt, de már peremen megkapaszkodni nem. (Bár kipróbáltam, ez is csak riogatás: ugrálgattam percekig ide-oda, és ugyan jött a szokásos szürkeárnyalatos képernyő, stb, Lara mégsem halt bele semmibe.) Ez lehetett volna minden alkalommal, ha egy bizonyos szint alá csökken az életerő (könnyebb meghalás lehetőségével, természetesen). Persze úgy, hogy néhány másodperc alatt magától meggyógyul, nem lenne értelme, szóval jól jönne a medi már csak emiatt is. De olyan meg nincs, ugye…

Fáklyát is akármikor gyújthatsz egy idő után, pedig nem mintha addig nem juthattál volna tűzhöz, de legalább korlátozva voltál egy picit.

Felhozhatnám azt is, hogy bizonyos peremekről egyszerűen nem tudsz leesni. Ha jól emlékszem, pályaszerkesztős videókban látni lehetett, hogyan pakolják oda a láthatatlan szegélyeket (vagy hogy nevezzem őket…?), amik megakasztanak. Na de amikor nem akadsz meg… Lásd a következő pontot:

---------------------------------------------------------

Automatizálás

http://i.imgur.com/HE0zysV.png (http://imgur.com/HE0zysV)

Tudom, örülnöm kéne annak, hogy nem hagy leesni egy peremről, főleg, ha a magasban vagyok. De amikor már bármilyen magasságban ezt teszi, tehát alacsonyról is, az idegesítő tud lenni. Szükségtelen ennyire fogni a játékos kezét. Ha pedig leesik… hát, istenem, leesik, mert ügyetlen, figyelmetlen volt, vagy (alacsonyabbról) pont így tervezte.

Jó pár dologban megmutatkozik még az automatikusság a játékban. Lara már saját magától gyújtja meg a fáklyát, ha belépsz egy szűk, sötét járatba – még akkor is, ha a járat nem túl sötét, és csak 5mp végigmenni rajta. Miért nem szabályozhatom ezeket én? Mert úgyis ugyanaz lenne a végeredmény: a fáklya lángra gyúl, aztán elindulok? De legalább én tettem meg, az én ötletem, döntésem volt; ha pedig nem érzem szükségét, akkor nem teszem meg - szabadság.

Lara helyenként kötelező lassú tempójára kitérnék egy percre. Először is… vannak pillanatok, amikor hatásos a lassabb tempója, amire magától átvált. Amikor meglátja, mi maradt az Endurance-ből, vagy amikor belső térben kutakodik, vagy ha egy impozáns épülethez ér. De amikor belép (az amúgy is tökegyforma) „sírokba”, egyszerűen siettetni szeretném. Ha egy olyan ösvényen járunk a játékban, ahol enged bukfencezni, akkor vadul végigbukfencezem az utat, hogy haladjak. Legelső alkalommal biztos hatásos lehet, hogy így kézbe veszik a tempót, de erre nem játszhatnak a pályatervezők, hisz első alkalom *dobpergés* mindenkinél csak egy lesz. Egy játéknak öröknek kell lennie. Ha 10 év után előveszem, még ha kismilliomodjára is, ugyanazon a szinten kell tudjon elszórakoztatni – és nem csak azért, mert rajongó vagyok. Ezért kéne rájönniük végre, hogy a pályatervezés is nagyon fontos, nem csak a dizájn… Mert ez egy *megint dobpergés* játék. (Ezzel természetesen NEM azt mondtam, hogy a dizájn nem fontos. ;) No, és amiket elmondtam, az nagyon sok egyéb mai játékra is vonatkozhatna, sajnos.) És ugye kilyukadhatnék a feladványok, igazi fejtörők hiányára, de… inkább haladjunk.

Még egy számomra idegesítő automatikusság az, amikor Lara magától veszi elő, és aztán magától pakolja el a fegyverét. Miért húzom fel magam ezen? Csak tessék ezt megnézni:
iN0wdFZEgdU
Nem csak idegesítő, de nevetséges is. (És a végére még az a drága „Túlélő Ösztönök” bepofátlankodik a videóban, mert ez már olyan durva csatangolás volt!! :p ) Bármilyen mozdulatot teszel, Larának azonnal el kell tennie a fegyvert. Illetve miket beszélek! El se teszi, csak eltűnik. :confused:

---------------------------------------------------------

Szükségtelen ikonok

http://i.imgur.com/1bAPKut.png (http://imgur.com/1bAPKut)

Nem a játék legidegesítőbb találmányai, az tény. És némelyik ikonnak igenis helye van a játékban. De vannak olyanok, amelyekre szerintem nincs szükség.

Kezdjük azokkal, amelyekre nem haragszok. Ezekhez általában tartozik egy mérő. Pl. ha valami gyúlékony, megjelenik mellette egy láng ikon, és amint használat alatt áll a tárgy, az ikon szép lassan feltöltődik a gombot nyomva tartva. Ezzel nincs semmi baj. Egyedül talán azt nem szívlelem még ezeknél sem, hogy (a tűz példájánál maradva) amint a tárgy mellé érsz, ő azonnal „kirak egy táblát magára”, hogy őt bizony „lángra lehet lobbantani”. (Ez egy elég perverznek hangzó mondat volt, mondjuk.) Szerintem bőven elég lenne, ha az ikon csak akkor jelenne meg (ami akkor már maga a mérő, ugye), miután lenyomtad mellette a megfelelő gombot. Így adott lenne a próbálgatás lehetősége, ami semmiképp nem egy rossz dolog.

Jöjjenek a szükségtelen, a „no shit Sherlock kategóriás” ikonok (a teljesség igénye nélkül). Ha kizsákmányolható ládához érsz, tartalmazzon akár ételt, akár fegyveralkatrészt, mindig megjelenik az ikonja. Minek? Tudjuk, hogy erre valók, és nincs olyan környezet, ahol összetéveszthetőek lennének mással. Vagy ha lenne, akkor sincs semmi baj. Holttestek kizsebelésénél (vagy éppen kizsigerelésénél :clown: ) szintén megjelenik egy ikon; kicsit illúziórombolóan hat. Megvizsgálandó tárgyakhoz ismét ikon jár, ami a próbálgatást, kísérletezgetést veszi el – és amúgy is tudnánk már egy idő után, hogy hogyan néznek ki azok a tárgyak, amikkel kezdhetünk valamit.

Szóval igen, ahogy mondtam, nem a legnagyobb tragédiáról számoltam be, tényleg csak apróságok ezek.

---------------------------------------------------------

Felesleges segítség

http://i.imgur.com/3dvOlkd.png (http://imgur.com/3dvOlkd)

És ha már apróságok, ezeket hagyom legutoljára. Itt is képenként fogok magyarázni.

[1.] A segítő nyilak akkor jelennek meg, ha egy szorult helyzetben, ami QTE-szerűség, tétlen maradsz egy darabig haaaatalmas tanácstalanság közepette. :) DE ezek nem zavarnak (egyébként sokan szerintem ezeket sem vették még észre; ami nem csoda, mert ki marad tétlen ilyen szituációkban, őszintén?), szimplán csak adtak egy ötletet. Nehézségi szinttől függően szabályozhatnák őket. Könnyű: azonnal megjelennek. Normál: úgy, mint ebben a játékban alapból. Nehéz: „hehe, minek neked nyíl?”

[2.] Ezt az ikont az előző kategóriában is megemlíthettem volna, igaz, de szerintem legelső alkalommal, mikor Lara elveszíti egyensúlyát* egy peremet elkapva, még rendben van, hogy megjelenik. És a többi alkalomért sem tudok haragudni, de gondoltam, a fokozatokhoz ennek az ikonnak a megjelenését is lehetne variálni. (Mert még mindig ott tartok, hogy fő a változatosság; nem győzöm hangsúlyozni. :D ) Könnyű: mindig megjelenik. Normál: kaphatnánk egy opciót, hogy ki- vagy bekapcsolva legyen-e. Nehéz: először azt akartam írni, hogy egyáltalán ne legyen, de talán az még nem gond, ha első alkalommal jelez nekünk. VAGY: Normálon lehetne az, hogy csak az elsőnél jelenik meg, Nehéz fokozaton pedig soha – ez utóbbi kicsit szemét lenne, bevallom, de nem nehéz kitalálni, hogy ilyen esetekre általában az akció/cselekvés gomb a nyerő.

*Egyensúlyozásról jut eszembe, elég nevetséges, hogy annak sincs tétje, amikor Lara pl. egy korláton próbál talpon maradni. Van kibillenős animációja (először azt hittem, ilyenkor vadul nyomkodni kell a megfelelő iránygombokat, hogy le ne essen), de sajnos tényleg nem több egy megnézhető animációnál. Hogy miért…?

[3.] Ez viszont már olyan, amit újfent hibának tartok. Pl. a shotgun esete (ha már arról van képem). Amint megszerezzük (és mi más keretében, mint egy külön kis mozizás, mert az túl egyszerű lenne, ha csak úgy kiszúrnám és felvenném – de végül is nem baj, hisz így is, úgy is meg kell néznünk egy animációt, ahogy magához veszi a fegyvert), rögtön egy kiírás fogad bennünket a használatáról, ráadásul célra tartva. Ez megint egy olyan dolog, amit magunktól is kitaláltunk volna; sokkal jobb érzés lenne, és nem éreznénk, hogy a játék fogja a kezünket – mert ne fogja… csak… ne! Illetve a Könnyű fokozatban, ott foghatja, bánom is én. :clown:

Látjátok? Tényleg apróságok voltak ezek is, de megihlettek, és amúgy sem fáj azon gondolkodni, miként lehetne változtatni, fejlesztgetni.

Azt az apróságot szintén megemlíthetném, hogy Lara segítő szövegekkel áll rendelkezésünkre, ha kell, ha nem. Van, hogy némi tétlenség után, van, hogy azonnal (utóbbira példa: geotermikus barlangokban mondja a gázra, hogy „valószínűleg gyúlékony”; kösz…)

---------------------------------------------------------

Tudom, nem az én dolgom ilyen javaslatokat tenni, vagy egyáltalán egy percig is elagyalni rajtuk. Nem fog történni az égvilágon semmi, amiért most leírtam ezeket (ráadául először angolul szerettem volna, de ennyi szöveghez én már kevés vagyok :vlol: ). De mint mondtam, jólesik kiírni magamból, és mert egyszerűen szeretek ilyesmiket tervezgetni. Ennyi az egész.
És kizárólag gameplayre fókuszáltam (de még így sem mondtam el róla mindent, mert nem ez volt a cél), ezek szerint nem élveztem túlzottan a játékot. De, igen, élveztem. Nem egy TR, ez még mindig tény nálam, de nem egy rossz játék, csak hát ugye… megvannak a maga idegesítő elemei, amiktől a Crystal nem hajlandó elszakadni valamiért.
A történetről nem fogok írni, az már betenne, ha még azt is elemeznem kellene. :) Legyen elég annyi, hogy nem vagyok elájulva, ahogy a karakterektől sem; de elmegy.

Remélem, túl nagy port nem kavartam ezzel a „kis” irománnyal. Köszönöm, ha végigrágtad magad rajta! :hug: Ha megjegyzésed, ötleted, javaslatod lenne, ne fogd vissza magad. ;)

Nagy méretben is megvan ezeknek a képeknek (és még plusz, nem látott, de témához kapcsolódó képeknek) a 99%-a, ha érdekel valakit.

Robbie
2014-05-31, 00:19
Fuuuh nah ez aztán szép hsz! :D
Emlékeim szerint legelején úgy harangozták be, hogy beleolvadnak majd a környezetbe a permek stb... hááát lehet valaki fent mondta h srácok inkább ne, :/ túlélő ösztönbe bekellett volna sárgázni azt csókolom szerintem.
Zoomolásokkal gondom nem volt, vagy hogy mondjam inkább észre se vettem h "te paraszt arra menjél" nekem úgy jött le mint Lara ráfigyelne valamire.

Szerintem ez az egész inkább az elkonzolosodás(:confused:) miatt van, nem úgy értem h nyomik nyomják konzolon (kivéve én :)) csak oda máshogy ülünk,fekszünk neki mint egy gép elé, ezért is vannak a "mozis" élmények, a sok sok segítség legalábbis magamból kiindulva TV előtt engem visz a story gépnél meg valahogy jobban bejárom a játékot.

Első végigjátszásnál peremek sem szúrták a szemem egyedül csak a multiplayer nem tetszik, illetve a játék vége felé már kimerült minden egyszínű, világosbarna, bézs szín félkész hatást nyújtott.
Túl sokat akartak kihozni a szigetből legyen ez is meg ez is csak akkor mi lesz a folytatásba ha itt már minden helyszín stílusból raktak egy kicsit na de ha vissza megy a szigetre én ott búcsúzom a reboottól még ha coopos lesz is.

Összegezve kb egyet értek veled kivéve ezeket az interaktív(?) átvezetőket és zoomolást, más megvilágításba vitték a játékot :)

OSZRichard
2014-05-31, 10:59
Szép hozzászólás;):thumb:. Először is köszönöm (és köszönjük) ezt az értékelés mert rávilágított valamire ami nem tudatosult bennem. A gondolkodás. Ez egy gondolkodó ember hozzászólása és ez dicséretes dolog:D. A játék elemeit, összetevőit én nem gondoltam át csak átéltem. A játékmenetet viszont már igencsak átgondoltan vittem végig. Tudtam, hogy ez egy rövid játék, ezért megpróbáltam minél lassabban végigvinni, kiélvezni.

Egy pozitívum: Többször hittem, hogy vége van a játéknak és aztán mégsem volt folytatás, ez kifejezetten jólesett (pl.: helikopter, tengerpart, repülő a rádió toronynál).

Egy negatívum a részemről ami NAGYON nem tetszett: A lassú óvatos játékmenetnek köszönhetően volt időm átlátni a helyzeteket és paranoid módon mindenhol csapdát sejtettem, volt amikor helyes volt a sejtésem és amikor megpróbáltam valahogyan megkerülni a scriptelt szituációt vagy legalább megállni, gondolkodni dühödve tapasztaltam, hogy a játék átvette az irányítást Lara felet és belesétál a jelenetbe.

Ezt megmagyaráztam avval, hogy Lara karaktere itt még, hogy is mondjam... tapasztalatlan.

A szituáció, jelenet, karakter szavakkal próbálok utalni és is egy kicsit a filmszerűségre:).

YzaaA
2014-05-31, 15:15
Én teljes mértékben egyet tudok érteni, még az automatikusságra annyit hoznék példának: Ott ahol Lara megszerzi a kötelet a nyílhoz, mi a francnak irányítja magát direkt a csapdába??? Ha én belesétálok az egy dolog de bár én csináltam nem pedig a hülye gép irányított bele...Ez az egy idegesítö dolog van, hogy direkt oda visz, ahova én nem akarom. Az már úgy okés lenne ha én lettem volna tökéletlen és beleírányítom egy csapdába (beleértve h meg is öletem szegényt), de bár én irányítottam ****ki.
És gen a QTE az egyik dolog amit rühellek minden játékban. Hagyják inkább rám, hogy mit csináljak ha meg is ölöm 1 milliószor a játékost de bár magamtól rájövök, hogy lenne a legpraktikusabb kimenteni az a szerencsétlent.
Teljes mértékben egyet értek, ez a sok segítség meg az autómatikusság lankadhatott volna, de semmi esély rá, hogy elfelejtenék mindezt.
Viszont így összegezve tetszett a játék, ha bár nem TR ez már COD vagy más ilyen lövöldözös **** játéknak felel meg.(Föleg Shanty Town-ban b*****m fel magam nem is kicsit a helikopterböl kiszálva. Nem elég, hogy most épült fel a karakter, de már rá is támadnak tömegesen.****a...) Na mind1 s'zep volt jó volt, csak el lett rontva, de ez van, úgyse fog változni:DD
Na a multiról is inkább halgatokxDD Az is 1 rakadt f*s lett...

drlecter
2014-06-01, 00:38
Az egészet, amiről Michele írt, úgy lehetne hívni, hogy "Segítség". Nekem túlságosan is sok van belőlük. A nagyobb bevétel érdekében bevonták a casual réteget is. Úgy járt a játék, mint a Skyrim.
Míg az Oblivionban volt pl. kovácskalapács - mivel a tárgyaink rongálódtak -, úgy itt már nem. Pedig milyen jó volt latolgatni egy-egy kapu előtt, hogy mennyit vigyek magammal...

Thak
2014-06-01, 10:34
Ezt a leírást olvasva, ha nem ismerném a játékot, soha nem venném a kezembe. Nem túlzol egy kicsit, Michele? :) Vagy inkább úgy mondom, hogy máshogy kell szemlélni ezt a játékot.

Persze, hogy sok a segítség, meg régi TR-hez képest túl könnyű minden, de ez a játék már inkább az adott karakterű akció-szerepjátékok menetére hajaz. Azaz legyen minél dinamikusabb (gyors mozgások, pörgős cselekmény), könyvszerű (átvezető animációk, sztorielemek), próbálnak beletolni a karakter bőrébe (nem dönthetsz mindenben.)

Van Lara Croft, főleg az ő döntései nyomán kell(ene) mennünk, mi csak néha átvesszük az irányítást. Elkísérjük egy kalandra, de nem a saját karakterünket, hanem őt. Ha pl Sam/random ember bőrében lennénk ugyanebben a sztoriban, az azért elég más lenne, nem? Még akkor is, ha minden pont ugyanúgy történne. Igenis fontos, hogy az ott Lara Croft.

Most, hogy jobban belegondolok, nem akarok régi stílusú, "melyik jól eldugott bokorban van az átkozott kulcs" TR-vel játszani már. Az se jó, de ez se jó. Ez, a TR2013, még olyan átmenet.

Részenként reagálva:
Fehér peremek és piros lécek - idővel már nem volt zavaró egyáltalán. Főleg, miután multiplayereztem. Piros léc? Mindig tanul valamit az ember, soha nem vettem észre ezeket xD

zoom - nekem kifejezetten tetszett. Hangulatkeltő (jobb, mintha csak úgy találomra belebotlasz), és amúgy is megnézed magadnak közelről, nem?

Előre gomb… ásítás… előre gomb… ásítás… - Na most tönkretetted a játékélményem, én azt hittem, leeshetek :p Jut eszembe, valamelyik játékfejlesztő mondta, talán pont a Core Design-tól, hogy úgy kell megalkotni az offline nehézséget, hogy a játékos okosnak meg ügyesnek érezze magát, máskülönben nem fogja élvezni.

Túlélő ösztönök - ezen nincs mit ragozni, idegesítő úgy, ahogy van.

Automatizálás - A fegyver elpakolgatás nem vészes, nem mintha a korábbi játékokban nem fordult volna elő milliószor, és itt, azokkal ellentétben, nem lassul le semmi. Ha fegyverrel lassabban mozognál, vagy képtelen lennél bármit csinálni, amíg az a kezedben van, akkor baj lenne. De így nem, sztem.
Az, hogy magától gyújtja a fáklyát, az is inkább az, hogy Lara maga teszi, nem te. Nem te vagy a kizárólagos irányító, mint ahogy azt fentebb említettem.

Szükségtelen ikonok - egyetértek, ezek zavaróak... voltak. Multiban rájöttem, hogy arra jó, hogy tudjam, mikor tudom aktiválni azt az ikont, addig ugyanis hiába nyomogatnám a gombot. :D Hozzájuk lehet szokni. Emlékeztek még, hogy az AoD-en is hogy ki voltunk akadva, hogy a felvehető tárgyak kéken csillognak? Ezek az ikonok legalább csak akkor virítanak, ha tényleg aktiválni tudod őket, mert közvetlenül mellettük állsz. Úgyhogy nem vészes. Sajnos van annak is egy hátulütője, ha nincsenek. Megesett, hogy alig tudtam aktiválni xy vacakot, mert képtelen voltam normálisan ráfordulni. Ha most ez az ikon nem lenne ott, akkor feladnám a láda kinyitására irányuló próbálkozásomat, mondván, ez csak díszítőelem... holott pont abban van egy kulcs? Na ne.



Összegezve, az a megoldás viszont jó lenne, ha a nehézségi fokozatokban minden ki-be kapcsolható lenne. Írni kéne a fejlesztőnek? Talán belerakják. Vannak fejlesztők, akik meghallgatják a játékosokat, sose lehet tudni.

Mellesleg szerintem a legnagyobb hibája a játéknak még midnig az, hogy nincs benne se sír, se fejtörő. Bár mi a fenének lett volna egy ilyen környezetben, szóval érdekes kérdés. Így olyan, mint egy kerek történetnek a jelentéktelen előzménye, amit utólag kiadtak töltelékként. Más címet kellett volna adni neki. Megvárom a következő játékukat, amiben már felnőtt Larát irányítunk. :)

Mitzy
2014-06-01, 11:25
Hát,én úgy vagyok vele,hogy ne menjenek át Rambo Raider-be mert akkor.... :smackbum::larabox:

Michele
2014-06-01, 18:56
Fuuuh nah ez aztán szép hsz! :D
Emlékeim szerint legelején úgy harangozták be, hogy beleolvadnak majd a környezetbe a permek stb... hááát lehet valaki fent mondta h srácok inkább ne, :/ túlélő ösztönbe bekellett volna sárgázni azt csókolom szerintem.
Zoomolásokkal gondom nem volt, vagy hogy mondjam inkább észre se vettem h "te paraszt arra menjél" nekem úgy jött le mint Lara ráfigyelne valamire.

Szerintem ez az egész inkább az elkonzolosodás(:confused:) miatt van, nem úgy értem h nyomik nyomják konzolon (kivéve én :)) csak oda máshogy ülünk,fekszünk neki mint egy gép elé, ezért is vannak a "mozis" élmények, a sok sok segítség legalábbis magamból kiindulva TV előtt engem visz a story gépnél meg valahogy jobban bejárom a játékot.

Első végigjátszásnál peremek sem szúrták a szemem egyedül csak a multiplayer nem tetszik, illetve a játék vége felé már kimerült minden egyszínű, világosbarna, bézs szín félkész hatást nyújtott.
Túl sokat akartak kihozni a szigetből legyen ez is meg ez is csak akkor mi lesz a folytatásba ha itt már minden helyszín stílusból raktak egy kicsit na de ha vissza megy a szigetre én ott búcsúzom a reboottól még ha coopos lesz is.

Összegezve kb egyet értek veled kivéve ezeket az interaktív(?) átvezetőket és zoomolást, más megvilágításba vitték a játékot :)

Kösz! :D

Na, még az se rossz, hogyha meghagyják a Túlélő Ösztönökre a sok kijelölgetést.
Hát, akkor lehet, hogy csak én vagyok nagyon allergiás erre, ha irányítják a tekintetemet. :vlol: De nem baj. :D

Konzolosokhoz nem sokat tudok hozzáfűzni, sose voltam konzoltulaj. De lehet abban valami, amit mondasz.

A képregényben már visszament, nagyon remélem, hogy abban le is tudják egész Yamatait (az eredeti végződéssel együtt… :clown: ).
SZERK.: Viszont rájöttem, hogy hülyeséget beszélek itt az "eredeti végződéssel". xD Sam nem halhat meg, mert elég furán venné ki magát azoknak, akik nem olvasták a képregényt, és a 2. rész azzal a ténnyel nyitna, hogy Sam halott, pedig az elsőben miatta szenvedtek annyit. :rolleyes: De remélem, azért történik vele valami... :privateeye:
De annyit tényleg remélek, hogy letudják Yamatait.

Oké, nem lehet mindenben egyetérteni velem. Ha neked bejön, akkor bejön. :D


Szép hozzászólás;):thumb:. Először is köszönöm (és köszönjük) ezt az értékelés mert rávilágított valamire ami nem tudatosult bennem. A gondolkodás. Ez egy gondolkodó ember hozzászólása és ez dicséretes dolog:D. A játék elemeit, összetevőit én nem gondoltam át csak átéltem. A játékmenetet viszont már igencsak átgondoltan vittem végig. Tudtam, hogy ez egy rövid játék, ezért megpróbáltam minél lassabban végigvinni, kiélvezni.

Egy pozitívum: Többször hittem, hogy vége van a játéknak és aztán mégsem volt folytatás, ez kifejezetten jólesett (pl.: helikopter, tengerpart, repülő a rádió toronynál).

Egy negatívum a részemről ami NAGYON nem tetszett: A lassú óvatos játékmenetnek köszönhetően volt időm átlátni a helyzeteket és paranoid módon mindenhol csapdát sejtettem, volt amikor helyes volt a sejtésem és amikor megpróbáltam valahogyan megkerülni a scriptelt szituációt vagy legalább megállni, gondolkodni dühödve tapasztaltam, hogy a játék átvette az irányítást Lara felet és belesétál a jelenetbe.

Ezt megmagyaráztam avval, hogy Lara karaktere itt még, hogy is mondjam... tapasztalatlan.

A szituáció, jelenet, karakter szavakkal próbálok utalni és is egy kicsit a filmszerűségre:).

Köszönöm! ;) Inkább csak gondolkodni próbáló ember hozzászólása. :D

Igen, az egy jó dolog lehetett. :D Sajnos én már annyira nem emlékszem, hogy milyenek voltak a legelső reakcióim, mert azóta már annyiszor végigvittem a játékot (de azért 100%-osan), főleg a magyarítás tesztelése alatt, de a magam örömére is jó párszor. Szóval kicsit összefolynak már a dolgok. xD

Igen, a sok scriptelt esemény. Sokszor csak azt hajtogatom, hogy „jaaaajj, már megint, na, ess túl rajta minél gyorsabban, Lara, aztán haladjunk”. ^^’


Én teljes mértékben egyet tudok érteni, még az automatikusságra annyit hoznék példának: Ott ahol Lara megszerzi a kötelet a nyílhoz, mi a francnak irányítja magát direkt a csapdába??? Ha én belesétálok az egy dolog de bár én csináltam nem pedig a hülye gép irányított bele...Ez az egy idegesítö dolog van, hogy direkt oda visz, ahova én nem akarom. Az már úgy okés lenne ha én lettem volna tökéletlen és beleírányítom egy csapdába (beleértve h meg is öletem szegényt), de bár én irányítottam ****ki.
És gen a QTE az egyik dolog amit rühellek minden játékban. Hagyják inkább rám, hogy mit csináljak ha meg is ölöm 1 milliószor a játékost de bár magamtól rájövök, hogy lenne a legpraktikusabb kimenteni az a szerencsétlent.
Teljes mértékben egyet értek, ez a sok segítség meg az autómatikusság lankadhatott volna, de semmi esély rá, hogy elfelejtenék mindezt.
Viszont így összegezve tetszett a játék, ha bár nem TR ez már COD vagy más ilyen lövöldözös **** játéknak felel meg.(Föleg Shanty Town-ban b*****m fel magam nem is kicsit a helikopterböl kiszálva. Nem elég, hogy most épült fel a karakter, de már rá is támadnak tömegesen.****a...) Na mind1 s'zep volt jó volt, csak el lett rontva, de ez van, úgyse fog változni:DD
Na a multiról is inkább halgatokxDD Az is 1 rakadt f*s lett...

Megértem, hogy idegesít. De legalább később már lesznek olyan csapdák, amiknél nincs ilyen, hogy magától belemegy.

Ja, sajnos túl sok lövölde van, ezt főleg akkor láttam igazán, hogy mennyire csak ebből áll nagyrészt, amikor egy kihívásnak próbáltam eleget tenni nemrég (semmi fejlesztés; ha lehet, akkor csak íjhasználat). Ezzel egy időben az is feltűnt, hogy így tényleg rövid a főszál (mert ugye minek csatangoljak el, ha nem fejlesztek), és az a főszál mennyire csak akcióból áll. Amúgy kihívás ide vagy oda, rekordidő alatt vittem ki a játékot: 2 délután. XD Pedig megszorongattak a harcok, és a kevés nyíl miatt muszáj volt a lehető legtöbb fejlövést leadnom. De így is 2 délután volt.
Igen, na, szép volt, jó volt, ahogy mondod, csak fájó, hogy a kaland része elég silány, pedig az lenne a lényeg szerintem.

A multiról se tudok nyilatkozni, de az nem is érdekel. Egyáltalán fontos az, hogy lett? Mondjuk erről a multisainkat kéne kifaggatni. :D


Ezt a leírást olvasva, ha nem ismerném a játékot, soha nem venném a kezembe. Nem túlzol egy kicsit, Michele? :) Vagy inkább úgy mondom, hogy máshogy kell szemlélni ezt a játékot.

Persze, hogy sok a segítség, meg régi TR-hez képest túl könnyű minden, de ez a játék már inkább az adott karakterű akció-szerepjátékok menetére hajaz. Azaz legyen minél dinamikusabb (gyors mozgások, pörgős cselekmény), könyvszerű (átvezető animációk, sztorielemek), próbálnak beletolni a karakter bőrébe (nem dönthetsz mindenben.)

Van Lara Croft, főleg az ő döntései nyomán kell(ene) mennünk, mi csak néha átvesszük az irányítást. Elkísérjük egy kalandra, de nem a saját karakterünket, hanem őt. Ha pl Sam/random ember bőrében lennénk ugyanebben a sztoriban, az azért elég más lenne, nem? Még akkor is, ha minden pont ugyanúgy történne. Igenis fontos, hogy az ott Lara Croft.

Most, hogy jobban belegondolok, nem akarok régi stílusú, "melyik jól eldugott bokorban van az átkozott kulcs" TR-vel játszani már. Az se jó, de ez se jó. Ez, a TR2013, még olyan átmenet.

Részenként reagálva:
Fehér peremek és piros lécek - idővel már nem volt zavaró egyáltalán. Főleg, miután multiplayereztem. Piros léc? Mindig tanul valamit az ember, soha nem vettem észre ezeket xD

zoom - nekem kifejezetten tetszett. Hangulatkeltő (jobb, mintha csak úgy találomra belebotlasz), és amúgy is megnézed magadnak közelről, nem?

Előre gomb… ásítás… előre gomb… ásítás… - Na most tönkretetted a játékélményem, én azt hittem, leeshetek :p Jut eszembe, valamelyik játékfejlesztő mondta, talán pont a Core Design-tól, hogy úgy kell megalkotni az offline nehézséget, hogy a játékos okosnak meg ügyesnek érezze magát, máskülönben nem fogja élvezni.

Túlélő ösztönök - ezen nincs mit ragozni, idegesítő úgy, ahogy van.

Automatizálás - A fegyver elpakolgatás nem vészes, nem mintha a korábbi játékokban nem fordult volna elő milliószor, és itt, azokkal ellentétben, nem lassul le semmi. Ha fegyverrel lassabban mozognál, vagy képtelen lennél bármit csinálni, amíg az a kezedben van, akkor baj lenne. De így nem, sztem.
Az, hogy magától gyújtja a fáklyát, az is inkább az, hogy Lara maga teszi, nem te. Nem te vagy a kizárólagos irányító, mint ahogy azt fentebb említettem.

Szükségtelen ikonok - egyetértek, ezek zavaróak... voltak. Multiban rájöttem, hogy arra jó, hogy tudjam, mikor tudom aktiválni azt az ikont, addig ugyanis hiába nyomogatnám a gombot. :D Hozzájuk lehet szokni. Emlékeztek még, hogy az AoD-en is hogy ki voltunk akadva, hogy a felvehető tárgyak kéken csillognak? Ezek az ikonok legalább csak akkor virítanak, ha tényleg aktiválni tudod őket, mert közvetlenül mellettük állsz. Úgyhogy nem vészes. Sajnos van annak is egy hátulütője, ha nincsenek. Megesett, hogy alig tudtam aktiválni xy vacakot, mert képtelen voltam normálisan ráfordulni. Ha most ez az ikon nem lenne ott, akkor feladnám a láda kinyitására irányuló próbálkozásomat, mondván, ez csak díszítőelem... holott pont abban van egy kulcs? Na ne.



Összegezve, az a megoldás viszont jó lenne, ha a nehézségi fokozatokban minden ki-be kapcsolható lenne. Írni kéne a fejlesztőnek? Talán belerakják. Vannak fejlesztők, akik meghallgatják a játékosokat, sose lehet tudni.

Mellesleg szerintem a legnagyobb hibája a játéknak még midnig az, hogy nincs benne se sír, se fejtörő. Bár mi a fenének lett volna egy ilyen környezetben, szóval érdekes kérdés. Így olyan, mint egy kerek történetnek a jelentéktelen előzménye, amit utólag kiadtak töltelékként. Más címet kellett volna adni neki. Megvárom a következő játékukat, amiben már felnőtt Larát irányítunk. :)

Nem túlzok. :angel: Szimplán csak leírtam azokat a dolgokat, amik engem idegesítettek. Egyébként: „És kizárólag gameplayre fókuszáltam (de még így sem mondtam el róla mindent, mert nem ez volt a cél), ezek szerint nem élveztem túlzottan a játékot. De, igen, élveztem.”
Meg tudok békélni sok mindennel, de amivel nem, azt nem szívesen hagyom annyiban, mint aki beletörődik.
Leírhattam volna a benyomásaimat a jó dolgokról is, és akkor lenne pro és kontra, hogy ne úgy tűnjön, mintha rossz színben akarnám feltüntetni. (De ennek szükségét nem éreztem.) Nagyon jól el szoktam szórakozni azzal egyébként, hogy képeket szedek ki a játékból, azokkal meg épp az ellenkezőjét csinálom.

A régi TR-ekre egyáltalán nem gondoltam, miközben ezt elemeztem.

„próbálnak beletolni a karakter bőrébe (nem dönthetsz mindenben)”
„Van Lara Croft, főleg az ő döntései nyomán kell(ene) mennünk, mi csak néha átvesszük az irányítást.”
Az én szememben ez negatívum. Főleg már ez a Lara centrikusság. Ahelyett, hogy „elénk dobnának” egy jó kalandjátékot, mindig csak Lara így, Lara úgy, Lara amúgy. :(

„Igenis fontos, hogy az ott Lara Croft.”
Én meg vagyok a játékos.

Na, mondom én, hogy újdonság lehet a piros léc. :D

„valamelyik játékfejlesztő mondta, talán pont a Core Design-tól, hogy úgy kell megalkotni az offline nehézséget, hogy a játékos okosnak meg ügyesnek érezze magát, máskülönben nem fogja élvezni.”
Igaz. De nem egészen értem, hogy kapcsolódik ez ide. :o

„Mellesleg szerintem a legnagyobb hibája a játéknak még midnig az, hogy nincs benne se sír, se fejtörő.”
Igen.

„Összegezve, az a megoldás viszont jó lenne, ha a nehézségi fokozatokban minden ki-be kapcsolható lenne. Írni kéne a fejlesztőnek? Talán belerakják. Vannak fejlesztők, akik meghallgatják a játékosokat, sose lehet tudni.”
Hát, nem tudom, mennyit érhetnénk el vele. De legalább megfontolhatnának egy-két dolgot végre. ^^

Caroline
2014-06-01, 21:04
Nekem ez a rész tetszik leszámítva egy két negatívumot mármint a 2013, ezek a negatívumok nélkül reméljük az új rész jobb lesz.

YzaaA
2014-06-03, 21:56
Michele a Multi egy nagy **** nekem nem tetszik annyiból ál, hogy mész egy menetet utána becrashelsz, meg hülye feladatok is vannak benne, egyáltalán nem szeretem, és nem tudom h más miért is, **** ahogy van...

Robbie
2014-06-04, 20:30
Jöjjön jöjjön :D

drlecter
2014-06-04, 20:49
Michele a Multi egy nagy **** nekem nem tetszik annyiból ál, hogy mész egy menetet utána becrashelsz, meg hülye feladatok is vannak benne, egyáltalán nem szeretem, és nem tudom h más miért is, **** ahogy van...

Például ezért? :)
https://www.youtube.com/watch?v=pYd97yPRbAM

LaraTheSurvivor22
2014-06-17, 11:20
Hát a változatos helyszíneknek én is örülnék.
Jó is lenne sokféle helyen kalandozgatni, változatos terepen, változatos környezetben.

Hagyják el Lara fejlesztgetését, meg ilyen XP, olyan X......
Újabb mozdulatok, rengeteg sír ÉS csapdákkal, fejtörőkkel. Nem úgy, hogy bemész, felveszed az aranyat, és ennyi volt...... (pl Anniversary Egyiptom, ami tele volt halálos csapdákkal)
Nem kellenek társak, barátok, Lara legyen magányos farkas, Sam pl csak lehúzta, illetve sokat rinyált érte..... ( az előzőben még elment, de már ne...)
Visszatérhetne a jó öreg hátizsák is ( furi hogy bejárja a világot, és még egy hátizsákja sincs, amibe fontos dolgokat pakolhatna....)

tombraidermaster1996
2014-06-17, 11:47
Vagy ha már ennyire reboot, akkor ültessék át a Tron világába. XD Csak hülyéskedek, nem állna neki jól. :) De ez nem egy rpg, hogy xp meg hp meg fp meg mit tudom én milyen p... Akrobatikus mozdulatok fejlesztése, eddig sosem látott helyszínek, új fegyverek, ne keressük anyucit meg apucit, ne legyen se Zip se Alister (én örültem neki, hogy meghalt esküszöm, utáltam őt, idegesítő egy ürge volt...), kevés legyen a cutscene, ne legyen collision és animáció hiba, legyenek veszélyes csapdák, mint régen, de TRA módon, mert akkor tépkedhetem a hajszálaimat... Eddig is magányos volt Lara, kivétel a TRAOD, ami szerintem nagyon ott volt, egyik kedvenc, esetleg Croft Manor, de ne az a kicsi, vagy lerombolt változat, legyen extended nagyságú, a jó öreg labirintus, a quad/motorpálya, a célzópálya, legyen bebarangolható az egész ház, legyenek titkos helyek stb. stb. Legyen benne egy kis humor, legyen borzongás, legyen hangulatos a világítás, legyenek nehezen leküzdhető ellenségek, mint régen, legyen egy kis misztikum, de szerintem ezek nem valósulnak meg, mert ezek a fejlesztők nem foglalkoznak azzal, ami a régi játékosoknak és az újaknak is fontos lenne... De remélem, hogy jó lesz most mind a két rész, mármint a GOL folytatása, meg a Rise of the Tomb Raider is. :)

Caroline
2014-06-17, 12:08
Szintlépés után mármint ahogy halad a játék erősödjenek az ellenfelek.
Ne legyen multi meg fejlesztés meg sok hentelés ahhoz ott a cod. Legyenek benne megszerezhető fegyverek pl. TRA pl. ha jeges pálya van utána meg ilyen trópusi ha melege lenne Larának mondjuk nem lenne rajta kabát stb. ilyen apró dolgok. Esetleg Lara frizuja szétcsúszna mondjuk a hajgumija beleakadna egy két kiálló ágba.;)


Változó környezet én örülnék neki ha lenne ahhoz hasonló mint amikor élelmet kellett keresni.Barlangon keresztül átjutni. Jó sok csapda feladvány sírok kifosztása vagy egy sír kifosztása segítségével tovább jutni .
PL. Lara kastélyában kezdődne a játék és úgy tovább jutni.

De ahogy ismerjük a játékot fejlesztő bandát mész és ölsz ölsz mész stb a módi mert sokan nem szeretik a logikával fűszerezett játékokat csak az öldöklést de az már Nem TR.

drlecter
2014-06-17, 13:02
Többnyire egyetértek, de igenis legyen cutscene, nagyon sok, mert jól áll neki. Illetve ne kis misztikum, hanem sok misztikum - anélkül meghal a story.

Roli
2014-06-17, 14:25
Rajongói munka, de valami ilyesmi tényleg zseniális lenne főcímzenének:


http://www.youtube.com/watch?v=vOUW0DIbqFQ

tombraidermaster1996
2014-06-17, 14:30
Többnyire egyetértek, de igenis legyen cutscene, nagyon sok, mert jól áll neki. Illetve ne kis misztikum, hanem sok misztikum - anélkül meghal a story.
Nekem a sok cutscene inkább filmre emlékeztet, nem játékra sajnos... :( Kell belé, de nem feltétlenül annyi, hogy a játékidő felét az vegye el. Csak a fontosabb eseményeknél legyen, máshol ne, meg hagyják már ki belőle ezt a fel-le-jobbra-balra billentyűnyomkodást (QTE ugye?), mert unalmas, vagy pedig tényleg én irányítsam, mint ahogy már előttem is mondták. :) Lara meg legyen ugyan az a harcos amazon, mint eddig, ne pedig egy elkényeztetett sírós kislány, amiatt szeretem Larát, mert kemény, gyors, pontos és halálos. :) Remélem, hogy nem kapkodják el és egy szuper kis sequelt kapunk majd. :)

drlecter
2014-06-17, 15:49
Nekem a sok cutscene inkább filmre emlékeztet, nem játékra sajnos... :( Kell belé, de nem feltétlenül annyi, hogy a játékidő felét az vegye el. Csak a fontosabb eseményeknél legyen, máshol ne, meg hagyják már ki belőle ezt a fel-le-jobbra-balra billentyűnyomkodást (QTE ugye?), mert unalmas, vagy pedig tényleg én irányítsam, mint ahogy már előttem is mondták. :) Lara meg legyen ugyan az a harcos amazon, mint eddig, ne pedig egy elkényeztetett sírós kislány, amiatt szeretem Larát, mert kemény, gyors, pontos és halálos. :) Remélem, hogy nem kapkodják el és egy szuper kis sequelt kapunk majd. :)

Ha normálisan kijátszod maxra a singlet, akkor - nem vagyok teljesen biztos - kb. 20 óra is lehet a játékidő, vagy még több. 2 órányi cutscene került belen, amiben benne vannak az fmv-k is. Szerintem korrekt :) Jó lenne kétszer ennyi is:p

Matie
2014-06-17, 16:05
A cutscene-ekkel az a baj, hogy csak elsőre izgalmasak. Amikor újrajátszom a játékot, már nem érdekelnek, mert tudom, mi történik, és csak halálra unom magam, ha nem lehet skipelni. Illetve az a legrosszabb, amikor állandóan megszakítják velük a játékmenetet - játszani jöttem, nem mozizni. Az úgy nem vicces, hogy 5 percig én irányítom Larát, aztán megint 5 percre bocs, most dőlj hátra, autopilot mode.

A klasszikusokban volt ez nagyon jól megcsinálva. Végigküzdötted magad kb. 3 vagy 4 pályán, közbe csak ott volt cutscene, ahol kellett. Amikor végeztél egy-egy nagyobb résszel, jutalmul végre hátradőlhettél egy kicsit, és élvezhetted a műsort.

És Dean Kopri egy zseni, nagyon jók a TR-es témájú zenéi. Ez tényleg tök jól elmenne főcímzenének.:)

Roli
2014-06-17, 16:12
A klasszikusokban volt ez nagyon jól megcsinálva. Végigküzdötted magad kb. 3 vagy 4 pályán, közbe csak ott volt cutscene, ahol kellett. Amikor végeztél egy-egy nagyobb résszel, jutalmul végre hátradőlhettél egy kicsit, és élvezhetted a műsort.

Pontosan! Tisztán emlékszem, hogy mikor a klasszikusokat játszottuk, rendesen imádkoztunk egy-egy cutsceneért vagy FMVért, mert a sok megrázkódtatás után már jó lett volna egy kis felüdülés. :D
Nem pedig fordítva, ahogy az a mostani játékoknál lenni szokott... :privateeye:

tombraidermaster1996
2014-06-17, 16:16
Ha normálisan kijátszod maxra a singlet, akkor - nem vagyok teljesen biztos - kb. 20 óra is lehet a játékidő, vagy még több. 2 órányi cutscene került belen, amiben benne vannak az fmv-k is. Szerintem korrekt :) Jó lenne kétszer ennyi is:p

Én a TRL-ből indultam ki. :D Ott nekem túl sok a cutscene meg az fmv, és egy kicsit untam... Az új TR-t most készülök kijátszani, de ha ilyen hosszú a játékidő, akkor megéri, nem? :) Mert az utolsó 3 Crystal rész (TR2013 előtt) elég rövid játékidőt adott... Nekem a klasszikusok nagyon sok játékidőt adtak és adnak még mindig, nem mindig tudom, hogy mit hogy kell és merre, aztán össz-vissz nekem olyan átlag 20-30 óra időt ad. :) A TRL-en egy délután alatt átszaladok minden secrettel manapság... TRA-t meg többé nem akarom látni. XD TRU-val havernál játszottam, végeztünk vele két délután alatt. :) Szerintem én maradok a klasszikusoknál, meg persze a szerkesztett pályáknál. :) Az új részekben nem sok a kihívás, öreg vagyok én már Rambo Crofthoz, de elég idős a klasszikus és menő Lara Croft-hoz, aki leleményes, rafinált, erős, jól bánik a fegyverekkel és több szörnyűséget élt már meg, mint akárki. :) Szerintem a TR-nek is jót tenne az, ha a fanokra is hallgatna a szerkesztőgárda, mert ha minket nem hallgatnak meg, előbb utóbb csődbe mennek... De ha visszahoznák azt, ami a TR2-ben volt, hogy a fél (mit fél, majdnem az egész) világot, hogy be tudjunk jutni Xian császár szentélyébe, nekem az tetszene. :) A régieknél tetszett az, hogy tényleg csak a fontos részeknél voltak fmv-k, vagy esetleg 1-1 cutscene. :) De előtte még tényleg jól megszenvedtél. :) Azokban volt legalább kihívás, manapság meg nincs már se kihívás, se magávalragadó történet a játékokban, persze biztos vannak kivételek is. :)

drlecter
2014-06-17, 16:21
A cutscene-ekkel az a baj, hogy csak elsőre izgalmasak. Amikor újrajátszom a játékot, már nem érdekelnek, mert tudom, mi történik, és csak halálra unom magam, ha nem lehet skipelni. Illetve az a legrosszabb, amikor állandóan megszakítják velük a játékmenetet - játszani jöttem, nem mozizni. Az úgy nem vicces, hogy 5 percig én irányítom Larát, aztán megint 5 percre bocs, most dőlj hátra, autopilot mode.

A klasszikusokban volt ez nagyon jól megcsinálva. Végigküzdötted magad kb. 3 vagy 4 pályán, közbe csak ott volt cutscene, ahol kellett. Amikor végeztél egy-egy nagyobb résszel, jutalmul végre hátradőlhettél egy kicsit, és élvezhetted a műsort.

És Dean Kopri egy zseni, nagyon jók a TR-es témájú zenéi. Ez tényleg tök jól elmenne főcímzenének.:)

Szerintem meg ez csak típus kérdése, te nem szereted ha sok van belőle, én meg azt szeretem, ha sok van belőle. :)
Persze, neked is igazad van, a játékélmény a lényeg! Viszont pl. én bármikor végig tudnám nézni hogy menekül meg lara a repcsi elöl:D Illetve ha a te álláspontodat - amit már többen is mondtak - még jobban figyelembe veszem, akkor (és amit Michele is eléggé korrekten taglalt korábban) ne legyen benne olyan cutscene, ami a qte-re épít. Mert eddig nem nagyon tudták ezt a részt megoldani, hogy a legtöbb embernek elnyerjék a tetszését - nem csak ebben a játékban, hanem pl. az idei Thiefben is lett volna, csak mutattak tavaly egy demot és azonnal ment rá a rajongók válasza...
És imáid meghallgattattak, sok mai játékban már skipelhetőek a cutscenek, pl.: Thief, AC 4.
De akkor egyszerű a megoldás, még több gameplay és akkor az átlag 1,5-2 órás cutscene/játék-ot úgy oszthatják fel, hogy visszahozzák vele a régebbi játékok hangulatát.

Roli, ez a zene überállat! :D Viszont nem hiszem, hogy tetszene Jason Gravesnek az ötlet...

YzaaA
2014-06-17, 20:15
Jó, én értem, hogy van cutscene benne, semmi bajom nincs vele, addíg a pontíg amíg le nem skippelhetöek... Egy darabig élvezhetö aztán esz meg az ideg, h b@szki mikor játszhatok már?
Az új TR-ben 1 idegesítö dolog van a cutscenek leskippelésében: egyes cutscenek fontosabbak mint a másikok ezért Isten ment h leskippeljem... Meg az a legnagyobb hülyeség, hogy félig megnézed, és csak utánna engedi a skip-et. Ez akkora egy hülyeség, már nem azért... ha egyszer egyik leskippelhetö akkor a többi is legyen az. Punk tum. A többi az h jó történet legyen, szerintem jó lesz, ennek is tetszett, csak az a sok karakter nem jött be meg a játékmenet, dehát meglássuk, hogy a másikban újra a Régi Larcsit kapjuk-e, aki készen áll egy igazi Tomb Raider-ré válni? :D

tombraidermaster1996
2014-06-18, 11:06
Jó, én értem, hogy van cutscene benne, semmi bajom nincs vele, addíg a pontíg amíg le nem skippelhetöek... Egy darabig élvezhetö aztán esz meg az ideg, h b@szki mikor játszhatok már?
Az új TR-ben 1 idegesítö dolog van a cutscenek leskippelésében: egyes cutscenek fontosabbak mint a másikok ezért Isten ment h leskippeljem... Meg az a legnagyobb hülyeség, hogy félig megnézed, és csak utánna engedi a skip-et. Ez akkora egy hülyeség, már nem azért... ha egyszer egyik leskippelhetö akkor a többi is legyen az. Punk tum. A többi az h jó történet legyen, szerintem jó lesz, ennek is tetszett, csak az a sok karakter nem jött be meg a játékmenet, dehát meglássuk, hogy a másikban újra a Régi Larcsit kapjuk-e, aki készen áll egy igazi Tomb Raider-ré válni? :D
Épp ez az! :) Egyszer végignézhetőek a Crystal TR-ekben a cutscene-ek, de utána idegesítőek, meg ha leakarod skippelni, akkor esc, meg skip movie... -.-" Már 2003-ban meg volt a skippelés és a jump gombbal már át is tudtad ugrani a TRON 2.0-ában, vagy ötször játszottam végig, mert a játék felénél a quick save mindig megsérült, a slotokat nem használtam addig és sokszor már untam, hogy Jet és Mercury már megint a rod primitive használatáról dumálnak, meg mikor az FCON-nál azok a vacak fmv-k, mikor digitalizálják a data wraitheket, azokat már másodjára untam, elég volt szóközt nyomnom és szevasz tavasz, kész, vége, tudtam játszani tovább. :)

Helios
2014-08-15, 17:17
Én szerintem legyen több helyszín az új részben , és akkor nagyon jó lesz !

Stranzsé
2014-08-15, 23:04
en szerintem meg menjen tonkre a mikro a death of tomb raider eladasaival! egy tr fan se hizlalja a kincseskamrajukat!!
tudom ugyse igy lesz - de birnam ha nem kicsit leszerepelnenek :jumper::smackbum:

LaraTheSurvivor22
2014-08-21, 16:14
en szerintem meg menjen tonkre a mikro a death of tomb raider eladasaival! egy tr fan se hizlalja a kincseskamrajukat!!


Hasonló jókat kívánok én is nekik, főleg ezek után....

Amane
2014-11-07, 23:04
Nos ... remélem ez lesz az a játék ahol kiborul a bili és kb így -> :angry: verik a fejük a falba az elmúlt évek **** TR-jei miatt ... VAGY alkossanak olyan nagyot hogy az hónapokig csattogjon nekik az asztalon ... a két végletből várom az egyiket ... sok TR fan sajnálatára az elöbbi nagyobb valószínűségű ... :(