PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános Rise of the Tomb Raider társalgó



oldal : 1 2 3 [4]

MRF1RE
2016-01-30, 09:19
Szia OBig!

Persze benne vagyok. Meg tudom csinálni, hogy részekre bontom, ma átdolgozom ezt a felvételt, külön választom a havas tájat és a sivatagot és jobban beleveszem a történetet is. Bár mindent élesben nem tudok majd fordítani alatta, de összefoglalom, miről esett szó, az átvezetők alatt és végén. Örülök, hogy ily módon szorosabban hozzájárulhatok a közösség által készített tartalmak bővítéséhez. :) Nemsokára jelentkezem.

sgtGiggsy
2016-01-30, 17:33
Szia OBig!

Persze benne vagyok. Meg tudom csinálni, hogy részekre bontom, ma átdolgozom ezt a felvételt, külön választom a havas tájat és a sivatagot és jobban beleveszem a történetet is. Bár mindent élesben nem tudok majd fordítani alatta, de összefoglalom, miről esett szó, az átvezetők alatt és végén. Örülök, hogy ily módon szorosabban hozzájárulhatok a közösség által készített tartalmak bővítéséhez. :) Nemsokára jelentkezem.

Szia :)
Ha gondolod, nyugodtan használd fel a lefordított feliratokat a videóidhoz. A linken elméletben minden átvezető videóhoz és beszélgetéshez megtalálod a fordítást (egyelőre erősen work in progress jellegű, de lehet, hogy a segítségedre lesz), kronológikus sorrendben bontva:

TBlint
2016-01-30, 17:39
Szerinted mennyire jó ötlet közkinccsé tenni ezt, amikor a sötét oldal, illetve egy másik csoport is fordítja a játékot? Nem igazán hiányzik szerintem nekünk, hogy ezt is lenyúlják (mivel publikus topikba tetted), aztán a saját fordításukba tegyék be, úgy, hogy az itteniek nem is tudnak róla.
Majd játszanak vele magyarul a YT arcok akkor, amikor elkészülünk a fordítással. Persze jó ötlet ez, de azok után, amiken az elmúlt évben keresztül ment ez az oldal, nem kellene "segítséget adni a másik oldalnak". Nem bántásból írtam, csak a véleményemnek akartam hangot adni. :)
A fordítás nagyon jónak tűnik, ügyes vagy!

sgtGiggsy
2016-01-30, 18:23
Szerinted mennyire jó ötlet közkinccsé tenni ezt, amikor a sötét oldal, illetve egy másik csoport is fordítja a játékot? Nem igazán hiányzik szerintem nekünk, hogy ezt is lenyúlják (mivel publikus topikba tetted), aztán a saját fordításukba tegyék be, úgy, hogy az itteniek nem is tudnak róla.
Majd játszanak vele magyarul a YT arcok akkor, amikor elkészülünk a fordítással. Persze jó ötlet ez, de azok után, amiken az elmúlt évben keresztül ment ez az oldal, nem kellene "segítséget adni a másik oldalnak". Nem bántásból írtam, csak a véleményemnek akartam hangot adni. :)
A fordítás nagyon jónak tűnik, ügyes vagy!

Oké, igaz. A link törölve :)

imikike
2016-01-30, 18:56
Sziasztok,most léptem én is be ,bár régebben az első egy két résszel játszottam.Igaz a 2013-al mindig halsztva lett,időhiány miatt,de nem baj mert így legalább megkaptam eredetibe a Rise mellé.Így mire végzek a 2013-al talán meglesz vagy legalább közelebb lesz az új fordítása is.

MRF1RE
2016-01-30, 19:05
Szia sgtGiggsy!

Nagyon köszi a gesztust, hozzám még eljutott, de én is épp akartam mondani, hogy ne tedd közzé a munkád, főleg, ha volt valami állítólagos szerencsétlen incidens a múltban. Épp meg szerettelek volna keresni privátban, mikor láttam, hogy írtál. Ha esetleg meggondoltad magad, és mégsem szeretnéd, hogy felhasználjam, akkor mindenképp jelezd, de szó szerint biztos nem használnám fel, max átfutnám az egyes részeket, hogy jobban képbe kerüljek. Én is dolgoztam fordításokon, rengeteg munkám van a starcitizen.hu-ban, ahol cikkeket fordítottam az ottani közösségnek, gyakorlatilag mára már én kezelem az ottani honlapunkat és a fórumot, ezért mindenképp megbecsülöm az ilyen jellegű munkákat.

Na, de nemrég készítettem el az első pályát a végigjátszási formának megfelelően (legalábbis remélem), és próbáltam felolvasni élesben mindent, de így is utólag kellett korrigálnom rajta, és itt-ott valószínűsítettem. Amennyiben megfelelőnek tartjátok, akkor én köszönöm, ha közzéteszitek a végigjátszások között: https://youtu.be/zxZB2nux32o

sgtGiggsy
2016-01-30, 20:08
Ami engem illet, nyugodtan használd fel :)

MrTuuist3r
2016-01-31, 11:11
Sziasztok!
A magyarításról van valami infó hogyan halad? Százalékjelző valami? Elsősorban TBTPumpa-t kérdezném vagy a csapat többi tagját akik ebben kompetensek. Köszönöm!

TBlint
2016-02-01, 09:11
Szia!

Egyelőre csak XBox 360-as fordításról beszélhetünk és az jól áll. Valószínűleg március/április környékén már elérhető lehet az alapjáték fordítása. A PC-s verzió fordítása még kérdéses.

MRF1RE
2016-02-01, 12:33
Készítettem egy unboxing videót a gyűjtői kiadásról. Próbáltam minél részletesebben bemutatni, elsősorban gyűjtői szemmel: https://youtu.be/B39MOqgcEyE Sorry a felvétel minőségéért, tudom, hogy gyatra. :(

Matie
2016-02-01, 14:21
Megjött :jumper:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/160129/ROTTR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/160129/ROTTR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

és tényleg adtak hozzá mindent amit ígértek + még egy karkötőt is kaptam. :)

Grat, jó játékot hozzá! :D


Sziasztok,most léptem én is be ,bár régebben az első egy két résszel játszottam.Igaz a 2013-al mindig halsztva lett,időhiány miatt,de nem baj mert így legalább megkaptam eredetibe a Rise mellé.Így mire végzek a 2013-al talán meglesz vagy legalább közelebb lesz az új fordítása is.

Szia, üdv a fórumon! :wave: Jó szórakozást az új részekhez, majd írd meg, hogy tetszettek :)


Na, de nemrég készítettem el az első pályát a végigjátszási formának megfelelően (legalábbis remélem), és próbáltam felolvasni élesben mindent, de így is utólag kellett korrigálnom rajta, és itt-ott valószínűsítettem. Amennyiben megfelelőnek tartjátok, akkor én köszönöm, ha közzéteszitek a végigjátszások között: https://youtu.be/zxZB2nux32o

Szia, nagyon szépen köszönjük a munkád, ki is tettük az első pálya végigjátszásához (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1428&Itemid=13). :)

Nagyon jó lett a gyűjtői kiadás unboxing videója is, sajnos a hivatalos videóban nem mutatták be ilyen részletesen, így érdekelt, mennyire éri meg az a 40 ezer, amit elkérnek érte. Arra számítottam, hogy Lara naplójában lesznek feljegyzések is, úgy több értelme lenne az egésznek, és értékesebb is lenne, kár érte. A szobor szeme... az nekem is szemet szúrt, sajnos nem jó helyen van, tényleg kicsit érdekesen néz ki közelről.

A nyakláncnál az ott tényleg egy cipőfűző. :D Ha jól emlékszem, talán a játékban megemlítik, hogy a nyaklánc volt Lara első felfedezése, amit egy ásatáson talált, és Roth odaadta neki a cipőfűzőjét, hogy a nyakában viselhesse. :)

drlecter
2016-02-01, 15:14
Végre sikerült megoldani a crash problémát - ki kell kapcsolni az exkluzív teljes képernyőt. Utánanéztem, elviekben arra jó, hogy a videókártya és a többi erőforrásod teljes mértékben a játékra megy, így jobb teljesítmény érhető el. Ez így is volt, néhány fps-t nyertem is vele. Csakhogy ezáltal teljesen instabillá vált az egész rendszer a háttérben futó alap programok miatt. Egyáltalán nem ér annyit az a 4-5 fps szerintem.
A játék meg kezd egyre jobb lenni :) Sok kisebb-nagyobb változás történt az előző részhez képest, majd ha sikeresen végigjátszottam, akkor beszámolok róla.

MRF1RE
2016-02-01, 16:11
A nyakláncnál az ott tényleg egy cipőfűző. :D Ha jól emlékszem, talán a játékban megemlítik, hogy a nyaklánc volt Lara első felfedezése, amit egy ásatáson talált, és Roth odaadta neki a cipőfűzőjét, hogy a nyakában viselhesse. :)

Na, ez némi megkönnyebbülést jelent, mert azt hittem ilyen pofátlanul tetézik a lehúzását a vásárlóknak, hogy berendeltek egy rakat cipőfűzőt, hogy jó lesz az nekünk a nyaklánchoz. Sajnos ez nem menti meg a kiadást. A hivatalos videóban láttam, hogy a notesz valószínűleg üres, és már ott sem tűnt minőségi munkának a nyaklánc, de a szobor sem emeli a csomag értékét, így ez egy lehúzós kiadás volt tőlük szerintem. Amit a legjobban sajnálok, a gagyi üreges talpa szobornak, nagyon ócska hatást kelt :(

Duduska
2016-02-01, 18:18
Készítettem egy unboxing videót a gyűjtői kiadásról. Próbáltam minél részletesebben bemutatni, elsősorban gyűjtői szemmel: https://youtu.be/B39MOqgcEyE Sorry a felvétel minőségéért, tudom, hogy gyatra. :(

Szia.
Köszi a videókat.
Szerintem nem olyan rosszak ezek a videók. ;)
Videós TV-s szakmát tanulsz ?

MRF1RE
2016-02-01, 18:20
Szia.
Köszi a videókat.
Szerintem nem olyan rosszak ezek a videók. ;)
Videós TV-s szakmát tanulsz ?

Nem, de ezt bóknak veszem :)

MrTuuist3r
2016-02-02, 14:25
Szia!

Egyelőre csak XBox 360-as fordításról beszélhetünk és az jól áll. Valószínűleg március/április környékén már elérhető lehet az alapjáték fordítása. A PC-s verzió fordítása még kérdéses.

Nagy kár:(, akkor esetleg nyárra valaki csak hozzáigazítja a magyarítást a PC verzióhoz, addigra tuti végigjátszom, már így is 20% fölött vagyok, bár próbálok minden pályát 100% csinálni, azt is lassan, alaposan. :clown:

laci92
2016-02-02, 14:37
Szerencsére egy kedves ismerősöm megosztotta velem a játékot, köszi :)
Még nem fejeztem be, nagyon messze vagyok a végétől, de eddig tetszik a játék, nem rossz. Tartalom van benne bőven, úgyhogy van mit csinálni. Lara most a legszebb és szerencsére kevesebb vérengzés került bele.
Baba Yaga viszont nagy csalódás, ami jó volt benne, azt kb. mind lelőtték a trailerében :(

Stranzsé
2016-02-03, 02:28
Sziasztok! Véleményekre van szükségem mert ez dönti el hogy megvegyem-e a TR-t. Mennyi az ultra low gépigény ill. laptop igény? :-) Kösziii

Az én ''masinám'' :
AMD A8-6410 APU with AMD Radeon R5 Graphics 2.00GHz
8GB RAM de vmiért csak 6.95GB használható belőle...
Windows 8.1 64bit op. rendszer

Van a metal gear solid phantom pain game nemrég jött ki hasonló grafija van a TR-hez és elfut 25-30fps-sel low-on pedig eléggé kételkedtem mivel integrált karim van.... bár félek hogy a TR nem fog menni túl szép hogy menjen ... légyszi mondjátok hogy tévedek :(

OBig
2016-02-03, 18:49
No a gyengébb géppel rendelkezőknek. Nálam az alábbi gépen is megy, igaz néha 10-15 FPS-el, és csak úgy, hogy gép indítás után egy más programot sem kapcsolok be. Néha így is kilép a játék. És néha bizony a textúrák is borzalmasak, de megy. Úgyhogy kinek-kinek az igénye szerint vegyen gépet.

Ez egy 10 éves gép, 2013-ban került bele a videókártya, és tavayl az Osiris miatt a 4gb ram. A többi eredeti még. A végigjátszást is ezzel írom meg, pedig többször végig kell mennem a pályákon. :)

Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
Videókártya: AMD Radeon HD 6570
4 gb DDR2-es Ram

Stranzsé
2016-02-03, 19:53
No a gyengébb géppel rendelkezőknek. Nálam az alábbi gépen is megy, igaz néha 10-15 FPS-el, és csak úgy, hogy gép indítás után egy más programot sem kapcsolok be. Néha így is kilép a játék. És néha bizony a textúrák is borzalmasak, de megy. Úgyhogy kinek-kinek az igénye szerint vegyen gépet.

Ez egy 10 éves gép, 2013-ban került bele a videókártya, és tavayl az Osiris miatt a 4gb ram. A többi eredeti még. A végigjátszást is ezzel írom meg, pedig többször végig kell mennem a pályákon. :)

Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
Videókártya: AMD Radeon HD 6570
4 gb DDR2-es Ram

Akkor mennie kell nálam is!! :) De hogyhogy kilép néha? Ez már rossz hír..... egy screenshoot-ot felraknál hogy kb hogy néz ki a játék nálad? :)

OBig
2016-02-03, 20:03
Na ilyen, ha jól megy. :)

http://treditor.hu/kepek/risekep01.jpg

Stranzsé
2016-02-03, 22:00
Na ilyen, ha jól megy. :)

http://treditor.hu/kepek/risekep01.jpg

Remek ez nálam simán belefér még :) ettől láttam rosszabbat is :D

Stranzsé
2016-02-04, 19:17
Nahát egész szépen fut :) khm a lowest settingsen OBig a tiéd sokkal szebb :D .

De nem mondom hogy élvezhető nem a hardware hibájából hanem mert soha eddigi életemben nem haltam meg egyik Tomb Raiderben sem ilyen sokszor. Adventurer-ben játszom kivételesen mert először szeretném kiismerni ezt a részt is utána jöhet a többi.
Sok esetben már az első tíz percnél feltűnt hogy nem vettem észre mikor kezdődik egy videós rész vagy mikor van vége utána garantált halál.....a zene pedig ahogy igazodott a veszély erősségéhez folyamatos hidegrázást és libabőrt okozott, az agyam eldobtam amikor Jonah lógatott a kötélen és himbálnom kellett magam hogy elkapjam a csáklyával a falat merthogy Jonah meddig bir tartani. A kezem izzadt az egéren a zene pedig csak fokozta a helyzetet, nem beszélve a főmenü vagy töltőképernyő alatti zenéről (ami elég sokáig tölt nálam) valami hátborzongató vagy nemtudom de borzongok tőle. Ilyen hatást még egyik játék sem váltott ki belőlem de lehet azért mert fejhallgatóval vittem. Mellesleg a hegymászós himbi-limbiknél, zuhanásoknál tökre olyan volt mintha én lettem volna ott....

Nemtudom de nekem ez a rész valahogy ijesztő jórészt a zene miatt mert sötét már inkább thriller szerű Oké kilehet kapcsolni de akkor meg környezeti zajok teszik olyanná például a Szíriai pályán a romoknál közel sincs az a csodás érzés mint pl az undiban thailandi pályán....És ami ezt a rossz érzést még fokozza Lara félig véres arca...ruhája és hiába megyek a vízbe nem mossa le pedig úszkálok búvárkodok tíz percet akár de úgy jövök ki mint aki vérfürdőzött, a 2013-asba sem volt különb csak itt Lara úgy fest mint egy élő ember ott pedig mint egy game karakter művérrel...
Bezzeg a hó megtapad és lejön...

A fára mászás dolog tök jó húzás tőlük és hogy támadni is lehet fentről viszont az már sok hogy minden második fa mászható...

Célzás....végre nem könnyű olyannyira hogy sorba mellésorozok kivétel az íjj esetében

Irányítás....a halál garantált ha action van és menekülni kell valahonnan, legalább 5x megkell halni és újból kezdeni

Végre van nehézség, és hiába van help beacon akkor sem volt mindig egyértelmű merre menjek vagy mit hagytam ki.... Az első táborig jutottam, valahogy valamiért de pszichológiailag rosszul hat rám ez a TR igen mert a zenéje, a háttérhangok stb. de van benne vmi AoD beütés is annál is hasonlóan éreztem és féltem :o pedig nem volt benne semmi olyan csak a nephilim :p

Ami tetszik hogy Lara végre él, most a legszebb és visszajött a titokzatos hűvössége :hug: csak a hangja nem lesz sohatöbbé az undis laráé :(

OBig
2016-02-04, 21:37
Az Adventurer módnak van egy igen nagy előnye. Ha harcolsz, és meghalsz, visszatöltéskor azok már nem jönnek, akiket kinyírtál. :)
Majd belejössz.
A fák meg? Hát melyik fa nem mászható? :)

OBig
2016-02-05, 07:06
Gyenge gépen úgy lehet valamit javítani, hogy semmi, de semmi program ne fusson mellette.
És ami fontos, minden beállítás alapra állítva, a Pure Hair-ról sem megfeledkezve. Úgy eldöcög. :)

ismeretlenismerős
2016-02-05, 08:51
Sziasztok!

Elgondolkodtam kicsit.

Ugyebár, egy mezei Rise of the Tomb Raider 16.000 Ft. , DLC-k nélkül.

Egy season pass 8600 Ft. Ami tartalmaz 3 öltözéket, Baba Yaga -t és az Endurance módot.
Miért van ez? Ennek nem fordítva kellene lennie?
Vagy van valami különbség a kettő játék között?

(euróról számoltam át, lehet tévedek egy kicsit.)

TBlint
2016-02-05, 11:33
Kint az első javítás a PC-s verzióhoz!
[02-05-2016] PC Patch notes for patch 1.0.610.1
We have just released the first PC patch for Rise of the Tomb Raider, build 1.0.610.1. This patch focusses on critical issues users ran into immediately following release, as well as minor updates based on user feedback which we could get in quickly.

This patch will be applied by Steam or Windows automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client or manually look for updates in the Windows Store.

Startup issues (Steam Only):
Fixed C++ runtime error showing up on startup preventing some users from running the game.
Provided work-around for issue where the VC++ redist would not properly get installed, stopping the game from starting at all.
Solved problem where the game would crash on startup when tools like Bins Taskbar organizer or Spacedesk are installed.
Updated options screen with among other things:
Independent mouse sensitivity control for aim and regular navigation.
Mouse and Gamepad X axis inversion
Option to disable keyboard button prompts.
Option to disable mouse smoothing (very light mouse smoothing is present otherwise)

Other fixes included in this patch:
A variety of fixes and improvements to UI including map, basecamps, and Remnant Resistance mode.
New graphics option 'Specular Reflection Quality' to enhance resolution and reduce aliasing of specular reflections, at some performance cost.
New graphics option to disable film-grain independently from 'Screen Effects'.
Improved HBAO+ quality, including better occlusion for distant objects.
Improved NVIDIA SLI performance. (Steam only)
Fixed SLI glitches during water/snow effects. (Steam only)
Resolution Modifier option that allows you to use a lower rendering resolution independent from window size when running in windowed mode.
Performance optimization for situations where Razer Chroma features are enabled. (Steam Only)
Improvements to Razer Chroma effects. (Steam Only)
Fixed an issue that could rarely lead to an error on machines with 16 hardware threads or more.
Fixed mouse cursor not always being hidden when using gamepad.
Fixed major stuttering in Endurance mode.
Fixes for Endurance leaderboards.
Fixed Remnant Resistance missions occasionally not starting.
Fixed rendering glitches on some objects on NVIDIA 6x0 and 7x0 hardware. Some issue do still happen and we are working with NVIDIA to resolve those in future patches or drivers.
Warning messages for users turning textures to Very High or enabling SSAA to indicate high-end hardware is required.
A variety of other smaller optimizations, bug-fixes, and tweaks.

While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we have made a Beta available on Steam, Build 604.2, that can be used to switch back to the previous version.

We will keep monitoring for feedback and will release further patches as it seems required. We always welcome your feedback!

TBlint
2016-02-05, 11:34
Nem a Steam-es árat kellene nézni. Dobozos változatban csak 12 000 Ft a játék (és ez is ugyanúgy Steam-es).
Illetve a Season Pass még tovább fog bővülni ebben a hónapban néhány új ruhával és egy új játékmóddal. És Season Pass-ból is van olcsóbb alternatíva, nem kell egyszerre a legdrágábbal számolni.

Matie
2016-02-05, 11:50
@ismeretlenismerős: Szia! A Season Pass önmagában nem tartalmazza az alapjátékot, csak a DLC-ket. A Deluxe Edition az a kiadás, ami a játékot és a Season Pass-t is tartalmazza, az Steamen kb. 24,000 Ft. (Ha erre gondoltál. -- De valóban vannak olcsóbb alternatívák.) Mondjuk az elég durva, hogy a Season Pass annyiba kerül, mint amennyi a TR2013 volt megjelenéskor a boltokban.

@Stranzsé: az átvezetőket tényleg nagyon szépen megcsinálták, sokszor még nyomtam a gombot, és csak később jöttem rá, hogy már nem én irányítom Larát (bár véleményem szerint ezekből lehetne kicsit kevesebb, nem nagyon szeretem, ha feleslegesen kiveszik a kezemből az irányítást, valahogy kizökkent a játékból).


Végre van nehézség, és hiába van help beacon akkor sem volt mindig egyértelmű merre menjek vagy mit hagytam ki....

Ez tetszik benne nekem is :) Végre kicsit összetettebbek a pályák, és bár a fő történetnél nem nagyon lehet elveszni, egy-egy jól eldugott felvehető cuccal azért meg lehet ám szenvedni még akkor is, ha a térképen bejelölöd a lelőhelyét.

---

Látszik egyébként, hogy nagyon igyekeznek ezt kiegyensúlyozni, és élvezhetővé tenni a játékot azok számára, akik csak végigrohannának a történeten, és azoknak, akik a felfedezés örömét keresik benne. És ez sikerült is. Elnéztem, ahogy más játszott vele, a TR2013 nem nyűgözte le, csak végigment a történeten és ennyi (Q gomb sűrű nyomogatásával), nem érdekli a milliónyi felszedhető tárgy és háttérsztori, csak a történet. A Rise-ban ugyanígy haladt, de sokkal jobban bejött neki a játék, és lelkesen vitte végig, mondván, hogy már végre nem olyan unalmas. Alig több, mint 10 óra alatt végig is ment az egészen.

Én viszont szeretek mindent begyűjteni, felfedezni, és bár a kihívások néhol már idegesítettek, én is ugyanúgy örömömet leltem a játékban, mert volt bőven felfedeznivaló. A challenge tombokat imádtam, bár sajnos nem azért, mert nagyon törnöm kellett a fejem a megoldásukon. De egy fokkal nehezebbek voltak, mint az előző játékban, de emellett sokkal szebbek, különlegesebbek is voltak, saját történettel. Egyetlen hátulütője volt a dolognak, hogy a végén automatikusan feloldódott egy-egy új képesség, amit a hátam közepére se kívántam.

Pirosan világító csapdák? Mi ez a borzalom?:smackbum: Be se kell kapcsolni a Survival Instinctet, és automatikusan világít. Nem egyszer vette el a meglepetés varázsát.

http://i.imgur.com/QP7ZG1l.jpg

Lara motivációjára visszatérve: már világos, az egyik cutscene-ben is egyértelműen elmondják, persze pont annál a résznél nem figyeltem az első végigjátszásom során. Szóval nem szóltam. :)

Ezt a részt sokkal jobban élveztem az előzőnél, minden szempontból rengeteget fejlődött a játék, kevesebb a harc, több felfedezés és különleges helyszín került bele, már legalább elmondható, hogy van némi köze a sírrabláshoz is. (Az viszont vicces, hogy ősi kriptákban modern fegyverdarabok vannak elrejtve :D) A grafika meg mediumon is gyönyörű, az Xbox One még a mediumhoz képest is nudli itt-ott.

Lara szintén gyönyörű. Az előző részben nem volt a szívem csücske, de most egészen megkedveltem, meg is lepődtem.

A Baba Yaga DLC-ben viszont csalódtam. Persze a legérdekesebb részét vágták bele a trailerbe, ezen kívül nem sok minden volt benne. Egy része elég olcsó megoldásnak tűnt (menj vissz a egy korábbi helyszínre és gyűjtögess), nem is lett volna vele bajom, ha kicsit több egyedi tartalmat adott volna a játékhoz a DLC. A vége legalább izgalmas volt, a Steam nézőkkel együtt próbáltuk megoldani a lehetetlent, már kezdtem nagyon hülyén érezni magam, mikor valaki megmondta, mit kellene csinálni, és akkor jöttem rá, hogy bugos, és azért nem tudok továbbjutni. A checkpoint újratöltése után már működött. Szép volt, jó volt, de elkapkodták, pedig az elején olyan jól indult.


Szerk.: hopp, néztem is, hogy mi ez a 150 megás frissítés, nagyon örülök, hogy kijavították a térképet és az Endurance módot :thumb: Ki is próbálom mindjárt :)

TBlint
2016-02-09, 10:03
Új rucik:
https://pbs.twimg.com/media/CauJOYnUEAElpCO.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CaJ2jdpVAAAWDM9.jpg:large

Nagyban (https://www.flickr.com/photos/tombraiderofficialflickr/sets/72157661430292439)

Deniii
2016-02-09, 17:57
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megvettem a játékot, telepítettem, patch is megvan. Mikor ráklikkelek hogy Play fekete kép jön elő és kis idő után kiírja hogy a működése leállt. Tud nekem valaki segíteni??

Előre is köszönöm.

TBlint
2016-02-09, 18:10
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megvettem a játékot, telepítettem, patch is megvan. Mikor ráklikkelek hogy Play fekete kép jön elő és kis idő után kiírja hogy a működése leállt. Tud nekem valaki segíteni??

Előre is köszönöm.

Szia!
A számítógéped főbb jellemzőit (processzor, memória, videokártya, operációs rendszer) le tudnád írni? Illetve a hibaüzenetről tudnál képet mutatni?

OBig
2016-02-09, 18:58
Mivel gyenge a gépem, ilyent nálam is csinál sokszor. Főleg a tábortüzeknél. Nekem a Play után sokáig töltődik, meg kell várnom. Néha pár perc. De amikor már a pályát ölti be, az 3-4 perc is. :)

TBlint
2016-02-09, 19:50
Wilderness Survivor Pack már elérhető! (http://steamcommunity.com/games/391220/announcements/detail/866184317327580053)

Stranzsé
2016-02-11, 11:47
Fölös pénzkidobás volt az egész game :angry: élvezhetetlen (nem technikailag) , unalmas olyan mint a 2013-as némi újítással az egész látványra megy.... :mad: Nem tetszik. Nem tudom elhinni nektek hogy hogy tetszik?
Nem is TR már...egyáltalán köze nincs hozzá. Nem érzem azt az érzést amit a TR8 és elődei játszásánál. Inkább csinálnának valami TRAOD remake-t mint ezt a nem is tudom én mit próbálnak erőltetni most TR név alatt..

Bocsi kiakadtam....szörnyen hiányzik a régi TR ... (TR8 és elődei a TR1-ig)

És aztán nehogy azt mondjátok hogy játszam ki őket újra.....mert semmit nem változtat az érzésemen, ugyanúgy kielégületlen maradok :( mert b***ak egy igazi Tomb Raider-t csinálni mert minden megszokottat kivettek már a játékból folyton ez a cseszett változtatgatás

drlecter
2016-02-11, 12:59
Fölös pénzkidobás volt az egész game :angry: élvezhetetlen (nem technikailag) , unalmas olyan mint a 2013-as némi újítással az egész látványra megy.... :mad: Nem tetszik. Nem tudom elhinni nektek hogy hogy tetszik?
Nem is TR már...egyáltalán köze nincs hozzá. Nem érzem azt az érzést amit a TR8 és elődei játszásánál. Inkább csinálnának valami TRAOD remake-t mint ezt a nem is tudom én mit próbálnak erőltetni most TR név alatt..

Bocsi kiakadtam....szörnyen hiányzik a régi TR ... (TR8 és elődei a TR1-ig)

És aztán nehogy azt mondjátok hogy játszam ki őket újra.....mert semmit nem változtat az érzésemen, ugyanúgy kielégületlen maradok :( mert b***ak egy igazi Tomb Raider-t csinálni mert minden megszokottat kivettek már a játékból folyton ez a cseszett változtatgatás

Megértem, hogy mit érzel, de sajnos tudomásul kell venni, hogy olyan, mint "régi TR", már nem lesz. Egyszerűen mások a trendek, mások az elvárások. Meg tudnák csinálni, ha akarnák, nem arról van szó. Sokkal inkább arról, hogy a játékfejlesztés nem egy olcsó mulatság. Így ha a célközönség a "régi motorosok" lettek volna, akkor még ennyit se adtak volna el belőle. Az előző résznél is igen erőteljes volt, hogy a casual réteget megcélozták. A játék nekem egy kellemesebb csalódás volt, szerintem egyáltalán nem volt élvezhetetlen. De majd hamarosan írok róla bővebben is.

OBig
2016-02-11, 15:44
És aztán nehogy azt mondjátok hogy játszam ki őket újra.....

Nemmondom. :)
De azt mondom, játssz akkor a szerkesztett pályákkal. Remek kalandok sorakoznak abból is.
Nekem egyébként tetszik a Rise, százszor jobb mint a TR2013. De kidnek mi. :)

Duduska
2016-02-11, 17:19
Sziasztok.

Én nem voltam hajlandó megválni a gépemtől, így csak videón néztem végig, ill most Mephizto gépén próbálgattam.
Az én véleményem az, hogy messze jobb ez a kiadás mint a 2013-as.

Ahogyan többen is mondják, az én legnagyobb bánatomra is, nem lesz már klasszikus Tomb Raider.
Viszont a 2015-ös igyekezett filozófiájában egy kicsit közelíteni az ős TR-hez.
A mai kor elvárásai között, nagyon is jól összehozták.

Én is inkább a szerkesztett pályákkal játszom jobbára, s szerintem csodás dolgokat hoztak ki belőle.
A TR NG-s motor félelmetes dolgokat tud az alap TR motorhoz képest, s szerencsére a BTB pályákat is erre írják már.

Sajnos ez van.

ismeretlenismerős
2016-02-11, 18:44
...Viszont a 2015-ös igyekezett filozófiájában egy kicsit közelíteni az ős TR-hez.

Erre a legjobb példa a Baba Yaga végén levő főnökharc.


... Meg tudnák csinálni, ha akarnák...
Lara Croft GO

----

Egyébként érdekes a dolog. Mert azt látom, hogy Larát elkezdték átalakítani (attitűdben, legalábbis) egyfajta CORE érás Larává. ( AoD, igen rád gondolok!)
De az út, ahogyan ezt elérik, nem a legjobb. Túl sokszor káromkodik...ez pedig na...nem a legjobb, Lara karakterét nézve.
Példa:
Az egyik bejátszásban, ahol Ana felkéri Larát, hogy csatlakozzon a Trinityhez, ott igazán jól illett a káromkodás.

Ana: Is it a no?
Lara: It's a no f.cking way!

Ha a játékban nem lenne több, akkor ki lehetne mondani, Lara megacélosodott és csak bizonyos szituáiókban nem tudja visszafogni magát. Így viszont...


...még mindig a Samet kergető " I must to understand" lány maradt.
Magáról a játékról annyit, hogy vannak jó pillanatai, de okkal hívják TR 2.0 -nak
Magam részéről nem panaszkodom, de nem is imádom. Furcsa, de az előző rész jobban tetszett, nem a hentelés miatt.

Abban az egyben reménykedem, hogy a harmadik részben már végre nem lesz "gyűjts össze minden sz.rt, hogy jobb legyen az arzenálod" hülyeség, hanem végre felkészülve pisztollyal,íjjal fog odamenni.
(a skilleket egyébiránt, kedveltem, vannak benne egész ötletesek is.)

Ami a legnagyobb bajom a játékkal:
-mintha az előző rész, nem is történt volna meg.
- nincs dupla pisztoly.
Ez pedig két oldalról is jól jöhetett volna. Egyrészt fanservice, másrészt: "Lara azt a két pisztolyt hordja magával minden kalandjára, amit Roth a halála előtt adott neki". Ez pedig egy elég erős pontja lehetne Lara karakterének.
(úgy mint a hátizsák, a Core Larának)

Stranzsé
2016-02-11, 22:35
Ami a legnagyobb bajom a játékkal:
-mintha az előző rész, nem is történt volna meg.
- nincs dupla pisztoly.
Ez pedig két oldalról is jól jöhetett volna. Egyrészt fanservice, másrészt: "Lara azt a két pisztolyt hordja magával minden kalandjára, amit Roth a halála előtt adott neki". Ez pedig egy elég erős pontja lehetne Lara karakterének.
(úgy mint a hátizsák, a Core Larának)

Kihagytad hogy nincsenek akrobatikus mozdulatok és jah igen a hátizsák! De amúgymeg ki az a marha a mai világban aki íjjal és nyilakkal megy sírokat vagy titkokat feltárni......adják már vissza a duplapisztojt!!!!
Az ''I must understand''-et meg az ''I can do that''-ot kilehetne hajintani az ablakon és betenni helyette ''(sure I can do that) because I'm Lara Croft with double pistols on my side and am going to kick your ass lol ''

Komolyan nem lenne egy rossz szavam se meg szerintem sokaknak akik titkon nem szólalnak fel

TBlint
2016-02-12, 14:05
Patch 2 megérkezett:
We have just released the second PC patch for Rise of the Tomb Raider, build 1.0.616.4. This patch addresses a number of requests and bugs we have seen coming up in customer support as well as on the forums.

This patch will be applied by Steam automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client. If you are using the game on the Window Store, the update will be available in a few days, and will automatically download as it becomes available. We will update this thread when the Windows Store version is live.
• Fixed Map sometimes not showing or showing the wrong region.

• Fixed ALT-TAB in combination with Exclusive Fullscreen occasionally hanging the game or entire system. (Steam Only)

• Fixed graphics glitches on NPC clothing on NVIDIA 6x0 and 7x0 hardware.

• Fixed rare crashes with a "DX11 Internal Heap" error.

• Added separate mouse sensitivity control for X and Y axis, allowing users to equalize sensitivity.

• Added option to reduce in-game camera shake, for users that prefer this.

• Added audio-cue for finding secrets in the relic viewer.

• Fixed game changing system screen saver settings for some users. (Steam Only)

• Added additional error handling and messaging in case the GPU driver is crashing or unresponsive.

• Various performance improvements for GPU-bound situations. CPU bound scenarios are not impacted.

• A variety of other smaller optimizations, bug-fixes, and tweaks.
While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we made a Beta available on Steam, Build 610.1, that can be used to switch back to the previous version.

We will keep monitoring for feedback and will release further patches as it seems required. We always welcome your feedback!

Mephizto12
2016-02-13, 09:46
Való igaz, hogy sokan vissza sírják a régi TR feelinget. Köztük én is. De meg kell hagyni , nálam most Rise nagyon beütött. Egyszerűen hihetetlen. Imádom nah :D A 2013 at kenterbe veri. Az hogy 20 év után modern köntösbe meglátom a Ciszternát, ott nekem az állam leesett. A medveharcról nem is beszélve.

OBig
2016-02-13, 18:33
Medveharc, Ugyan már! :)
Bemész a barlangjába, belelősz kettőt, kirohansz, el amerről jöttél. A medve visszamegy falatozni. Megint bemész, megint belelősz kettőt...... ezt megcsinálod párszor, és kampeca. :)
És majd minden nagyobb harcnál van ilyen könnyíthető lehetőség. Persze ez egyáltalán nem baj. Aki akar küzd, aki nem, alattomos. :)

TBlint
2016-02-14, 11:14
A reboot szerint Lara ma ünnepli 24. születésnapját! Éppen a fele a régi Lara korának (48 év).

OBig
2016-02-14, 20:06
Úgy látszik a felezőt választotta, a közönség, vagy a telefonos segítség helyett. :)

Matie
2016-02-14, 20:12
Fölös pénzkidobás volt az egész game :angry: élvezhetetlen (nem technikailag) , unalmas olyan mint a 2013-as némi újítással az egész látványra megy.... :mad: Nem tetszik. Nem tudom elhinni nektek hogy hogy tetszik?
Nem is TR már...egyáltalán köze nincs hozzá. Nem érzem azt az érzést amit a TR8 és elődei játszásánál. Inkább csinálnának valami TRAOD remake-t mint ezt a nem is tudom én mit próbálnak erőltetni most TR név alatt..

Engem most sikerült elvarázsolnia. :) A gyönyörű látvány mellett újra éreztem a felfedezés örömét, a challenge tombok különösen tetszettek (de lehetnének nehezebbek vagy összetettebbek...), végre kevesebb volt a harc is, számomra ez jóval közelebb volt egy rendes TR kalandhoz, mint a TR2013. Közel sem tökéletes, de sokkal jobb, mint amire számítottam. Bár teljesen megértem, miért mondod ezt, jó pár dolgon változtattak az előző részhez képest, bizonyos dolgokban azonban még mindig nem történt előrelépés.


Abban az egyben reménykedem, hogy a harmadik részben már végre nem lesz "gyűjts össze minden sz.rt, hogy jobb legyen az arzenálod" hülyeség, hanem végre felkészülve pisztollyal,íjjal fog odamenni.

Nagyon remélem én is, hogy ezt nem játsszák el harmadszorra is, már kezd unalmas lenni.

Igazából az előző rész alapelemeit egy az egyben átemelték, és új köntösben tüntették fel. Most még működött, mert a legtöbb dolgon rengeteget javítottak az észrevételek és visszajelzések alapján, most még el tudok menni mellettük, de ha a következő rész is pont ilyen lesz, és semmi jelentős újdonságot nem mutat be több téren is, akkor az már szörnyen unalmassá fog válni. Ne legyen így.

TBlint
2016-02-14, 20:19
Elképesztő milyen képeket tudnak készíteni a játékról az ügyesebbek!
http://www.kephost.com/images/2016/02/14/lara.png

TBlint
2016-02-16, 21:08
Shadowrunner Outfit:
https://pbs.twimg.com/media/CbXEgaqUEAARYAK.jpg:large

Nagy méretben (https://www.flickr.com/photos/tombraiderofficialflickr/sets/72157661430292439)

TBlint
2016-02-22, 21:10
Commando Outfit:
https://pbs.twimg.com/media/Cb1_1IHUcAAv1QV.jpg:large

Sanca
2016-02-22, 21:39
Üdvözlök Mindenki!
Először is köszönöm hogy tag lehetek.Sajnos az új játék még nincs meg a 2013ast mostanság vittem végig xbox 360on.Inkább most még csak nézem a riseről a videókat olvasgatom a teszteket.Ami feltünt hogy mind a leírásokban és videókban 24-25 szakaszra van osztva a kaland.Itt a végigjátszásban 15 szakasz van.Ez a pc-s verzióban ennyi vagy xboxon is 15?Vagy csak az én gigyelmemet kerülte el valami?

Üdv:
Sanca

OBig
2016-02-22, 21:46
Ugyanaz xboxon, és PC-n is. Nem tudom más hogy csinálta, de gondolom különvették a sírokat. abból pedig 9 van. En beleírtam a pályákba, ahol megtalálhatóak. 15+9=24
Ha egyel többször mentek el a geotermikus völgybe akkor már meg is van a különbség. :) 24+1=25 :)

Sanca
2016-02-22, 21:57
Köszi a választ.Hamarosan megszerzem és neki lendülök.
Üdv:
Sanca :)

Stranzsé
2016-02-25, 11:28
Hali, lehet hülye kérdés még ilyen korán, de valami hír morzsa esetleges következő TR játékról? :D

Aki úgy gondolja szívesen megosztom steam-men a jelenlegi részt.

drlecter
2016-02-25, 12:13
Hali, lehet hülye kérdés még ilyen korán, de valami hír morzsa esetleges következő TR játékról? :D

Aki úgy gondolja szívesen megosztom steam-men a jelenlegi részt.

Szia!

Nem hülye kérdés, néha már ennyire hamar szokták csepegtetni a kis infokat, pl. SW8. Én nem hallottam róla még semmit.
Amúgy a Rise egy dokomentumában, illetve az egyik utolsó cutscenenél van 1-2 lehetséges utalás a következő részre. :)

Stranzsé
2016-02-26, 16:21
Jó de az kevés! :D

ismeretlenismerős
2016-02-27, 12:55
^
Ha lesz is valami TR-el kapcsolatos hír, az szerintem a huszadik évfordulóval lesz kapcsolatos.

Másrészt, amíg a PS4 verzió nem jelenik meg - ez év végén- nem hiszem, hogy bármit megeresztenének, ha lesz folytatás.

BobaFett
2016-02-27, 17:39
sziasztok !

Magyarítás fog készülni ehez a részhez ? Nem tudom hogy egyáltalán van-e erre lehetőség a denuvo miatt. 1x már végigtoltam 100%-ra de másodszor jó lenne magyarul :)

TBlint
2016-02-27, 21:28
sziasztok !

Magyarítás fog készülni ehez a részhez ? Nem tudom hogy egyáltalán van-e erre lehetőség a denuvo miatt. 1x már végigtoltam 100%-ra de másodszor jó lenne magyarul :)

Lesz, de csak a DLC-k és a komolyabb tartalmú patchek megjelenése után, valamikor az idén.

TBlint
2016-02-29, 21:25
Nightshade Outfit:
https://pbs.twimg.com/media/CcZ7dbHUAAAYoAk.jpg:large

OBig
2016-02-29, 21:29
Erről a "Köbaltás ember" jut eszembe:)

Matie
2016-03-04, 23:36
Másrészt, amíg a PS4 verzió nem jelenik meg - ez év végén- nem hiszem, hogy bármit megeresztenének, ha lesz folytatás.

Így van, sanszos, hogy a PS4-es megjelenésig nem jön semmi érdemi info.

Eddig összesen kb. ennyit (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1415:keszuelben-a-koevetkez-tomb-raider-jatek&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13)lehet róla tudni. Addig a képregényekkel kell beérnünk, amik összekötik a Rise-t és az új részt :)

ismeretlenismerős
2016-03-07, 12:46
Hozzájutottam a játékhoz, nem csak kipróbálás erejéig. (magyarul akkor és addig nyúzhatom, ameddig jólesik)

Tudom, hogy miket írtam ide korábban - még az előző nickem alatt - azt kell hogy mondjam, csalódtam. Kellemesen is.
Ami tényleg szúrja a szemem, hogy néhány helyszínről ordít a hasonlóság a Yamatai-on lévő romokhoz.
Nagyon szépen optimalizált - Low grafikán is eldobtam az agyam. ( A játék képes lenne magasabb beállítással futni, de 4 gb rammal, csak megölném a gépemet)

A játékmenetről... egy az egyben az előző rész, HA folyamatosan követed a történetet és csak a legszükségesebbeket gyűjtöd be, veszed meg stb.
Lévén régi motoros vagyok én is, így sokszor megálltam nézelődi - VADÁSZNI, ami tényleg vadászatnak érződött és értelme is van - de a legviccesebb, hogy el is tévedtem, még a játék legelején, mire elővettem a térképet, és rájöttem, hogy csak körbe- körbe rohangáltam egy nagyobb facsoport körül. Azaz tényleg benne van a felfedezés öröme.
Annak pedig nagyon-nagyon örülök, hogy nem mindig vagyok kényszerítve arra, hogy lövöldözzek. Simán el lehet osonni mellettük, vagy Hitman módjára leszedni őket egyesével. (én az utóbbit részesítem előnyben) Még sorolhatnám, tényleg jó lett a játék, nekem kezd átjönni az érzés, hogy mivé válik Lara. (na persze minden dokumentum, emlék és egyebet amit összeszedek elolvasok, sok érdekes dolgot mond)

Egy példa:
Van néhány felvétel a pszichológusnál. Lara mondja, hogy Sam kórházban van, és Sam egyszerűen nem akarja őt látni. (majdnem elsírja magát hangon)

Más apróságok:
-Jobb lenne a történet, ha nem két "fő gonosz" lenne. Konstantin egymaga elég erős karakter nem kell oda egy Natla 3.0 (Nekem Ana stílusa és megjelenése Natlát idézi, épp csak nincs olyan hangja)
-Egy-két helyen erőltetettnek érzem a dolgokat.
-Medve.

Mephizto12
2016-03-08, 19:02
AZért a Path of Deathless pályán a forgónál hiányolom az f5 öt gombot:D Nah viccet félretéve, én még mindig nyúzom és imádom. Folyamatosan fast travelbe rohangáltam vissza teljesíteni az extrákat. Mert a sírok is olyan élményt meg látványt nyújtanak, hogy az állam leesik sokszor :D

TBlint
2016-03-17, 20:23
Sajnálattal tapasztalom, hogy a Remnant Resistance DLC csomag (Spirit Weaver öltözettel) (http://mikesvymbersky.com/wp-content/uploads/2015/12/trx_cutscene_SpiritWeaver.jpg) nem vásárolható meg PC-s verzió esetében (a Season Pass sem tartalmazza). :(

Nagy-felbontású kép róla (http://www.kephost.com/images/2016/03/17/xsbGeVT.jpg)

OBig
2016-03-17, 21:08
Azt nemtom milyen ruhával, de nekem a könyvtáramban van ez Bálint.

TBlint
2016-03-17, 21:08
Előrendelői DLC volt, azóta nem érhető el külön formában.

OBig
2016-03-17, 21:14
A Babanyanyán kívül odaadhatom mindet, ha lehet.

TBlint
2016-03-17, 21:18
A Babanyanyán kívül odaadhatom mindet, ha lehet.

A fájlokat le tudom tölteni, szóval az nem lenne gond, csak ugye Steam-en hitelesítve is kell, hogy legyen (azaz az accountodon kell lennie a DLC-nek), máskülönben nem megy a dolog.
De azért köszi! :)

OBig
2016-03-17, 21:22
Kár, mert én meg nem tamagotchi-zok Larával. :):jumper:

Mephizto12
2016-03-20, 13:22
KIvégeztem :D Elsőre 72% ra. De ennek bizony újra neki kell ülnöm. Imádtam minden percét. Ki is pörgetem 100% ra az tuti.

Mephizto12
2016-03-20, 16:34
Amúgy a Baba Yaga- nak van külön dobozos kiadása? Vagy csak steamről lehet beszerezni? Hülye kérdés volt, bocs még ki se adták.....:confused:

TBlint
2016-03-20, 16:53
Amúgy a Baba Yaga- nak van külön dobozos kiadása? Vagy csak steamről lehet beszerezni? Hülye kérdés volt, bocs még ki se adták.....:confused:

De, már kiadták 2 hónapja. Azonban nincs belőle dobozos kiadás, kizárólag digitális úton szerezhető be. Valószínűleg az év végén (a huszadik évforduló alkalmából) megjelenő Rise of the Tomb Raider (Definitive Edition) majd tartalmazni fogja (PS4-re már eleve ez a verzió érkezik) és az dobozos is lesz. Persze a többi DLC-t is tartalmazni fogja majd.

Mephizto12
2016-03-20, 17:07
De pc re is?

TBlint
2016-03-20, 18:11
És XBox One-ra is. Biztos lehetsz benne, hogy a Square Enix és Crystal Dynamics nem hagy ki ismét egy ekkora (lehúzást) lehetőséget! :)

Dominik
2016-03-21, 22:09
Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy a kovetkezo tomb raider lesz az utolsó?(záróepizód). Mert szerintem még elég sok mindenre ki lehetne térni a múltal kapcsolatban, utána pedig visszamenni a jelenbe, ahol újra Natla ellen szállhatna harcba.(tudom, hogy elvileg Natla meghalt, de azt a not semmi se pusztítja el).

OBig
2016-03-22, 06:06
Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy a kovetkezo tomb raider lesz az utolsó?
Szerintem semennyi. Amíg üzlet, amíg pénzt látnak benne, folytatni fogják, függetlenül attól, ki halt meg, és ki nem. :)

TBlint
2016-03-22, 20:00
Jövő héten teljessé válik a Season Pass tartalma, ezek után több DLC már nem érkezik a játékhoz. (http://tombraider.tumblr.com/post/141486097190/cold-darkness-awakened-coming-march-29-following)

Fél év múlva pont jöhet a PS4-es verzió és a Complete/Definitive Edition a 20. születésnapra!

OBig
2016-03-23, 04:28
Na erre a Cold Darkness Awakens DLC-re kíváncsi vagyok. Egyelőre úgy tűnik, ide is begyűrűzött a gollam. De nem baj, lesz ebben is "drágaszágom" :)

laci92
2016-03-26, 19:29
Végre sikerült nemrég befejezni a játékot és azt kell mondjam nagyon elégedett voltam vele összességében. A grafika az valami eszméletlenre sikeredett, nagyon részletes, nagyon élethű és nagyon gyönyörű :) A hangulat egész jó volt, és a skillfa is termetesebb lett az elődhöz képest. Lara karaktere elkezdett nálam pozitív irányba fejlődni, végre nem vinnyogott annyit :D A többi karakter annyira nem volt nagy szám szerintem, láttunk már korábban is olyanokat. A zene nekem nem nyerte el a tetszésemet, sokkal jobbak voltak a régebbi részekhez íródott trackek. A történetet nem véleményezem, mert kb úgy rossz, ahogy van, sőt továbbmegyek, egy nagy Indiana Jones koppintás az egész. Ellenben imádtam a területeket felfedezni, nemcsak azért mert csodaszép tájakon járhattam, hanem mert sokkal több mindent lehetett keresgélni. Adta az igazi Tomb Raider feelinget. Baba Yagát már korábban írtam, hogy nagy csalódás, volt benne azért 1-2 jó ötlet, de ennyiben ki is merült az egész, kár érte. Ellenben az Endurance mód... na az egy igen jól sikerült játékmód lett, egyszerre veszélyes és élvezetes, nagy pacsi jár érte :) Ordítóan nagy bugom nekem nem volt, apróbbak meg úgyis mindig vannak, azok elkerülhetetlenek.
Összességében azt mondom, hogy bár vannak hibái a játéknak, mégis mindenképpen megéri megvenni és végigjátszani, nem lesz csalódás! :)

kistaki112
2016-04-02, 16:32
Sziasztok! Azt hallottam (persze nem konkrétum még) hogy lesz Croft Manor DLC. Ez tényleg igaz? :eek: Vagy még ti sem tudtok erről konkrétumot? :eek: A válaszokat előre is köszönöm. :larahi:

Joe
2016-04-02, 19:29
Sziasztok! Van valami hír a magyarra fordítással kapcsolatban? Itt nem találtam külön téma fület erről. Ha rossz helyen kérdezem kérnék egy linket. Megvettem a játékot mert azt olvastam, hogy lesz magyar fordítás hozzá. Remélem nem kell csalódnom.:)

kistaki112
2016-04-02, 20:16
Szia, úgy tudom a fordítás folyamatban van (vagyis ha jól informáltam le, mert ennyi szöveget lefordítani szerintem nem egyszerű :p ).
Amúgy ha be szeretnél be tekinteni a fordításba kaphatsz egy kis ízelítőt, amit a TRS.hu a YouTube csatornájára töltött fel :) : https://youtu.be/p74hzaCQjgE

drlecter
2016-04-02, 20:47
Sziasztok! Van valami hír a magyarra fordítással kapcsolatban? Itt nem találtam külön téma fület erről. Ha rossz helyen kérdezem kérnék egy linket. Megvettem a játékot mert azt olvastam, hogy lesz magyar fordítás hozzá. Remélem nem kell csalódnom.:)

Szia! :)

Igen, lesz hozzá magyarítás. Pontos dátumot nem tudunk még mondani, de remélhetőleg a nem túl távoli jövőben. Kis türelmet kérnénk még, mert nagyon nagy szövegmennyiséggel van dolgunk és minőségi munkát szeretnénk kiadni a kezeink közül.
http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1460:rise-keszuelben-a-magyaritas&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13

Joe
2016-04-02, 21:49
Köszönöm a válaszokat. Valahova nem tudnátok kitenni a főoldalra egy százalékjelzőt. Csak egy körülbelüli számra gondolok tudom, hogy pontosan nem lehet megmondani. Arra viszont nagyon jó lenne, hogy nyomon lehessen követni a haladást.

drlecter
2016-04-02, 22:47
Köszönöm a válaszokat. Valahova nem tudnátok kitenni a főoldalra egy százalékjelzőt. Csak egy körülbelüli számra gondolok tudom, hogy pontosan nem lehet megmondani. Arra viszont nagyon jó lenne, hogy nyomon lehessen követni a haladást.

Igazság szerint nem hiszem, hogy lenne belőle valami, mert sok plusz munka és azt inkább a fordításba ölnénk. De azt elmondhatom, hogy nem állunk rosszul, sőt!

drlecter
2016-04-02, 23:11
Sziasztok! Azt hallottam (persze nem konkrétum még) hogy lesz Croft Manor DLC. Ez tényleg igaz? :eek: Vagy még ti sem tudtok erről konkrétumot? :eek: A válaszokat előre is köszönöm. :larahi:

De, hivatalossá vált :) Sok konkrétum még nincs róla, de amiket megtudtunk, azokat itt elolvashatod: http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1471:uj-dlc-joehet-a-risehoz&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13
Én várom, kíváncsi vagyok...

kistaki112
2016-04-02, 23:32
Hát erre én is nagyon :) A TRA óta nem volt Croft Manor már ha jól tudom.. :| Gondolom a történeti szemszögből hasonlóság lesz a régbbiekből, de több újat fognak bele tenni szerintem :D

ismeretlenismerős
2016-04-03, 11:07
Hát akkor a TRU-ban a robbanás hol volt? :D


Ha tényleg lesz ebből a DLC-ből valami, annak én is örülök. Főleg, ha megtudjuk, hogyan kapta meg a birtokot...(akik olvasták a képregényeket, értik miről beszélek)

kistaki112
2016-04-03, 11:13
Hát igaz de önmagában külön "részt" nem kapott sajnos (mármint úgy mint mondjuk a TRL-ben) :[

Hát igen..

knorfiu
2016-04-07, 08:04
Sziasztok.Xbox one-ra lesz forditás?

OBig
2016-04-07, 21:05
Sajnos csak xbox360-ra, és PC-re készült el. xbox one-ra csak akkor lehetne, ha hivatalosan bekerülne a játékba. De megpróbáljuk majd azt is, csak idő.

Matie
2016-04-08, 17:17
Köszönöm a válaszokat. Valahova nem tudnátok kitenni a főoldalra egy százalékjelzőt. Csak egy körülbelüli számra gondolok tudom, hogy pontosan nem lehet megmondani. Arra viszont nagyon jó lenne, hogy nyomon lehessen követni a haladást.

Sok haszna már nem igazán lenne, mivel gyakorlatilag minden szöveg le van fordítva. :) Már csak a hibajavítás maradt hátra, amivel remélhetőleg hamarosan végzünk.

Joe
2016-04-09, 19:58
Sok haszna már nem igazán lenne, mivel gyakorlatilag minden szöveg le van fordítva. :) Már csak a hibajavítás maradt hátra, amivel remélhetőleg hamarosan végzünk.

Ezt örömmel hallom. Én már nagyon várom a fordítást. A játék nulla km esen felinstallálva várakozik a fordításra.:)

knorfiu
2016-04-22, 06:40
Sajnos csak xbox360-ra, és PC-re készült el. xbox one-ra csak akkor lehetne, ha hivatalosan bekerülne a játékba. De megpróbáljuk majd azt is, csak idő.

Akkor lehet,hogy elhamarkodtam az xbox one vásárlást?

OBig
2016-04-22, 07:19
Akkor lehet,hogy elhamarkodtam az xbox one vásárlást?

Vagy mint én, elkéstél az angoltanulással. :)

Nosi
2016-04-27, 16:57
Sziasztok!

Hogy lehet a multit elindítani? Tudom láma kérdés. de nem találom :(.

Matie
2016-04-27, 17:07
Szia! :)

A Rise of the Tomb Raiderhez sajnos nincs multiplayer, helyette extra játékmódok (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1408) vannak az Expeditions menüben. Csak a TR2013-hoz készült többjátékos mód kétes fogadtatással, ezért az új részből kivágták. :(

Joe
2016-04-29, 22:52
Az volna a kérdésem, hogy ez a HAMAROSAN lesz magyar fordítás nagyságrendileg mit takar? Napok, hetek, hónapok?

Joe
2016-05-01, 10:46
Úgy tűnik túl nehezet kérdeztem, mert nagy a csönd.:)

TBlint
2016-05-01, 13:03
Úgy tűnik túl nehezet kérdeztem, mert nagy a csönd.:)

Nem, csak mindenki a tesztelésre és nem a fórumra koncentrál. :)
Viszont, hogy a kérdésedre válaszoljak... ha eredeti Steam-es verzióval rendelkezel, akkor rövidesen magyarul játszhatsz (napokon/órákon belül).
Ha Windows Store verzióval rendelkezel, akkor kimaradsz a mókából (köszönd a Microsoft döntésének). X360 esetén pedig tovább kell várnod.

Mutatok belőle egy képet, hogy érezd a törődést:
https://pbs.twimg.com/media/ChUUYDtWYAAYDR6.jpg:large

Joe
2016-05-02, 19:19
Működik a fordítás nagyon király. Nagyon köszönöm.

drlecter
2016-05-02, 20:20
Működik a fordítás nagyon király. Nagyon köszönöm.

Örülünk neki! :) Jó játékot kívánunk!

Dr Whitman
2016-05-04, 22:47
Harmadszorra játszom és egész új élményt nyújt magyarul. Angolul sem okozott problémát de nem igazán vitt rá a lélek hogy végigbogarásszam a dokumentumokat, de most mindent elolvasok és bizony sokat hozzátesznek a játékhoz. Ez pont az a játék amin nem érdemes végigrohanni, sokszor megállok és csak gyönyörködök a tájban vagy olvasgatok, végül is Lara elsősorban felfedező és tudós.

Matie
2016-05-08, 20:05
Én is pont ezzel érveltem, amikor valaki megjegyezte, hogy minek magyarítani. :) Mint a TR2013-ban, a dokumentumok és egyéb leírások itt is rengeteg pluszt adnak a történethez, de még ezen kívül is sok utalás és szójáték van benne, ami így jobban átjön.

drlecter
2016-05-08, 21:27
Csatlakozom az előttem szólókhoz, még ha valaki olyan perfekt, hogy anyanyelvi szinten beszél angolul, akkor is magyarul fogja a legjobban élvezni a kalandot. Arról nem beszélve, hogy a mi nyelvünk sok dologban sokkal kifejezőbb, mint az angol, rengeteg apró finomságot találhatunk benne.
Fordítói szempontból, akár a TR2013-at, akár a Rise-t nézzük, már csak a dokumentumokat megéri kutatni és elolvasni, mindkét játékban vannak érdekes, izgalmas, de olykor szomorú történetek. Sokat hozzáadnak a játékokhoz.

drlecter
2016-05-24, 23:43
Megosztanám a véleményemet a Reboot legújabb részéről. Elöljáróban annyit mondanék, hogy nagyon sok helyen olvastam, hogy a játék unalmas. Van egy nagyon régi gamer "vita", miszerint "Mi vagyunk a játékért, vagy a játék van értünk?". Ebbe nem mennék bele, fölösleges is lenne, én a legtöbb esetben mindig is úgy voltam/vagyok vele, hogy azt nézem, én mennyit tehetek a játékért, így az teljes mértékben ki tud nyílni, és (jó esetben) magába szippantani. Nos, aki viszont a másik oldalt erősíti, és úgy játszott a Rise-zal, annak biztosan nem is volt olyan élmény, mint amilyen lehetett volna. Elvégre Kincskereső Kisködmönként funkcionálunk, erről szól a játék, erről szól a "Tomb Raider". Igenis venni kell a fáradtságot és bejárni minél több zegzugot. Azért mondom ezt, mert a játék számomra egy kellemes csalódás lett, bevallom sokkal rosszabbra számítottam. A világot nem váltja meg, de bőven játszható. Kezdjük is az elején.

Trailerek+microsoft: de jó volt látni az első trailert, amit még az E3-on mutattak be, mindenki izgalomba jött. Emlékszem, sok ismerősöm egyszerre használta avatárnak Lara kapucnis képét, én meg néztem, hogy akkor most ki kicsoda. :) Azután jöttek a trailerek és az egyre több info, melyek egy része kecsegtető volt, de a trailerek nagyon gyengére sikerültek. A legmélyebb pont a lopakodós demó volt nálam, olyan buta AI-t még nem láttam. :( Majd a vége felé megkaptuk ezt: B8pCQgYSQ2w. Na ez egyedül tetszett! (Illetve a Baba Yaga előzetese volt még jó, de nagyon ügyesen sikerült 1 percben megmutatni kb az összes jó dolgot, így azt be se linkelem, mert ha valaki nem látta, akkor jobb ha nem nézi meg.) Viszont az a bizonyos Fekete Nap a nagy bejelentéssel... soha nem fogom elfelejteni, sem pedig megbocsátani a Squre Enixnek ezért. Nagyon mélyre kerültek ezzel nálam, pedig nagyon kedveltem őket, mint kiadó. Nem akarok nagyon belemenni, se pedig firtatni, de máig nem értem. Igaz a mondás: "Van az a pénz." Ilyet megtenni egy olyan szintű franchisezal, mint a TR, ilyet megtenni egy olyan játékkal, melynek közel 20! éve a mai napig aktív rajongói bázisa van. Nem sok játék mondhatja ezt el magáról. Olyan - urambocsá' - bolond pedig nem voltam, és nem is leszek, hogy csak egy játék miatt vegyek konzolt. Úgyhogy szépen elérték nálam, hogy sokáig ne érdekeljen a játék.

Történet: egyértelműen ez a leggyengébb része az egésznek, nagyon kiszámítható és klisés. Az összes fordulatot előre tudtam. Kár érte, mert a lehetőség adott volt, szerintem sokkal többet és jobbat kihozhattak volna belőle. A Próféta és a népének a storyját amúgy egész korrektül megoldották, nem mondom hogy annyira érdekfeszítő volt, de voltak benne érdekes dolgok és voltaképpen elmondhatjuk, hogy megvolt benne az "akár így is lehetett volna" érzés. A legnagyobb szívfájdalmam, hogy kvázi semmilyen misztikum nem volt benne. Most lehetne azt mondani, hogy újítás, meg így-úgy-amúgy, de egyrészt ez tényleg alap dolog lenne, de amúgy meg az alaptéma miatt indokolt lett volna. Emlékszem milyen jó volt az előző részben az elhagyatottság érzése a szigeten, szabályosan érezni lehetett a gonosz erő munkálkodását, izgalmas volt. Erre fel itt meg erős jóindulattal két vagy három olyan jelenet volt, ami egy kicsi reményt adott - végül meg semmi nem lett az egészből. A vége se tetszett, ugyanaz volt, mint az előző részben, azaz: másszunk fel nagyon magasra, közben csata meg minden, utána meg gyorsan likvidáljuk a főbosst. Nagyon sokat kapott érte Rhianna. Anno nagyon sokat hangoztatták, hogy immáron a kezdetektől fogva a tagja volt a csapatnak Rhianna, így sokkal jobban fog tudni segíteni a történet megírásában stb. Mentségére legyen mondva, hogy állítólag ő nagyon sok mindent ellenzett és másképp akart volna, csak hát valami miatt mégsem volt döntő a szava. Viszont meg kell még említenem valamit: A stáblista közbeni jelenet, na az érdekes volt, az egy kicsit megmentette nekem a végét. Nem tudom mi az igazság, és azt sem, hogy végül ki döntött ezen story elemek mellett, de összességében nagyon gyenge lett. Szerintem senkinek sem lenne ellenére, ha összekapnák magukat és a következő (talán utolsó?) részre valami nagyon ütőset raknának össze. A lehetőség bőven adott, szerintem bőven van benne potenciál. Talán lesz benne dzsungel, és nagyon remélem, hogy sunyulhatunk a Vatikánban is, kihagyott ziccer lenne, ha nem.

Sírok+puzzle: Voltaképpen tényleg visszatértek, de! A főszálban alig voltak, főleg nem érdemi (mondjuk az utolsó az nem volt rossz). Opcionális sírokból szerencsére több volt most, azonban úgy ánblokk nem voltak nehezek. Jó persze, volt néhány amiken törtem a fejem, de legtöbbször azokban az esetekben csak bamba voltam :p Egyébként nagy elismerés az art designereknek, gyönyörűek lettek a sírok. Apróság, de szerintem érdemes megemlíteni: jobban eloszthatták volna az opcionális sírokat, mert főképp 2 nagyobb területen volt a nagy részük. Illetve nekem úgy tűnt, hogy kicsit sokat használták a vizet, mint elemet. Viszont az előző részhez képest mindenképpen előrébb léptek, csak így tovább, többet és nehezebbet!

Level design: talán ez volt a kedvencem az egész játékból, nagyon jó lett, imádtam! Először is gyönyörű helyeken járhattunk, néha csak néztem a tájat és beleéltem magam az egészbe. Másodsorban pedig a keresgélni valók jó része jól el volt rejtve, még ha a térkép segítségét hívtam is elő, sok esetben akkor sem volt egyértelmű, hogy most akkor hol is van a keresendő dolog, vagy hogyan tudnék oda eljutni. Jár a keksz :) Azért azt még hozzá kell tennem, hogy sok elemet áthoztak az előző részből, és lehettek volna egy picit változatosabbak a helyszínek. Olyan jó lenne, ha következő részben még több olyan helyszín lenne, amiben el lehet veszni. Külön meg kell említeni és kiemelni Szíriát, igazi élmény volt, jól összehozták azt is, csak sajnáltam, hogy olyan rövid rész volt. És bevallom, titkon abban reménykedek, hogy visszajön a régi TR-ekből az, hogy több országba is ellátogatunk.

Zene+hangok: nekem nem tetszett, volt ugyan pár kellemesebb track, például ez: BiqPX1V9zuE, de igazából egyáltalán nem fogott meg. Az új ötlet, a "Dynamic Percussion System" kreatív volt, két farkas barlangban is igazi horrort éltem át, nagyon jól pumpálta az adrenalint sokszor. A világot viszont nem fogja megváltani. A főtémát is túl sokszor használták fel. A hangokkal nem volt gondom, korrektek voltak és a keverés is hangos volt. :)

Karakterek: Lara sokat fejlődött magához képest, végre kevesebbet nyavalygott, de sajnos még mindig sokszor rátört a filozofikus hajlam. Nem áll jól neki, el kellene felejteni, nem csak én mondom ezt. Az ő iránya a "That's a no fucking way!" és a börtönből kiszabadulós-hajtűs rész lenne. Az tenne jót Lara karakterének, és a játéknak is, ha nem venné magát annyira komolyan. A főboss karaktere... nos, nem mondom hogy rossz, próbálták árnyalni, de azt se mondom hogy "húúdeottvan!" Hozza amit kell, a komplett egészhez nem tesz hozzá, de nem is vesz el. A szemkitolós rész klisés volt nagyon, de legalább hatásos, és az "fojtogatós" rész se volt rossz. A végső harc ellene jobb volt, mint az előző részben, bár ez inkább annak tudható be, hogy az előző volt nagyon gagyi. Mondjuk be lehet szívni, ha rögtön ráront az ember, nekem többször is sikerült. Türelemjáték megoldja :) Innentől végig spoileres lesz ez a bekezdés. Ana karaktere se fogott meg, kliséhalmaz szinte az egész. Amikor először ránéztem az első cutsceneben, rögtön tudtam hogy gonosz lesz. Jákobról szintén levágtam, hogy ő a Próféta, talán mondanom sem kell, hogy "klisé", Szófia szemei igézőek voltak, ellentétben a karakterével, az olyan semmilyen volt. Kedvenc szakácsunk pedig benne volt a játékban, meg nem is. :) Mondjuk volt egy jó pillanata, amikor nem lőtte le Konstantint, az tetszett. Sokan felháborodtak, pedig abszolút beleillett a karakterébe.

Szinkron: Camilla tetszett, mérföldekkel jobb volt, mint előzőleg - persze ez annak is köszönhető, hogy nem nyafogott annyit, meg nem volt szem. :) A főbossnak volt pár jobb mondata, de amúgy mind ő, mind az összes többi karakter szinkronja átlagos volt.

Dokumentumok+relikviák: külön szentelek nekik pár sort, mert megérdemlik. Mindkét keresgélni valóból sokkal több lett, ám szerintem a dokumentumok nem voltak annyira érdekesek, mint a TR13-ban. Persze itt is volt rengeteg jó story, csak ott még jobbak voltak. Volt egy nagyon durva: egy olyan emberről szólt, akit az ostrom idejére számos csecsemővel, öreggel elbarikádozták magukat, ő meg félretett egy kis nadragulyát, hogyha a védők elbuknak, akkor átsegítse őket a túlvilágra. A relikviákat is jó volt kutatni, gyűjteni, szintén jól elrejtették némelyiket, azonban az egyik patchel kapott egy olyan indokolatlan segítséget, hogy hangjelzéssel jelzi, ha közel vagy a titokhoz. Jobb lett volna, ha opcionálisan ki-be lehetett volna kapcsolni ezt a funkciót.

Kihívások: abszolút tetszettek, voltak benne nagyon könnyűek, de akadt olyan, ami tényleg kisebb-nagyobb kihívás elé állított, örültem, hogy ezzel is gazdagodott a játék. A csirkésen nagyon röhögtem, míg a céltáblásnál némelyik szemét helyen volt elrejtve, de pont emiatt tetszett :D Érdemes őket keresgélni!

Gameplay+harc: na ez egy igen faramuci helyzet egy sajnálatos öngóllal. Alapjába véve élveztem a gyűjtögetést és a képességeim/tárgyaim fejlesztgetését, de voltaképpen ugyan azt adták el nekünk, mint az előzőben, csak itt most jobban kibontották az egészet. A képességek nagyon sokat segítettek, túlságosan is megkönnyítették a játékot, ezért azt tanácsolom, hogy minimum "Tapasztalt Rabló", de inkább "Túlélő" nehézségi fokon játszattok, mert akkor marad benne még egy pici kihívás. Harcokból szerencsére kevesebb lett és szerintem jót tett a játéknak, hogy bekerült a lopakodás. Hasznos volt és akár izgalmas is lehetett volna, ha... nincs az a bődületesen buta AI. Nagyon kiábrándító volt! És itt jön az öngól: minek építettek ennyit a gyűjtögetés adta fejlesztgetésekre, ha sokkal kevesebb harc van benne, mint az előzőben, ráadásul sunyulni is tudunk, ami szintén megkönnyíti az egészet? Szomorú, hogy nem fordították inkább másra az erőforrásaikat. Mindenki jobban örült volna, ha több és jobb sírok kerülnek inkább bele, vagy éppen még szerteágazóbbak a pályák. Erősen játékstílusfüggő, de tényleg megvan benne a 40 óra játékidő, ami acsivadászattal még tovább kitolható. Van jó pár ötletes acsi, meg jó pár időhúzós is. Volt sokféle keresgélni való is, ahogy fentebb már írtam, jó részüket jól elrejtették. Néha még egy sírbejáratnál is gondolkozni kellett. :) Összességében amennyire élveztem a játék ezen részét, annyira is csalódott voltam a fenti okok miatt.

Grafika: megmondom az igazat, xbox one-on is nagyon szép volt, de PC-n igazán gyönyörű! Egyáltalán nem gondoltam volna, hogy ilyenre képes még a Foundation motor - még ha tovább is fejlesztették. Igazi 2016-os játék lett, nagyon szépek a textúrák, az effektek, meg úgy maga az egész. Amiért külön piros pont jár, az a grafikai beállítások részletessége, nagyon korrekt szinten mindenki a saját szájízére tudja formázni a megjelenítést. Érthető okokból kell is alá vas rendesen, cserébe viszont nagyon szépen skálázható lett és kiválóan optimalizálták. Teljesen valósághű fizimiskák születtek, szépen csillog a hó meg a jég (mondjuk a hóban járáson még mindig lenne mit javítani), szépek a fények ésatöbbi - mindenképpen meg kell dicsérni a Nixxesst, nem hazudtolták meg önmagukat. Hab a tortán, hogy azóta is több alkalommal patchelték, foglalkoztak vele, és olyan új opciókat tettek bele, mint például a DX12 támogatása, vagy az egyedülálló VXAO. Többet nem is írok ide, aki teheti, nézze meg maga. Halkan azért annyit megjegyzek, ha már technikai részleg, hogy nagyon lassan töltenek be a töltőképernyők. A Witcher 3-nál is, de ott azért lényegesen nagyobb is a terület.

Expedíciók: multi sajnos kimaradt, pedig illő lett volna az előző rész bug halmaza után egy tisztességes kárpótlást adniuk nekünk. Nagyon sokan ezért nem vették meg a játékot egyébként. Ellenben kaptunk helyette pár leaderboards alapú extra játékmódot, melyeket egy kis csavarral fűszereztek a megvásárolható kártyák keretében. A kártyák jól sültek el, széles lett a paletta. Vannak viccesek, vannak könnyítések, de akadnak olyanok is, amik drasztikusan átformálhatják a játékot - ha pedig sok ilyet használunk, akkor valóságos pokol lehet a játék. :D Négy alap játékmód közül lehet választani: Pontroham, Leszármazottak Ellenállása, Fejezet újrajátszás és Fejezet újrajátszás elit. A Fejezet újrajátszása, plusz az elit verziója nem nagy etvasz, inkább csak acsiszerzésre jó. Lehet pár kört játszani a Leszármazottak Ellenállásával is, amik más játékosok által összeállított küldetésekből tevődnek össze, de engem nem fogtak meg, mert önismétlőek. (Mondtam már, hogy az erre felhasznált erőforrást miért nem másba ölték? Sírok mondjuk?) Ellenben a Pontroham már egy érdekes és izgalmas mód lett.

Hangulat: összességében a játéknak megvolt a saját maga varázsa, ahogy fentebb már mondtam, számomra egy kellemes meglepetés lett, sokkal rosszabbra számítottam. Élveztem a keresgélést, gyűjtögetés, előrelépés történt a sírok tekintetében, gyönyörűek voltak a tájak, ütött a grafika - a többiben meg csalódtam. Összességében ügyesen összehozták 2,5 év alatt, így aki szereti a TR-t, ne hagyja ki, ha más nem, akkor leárazva vegye meg. Jó játékot előre is! :)


Ennyi volt az alapjáték, de azért ejtenék pár szót a DLC-kről is, mert voltaképpen azok tartják életben a játékot hosszú távon. A különböző ruhákról nem fogok írni, sok van, én anno nem bírtam követni, hogy ki milyen ruhát kap, ha innen vagy onnan rendeli meg a játékot :) És igazából erősen túlárazottak. Szerencsére azért kaptunk néhányat ingyen is, kedvencem a hófehér expedíciós ruha volt. A ruhák kinézete amúgy többnyire tetszetős és hangulatos.

Endurance: bevallom egyáltalán nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog, nagyon király lett ez a játékmód, van benne bőven kihívás és izgalom, melyet csak tovább lehet fokozni a jól kiválasztott kártyákkal. Szinte végig oda kell figyelni benne és kőkeményen kutatnod kell a túlélésért, de pont ez adja meg a varázsát. Az acsik meg plusz kihívásokat adnak hozzá. Nem sűrűn mondok ilyet, de bőven megéri a 10 Eurós árát, leárazva aztán meg pláne! :)

Baba Yaga: anno ezt vártam a legjobban - és ebben csalódtam a legnagyobbat. Történetileg hozza az alapjáték színvonalát, azaz totálisan kiszámítható és klisés. Olyan ügyesen csinálták meg, hogy az egész misztikum kb 10-15 percig tart, utána lelövik az egészet. Tényleg mindent lelőttek a trailerben. Legalább az első negyed óra nem volt rossz, volt egy jó kis horrorosabb rész benne, de max. ennyi. A végső bossfight legalább egy kicsit megmentette, az nem volt rossz, sőt, egész hangulatosra sikeredett. A "sír" az tetszett, nem volt elsőre egyértelmű nekem, vagy csak én voltam bamba megint :p A lámpás kihívás is kreatív volt, piros pont. Illetve a dokumentumok egy részét szintén nagyon jól elrejtették, jó volt őket keresgélni. Elég sok új acsit kapunk, fele a klasszikus sallang, de van benne néhány nagyon kreatív is, azok tetszettek. Kedvencem, amikor azért kaptam acsit, mert véletlenül leestem a felvonóról :D A többi dolog nem számottevő benne szerintem. A fejlesztők azt ígérték, hogy több órás lesz a dlc, nos sajnos ez nem így van. Ha 10 euróért vettem volna meg, akkor bátran kijelentettem volna, hogy az egyik legrosszabb DLC, amivel eddig találkoztam, egyáltalán nem ér meg annyit, max. 5-öt.

Cold Darkness Awakened: kicsi fenntartással vártam, mert nem voltam benne biztos, hogy a zombiság bele fog illeni a játékba. Szerencsére az egyszerű, de korrekt megoldást választották. És azt kell mondjam, szintén nagyon kellemeset csalódtam ebben a DLC-ben is, mert hogy olyan mint egy Endurance, csak horror beütéssel. Komolyan, nagyon félelmetes tud lenni az egész atmoszféra, a hörgések, amikor közlik veled, hogy "Hopsz, észrevettek, feléd tartanak, ja mégsem, egy egész csoport indult meg feléd, rohanj! Magasabb nehézségi fokon már komoly kihívás tud lenni a harc, pláne még ha kártyákkal megnehezítjük hánytatott sorsunkat, akkor jön az igazi kínszenvedés! :) Az acsik (melyek szintén ötletesre sikeredtek) miatt, de amúgy is, többször végigjátszható. Összességében egy jól eltalált extra mód, amely tovább színesítette a Rise-t. Szerintem megéri a 10 Eurós árat.

És hogy lesz-e még további DLC? Ez a jövő zenéje, bár állítólag igen... http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1471:uj-dlc-joehet-a-risehoz&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13

szmayer
2016-06-30, 12:00
Sziasztok.
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy két különálló profillal lehet játszani? Tehát a lányom elkezdett játszani kb 40% körül jár, és én is szeretném elkezdeni, új játékként. Ez megvalósítható? Mert ha rákattintok az új játékra, akkor figyelmeztet, hogy minden eddigi mentés elveszhet.

Előre is köszi.
Üdv

ismeretlenismerős
2016-06-30, 18:20
Szia, üdv a fórumon!

Külön profillal nem lehetséges, de talán van megoldás.
-perpillanat nem tudom leellenőrizni- miközben játszol, tudsz manuálisan is menteni, ha jól emlékszem. Azután pedig lehet indítani egy új játékot, csak amikor mentés váltotok, oda kell figyelni, mert nem mindig az utolsó ellenőrző pontról folytatódik a játék.

OBig
2016-06-30, 19:40
Tudsz manuálisan is menteni, ha kikapcsolod a Steam felhőt. Viszont akkor a mentéseket mentsd el valahova máshova, és cserélgessétek, mindenki a magáét másolja be mindig, ha egy gépen játszotok.
Steam felhő kikapcsolása: Steam- Beállítások-- Felhő -- Sream Felhő szinkronizálás engedélyezése az azt támogató alkalmazásokban. No ide NEM kell pipát tenni.
A másik mód: Steam- Felhasználóváltás. Viszont akkor ide egy másik játékkód kell a másik felhasználónak, vagyis meg kell venned még egyszer. Sosem próbáltam, a mentésekkel itt is gond lehet esetleg.

szmayer
2016-06-30, 22:58
Köszi, mindkettőtöknek, azt hittem egyszerűbb megvalósítani. Egyébként ha kikapcsolom a Steam mentést, akkor az eddigi állásomat, mentéseimet hol találom, illetve manuálisan hogy tudok menteni? Ha kikapcsolom a Steam mentést, akkor az eddigi játékállás megmarad?
Bocs a sok láma kérdésért, de nem szeretném, hogy a lányom mentései elvesszenek.

Üdv

Matie
2016-06-30, 23:08
miközben játszol, tudsz manuálisan is menteni, ha jól emlékszem.

Így van, PC-n több mentéshely is van, be lehet osztani, ki melyiket használja, és nincs gond. :)
OBig módszerével is megoldható, de nem kell kétszer megvenni a játékot, hanem a Steam Családi Megosztással (http://store.steampowered.com/promotion/familysharing?l=hungarian) meg lehet osztani.


Egyébként ha kikapcsolom a Steam mentést, akkor az eddigi állásomat, mentéseimet hol találom, illetve manuálisan hogy tudok menteni? Ha kikapcsolom a Steam mentést, akkor az eddigi játékállás megmarad?

A mentések a Program Files\Steam\userdata\(azonosító\391220\remote mappában vannak, a kikapcsolással nem fognak elveszni. De nem feltétlenül kell kikapcsolni a Felhőt, ha manuálisan mentitek el a játékállást.

A játék készít automatikus mentéseket, ez a mentések listájában az első három helyet foglalja el, a többi számozott mentéshely pedig a manuális mentések helye. Új játék kezdése előtt először mindenképpen le kellene menteni manuálisan is a játékot, különben felülíródik az eddigi automatikusan mentett haladás, ezt a jelenlegi játékállás betöltése után a Játék mentése opcióval lehet megtenni. Ezután már nyugodtan mehet az új játék kezdése, ezt pedig egy másik mentéshelyre kell lementeni. Játékindításkor pedig nem a folytatással érdemes akkor betölteni a játékot, hanem a Játék betöltése menüben a megfelelő mentéshely kiválasztásával.

szmayer
2016-07-01, 10:07
Így van, PC-n több mentéshely is van, be lehet osztani, ki melyiket használja, és nincs gond. :)
OBig módszerével is megoldható, de nem kell kétszer megvenni a játékot, hanem a Steam Családi Megosztással (http://store.steampowered.com/promotion/familysharing?l=hungarian) meg lehet osztani.



A mentések a Program Files\Steam\userdata\(azonosító\391220\remote mappában vannak, a kikapcsolással nem fognak elveszni. De nem feltétlenül kell kikapcsolni a Felhőt, ha manuálisan mentitek el a játékállást.


A játék készít automatikus mentéseket, ez a mentések listájában az első három helyet foglalja el, a többi számozott mentéshely pedig a manuális mentések helye. Új játék kezdése előtt először mindenképpen le kellene menteni manuálisan is a játékot, különben felülíródik az eddigi automatikusan mentett haladás, ezt a jelenlegi játékállás betöltése után a Játék mentése opcióval lehet megtenni. Ezután már nyugodtan mehet az új játék kezdése, ezt pedig egy másik mentéshelyre kell lementeni. Játékindításkor pedig nem a folytatással érdemes akkor betölteni a játékot, hanem a Játék betöltése menüben a megfelelő mentéshely kiválasztásával.

Köszi.

Így már számomra is teljesen érthető a dolog. :D

Üdv Robi

szmayer
2016-07-08, 16:49
Sziasztok.

Magyarítva van a játék, de ma valamiért francia lett az egész, van erre valami megoldás?

OBig
2016-07-08, 16:56
Mert valószínűleg, akaratlanul is letöltötted a legújabb javítást. Olvasd ezt el: http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1495:megjoett-a-7-patch-a-rise-of-the-tomb-raiderhez&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13

szmayer
2016-07-08, 17:20
Mert valószínűleg, akaratlanul is letöltötted a legújabb javítást. Olvasd ezt el: http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1495:megjoett-a-7-patch-a-rise-of-the-tomb-raiderhez&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13

Köszi :D:D

szmayer
2016-07-08, 18:03
Lenne még egy problémám, mégpedig az, mikor megtalálok egy olyan dobozt amiben tárgy van és forgatni kell, utána nem enged vissza a játékba :angry:
Ctrl alt del, majd a feladatkezelőből ki kell lőni, játékot újra el kell indítani, utána jó addig míg megint nem találok egy újabb dobozkát. Remélem érthető volt.

Ilyenkor mi van? Eddig nem csinálta, valószínűleg a frissítést letöltötte sunyiba, mert azóta rossz, mióta nem indult magyarul.

Matie
2016-07-08, 18:49
Ha valóban a frissítés okozza a problémát, akkor elvileg megoldódik, ha a cikkben leírtakat követve visszaállítod egy korábbi verzióra. :)

szmayer
2016-07-08, 21:10
Ha valóban a frissítés okozza a problémát, akkor elvileg megoldódik, ha a cikkben leírtakat követve visszaállítod egy korábbi verzióra. :)

Köszi, holnap ki is próbálom. :)

szmayer
2016-07-09, 19:07
Sziasztok.

Ismét lenne egy kérdésem.
Hogy leget kikapcsolni azt a funkciót, hogy a steam ne töltögessen le semmilyen frissítést az én engedélyem nélkül? Mert mióta frissítget, azóta egyre rosszabb a játék, legalább is nálam:angry::angry:

Üdv

drlecter
2016-07-09, 21:40
Sziasztok.

Ismét lenne egy kérdésem.
Hogy leget kikapcsolni azt a funkciót, hogy a steam ne töltögessen le semmilyen frissítést az én engedélyem nélkül? Mert mióta frissítget, azóta egyre rosszabb a játék, legalább is nálam:angry::angry:

Üdv

Rámész a játékra, jobb klikk, legalsó: Properties/Tulajdonságok, ott az Update fül és a legfelső rublikában három opciód van. Mindig frissítse, vagy csak akkor frissítse, ha elindítod a játékot, vagy mindig azt frissítse először. Olyanról nem tudok sajna, amikor egyáltalán nem frissít. :(

OBig
2016-07-09, 21:42
De ha visszarakod az előző frissítést, legközelebb csak akkor kell újra, ha új frissítés jelenik meg.

Dr Whitman
2016-07-11, 20:51
Negyedszerre játszom, ismét túlélő fokozaton (szerintem csak úgy érdemes), de ezúttal nem csinálok semmilyen fejlesztést, az alap cuccokban fogom végigvinni. A 2013-asban is csináltam ilyet, ott a végére már elég húzósak lettek a csaták, kíváncsi leszek itt mennyire lesz nehéz.

OBig
2016-07-11, 21:33
Majd meséld el. :)
Én csak felfedező voltam. :o

Dr Whitman
2016-07-13, 19:31
Most szereztem meg az Atlaszt, kemény harcokon vagyok túl, néha érezni a fejlesztések hiányát de a legtöbb esetben taktikával, lopakodással, fejlövésekkel, jól elboldogulok. Megkaptam végre a légzőkészüléket is, ezzel Lara korlátlan ideig a víz alatt tud maradni, gondolom a vízből nyeri ki azoxigént :)

drlecter
2016-07-14, 09:00
Most szereztem meg az Atlaszt, kemény harcokon vagyok túl, néha érezni a fejlesztések hiányát de a legtöbb esetben taktikával, lopakodással, fejlövésekkel, jól elboldogulok. Megkaptam végre a légzőkészüléket is, ezzel Lara korlátlan ideig a víz alatt tud maradni, gondolom a vízből nyeri ki azoxigént :)

Akkor jól haladsz! :) Csak így tovább, lesz még egy-két jó harc benne, ami kihívás lesz így. Mondjuk a lopakodás-fejlövés kombó sokat tud segíteni. :D

Dr Whitman
2016-07-14, 21:12
Hú, hát nem volt épp egy leányálom de csak megcsináltam a végére! A Dark Souls-on edződtem úgyhogy ahhoz képest vállalható volt a nehézség, bár volt ami csak sokadszorra sikerült. A legjobb fegyvernek a méregnyíl bizonyult, egyaránt hatékony volt emberek és halhatatlanok ellen is, de nagyon kellett vele takarékoskodni és csak vészhelyzet esetén használni. Most érzem csak igazán a 2013-as játék jeligéjét: Egy túlélő született!

http://www.kepfeltoltes.hu/160714/e_www.kepfeltoltes.hu_.png

OBig
2016-07-14, 21:45
A méregnyíl? Érdekes, én azt sosem használtam. :) Ebből is látszik, mindenki másképp csinálja. :)
Ki fogom próbálni. Én inkább lesből nyírtam akit lehetett. pölö ahol a helikopter jön, ott én felmentem az egyik emeletre, beálltam a fal mögé, és aki jött, lelőttem, vagy lecsákányoltam. És mindegyik odajött, kivétel nélkül. Előfordult ott az is, gondolom a készítők nem számítottak ilyen gyáva módszerre, hogy a végén nem jött a helikopter harmadszor, lemehettem legalulra is, és semmi. Vissza kellett töltenem egy mentést, és a legutolsó ellent már lent kellett elintéznem, hogy helikopterezhessek. :)

Dr Whitman
2016-07-14, 22:23
Sajnos egy képességpontot mégis felhasználtam, de véletlenül, mert elfelejtettem hogy a sírok teljesítése is képességet ad.

TBlint
2016-07-22, 19:23
Előrendelhető PC-re (Steam-re)!
Normál kiadás - 13990 Ft (https://cdgalaxis.hu/PC/23138/rise-of-the-tomb-raider-20-year-celebration.html)
Extra kiadás (Artbookkal és egyedi dobozzal) - 17990 Ft (https://cdgalaxis.hu/PC/23139/rise-of-the-tomb-raider-20-year-celebration-artbook-edition.html)

https://cdgalaxis.hu/kepek/rise-of-the-tomb-raider-20-year-celebration-artbook-edition-varhato-tartalom-2-large.jpg

OBig
2016-07-23, 05:18
Azért brutális az ára nem? :)

kistaki112
2016-07-27, 22:58
Szerintem eléggé az, de a kidolgozást elnézve megéri! :)

Matie
2016-07-30, 09:43
Hú, hát nem volt épp egy leányálom de csak megcsináltam a végére! A Dark Souls-on edződtem úgyhogy ahhoz képest vállalható volt a nehézség, bár volt ami csak sokadszorra sikerült. A legjobb fegyvernek a méregnyíl bizonyult, egyaránt hatékony volt emberek és halhatatlanok ellen is, de nagyon kellett vele takarékoskodni és csak vészhelyzet esetén használni. Most érzem csak igazán a 2013-as játék jeligéjét: Egy túlélő született!

Szép teljesítmény, gratulálok! :) Amikor lopakodásra ad lehetőséget a játék, akkor még csak-csak el tudom képzelni, hogy teljesíthető fejlesztések nélkül, de az utolsó pályán nem lehetett egyszerű végigjutni.


Ennek a 20 Year Celebration editionnek pedig kifejezetten örülök! Végre érthető, miért olyan veszettül drága a Season Pass. Örülök, hogy nem kell megvennem külön-külön 3 Euróért az előrendelői akciókhoz járó ruhákat, illetve az új DLC-ket, skineket, kiegészítéseket. Kíváncsi vagyok, hogy fest majd AoD Lara a RotTR-ben, az Endurance co-op módját pedig már nagyon várom! Egyedül is hangulatos volt, hát még ketten :D

Dr Whitman
2016-08-09, 11:39
[Moderálva: Hivatalos fansite oldal vagyunk, ezért a warez nem megengedett.]

drlecter
2016-08-26, 19:17
Friss hírek!

Új taggal bővült a Crystal Dynamics csapata, méghozzá a veterán Ian Milhammel, akinek már több, mint 20 éves tapasztalat van a háta mögött. Ő rendezte például a legendás Dead Space-t. Korai éveiben mint Envionment designere kezdte a pályafutását, azaz a környezeti dizájnt álmodta meg. Majd évekkel később már művészeti rendező, utána pedig mint játék rendező tevékenykedett. Feladataként nem mást kapott, mint hogy egyengesse a Tomb Raider franchise jövőét.
https://www.facebook.com/8277214270/photos/a.10150436276499271.383280.8277214270/10154614636119271/?type=3&theater

szmayer
2016-10-06, 11:51
Sziasztok.

Sajnos elkerülhetetlen volt a windows újratelepítése. Mivel a lányom még játszik a játékkal, ezért ismét fel telepítettem. A probléma a következő, egyszerűen mikor belépek a billentyűzet beállításokba, nem jelenik meg semmi, utána csak az alt+f4 kombinációval tudok kilépni. Miért van ez, mi lehet a probléma?:angry: Illetve mikor indítom a játékot, akkor ez fogad "ERROR OUT OF TABLE RANGE" de ezt is négyszer írja ki, ilyenkor mi a teendő?
Köszi

szmayer
2016-10-06, 12:31
Sziasztok.

Sajnos elkerülhetetlen volt a windows újratelepítése. Mivel a lányom még játszik a játékkal, ezért ismét fel telepítettem. A probléma a következő, egyszerűen mikor belépek a billentyűzet beállításokba, nem jelenik meg semmi, utána csak az alt+f4 kombinációval tudok kilépni. Miért van ez, mi lehet a probléma?:angry: Illetve mikor indítom a játékot, akkor ez fogad "ERROR OUT OF TABLE RANGE" de ezt is négyszer írja ki, ilyenkor mi a teendő?
Köszi

Megoldódott!
A magyarosítást le kellett törölni, majd belépni a játékba, feliratokat vissza angolra, és egyből lett billentyűzet beállításom. Utána kiléptem magyarosítás vissza, és megjavolt :) :rolleyes:

drlecter
2016-10-06, 18:31
Megoldódott!
A magyarosítást le kellett törölni, majd belépni a játékba, feliratokat vissza angolra, és egyből lett billentyűzet beállításom. Utána kiléptem magyarosítás vissza, és megjavolt :) :rolleyes:

Szuper, akkor szerencsére nem kellett semmi bonyolultabbat csinálni! :)

Matie
2016-10-08, 10:03
Ez zseniális. Az AoD skin gyönyörű, ennek tetejébe valaki még a hangot is lecserélte az eredetire :D

NNdr7HJKv-Y

Már alig várom, hogy kipróbálhassam a klasszikus öltözeteket!

vimzol91
2016-10-15, 17:48
Sziasztok! Nagyon szeretnék multiba játszani ,de sajnos nincs senki akivel lehetne..vimzol91 vagyok steamen. Remélem lesz valaki :D:):p:hug:

drlecter
2016-10-19, 23:37
Nem tudom, hogy mi történik a Nixxess háza táján, de az utóbbi időben mintha kissé rosszabb minőséget produkálnának. Megint megtörtént az, mint egy hete, kijött az új javítás a Rise-hoz, belépek, betöltöm a mentésemet és hopsz, 5 acsit csakúgy megadott a játék, pedig közöm nem volt hozzájuk. :confused: Először öt egyjátékos Túlélő módosat, most meg 4 kétjátékosat és az Extrém Túlélő nehézségi szintet. A tekintetben örülök, hogy az utóbbiból 2-3 bugos volt, és már rég megcsináltam, viszont a többit magamtól szerettem volna megszerezni. Vicces, mert pont a tegnapi új frissítésben írták, hogy javították a nem megfelelően aktiválódottakat. Teljesen elrontották az élményem (és ahogy láttam, nem csak én jártam így), nincs is kedvem vele játszani, pedig jó móka kettesben tolni. :) Szerettem volna, ha az utolsó acsi, amit megszerzek, az pont az Extrém nehézségi fokozat - ez már nem fog összejönni. Hiába fogom majd egyszer azon is végigjátszani, most hanyagolható, végtére nincs meg a jutalomérzet. Pedig eddig nagyra tartottam a Nixxess-t, tényleg. Például a Rise PC-s változata már a megjelenés napján egy nagyon korrekt munka lett, abszolút meg voltam vele elégedve, sose rosszabb optimalizációt egy játéknak se! Eddig tőlük egyedül a Lara Croft and the Temple of Osiris-ért haragudtam, mert nem tudom miért, de nagyon trehány munka lett. Idén meg már nem ez az első fiaskó. A két utóbbi patch a Rise-hoz, de az új Deus Ex sem sikerült valami fényes rajttal. Lehet hogy nem kapnak kellő időt a minőségi munkára, vagy valami más van a háttérben.

MRF1RE
2016-10-28, 21:40
Sziasztok! Rég jártam erre. A Rise of the Tomb Raider végigjátszása óta nem foglalkoztam a játékkal, de most megnéztem a legutóbbi két DLC-t. Készítettem róluk egy-egy videót. Gondoltam megosztom, hogy ha úgy gondoljátok megfelelőek, akkor örömmel járulnék hozzá ezekkel az oldal bővüléséhez, ahogy anno a végigjátszás videókat elkészítettem.

A Blood Ties:
https://youtu.be/zHQmcIciSXE

A Lara's Nightmare:
https://youtu.be/9CKWe7fwnLk
https://youtu.be/2uV8OjU5hOg

Ez utóbbiból kettő van, egy vágott és egy vágatlan, de mindkettő úgymond "egyszerűbb" stílusú. A Blood Tiesban ellenben azért inkább a sztorival foglalkoztam.

OBig
2016-10-29, 19:50
Szia, köszi, a hétvégén felrakjuk. :)

OBig
2016-10-30, 08:17
Fent is van, köszönjük. :)

MRF1RE
2016-10-30, 19:04
Én köszönöm :)
Sajnálom, hogy nem tudtam vállalni a korábbi rész elkészítését. Azt megkérdezhetem, hogy megkaptad-e az üzenetemet e-mailben? Mert így hogy saját e-mail címet használok, nem tudom nem teszi-e automatikusan a spam mappába, amiket írok.

OBig
2016-10-30, 19:33
ÖÖöööö mostanában nem kaptam semmit sem tőled.

A korábbi résszel semmi gond, már megcsinálta Matie, csak akkor nem nagyon ért rá, a design váltás miatt.

MRF1RE
2016-10-30, 19:43
ÖÖöööö mostanában nem kaptam semmit sem tőled.

A korábbi résszel semmi gond, már megcsinálta Matie, csak akkor nem nagyon ért rá, a design váltás miatt.

Ja, neeeem, nem most írtam. Még a régebbi üzenetre válaszoltam akkor. Csak felmerült bennem nemrég, hogy hátha nem mennek ki ezek az e-mailek.

OBig
2016-10-30, 19:50
De, azokat megkaptam. Működik a privizés.

szmayer
2016-11-07, 19:10
Sziasztok.
Gondoltam kikapcsolódásként játszok egy picit, mivel már vagy 3-4 hete nem játszottam. De nem indul el a játék, mert a Rise Of The Tomb Raider működése leállt:angry::angry: hibaüzenetet kapomfolyamatosan. Amit eddig próbáltam letöröltem a magyarítást, frissítettem a VGA drivert, újraindítottam a gépet. Amióta nem játszottam, azóta semmiféle változás nem volt a gépen, se nem hardveres, se nem szoftveres.
Esetleg ötlete valakinek, mert a kikapcsolódás nem jött össze, mivel már sík ideg vagyok:angry:
Köszönöm.

Matie
2016-11-07, 19:21
Szia! :)

Próbáld meg validálni a fájlokat - a könyvtáradban jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre, Tulajdonságok, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a "Játékfájlok épségének ellenőrzése" opciót válaszd ki. Ez leellenőrzi, hogy minden fájl rendben van-e, és ha valamelyik hibás lenne, újra letölti.

szmayer
2016-11-07, 19:40
Szia! :)

Próbáld meg validálni a fájlokat - a könyvtáradban jobb klikk a Rise of the Tomb Raiderre, Tulajdonságok, ott pedig a "Helyi fájlok" fülön a "Játékfájlok épségének ellenőrzése" opciót válaszd ki. Ez leellenőrzi, hogy minden fájl rendben van-e, és ha valamelyik hibás lenne, újra letölti.

Sajna nem igazán értem, hogy a "könyvtáradban" tehát pontosan hova kellene kattintanom jobb egér gombbal??

Megtaláltam

szmayer
2016-11-07, 19:45
Megtaláltam:):)

szmayer
2016-11-07, 20:04
Sajna nem igazán értem, hogy a "könyvtáradban" tehát pontosan hova kellene kattintanom jobb egér gombbal??

Megtaláltam

Sikerült jó is lett. Köszönöm

Matie
2016-11-08, 08:11
Örülök, hogy megoldódott, jó játékot! :)

Mikeee
2016-11-20, 23:28
Hello! A sima 20 Year Celebration Pack amiben nincs benne a season pass, az mit tartalmaz? Abban nincsenek benne a dlc-k igaz? Mert én ezt vettem meg ma és lehet jól melléfogtam, azt hittem abban is benne vannak a dlc-k...

Matie
2016-11-21, 18:25
Szia! :)

A Season Pass (http://store.steampowered.com/sub/90034/) az, ami minden DLC-t megad, a 20 Year Celebration Pack a Vérkötelék DLC-t (ezzel együtt a Lara Rémálma játékmódot), az 5 klasszikus Lara skint, az Antarktika ruhát és az Extrém túlélő nehézségi fokozatot tartalmazza. A többi ruha, az Endurance DLC, a Baba Yaga és a Cold Darkness Awakened sajnos nincsenek benne.

Caroline
2016-11-29, 17:35
Hamarosan nekem is meglesz ez a rész kapok egy xbox360 ant :)

Amúgy nehezebb mint az előző, vagy az irányítás marad ugyanaz?

vimzol91
2016-12-02, 19:54
Hali!Ez nem véletlenül a legendből való egyik kard? http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/177160601660913977/690EF267FD13A84E786D03E56FC7A0060B94799B/
Remélem megtudjátok nézni! :)

drlecter
2016-12-02, 20:15
Hali!Ez nem véletlenül a legendből való egyik kard? http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/177160601660913977/690EF267FD13A84E786D03E56FC7A0060B94799B/
Remélem megtudjátok nézni! :)

De jó, ezt eddig nem is tudtam, köszi hogy mutattad! :) Utánanéztem, ez a Legacy of Kain: Soul Reaver-ből maga a kard, ami egy korábbi Crystalos játék. És igen, a Legendben is volt egy ilyen easter egg.

Matie
2016-12-02, 21:56
Bizony, az a Soul Reaver lesz, én nem találtam meg, csak képen láttam, szép :)


Hamarosan nekem is meglesz ez a rész kapok egy xbox360 ant :)

Amúgy nehezebb mint az előző, vagy az irányítás marad ugyanaz?

Jó szórakozást hozzá előre is! Az irányítás csak egy kicsiben tér el, annyi, hogy már lehet sprintelni, és a gurulás/leereszkedés gombja változott meg.

Caroline
2016-12-04, 16:49
januárban kapom meg hozzá eredetiben, (nem fleselt gépem van )

kistaki112
2016-12-30, 23:39
Sziasztok! :) Nem-e tudja valaki, hogy a Rise of the Tomb Raider demója ki jött-e x-box 360-ra? :confused: :rolleyes::eek:

drlecter
2016-12-30, 23:51
Sziasztok! :) Nem-e tudja valaki, hogy a Rise of the Tomb Raider demója ki jött-e x-box 360-ra? :confused: :rolleyes::eek:

Szia! :) Sajnos nem jött ki már évek óta demo. :/

kistaki112
2017-01-01, 12:51
Ohh kár. :/ Azért köszönöm! :)

Dr Whitman
2017-01-02, 20:53
https://www.youtube.com/watch?v=3Twq5j0Rw_U&t=11s

drlecter
2017-01-03, 23:08
https://www.youtube.com/watch?v=3Twq5j0Rw_U&t=11s

Ez nagyon jó! :D

drlecter
2017-01-15, 22:08
Észrevettem egy érdekes dolgot, ami mondhatni teljesen logikátlan. Tehát, a játék végén ugye elpusztítjuk az Isteni Forrást, meghal Jákob és az összes Halhatatlan is, mert kötve voltak a tárgyhoz. Igen ám, de ha a játék vége után visszamegyek Kityezsbe, akkor hogy találkozhatok még velük? :D Értem én, hogy kellett még néhány plusz ellenség a nagyobb területekre az xp meg a többi miatt, de akkor is üti a kettő egymást. :jumper:

OSZRichard
2017-01-16, 19:46
Valóban ellentmondásos.:kratz: Lehettek volna katonák is.

Zsolt_72
2017-01-17, 18:51
Észrevettem egy érdekes dolgot, ami mondhatni teljesen logikátlan. Tehát, a játék végén ugye elpusztítjuk az Isteni Forrást, meghal Jákob és az összes Halhatatlan is, mert kötve voltak a tárgyhoz. Igen ám, de ha a játék vége után visszamegyek Kityezsbe, akkor hogy találkozhatok még velük? :D Értem én, hogy kellett még néhány plusz ellenség a nagyobb területekre az xp meg a többi miatt, de akkor is üti a kettő egymást. :jumper:

Általában meg szoktam állni, hogy ne lessek bele a spoilerbe, amíg nem játszottam ki egy részt - most nem sikerült, bár ez igazából nem is volt olyan nagyon meglepő tartalom. A lényeg, amiért válaszolok: ezt bizony benézték a fejlesztők, ugyanazok semmiképp sem volna szabad, hogy ismét felbukkanjanak. Átsiklottak felette. :)

drlecter
2017-01-18, 22:36
Általában meg szoktam állni, hogy ne lessek bele a spoilerbe, amíg nem játszottam ki egy részt - most nem sikerült, bár ez igazából nem is volt olyan nagyon meglepő tartalom. A lényeg, amiért válaszolok: ezt bizony benézték a fejlesztők, ugyanazok semmiképp sem volna szabad, hogy ismét felbukkanjanak. Átsiklottak felette. :)

Na igen, de legalább egy jót röhögtünk rajta. :)

Caroline
2017-01-27, 10:22
Én is elkezdhetek vele játszani holnap vagy hétfőtöl ma rendeltem meg.:)

drlecter
2017-01-27, 11:48
Én is elkezdhetek vele játszani holnap vagy hétfőtöl ma rendeltem meg.:)

Szuper, remélem mihamarabb játszhatsz vele! :)

Zsolt_72
2017-01-28, 08:04
Én is elkezdhetek vele játszani holnap vagy hétfőtöl ma rendeltem meg.:)

Nekem is megvan a játék, már csak a RAM bővítése van hátra (+4 GB érkezik a napokban). Akkor te kicsit előttem fogsz járni :) .

Caroline
2017-02-01, 08:25
A napokban érkezik meg a boltba rise, csak az sms-t várom mikor mehetek a lemezért, már alig várom

OBig
2017-02-01, 19:38
Hát milyen bolt az, hogy eddig nem volt ott Rise? :)

Caroline
2017-02-01, 20:37
kis számítógépes üzlet játékot nem nagyon árulnak csak néhány szokott ott lenni, akkor is csak új generációs gépekre, konzolokra, volt náluk rise csak xbox onera amikor megjelent, most már nekem is megvan. Nagyon tetszik.

Zsolt_72
2017-02-24, 22:41
Tegnapelőtt délelőtt végeztem vele. 82% lett, úgyhogy még tökéletesítek rajta. Kis szünet jön, utána pedig kijátszom a legnehezebb szinten (most Sírrablón toltam, ami átlagos szint).
Összességében tetszett, bár szerintem túl sok a végén a "hentelés". Ez korábban (Old gen korszak :D ) azért nem így volt, de tudomásul vettem, hogy manapság már csak így lehet eladni egy játékot. A történet érdekes, a grafika klassz, Lara nagyon vonzó (mint mindig :D ). Az első pár napban nagyon szokatlan volt a fejlődési rendszer és gyakran tévedtem el a hatalmas, nyílt világban.
Végül belejöttem. Pl. Kityezsnél, amikor láttam, mennyi és milyen ellen tör rám, tartottam egy kis szünetet és visszamentem a jól megismert vadászterületekre, farmolni XP-t és fejlesztéseket - ami meg is hálálta magát a végső helyszíneken. Ahogy szoktam mondani: a PS1 korszakban megismert TR-hez ennek már semmi köze, de azért kell, hogy játsszak vele - mégis csak Lara története. Nyilván öregszem xD és ezek a modern gyilkolászások nem teljesen az én világom.
Viszont azért a felfedezni valók ezúttal bőségesebbek és jobban elgondolkodtatóak voltak a feladatok is, mint a 2013-as epizódban.
Kétszer akadtam el úgy, hogy semmi ötlet és már-már a YouTube felé kacsintgattam megoldásért, ám ilyen eszközt a kezdetektől nem használtam (igaz, anno nem is lehetett, maradt az agyalás meg az, hogy 1-2 nap szünet után hipp-hopp meglett a tovább vezető út). :)

Nálam 10/9-es a játék értékelése, 1 pontot levontam a számomra sok emberölés miatt. De azért jó ez.

drlecter
2017-02-25, 01:12
Tegnapelőtt délelőtt végeztem vele. 82% lett, úgyhogy még tökéletesítek rajta. Kis szünet jön, utána pedig kijátszom a legnehezebb szinten (most Sírrablón toltam, ami átlagos szint).
Összességében tetszett, bár szerintem túl sok a végén a "hentelés". Ez korábban (Old gen korszak :D ) azért nem így volt, de tudomásul vettem, hogy manapság már csak így lehet eladni egy játékot. A történet érdekes, a grafika klassz, Lara nagyon vonzó (mint mindig :D ). Az első pár napban nagyon szokatlan volt a fejlődési rendszer és gyakran tévedtem el a hatalmas, nyílt világban.
Végül belejöttem. Pl. Kityezsnél, amikor láttam, mennyi és milyen ellen tör rám, tartottam egy kis szünetet és visszamentem a jól megismert vadászterületekre, farmolni XP-t és fejlesztéseket - ami meg is hálálta magát a végső helyszíneken. Ahogy szoktam mondani: a PS1 korszakban megismert TR-hez ennek már semmi köze, de azért kell, hogy játsszak vele - mégis csak Lara története. Nyilván öregszem xD és ezek a modern gyilkolászások nem teljesen az én világom.
Viszont azért a felfedezni valók ezúttal bőségesebbek és jobban elgondolkodtatóak voltak a feladatok is, mint a 2013-as epizódban.
Kétszer akadtam el úgy, hogy semmi ötlet és már-már a YouTube felé kacsintgattam megoldásért, ám ilyen eszközt a kezdetektől nem használtam (igaz, anno nem is lehetett, maradt az agyalás meg az, hogy 1-2 nap szünet után hipp-hopp meglett a tovább vezető út). :)

Nálam 10/9-es a játék értékelése, 1 pontot levontam a számomra sok emberölés miatt. De azért jó ez.

Örülök, hogy tetszett neked, szerintem sem volt rossz játék. 82% nagyon jó elsőre, gratula! :) És jól tetted, hogy visszamentél farmolni, könnyebb úgy.
Sajnos egyetértek veled, tényleg sok volt a végén a hentelés - bár azért még így is kevesebb, mint a Rebootban. :D A fejlődési rendszer voltaképpen ugyanaz, mint az előzőben, csak itt jobban "kibontották". Sokkal többféle lehetősége lehet az embernek, ha mindent megcsinálsz/megtalálsz, akkor az értük kapott xp-kből a végére egy igazi Terminátor leszel. De ha jobban belegondolok, akkor már kb. a játék felétől eléggé op-s Lara, ezért is érdemesebb magasabb nehézségi fokon játszani. Amúgy igazad van, ami működött régen, az ma már (többnyire) nem fog. Egyszerűen annyi inger ér minket nap mint nap, annyira fent van a játékosok ingerküszöbe, hogy nagyon nehéz annak megfelelni, nemhogy újat mutatni.
Ha pedig elakadsz, akkor a végigjátszásunk (http://tombraiders.hu/trgames/rise-of-the-tomb-raider?id=1379) bármikor segít!

Zsolt_72
2017-02-26, 15:13
Igen, a részletesebb fejlesztési/fejlődési rendszer egy-két napig nagyon fura volt (nem csak úgy találsz egy nyílvesszőt, hanem részenként magad rakod össze). De az ötlet jó. Köszi, valóban nem rossz a 82% :) szerintem a farmolás húzta fel, akkor volt jobban időm szétnézegetni a helyszíneken. A végén már rohantam és csak harcoltam. :cool:
Valóban, nagyon magasra lehet húzni a skilleket, ha valaki okosan osztja be és persze szán rá időt.
Nekem az jött le a végén, hogy a stílusomhoz illő legjobb gun a teljesen automata vadászpuska + égő lövedék kombó, ezért azt maxoltam ki és ahhoz való lőszer volt nálam sok. Máshogy nem ment volna... Fiam pl. profi az íjjal, ő képes lenne azzal is végigmenni. No mindegy, ki-ki megtalálja a neki való eszközt.



Ha pedig elakadsz, akkor a végigjátszásunk (http://tombraiders.hu/trgames/rise-of-the-tomb-raider?id=1379) bármikor segít!

Köszönet, a link mentve. ;-)

ismeretlenismerős
2017-02-26, 18:20
Sziasztok!


A napokban rávettem magam, hogy 100%-ot érjek el a játékban + beruháztam a Blood Ties DLC-re...
A játékról első végigjátszásra, élvezhető volt. Másodszorra, a fűrészmalomnál megálltam, és nem tudom folytatni, nem érdekel...ezzel szemben, az előző részt, már sokadszorra kijátszottam, igaz, mindig szünetekkel. (Shantytown, gheotermal caverns, coastal forest... szóval mindig a nagyobb összecsapásoknál tartok szünetet.)
A rise fénypontja Szíria volt - nekem legalábbis- (Egyszerűen visszakaptam a felfedezés örömét, vibráló színek, stb.), de amint kiderül hogy ki a "főgonosz" a játék hanyatlani kezd. Például: Nekem ne mondja senki sem, hogy Lara Croft, Lord Croft lánya, csak a végső összecsapás előtt rakja össze, hogy ki is a próféta valójában... (kb. gulágban rájöttem, hogy Jacob az...)
Technikailag, a skillekből túl sok van. (még mindig van vagy 5-6 amit még hátra van)
Fegyverfejlesztés ugyanez. Csak a csigás íjat, a háti gyomrot, a legerősebb pisztolyt (ami a TR4-es desert eagle-re hasonlít) meg a katonától vehető gépfegyvert fejlesztettem maxra.
Az kicsit lehangoló, hogy ha akarom, akkor csak íjjal, semmi fejlesztéssel is befejezhető a játék...(csak a mérgező és robbanó nyilakat használva)
Kihívások. Ezek bejöttek, bár a vízbe ugrásos téma nem jött be. Csak a szerencsén múlik, hogy a játék elfogadja e vagy sem, hiába csináltad jól.

Zene: Ismételten; az előző jobban tetszett, bár az okot nem tudom megmondani. Bár a játék közepe táján, mikor az első összecsapás véget ért és a síroknál vagy, az egyik falulakó furulyán játszik: a zene, amit játszik, kísértetiesen emlékeztet a TR1 zenéjére...
Összességében nem volt rossz, de nem halottam olyan részleteket, amik megragadtak volna bennem.

Blood Ties DLC:
A birtok és a kis sztori tetszett. Bár A birtok lehetett volna nagyobb és valamivel színesebb. (Kicsit fakónak éreztem...)

Lara's nightmare:
Egyszer végigcsináltam, többször nem.

A végére, a kártyák. Eddig csak és kizárólag az AoD kártyát használtam. A játékot az alapjaiban változtatja meg. Mármint Lara,akivel felnőttem, akit ismerek már mióta, ott volt. (A furcsa az volt, hogy a jelenlegi Lara hangja/nyivákolása sem változtatott a megjelenésén...)
Ennyire sokat számít az,hogy valami ami már 20 éve létezik és ikonná vált, nem lehet egy reboottal felülírni.

Szóval élvezhető volt, de már nagyon érződik az, hogy ez már a "general gamer's game with really good graphics" kategóriában van...

Sebaj, még ott van a ToO, amit nemrégiben kezdtem újra...el is felejtettem, hogy mennyit lehet vele szórakozni :D

drlecter
2017-02-26, 19:01
Igen, a részletesebb fejlesztési/fejlődési rendszer egy-két napig nagyon fura volt (nem csak úgy találsz egy nyílvesszőt, hanem részenként magad rakod össze). De az ötlet jó. Köszi, valóban nem rossz a 82% :) szerintem a farmolás húzta fel, akkor volt jobban időm szétnézegetni a helyszíneken. A végén már rohantam és csak harcoltam. :cool:
Valóban, nagyon magasra lehet húzni a skilleket, ha valaki okosan osztja be és persze szán rá időt.
Nekem az jött le a végén, hogy a stílusomhoz illő legjobb gun a teljesen automata vadászpuska + égő lövedék kombó, ezért azt maxoltam ki és ahhoz való lőszer volt nálam sok. Máshogy nem ment volna... Fiam pl. profi az íjjal, ő képes lenne azzal is végigmenni. No mindegy, ki-ki megtalálja a neki való eszközt.




Köszönet, a link mentve. ;-)

Nincs mit. :)
Én kifejlesztettem az összes skillt, meg az összes alapfegyver fejlesztéseit is megcsináltam, mondom ha már a játék ennyire szórja a nyersanyagokat, akkor gyűjtögetek. Nekem meg az íj+rifle volt a kedvencem. Ahogy te is mondtad, az a jó benne, hogy mindenki megtalálhatja a számára ideálisat. Bár igazság szerint használtam én mindent, mikor milyen kedvem volt. :)



Sziasztok!


A napokban rávettem magam, hogy 100%-ot érjek el a játékban + beruháztam a Blood Ties DLC-re...
A játékról első végigjátszásra, élvezhető volt. Másodszorra, a fűrészmalomnál megálltam, és nem tudom folytatni, nem érdekel...ezzel szemben, az előző részt, már sokadszorra kijátszottam, igaz, mindig szünetekkel. (Shantytown, gheotermal caverns, coastal forest... szóval mindig a nagyobb összecsapásoknál tartok szünetet.)
A rise fénypontja Szíria volt - nekem legalábbis- (Egyszerűen visszakaptam a felfedezés örömét, vibráló színek, stb.), de amint kiderül hogy ki a "főgonosz" a játék hanyatlani kezd. Például: Nekem ne mondja senki sem, hogy Lara Croft, Lord Croft lánya, csak a végső összecsapás előtt rakja össze, hogy ki is a próféta valójában... (kb. gulágban rájöttem, hogy Jacob az...)
Technikailag, a skillekből túl sok van. (még mindig van vagy 5-6 amit még hátra van)
Fegyverfejlesztés ugyanez. Csak a csigás íjat, a háti gyomrot, a legerősebb pisztolyt (ami a TR4-es desert eagle-re hasonlít) meg a katonától vehető gépfegyvert fejlesztettem maxra.
Az kicsit lehangoló, hogy ha akarom, akkor csak íjjal, semmi fejlesztéssel is befejezhető a játék...(csak a mérgező és robbanó nyilakat használva)
Kihívások. Ezek bejöttek, bár a vízbe ugrásos téma nem jött be. Csak a szerencsén múlik, hogy a játék elfogadja e vagy sem, hiába csináltad jól.

Zene: Ismételten; az előző jobban tetszett, bár az okot nem tudom megmondani. Bár a játék közepe táján, mikor az első összecsapás véget ért és a síroknál vagy, az egyik falulakó furulyán játszik: a zene, amit játszik, kísértetiesen emlékeztet a TR1 zenéjére...
Összességében nem volt rossz, de nem halottam olyan részleteket, amik megragadtak volna bennem.

Blood Ties DLC:
A birtok és a kis sztori tetszett. Bár A birtok lehetett volna nagyobb és valamivel színesebb. (Kicsit fakónak éreztem...)

Lara's nightmare:
Egyszer végigcsináltam, többször nem.

A végére, a kártyák. Eddig csak és kizárólag az AoD kártyát használtam. A játékot az alapjaiban változtatja meg. Mármint Lara,akivel felnőttem, akit ismerek már mióta, ott volt. (A furcsa az volt, hogy a jelenlegi Lara hangja/nyivákolása sem változtatott a megjelenésén...)
Ennyire sokat számít az,hogy valami ami már 20 éve létezik és ikonná vált, nem lehet egy reboottal felülírni.

Szóval élvezhető volt, de már nagyon érződik az, hogy ez már a "general gamer's game with really good graphics" kategóriában van...

Sebaj, még ott van a ToO, amit nemrégiben kezdtem újra...el is felejtettem, hogy mennyit lehet vele szórakozni :D

Egyetértek veled. Alapvetően nekem is a történettel volt a bajom.
Nagyon klisés és teljesen kiszámítható. Kb. az összes fordulatát már jó előre tudtam. Emlékszem, amikor anno az első cutscene-ben megláttam Anát, már akkor gondoltam, hogy biztos ő lesz a gonosz. És így is lett.
Az, hogy kvázi íjjal végig tudod vinni az egész játékot, az azért van, mert ugye bevezették a lopakodásos rendszert, és azoknak a játékosoknak is kedvezni akartak, akik nem szeretnek/akarnak sokat harcolni, így a csaták nagy része kikerülhető. Annak örültem, hogy figyelembe vették a közvéleményt, miszerint a Rebootban tényleg brutálisan sok volt a lövöldözés. Szerintem még a Rise-ban is, de legalább érezhetően kevesebb, mint a becses elődjében.
Az a bizonyos challenge gondolom programozói hiba lehet, de amúgy meg igen, tényleg idegesítő volt. Mondjuk én szerencsés voltam, és azt hiszem, hogy elsőre meglett. :) (Lehet, hogy egyet-kettőt 2x is meg kellett csinálni, de nem ment az idegeimre.)
A zene nekem sem nyerte el túlságosan a tetszésemet. A Rebootból egyedül a főtéma tetszett, azt szerintem jól eltalálták. Itt volt ugyan néhány kellemesebb zene a fülnek, de összességében még mindig kevésnek éreztem. Sehol nincsenek a korábbi játékok zenéihez képest. Meghallom mondjuk az AoD főtémáját, már játszani akarok vele! Ami tetszett a Rise-ból, az a mellék sírok témája (https://www.youtube.com/watch?v=BiqPX1V9zuE), a végén a final boss (https://www.youtube.com/watch?v=8pR0sCZjcl8) alatt hallható aláfestő zene és a Csillagvizsgáló alatti zene.
A birtok viszont tényleg lehetett volna nagyobb, cserébe volt benne pár titok és nagyon sok easter egg (http://tombraiders.hu/news/rottrnews/1559-verkotelek-easter-egg). :)
Bizonyos szempontból megértem, hogy erősen a maintstream felé tart a játék, meg valamilyen szinten muszáj is, viszont ha egy kicsit bátrabbak lennének, akkor szerintem könnyen meg lehetne találni az arany középutat, amivel jobb lehetne a játék. Sajnos a Rise inkább volt egy kibővített biztonsági kör az előző részre alapozva, mintsem valami, ami újat akart volna felmutatni. Egyszer el lehetett (sajnos) játszani, de ha tényleg érdemben akarnak valami igazán nagyot alkotni, akkor a következőre (http://tombraiders.hu/news/trnews/1557-megvan-a-kovetkezo-tomb-raider-jatek-cime) ez már édeskevés lesz.

Zsolt_72
2017-02-27, 08:46
Sajnos a Rise inkább volt egy kibővített biztonsági kör az előző részre alapozva, mintsem valami, ami újat akart volna felmutatni. Egyszer el lehetett (sajnos) játszani, de ha tényleg érdemben akarnak valami igazán nagyot alkotni, akkor a következőre (http://tombraiders.hu/news/trnews/1557-megvan-a-kovetkezo-tomb-raider-jatek-cime) ez már édeskevés lesz.

Ez nagyon találó megfogalmazás. Kívánom, hogy a kövi epizódhoz bátrabban nyúljanak hozzá. Sokan vagyunk, akik (immár) évtizedek óta játszanak vele, tehát van támogatottság és igény a brand életben tartására. TR forever :D de komolyan: tessenek velünk számolni és igényesen fejleszteni, bátran építeni. Vagyunk elegen, akik úgyis megvesszük. És nem, nem lopjuk le. Miért is lenne értelme? A Steam rendszeresen akcióz, kis türelemmel MINDEN elérhető, nem teljes áron.

Thak
2017-02-28, 16:17
Egyetértek veled. Alapvetően nekem is a történettel volt a bajom.


A történet valahogy úgy lett központi, vitás eleme ennek a játéknak, hogy nem tudott az lenni (Rhianna elmondása alapján), érdekes, nem?

Nekem tetszett, nem adott se többet, se kevesebbet, mint amit vártam tőle. Szerettem volna többet, pl. Lara személyiségjegyei jobban jelenjenek meg, de az ilyen kaliberű játékba ebben a formában nem fér bele. A forma alatt azt értem, hogy beállítottak egy dinamikát, és azt le kell követnie a dialógusnak is, nem lehet lassú vagy elnyújtott. Sokan nem szeretnek olvasni, és elég zavaró tud lenni, ha megtöri a történetet a hosszú dialóg, ezért inkább a naplókban leledzett a történet. Amiket vagy megtalálsz, vagy nem... Lehet, hogy pont azért érzem elégségesnek az egész Rise sztorit, mert én fordítottam ezeket a naplókat, sokszor elkalandozva az eredettörténetekben... (De mielőtt még nekiálltam volna a fordításnak, a végigjátszás után is tetszett.) Vannak például olyan tárgyak, amiknek egyszerűen nincs magyar neve, azoknál kénytelen voltam valamilyen vonatkozó irodalmat találni, hogy mégis mi a jellemző megnevezésük, vagy hogy a magyar fordítás helytálló-e a (szak)irodalom vonatkozásában is. Ugyebár vannak valós történelemből eredő elemek, azoknak is utánanéztem. Szóval sokkal több időt töltöttem ezzel, mint magával a konkrét szövegezéssel.

És ha kiszámítható a sztori? Az se baj, ha kellően érdekes a játékos karakter sorsa, reakciója az eseményekre. Na ezekből volt nagyon kevés szerintem. A rácsok mögül kiszabadulós, másikrabotkiengedős jelenetekből. Old gen Lara szerintem hagyta volna megrohadni :)


Mindenesetre az biztos, hogy a következő részben már nem ártana Croft kisasszonyt valami komolyabb dologba belehajítani, és az, hogy nem Rhianna fogja írni, csak jót tesz neki. A hölgy sajnos nem örökölte apja írói tehetségét, vagy ha igen, akkor nem ebben a műfajban... az interjúja alapján az volt az érzésem, hogy sok mindent akart volna belevinni a narratívába, de nem sikerült elérnie.

drlecter
2017-02-28, 20:17
A történet valahogy úgy lett központi, vitás eleme ennek a játéknak, hogy nem tudott az lenni (Rhianna elmondása alapján), érdekes, nem?

Nekem tetszett, nem adott se többet, se kevesebbet, mint amit vártam tőle. Szerettem volna többet, pl. Lara személyiségjegyei jobban jelenjenek meg, de az ilyen kaliberű játékba ebben a formában nem fér bele. A forma alatt azt értem, hogy beállítottak egy dinamikát, és azt le kell követnie a dialógusnak is, nem lehet lassú vagy elnyújtott. Sokan nem szeretnek olvasni, és elég zavaró tud lenni, ha megtöri a történetet a hosszú dialóg, ezért inkább a naplókban leledzett a történet. Amiket vagy megtalálsz, vagy nem... Lehet, hogy pont azért érzem elégségesnek az egész Rise sztorit, mert én fordítottam ezeket a naplókat, sokszor elkalandozva az eredettörténetekben... (De mielőtt még nekiálltam volna a fordításnak, a végigjátszás után is tetszett.) Vannak például olyan tárgyak, amiknek egyszerűen nincs magyar neve, azoknál kénytelen voltam valamilyen vonatkozó irodalmat találni, hogy mégis mi a jellemző megnevezésük, vagy hogy a magyar fordítás helytálló-e a (szak)irodalom vonatkozásában is. Ugyebár vannak valós történelemből eredő elemek, azoknak is utánanéztem. Szóval sokkal több időt töltöttem ezzel, mint magával a konkrét szövegezéssel.

És ha kiszámítható a sztori? Az se baj, ha kellően érdekes a játékos karakter sorsa, reakciója az eseményekre. Na ezekből volt nagyon kevés szerintem. A rácsok mögül kiszabadulós, másikrabotkiengedős jelenetekből. Old gen Lara szerintem hagyta volna megrohadni :)


Mindenesetre az biztos, hogy a következő részben már nem ártana Croft kisasszonyt valami komolyabb dologba belehajítani, és az, hogy nem Rhianna fogja írni, csak jót tesz neki. A hölgy sajnos nem örökölte apja írói tehetségét, vagy ha igen, akkor nem ebben a műfajban... az interjúja alapján az volt az érzésem, hogy sok mindent akart volna belevinni a narratívába, de nem sikerült elérnie.

Igen, sokat szidták őt, de hát ahogy olvashattuk, öt helyről jöttek a vélemények/kritikák neki, hogy mit hogyan kellene csinálnia - és akkor még a saját elképzeléseiről nem esett szó. Biztos nem lehetett könnyű megfelelni mindenkinek. Meg igazából nem is kellene, mert az sose vezet jóra. Nem is kell mindig mindent elhinni, amit a tesztelők mondanak. Most nem bántani akarom őket, de például a 2013-as rész végén, amikor Himikót egy fáklyával "öli" meg Lara, akkor az nem tűnt fel senkinek sem, hogy ultragagyi? Szerintem nyugodtan meghalhatott volna Sam is, és nem azért mondom, mert az egész játékban az ő nevét hallhattuk a legtöbbször:D, hanem mert nem kell mindig mindenkinek megmenekülnie. Sokkal hitelesebb úgy, hogyha néhányan nem élik túl. Ezért sem volt bajom a négy halállal a Rebootban, nem volt az sok. Az viszont zavart, hogy mindig a férfiak haltak meg. (Nem azért mondtam :p) Illetve Alex halála is 100%-ban felesleges és erőltetett volt. Én is szívesen láttam volna több személyiségjegyet tőle, sajnáltam is, hogy csak ennyit kaptunk belőle, pedig az a börtönös rész és a "It's a no f***ing way"-es rész nekem nagyon tetszett. Amúgy az is érdekes, hogy ugye eleve azzal promózták már az előző részt is, hogy itt lesz mély story, meg dráma és emberi érzések stb., de amikor oda került a sor, hogy a narratíva kerüljön előtérbe, akkor feláldozták azt a gameplay kedvéért. Gondolok itt például a Rhianna által említett pisztoly ledobós részre a rebootból. Én simán arra szavaztam volna, hogy dobja le nyugodtan azt a pisztolyt. És még csak nem is kellett volna olyan sokat lopakodni (vagy kinek kedve szerint), mert addigra már volt íja, és max. 1 óra gameplay után már jött volna a következő fegyver a halott katonától. Szóval én minden esetben afelé hajlok, hogyha a story azt követeli, akkor az domináljon, úgyis lesz bőőven lehetőség még a gameplaynek is. Mert ha nem így teszik, akkor tök fölöslegesen tesznek bele storyt és erőltetik azt.

És igazad van, sokan nem szeretnek olvasni. Meg a doksikat begyűjteni se. Nagy kár, pedig általuk sok érdekes plusz dolgot megtudhatunk. A Rebootban nagyon szerettem őket, és a Rise-ban is volt pár jó doksi. A fordításaid pedig tök jók lettek, hálás köszönet érte! :)
Elképzelhető, hogy a következő részbe még volt beleszólása Rhiannának, elvégre mindig minden cég már jó előre elkezdi a következő játékukat, legyen az egy franchise része, vagy nem. Ez tényleg mindig így van, anélkül nem lennének életképesek. De még ha megadta volna már az alapot Rhianna, a játék kiadásáig még sokszor átírhatják azt. :)

ismeretlenismerős
2017-05-07, 10:13
Kicsit elmerültem a múltban, lévén emlékeztem erre a kommentre, ami már majdnem 3 éves (!) :


Az igazi Larától már a Legend megjelenésekor el lehetett búcsúzni. Félig-meddig az is egy reboot volt, ott Lara már csak árnyéka önmagának.

Attól meg előre ne tarts, hogy el fog bukni a Crystal. Az Underworld már önmagában elég nagy katasztrófa volt, rájöttek, hogy ez így nem mehet tovább, és most jó irányba haladnak. Így se tökéletes, a TR lelke ebben a 2013-as TR-ben odaveszett, mert a casual réteget is be kellett vonzani. Viszont ismét népszerűvé tették a Tomb Raidert, 1 év alatt 6,5 millió példányt adtak el, ami az első három TR kivételével (?) az összes többit simán lekörözi. És állítják, hogy Lara a következő játékban válik igazán sírrablóvá, amit a trailer végülis megerősít. Majd meglátjuk. :)
Régi Larát, igazi Tomb Raidert már soha nem kapunk, mert a játék egyszerűen nem lenne versenyképes. Az a koncepció a '90-es években még megállta a helyét, de mára már elavult.

Ez volt a helyzet 2014-ben. A következő évben megjelent a Rise, és most ott tartunk, hogy a régi recept ismét kelendő lett. Lásd: minden indie és kis költségvetésű játék eléggé keresetté vált. (főleg a puzzle alapú, fejtörős játékokra gondolok)
Plusz: Twitchen rengetegszer látom, hogy "casual gamerek" a klasszikus tomb raidereket nyúzzák. Tény, hogy rengeteg dolog felett átsiklanak és a nyilvánvalót nem veszik észre ( a.k.a. " I need a help button, 'cause I dunno where to go..." )

Aztán mellé jön Rhiana interjúja, amiben azt állította, hogy a Crystal/Square a lehető legmesszebb akar kerülni attól a Larától, akit igazából mindenki vissza akar kapni. Ez eléggé elgondolkodtató.
(Konkrétan azt mondta, hogy a beszólogatós, 'badass' , klasszikus Larától akarnak messze kerülni.)
Példa: Ismételten Twitch. Rengetegen a Rise végigjátszása közben ugyanazokat a dolgokat hiányolták: a dupla pisztolyokat, a Core éra azaz a legelső Lara személyiségét és Samet (?!).

De érdekes módon még mindig a menjünk biztosra a nyerő, annk ellenére, hogy a jelenlegi részben a dolgok többsége már nem is trendi! (Íj, kissé drámai és sötét sztori etc.)
Ezt pedig én mondom, aki annyira nem törődik a trendekkel, főleg mert nagyon kevés játékkal játszom, ha játszom. (híreket persze olvasok, így van fogalmam dolgokról)

Hogy mindezt alátámasszam: lásd Hitman. A grafikán túl nem sok minden változott. 2012/13-ban (első TREBOOT) az Absolution nem volt egy nyerő húzás. (a kritikák ellenére)
Most a széria visszanyúlt a Blood Money -ig, ami 2006-ban jelent meg. A 2015-ös játék hasonlóan működik. A lehető legjobb kritikákkal, ami az eladásaikat is alátámasztja. Ennek kösözönhetőem jön a Season 2.

(Tudom, nem ugyanaz a műfaj, ettől még ami működött, az nem azt jelenti, hogy "mert régi" ki kell dobni.)

Dr Whitman
2017-05-22, 08:46
Én igazából nem várok komoly újításokat a harmadik résztől. Nagyon tetszik a reboot, és ha trilógiát terveznek akkor szerintem jobb ha megmaradnak az új irányvonalnál. Így lesz egységes az összkép. Mint az Assassin's Creed-ben, a játék ugyanaz évről évre, csak más a helyszín, de attól még nagyon jó és kell az embereknek. Ha van egy bevált recept, akkor nem sok értelme van kockáztatni, pénzügyileg is jobb ha biztosra mennek. Én szeretem ezt az új Larát és nem hiányzik a régi. A régieknek is megvolt a helyük a videójátékok történelmében, de az előrelépést nem az jelentené hogy a gyökerekhez térünk vissza. Most az akcióhős Lara idejét éljük, nem a kalandorét.

Matie
2017-06-12, 21:34
Ez volt a helyzet 2014-ben. A következő évben megjelent a Rise, és most ott tartunk, hogy a régi recept ismét kelendő lett. Lásd: minden indie és kis költségvetésű játék eléggé keresetté vált. (főleg a puzzle alapú, fejtörős játékokra gondolok)
Plusz: Twitchen rengetegszer látom, hogy "casual gamerek" a klasszikus tomb raidereket nyúzzák. Tény, hogy rengeteg dolog felett átsiklanak és a nyilvánvalót nem veszik észre ( a.k.a. " I need a help button, 'cause I dunno where to go..." )

Aztán mellé jön Rhiana interjúja, amiben azt állította, hogy a Crystal/Square a lehető legmesszebb akar kerülni attól a Larától, akit igazából mindenki vissza akar kapni. Ez eléggé elgondolkodtató.
(Konkrétan azt mondta, hogy a beszólogatós, 'badass' , klasszikus Larától akarnak messze kerülni.)
Példa: Ismételten Twitch. Rengetegen a Rise végigjátszása közben ugyanazokat a dolgokat hiányolták: a dupla pisztolyokat, a Core éra azaz a legelső Lara személyiségét és Samet (?!).

De érdekes módon még mindig a menjünk biztosra a nyerő, annk ellenére, hogy a jelenlegi részben a dolgok többsége már nem is trendi! (Íj, kissé drámai és sötét sztori etc.)
Ezt pedig én mondom, aki annyira nem törődik a trendekkel, főleg mert nagyon kevés játékkal játszom, ha játszom. (híreket persze olvasok, így van fogalmam dolgokról)

Hogy mindezt alátámasszam: lásd Hitman. A grafikán túl nem sok minden változott. 2012/13-ban (első TREBOOT) az Absolution nem volt egy nyerő húzás. (a kritikák ellenére)
Most a széria visszanyúlt a Blood Money -ig, ami 2006-ban jelent meg. A 2015-ös játék hasonlóan működik. A lehető legjobb kritikákkal, ami az eladásaikat is alátámasztja. Ennek kösözönhetőem jön a Season 2.

(Tudom, nem ugyanaz a műfaj, ettől még ami működött, az nem azt jelenti, hogy "mert régi" ki kell dobni.)

(Bocsi, hogy ilyen későn reagálok.:o)
Igazad lehet, több játék esetében nyúltak most vissza a gyökerekhez, ami többnyire bevált (pl. Doom, Assassin's Creed Origins, esetleg Resident Evil). Nyilván ezek sem 100%-ban az eredetit követik, de egészséges mértékben tértek vissza az alapokhoz és bújtatták azokat modern köntösbe. Valami ilyesmi kéne a TR-nek is.

Amit nagyon sajnálok az az, hogy... hogy is fogalmazzak, hihetetlenül inkonzisztens a széria. Nem csupán Lara kinézete és személyisége változik néha elég durván, hanem a reboottal már maga a játék alapja is megremegett. (Nem csoda, hogy helyenként sok a széthúzás a rajongók közt is.) Odáig jutott az egész, hogy valamennyire szétvált a franchise, és egy Lara Croft miniszériával és mobiljátékokkal kellett kiszolgálni a régi tábort.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogyan tovább. A harmadik részben, ahogy Dr Whitman írta, én sem számítok jelentős változtatásokra (bár bizonyos dolgokat egyszerűen muszáj, nem játszhatják el megint, hogy hopp, Lara lepottyan, és fegyverek nélkül marad, fejlesszünk ki mindent újra... másodszorra még elment, de többször már nagyon zavaró és sablonos lenne). De az végképp érdekel, mi lesz majd az ezt követő rész sorsa.

Mester
2017-07-09, 22:11
Én is végére értem a játéknak 100%-al DLC-kel. Nem egyszerű véleményt írni ráadásul rövidet nem, de azért szeretném kifejteni a benyomásaimat a játékkal kapcsolatban.
Először is talán kezdhetném a grafika, irányítás, zene kritikákkal. Ezekre a területekre túl sok időt nem pazarolnék szerintem minden téren megfelelőek voltak. Én inkább a játék történetére és a játék játszhatóságára és felépítésére koncentrálnék.
Alapvetően azt gondolom, hogy a Rise of the Tomb Raider nem lett egy rossz játék, ha a játék világot általánosnak tekintjük szerintem egy élvezhető helytálló játék volt. Azonban nem lehet elmenni két fontos dolog mellett. Az egyik, hogy ez egy széria sokadik darabja (akár reboot-ok akár egybe tekintve az egészet) másodszor pedig ez egy Tomb Raider játék mely alapvetően Tomb Raider kedvelőknek kellett, hogy készüljön.

Annak ellenére, hogy alapvetően dicsérhető a játék vannak problémáim vele. A sztori gyenge volt már az elején tudtam mi lesz a vége. Ezt szerintem nem is érdemes túl cifrázni. Nagyobb problémát látom abban, hogy az egész Tomb Raider széria ezzel a játékkal együtt nem tudom hova halad. Mikor 2013-ban rebootolták a sorozatot akkor azt gondoltam, hogy érdemes egy esélyt adni az egésznek meglátjuk mi lesz. Számomra voltak pozitív tényezők az új szériában, például Lara egy ember közelibb karakter lett aki vérzik és szenved ugyanúgy mint a többi ember. Saját bőrén tapasztalja meg a világ dolgait. Tovább tetszett az is, hogy van lehetőség túlélni a történet fel lett építve. Elérkeztünk a Rise of the Tomb Raiderhez melyben viszont a történet és a játék nem tudott fejlődni maximum kiszélesedni. Már az elején éreztem, hogy nem fog sokat hozzá tenni a játék az előzőhöz. Egy ugyanolyan túlélős játékot kaptunk aminek a sztorija is igen gyenge lett. Ráadásul sokszor a túlélős dolgot értelmetlennek is éreztem. A játék úgy fejeződött be, hogy tudjuk hogy lesz még folytatása ami kicsit számomra hatás vadász és vissza tetsző is, de ez legyen a kisebb probléma. Szerintem a játék készítők sok ziccert hagytak ki például emlékszünk, hogy ért véget az előző játék (két pisztoly). Én akkor azt hittem tovább viszik a történetet kicsit visszatérünk a régi síkra ez nem sikerült nekik. Egyáltalán nem akartak olyan játékok készíteni ami a régi Tomb Raiderekbe vissza vinné legalább egy kicsit a játékosokat. Croft Manor meg Lara édesapjának a története próbálta egy kicsit nosztalgikussá tenni a játékot.

Összességében ez nem lett egy rossz játék a sok kritikám ellenére tisztességesen helyt állt sok sír meg egyéb felfedezni való történetekkel még, ha sokalltam is a gyűjtögetni valókat. Azonban egy Tomb Raideren felnőtt játékosnak egy kicsit hiány érzete támad mikor befejezi és úgy érzi ennél egy kicsit több kellene. A sorozat jövőjét tekintve is kicsit kezdenek zsákutcába kerülni. Mi lesz ezután? Kapunk egy gyűjtögetős túlélős játékot valahol ismét 20 órás játékidővel? Ezt most még nem tudni, de ha az ember tehetne javaslatot és mindenképpen változtatni akartak volna az eredeti koncepción akkor én körülbelül a Legend-be levő Lara karakterét használtam volna továbbra is hiszen Lara karaktere utána már nem tekinthető túl beszólógatós vagy magabiztosnak sem az első hat részhez képest és úgy érzem széles játékvilág közönség is elfogadhatónak tartotta. Szerintem annak a karakternek egy kicsit emberiesebbé tételével és átültetésével szinte folytatni is lehetett volna a történetet vagy reebotolni, de nem kellett volna ennyire túlélősbe át menni. Röviden összefoglalva ha nagyon váltani szerettek volna egy Tomb Raider Legend-hez hasonló karaktert és játékot hoznak létre talán kevesebb misztikus ellenfelekkel és egy fiatal még inkább kezdő Larával aki azért több helyen is megfordul akár segítséget is kap még, de nem megyünk el ilyen hosszan a túlélés irányába. Hozzáteszem nincs bajom a mostani Lara-val mint karakter nekem szimpatikus lett csak most már kicsit túl heroikussá válik szinte egymaga.
Egy játéknak jó volt azért mindenképpen reménykedjünk, hogy a folytatás azért egy igazi Tomb Raideres történet lesz majd. A DLC-kről meg annyit, hogy Baba Yaga és a Blood Ties is jó pályák voltak. A Lara's Nightmare meg szerintem úgy ahogy van felesleges és bosszantó is.

drlecter
2017-07-10, 12:05
Szerintem sok dologban tök jókat írtál, elég sok mindennel egyet is értek. Csak egy apró meglátásom lenne arra vonatkozóan, hogy alapjában véve nagyon sok múlik egy kiadón. Lehet, hogy a fejlesztőcsapatnak van egy tök jó elképzelése, viszont a kiadó meg azt mondja, hogy "nem lehet". Nem tudom náluk hogy megy ez, de az utóbbi időben nagyon sok negatív kritikát kapott a Square Enix (és nem csak ennél a játékuknál), szóval nem elképzelhető, hogy ők a ludasak. A történetre pedig ez is igencsak kihathatott, mert anno a 2013-as résznél 4-5 részleg is beleszólt Rhiannáék munkájába - úgy meg nehéz lehetett dolgozni, főleg jól. Bővebben itt olvashatsz róla: http://tombraiders.hu/news/trnews/1595-rhianna-pratchett-tavozott-a-crystal-dynamicstol-interju

Mester
2017-07-10, 19:00
Szerintem sok dologban tök jókat írtál, elég sok mindennel egyet is értek. Csak egy apró meglátásom lenne arra vonatkozóan, hogy alapjában véve nagyon sok múlik egy kiadón. Lehet, hogy a fejlesztőcsapatnak van egy tök jó elképzelése, viszont a kiadó meg azt mondja, hogy "nem lehet". Nem tudom náluk hogy megy ez, de az utóbbi időben nagyon sok negatív kritikát kapott a Square Enix (és nem csak ennél a játékuknál), szóval nem elképzelhető, hogy ők a ludasak. A történetre pedig ez is igencsak kihathatott, mert anno a 2013-as résznél 4-5 részleg is beleszólt Rhiannáék munkájába - úgy meg nehéz lehetett dolgozni, főleg jól. Bővebben itt olvashatsz róla: http://tombraiders.hu/news/trnews/1595-rhianna-pratchett-tavozott-a-crystal-dynamicstol-interju

Teljesen egyet értek abban, hogy nagyon sok a kiadón múlik. Úgy gondolom, hogy ez logikus is hiszen ők vezetői illetve tulajdonosai a projektnek. Ezért nagy is a felelősségük mert ők döntik el, hagyják jóvá, ellenőrzik a fejlesztő gárda munkáját. Természetesen ezért a Square Enix felelős is az összes játékért ami az ő nevük alatt kerül ki. Tomb Raider projekt eredményessége a jövőben is az ő vezetői döntéseiken fog múlni.

kara
2017-10-14, 02:54
Hellosztok!:)
Megvettem a Rise of the Tomb Raider-t, ki is játszottam, az alapjátékot.:jumper: Most a Croft birtokot szeretném kijátszani, a Croft manor-t.:D Néztem a Steam-on nem találtam.:angry: A Season Pass nem tartalmazza. Egyébként a season pass szezonbérletet jelent, ez azt jelenti, hogy egy idő után nem játszható a kiegészítő pálya?:angry: És még azt szeretném megkérdezni, a Croft birtok megvan magyarul, magyar felirattal?:o Hol lehet megszerezni a Croft birtokot?:o
A választ előre is köszönöm: Üdv: Kara:)

Matie
2017-10-14, 11:24
Szia Kara! :)

Igen, a Croft Birtokot is lefordítottuk, így azt is végigjátszhatod magyarul. A Season Pass (http://store.steampowered.com/app/526660/Rise_of_the_Tomb_Raider__Season_Pass/) tartalmaz minden DLC-t, ebbe a Croft Birtok is beletartozik. Ha nem kell a Season Pass, a 20 Year Celebration packben (http://store.steampowered.com/app/505540/Rise_of_the_Tomb_Raider_20_Year_Celebration_Pack/) lesz benne a birtok.
A szezonbérlet nem azt jelenti, hogy limitált ideig játszhatsz vele, hanem hogy egy adott időszakban érkező tartalmat előre megvásárolsz, így azokat azonnal megkapod, amint megjelennek.

A Croft Birtokot a főmenüben találod majd. Jó játékot :)

kara
2017-10-14, 12:01
Hello Matie!:)
Köszi az infokat. Azt szeretném még kérdezni, néztem a Steam-en a 20 Year Celebration pack 9,99 Euro,:D A Season Pass meg 27,99 Euro.:angry: Úgy tudom mind a kettő tartalmazza az összes DLC-t.:jumper: A Season Pass mivel ad többet, hogy drágább.:o
A választ előre is köszönöm: Üdv: Kara:)

Matie
2017-10-14, 13:49
Van a játéknak egy komplett kiadása 20 Years Celebration Edition néven, az valóban tartalmaz mindent (dobozos verzió), Steamen azonban egy kicsit másképp működik. Ott a Season Pass az, ami minden DLC-t tartalmaz, a 20 Years Celebration Pack pedig csak a Blood Ties és a Lara's Nightmare kiegészítőt, a co-op Endurance-t (csak akkor tudsz vele játszani, ha az Endurance DLC is megvan), az Extreme Survivor nehézséget és a klasszikus skineket.

A Season Passban pedig minden benne van, a 20 Years Celebration pack tartalmán felül az Endurance, a Baba Yaga, a Cold Darkness Awakened és az összes megjelent ruha és fegyver, beleértve az előrendelésért járó ruhákat is.

kara
2017-10-14, 19:40
Hello Matie!:)
Köszi a segítséget.:D Még azt szeretném kérdezni. A 20 Years Celebration tartalmaz extrém túlélő nehézséget.:angry: Nekem ez nem kell én kijátszottam a Rise of the Tomb Raider-t de nem 100%-osan. és még szeretnék vele játszani:jumper: de nem nehezebb fokozatban, például csak a tábortüzeknél menteni akkor is ha van elég nyersanyag,:angry: a Croft birtok pedig kellene.:cool: Lehetne úgy is, hogy az Extrém nehéz játékmenet nem kell a 20 Years Celebration Pack-ban, de a Croft birtok igen?:o
A választ Előre is köszönöm: Üdv: Kara:)

Matie
2017-10-15, 09:08
Szia, nincs mit :) Az extrém nehézséget nem lehet "nem megvenni", alapból jár a DLC-hez, de ez ne zavarjon, egyáltalán nem kötelező ám azon a nehézségen végigvinni a játékot. Mindig te választod ki a nehézségi szintet, ez csak annyit jelent, hogy van pluszba egy nehezített fokozat és ha szeretnéd kipróbálni, van rá lehetőséged. De nem kötelező, úgyhogy nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod :)

kara
2017-10-15, 16:03
Hello Matie!:)
Köszönöm a választ. Most úgy nincs időm játszani annyira,:angry: de később lesz. Tudtommal decemberben karácsony előtt szokott nagy kedvezmény lenni a játékok terén a Steam-en, köztük a Lara játékok és DLC kiegészítők között is. Több tíz százalékos vagy akár több is.:jumper: Úgy a Season Pass mellett döntöttem ez elég sok pályát ad és még sok játékélményt.:D Főleg ha 50% körüli akciót nézzük.:cool: Mit tudsz erről Matie az idén is lesz karácsony előtt ilyen akció?:o
A választ előre is köszönöm: Üdv: Kara:)

Matie
2017-10-16, 17:29
Szia! A legnagyobb Steam akciók június és december környékén vannak, és igen, idén is lesz majd decemberben. :)

kara
2017-10-16, 20:43
Hello Matie!:)
Köszönöm a választ. A karácsonyi akciókról le ne maradjak,:D mert egy pár napig szokott tartani.:angry: Meglesz hirdetve a tombraiders.hu-n is lehetőleg előre?:confused: Vagy csak akkor tudható amikor már akció van?:o
A választ előre is köszönöm: Üdv: Kara:cool:

drlecter
2017-10-16, 20:51
Hello Matie!:)
Köszönöm a választ. A karácsonyi akciókról le ne maradjak,:D mert egy pár napig szokott tartani.:angry: Meglesz hirdetve a tombraiders.hu-n is lehetőleg előre?:confused: Vagy csak akkor tudható amikor már akció van?:o
A választ előre is köszönöm: Üdv: Kara:cool:

Szia kara!

Sajnos azt mi se tudjuk előre, hogy mikortól fog kezdődni, de amint látni fogjuk, írunk majd róla. :)

kara
2017-10-18, 01:24
Szia kara!

Sajnos azt mi se tudjuk előre, hogy mikortól fog kezdődni, de amint látni fogjuk, írunk majd róla. :)

Köszönöm Szépen a választ drlecter: Üdv: Kara:)

kara
2017-11-23, 19:51
Hellosztok!:)
Köszönöm a "TombRaiderS.hu" csapatnak az értesítőt a Tomb Raider akciókról. Megvettem a (Rise Of The Tomb Raider Season Pass"-t. Letöltöttem szépen fel is települt. A fő menüben meg is jelent a "Croft birtok" menü. Főleg e miatt vettem meg a kiegészítő pályákat. Elkezdtem a "Vérköteléket" meg a "Lara rémálma"-t örömmel vettem észre, hogy automatikusan magyar felirattal jelent meg. A "Stem"-en történő vásárlásomnál nagyon szomorúnak tartom a következőt. Amikor a Steam-en történő vásárláskor megadom az adataimat és a kártyaszámot már el is fogadja a vásárlást.:angry::angry::angry: Amin nagyon meglepődtem!!!:mad::mad::mad: Ráadásul felkínálja, hogy elmenti az adataimat. :angry: :angry: Másutt amikor vásárolok az Interneten, az adataim és a kártyaszám után küld egy sms-t a telefonomra,:jumper: egy egyedi azonosítót ami pár percig érvényes:jumper: ezt megadva fogadja el csak a tranzakciót.:jumper: :jumper::jumper: Így az interneten történő vásárláskor nem elég a bankkártya:jumper: mint ebben az esetben :angry: hanem még küld egy egyedi azonosítót is a telefonra sms-ben :jumper: ami pár perc múlva érvénytelen. :jumper:
Ti, hogy vagytok vele? Mert így nem eléggé biztonságos a Steam-en való vásárlás!
Üdv: Kara

Matie
2017-11-25, 16:37
Szia Kara!

A Steam vásárlásnál csak akkor menti el az adatokat, ha vásárláskor az adatok megadásánál bepipálva hagyod a "mentse el az adataimat" melletti jelölőnégyzetet. Egyébként pedig ha biztonságosabbá szeretnéd tenni a fiókod, kapcsold be a kétlépcsős hitelesítést: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4440-RTUI-9218&l=hungarian Ezzel pont úgy fog működni a dolog, ahogy leírtad - a mobilodon pár másodpercig aktív kóddal tudsz belépni, ezt a kódot vásárláskor is kérni fogja a Steam.

És jó játékot a kiegészítőkhöz! :)

kara
2017-11-29, 19:04
Szia Kara!

A Steam vásárlásnál csak akkor menti el az adatokat, ha vásárláskor az adatok megadásánál bepipálva hagyod a "mentse el az adataimat" melletti jelölőnégyzetet. Egyébként pedig ha biztonságosabbá szeretnéd tenni a fiókod, kapcsold be a kétlépcsős hitelesítést: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4440-RTUI-9218&l=hungarian Ezzel pont úgy fog működni a dolog, ahogy leírtad - a mobilodon pár másodpercig aktív kóddal tudsz belépni, ezt a kódot vásárláskor is kérni fogja a Steam.

És jó játékot a kiegészítőkhöz! :)

Hello Matie!:)
Köszönöm a választ. Ha jól értem minden számítógép bekapcsoláskor, amikor automatikusan bejelentkezik a steam, kérni fogja a kódot? Ráadásul csak pár másodpercig érvényes elég gyorsnak kell lenni.:angry: Én csak a vásárláskor szerettem volna ha kéri az sms-ben való kód kérést. Így lehetséges?
A választ előre is köszönöm: Üdv : Kara

drlecter
2017-11-30, 16:12
Hello Matie!:)
Köszönöm a választ. Ha jól értem minden számítógép bekapcsoláskor, amikor automatikusan bejelentkezik a steam, kérni fogja a kódot? Ráadásul csak pár másodpercig érvényes elég gyorsnak kell lenni.:angry: Én csak a vásárláskor szerettem volna ha kéri az sms-ben való kód kérést. Így lehetséges?
A választ előre is köszönöm: Üdv : Kara

Szia kara! :)

Ha nincs rá szükséged, akkor ki tudod nyomni a Steamet, hogy ne induljon el automatikusan minden számítógép bekapcsoláskor. Steam-beállítások-kezelőfelület részénél tudod kikapcsolni. A kódot pedig belépésnél és vásárlásnál kéri, sajnos külön nem lehet kikapcsolni.

kara
2017-12-02, 12:37
Szia kara! :)

Ha nincs rá szükséged, akkor ki tudod nyomni a Steamet, hogy ne induljon el automatikusan minden számítógép bekapcsoláskor. Steam-beállítások-kezelőfelület részénél tudod kikapcsolni. A kódot pedig belépésnél és vásárlásnál kéri, sajnos külön nem lehet kikapcsolni.

Hello drlecter!:)
Köszönöm a segítséget.:D
Üdv: Kara:cool:

drlecter
2017-12-03, 21:47
Hello drlecter!:)
Köszönöm a segítséget.:D
Üdv: Kara:cool:

Szia kara!

Igazán nincs mit, üdv! :)

Zsolt_72
2018-04-07, 12:40
Kedvem támadt egy DLC letöltésére. Ám nem tudok dönteni, melyik legyen a három elérhető közül (Baba Yaga, Cold Darkness vagy Endurance). Mit gondoltok, melyik legyen? :)

Hoppá, ez nem a megfelelő topik... :eek: :rolleyes: No mindegy, hátha itt is elfér...

Matie
2018-04-07, 14:18
Semmi gond, átpakoltam ide :)

Attól függ, mi a preferenciád, az Endurance jó móka, akár egyedül, akár egy másik játékossal együtt játszod (de a kétjátékos mód csak a 20 Year Celebration Pack által érhető el). Egy idő után elég önismétlő, mert sajnos nem raktak bele új pályákat, ugyanakkor soha nem tudod, mire számíts, nem egy adott pálya van, hanem véletlenszerűen generálja neked a játék a pályaelemeket, és fokozatosan nehezedik, ezért nagyon izgalmas.

A Baba Yaga történet alapú DLC, van benne egy jó fejtörő, és összességében elég szórakoztató. Hozzáad a játékhoz pár új felszedhető tárgyat, dokumentumot, kihívást is, úgyhogy kb. 2-3 órára biztos leköt.

A Cold Darkness zombihentelés és lopakodás, kisebb feladványokkal. Ez a legkevésbé "Tomb Raideres" kiegészítő, de összességében nem rossz, ha tetszik a félelmetes hangulat és sötétség.

A Vérkötelék DLC-vel játszottál már? A 20 Year Celebration pack (https://tombraiders.hu/news/rottrnews/1515-reszletek-az-eljovendo-rise-of-the-tomb-raider-tartalmakrol)-hez jár, nagyon ajánlom :) Lövöldözés, akció nincs benne, de annál több a történet és a felfedeznivaló. Illetve ha mégis lövöldözni szeretnél a birtokon, a történet teljesítése után elérhetővé válik a Lara Rémálma nevű, szintén zombihentelős játékmód. A csomaghoz jár pár új öltözet, és egy új nehézségi fokozatot is hozzáad a játékhoz.

Zsolt_72
2018-04-09, 15:36
Semmi gond, átpakoltam ide :)

Attól függ, mi a preferenciád, az Endurance jó móka, akár egyedül, akár egy másik játékossal együtt játszod (de a kétjátékos mód csak a 20 Year Celebration Pack által érhető el). Egy idő után elég önismétlő, mert sajnos nem raktak bele új pályákat, ugyanakkor soha nem tudod, mire számíts, nem egy adott pálya van, hanem véletlenszerűen generálja neked a játék a pályaelemeket, és fokozatosan nehezedik, ezért nagyon izgalmas.

A Baba Yaga történet alapú DLC, van benne egy jó fejtörő, és összességében elég szórakoztató. Hozzáad a játékhoz pár új felszedhető tárgyat, dokumentumot, kihívást is, úgyhogy kb. 2-3 órára biztos leköt.

A Cold Darkness zombihentelés és lopakodás, kisebb feladványokkal. Ez a legkevésbé "Tomb Raideres" kiegészítő, de összességében nem rossz, ha tetszik a félelmetes hangulat és sötétség.

A Vérkötelék DLC-vel játszottál már? A 20 Year Celebration pack (https://tombraiders.hu/news/rottrnews/1515-reszletek-az-eljovendo-rise-of-the-tomb-raider-tartalmakrol)-hez jár, nagyon ajánlom :) Lövöldözés, akció nincs benne, de annál több a történet és a felfedeznivaló. Illetve ha mégis lövöldözni szeretnél a birtokon, a történet teljesítése után elérhetővé válik a Lara Rémálma nevű, szintén zombihentelős játékmód. A csomaghoz jár pár új öltözet, és egy új nehézségi fokozatot is hozzáad a játékhoz.

Köszönöm a választ, most az Endurance-et vettem meg, de a leírásod alapján a Baba Yaga sem fog kimaradni. Amíg megérkezik a Shadow, addig ezekkel játszogatok. :D

Lili
2019-04-17, 09:25
Sziasztok!

Nemrég újra elővettem a Rise-ot, és most először elővettem az endurance játékmódot. Még nem tudom, hogy tetszik-e, azt hiszem extrém peches vagyok vele, de lehet, hogy csak ilyen. Mindig van egy rosszul időzített csapda, vagy hirtelen előkerül 3 medve, vagy csak elejtem a lámpást a lehető legrosszabbkor, vagy csak az internet kapcsolat szűnik meg (miért kell az egyjátékos módhoz olyan feltétlenül az a nyamvadt net...) :D lehetne egy kicsit lassabban nehezedő, szívesen elbóklásznék benne hosszabb ideig is. Lehet csak én szoktam hozzá, a könnyű játékokhoz...

Na de amiért írok az az, hogy nincs-e itt valaki aki akar co-op achievmenteket gyűjteni? :) Már csak azok hiányoznak az endurance részből.
Köszi!