PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános Rise of the Tomb Raider társalgó



oldal : [1] 2 3 4

Roli
2013-04-25, 13:30
http://tombraiders.hu/images/stories/games/rottr_logo.jpg (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1202&Itemid=138)

LaraTheSurvivor22
2013-04-25, 13:31
http://kepfeltoltes.hu/130425/New_andventures_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lara jövőbeli új kalandjával kapcsolatban,szerintem a fenti képen szereplő név,utalhat arra,hogy milyen legenda nyomába ered majd Lara,ugyanis mikor említi hogy nem megy haza,pont ezt a képet nézegeti a talált naplóban...... erről egy kicsit bővebben: CROATOAN

Mi történt Roanoke szigetén? Mit jelent a fába vésett Croatoan szó?

Bár az angol kormány hivatalosan bejelentette, hogy Roanoke kolóniája 1597-ben "eltűnt", nincs elfogadott magyarázat arra, mi történt valójában. Az egyetlen nyom két fába vésett szó, CROATOAN és CRO. Jelentését sosem fejtették meg. Először azt gondolták, hogy átköltöztek egy másik szigetre, amit Croatoan-nak neveztek. Mint később kiderült, erről szó sem volt.
Roanoke egy Észak-Karolinai sziget, ahova a 16. században érkeztek először angol telepesek. Az első Amerikában született brit gyermek Virginia Dare volt, aki a telepesek megérkezése után nemsokkal 1587.augusztus 18-án jött világra.
A telepesek egy része visszahajózott Angliába, és amikor legközelebb visszamentek, a sziget teljesen üres volt. Embereknek nyoma sem volt, se támadásnak, se síroknak. Az egyetlen amit hátrahagytak, két szó volt, amit egy fába véstek, CROATOAN és CRO.
Az 1880as években egy, Észak-Karolinában élő férfi benszülöttekről írt, akiknek szép bőre, világos szeme és haja volt és Anglo csontozattal rendelkeztek.

Sárkány háromszög után Croatoan,az eltűnt kolónia?


Read more: http://jelensegek.hupont.hu/65/rejtelyes-eltunesek#ixzz2RTR8YgVT

Robbie
2013-04-25, 14:25
^Nem akarok mindig szigeteken kalandozni...

innentől már csak is professzionális munkát fognak kiadni a kezükből,
Magyarul beismerik h az eddigiek sz@rok voltak. XD

zsolt
2013-04-25, 14:33
A kép bal oldalán angol szöveg van cirill betűkkel (időnként fonetikusan)

eight have origin
time essential
lost deel(?) village

sie ist der schisser (ő egy csónakos (tengerész?) )

jobb oldalon:
??runter

nagyobb kép (http://banglagamer.com/attachment.php?attachmentid=27719&d=1363096995)

Lehet, hogy érdemesebb volna ezeket a találgatásokat külön topicba tenni, és az újabb rész megjelenése után végignézni a találgatásokat, hogy mik jöttek be :)
Másrészt nem kéne spoilerezni folyton. :)

LaraTheSurvivor22
2013-04-25, 16:08
A kép bal oldalán angol szöveg van cirill betűkkel (időnként fonetikusan)

eight have origin
time essential
lost deel(?) village

sie ist der schisser (ő egy csónakos (tengerész?) )

jobb oldalon:
??runter



Lehet, hogy érdemesebb volna ezeket a találgatásokat külön topicba tenni, és az újabb rész megjelenése után végignézni a találgatásokat, hogy mik jöttek be :)
Másrészt nem kéne spoilerezni folyton. :)

Hát nem tudom.....de szerintem nem véletlen,miért írták volna oda nagy betűkkel,ha semmi értelme ? :)
Szerintem ez több mint találgatás,tuti szerepet kap a dolog a következő részben,de én úgy gondolom hogy a következő rész erről fog szólni,külföldi fórumokon is akad egy pár ember,akinek ez a véleménye... http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=198068

Thak
2013-04-25, 16:18
Az a Croatoan nem az az izé volt az AoD végén? Meg ami után végig kutatgattak ott?

szerk:közben eszembe jutott, hogy az nephilim, nem tudom, mirét asszociáltam rájuk egyből...

Kacsa
2013-04-25, 20:57
Magyarul beismerik h az eddigiek sz@rok voltak. XD

!!!!!!!!!!!!!!!!
:vlol:
____________________


A következő epizódokban már a sírrabláson lesz a hangsúly
Hiszi a piszi, Crystal. :D Egy játéktól nem törlitek el a hazugságokat. :p Ami ráadásul egyáltalán nem is olyan lett, mint amiket ígértetek.
sírrabláson a hangsúly?
oké, akkor
1. NO multi
2. NO fejlesztgetés, se felszerelés, se képességek
3. NO barátok.

sgtGiggsy
2013-04-25, 22:03
Hiszi a piszi, Crystal. :D Egy játéktól nem törlitek el a hazugságokat. :p Ami ráadásul egyáltalán nem is olyan lett, mint amiket ígértetek.
sírrabláson a hangsúly?
oké, akkor
1. NO multi
2. NO fejlesztgetés, se felszerelés, se képességek
3. NO barátok.

Kétlem, hogy ekkorát váltanának, különösen a siker(?) után amit ez a játék produkált. Az a gáz, hogy mint játék eszméletlen jó lett, csak hát a TR faktor nagyon alacsony benne. Innentől pedig kérdéses, hogy komolyan visszatérnek-e az eredeti formulára. Ami engem illet az lenne a legtisztább, ha tennének bele egy kis kalibrálhatóságot. Mondjuk külön lenne állítható a fejtörők és a harc nehézsége. Aki akarná mindkettőt a maxra húzná, aki akarná a minimumra, vagy a kettő kombinációja. Annyit kellene csak megoldaniuk, hogy, ha valaki a fejtörők nehézségét visszahúzza, akkor a gondolkodós részeknél jelezze valami a megoldást, vagy Lara hamarabb gagyogja ki, hogy mit kellene tenni a továbbjutáshoz. Így nem vesztenék el a mákvirágokat, akik nem tartanának ki mondjuk egy Antarktiszi bányákban való kóválygás során, viszont azoknak is jó lenne, akiknek a TR nem arról szól, hogy egy 21 éves archeológus tanonc egyedül legyak 200 őrült szektás fanatikust három nap alatt.

tom croft
2013-04-26, 14:32
már alig várom a következőt :D semmi hírt nem tudunk h gondolkodnak-e már egyáltalán rajta vagy tervezgetnek-e már vmit ?? :D

zsolt
2013-04-26, 14:34
már alig várom a következőt :D semmi hírt nem tudunk h gondolkodnak-e már egyáltalán rajta vagy tervezgetnek-e már vmit ?? :D
Hardon már megvolt 100%-ra, becsukott szemmel, meghalás nélkül? :D
Multiban minden játékost kinyírtad 5x egy menetben, halál nélkül? :)
Amíg nincs, ne akarj újat ;)

Stranger
2013-04-26, 14:37
viszont azoknak is jó lenne, akiknek a TR nem arról szól, hogy egy 21 éves archeológus tanonc egyedül legyak 200 őrült szektás fanatikust három nap alatt.
Ez jó volt. :D Csak sztem nehéz több emberhez igazodni... Ha megkönnyítik a továbbjutást akkor olyan mintha végigjátszássál vinnénk végig a játékot és mivel (ha több fejtörőt akarnak) ilyenekkel van tele a játék és értelmét veszti ha átrohanunk rajta. Mert ugye elvileg azt kéne szeretni benne h feladatokat kell megoldani. Ha vkinek ez nem tetszik, játsszon mással... kár h ennek most pont az ellenkezője történt.

Matie
2013-04-26, 14:38
már alig várom a következőt :D semmi hírt nem tudunk h gondolkodnak-e már egyáltalán rajta vagy tervezgetnek-e már vmit ?? :D


Ha elolvasod az előző oldalt, találsz érdekes dolgokat ezzel kapcsolatban, bár ezekből egyelőre csak találgatni lehet, mit várhatunk. Illetve a legújabb podcast (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1122:a-19-ik-crystal-habit-podcast&catid=73:tomb-raider-9&Itemid=13) végén is szóba hozzák a dolgot, ha nem is az egészet, de a végét érdemes elolvasni. A lényeg, hogy eddig a túlélésen volt a hangsúly. Lara túlélővé vált, viszont még mindig vezet egy hosszabb út a Tomb Raiderré válás felé. ;)
Úgy hangzik, hogy vannak konkrét terveik, előbb-utóbb majd kiderül, hogyan tovább.:)

Roli
2013-04-26, 17:01
Engem most egyelőre az izgat, hogy mi lehet az a Lara Croft: Reflections... :)

LaraTheSurvivor22
2013-04-26, 17:34
Engem most egyelőre az izgat, hogy mi lehet az a Lara Croft: Reflections... :)

Olyan régóta nem hallani semmit ezzel kapcsolatban,hogy én már el is felejtettem :D
Engem is nagyon érdekel,szerintem vagy egy single player dlc (tök mindegy h mondták h nem lesz,ruhákra is azt mondták),vagy egy olyan játék,mint anno a Guardian of light volt.....bár olyan találgatásokat is olvastam,hogy esetleg egy közelgő film változat címe.
Jó lenne tudni végre.

Robbie
2013-04-26, 21:22
Nekem elsőnek jöjjön a film utána minden más:)
De sivatagba elnéznék meg Thaiföldre kövi részben.

LaraTheSurvivor22
2013-04-26, 23:07
Én úgy képzelném a következő részt,hogy Lara ugye túlélte a sziget okozta megrázkódtatásokat,rájött hogy a közelében eléggé veszélyes barátnak lenni,tehát elhatározza hogy
ezentúl egyedül fog kalandozni. Sam meg aranyos,meg minden,de szépen elköszönnek egymástól tartják telefonon vagy akárhogy a kapcsolatot,de tudnám mellőzni a kövi részből.
Nem kellenek barátok,fejlesztgetések, Larát nem kell fejlesztgetni,van már egy-két tapasztalata,tud egy két trükköt már a játék elején (bár ez sztem így lesz) és fel van fegyverkezve.Az akrobatikus ugra bugrákat szerettem,ezt visszahozhatnák,de szerintem ennek is búcsút mondhatunk.....Több lesz benne a sír,már nem a túlélésen,hanem a kalandozáson,felfedezésen lesz a hangsúly,több fejtörő.

OSZRichard
2013-04-27, 09:36
Ha kevesebb "hentelésel" meg tudnák oldani az nagyon jó volna na meg nem kéne elcseszni bugyuta DLC-kel.

Stranger
2013-04-27, 12:15
Ha lesz multi, akkor kellenek barátok mert fel kell mutatni érdekesebb játszható karaktereket multiban. Még1 ok h ne legyen multi, csak a single-t is elb@ssz@.

Kacsa
2013-04-27, 20:28
De sivatagba elnéznék meg Thaiföldre kövi részben.

Thaiföldre én is. <3

_________________


Kétlem, hogy ekkorát váltanának, különösen a siker(?) után amit ez a játék produkált. Az a gáz, hogy mint játék eszméletlen jó lett, csak hát a TR faktor nagyon alacsony benne. Innentől pedig kérdéses, hogy komolyan visszatérnek-e az eredeti formulára.
hát persze hogy nem, nem azért mondtam, mert van remény, hogy a TR TR lesz ismét, ez teljesen valószínűtlen. azért írtam, mert azt mondták, a sírrabláson lesz a hansgúly. és bezony ez is teljesen valószínűtlen ezek után. :D de nembaj, jó játék volt amúgy.... csak akkor legalább ne mondanának ilyeneket.


Engem most egyelőre az izgat, hogy mi lehet az a Lara Croft: Reflections... :)

a nyakamat rá, hogy még egy GoL-féle spinoff. :)

sgtGiggsy
2013-04-28, 09:16
Ha kevesebb "hentelésel" meg tudnák oldani az nagyon jó volna na meg nem kéne elcseszni bugyuta DLC-kel.

Nekem még a DLC-kkel sem lenne bajom, ha legalább azok fejtörőket adnának a játékhoz. Azt pl nem értem, hogy az opcionális sírokat miért nem lehetett kicsit nehezebbre csinálni. Úgyis opcionális, akkor legalább az legyen nehéz.

OSZRichard
2013-04-28, 13:29
A fizetős DLC-kre gondoltam, ruhák meg a sír az ilyet simán hozzá lehetett volna rakni a Survivor vagy a Collector's kiadásba de ezek után gyakorlatilag csak egy "Béta" játékot veszünk és ha hajlandóak vagyunk még fizetni akkor lesz "teljes" a játék. Szerintem az anyagi javak miatt a következő "Tomb Raider"-el is ez lesz.

Roli
2013-05-08, 08:37
Valami lesz a Crystal-tól az E3-on (jövő hónap)... és valószínűleg köze lesz a LC Reflections-höz, vagy akármi is legyen az...

tom croft
2013-05-08, 11:45
reméljük vmi trailer vagy hasonló :D

Sveby
2013-05-08, 20:31
Nemtom mit sietnek a következő résszel... Mondjuk annyira nem mint hogy már jön a Sims 4 jövőre de akkoris... :rolleyes:

Sveby
2013-05-09, 16:52
Úgysem folytatják az Underworld-öt. Az sokkalta jobban hasonlít egy Tomb Raiderre. :)

Roli
2013-05-09, 16:53
Ha az Underworld-öt folytatnák, én lennék az első, aki felkötné magát.

Sveby
2013-05-09, 16:57
Ne, Roli. :D De tényleg tök elég volt a nagy muterozásból meg Amanda anorexiásmellplasztikás testéből.

OSZRichard
2013-05-09, 17:05
Valahogy nekem nem tűnt fel, hogy milyen teste van.

Scoobykah
2013-05-09, 21:04
hát nem is tudom...underworld folytatást én se tudnék elviselni,de attól még pl Doppelganger-ért simán vissza lehet nyúlni...hisz elvileg fel lett szabadítva,szal afféle szupercroftként kellene tengetnie a napjait...vagy nem:D

Bár..inkább elvetném az egészet,mert tuti hogy a modell a kövi részben marad,bármennyire duplapisztolyos Lara lesz,magabiztos testtartással,nem tudnám elképzelni,a bacon-TRAbacon-TRUdoppelgangert,a jelenlegi kinézettel..nem férne össze:D

Sveby
2013-05-10, 22:00
Én örülnék egy felnőttesebbnek, nem ilyen kislányosnak. :D

Matie
2013-05-10, 22:23
TRU folytatás? Öö. Oximoron. :privateeye:
Ha már újra hozzányúlnának, amire a nullánál is kevesebb esély van, akkor kezdhetnék azzal, hogy az egészet átszabják, és visszateszik az eredeti történetet a professzorral, a lánnyal, az Odin's Eye-jal, ahol doppelgänger nem külön lény, hanem Lara maga... stb.


Én örülnék egy felnőttesebbnek, nem ilyen kislányosnak. :D

(Nem tudom, megtetted-e már, de) Játszd végig.;) :D
Szintén, nagyon remélem, hogy a nyafogós hajlamai nem köszönnek majd vissza.
És ha a folytatásban csak egyszer meghallom a szájából Sam nevét...:censored::clown::nut:

OBig
2013-05-11, 06:45
És ha a folytatásban csak egyszer meghallom a szájából Sam nevét...:censored::clown::nut:

Ez jó volt. :) :D:jumper:

Sveby
2013-05-11, 16:33
Nem, nem játszottam végig, viszont nagyon szívesen elfogadok egy jobb videókártyát vagy pénzátutalást hogy meg tudjam tenni. :D :jumper: :clown:

Mephizto12
2013-05-12, 13:19
Egy Angel of Darkness 2 őt nyugodt szívvel befogadnék :D

sgtGiggsy
2013-05-12, 15:48
Egy Angel of Darkness 2 őt nyugodt szívvel befogadnék :D

Azzal a kisebbséghez tartozol :D

Mephizto12
2013-05-12, 16:00
Mert?

sgtGiggsy
2013-05-12, 16:26
Mert?

Mert egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány embertől hallottam pozitív véleményt az AoD-ről :D

Milan
2013-05-12, 16:33
Sokan szidják az olyan játékokat, amiben régi és új elemeket összegyúrtak.
De én nagyon is szeretem az ilyen játékokat. Szóval én egy olyan folytatásnak örülnék amiben össze vannak gyúrva a régi, és az új TR-ek elemei. Egy olyan TR amiben eggyaránt találhatóak retro, és mai elemek. :)

Tehát ha nekem kellene döntenem az következő TR sorsárol ezt tenném: Alapnak felhasználnám az új rész, de sok régi TR elemet is beletömködnék a játékba, de úgy, hogy azért új elemek is megtalálhatóak legyenek benne. :)

sgtGiggsy
2013-05-12, 16:39
Sokan szidják az olyan játékokat, amiben régi és új elemeket összegyúrtak.
De én nagyon is szeretem az ilyen játékokat. Szóval én egy olyan folytatásnak örülnék amiben össze vannak gyúrva a régi, és az új TR-ek elemei. Egy olyan TR amiben eggyaránt találhatóak retro, és mai elemek. :)

Tehát ha nekem kellene döntenem az következő TR sorsárol ezt tenném: Alapnak felhasználnám az új rész, de sok régi TR elemet is beletömködnék a játékba, de úgy, hogy azért új elemek is megtalálhatóak legyenek benne. :)

Én erre mondtam, hogy egy olyan játék, ami logikailag olyan nehéz, mint a régiek voltak a maguk idejében, csak tegyenek bele egy "erre kell menni b@zmeg" gombot, hogy az agyhalottak se utálják meg olyasmiért, hogy elakadnak benne :D

Milan
2013-05-12, 16:40
Mert egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány embertől hallottam pozitív véleményt az AoD-ről :D
Akkor ajánlom figyelmedbe az AOD topikot (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?22-%C1ltal%E1nos-Tomb-Raider-Angel-of-Darkness-t%E1rsalg%F3).
Ja, és Mellékesen: Szerintem is nagyon jó rész. :)

sgtGiggsy
2013-05-12, 16:51
Akkor ajánlom figyelmedbe az AOD topikot (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?22-%C1ltal%E1nos-Tomb-Raider-Angel-of-Darkness-t%E1rsalg%F3).
Ja, és Mellékesen: Szerintem is nagyon jó rész. :)

Én rettenetesen rühelltem, kábé annyi köze volt egy igazi TR-hez, mint a mostaninak (nagyjából mintha egy Parasita Eve-hez írt forgatókönyvben kicserélték volna a főszereplő nevét Lara Croft-ra) Emlékszem, mikor megjelent, hatalmas felzúdulás volt, és mindenki a Core fejét akarta, amiért ekkorát csavartak a játékon. De amúgy mindegy is, mert annak zéró az esélye, hogy a folytatásnak akárcsak minimális köze lenne hozzá :) Az egész koncepciót kukázták, a pedig helyet ahol megalkották ledózerolták és behintették sóval. A fejlesztőket lelőtték, a kópiákat megsemmisítették és most mindenkivel végeznek, aki akár csak emlékszik rá, hogy volt egyáta...

Sveby
2013-05-12, 18:04
Engem is hozzátehetsz az egykezedenmegtudodszámolniemberek közé, mert a legnagyobb kedvencem az AoD. És én is megnézném hogy hogy folytatják. Lehet utálkozni ezért. :)

sgtGiggsy
2013-05-12, 18:31
Engem is hozzátehetsz az egykezedenmegtudodszámolniemberek közé, mert a legnagyobb kedvencem az AoD. És én is megnézném hogy hogy folytatják. Lehet utálkozni ezért. :)

Én a játékot rühellem, nem azokat, akik bírják :D

Michele
2013-05-12, 18:38
Engem is hozzátehetsz az egykezedenmegtudodszámolniemberek közé

Dettó. Akármilyen félkész is. :D

Mephizto12
2013-05-12, 19:37
Egyszer történjen meg az a csoda,hogy a Core visszakapná a jogokat. (Márpedig én hiszek a csodákban). Ha meg is történne. A square enix mehetne a süllyesztőbe. De én még annak is örülnék ha pályaszerkesztők dobnák össze az AoD 2 öt. AoD motorral persze : )).

Sveby
2013-05-12, 19:40
Fú az tényleg nagyon kemény lenne! :eek: :jumper:

Mephizto12
2013-05-12, 19:46
Hát lenne ováció, konfettizápor meg tüzijáték az 1000% :DD

OBig
2013-05-12, 21:14
Leszek én a 2. :)
Lassan kezdj kezeket növeszteni sgtGiggs. :)
Shiva ktyfsza lesz hozzád képest. :)

sgtGiggsy
2013-05-12, 21:42
Leszek én a 2. :)
Lassan kezdj kezeket növeszteni sgtGiggs. :)
Shiva ktyfsza lesz hozzád képest. :)

A kéznövesztés nem segít. Hiába van több, ha csak egy kezemről beszéltem :D

OBig
2013-05-12, 21:44
Jól látom, hogy azon csak egy újj van? :) :jumper::D

sgtGiggsy
2013-05-12, 22:44
Jól látom, hogy azon csak egy újj van? :) :jumper::D

Á, dehogyis :) Viszont az AoD-t attól még nagyon rühellem.

Duduska
2013-05-13, 19:37
Hajrá AOD2. Követeljük az AoD motor közkincsé tételét.
Én is AoD Hívő vagyok. Az legalább TR volt a javából .... még.
... Jajj Saaaam ki kell mennem pipilni ...... Jájj már megint ezek a fárkások ....
Like ....
:D

lilla
2013-05-26, 00:38
Á, dehogyis :) Viszont az AoD-t attól még nagyon rühellem.

nekem is az AOD az egyik kedvencem, azt hiszem, kezdesz fogyni az ujjakból... : D

Corty
2013-08-01, 18:56
Én örülök is meg nem is... Jó, hogy jön az új rész, de remélem nem kell annyit várni, amennyit az underworld után vártunk egy új részre... Ha lesz eszük, hagyják a grafikát és nem akarnak túl nagyot dobbantani a mostanihoz képest... Mert szerintem minden igényt kielégít... Csak legyen jó hosszú, és olyan stílusú, mint a régi. Merthogy ezt íagérték, hogy visszatérnek a klasszikus TR stílushoz... már nagy lesz Lara, meglesznek a képességei, és ez alapján ígérték a fejtörőket, és stb. stb... ha jól emlékszem. Nade reméljük a legjobbakat, és had jöjjön az új rész minnél hamarabb :)

Roli
2013-08-01, 19:04
^ Dettó. :) Bár Lara még biztos csak nagyon picivel lesz idősebb, mint a mostani játékban, de ha már egyszer a túlélés részén túl van, most már inkább a fejtörőkre és az egzotikus helyekre fókuszáljon a játék. :) Mégis csak arról szól a TR, nem pedig az esztelen lövöldözésről. :)

(Egyébként ha valaki még nem olvasta volna a mostani hírt, íme (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1141:koevetkez-generaciokra-erkezik-a-koevetkez-tomb-raider&catid=73:tomb-raider-9&Itemid=13). :))

sgtGiggsy
2013-08-01, 21:47
Hát örülni én is örülnék a több fejtörőnek, de reménykedni nem igazán merek. Ebben a formában sikeresebb lett, mint jóideje bármelyik TR, így nem valószínű, hogy visszakanyarodnak a régi stílushoz :(

LaraTheSurvivor22
2013-08-02, 00:06
Lehet nem ide vág,bár valószínű!
Az új Tr most akkor nem fog kijöni szerintetek ps3-ra már?
Vagy kijön ps4-re,de ps3-ra is?

sgtGiggsy
2013-08-02, 06:44
Lehet nem ide vág,bár valószínű!
Az új Tr most akkor nem fog kijöni szerintetek ps3-ra már?
Vagy kijön ps4-re,de ps3-ra is?

Szerintem biztos kijön még PS3-ra is. Két-három évig tuti támogatni fogják még az előző generációt. Legalábbis a TR-hez hasonló játékok jönnek majd rá. Ha most kezdenék nulláról újra a szériát, akkor lenne ok aggódni.

LaraTheSurvivor22
2013-08-02, 17:52
Megnyugtattál,hát remélem ez évben vettem a Ps3-at, csak a Tr miatt,de csak a Tr 2 miatt már nem vennék Ps4-et,támogattam már Larát zsével elégszer (minden rész eredetiben,Survivor kiadás,Dlc-k,stratégiai könyv,figura....stb) :D
De mondjuk az is igaz h a Ps4-el nem Larát támogatnám,hanem a Sony-t,de akkor se kéne Ps4,nekem elég a 3

zsolt
2013-08-06, 10:44
Szerintem biztos kijön még PS3-ra is. Két-három évig tuti támogatni fogják még az előző generációt. Legalábbis a TR-hez hasonló játékok jönnek majd rá. Ha most kezdenék nulláról újra a szériát, akkor lenne ok aggódni.
Én is így gondolom. Ha a jelenlegi motort polírozzák még egy kicsit (úszás, akrobatika stb.) akkor nem hiszem, hogy kihagynák a jelenleg legnépszerűbb PS-t. A jelenlegi TR is a DeusEx motorjával megy.
Bár mindentől függetlenül a PS2-es Underworld is sokaknál kivágta a biztosítékot - nem alaptalanul. Ha nem adják ki PS3-ra, az - gondolom - azt jelentheti, hogy játékélményben olyat fognak produkálni, amit nem bírna a konzol.
Ráadásul az új konzoloknak (PS4/XBox One) még kell 1-2 év felfutás, mire elkezdhetnek a fejlesztők kizárólagosan az új generációs változatokra fejleszteni.

Én inkább másfél-két évente bevállalnám az új részekkel járó anyagi "terhet", minthogy éveket várjak egy olyan játékra, amitől az állam a padlón marad, de pár hét alatt elveszti a varázsát.

Ráadásul ott a Horizon (http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=136956), amit a játékkal együtt fejleszteni kell, és nem hiszem, hogy a szoftvert használók boldogok lennének, ha kihúznák alóluk a talajt.

Ichigo Kurosaki
2013-11-24, 19:56
Szerintem ez a tombraider nagyon jóra sikerült,ha lessz következő része akkor remélem az is ilyen jó lessz:D

drlecter
2014-02-22, 19:37
Nem tudom jó helyre írok e, ha nem, akkor bocsi:)

Új TR játékoknál szokott lenni országonkénti Wish List?

Roli
2014-02-22, 20:41
Nem nagyon szokott ilyen lenni, az Eidos fórumon viszont van számtalan topic erre, mert hát csak az a hivatalos fóruma a Crystalnak is. :)

drlecter
2014-02-22, 22:33
Köszi a gyors választ:D

Roli
2014-02-26, 21:51
Megjelent az új TR képregény. Benne ugye a Tomb Raider (2013) folytatása. :) Sajnos közzétenni egyelőre nem lehet, mert a TR Community Manager-e külön megkért minket rá.

A történet kissé felszínes, de ígéretes, ahogy be fog indulni a következő epizódokban. :) A "grafika" viszont sajnos úgy kaki, ahogy van...

drlecter
2014-02-27, 00:30
Gondolom nem az első részben lövik le a poént:D
Viszont ha azt mondod, hogy ígéretes, akkor még...

Matie
2014-02-27, 09:09
Nekem tetszett, lehet azért, mert sokkal rosszabbra számítottam... a rajzok se voltak annyira vészesek, mint az előzőben, a történet meg kezd érdekessé válni. Kíváncsian várom a folytatást :)

drlecter
2014-02-27, 10:27
De jó nektek, hogy olvashattátok!:rolleyes:

drlecter
2014-04-07, 21:26
Végre sikerült elolvasni az első részt. Én abba a táborba tartozok, akiknek tetszett. A rajzok nekem teljesen közömbösök, nem volt rossz, nem is volt valami hű de nagy dolog.
Viszont a történetben kellemeset csalódtam, remekül felvezette a következő részt illetve magát a következő játékot is egy kissé. Ezek szerint nem lesz nagy időbeli ugrás a két rész között?
A kezdő képsorok viszont nem tetszettek, nem is a klisé zavart a legjobban, hanem inkább az, hogy sokkal jobb köntösbe is rakhatták volna.
De mindent összevetve tetszett :)

Szerk.: és akkor gyorsan hozzácsaptam a másodikat is:

A rajzok továbbra se nyűgöztek le, Lara arca pedig sokszor volt csúnya :( Ellenben a story szépen alakul, nálam "reményteljes pozitív" irányt vett az egész, vannak benne ugyan sablon karakterek, de van legalább egy, akire kíváncsi vagyok. Külön öröm pedig, hogy ennyire sokat mutatják a csáklyát :D De ami ennél is nagyobb öröm nekem, az a misztikum része! Ugyan még túl sokat nem tudunk arról, de szintén biztatóak a jelek, és említésre került egy "puzzle" is, ami gondolom a következő rész misztikumának egyik központi eleme lehet - mert ugye ennek kellene a sorozat fő mozgató rugójának lennie...
Összességében eddig elégedett vagyok, és nagyon várom a következő részt, mert az lesz szerintem a töréspont hogy jó irányba fordul a széria, vagy sem.

tom croft
2014-04-08, 07:39
Igazából ha nem tudnám hogy ez egy Tomb Raider Képregény nem bizt h rá jönnék.... nézem a képeket és eskü az jut eszembe h ki a franc ez a nő ?? :D És nem azért mert nincs hú de nagyon kidolgozva....de akkor is... én még mindig nem barátkoztam meg az új Larával X)

Michele
2014-04-08, 14:36
A rajzstílus kétségtelenül hagy némi kívánnivalót maga után. Hát még a másolások. Nevetséges. xD
De legalább kíváncsi lettem a történet folytatására. Bár én a legelején még azt reméltem, hogy nem közvetlen folytatás lesz. Ne legyek telhetetlen, mi? :D

Mitzy
2014-04-10, 20:45
Ééés dobpergés... XD
Gondolom elegetek volt abból,hogy Lara a Legendben meg az Underworldban is az édes Mutterjét keresgélte...
ÉÉsssss.... Mi lenne,ha annyira kifogynának az ötletekből,hogy előhoznák a jó öreg Fater történetével?... :vlol::vlol:
Mit szólnátok?? :eek:

Michele
2014-04-10, 20:58
Azt, hogy: akkor, készítők, szevasztok! :wave: :D
De én mostanra is esélyesnek látok egy ilyen szálat, sajnos. De remélem, nem ez lesz belőle. Nagyon remélem.

tom croft
2014-04-10, 21:57
Én úgy vagyok vele, hogy inkább mint hogy meghaljon az egész :D... de azért remélem kreatívak lesznek és a duplapisztolyt NEM SZABAD KIHAGYNI AZMIATT LARA CROFT - LARA CROFT(nyilván nem csak az miatt de személyem szerint ha látok egy karakter dupla stukikkal rögtön Lara jut eszembe :D

YzaaA
2014-04-11, 09:27
Na kedves készítök hagyjatok az ilyen papás-mamás sztorikkal jó-e?
Inkább vigyétek el Larcsit egy nem éppen japános helyre, valahova, ahol vannak sírók, rejtvények kaland! Egy új helyszín hiányzik már, pl Taj Mahal(nem tom h jól írteame le nm is érdekel xD) vagy akár mehetnénik megint az roszokhoz vodkázni :D
Hja és igen keeeel a dupla stuki meg a soti :D

tom croft
2014-04-11, 09:45
AHAHHAHA :D én szeretem a Perus pályákat is :D vagy vmi Antarktiszos cuccot :D hóvihar meg minden :D

Caroline
2014-04-11, 10:30
AHAHHAHA :D én szeretem a Perus pályákat is :D vagy vmi Antarktiszos cuccot :D hóvihar meg minden :D

azokat én is szeretem főleg a mocis részeket, a 2013 as részből hiányoltam a távcsőt ebben remélem lesz, meg megcsáklyázható területeket mint pl az undiban is van :)

YzaaA
2014-04-11, 11:58
Hja hja ezek sem voltak rosszak :D

TheSukix3
2014-04-12, 14:33
igen a dupla pisztoly tényleg jó ötlet, de lehetne olyan is, hogy változtatni lehet hogy 1 vagy dupla,amelyiket a játékos szeretné:) meg igen sok új helyszín:D remélem azért ebben az évben vagy a következő év elején már készen lesz^^

drlecter
2014-04-12, 16:27
igen a dupla pisztoly tényleg jó ötlet, de lehetne olyan is, hogy változtatni lehet hogy 1 vagy dupla,amelyiket a játékos szeretné:) meg igen sok új helyszín:D remélem azért ebben az évben vagy a következő év elején már készen lesz^^

Ebben az évben biztos, hogy nem :)

TheSukix3
2014-04-13, 09:18
Ebben az évben biztos, hogy nem :)
semmisem biztos :D mondjuk énis úgy érzem hogy nem jön ebben az évben:/

Mitzy
2014-04-13, 13:27
Remélem nem fogják elkapkodni! :S
Nekem tetszett az ˇújˇis,csak kicsit Rambo Raider lett belőle... Nem? :)

Robbie
2014-04-13, 15:49
Szerintem 20. évfordulóra jön az új rész, 2015be meg lehet jönne egy film.

OSZRichard
2014-04-14, 16:46
Szerintem 20. évfordulóra jön az új rész, 2015be meg lehet jönne egy film.
Ez egészen jó ötlet remélem így lesz :D.

YzaaA
2014-04-14, 16:48
Szerintem is jobb így :D

Robbie
2014-04-19, 13:15
>...<

drlecter
2014-04-24, 17:39
3.-ik része a képregénynek: a rajzok nem tetszettek, egyszerűen nem fogtak meg. Persze volt néhány kivétel, de az kevés :(
Történet szempontjából sem vagyok megelégedve, nálam teljesen érdektelen volt. Túl sok volt benne a visszaemlékezés, emiatt nekem időhúzásnak tűnt az egész. Ami meg volt, az klisé.
Ellenben az utolsó képkocka tetszett, arra felkaptam a fejem. Hátha majd a maradék két rész...

Scoobykah
2014-06-05, 09:10
Olvastam a főoldalon a kis hírt.
Szerintem nem olyan biztos (de ne legyen igazam : D ),hogy új TR jelenik meg...mert akkor kb ugyanazt fogják csinálni mint a Core és az Eidos...
'96-ban az első,'98-ban a második és a harmadik.
Aztán, mivel nem tudtak újat felmutatni ,ezért a 4-ik (és talán az egyik legjobb) résszel elkezdett zuhanni a széria.

Matie
2014-06-05, 09:29
A TR2 '97-ben jelent meg, minden évben jött egy TR karácsony előtt. :D Egészen az AoD-ig, amivel kifutottak az időből.

Annyira nem reménykedem, mert nagyon semmit se mondtak, de azért jó lenne, ha végre bejelentenék a folytatást, már alig várom.

Roli
2014-06-05, 09:39
A bejelentés nem egyenlő azzal, hogy meg is fog jelenni a játék az évben! :rolleyes::p
A Tomb Raidert is 2010 december 6-án jelentették be, aztán mikor jelent meg?! 2013 március 5-én. :D

Szóval azért én reménykedem benne, nem is kicsit. :) Ráadásul az első, Turning Point trailert is a Spike TV-ben mutatták be, aztán meg már a játékot a Microsoftnál. Szerintem most is így lesz.

Most a TR újra nagyon felkapott lett, butaság lenne kihagyni az E3-at. (Meg persze ez reklám a szériának is, így pl. a TRDE eladásain is tudna dobni.)

Na de pár napon belül úgyis kiderül... vagy beborul. :nut:

drlecter
2014-06-05, 11:42
Számomra teljesen mindegy, hogy bejelentik e vagy sem, készül és ez a lényeg! :)
Ha be is jelentik, valószínűleg csak bejelentik, nem mutatnak semmit. Hogy jönne az ki, hogy még az ötödik képregény előtt bármit is lelőjenek belőle? :p
Abban meg Rolinak van igaza, hogy a bejelentés és a megjelenés két nagyon is különböző dolog. Más cég is alaposan átgondolja, hogy mit hogy csináljon, manapság inkább áttolják akár egy évvel is, mert vagy nem akarnak megküzdeni egy adott kategória másik jelöltjével, vagy éppen az adott cégnek több sikercíme is lehet - akkor meg minek dolgozzanak maguk ellen?

Kicsit off: de ha már ennyire nem tudtok meglenni Square Enix nélkül... https://www.youtube.com/watch?v=ntUnWO5s8uo
:D

Nem tudom mennyire igaz, (mert ha valami nem bumm, bumm, bumm, gránát, gránát, gránát, átvezető, pihenő, ratatatata manapság, akkor lepontozzák) de a történetvezetés és a hangulat kiváló, viszont rövid és a logikai meg puzzle feladványok eléggé repetitívek.

Michele
2014-06-05, 16:12
Már várom, jöhet némi infó! :thumb: :D De azért látni is szeretnék valamit. :clown:

Robbie
2014-06-05, 21:15
2016-ban jön, TUTI (!!!!!!!)
Nem hiszem, hogy kihagyják ezt a marketing rést :)

Öcsí
2014-06-09, 19:39
Úristen!!!

Michele
2014-06-09, 19:43
Aztaaaaa!!!! :eek:  :joy:

Roli
2014-06-09, 19:55
Basszus... :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Öcsí
2014-06-09, 20:00
Nekem egyből olyan AOD érzésem lett :D A hangja viszont nem Camilla, ha jól hallom.

Matie
2014-06-09, 20:01
Hát erre nem számítottam, reményvesztetten ültem és bámultam a steamet több, mint egy órája, és BAM. Gyönyörű volt.:'( Wooooow!:hug:

Stranger
2014-06-09, 20:04
Nagyon jól néz ki a trailer... Lara végre sokkal jobban hasonlít önmagára, igaz nem sokat lehet megtudni másfél percből. Jó lenne ha ezt a külsőt áttudnák tenni a játékba, eddig a legjobb Crystal-os kinézet.
Most akkor az íj lesz a védjegye és nem a duplapisztoly? :(

Caroline
2014-06-09, 20:04
Nagyon jól ól néz ki így előre láthatólag.

Michele
2014-06-09, 20:10
Az elsőre hasonlít innen, nem? http://tombraiders.hu/galeria/albums/tr/concept_art/tr_ca_68.jpg Yeeaah, mindig is az a Lara tetszett a legjobban kinézetre. :jumper:

Szerintem lesz itt dupla pisztoly is. És talán flare vagy mi az... Atya ég. :clown:

drlecter
2014-06-09, 20:29
Oh, hogy nekem is ilyenkor fürödtem, OOOOMMMMMGGGGGG! :D :)
És a végén az a szép havas barlang, sírok... kell egy új gép.
Lara hangja, lehet hogy tényleg nem Camilla, de most ez sem érdekel. (Azt meg tudná valaki mondani, hogy mit mondd? Meh, my english... :/)

Nagy örömömben 3x is megnéztem, és felfigyeltem egy kis "szemétségre" a készítők részéről. Ha a megfelelő pillanatban megállítod a videót, akkor egy dátumot fogsz látni...
Szerencsés vagyok, hogy ezt megláttam, de ezt is csak azért, mert az előző héten bemutatott Witcher 3 trailerben is egy ugyan ilyen volt - csak ott egy komplett szövegrész volt :)

Robbie
2014-06-09, 20:30
Néztem majd elaludtam, bejött egy kapucnis csaj mondom be****nék ha ez TR lenne majd
http://www.gifsforum.com/images/gif/omg/grand/46680043_omg_reaction_gif.gif

Roli
2014-06-09, 20:43
Nem a vikingeknél fog játszódni? Mert ha a képregényekből indulunk ki, akkor:

Most jön ez:
http://tombraiders.hu/images/sig/comics_02_prev/05.jpg

Utána meg ez:
http://i.imgur.com/AKTq39f.jpg

drlecter
2014-06-09, 20:49
Nem a vikingeknél fog játszódni? Mert ha a képregényekből indulunk ki, akkor:

...

A negyedik részét a képregénynek még nem olvastam, de ha jól hallottam akkor már a borítója is "hazugság", mert nincs benne semmiféle buszos üldözés. :(
De ha tényleg vikingek, akkor első napos vétel, imádom a havat :p

Matie
2014-06-09, 20:53
Tényleg, néztem is, hogy ezek hogy jönnek ide... O.O
Ééés igen, még mindig Camilla Lara hangja, ezt hivatalosan is megerősítették. :)

"We become who we're meant to be." Viszlát nyafi, hello pszichopata régi Lara:clown:

http://i.imgur.com/9WKBXHY.png

A ruhája TR2 Tibetre emlékeztet, a jó öreg bomber jacket rövidnadrággal... szerintem kb. azt is vették alapul :)

Michele
2014-06-09, 20:57
Már csak a fonott haj hiányzik. :vlol:

Roli
2014-06-09, 20:57
^Engem inkább Kate Walkerre (ami nem baj!!! :D)

http://www.sector.sk/files/novinky/2009-4-16-14-24-74/kate.jpg

Robbie
2014-06-09, 20:58
http://oi57.tinypic.com/o59jl0.jpg
???
Talán 2 viking hajó eleje ? vagy egy nem is olyan régi ismerősünk polip úr? :jumper:

http://www.sulinet.hu/tovabbtan/felveteli/ttkuj/9het/muvtori/vikhajo.jpg

Roli
2014-06-09, 20:59
:O basszus, lehet igazad van, Robbie! :eek:

drlecter
2014-06-09, 21:02
Köszi az angolt.

Most akkor a Rise lesz a tavalyi folytatása, az Osiris meg a GoL-nak a folytatása?

Öcsí
2014-06-09, 21:02
Egy gameplay is esélyes lehet?

Matie
2014-06-09, 23:28
Igen, Tomb Raider --> Rise of the Tomb Raider, a Lara Croft and the Guardian of Light folytatása pedig a Lara Croft and the Temple of Osiris.

A Temple of Osirisből mutattak gameplayt, a Rise of Tomb Raider még szerintem várat magára. Bár azt mondják, hogy kedden/szerdán valamikor ismét szerepel majd a Crystal Dynamics az E3-n, de ha a RoTR-ből is mutatnának gameplay-t, tényleg az hinném, hogy karácsony van.:D

A viking hajós pedig jó észrevétel:eek:

drlecter
2014-06-10, 06:02
Így már világos.
Az kavart be, hogy pl. filmeknél is bejegyeznek egyszerre sok nevet és nyilván csak egy lesz az igazi. A riseról nem is gondoltam volna... :p

Caroline
2014-06-10, 10:29
Köszi az angolt.

Most akkor a Rise lesz a tavalyi folytatása, az Osiris meg a GoL-nak a folytatása?

Szerintem igen. De majd meglátjuk remélem nem lesz nagy gépigénye, úgy egyiknek sem.Jónak látszik mindkettő így első pillantásra. :)

Stranger
2014-06-10, 10:48
"visszahozzuk a sírokat a Tomb Raiderbe, mindezt véres túlélés-akció stílusban."
Nesze semmi fogd meg jól. Gondolom ügyességi részek helyett továbbra is lőni kellesz.

CrashHungarian98
2014-06-10, 11:37
Jó a trailer nagyon. :D Jó lesz remélem csak el ne kapkodják. Jah és remélem nem lesz nagy a gépigénye s legalább lowon menni fog. :)

namivanmar
2014-06-10, 11:46
gondolom hasonlo gépigénye lesz mint az előzőnek, avagy inkább kicsit nagyobb, tekintve hogy a feljavított motorral megy szerintem, mint a def. edition.
AAA új játékok kiadásánál kár arra sázmitani hogy 5-8 éves gépeken fantasztikus élményt kapj. a generációváltás lassan utóléri a PC-t is, egyre több játék max beállításához lesz kevés a 2GB-os videokártya

LaraTheSurvivor22
2014-06-10, 11:52
A következő Tomb Raider:

Szerintem az eddigi (igen rövid) videó alapján elég ígéretesnek tűnik.
Tetszik, hogy már nem olyan "szűzies" Lara karaktere, hanem igazi túlélő lett belőle.
Én attól féltem, hogy megint valamiféle csapatos ( a régi karakterekkel, Sammel az élen), kalandról lesz szó, de eddig úgy látom, hogy visszakapjuk ( legalább is reménykedem), a magányos farkas Lara Croftunkat, akit az tesz boldoggá, ha egyedül járhatja a nagyvilágot, mindenféle poros, sötét sírok után kutatva.
A pszichiáteres rész tetszett. Lara elveszítette az ártatlanságát az előző részben, hisz fel kellett az adnia a túlélése érdekében. Most kételyei vannak önmagával szemben, fogalma sincs, hogy ki is ő valójában. Hős, felfedező, túlélő, gyilkos, aki lemészárolt egy tucat embert?
Szép lassan rájön majd (ez csak saját gondolat), hogy ő csak akkor érzi igazán elevennek magát, ha egy vérszomjas medve lohol a nyomába, majd pár másodperccel később egy halálos mélységű szakadék oldalán kapaszkodik......
Nekem mindig is úgy tűnt, hogy Lara az a típusú ember, aki csak úgy tud megbirkózni a félelmeivel, és a démonaival, ha egyenesen odasétál eléjük, és belebámul az arcukba.

Scoobykah
2014-06-10, 12:58
A legjobb része a bemutatónak,amikor az öreg mondja,hogy keressen valami új hobbit,ökölbe szorul a keze...ami csupa seb,illetve amikor folytatja,hogy az ő korában a világot kellene felfedeznie és látjuk Lara lábát amikor idegesen rángatózni kezd...

2015 karácsonya...szerintem lesz az 2016 is...(muszáj elkiabálni,így biztosan korábban jön : D)
illetve...szerintem kicsit változtattak a modellen..kicsit soványabbnak tűnik Lara...

Caroline
2014-06-10, 13:17
Aha nekem is feltűnt, meg mintha a haja vörös lenne

(Lehet azért soványabb és néz ki másként mert a sok stressz,és a rémálmok miatt elvégre elég rossz dolgok történtek vele azon a szigeten, pl. szegény mindig üldözték)


Na jó bár lehet csak én gondolom így

drlecter
2014-06-10, 13:36
Szerintem igen. De majd meglátjuk remélem nem lesz nagy gépigénye, úgy egyiknek sem.Jónak látszik mindkettő így első pillantásra. :)


Szerintem a Rise min. tartja a tavalyi szintet gépigényben...

LaraTheSurvivor22
2014-06-10, 13:45
Mivel háromszor akkora pályákról, meg részletesen kidolgozott, élethű átvezető videókról, illetve realisztikus kinézetről beszélünk, szerintem acél gép kell majd hozzá......
PS3-ra ( ahogy olvasom) pl már meg sem jelenik majd ( hacsak nem egy lebutított verzió, mint az Undorworld esetében, PS2-re)

YzaaA
2014-06-10, 15:19
A kapucnis nö fúú ez tisztára olyan volt, mit zöld ijász csak Lara Croft módba:DD
Annyira kiváncsi vagyok hogy hol lesz a helyszín ^^ ezeket a japános cuccokat kicsit tegyék félre legyen valami más :3

OSZRichard
2014-06-10, 17:50
Én is azt a sort emelném ki amit Stranger is "visszahozzuk a sírokat a Tomb Raiderbe, mindezt véres túlélés-akció stílusban."
A trailer ennél jobbra nem is sikerülhetett volna, de... tartok egy kicsit a csalódástól. Menyi lesz a hentelés és a sír a játékban :confused:?
Mindenesetre a stroy (így a videóból) jónak tűnik.
Remélem nem olyan Riddick-esen tűnik jónak:nut: 1:23
http://www.youtube.com/watch?v=b6586XnFAsI

Lara.
2014-06-10, 18:43
Fúú, én totál elfelejtettem tegnap, hogy E3 lesz, és amikor megnéztem este a twitteremet, akkor láttam Camilla Luddingtonnál kirakva. Szóval ennél jobb meglepi nem is érhetett volna. :D Viszont a dátum... nem bírom ki addig. :o
Amúgy nagyon nagyot ütött az új trailer. Bejövős az egész dolog. Ha tényleg ilyen hangulatú lesz, és a történet is ilyen szálon megy majd, akkor szerintem az elmúlt jó pár év legjobb játéka lesz. ;) :)

Michele
2014-06-10, 18:53
El se hiszem, hogy eddig ennyire tetszik nekem szinte minden. Csoda! http://tombraiders.hu/regi-forum/images/smilies/icon_lol.gif

CrashHungarian98
2014-06-10, 19:13
Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem az arca hasonlít Camilla-éra :eek:. Mit gondoltok?

LaraTheSurvivor22
2014-06-10, 19:25
El se hiszem, hogy eddig ennyire tetszik nekem szinte minden. Csoda! http://tombraiders.hu/regi-forum/images/smilies/icon_lol.gif
hmmm pedig emlékszem hogy anno az elődjénél nem voltál ilyen lelkes :P
Bár (eddig) nekem is ez most sokkal jobban tetszik mint a 2013-as TR ( pedig szerettem azt is)..... Lara karaktere szimpatikusabb, közelebb áll a régi Larához.
Jelenleg ölni tudnék egy gameplayért :)

YzaaA
2014-06-10, 19:37
Azért ölni ne ölj, igaz idáig nem jössz el de ki tudja :DD
Nekem is sokkal jobban tetszik ez a TR remélem hogy szuper lesz ^^

drlecter
2014-06-10, 19:47
Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem az arca hasonlít Camilla-éra :eek:. Mit gondoltok?

Szerintem is egy kicsit hasonló, gondolom, hogy direkt :)


El se hiszem, hogy eddig ennyire tetszik nekem szinte minden. Csoda! http://tombraiders.hu/regi-forum/images/smilies/icon_lol.gif


"Eddig"... itt a kulcsszó :D

LaraTheSurvivor22
2014-06-10, 19:48
Azért ölni ne ölj, igaz idáig nem jössz el de ki tudja :DD
Nekem is sokkal jobban tetszik ez a TR remélem hogy szuper lesz ^^

Odáig nem, de tényleg nagyon lelkes lettem, és remélem nem kell majd csalódnom :)
Amúgy nekem is feltűnt, hogy most sokkal jobban hasonlít Camilla-ra.......

Mitzy
2014-06-10, 20:41
Ez milyen durva már! :eek::eek:
WOW! És még százszor is: WOW! :eek::eek:
Hirtelen jobb kedvem lett! :D

drlecter
2014-06-11, 06:08
Azért csak megmaradtak Lara démonjai, ha a maci ellen is csákánnyal megy... :jumper:

LaraTheSurvivor22
2014-06-11, 11:48
Amúgy kíváncsi voltam hogy mások véleményére, és sok (külföldi, és magyar oldalon egyaránt) fórumon olvastam, hogy milyen béna dolog már, hogy
a nagy Lara Croft pszicho mókushoz jár, ez eléggé szánalmas ránézve......
Szerintem nem feltétlenül. Elvégre tényleg eléggé megviselték a dolgok, és az előző részben még azért gyengébb, és sebezhetőbb volt.
Nem hinném, hogy szánalmas dolog lenne, ha valaki pszichiáterhez jár.
Amúgy meg mikor rángatózni kezdett a lába, egyértelműen látszott, hogy legszívesebben felpattanna, és kisétálna onnan.

Mitzy
2014-06-11, 12:17
LaraTheSurvivor22! :)
Egyetértek,hiszen az előző kaland Larának a legelső volt,nem? Mármint történet szempontjából,én így gondoltam. (azon,hogy pszicho mókus,azon meghaltam XD)
És Lara démonai a medvével kapcsolatban...Hát...igen! :jumper:

LaraTheSurvivor22
2014-06-11, 13:54
LaraTheSurvivor22! :)
Egyetértek,hiszen az előző kaland Larának a legelső volt,nem? Mármint történet szempontjából,én így gondoltam. (azon,hogy pszicho mókus,azon meghaltam XD)

Pontosan! Szerintem pár emberkének kéne egy jó pszichiáter, mert nem tudják feldolgozni, hogy ez egy teljesen új Lara Croft, és folyton a régihez hasonlítják, be kéne már végre gyakorolniuk, hogy hogyan vonatkoztassanak el tőle:
Már idegesítő mindenhol azt olvasni, hogy a "a régi Lara így, a régi Lara úgy!" " Ez nem a régi Lara!" Hát nem.....
De aki tényleg ennyire meg van veszve a régi Laráért, annak ott vannak a régi játékok, amik (így személy szerint) megunhatatlanok. Ha nem vesszük bele az Angel of the darknest, van öt rész, amit elő lehet venni. Mindegyik elég hosszú ( főleg az egyiptomos Last revelation)
Én is hiányolom a régi Larát, de újradolgozták az egész sztorit, a jellemét. Az a baj, hogy páran nincsenek tisztában a reboot fogalmával.
Én tovább tudok lépni, és ahelyett, hogy folyamatosan sírna a szám, próbálom megszeretni, megszokni ezt az új csajszit, aki ezidáig csak próbálgatta a szárnyait, de talán meg van benne a kelő adag löket, ami a repüléshez szükséges.....
Most hátha kapunk egy sokkal keményebb, faintosabb Croft asszonykát, mint az előző részben :D
Viszont bármennyire is elfogult vagyok Larával kapcsolatban, azért csak óvatosan reménykedek én is......

Amúgy nem ide vág, de tök jól néz ki Lara új öltözéke, mi lenne ha kárpótlásképp, a hosszadalmas várakozásért elérhetővé tennék az elöző játékba, mint ingyen, ajándék öltözék? :) Vagy álmodik a nyomor?

Stranger
2014-06-11, 15:42
Szerintem nem kellene beletörődni, ha egyszer nem tetszik valami. Az új Larában semmi érdekes nincs... kicsit kemény, de legalább annyira érzelmes (túlságosan nyálasan érzelmes). Ilyen főhős nőt nem nehéz találni más játékokban, filmekben. Nem baj, most már bekattant a szigeten és kemény lesz.
http://img0.joyreactor.com/pics/post/comics-games-virtualshackles-lara-croft-674120.jpeg

A pszichológus remélem nem lesz túl hatékony, mert még a végén visszaalakul Lara...

Géé
2014-06-11, 16:03
Kerestem egy videót, (és nagy nehezen találtam is egy részletesebbet), hogy mégis milyen fogadtatása volt az új TR bejelentésnek... és jó fogadtatása volt :D :D
Csak milyen messze van még 2015 év vége ... Mondjuk addig pont jó lesz egy új gépet beszerezni.

LaraTheSurvivor22
2014-06-11, 16:57
Az a vidi engem is érdekelne, én sem igazán találtam :)
Elküldenéd a linket?

Scoobykah
2014-06-11, 17:28
Pontosan! Szerintem pár emberkének kéne egy jó pszichiáter, mert nem tudják feldolgozni, hogy ez egy teljesen új Lara Croft, és folyton a régihez hasonlítják, be kéne már végre gyakorolniuk, hogy hogyan vonatkoztassanak el tőle:
Már idegesítő mindenhol azt olvasni, hogy a "a régi Lara így, a régi Lara úgy!" " Ez nem a régi Lara!" Hát nem.....
De aki tényleg ennyire meg van veszve a régi Laráért, annak ott vannak a régi játékok, amik (így személy szerint) megunhatatlanok. Ha nem vesszük bele az Angel of the darknest, van öt rész, amit elő lehet venni. Mindegyik elég hosszú ( főleg az egyiptomos Last revelation)
Én is hiányolom a régi Larát, de újradolgozták az egész sztorit, a jellemét. Az a baj, hogy páran nincsenek tisztában a reboot fogalmával

Nekem nem sír a szám,de akkor sem fogom csukott szemmel végig nézni,azt hogy egy több mint egy évtizede (!) létező karakert,átírnak.
(olyan mintha az mondanák a Cristalosok az ananászra,ez az új alma.Nem.Az ananász marad,bármit is tesznek.)
Mert bármi is történt a Core és Eidos keze alatt,az a múlt.De hoztak egy szintet,amit az AOD bukása miatt már nem tudtak feljebb tolni.
A Cristal egészen addig csinálta jól (kinek mi) amíg a Legendet és az Anniversaryt csinálta.Lara akkor nem csak önmagához képest újult meg,hanem minden máshoz is.
Aztán jött az Underworld,ami jó lehetett volna,ha odafigyelnek és nem a marketingre koncentrálnak,hogy Epic így,változó időjárás úgy....(amiből,ha jól tudom,szinte semmit nem kaptunk)
Igen,kell hozzáadni, aztán elvenni valamit,hogy újra mindenki ismerje a Lara Croft nevet.
Azt is elismerem,vannak trendek,amiket a Cristalosoknak követniük kell.De ők drasztikusan változtattak,nem pedig egy jó alapot használva fel.(mert ők már csak a nevet használják)
Azaz:
A Cristalosok jelen pillanatban egy saját Tomb Raidert alkotnak/alkottak.
(akiknek meg nem jön be ez a változtatás,azoknak készül a GoL és az Osirises téma.)

Egyébként,az eredeti szériától eltekintve (igen az utolsó 3 Cristalosat is beleszámítva),jó volt az utolsó rész....csak nem kellett volna elsütni benne az Amanda effektet...vagyis annak fordítottját...(vagy nem ennyire kellett volna kihangsúlyozni ezt...)

OBig
2014-06-11, 17:59
Pontosan! Szerintem pár emberkének kéne egy jó pszichiáter, mert nem tudják feldolgozni, hogy ez egy teljesen új Lara Croft, és folyton a régihez hasonlítják, be kéne már végre gyakorolniuk, hogy hogyan vonatkoztassanak el tőle

Naaaaa, azért kicsit vegyél vissza a lendületből jó? Nem szeretnélek én is elküldeni valahova a véleményeddel. Úgy látom, te nem nagyon ismered ennek a játéknak a múltját, csak max a jelenét.

Mitzy
2014-06-11, 19:46
Mindegy is! Én szeretem az összes Larát az összes játékot,én megbékültem már az elején. :)

LaraTheSurvivor22
2014-06-11, 20:34
De ismerem, ugyanis a régi TR-eken nőttem fel, ( első számítógépes játékom már több mint 11 éve a TR1 volt, azóta szeretem a játékot, szóval légyszi látatlanba ne vonj le senkiről sem légből kapott következtetéseket! amúgy nem érzem hogy bárkit is megbántottam volna, ez nyilván nem kizárólag a rajongók felé, hanem a Trollok felé szólt, akik folyamatosan belekötnek az előző, és a még meg sem jelent játékba, remélem így érthetőbb az előbbi hozzászólásom) és természetesen bánt, hogy "kinyírták" a régi Larát, de most komolyan!
Mi mit tudunk tenni ellene?
Lázadunk? És attól mi lesz jobb? Persze hiányoznak a változatos helyszínek, a változatos sírok, a hangulat, a fejtörők.... stb. De mi csak egy könnycsepp vagyunk a tengerben.
A fejlesztők magasról tesznek rá ( legalább is sztem), hogy nekünk mi kell, és mi hiányzik.
Nekik az a lényeg, hogy minél könnyebb, minél véresebb, brutálisabb (mert a mai fiatalság ezt kajálja) legyen.
Kaland, felfedezés, fejtörők kihúzva, mert ugye halomra gyilkolászni az ellent, az sokkal "menőbb"
Szóval nagy titkot árulok el azzal, ha azt mondom, hogy egyáltalán nem a régi játékosok igényeit fogják/akarják kielégíteni?

Most is ígérgetnek ezt-azt, aztán lehet a fele se fog teljesülni..... de lehet hogy mint játék iszonyat jóra fog sikerülni, de mint TR megint csak önmaga árnyéka lesz......

OBig
2014-06-11, 20:42
De ismerem, ugyanis a régi TR-eken nőttem fel, ( első számítógépes játékom a TR1 volt, szóval légyszi látatlanba ne vonj le senkiről sem légből kapoitt következtetéseket)

Te vontál le következtetést, a más véleményen levőkről. Te küldted el őket valahova. Szóval csak csínján, másnak is lehet veled ellenkező véleménye, attól még azt tiszteletben kéne tartani.

Roli
2014-06-11, 20:47
^Így van, ahány ember, annyi vélemény. :)

LaraTheSurvivor22
2014-06-11, 20:52
Te vontál le következtetést, a más véleményen levőkről. Te küldted el őket valahova. Szóval csak csínján, másnak is lehet veled ellenkező véleménye, attól még azt tiszteletben kéne tartani.

Akkor elnézést kérek.... ez nem nektek rajongóknak szólt, na.... :)
Az az egy bajom van, hogy elfogult vagyok Larával,... :(
Szeretném ha újra a régi lenne, mert már hiányzik.
Én teljesen megértek mindenkit, aki visszasírja a régebbi TR-eket, de én meg úgy vagyok vele, hogy az előző, és ez, még mindig sokkal jobb a semminél, vagy annál mintha örökké lehúzták volna a rolót a TR előtt...

Kacsa
2014-06-11, 21:28
Egye p***@, nem néz ki rosszul. :)
Rajta tartom majd a szemem. Remélem lesz benne azért sirrablás is

Öcsí
2014-06-11, 22:42
"Megszerzett tudása következtében viszont egy árnyékszervezet halálosan megfenyegette."
Ez nagyon izgalmasnak hangzik :D

LaraTheSurvivor22
2014-06-11, 23:38
"Hogy felfedje az Eltűnt Város titkait"

Talán Croatoan, is benne lesz a következő sztoriban?
Egy történet szerint ő egy démon, aki elpusztított valamiféle várost,ahol csak az ő nevét találták, egy fába vésve, legalábbis valahol ezt írták, és a végén, a naplóban is ez a szó állt.....
Lehet hogy abban a naplóban Lara talált egy csomó infót, és onnan vette az ötletét, a következő útjához ( bár lehet hogy tévedek)
Minden esetre tök jó lenne egy misztikus szál, mindenféle alvilági teremtménnyel ( TR 5 Írország elég ijesztő volt pl a sok rémséggel, meg az a felakasztott manus...brrr)
Mert azért a természetfeletti lények minden TR-ben benne voltak, a sírok mellé ezt is hozzá csaphatnák a fejlesztők.
A másik, hogy bár tök jók az új részek, meg minden, de én azért a régi akrobatikus mozzanatokat is hiányoltam a 2013-as TR-ből.
Kézenállás, csuka fejes (emlékszem a Legendben mennyit szórakozgattam vele a vízesés tetejéről), meg ugye a szaltózgatás ide-oda, ami szintén minden TR-ben benne volt, már a legelső részben.
Meg nem tudom, ki hogy van vele, de én a vízalatti úszkálásokat is eléggé hiányolom :(

Meg lehetne úgy oldani ezt, hogy mit tudom én eltelt pár év, és Lara a fizikai tudását is fejlesztgette, járt küzdő sportra, és megtanult pár mozdulatot, hogy még felkészültebb legyen a következő kalandjára.
Na meg Lara otthona :) iszonyatosan szerettem abban a hatalmas kastélyban barangolni, meg ide-oda ugrabugrálni.

Még amire kíváncsi vagyok, hogy mi lett az előző rész szereplőivel? Nem nőttek annyira a szívemhez, de érdekelne, hogy pl Sam-től sikerült-e elszakadnia....

Stranger
2014-06-12, 14:38
Meg lehetne úgy oldani ezt, hogy mit tudom én eltelt pár év, és Lara a fizikai tudását is fejlesztgette, járt küzdő sportra, és megtanult pár mozdulatot, hogy még felkészültebb legyen a következő kalandjára.

Elvileg fizikailag már eddig is rendben volt Lara... hegyet mászott, stb. Egyszerűen stílust váltott a játék, már lövöldözni kell az ügyességi részek helyett. De reméljük ez tényleg megváltozik.

drlecter
2014-06-12, 14:55
Az, hogy milyen lesz az új Lara, azt csak a készítők tudják, de az szinte teljes bizonyossággal borítékolható, hogy itt már nem egy "sírós-nyifinyafit" fogunk kapni, hanem valakit, akinek lételeme a kaland - még ha szorongó beteg is emiatt.
Sírok - mondani könnyű, hogy visszahozzák, majd elválik mi lesz belőle, mert ha úgy vesszük, akkor a tavalyiban is voltak :p
Nekem viszont szimpatikus lenne az íj, mint új státusz fegyver, esetleg mint opció a két 9 millis :D

tom croft
2014-06-12, 15:59
Pffff szép.... Csak nextgen konzolra lesz.... Vagy egy 500 ezres pc re :(
Ezektől eltekintve, imádom a jeges pályákat :-D ezt a pszichológia cuccot... Háát kicsit sértőnek érzem még a végén azt szűrik le az emberkék h bolond Lara vagy vmi, meg igazábol az előző végén nem úgy tűnt hogy bármilyen lelki trauma érte volna, nagy boldogan, mosolyogva mondta h "im not going home" és ennyi :-D
M1 várom azért :-D

drlecter
2014-06-12, 16:13
Pffff szép.... Csak nextgen konzolra lesz.... Vagy egy 500 ezres pc re :(
Ezektől eltekintve, imádom a jeges pályákat :-D ezt a pszichológia cuccot... Háát kicsit sértőnek érzem még a végén azt szűrik le az emberkék h bolond Lara vagy vmi, meg igazábol az előző végén nem úgy tűnt hogy bármilyen lelki trauma érte volna, nagy boldogan, mosolyogva mondta h "im not going home" és ennyi :-D
M1 várom azért :-D

Aki sértőnek érzi... nos, azok véleményével nem kell foglalkozni :D Vajon ők hogy reagálnának le egy hasonló esetet? Egyáltalán túl tudnák élni?

Van olyan embertípus, akinek az ilyen dolgok később jönnek elő. Addig valahogy az adrenalin erőt ad neki. Idézem Larát (vagy Camillát :p): "In our darkest moments, when life flashes before us, we find something; Something that keeps us going. Something that pushes us."

OSZRichard
2014-06-12, 16:19
Jó ötlet volt a pszichológus, teljesen más karaktert kapunk így és a változatosság jó, főleg egy reboot után ez elvárható.
Ha belegondolunk nem egyszerű 20 éven át jót alkotni, mert mindig ugyanazt tesszük a játékban sírok, lövöldözés, rejtvény (nem feltétlenül ebben a sorrendben) íj módon érthetően nehéz izgalmasnak, újítónak és érdekesnek maradni ennyi éven át.

drlecter
2014-06-12, 16:28
íj módon...

Nem tudom, hogy szándékos volt e, de tetszett :D:D:D

OSZRichard
2014-06-12, 18:00
Nem tudom, hogy szándékos volt e, de tetszett :D:D:D

Nem szándékos volt. Lehet, hogy a tudatalattim dolgozik :D.

LaraTheSurvivor22
2014-06-12, 18:56
Nekem viszont szimpatikus lenne az íj, mint új státusz fegyver, esetleg mint opció a két 9 millis :D

Örülök, hogy mások is így látják, mert nekem is sokkal szimpatikusabb az íj, valahogy közelebb érzem Larához, mint a lőfegyvereket.
Én az előző játékban is folyton az íjat használtam, a shotgunt csak az akadályok szétlövésére. És az is tetszett, hogy folyamatosan más íjat kapott Lara, persze csak ha megkeresgélted a fejlesztéshez szükséges részeket.....
Megértem a többi rajongót is, akik hiányolják a dupla pisztolyokat, mert azokat szerettem én is, de a képeken (vagy a videóban) azt láttam, hogy csak egy pisztolytáska volt Larára erősítve, szóval nem tudom....


Aki sértőnek érzi... nos, azok véleményével nem kell foglalkozni :D Vajon ők hogy reagálnának le egy hasonló esetet? Egyáltalán túl tudnák élni?

Van olyan embertípus, akinek az ilyen dolgok később jönnek elő. Addig valahogy az adrenalin erőt ad neki. Idézem Larát (vagy Camillát :p): "In our darkest moments, when life flashes before us, we find something; Something that keeps us going. Something that pushes us."

Pontosan. Van akiből nehezebben jönnek elő az érzések. Elfojtja majában, de ez még rosszabb, mert váratlanul bármikor előtörhet belőle.
Nekem amúgy nem tűnt annyira boldognak Lara, elmondom miért.
A végén mindenki ott ült egymás mellett, és nevetgéltek, Jonah még valami mangó turmixról is beszélt, és aztán ott volt Lara, a többiektől távol, akinek a tekintete a távolba révedt.
Ja és a csávó (aki odament hozzá) ezt mondta neki: "Nem tudom mi történhetett azon a szigeten, de ha belenézek a szemedbe, nem is akarom tudni!"

namivanmar
2014-06-12, 19:26
Pffff szép.... Csak nextgen konzolra lesz.... Vagy egy 500 ezres pc re :(


nem kell 500 egy gamer PC-re. 150-160ból (mondjuk egy xbox one árából) ki lehet hozni egy "minimalista" gépet amin az újabb játékok nagyja egész jól menne. a "next gen" konzolok teljesitményét hozná szerintem, sőt jobb is lehet, mert az nem kinlodna az 1080p-vel mint most a konzolok. 500ból már majdnem a legjobb (tulárazott) dolgokból, némi vízhűtéssel lehetne gépet építeni.
elnézést az off topicért. áttehetitek a pc-be

drlecter
2014-06-12, 19:27
Örülök, hogy mások is így látják, mert nekem is sokkal szimpatikusabb az íj, valahogy közelebb érzem Larához, mint a lőfegyvereket.
Én az előző játékban is folyton az íjat használtam, a shotgunt csak az akadályok szétlövésére. És az is tetszett, hogy folyamatosan más íjat kapott Lara, persze csak ha megkeresgélted a fejlesztéshez szükséges részeket.....
Megértem a többi rajongót is, akik hiányolják a dupla pisztolyokat, mert azokat szerettem én is, de a képeken (vagy a videóban) azt láttam, hogy csak egy pisztolytáska volt Larára erősítve, szóval nem tudom....



Pontosan. Van akiből nehezebben jönnek elő az érzések. Elfojtja majában, de ez még rosszabb, mert váratlanul bármikor előtörhet belőle.
Nekem amúgy nem tűnt annyira boldognak Lara, elmondom miért.
A végén mindenki ott ült egymás mellett, és nevetgéltek, Jonah még valami mangó turmixról is beszélt, és aztán ott volt Lara, a többiektől távol, akinek a tekintete a távolba révedt.
Ja és a csávó (aki odament hozzá) ezt mondta neki: "Nem tudom mi történhetett azon a szigeten, de ha belenézek a szemedbe, nem is akarom tudni!"

Mert fejben már előrébb járt a többieknél.
Nem feltétlen elfojtja, persze van olyan is, mert pl. nem akar rá gondolni - sokszor ez tudat alatti -, hanem egyszerűen a megemelkedett adrenalinszint miatt nincs lehetősége megélni azokat az érzelmeket.
De hátha a pszichológus/pszichiáter majd kifejti bővebben :)

drlecter
2014-06-13, 16:40
Képregény 4.-ik része: (nem voltak nagy elvárásaim :D)
Rajzok: fogjuk rá, még úgy ahogy jók voltak, láttam már rosszabbat it:)
Történet: mit mondjak... egyik része töltelék volt, másik része viszont a tekintetben érdekes volt, hogy felvetett néhány kérdést, pl.: most akkor mi van Sammel? Meg egyáltalán, hogy jönnek a képbe a vikingek? Szerintem rövidebb is volt néhány oldallal, gyorsabban olvastam végig, mint a korábbiakat. Azt érzem rajta, hogy ezt csak úgy beleírták a nagyobb bevétel miatt. A negyedik v. ötödik oldal meg: :D:D:D, a Minden végzet nehéz c. film jutott róla eszembe.
Azért kíváncsi vagyok mi lesz az utolsóban...

tom croft
2014-06-14, 08:40
nem kell 500 egy gamer PC-re. 150-160ból (mondjuk egy xbox one árából) ki lehet hozni egy "minimalista" gépet amin az újabb játékok nagyja egész jól menne. a "next gen" konzolok teljesitményét hozná szerintem, sőt jobb is lehet, mert az nem kinlodna az 1080p-vel mint most a konzolok. 500ból már majdnem a legjobb (tulárazott) dolgokból, némi vízhűtéssel lehetne gépet építeni.
elnézést az off topicért. áttehetitek a pc-be

Huh azért megnyugtattál egy kicsit, de szerintem itt már nem lesz lehetőség pl a haját kikapcsolni vagy ilyes :D
Nyugi ez nem off hisz a játék gépigénye a téma :D

Remélem, hogy most több helyszín lesz mint a régiekben pl az egyik helyen rájön, hogy egy másik helyen van az a valami, ami kell neki épp :D
És akkor nem lesz az, hogy az egész mondjuk Nepálban játszódik csak :D

CrashHungarian98
2014-06-14, 09:15
Ó jaj lehet nem lehet kikapcsolni a hajat? :( Nálam a TRbe be se lehet kapcsolni mert nem érhető el az az opció xD Hát azért remélem hogy menni fog :O

namivanmar
2014-06-14, 11:15
egy GTX 660-as kártyát meg lehet venni 50ér (AMD chippes kártyák lehet olcsóbbak is, de én a kék+zöld utat követem), ezen a 2013-as TR max/ultra beállítással 1080p-n 25-50 fps között megy, átlagban olyan 40 körül talán a tressfx hajjal (persze ehez a gép többi része sem lehet "őskövület"). bár a következő játéknak ez már valószinü kevés de ha az ember okosan vesz vissza a beállításokból még simán játszható lesz szerintem. főleg ha azt nézzük hogy több mostani játék is 30fps-el döcög az új konzolokon, és gyakran nem is 1080p-n, hanem kissebb felbontáson. de ha az embernek mondjuk csak videokártyát kell venni akkor járhat a legjobban.
mondjuk mire kijön a Rise addigra biztos jobban tudják alkalmazni a konzolok teljesitményét és a gépek ára is biztos elviselhetőbb lesz. kár ezen előre aggódni, amíg szinte semmit nem tudni.

LaraTheSurvivor22
2014-06-15, 13:05
Az a baj, hogy már annyira a grafika, és a videók minősége a legfontosabb szempont a játék készítők számára, hogy tényleg nagyon nagy teljesítményű gépet fog igényelni szerintem......
Anno az 1-2-3-4-5. részig nem volt hatalmas változás a grafika terén, és szerintem ez nem is volt akkora baj. Angel-t is ott rontották el, hogy látványosan nagyot akartak újítani a játékon(persze kellett a változás, meg minden, de az irányítást meghagyhatták volna), nekem akkor minden rész vígan futott a gépemen, de az már nem......

A játékmenetnek, és a történetnek kéne (szerintem) a legfontosabbnak lenni, nem annak, hogy 2x, vagy 3x akkora pályák legyenek......

Thak
2014-06-16, 21:48
Na, jöhetne már :)
Pszichomókuson én nem csodálkoznék, elvégre a leányzó még midnig csak 17-22 között van valahol. Az meg kutyafüle önismeret meg belső erő terén. Jó lesz ez a játék :)

Ma már ott tart a technika, hogy egy ilyen jellegű játéknál a sztori pocsék grafikával nem fog semmit sem hozni. Muszáj megcsinálni szépre, aztán ha rá tudnak pakolni pluszt, annál jobb.
Íjat meg örülnék, ha eltüntetnék, mert szerintem meg az nem illik Larához egyáltalán... Ebben a részben megfelelő volt, mert a környezet hozta, de ha választani kell, az íj csak nyűg. Hosszú, beleakad mindenbe, és ha nedvesség éri az ideget huzamosabb ideig, onnantól kezdve használhatatlan. Imádom az íjászatot, országos bajnokságot is nyertem, de na. Lara Croft = puskapor :D

drlecter
2014-06-16, 22:29
Na, jöhetne már :)
Pszichomókuson én nem csodálkoznék, elvégre a leányzó még midnig csak 17-22 között van valahol. Az meg kutyafüle önismeret meg belső erő terén. Jó lesz ez a játék :)

Ma már ott tart a technika, hogy egy ilyen jellegű játéknál a sztori pocsék grafikával nem fog semmit sem hozni. Muszáj megcsinálni szépre, aztán ha rá tudnak pakolni pluszt, annál jobb.
Íjat meg örülnék, ha eltüntetnék, mert szerintem meg az nem illik Larához egyáltalán... Ebben a részben megfelelő volt, mert a környezet hozta, de ha választani kell, az íj csak nyűg. Hosszú, beleakad mindenbe, és ha nedvesség éri az ideget huzamosabb ideig, onnantól kezdve használhatatlan. Imádom az íjászatot, országos bajnokságot is nyertem, de na. Lara Croft = puskapor :D

Gratula hozzá! :)
21 volt Yamataion:p
Akkor lássuk csak a wishlistet: sírok vissza - igazi kemény gondolkodósak, nuku íj, dupla pisztoly alap legyen, ügyességi részek vissza, kevés rinya, szép grafika, minimális akció, jó történet, ne fogja a játék annyira a játékos kezét... ejj, nem könnyű a játékfejlesztők élete :D

tombraidermaster1996
2014-06-17, 08:47
Gratula hozzá! :)
21 volt Yamataion:p
Akkor lássuk csak a wishlistet: sírok vissza - igazi kemény gondolkodósak, nuku íj, dupla pisztoly alap legyen, ügyességi részek vissza, kevés rinya, szép grafika, minimális akció, jó történet, ne fogja a játék annyira a játékos kezét... ejj, nem könnyű a játékfejlesztők élete :D

Még a szép grafika az haggyán, annak nem muszáj túlságosan valósághűnek lennie, mert akkor a többire nem nagyon fektetnek hangsúlyt... De szerintem legyen jó a története, legyen sok gondolkodtató és nyaktörő rész, legyen egy csomó sír, legyenek gyönyörű helyszínek, mint régen, meg a legfontosabb: ha mégegyszer a TRL TRA TRU motoron merik csinálni a játékot, én ott kinyírok valakit, mert iszonyú vacak volt az irányítás... -.-" A TRL az még el is ment, oda ugrott, ahová akartam, de a TRA-nál piszkosul megszenvedtem... Vagy pedig finomhangoljanak egy jót az irányítórendszeren, mert az első három TR-üknek borzalmas volt az irányítása szerintem... A TR2013-at nem tudom, hogy milyen, de most nyáron veszek új laptopot és beszerzem rá. :) De olyan érdekes, hogy mostanság szinte mindenki az Unreal Engine 3.x-et (mostmár 4.0-át és fejlesztéseit) használja játékfejlesztéshez és szerintem sok új és jó funkciót tartalmaz, szerintem ideje lenne váltaniuk. :)
Ami az új Larát illeti, nekem tetszik, egyre jobban hasonlít Camilla-ra. :) A pszichomókus ötlete tetszik, de ne nála töltse majd az egész játékidőt, max 1-2 cutscene és utána jöhet az új vikinges kaland. :) Remélem, hogy a Vikingeknél fog játsódni félig-meddig, de örülnék Egyiptomnak, Perunak, vagy pedig Siófoknak. XDDD

drlecter
2014-06-17, 12:59
Nekem nem volt túl sok gondom a TRA-val, a TRU-nál viszont a kamerairányításért felelősöket szidtam, de őket nagyon! :(
Ha jól tudom, akkor hazai fejlesztésű motort használnak (Foundation) - még olvasható is a főoldal egyik cikkében :)

Stranzsé
2014-06-18, 01:18
Egyvalamit elfelejtetettek a kívánságlistáról :) méghozzá legyen benne 400 négyzetmérföldnyi vad terep! amit szabadon bekalandozhatunk feltárhatunk a történet szála mellett! (akárcsak a Just Cause 2-ben) (és most ne fejezzetek le) és akkor valóban meglenne a szabadság/szabadságunk a játékban :D
de a duplapisztolyos pszichopata Larával :P

OSZRichard
2014-06-18, 09:32
Van benne valami. A sztorit így is simán végig lehetne vinni nem kell, hogy "végighúzzanak" minket a főszálon.

tombraidermaster1996
2014-06-18, 11:08
Egyvalamit elfelejtetettek a kívánságlistáról :) méghozzá legyen benne 400 négyzetmérföldnyi vad terep! amit szabadon bekalandozhatunk feltárhatunk a történet szála mellett! (akárcsak a Just Cause 2-ben) (és most ne fejezzetek le) és akkor valóban meglenne a szabadság/szabadságunk a játékban :D
de a duplapisztolyos pszichopata Larával :P
Jó ötlet Stranzsé! :) Nekem tetszene az, ha még a vízbe is bele lehetne menni nyugodtan, anélkül, hogy meghalnék, vagy a területek szélén nem ütköznék láthatatlan falakba. :)

LaraTheSurvivor22
2014-06-18, 20:47
Szerintem már lesz úszás az új Tomb Raider-ben, legalább is én remélem.....

Stranzsé
2014-06-19, 00:22
Szerintem már lesz úszás az új Tomb Raider-ben, legalább is én remélem.....

Nos igen ezt kifelejtettem, nekem is nagyon hiányzott az úszás az előző részben, már annyira megszoktam és ugyebár természetes egy kalandornő esetében...oppá asszem a kalandornőt elkell felejteni.

tombraidermaster1996
2014-06-19, 09:52
Nos igen ezt kifelejtettem, nekem is nagyon hiányzott az úszás az előző részben, már annyira megszoktam és ugyebár természetes egy kalandornő esetében...oppá asszem a kalandornőt elkell felejteni.

Eddig szinte mindegyik részben tudott úszni, csak elvileg most nem... De ha lesz ismét tenger, vagy valami, akkor ne láthatatlan fallal legyen körülvéve, hanem jöjjön egy cápa, vagy valami, vagy emlékeztessen rá, hogy még nem mehet el, mert meg kell találnia még az xy-t, ússz vissza! 2005-ben a Fahrenheit(Indigo Prophecy) című játékban ez is tök jól ki volt találva, mert ha a város széle felé mentél, akkor nem az volt, hogy puff, beleütköztem egy otromba láthatatlan falba, hanem a karakter visszafutott vagy 100 métert és utána mehettél vissza az eredeti helyszínre, anélkül, hogy felhúztad volna magad...

Stranzsé
2014-06-20, 00:56
Hááátööö erre csak azt tudom mondani, hogy a Crystal nagyon szereti a láthatatlan falakat ez nekik a legegyszerűbbb megoldás, mert nem kell megerőltetni a 20köbcenti agyukat, hogy kitaláljanak valami barátságosabbat ezen esetekre... De szumma szummárum elevenni az úszást pont annyira öli az ilyen típusú játékok élvezetét mint ha kivennék az ugrás lehetőségét. Komolyan csak ez a picike de mégis nagy dolog miatt nemigazán élveztem az előző TR-t nameg teljesen új volt az elődeihez képest túl sok akció (fúújjj) (még a Legend belefért) - szívesebben kaszabolnám a dzsungelt. Bízzunk benne a következőben több energiát fognak fektetni a kalandozásra, úszásra :D, és hatalmas KÜLÖN feltárható/csak úgy bejárható területekre.

tombraidermaster1996
2014-06-20, 08:40
Hááátööö erre csak azt tudom mondani, hogy a Crystal nagyon szereti a láthatatlan falakat ez nekik a legegyszerűbbb megoldás, mert nem kell megerőltetni a 20köbcenti agyukat, hogy kitaláljanak valami barátságosabbat ezen esetekre... De szumma szummárum elevenni az úszást pont annyira öli az ilyen típusú játékok élvezetét mint ha kivennék az ugrás lehetőségét. Komolyan csak ez a picike de mégis nagy dolog miatt nemigazán élveztem az előző TR-t nameg teljesen új volt az elődeihez képest túl sok akció (fúújjj) (még a Legend belefért) - szívesebben kaszabolnám a dzsungelt. Bízzunk benne a következőben több energiát fognak fektetni a kalandozásra, úszásra :D, és hatalmas KÜLÖN feltárható/csak úgy bejárható területekre.
Hát igen... Úszás nélkül még esetleg, ha akartad volna se tudtad volna megnézni a hajóroncsokat sem, meg semmit sem... De mivel nem tették bele, így minden hiába... Csak azt bírom, hogy ígérgetik, hogy így korlátlan, úgy korlátlan mászkálási lehetőség, több interakció különféle terep és másféle tárgyakkal, és sehol semmi... Jó, azért valamelyest nőttek a szintek nagyságai a Legend óta, de ne úgy állítsák már be nekem, hogy az korlátlan, mert megtépek ott valakit a Crystal-nál. XD De ezt a láthatatlan fal cuccot is simán meg lehetne oldaniuk okosan, mert tényleg annyi lenne, hogy visszafordítanák Larát és egy mondatot kierőltetnének a szájából, hogy "Vissza kell mennem, meg kell találnom a Macskaszem tiarát..." Vagy valami érdekes tárgyat, de már lassan minden ereklye Laránál van. LOL Lassan nincs mit elvinni, megszerezni, mert már oda a Scion, a Xian császár féle tőr, a 4(kieggel 5) meteorit faragvány, Hórusz amulettje és a többi finomság a TR4-ben :), a Bölcsek köve, a Hatalom dárdája (bocsi, ha rosszul fordítottam...), a halott ember szíve, majd az Írisz, utána meg az Obscura metszetek, Excalibur, még egy Scion... és legvégül a Mjölnir, én ezekről tudok, és ez is elég sok ereklye. :) Remélem, hogy valami okosat és mágikus erővel bíró tárgyat kell megszereznünk, de előtte még beutazzuk a fél világot. :) Meg tetszene az, ha a repülőutat is neked kellene megoldanod (lásd Indiana Jones és a Végzet temploma című film), mert kiugrana a pilóta, neked meg hirtelen át kellene venned a kormányt és még lőni is az ellent, mert megtámadtak, vagy a hajóúton is lehetne egy kis izgalom, vagy örülnék még a kocsikázás, motorozás lehetőségének. :) Máshol bevált, akkor itt miért ne válna be? :) A Legendben is a motorozós részeket imádom még mindig, ha előveszem, akkor mentést használok inkább, mert a főszál nem érdekel, csak motorozni akarok BarbiLarával. XD Annyira jó lenne, ha sok lenne a fejtörő is, mint régen, annyira imádtam és még mindig imádom ezt a régi TR-ekben. :) A klasszikusokat is mindig azért veszem elő, hogy nosztalgiázzak. :) (Bár ez egyre sűrűbben fordul elő, amit nem bánok, még mindig nem untam meg őket, ami nálam jó jel. :) ) De van tapasztalatom ugrás nélküli játékkal is, mert a Zelda Ocarina of Time-ban nincs ugrás gomb, csak ha egy peremnél vagy, akkor rugaszkodik el a karakter és nem ugrik valami hű de nagyot... Ezért is nehezebb a játékmenet ott például. :) Larának viszont ne legyenek társai, főleg meg nehogy visszajöjjön Alister meg Zip, annyira utáltam őket, nem akarom őket mégegyszer látni, vagy ha legalább beleteszik őket, lehessen őket is lövöldözgetni. XD A TR3-ban is tetszett, hogy Winstont tudtad lőni, igaz, hogy nem halt meg, de vicces volt azt nézni, hogy hogyan bukfencezik hátra. XD LOL

Scoobykah
2014-06-20, 10:23
Előre szólok tombraidermaster1996,nem fog tetszeni amit írok.

Véleményt alkotsz egy olyan játékról,amit te magad már ezerszer leírtál,hogy nem tudtál vele még játszani. Nyilván láttál egy-két videót,de arról sem alkothatsz igazán érdembeli véleményt,mert azt nem te fedezted fel.
Láthatatlan falak?Miért nem pofázik olyankor?Szerintem akkor olvass vissza a TR topicban,mert többen is arról panaszkodtak,hogy csak egy másodpercre állnak meg nézelődni és Lara megmondja merre kellene menni,vagy mit kellene csinálni.
(ja,az ösztöngomb sem dísznek van...de a játék bármennyire is nagy területen játszik,mégis lineáris,innentől naná,hogy nem GTA szintű határokat hoznak létre)

Az ereklyék?
Amiket te felsoroltál,azoknak egy részét,pont hogy nem birtokolja. (mint a Mjölnir,A végzet dárdája,obscura metszetek dettó.)
Azt nem tudom,hogy valakinek feltűnt e,de az Underworld végére Larának két excalibur kardja van

Valahol már kifejtettem a véleményem az új TR-ről, hogy mennyire át lett alakítva az eredeti Lara.
Valahol én is azt mondom már,hogy el kellene szakadni a Core Larájától.De egyszerűen képtelenség,mivel egy évtizede létező ikont,nem lehet csak úgy átformálni. Tényleg jó lenne,ha visszanyúlnának a régi jól bevált recepthez,hogy nagyot üssenek.Ezzel az új résszel talán ezt teszik.
(egyébként meg egyetlen egy szerencsétlen trailer jelent meg és véleményt alkotsz,két olyan dologról,amit igazából nem is ismersz..ismerhetsz)
Mert lehet szidni a Legendet,Anniversaryt és az Underworldöt,de ezek Totál elkülönülnek az utolsó résztől.Nulláról lett indítva a sorozat,ami bosszantó.
(ezért most Lara kapott egy íjat,meg egy csákányt.Talán még a dupla pisztolyt is a kövi részben)


Bocs,ha bunkóra sikeredett,nem veszekedést akarok generálni.

tombraidermaster1996
2014-06-20, 10:58
Igazad van Scoobykah, és tudom, hogy úgy, hogy nem játszottam vele véleményt sem alkothatnék, csak tudod nehéz hozzászokni az újhoz, mert amit megszokott az ember, attól nehezen válik meg, és tudod sokszor az új nem mindig jár együtt azzal, hogy esetleg jó is... :( (Ezt nem a játékra értettem, hanem úgy általánosságban az életben, mert sok rossz tapasztalatom van, és kevés jó...) Hiányzik nekem a régi Lara, tudom, akkor ott vannak a klasszikusok meg a szerkesztett pályák. Most lehet, hogy elég durván fog hangzani, amit mondok és nem szeretnék vele senkit sem megbántani, de lehet, hogy jobb lett volna, ha 2003-ban az AOD után abbahagyják, mert hosszútávon szerintem a Crystalnak sem fog menni az, hogy új dolgokat találjanak ki, ami még tetszik is a rajongótábornak, attól tartok tudod, hogy megismétlődik a történelem és ismét bukás lesz belőle... Ha a Crystal elbukik, akkor más cég nem biztos, hogy átveszi a stafétabotot a TR széria felett... :( És nekem az a legfájóbb, hogy a mostani Lara nem hasonlít régi önmagához, sokaknak ez tetszik, de ugyanakkor sokakat lehangol az a tudat, hogy már nincs meg az a személy, akiért régebben annyira odavoltunk... :(
Tudom, hogy nulláról lett felépítve most a széria, csak azért ha valamit megígérnek lásd Underworld, akkor azt tartsák be, mert az ígéret szép szó és ha betartják úgy jó, csak manapság sajnos ez nem helytálló már... Nem akartam szemétnek, arrogánsnak sőt s.ggfejnek tűnni és nem akarok senkivel sem haragban lenni a véleményem miatt, de fájó azt látni, hogy elveszíted szépen apránként azt, amit szerettél... :( Tudom, hogy durván hangzott az, hogy azt írtam ebben a hozzászólásomban, hogy jobb lett volna abbahagyni anno 2003-ban a csúcson, és tudom azt is, hogy ha abbahagyták volna, akkor nem lenne többé TR... Csak abban reménykedem, hogy az új rész szuper lesz. :) Már tényleg a pszichológus miatt is várom, meg ha érdekes, magávalragadó lesz a történet, akkor is. :)
Tudom, hogy a Mjölnir, az Obscura metszetek, A végzet dárdája, a Scion és még nagyon sok minden nincs a birtokában, de elég nehéz új ereklyéket, kincseket találni, mivel igaz, hogy maradtak fent históriák, nem is kevés néhány kultúrából, de ugyanakkor nagyon sok meg is semmisült az idők haladtával... :( Ha sok képzelőerejük van, akkor valami frappánsat biztos ki tudnak találni, nem tudom...
És Scoobykah, nem voltál bunkó, nem bántottál meg a véleményeddel. Én vagyok a hibás, mert úgy alkottam véleményt, hogy nincs előismeretem, de ígérem, hogy ha valamiről nem tudok, akkor inkább meg sem szólalok, nem szeretnék senkivel sem haragban lenni egy hülye vélemény miatt. Inkább megtartom magamnak a véleményem és úgy nem bántok meg vele senkit.

Matie
2014-06-20, 11:50
Igazad van Scoobykah, és tudom, hogy úgy, hogy nem játszottam vele véleményt sem alkothatnék, csak tudod nehéz hozzászokni az újhoz, mert amit megszokott az ember, attól nehezen válik meg, és tudod sokszor az új nem mindig jár együtt azzal, hogy esetleg jó is... :( (Ezt nem a játékra értettem, hanem úgy általánosságban az életben, mert sok rossz tapasztalatom van, és kevés jó...) Hiányzik nekem a régi Lara, tudom, akkor ott vannak a klasszikusok meg a szerkesztett pályák. Most lehet, hogy elég durván fog hangzani, amit mondok és nem szeretnék vele senkit sem megbántani, de lehet, hogy jobb lett volna, ha 2003-ban az AOD után abbahagyják, mert hosszútávon szerintem a Crystalnak sem fog menni az, hogy új dolgokat találjanak ki, ami még tetszik is a rajongótábornak, attól tartok tudod, hogy megismétlődik a történelem és ismét bukás lesz belőle... Ha a Crystal elbukik, akkor más cég nem biztos, hogy átveszi a stafétabotot a TR széria felett... :( És nekem az a legfájóbb, hogy a mostani Lara nem hasonlít régi önmagához, sokaknak ez tetszik, de ugyanakkor sokakat lehangol az a tudat, hogy már nincs meg az a személy, akiért régebben annyira odavoltunk... :(

Az igazi Larától már a Legend megjelenésekor el lehetett búcsúzni. Félig-meddig az is egy reboot volt, ott Lara már csak árnyéka önmagának.

Attól meg előre ne tarts, hogy el fog bukni a Crystal. Az Underworld már önmagában elég nagy katasztrófa volt, rájöttek, hogy ez így nem mehet tovább, és most jó irányba haladnak. Így se tökéletes, a TR lelke ebben a 2013-as TR-ben odaveszett, mert a casual réteget is be kellett vonzani. Viszont ismét népszerűvé tették a Tomb Raidert, 1 év alatt 6,5 millió példányt adtak el, ami az első három TR kivételével (?) az összes többit simán lekörözi. És állítják, hogy Lara a következő játékban válik igazán sírrablóvá, amit a trailer végülis megerősít. Majd meglátjuk. :)
Régi Larát, igazi Tomb Raidert már soha nem kapunk, mert a játék egyszerűen nem lenne versenyképes. Az a koncepció a '90-es években még megállta a helyét, de mára már elavult.

tombraidermaster1996
2014-06-20, 14:23
Az igazi Larától már a Legend megjelenésekor el lehetett búcsúzni. Félig-meddig az is egy reboot volt, ott Lara már csak árnyéka önmagának.

Attól meg előre ne tarts, hogy el fog bukni a Crystal. Az Underworld már önmagában elég nagy katasztrófa volt, rájöttek, hogy ez így nem mehet tovább, és most jó irányba haladnak. Így se tökéletes, a TR lelke ebben a 2013-as TR-ben odaveszett, mert a casual réteget is be kellett vonzani. Viszont ismét népszerűvé tették a Tomb Raidert, 1 év alatt 6,5 millió példányt adtak el, ami az első három TR kivételével (?) az összes többit simán lekörözi. És állítják, hogy Lara a következő játékban válik igazán sírrablóvá, amit a trailer végülis megerősít. Majd meglátjuk. :)
Régi Larát, igazi Tomb Raidert már soha nem kapunk, mert a játék egyszerűen nem lenne versenyképes. Az a koncepció a '90-es években még megállta a helyét, de mára már elavult.

Csak olyan nehéz megbarátkozni a gondolattal, hogy Ő már sosem lesz a régi... Remélem tényleg igazuk lesz és tényleg igazi sírrabló lesz belőle a következő epizódban. :) De egy kérdés, most mennyi idős is Lara a reboot-ban? 21? 28 éves koráig még egy pár részt tudnak csinálni, mivel ha jól tudom, annyi idős volt akkor, amikor Natla mamival és a kis bandájával összefutott. :) Remélem, hogy igazad lesz Matie és nem fognak elbukni és hogy újra megtudják kedveltetni a TR-t. :) De ti meséltétek, hogy túl sok az akció az új részben, meg valaki mondta, hogy Rambo stílusú lett egy kicsit. Nekem meg a grafika lehet azért nem tetszett, mert pont xbox360-as gameplay-t néztem? :O Nem tudom, viszont a végén az az istennő, vagy mi az tetszett, meg mikor azzal a kigyúrt baltás csávóval kellett verekedni az jól meg volt oldva. :) Az új karaktermodellek is nagyon ott vannak, egész szép "lányt" csináltak belőle. :) Viszont a GOL folytatását azt már nagyon várom. :)
Sajnos tudom, hogy manapság már nem versenyképes az eredeti koncepció, de mégis, olyan jó volt, hogy kellett gondolkodni mindenen, jó, grafikailag közepes, de még így is sokszor jobban nézett ki, mint az akkori játékok. :) Nekem a legelső élményem Larával a TR4 demójával volt a Chip CD-n 4 évesen, mert apu anno nagyon sokat vett, én onnan ismertem meg a hősnőt, majd utána keresgéltem a régi lemezek közt, kb. 6 éves koromban, mert addig azt sem tudtam, hogy hogy kell egy cd-t berakni a gépbe, aztán megtaláltam a TR2, majd a TR3 és legvégül a TR1 demóját rajtuk, majd utána miután meg lett az első netünk, akkor kerestem rá és beszereztem a klasszikusokat, imádtam még kis pisis fejjel is. :) 2006-ban leszedtem a Legend demóját, le voltam nyűgözve 10 évesen, hogy milyen szép a grafika stb. stb., majd mikor előrébb haladtam, már nem tetszett annyira, nem kötött le... A TRA-t megvettem anno 2009-ben és megbántam, mert dögunalom volt a számomra, és az irányítás is pocsék volt, utána jött a TRU gyűjtői kiadás, most tudtam kijátszani tavaly azt is, de az már jobban tetszett, habár Natla mamát nem kellett volna belevonni a történetbe, de az már más tészta. Szép volt, jó volt a TR, de egy korszak ott is lezárult 2003-ban, majd 2006-ban jött az új, ami azóta is tart. :) Igyekszem bepótolni hiányosságaimat az új TR-rel kapcsolatban, igyekszem beszerezni és kijátszani, meglátom, hogy fog tetszeni utána. :) Jövőre meg tutibiztos, hogy jön az új rész? Nem lesz kapkodás a vége? :O
Mindenesetre őszintén sajnálom, ha megbántottam valakit a véleményemmel, csak ki szerettem volna adni mindazt, ami nyomja a lelkem...

Michele
2014-06-20, 14:31
Véleményt alkotsz egy olyan játékról,amit te magad már ezerszer leírtál,hogy nem tudtál vele még játszani. Nyilván láttál egy-két videót,de arról sem alkothatsz igazán érdembeli véleményt,mert azt nem te fedezted fel.
Ezzel egyet kell értsek.

Nyugi van, tombraidermaster1996, ha nekem sincs különösebb bajom, gondolhatod, hogy nincs túl nagy baj. :D A következőt pedig kivételesen sok szeretettel várom. ^^

Tudom, hihetetlen.

Scoobykah
2014-06-20, 14:44
Jövőre meg tutibiztos, hogy jön az új rész? Nem lesz kapkodás a vége? :O
Mindenesetre őszintén sajnálom, ha megbántottam valakit a véleményemmel, csak ki szerettem volna adni mindazt, ami nyomja a lelkem...

A jövőre szerintem,az csak egy pont.Lásd mennyit kellett várni az utolsóra is,hány éven keresztül készítették.
De lehetséges amikor átportolták PS4-re és elkészítették a DE változatát,akkor lehetséges,hogy elkezdtek dolgozni a kövi részen is.(akár csak történetileg)

És egy bazi nagy off:
Nem bántottál meg senkit,elvégre ez egy fórum,ahol elmondod a véleményed.Csupán rávilágítottam,hogy előbb mit kellene tenned,mielőtt látatlanban ítélkezel olyan felett,amit nem ismersz.

tombraidermaster1996
2014-06-20, 14:47
Ezzel egyet kell értsek.

Nyugi van, tombraidermaster1996, ha nekem sincs különösebb bajom, gondolhatod, hogy nincs túl nagy baj. :D A következőt pedig kivételesen sok szeretettel várom. ^^

Tudom, hihetetlen.
Pedig emlékszem, hogy eleinte kételkedtél benne, de akkor végül is ezt a részt jobban megkedvelted, mint az előző Crystal részeket? :)
Mindegy, kíváncsi leszek rá, hogy milyen lesz az új rész, csak akkor tényleg sok helyszín legyen, vagy ha sok nem is, akkor legalább legyenek szépek. :) A viking hajó az már valamit sejtet és remélem, hogy a viking mitológiához nyúlnak vissza egy kicsit, mert imádom a vikingeket! :)

Scoobykah
2014-06-20, 14:50
Vikingekhez hozzányúltak egyszer...csúnya vége lett...úgy hívják Tomb Raider:Underworld

tombraidermaster1996
2014-06-20, 14:55
A jövőre szerintem,az csak egy pont.Lásd mennyit kellett várni az utolsóra is,hány éven keresztül készítették.
De lehetséges amikor átportolták PS4-re és elkészítették a DE változatát,akkor lehetséges,hogy elkezdtek dolgozni a kövi részen is.(akár csak történetileg)

És egy bazi nagy off:
Nem bántottál meg senkit,elvégre ez egy fórum,ahol elmondod a véleményed.Csupán rávilágítottam,hogy előbb mit kellene tenned,mielőtt látatlanban ítélkezel olyan felett,amit nem ismersz.
Lehetséges, nem tudom, de jó munkához idő kell, azt mondják, ne kapkodjanak el semmit. :)
Legközelebb akkor nyilatkozom, ha vannak előismereteim. :)

Vikingekhez hozzányúltak egyszer...csúnya vége lett...úgy hívják Tomb Raider:Underworld
Tudom... De most hátha jobb lesz. :reménykedő: Most leet megmondjátok rólam, hogy jó nagy marha vagyok, hogy még nézek mesét, de ott van az Így neveld a sárkányodat, ott is vikingek vannak és még a történet is szuper, vicces, szomorkás, kalandos, eszméletlen. :) Ha lenne a játékban 1-2 sárkány, vagy viking lakosok... :) Mindegy, ez off volt, bocsi...

Stranger
2014-06-20, 20:06
Régi Larát, igazi Tomb Raidert már soha nem kapunk, mert a játék egyszerűen nem lenne versenyképes. Az a koncepció a '90-es években még megállta a helyét, de mára már elavult.

Nem a koncepcióval van a gond, csak nem 1 éves fejlesztési idővel kellett volna kidobálniuk a TR játékokat. Most de nagyra vannak a TR2013-al, még szép h jó játékot dobtak össze 5 év alatt. Az Underworld-el szerintem jó irányba haladtak játékmenet szempontjából. Lara megformálása és a történet még mindig gyenge volt, de teljesen vállalható volt ez a fejtörős játékmenet 2008-ban és most is az lenne.

Robbie
2014-06-20, 21:14
Mindegy, ez off volt, bocsi...
Meg körülbelül a többi is.

Mit vársz tőle? (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?434-Mit-v%E1rsz-t%F5le?)
Első találkozásom a Tomb Raider-rel (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?385-Els%F5-tal%E1lkoz%E1som-a-Tomb-Raider-rel)
Egyéb játékok (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?27-Egy%E9b-j%E1t%E9kok)
Tévé, filmek, sorozatok... (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?99-T%E9v%E9-filmek-sorozatok...)

LaraTheSurvivor22
2014-06-21, 07:16
Ezzel egyet kell értsek.

Nyugi van, tombraidermaster1996, ha nekem sincs különösebb bajom, gondolhatod, hogy nincs túl nagy baj. :D A következőt pedig kivételesen sok szeretettel várom. ^^

Ezt most én is sokkal jobban várom, mint anno a 2013-as TR-t.
A Legendet meg ne is említsük! Ott olyan szinten lebutították, "megszelídítették" Lara karakterét, ( az Anniversaryban is szerintem), hogy tényleg csak önmaga árnyéka volt.
Sehol a régi vakmerő, kissé antiszoci, frappáns beszólásokkal odacsapkodó Lara..... :(

tom croft
2014-06-21, 15:35
remélem visszakapja a táskáját, lehet csak én gondolom így de a 10. kincsrablásnál már fura volt, hogy a zsebébe tesz mindent ... xD Michelle még bő egy évet várni kell, holvan még 2015 sőt 2015 karácsony... :(

YzaaA
2014-06-22, 13:47
hja szerintem is jo lenne a taskamert ez igy no komment :'D

lilla
2014-06-26, 01:29
Én kiváncsian fogom várni, hogy mi sül ki ebből.
A trailer nekem nagyon tetszett, tök jó, hogy úgy közelítették meg, hogy Lara Croft is egy ember.
Remélem, ez a rész tényleg Rise of the Tomb Raider lesz, és nem okoznak csalódást. Mondjuk egy Samet megint elrabolják dologgal. Szeretném újra tüzesnek, harciasnak látni a kisasszonyt.
A képregények pedig élvezhetetlenek a rajzstílusok miatt :(

Stranzsé
2014-07-03, 02:41
Én kiváncsian fogom várni, hogy mi sül ki ebből.
A trailer nekem nagyon tetszett, tök jó, hogy úgy közelítették meg, hogy Lara Croft is egy ember.
Remélem, ez a rész tényleg Rise of the Tomb Raider lesz, és nem okoznak csalódást. Mondjuk egy Samet megint elrabolják dologgal. Szeretném újra tüzesnek, harciasnak látni a kisasszonyt.
A képregények pedig élvezhetetlenek a rajzstílusok miatt :(

Na neee csak azt nee még1 Sam sztori és én kiugrok az ablakon max egyetlen1 jelentet elbírnék viselni vele (visszaemlékezés) és aztán csókolom kezeit ne lássam. Lara Croft eddig is ember volt régi részekben elfojtotta érzelmeit most előhozták belőle ... de hagyjuk már ezt. Ne piszklágassák a jellemét tovább. Rajzstílusok lehet hogy bénák de a sztori még szódával elmegy.

zsolt
2014-08-11, 16:24
A BestBuy (http://www.bestbuy.com/site/rise-of-the-tomb-raider-xbox-one/6940069.p?id=1219243021794&skuId=6940069) és az Amazon (http://www.amazon.com/Rise-Tomb-Raider-Xbox-One/dp/B00KVRNIQU) is hirdeti már a játékot.

Az Amazonnál már kiadási dátum is van:
This item will be released on December 31, 2014.

...bár személy szerint üzletileg öngólnak tartanám, ha ~3 hétre a LCTOO kiadás után új TR jelenne meg.

az Xbox One marketplace-en is fent van (http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Rise-of-the-Tomb-Raider-for-Xbox-One/productID.304688700), igaz egy évvel későbbi dátummal:

Az UK Amazon (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KJGYGZU/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B00KJGYGZU&linkCode=as2&tag=prog-21) oldalán Xbox 360, Xbox One, PS3, PC4, PC változatok vannak kint.

Új mocap technikával készül:

Zanzásítva: az átlagos motion capture technika helyett, ami 90 referenciapontot használ, fluoreszkáló festékkel festik be a színésznőt, így 7000-es nagyságrendű referenciapontot kapnak.

Úgyhogy lesz mimika bőven :D

http://www.therem.org/rise-of-the-tomb-raider-to-be-release-with-insane-levels-of-motion-capture/1215617/
http://www.gamerheadlines.com/2014/08/rise-of-the-tomb-raider-features-significantly-upgraded-character-models/
https://pbs.twimg.com/media/Buc6BT7CQAEEUWo.jpg

Komment az egyik oldalon:
"Oddly beautiful picture, reminds me of the movie Avatar.
Or a cosmic Mona Lisa."

Stranger
2014-08-11, 17:22
"...bár személy szerint üzletileg öngólnak tartanám, ha ~3 hétre a LCTOO kiadás után új TR jelenne meg."
őőő.... nem csak üzletileg, nem hiszem h másfél év alatt képesek lennének összerakni egy értelmes játékot. Eddig 2015 karácsonyi dátumról volt szó (nem tudom h ez most mennyire hivatalos csak visszanéztem a híreket), de szerintem még az is korai.

Érdekes egy technológia az biztos. Kíváncsi vagyok hogy fog kinézni Lara ingame, az animációk már eddig is eléggé élethűek voltak.

namivanmar
2014-08-11, 18:34
lehet, hogy mocap-elnek egy rahedli pontot de a játékok nem kezelnek olyan bonyolult "csontrendszert" még hogy ki is használják szerintem. persze referenciának jó, de kissé felesleges. és majd megint sírnak hogy jajj X milliót el kel adni a játékból, hogy profit legyen. érdekes, hogy ennyi év után egy nem kezdő játékgyártó cég nem tudja átlátni az anyagiakat és ésszerüsíteni.
napersze cinematic résznél még inkább hasznosíthatják, mint gameplay-ben.
Ennek ellenére persze minden technikai újítás jó dolog és szeretem őket.
(még mindig nem láttam semmi játékban az L.A. Noire-hoz fogható életszerű arcmozgás, persze abban a játékban ez nagyon fontos volt. persze amúgy nem a legszebb játék, de ha azt az arcmozgást visszaadná minden játék, szebb, újabb grafikával...)

drlecter
2014-08-11, 21:01
lehet, hogy mocap-elnek egy rahedli pontot de a játékok nem kezelnek olyan bonyolult "csontrendszert" még hogy ki is használják szerintem. persze referenciának jó, de kissé felesleges. és majd megint sírnak hogy jajj X milliót el kel adni a játékból, hogy profit legyen. érdekes, hogy ennyi év után egy nem kezdő játékgyártó cég nem tudja átlátni az anyagiakat és ésszerüsíteni.
napersze cinematic résznél még inkább hasznosíthatják, mint gameplay-ben.
Ennek ellenére persze minden technikai újítás jó dolog és szeretem őket.
(még mindig nem láttam semmi játékban az L.A. Noire-hoz fogható életszerű arcmozgás, persze abban a játékban ez nagyon fontos volt. persze amúgy nem a legszebb játék, de ha azt az arcmozgást visszaadná minden játék, szebb, újabb grafikával...)

Talán elég, ha példaként csak a HP 5.-ik részét hozom fel, nem tudom pontosan mennyit, de nagyon sok száz millió dolláros bevétele volt - mégis kihozták a könyvelést veszteségesre. Az olyan filmek, mint pl. Óriáskrokodil vs Megapiton csak a pénzmosásra születnek. Nagyon okos emberek ülnek ott, pontosan tudják, hogy mit miért csinálnak, és csinálják is!

Stranger
2014-08-11, 21:02
Hát igen, de Lara modellje mindig fontos volt a játék történetében. Az Underworld-nél is rekordott döntöttek a poligonok számával. Az előző részben ott volt a TressFX... Gondolom az új részben is úttörőek szeretnének lenni az ilyen újítások terén.

drlecter
2014-08-11, 21:45
Hát igen, de Lara modellje mindig fontos volt a játék történetében. Az Underworld-nél is rekordott döntöttek a poligonok számával. Az előző részben ott volt a TressFX... Gondolom az új részben is úttörőek szeretnének lenni az ilyen újítások terén.

Nekem ezzel semmi bajom nincs, sőt! Nagyon örülök neki, hogy igyekeznek (tényleg örülök xD) Csak ne nézzenek már hülyének, hogy 1 év kellett ahhoz, hogy nyereséges legyen a játék, holott egy hónap alatt 3,5 milliót adtak el belőle, és nem tudom mennyi időt mondtak, de sokat, hogy áthaladja a 4 milliót.

namivanmar
2014-08-11, 21:48
én sem mondtam hogy hiszek nekik :) az igazi bevételt meg kiadást senki sem tudja csak ők. néhányan. talán. rosszul nem járhatnak mert akkor nem csinálnák.
sajnos nagyon undorító módra váltott manapság a játékipar. megy a hypetrain mindenhol, mindenről, félévvel előre előrendelés valami gamma kiadásra, mikrotranzakciók, ezerféle exkluziv hülye kiadások. (szerintem tisztább lenne ha minden platforma ugyan az lenne a csomag ugyan olyan extrákkal vagy gyüjtöi kiadással.)
valamint megy a sok parasztvakítás, meg hülyének nézés és még mindig bedőlnek az E3-mon látott "xbox gameplaynek" ami a háttérben kitudja miről megy, és úgy járnak mint a watchdogs-al. katasztrófális portok születnek és ez az elnyomott konzol generáció visszafogja a PC-t, meg az egész játékipart is. a Titanfall is folyt a csapból és nekem is tetszett, de pár hónap múlva már semmit nem hallani róla. a battlefield hardline meg megintcsak egy vicc...
túltelített világ lett ez is szerintem :( (akár csak a youtube... az emberi tömegek mindent tönkre tesznek)
elnézést a kicsit OFF-ért

Mitzy
2014-08-12, 12:39
Most,bocsánat,hogy elrontom az eszmecsere hangulatát,de visszatérve régebbi hozzászólásokra,nem lehet,hogy Lara ebben szenved? :

PTSD: "A poszttraumás stressz betegségben szenvedők újra és újra átélik a traumát, gyakran visszatérő gondolatok, traumás álmok gyötrik őket. Jellemző rájuk a pszichés közöny és elkerülés, kerülik a traumával kapcsolatos érzéseket, helyzeteket, helyeket, csökken az általános érdeklődésük, a tanult készségek visszafejlődnek. Emelkedett arousal szintjük miatt jóval ingerlékenyebbek az átlagnál."

namivanmar
2014-08-12, 13:35
hát hogy mennyire lesz "badass" karakter, vagy mennyire kisértik még majd az emlékei az a játék során kiderül. szerintem még csak a készítők tudják. én számítok némi "rémálomképre", de jobban örülnék egy régebbi, nem rinyálós Laranak

drlecter
2014-08-12, 14:55
Inkább nem mondok semmit...

Roli
2014-08-12, 14:57
Mit szóltok?

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1218:xbox-one-exkluziv-lesz-a-rise-of-the-tomb-raider&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13

.................................................. .....
:mad::mad::mad::mad:

Most estem komolyan gondolkodóba, hogy a TR számomra itt ért véget...

Robbie
2014-08-12, 15:00
Ez mi? EZ MIIIIIIIII?
:mad::mad::mad::mad::mad::censored::censored::cens ored:

Matie
2014-08-12, 15:18
Nem hiszem el... a TR számomra itt ér véget. Nem is tudok hirtelen mást mondani, mert csak káromkodni tudnék perpill. :mad:

drlecter
2014-08-12, 15:19
Kicsit gondolkoztam... persze lehet, hogy csak a "TR szeretete" mondatja ezt velem és nem tudom feldolgozni...

1, Xbox Oneról nem olyan nehéz átírni a portot, asszem Rise of the Empire: Rome az egyik ilyen játék neve, most csődközeli állapot van a stúdiónál, hát kitalálták, hogy az eddig xbox one-os exklúzív címüket kiadják pcre... akkor csak nem olyan nehéz átírni, ha nemsokára itt...
2, lehet, hogy ez csak egy ügyes marketing fogás, nem? Majd előadhatják magukat, hogy Ők a janik és szíves-örömest teljesítik a rajongók kérését, volt már ilyen, pl az Ubisoftal is
3, Elvileg jövő év december a hivatalos megjelenési idő, addig még sok dolog történhet...
4, lehet, hogy időközben majd meggondolják magukat, szimplán csak több idő kell a pc-re, mert lehet, hogy elhamarkodottan mondták ki a dátumot? Azért egy ilyen kaliberű játékot összehozni két év alatt...
5, általában, ha kijön egy játék pc-xbox-ps variációra, akkor jelentős százalékát a pc-sek teszik ki, gondoljátok, hogy képesek lennének egy ilyen hatalmas szintű rajongói táborral kitolni?

Roli
2014-08-12, 15:23
^Szerintem meg mindegyik kizárva.

A Sonynak ott az Uncharted, most akkor a Microsoftnak ott lesz a Tomb Raider. Ilyen egyszerű.

Matie
2014-08-12, 15:28
Nincs mögötte logika. Pénz beszél... ennyi az egész.

drlecter
2014-08-12, 15:28
^Szerintem meg mindegyik kizárva.

A Sonynak ott az Uncharted, most akkor a Microsoftnak ott lesz a Tomb Raider. Ilyen egyszerű.

Igen, közben kicsit utánaolvastam... a pénz dominált:(
Hááát, akkor tényleg nem szeretnék többet mondani, mert én is csak káromkodni tudnék...

Stranger
2014-08-12, 15:52
Szerintem nem kérdés, hogy idővel minimum PC-re is megjelenik... de most fontos ezt eljátszani a Microsoft-nak, mert nem megy valami jól az Xbox...

Ichigo Kurosaki
2014-08-12, 15:52
Engem így már nem is igazán érdekel :(

Roli
2014-08-12, 16:00
Ha utólag ki is jönne akármire is, mitől lesz jobb? Addig nem olvashatunk se fórumokat, se oldalakat, de még a Youtubetól is zárkózzunk el, mert addigra már rég agyon lesz spoilerezve a játék?! Köszönöm, ebből nem kérek.

YzaaA
2014-08-12, 16:06
Számomra ez az egész meghalt mostmár. Reménykedtem hogy lesz valami... de ell lett cs*szve

Thak
2014-08-12, 16:07
Ugyanezt eljátszották a Fable-lel. Ez csak pénzről szól.
Kiadták a Fable:The Lost Chapterst 2004-ben, és elég nagy sikere volt (3 millió.) Nosza, megjelent az X-box360 2005-ben, és kihasználva a játék népszerűségét, CSAK konzolra jelentették meg a második részt. Csakhogy ez a kettes rész, az X-box exclusive egy pocsék förmedvény lett (állítólag, mert nincs konzolom, és amúgyis utálom), így aztán ki tudja, hogy emiatt jelentették-e meg a 3. részt újfent PC-re, ahogy eredetileg az első is arra jelent meg.

Azon kívül, hogy vegyék meg a konzolgépeket, semmire nem jó az egész, mert a játékeladások önmagukban nézve nem nőnek meg (az eladási listákra vetett pillantásom alapján - persze lehet, hogy tévedek), ha csak egy platformra veszik meg. Gondolom a rajongók jelentős részének van konzolja és PC-je is, és ha van PC-s verzió, akkor inkább azt vásárolják meg. Mai ultra gamer laptopokkal, amit akárhova könnyen elcipelsz, és akárhol könnyedén tudod tolni a gamet, nem értem, minek erőltetni a konzolos vonalat. Talán pont ezért. Nem egyszer látom, hogy vonaton, buszon a wifin tolják a MMO-kat, és konnektort is találni.

Eltűnhetne már a konzol affrancba (PC-re mindig szükség lesz játékon kívül is, inkább fejlesszenek ki egy szuperjó, széleskörűen bindelhető USB gamepadet, aki azt szereti), és akkor nem lennének ilyen debil húzások, illetve gyengécske átiratok egyik platformról a másikra, mert kinek van erre ideje? Nyilván könnyebb csak egy platformra fejleszteni...

YzaaA
2014-08-12, 16:11
De most mi ebben a haszon? a legtöbb játékos PC-n játszik, nem mindenkinek van pénze egy **** konzolra...
Az eladási szám is sokkal kevesebb lessz csak Xboxra... Szánalmasak.

Thak
2014-08-12, 16:13
Nem feltétlenül, amikre ránéztem, kb ugyanannyi fogyott a csak konzolosból, mint a (konzol+pc)-sből. Nem a játékon kaszálnak, hanem azon, hogy megveszik a konzolgépeket. Továbbgondolva meg, "ha már úgyis van egy ilyen konzolom, akkor veszek még rá játékot". Na ez a haszon.

szerk. pl Fablet nézve (ha már azt emlegettem)
Fable: The Lost Chapters - 3 millió (PC, X-Box, X-Box 360, MAC)
Fable 2 - 3,5 millió (csak X-Box 360)
Fable 3 - 3 millió (Pc, X-Bo x360)

Ezek eléggé hasonló számok, az a félmillás növekedés lehet az is, hogy akkoriban ez a konzol istennek volt beállítva (én csak a trailert láttam, és ámultam rajta, de hát ezért nem vszereztem be konzolt), illetve a kalózverziós PC-sek is megvették.

Ichigo Kurosaki
2014-08-12, 16:14
igazad van de ha ez a TR csak xbox-ra jelenik meg és pc re nem ak sztem az nekünk PC s eknek föleg a rajongóknak nagy veszteség lenne

YzaaA
2014-08-12, 16:16
Gyülölöm, az egész mindenség a pénzröl szól. Hasznot akarnak húzni mindenböl és kib*sznak az emberrel. Arra nem gondolnak hogy ez mekkora veszteség a PC-seknek vagy akár a PS tulajdonosoknak...
Tetves g*cik hogy így fogalmazzak. Mostmár teljes szívemböl kívánom hogy bukjanak ki az iparból

Ichigo Kurosaki
2014-08-12, 16:20
elöre látom h ez a TR ha xbox ra jön ak negyed akkora sikere nem lessz mint a TR 2013-nak

zsolt
2014-08-12, 16:26
Kéne csinálni a TR-es weboldalakkal összefogva egy napos sötétséget.
Plusz PSN-en/Steam-en egy napos bojkottot.

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=206698

Petíció:

https://www.change.org/petitions/square-enix-and-crystal-dynamics-rescind-the-arrangement-to-publish-rise-of-the-tomb-raider-exclusively-on-xbox-one-2

YzaaA
2014-08-12, 16:27
Nem lenne hülyeség.

Ichigo Kurosaki
2014-08-12, 16:30
van benne valami

Robbie
2014-08-12, 16:30
Kéne csinálni a TR-es weboldalakkal összefogva egy napos sötétséget.
Plusz PSN-en/Steam-en egy napos bojkottot.
Vagy a továbbiakban figyelmen kívül hagyjuk a részt.
Vagy offline leszünk.
1 nap az semmi nem elég mély....

Stranger
2014-08-12, 16:32
Kéne csinálni a TR-es weboldalakkal összefogva egy napos sötétséget.
Plusz PSN-en/Steam-en egy napos bojkottot.
Hát nem tudom, lehet hogy ez is csak reklám lenne nekik. Mindenesetre a főbb youtube videókat elkezdhetjük dislike-olni. :clown:

drlecter
2014-08-12, 16:32
http://www.gamestar.hu/gamescom-2014-rise-of-the-tomb-raider-megjelenes-2015-ben-de-csak-egy-platformra.html

Matie
2014-08-12, 16:35
Gamescom bejelentés.

M8XSJ0aEOjs

Robbie
2014-08-12, 16:52
Gamescom bejelentés.

M8XSJ0aEOjs
Na ezt élőben livestreamen nézve sok sok reménnyel, hogy lesz valami új...
Majd kapok egy EXLUSIVE XBOX feliratot felbecsülhetetlen érzés volt.....:mad:

rDAVE
2014-08-12, 17:17
Nagyon kétlem, hogy végleges exkluzivitásról lenne szó. Van az a pénz, amiért meglépték volna, de annyit biztos nem szánt rá a Microsoft. Ahogy nézem elég durván negatív visszhangot váltott ez ki, szóval az Xbox One eddig is karcsú népszerűsége nem sokat javulhatott. :D

Roli
2014-08-12, 17:39
^Csak ennyit tudnék ismételten hozzáfűzni:

Ha utólag ki is jönne akármire is, mitől lesz jobb? Addig nem olvashatunk se fórumokat, se oldalakat, de még a Youtubetól is zárkózzunk el, mert addigra már rég agyon lesz spoilerezve a játék?! Köszönöm, ebből nem kérek.

drlecter
2014-08-12, 17:48
TR eladásai 2013:
PS3 - 2.2 million
X360 - 1.71 million
PS4 - 0.46 million
PC - 0.27 million
XOne - 0.17 million

Öcsí
2014-08-12, 18:04
Ez egyszerűen lesokkolt! Ezt nem tehetik meg! Ezzel akarnak még többet eladni? Szerintem pont az ellenkezőjét fogják elérni, még ha a játék ütős is lesz.
Meg ha már exkluzivitás akkor már inkább PS mint Xbox...Inkább vennék egy PS4-et mint még egy Xboxot.

Mitzy
2014-08-12, 18:34
MI EZ?! EMBEREK,MI EZ A RETTENETES,SOKKOLÓ,BORZALMAS,SZÍVSZORÍTÓAN HÜLYESÉGES ÖTLET??!
Ezt komolyan nem tehetik meg... Most ezzel szerintem sok rajongó kedvét el is vették az egésztől...
Komolyan,a sistergős ménkű vágna bele a "szebbik" felükbe... (Nem biztos,hogy van olyan...)
Nagyon reménykedem,hogy csak marketingfogás,mert ha nem,akkor.................... :mad::mad::mad::mad::mad::mad::angry::censored::ce nsored::smackbum::'(

TBlint
2014-08-12, 18:44
Máshol már leírtam gondolataim ezzel kapcsolatban. Ide is leírom. Nem kis forrongás van most a Crystal-al és Microsoft-al szemben, de teljesen jogosan.
Egy olyan sorozatot semmiznek ki, melynek PC-n mindig is helye volt. Eddig kivétel nélkül minden Tomb Raider játék megjelent PC-re, de ez többé nem lényeges már és a retkes pénz miatt csak X1 konzolra viszik, mert abban látnak jövőt, abban látnak sok pénzt.

Darell Gallagher közleménye:
"Közben a Crystal Dynamics kiadott egy sajtóközleményt, ami egy kicsit olyan, mint motabára a sebtapasz, de hátha valakinek vigaszt nyújt ezekben a nehéz időkben. Darrell Gallagher, a stúdió feje igyekezett megmagyarázni a döntést. Szerinte a játékosok támogatása miatt lett akkora siker a Tomb Raider és ezért nagyon hálás és ahhoz, hogy a folytatás az akciókaland játékok bajnoka lehessen, szükségük van a "Microsoftos barátaikra". Érdekes módon azt írja, hogy "Xbox-exkluzív" lesz a játék, amikor a konferencián a Xbox One-exkluzivitásról volt szó.
Megnyugtatásképpen a vezető közölte, hogy a PlayStationön és PC-n játszó közösséget sem felejtették el, ezért érkezik a Lara Croft and the Temple of Osiris (!!!!), illetve PS4-re továbbra is kapható a Tomb Raider Definitive Edition. Sovány vigasz, de egyelőre sajnos ezzel kell beérnie mindenkinek, akinek nem az Xbox a preferált platformja."

Ez igazából ilyen nesze semmi fogd meg jól marketing bullshit szöveg. Örülök, hogy lesz még Larás játék PC-n, de mindenki a tavalyi évben megjelent nagyszerű reboot folytatását várja!
Pénzügyi szempontból totális bukás az új Tomb Raider exkluzívvá tétele.
Az előző játék 5 (PC, PS3, PS4, Xbox360, XBox One) platformon tudott akkora bevételt produkálni, amekkorával a Square Enix eredetileg számolt.
Ez töredékét nem fogja hozni annak, ráadásul az Uncharted 4 ellen akarják harcba küldeni, ami egyenesen rettentő nagy butaság.

Egyenesen borítékolható a "bukás". Hiába nyomatnak fel mögé jó marketinget, akkor sem lesz annyira népszerű és sikeres, mint az előző rész.

Rohadt jól fizethetett a Microsoft a Crystal-nak, de nem hinném, hogy annyira jó üzlet lehet így cserben hagyni a PC-s és PS4-es tábort.
Sajnos joggal vannak kiakadva a rajongók és a játékosok emiatt a döntés miatt. Én is reménykedem benne, hogy az elkövetkezendő 1,5 évben még megjön a Microsoft és Crystal esze, de ha nem, akkor legrosszabb esetben egyel kevesebb játékra kell majd költenem.
Ha lesz PC és PS4, akkor örülünk, ha nem lesz, akkor meg a Crystal és a Microsoft végképp leírta magát a Tomb Raider rajongók előtt. Bár a Microsoft már jóideje maga alatt vágja a fát...

Bár most még persze, hogy ezt mondják. Érdekes is lenne, ha a bejelentés után 1-2 órával rá is cáfolnának (ebben az EA és Ubi nagy mesterek).
De ugye az E3 és a Gamescom inkább csak parasztvakítás. Amit bejelentenek, arra úgyis rácáfolnak. Amiből gameplayt mutatnak, az úgysem úgy fog kinézni a Retail verzióban. Szóval... Másfél év még van a játék megjelenéséig. Addig még bármit bejelenthetnek. Hiába mondanak most A-t, ebből még simán lehet B verzió is.
Viszont mivel biztosan nem lesz akkora sikere (az exkluzivitás miatt), mint az előző résznek, így borítékolható a bukás és a Crystal leépítése. Van olyan érzésem, hogy 2015 után jó ideig nem fogunk találkozni Larával semmilyen platformon sem.
És még egy rossz hír - avagy az utolsó szög a játék koporsójába:
NEM a Square Enix fogja kiadni a játékot. A Microsoft megvette a jogokat, ők lettek a Rise of the Tomb Raider felelős kiadói.
A Square Enix-nél már csak a Lara Croft and the Temple of Osiris játék jogai vannak.

Rohadt nagy haverság lehet a Microsoft-tal, csak kérdéses, hogy megéri emiatt cserbenhagyni egy ekkora játékostábort? Úgy tűnik igen... Ezek után csak remélni merem, hogy befürdik a Microsoft és a Crystal is a 2015-ös Tomb Raider játékkal.

drlecter
2014-08-12, 18:58
http://www.gamestar.hu/rise-of-the-tomb-raider-az-exkluzivitas-es-ami-mogotte-van.html

???

Mitzy
2014-08-12, 19:17
Jézusanyám! :(
Most már nem tudom,hogyan és mit gondoljak...
A linkelt oldal szerkesztői pedig ügyelhetnének a fogalmazásra is: folyamatosan megy a hiszti az oldalakon? Ja,mert a rajongóknak rosszul esik,hogy csak így ide-oda rángathatnak egy nagy múltú(mert az)játékot.
Eddig minden Tomb Raider kijött PC-re,nem? Akkor most ez miért ne??

LaraTheSurvivor22
2014-08-12, 19:21
Elég érdekes port kavartak maguk után.......

Ez ugye elvileg egy folytatás?
Én ezidáig még nem hallottam olyanról (de nem vagyok egy hatalmas játékos, lehet csak nem tudok róla), hogy akármilyen játéknak a folytatását áthelyezik csak, és kizárólag egyetlen platformra...... Ha érdekel a 2013-as játék folytatása, vegyél XO-t? Vagy mi??
Emögött a dolog mögött tuti van más is. Talán a cikknek igaza van:

A Microsoft megpróbál javítani a rémes eladásokon, és egy időre megvásárolja a játékot (egy teljesen megtévesztő kampánnyal), hogy megszaporodjanak az eladások.

Az elég gáz lenne, ha egy olyan játék folytatását, ami előzőleg minden más platformra megjelent, most csak XO tulajdonosok számára teszik elérhetővé....
Ha mégis így van, az nem egy szimplán rossz marketinges döntés lenne tőlük, hanem a rajongók komplett arcul köpése.......

Elképesztő, hogy az elmúlt évek során mit műveltek a Tomb Raiderrel.... teljesen átformálták, most meg elérhetetlenné tennék a többség számára?
Nem hiszem el, hogy ennyire idióták!

Mitzy
2014-08-12, 19:23
Elég érdekes port kavartak maguk után.......
Egészen pontosan gyanúsan bűzlő port... Megtévesztés? Ajjajj,Microsoft,Microsoft,hol a fegyver ebben?
Arcul köpése? Ja,pontosan,plusz még savval leöntése is,mert körülbelül azzal ért fel egyeseknek mikor megtudták. :S

Stranger
2014-08-12, 19:28
Elég érdekes port kavartak maguk után.......

Én ezidáig még nem hallottam olyanról (de nem vagyok egy hatalmas játékos, lehet csak nem tudok róla), hogy akármilyen játéknak a folytatását áthelyezik csak, és kizárólag egyetlen platformra...... Ha érdekel a 2013-as játék folytatása, vegyél XO-t? Vagy mi??

A Gears of War és Halo 1. része is megjelent PC-re. Utána már csak konzolokon folytatták. Igen, mind2 Xbox-os cím. :angry: :D
Persze 10 rész után még semmiből sem lett exkluzív cím...

namivanmar
2014-08-12, 19:29
nem gondoltátok hogy még visszasírjátok az Underworld-öt is, mi? :)
szerintem még kár temetni mindent, majd ha megjelent a játék...

Mitzy
2014-08-12, 19:31
Persze 10 rész után még semmiből sem lett exkluzív cím...
Azt meg milyen lóugrásnak gondolnák ők,hogy: Hűhű,most mi olyat csinálunk mint még senki soha,10 év után exklúzív lesz. Ja,de azt senki nem mondta nektek,hogy ezzel tönkrecs*szitek a rajongók várakozását és örömét? :O
Namivanmar! Igaz ne temessünk,bár(figyelem OFF-Topic) szerintem jó volt az-az Underworld is. :D

LaraTheSurvivor22
2014-08-12, 19:50
Ráadásul mindenhol olyanokat írogatnak a lelkes XO-os trollok, hogy "egyesek nem tudják elfogadni, hogy nem az ő kis dédelgetett konzoljukra jön ki egy játék"

Hát baromira nem erről van szó!
Arról van szó, hogy egy olyan címet, ami eddig mindenre megjelent, most a kapzsi, és elkeseredett Microsoft ki akar sajátítani.....
Rátették a karmaikat egy nagy múltú játékra, remélve hogy ezzel többet fognak vásárolni a konzoljukból, amit már erőszakosan rá akarnak tukmálni a játékosokra.....

Meg mi ez a duma??

"A régi játékosoknak ott a PS4-es def. edition, meg a hamarosan megjelenő Lara Croft and the Temple of Osiris (ami ugye Xboxra is szintén megjelent/megjelenik)"

Komolyan ezzel a szöveggel akarják lenyugtatni a felháborodott játékosokat?

Lara a hiénák karmai közé került.......

Mitzy
2014-08-12, 19:54
Rosszabbak,mint a hiénák,szerintem legalább is... :angry:
Ezzel,igen ezzel a szöveggel,bizonyosan.
A lelkes kis XO trollokat meg azzal kéne jól leamortizálni,hogy bezárjuk őket egy feldühödött Tomb Raider rajongókkal teli ketrecbe... :atomvillanááás:

zsolt
2014-08-12, 19:57
Már az Underworldnél is befeküdtek a Microsoftnak.

TBlintnak igaza volt: konzolgyártó fegyverévé silányult egy közel 20 éves sorozat.

Nekem mindenféle exkluzivitástól hányingerem van.
A kiadók háborújának a játékostársadalom az egyedüli vesztese.
Soha, egy konzolt se fogok megvenni csak egy exkluzív játék miatt. És - habár nekem xbox-om van itthon - eszembe se jutna új xboxra cserélni, ha új konzolt vennék.

LaraTheSurvivor22
2014-08-12, 19:58
Nem baj, számomra most már 100% lett, amit eddig is sejtettem......

A rajongok sosem voltak, és lesznek igazán fontosak a számukra..... pénz beszél, kutya ugat.... hát jah! mi vagyunk a kutyák....

zsolt
2014-08-12, 20:00
"A régi játékosoknak ott a PS4-es def. edition, meg a hamarosan megjelenő Lara Croft and the Temple of Osiris (ami ugye Xboxra is szintén megjelent/megjelenik)"Gallaghernek fontolgatttam hogy a hivatalos tumblr-es oldalra kipostolom a saját szavait, miszerint a LC sorozat NEM TOMB RAIDER.

Ugyanaz lesz, mint anno a 2 Underworld-ös DLC-nél: megnézem a walkie-t youtube-on.

Mitzy
2014-08-12, 20:00
Vagy a helyzetnek megfelelően,a Microsoft és az XO trollok szemszögéből: Pénz beszél,rajongó k*ssol... :angry:
Zsoltot idézvén: megnézem a walkie-t youtube-on.
Egyetértek,teljesen. Ez lesz valószínűleg.

zsolt
2014-08-12, 20:04
Téma: Általános Rise of Xbox társalgó

Michele
2014-08-12, 20:06
Azt hittem, ezúttal nehéz lesz kinyírni az érdeklődésemet. Tévedtem. :p

Mitzy
2014-08-12, 20:06
Jaj,ez ütött... XD Még ilyen helyzetben is...