PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános Rise of the Tomb Raider társalgó



oldal : 1 [2] 3 4

zsolt
2014-08-12, 20:08
Azt hittem, ezúttal nehéz lesz kinyírni az érdeklődésemet. Tévedtem. :p

Én is egyik este elgondolkodtam azon, hogy az 1000+ órában, amit a TR-be öltem, mimindent megvalósíthattam volna. Nem tudtam, hogy akarom-e igazán, hogy az új részben legyen multiplayer opció, mert ha az is ilyen addiktív lesz akkor nem szabadulok.

De elébe mentek a problémának.

OBig
2014-08-12, 20:15
Azért én ezt a hírt nem hiszem el!
Valahogy nem logikus. Pénzügyileg sem. És ez a fő!

zsolt
2014-08-12, 20:24
Azért én ezt a hírt nem hiszem el!
Valahogy nem logikus. Pénzügyileg sem. És ez a fő!

Pedig logikus: kellett az xbox gyenge eladásaihoz egy erős húzócím.
Lehet, hogy ez a rész nem fog eladási rekordokat döngetni, de 2-3 év múlva már a következő rész előtt lehet hogy egy-egy döntést a Xbox felé húz az TR, mint exkluzív cím.

Azt sajnálom, hogy a TR eszköz lett hozzá, és nem egy új brand felépítésével próbáltak meg erőfölénybe kerülni.

YzaaA
2014-08-12, 20:31
Plusz még voltak annyira pofátlanok, hogy kíírták hogy a nagy sírás miatt lesznek sírok. Erre vágytunk már ki tudja hány éve és csak most kapnánk meg? Ráadásul nem is mindenki? Ez nem azért de egy roppant szemét húzás volt az ök részükröl.
Szerintem is nyugottan el lehet könyvelni a TR bukását. Ez ma'r tényleg nem Tomb Raider. Ez már nem játék. Ez egy eszköz, amivel a rajongókat ráncigálják.
De am ez szemétség a Microosofttól hogy a tR-vel akarják a bevételeket visszaszedni. Dögöljenek meg, már nem is érdekel. Már tényleg minden reményt kiöltek belölem. Mondjuk eddig se nagyon hittem nekik.

Stranger
2014-08-12, 20:35
Nem csak a Microsoft a hibás, hanem a Square Enix/Eidos... hogy adhattak el ilyen címet Xbox exkluzívnak? Milyen sok pénzt kaphattak ezek? A Microsoftnak tényleg ennyire kell egy jó exkluzív cím? Mert ez elég lassan fog megtérülni...

zsolt
2014-08-12, 20:51
Egy páran már kezdik az új LC előrendelésüket visszamondogatni :)
Helyesen - teszem hozzá.
És valószínűleg én se fogom megvenni, míg az új TR ügye nem rendeződik számomra megfelelően.
Pedig bírnám nagyon :)

A 40+ TR-es Steam-es baráti körömből 2-en játszanak összesen Tomb Raidert. Átlag 8-12 körül szoktak lenni ilyentájt.

rDAVE
2014-08-12, 20:52
Nem csak a Microsoft a hibás, hanem a Square Enix/Eidos... hogy adhattak el ilyen címet Xbox exkluzívnak? Milyen sok pénzt kaphattak ezek? A Microsoftnak tényleg ennyire kell egy jó exkluzív cím? Mert ez elég lassan fog megtérülni...

Tudod van az a pénz. A Microsoftnak nem lehet most spórolnia és megvenni egy siker játékot egyszerűbb, mint sikerre vinni egyet. Viszont az eddigi exkluzív címek alapján valószínűleg ezt sem teljesen megvették, hanem csak ideiglenesen. Ez volt a Ryse: Son of Rome és Dead Rising 3-nál is, hogy egy külső studió játékát ideiglenesen exkluzívvá tettek, kiadták a saját konzoljukra, de végül mindkettő PC-n köt/kötött ki egy másik kiadó által.

zsolt
2014-08-12, 20:55
Tudod van az a pénz. A Microsoftnak nem lehet most spórolnia és megvenni egy siker játékot egyszerűbb, mint sikerre vinni egyet. Viszont az eddigi exkluzív címek alapján valószínűleg ezt sem teljesen megvették, hanem csak ideiglenesen. Ez volt a Ryse: Son of Rome és Dead Rising 3-nál is, hogy egy külső studió játékát ideiglenesen exkluzívvá tettek, kiadták a saját konzoljukra, de végül mindkettő PC-n köt/kötött ki egy másik kiadó által.

Ha ideiglenes exkluzivitást kap, akkor üzletileg nem érné egyértelművé tenni a játék Xboxos kiadása után még fél évig, hogy meg fog jelenni más platformokon is.
Viszont ez cca. 2 év TR nélkül, és 2 év bizonytalanság.

Matie
2014-08-12, 21:00
Az fáj a legjobban, hogy ugye sikeres lett a TR2013, mindenki várja a folytatást. Jött a Rise of the Tomb Raider trailere, ami lázba hozott mindenkit. Mondogatták, hogy hallgatnak a fanokra, visszahozzák a sírokat, Larából most lesz igazán Tomb Raider - mindenki örül, végre talán a lehető legjobb irányba halad a TR, nagyon jó játékot fogunk kapni. Bejelentik, hogy megjelenik PC-n, PS4-en, Xbox One-on.

Erre hopp (hideg zuhany), bocsi, mégse, csak Xbox One. Annyira örültem, erre egy ilyet leművelnek... Ha a Temple of Osirisről lett volna szó, nem akadok ki ennyire, de egy fő résznél ezt így meg merik tenni... még ha ideiglenesen is exkluzív, elvetették a sulykot. Kiölték a rajongókból az összes lelkesedést.

Roli
2014-08-12, 21:06
Ez az időzített exkluzivitás is olyan lenne, mintha nekünk csak úgy oda dobnák, mint a kutyáknak.... sajnálom, ezt nekem nem veszi be a gyomrom.
A Guardian of Lightnál lenyeltem annó, hogy 1 hónappal hamarabb megjelent boxon - mondván, hogy úgysem főrész -, de itt egyszerűen nem... nem és nem...

zsolt
2014-08-12, 21:13
Legkésőbb akkor fog kiderülni, amikor megjelenik az xbox változat hivatalosan v. nem hivatalosan.
A szövegekről könnyen kideríthető, hogy más platformra vonatkoznak-e (bill konfigurálás, egér érzékenység, stb.)

A fél év késéssel az a baj, hogy a Box-osok elkezdik rögtön szétszpojlerezni a netet, csak hogy lássa mindenki, hogy kijaf@szagyerek

LaraTheSurvivor22
2014-08-12, 21:18
A fél év késéssel az a baj, hogy a Box-osok elkezdik rögtön szétszpojlerezni a netet, csak hogy lássa mindenki, hogy kijaf@szagyerek

Na ez biztos!

zsolt
2014-08-12, 21:22
Komment (nem az enyém):
"Totálisan jól döntött a Microsoft, az h ennyire pörög a nép rajta, jelzi, hogy jobb címet nem is tehettek volna exkluzívvá..."

Roli
2014-08-12, 21:24
^
Röhög a vakbelem, kacag a májam.
-------
Egyébként már a Sony is terjeszti az igét: https://www.facebook.com/OfficialPlayStationMagazine/photos/a.166088323428809.29607.108615842509391/714077505296552/?type=1


Microsoft announced the news during its Gamescom conference, with the current wording being put out by developer Crystal Dynamics pointing to a concrete exclusive rather than a mere timed deal.

drlecter
2014-08-12, 21:29
Komment (nem az enyém):
"Totálisan jól döntött a Microsoft, az h ennyire pörög a nép rajta, jelzi, hogy jobb címet nem is tehettek volna exkluzívvá..."

Igen, ezt én is olvastam.
Az lenne a logikus számomra, ha egy ilyen döntés előtt jól átgondolták volna az összes lehetséges alternatívát. Rajongók? Pénz? Stb... Eleve sikeres lett mind anyagilag, mind kritikailag az előző rész - nem hiszem, hogy csőd közeli állapotban lenne a stúdió, főleg, hogy ott van az idei Thief és a nemrég megjelent Murdered is. Az eddigi marketinget is szépen tolták alánk.
Nem. Szerintem van valami más dolog is a háttérben. Persze lehet, hogy a legegyszerűbb dolog az: a pénz. Ha igen, akkor nagyon mélyre kellett nyúlniuk a microsoknak... vajon megéri nekik bevállalni egy ilyen kockázatot? Eleve magasan többet adtak el eddig PS4-ből és úgy átlagban sokkal jobbakat olvasok arról a rendszerről (technikailag). Azért, mert van egy jó nevű címük, még nem hiszem, hogy mindenki azért xbox one-t fog venni, csakhogy azon játszhasson.
Nem értem az egészet :/

LaraTheSurvivor22
2014-08-12, 21:31
Azzal is tisztában vannak, hogy akiknek nagyon bejött az előző rész, (és azért van olyan, aki anyagilag bőven megengedheti magának) az el fog gondolkodni a konzol vásárláson....
A Tomb Raidert rengetegen szeretik, szóval tényleg tudták ők, hogy hová kell nyúlni.

Ahogy írták (sajnos ebben az egyben igazuk van, akármennyire is igazságtalan), az hogy "Ez nagyon fáj, én már évtizedek óta játszom a TR-ekkel, hatalmasat csalódtam!" az senkit sem fog meghatni.


Szerk.: Sajnos pénzéhes egy nőcit kreáltak ebből a Larából...... a Microsoft pénzcsináló gépe lett :(

drlecter
2014-08-12, 21:34
Én biztos nem veszek azért xbox one-t! Inkább akkor majd megnézem youtubeon egyszer...

LaraTheSurvivor22
2014-08-12, 21:38
Én biztos nem veszek azért xbox one-t! Inkább akkor majd megnézem youtubeon egyszer...

Én se fogok.... elég volt.
Amúgy is régóta hiányérzetem volt. Az utóbbi TR-ek nem tudták töredékét se nyújtani annak az érzésnek, amit az old one-ok.... ez az új rész ígéretesnek tűnt, de akkor inkább egyék meg.
Az én pénzem nem fog kikötni a Microsoft zsebében.

Thak
2014-08-12, 21:45
Pénz orientált egy * csináltak Larából :(

Az már az AoD-dal elkezdődött, amikor a film miatt félkészen kidobták. Nekem a NewGenek sosem voltak igazán a világom, Underworlddal mai napig nem játszottam, nem is érzek rá ingerenciát, bontatlanul virít a polcon... Szóval ez sem érint annyira. Majd lesznek emulátorok, vagy kiadják PC-re később. Szerintem esélyes, hogy jön a PC-s platform Windózra (abból is lehet kaszálni pár millácskát még), PS meg így nem lesz, mert ők a nagy konkurencia.

rDAVE
2014-08-12, 22:59
Azzal is tisztában vannak, hogy akiknek nagyon bejött az előző rész, (és azért van olyan, aki anyagilag bőven megengedheti magának) az el fog gondolkodni a konzol vásárláson....
A Tomb Raidert rengetegen szeretik, szóval tényleg tudták ők, hogy hová kell nyúlni.

Ahogy írták (sajnos ebben az egyben igazuk van, akármennyire is igazságtalan), az hogy "Ez nagyon fáj, én már évtizedek óta játszom a TR-ekkel, hatalmasat csalódtam!" az senkit sem fog meghatni.


Szerk.: Sajnos pénzéhes egy nőcit kreáltak ebből a Larából...... a Microsoft pénzcsináló gépe lett :(

Én tervezek új konzolt venni, de már elvből se veszem meg az One-t, nem szeretem a Microsoftot, főleg az utóbbi időkben nevetséges, amit művelnek. Minden második lépésükkel mellélőnek, majd amennyire mellette álltak, úgy mennek szembe vele. Ez igaz az One-ra és a Windowsra is. Pénz van, ész nincs. Ha később se jön PC-re vagy PS4-re, akkor tudják hová menjenek el... 96 óta a két fő platform a Tomb Raidereknél a PC és a PS. :angry:

Roli
2014-08-13, 00:27
Na már itt van a módosított trailer is. Brávó.


http://www.youtube.com/watch?v=JHz7RsOnDj8

Coming holiday 2015
Exclusive to xbox

:larabox:
.......

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 00:45
Na már itt van a módosított trailer is. Brávó.


http://www.youtube.com/watch?v=JHz7RsOnDj8

Coming holiday 2015
Exclusive to xbox

:larabox:
.......

Csodálatos..... menjenek szépen a.... na de nem fogok kiakadni miatta!
Legyen boldog vele a Microsoft!

Mitzy
2014-08-13, 08:35
Úhhh,és milyen arcátlanul virít a trailer végén az XBOX ONE felirat,csupa szép,nagybetűkkel. Cha!
Nem,tudom,szerintem még élvezik is,hogy kiakasztják a Tomb Raider rajongói közösségét.
:angry::mad::smackbum::larabox::censored:
Ez a Lara smiley még illik is ide. Régi Laránk üvöltve követeli a Rise of the Tomb Raider PC-re és PS-re való kiadását.

Figyelem! Lehet,hogy Off-Topic lesz.
Megyek is vissza AOD-ozni és minden ellenség helyére elképzelek egy Microsoftos emberkét,vagy egy XBOX ONE-t... Ráadásul,mondom olvasok egy ki újságot(PCG),hol nyílik ki? XBOX ONE,hát persze...Edd meg az agyadat éjfélkor a temetőben...Gyühé!!

zsolt
2014-08-13, 08:45
Megyek is vissza AOD-ozni és minden ellenség helyére elképzelek egy Microsoftos emberkét,vagy egy XBOX ONE-t... Ráadásul,mondom olvasok egy ki újságot(PCG),hol nyílik ki? XBOX ONE,hát persze...Edd meg az agyadat éjfélkor a temetőben...Gyühé!!Kéne csinálni texmoddal M$-os egyenruhákat a Solarii-knak ;)

Mitzy
2014-08-13, 08:56
Akkor gyerünk! XD ÉN nem tudok,sajnos. :p
DE! Akkor már Legendben és Anniversaryban is gondolkozhatnék... :clown:
Hogy mit fognak ezek még csinálni a Tomb Raider-rel...Bele sem merek gondolni...

zsolt
2014-08-13, 09:02
Hogy mit fognak ezek még csinálni a Tomb Raider-rel...Bele sem merek gondolni...

Nem érdekel. A mostani rész is játszhatatlan volt kontrollerrel, a Legend-et/Anniversary-t/Underworld-öt kontrollerrel játszottam, mert a jobban lehetett irányítani vele Larát, az autoaim is rendben volt, de az új részben az első 2 csata után feladtam a kísérletezgetést, és visszatértem a bill.-egér kombóhoz. Pár hónappal ezelőtt 2 napig gyakoroltam multiplayer módban kontrollerrel, hogy hátha..., de úgy elvertek, hogy köpni-nyelni nem tudtam :D

Mitzy
2014-08-13, 09:08
köpni-nyelni nem tudtam :D
De azért,most kaptál olyat amit le kellett nyelned(azt,hogy így bánnak a rajongókkal) és most köpni is tudsz,mert van benned némi harag talán. :D

Thak
2014-08-13, 09:30
Pár hónappal ezelőtt 2 napig gyakoroltam multiplayer módban kontrollerrel, hogy hátha..., de úgy elvertek, hogy köpni-nyelni nem tudtam :D

Egeresek ellen? Még jó, hogy ha kikapsz úgy, egy kontroller sose fogja megközelíteni sem az egér precizitását és gyorsaságát. Profi szinten 0,08-0,1 s-en múlik, hogy melyikőtök hal meg, elég durva :p Szerintem az AoD is olyasmi volt, azt botkormánnyal lehetett a legfinomabban kezelni xD

Egyébként majdnem biztos, hogy lesz PC-s kiadása is a Rise of Tomb Raidernek. Valószínűleg felturbózva, XBoxos kiadáshoz képest bugmentesebben, jobb grafikával, plusz elérhető tartalmakkal. Hacsak nem a Halo sorsára jut. Ezek a játékok viszont mind kijönnek/kijöttek PC-re is az XBox után pár hónappal:
Bioshock+Mass Effect (ez a kettő épp PS-re később), Fable3, Ryse: Son of Rome, Dead Rising 3, Alan Wake, Condemned.

Roli hozzászólása is megmutatja, hogy miért is nem rossz biznisz ezt így eltolni. Ha a bizonytalanság, meg a fél év ilyen sok, akkor úgyis megveszik az első platformot... Ha bukta lett volna ez az üzletpolitika, akkor nem követnék el újra és újra.

Engem a multiplayer vett rá, hogy megvegyem frissiben a TR2013-at (gondoltam, hogy fél-egy év után már nem lesz értelme multizni), mert amúgy mindig megvárom, hogy lemenjen az áruk...

Roli
2014-08-13, 10:14
^Hát... aki vesz ezért egy új xboxot, azt én (is) sajnálom...
Én kimaradok a sorból. Nemrég vettem új gépet, hogy menjen majd rajta a Rise is. Mindegy, legalább a PC mindig, [majdnem] mindenhez jól jön... :privateeye:

Mitzy
2014-08-13, 10:28
^Hát... aki vesz ezért egy új xboxot, azt én (is) sajnálom...

Egyetértek ebben.
Akinek meg XBOX ONE van otthon,az meg röhöghet a markába és sunyin nézheti,hogy mit össze küszködnek azok,akik szeretnék,hogy gépre és mondjuk PS-re is kijöjjön.

Roli
2014-08-13, 10:35
^És szétspoilerezheti/trollkodhatja az agyát mindenhol.

Na de az is szép baleset lesz, hogy majd ide jön valaki segítséget kérni, mert elalakadt a játékban. Ki fog tudni neki segíteni? Teréz anya? :vlol: Még ő se...

Thak
2014-08-13, 10:38
Végülis mi a különbség az XBoxOne között, meg aközött, hogy vettél egy vadiúj PS4-et? Vagy éppen én egy PC atomerőművet?
Jó, a PC másra is használható, pl grafikus programokhoz mindenképp kell, szóval ha játék is van rá, az win-win.

zsolt
2014-08-13, 10:43
Végülis mi a különbség az XBoxOne között, meg aközött, hogy vettél egy vadiúj PS4-et? Vagy éppen én egy PC atomerőművet?
Jó, a PC másra is használható, pl grafikus programokhoz mindenképp kell, szóval ha játék is van rá, az win-win.
Az Xbox-om bő 1 éve el van csomagolva a dobozába, kb. 10 perc alatt működésre lehetne bírni, de valahogy nem érzem késztetést rá. :)

Caroline
2014-08-13, 10:51
ekkora kitolást:Olvastam a főoldalon a hírt, ez a húzás a fejlesztőktől kész szégyen és gyalázat, így sajnos nem sokan veszik majd meg hogy lehet így kitolni a rajongókkal ezek nem normálisak :angry:


Mit képzelnek ezek magukról, a rajongókkal ilyet megcsinálni, nekem van egy sanda gyanúm.:(
a microsoft leszerződött ezekkel a majom square enixesekkel és kaptak egy csomó lóvét a zsebükbe,

Mit hisznek ezek mindenki tele van lóvéval hogy mindenki xbox one-t vesz.

zsolt
2014-08-13, 10:53
Olvastam a főoldalt ez a húzás a fejlesztőktől kész szégyen és gyalázat, így sajnos nem sokan veszik majd meg hogy lehet kitolni a rajongókkal ezek nem normálisak :angry:

"After all, you're Xbox exclusive."


Na de az is szép baleset lesz, hogy majd ide jön valaki segítséget kérni, mert elakadt a játékban. Nem nagyon lesz, aki egyáltalán segíteni tud :)

Szét fogom trollkodni a TR-es párbeszédeket és csinálok belőlük animgifeket :)

Roth: After all, you're Xbox exclusive.
Lara: I don't think I'm that kind.
Roth: Sure you are...you just don't know it yet.

Mitzy
2014-08-13, 11:17
Roth: After all, you're Xbox exclusive.
Lara: I don't think I'm that kind.
Roth: Sure you are...you just don't know it yet.
Neee! XD Elég marcona hangulatban vagyok,de ezt nem tudtam megállni röhögés nélkül... XD
A rajongóknak csinálniuk kéne egy trailert amiben ezek a mondatok is szerepelnek. XD
És elküldeni a Microsoft-osoknak. XD

zsolt
2014-08-13, 13:16
Itt kizárólagos exkluzív TR-ről írnak:
https://twitter.com/XboxFR/status/499194988342050816

tom croft
2014-08-13, 13:48
elmennek a jó büdös k** anyjukba ...komolyan (elnézést).......

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 13:52
Ha hónapokkal a XO-os megjelenés után mégis úgy döntenének, hogy kiadják PC-re, és PS4-re, már akkor se érdekelne. Szépen megnézném a végigjátszást a Youtubon, és ennyi volt az új TR-ből. Ezek után pénzt nem áldoznék bele. És teljes szívemből remélem, hogy a többi arcul csapott játékos is így vélekedne.
Főleg ha azért adnák mégis ki másra mert belebuknának, a reméltnél jóval kevesebb fogyna csak belőle. Aztán úgy tennének, mintha nem döfték volna belénk hátulról a nagy kést, de a pénzünket azt szemrebbenés nélkül zsebre vágnák?
Hányingerem van ettől a pénz orientált,a rajongók felé teljesen közömbös bagázsból.

Már akkor is viszketett a tenyerem, mikor a TRU esetében csak a Xboxosok számára tették elérhetővé a két plusz DLC-t ( ami azért olyan tartalmakat, videókat foglalt magába, ami nélkül gyakorlatilag nem volt teljes a játék története), de ez most mindent visz.

Nem is tudom melyik lenne a rosszabb:
Ha már a 2013 as TR-t anno csak Xboxra adták volna ki, vagy az, hogy elhúzták előttünk a mézes madzagot, mindenki számára elérhetővé tették az 1. részt aztán meg majdnem nyíltan kijelentik, hogy "Ha érdekel a folytatás, hát vegyél XO-t!

Mitzy
2014-08-13, 14:03
"Ha érdekel a folytatás, hát vegyél XO-t!
Kéne írni egy levelet nekik teli ezekkel a dolgokkal,amit mi itt leírunk,aztán befejezetlenül hagyni és odaírni a végére: Ha érdekel a folytatás,hát tedd elérhetővé PC-n PS-en is! :) (Mindezt undokul smileyval a végén. :privateeye: )
Tom Croft reakciójára pedig ez lenne a válaszom: Vagy még annál is rosszabb helyre mehetnének...Inkább nem mondom mire gondolok... :rolleyes:

zsolt
2014-08-13, 14:13
Kéne írni egy levelet nekik teli ezekkel a dolgokkal,amit mi itt leírunk,aztán befejezetlenül hagyni és odaírni a végére: Ha érdekel a folytatás,hát tedd elérhetővé PC-n PS-en is! :) (Mindezt undokul smileyval a végén. :privateeye: )
Tom Croft reakciójára pedig ez lenne a válaszom: Vagy még annál is rosszabb helyre mehetnének...Inkább nem mondom mire gondolok... :rolleyes:

Nem nagyon kell törjük magunkat. A Crystal Dynamics fb oldalán, a TR tumblr oldalán, TRF-en és ezer más helyen ömlenek a felháborodott hozzászólások.

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 14:15
Ha értenék hozzá, komolyan mondom szerkesztenék két képet, egymás mellett összekapcsolva:
Az egyiken Lara ártatlanul, bambi szemekkel, már-már félénken nézne ránk, és azt kérdezné, hogy "Ugye akarsz velem játszani?"
Majd a soron következő képen már gonosz, sátáni mosollyal, és eltorzult arckifejezéssel vágná a képünkbe, hogy, " Akkor kénytelen leszel venni egy XO-t!!!!" miközben a szóban forgó konzolt tartja a kezében, és immáron olyan szögben pózolna, hogy láthatóvá válik a tetoválás Lara karján, "Mirco$oft"

Aztán még a kép alá beszúrnám ezt a híres nevezetes idézetet:

"This doesn’t mean that we’re walking away from our fans who only play on PlayStation or on PC."

zsolt
2014-08-13, 14:16
Ha értenék hozzá, komolyan mondom szerkesztenék két képet, egymás mellett összekapcsolva:
Az egyiken Lara ártatlanul, bambi szemekkel, már-már félénken nézne ránk, és azt kérdezné, hogy "Ugye akarsz velem játszani?"
Majd a soron következő képen már gonosz, sátáni mosollyal, és eltorzult arckifejezéssel vágná a képünkbe, hogy, " Akkor kénytelen leszel venni egy XO-t!!!!" miközben a szóban forgó konzolt tartja a kezében, és immáron olyan szögben pózolna, hogy láthatóvá válik a tetoválás Lara karján, "Mirco$oft"

http://www.image-share.com/upload/2658/278.jpg

Mitzy
2014-08-13, 14:19
Fúhaa,ki szerkesztette ezt a képet? :eek:
Nagyon el lett találva... És igaz is lehet,ha ezt megcsinálják... :S
Vagy már igaz is?? :eek: :érdekes hangok:
Esetleg ilyen képre gondoltál,LaraTheSurvivor22?? ;) (Nem mestermű az is biztos,az angolt meg biztos elcsináltam XD)
http://www.kepfeltoltes.hu/140813/XO_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 14:53
Fúhaa,ki szerkesztette ezt a képet? :eek:
Nagyon el lett találva... És igaz is lehet,ha ezt megcsinálják... :S
Vagy már igaz is?? :eek: :érdekes hangok:
Esetleg ilyen képre gondoltál,LaraTheSurvivor22?? ;) (Nem mestermű az is biztos,az angolt meg biztos elcsináltam XD)
http://www.kepfeltoltes.hu/140813/XO_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:jumper: Ügyi vagy! ;)

Valami ilyesmire gondoltam!:thumb:

zsolt
2014-08-13, 14:54
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/08/12/i-want-to-win-this-generation-says-xbox-boss-phil-spencer.aspx

TRf-en egyre inkább az a feltételezés, hogy csak az ünnepi szezonra kapna exkluzivitást.


http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-13-microsoft-confirms-rise-of-the-tomb-raider-xbox-exclusivity-deal-has-a-duration

"I can talk about the deal I have."

So, what, exactly, is that deal?

"I have Tomb Raider shipping next holiday exclusively on Xbox. It is Xbox 360 and Xbox One. I'm not trying to fake anybody out in terms of where this thing is. What they do with the franchise in the long run is not mine. I don't control it. So all I can talk about is the deal I have. I don't know where else Tomb Raider goes.

Is there a time limit on the exclusivity period?

"Yes, the deal has a duration. I didn't buy it. I don't own the franchise."

Can you tell us how long the duration is?

"No. It's not because I'm trying to be a headfake on anybody. It's a deal between us and the partner. People ask me how much did we pay. There are certain things I'm just not going to talk about because it's a business deal between us and then. Obviously the deal does have a duration. I didn't buy the IP in perpetuity."

rDAVE
2014-08-13, 15:25
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/08/12/i-want-to-win-this-generation-says-xbox-boss-phil-spencer.aspx

TRf-en egyre inkább az a feltételezés, hogy csak az ünnepi szezonra kapna exkluzivitást.


http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-13-microsoft-confirms-rise-of-the-tomb-raider-xbox-exclusivity-deal-has-a-duration

"I can talk about the deal I have."

So, what, exactly, is that deal?

"I have Tomb Raider shipping next holiday exclusively on Xbox. It is Xbox 360 and Xbox One. I'm not trying to fake anybody out in terms of where this thing is. What they do with the franchise in the long run is not mine. I don't control it. So all I can talk about is the deal I have. I don't know where else Tomb Raider goes.

Is there a time limit on the exclusivity period?

"Yes, the deal has a duration. I didn't buy it. I don't own the franchise."

Can you tell us how long the duration is?

"No. It's not because I'm trying to be a headfake on anybody. It's a deal between us and the partner. People ask me how much did we pay. There are certain things I'm just not going to talk about because it's a business deal between us and then. Obviously the deal does have a duration. I didn't buy the IP in perpetuity."

Az egyetlen értelmes ember az Xboxnál. :D Lehet csak a marketing miatt, de nem szokott félrebeszélni, most sem tagad.
Emiatt esélyes, hogy én más Xbox 360-án végigjátszom és csak akkor veszem meg saját platformomra, ha már olcsón lesz...

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 15:40
Sajnos nem valami fényes az angol tudásom :(

Most ez azt jelenti, hogy időhöz kötött az exkluzív joguk a TR-t illetően?
A 2013-as TR-t előrendeltem anno, ráadásul a gyűjtői változatot, a jövőben (ha megjelenne) maximum odáig lennék hajlandó elmenni, hogy megvegyek egy használt példányt, amihez minimum feleannyiért hozzájutnék. Kibírnám, érthető okok miatt már nem húzogatok strigulákat a naptáramba.....

rDAVE
2014-08-13, 15:53
Sajnos nem valami fényes az angol tudásom :(

Most ez azt jelenti, hogy időhöz kötött az exkluzív joguk a TR-t illetően?
A 2013-as TR-t előrendeltem anno, ráadásul a gyűjtői változatot, a jövőben (ha megjelenne) maximum odáig lennék hajlandó elmenni, hogy megvegyek egy használt példányt, amihez minimum feleannyiért hozzájutnék. Kibírnám, érthető okok miatt már nem húzogatok strigulákat a naptáramba.....

Igen, elismerte, hogy időhöz kötött szerződésük van a céggel és ha lejár, akkor semmi közük nem lesz ahhoz, hogy mire jelenik meg. Ők csak Xbox 360-ra és Xbox One-ra adják ki.

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 15:54
Köszi a választ ;)

tom croft
2014-08-13, 15:54
http://oi59.tinypic.com/2ujl1k3.jpg

Mitzy
2014-08-13, 16:14
LaraTheSurvivor22! Köszönöm! :D
Tom Croft! Hát ez...ez...jelen pillanatban mestermű! XD :clown:
Az angol szövegelése annak a pasasnak meg...hmm,ravasz. :privateeye:

LaraTheSurvivor22
2014-08-13, 16:16
http://oi59.tinypic.com/2ujl1k3.jpg

Ez tetszik! :D Bárcsak hozzájuk is eljutna. Őszintén remélem hogy el fog.....

drlecter
2014-08-13, 16:16
http://www.gamestar.hu/rise-of-the-tomb-raider-nem-lesz-xbox-one-exkluziv.html

Mitzy
2014-08-13, 16:20
Biztosan...de arról senki nem csiripelt,hogy most miért idegesítik a népet,nem? :privateeye:
Így is lelohadt az érdeklődése sok mindenkinek,mert végül is,ha csak XBOX és XBOX ONE exkluzív lesz,az akkor sem ugyan az,mintha PC-re PS-re is kijönne.

zsolt
2014-08-13, 17:43
http://i.imgur.com/R7EHTit.jpg

Mitzy
2014-08-13, 17:49
Ez de jó kép lett! :eek:
Amúgy is tetszenek Irishhips munkái. De ez nagyon találó!
És kissé szomorú is... :/

Roli
2014-08-13, 18:23
Ha nenát időzített lenne, ha nem... a tényen úgysem változtat, hogy majd mikor megjelent xboxra a játék:
1.: a PC és PS közösséget enni fogja az ideg (a vérbeli rajongókat legalábbis biztosan), hogy egy bizonyos réteg már rég játszik a várva-várt játékkal, mikor ők nem;
2.: mint már sokszor el lett mondva, spoilerek lesznek mindenhol, nyugodtan nem lehet felmenni majd egy oldalra és fórumra se;
3.: egy kisebb réteg úgyis orrba-szájba fog trollkodni.

Stb. stb. stb.

Aztán meg majd ha majd netán több hónap/év múlva megjelent a játék a többi platformra is, már nem lesz ugyanolyan a varázs, mert el lett cseszve az élmény. Sajnálatos. Egy életre elásták most magukat előttem.

Egyébként meg addig semmit nem szabad elhinni, míg hivatalos sajtóközlemény nem jött az időzített dologról, vagy maga a Crystal nem erősítette meg.

TBlint
2014-08-13, 18:23
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/08/12/i-want-to-win-this-generation-says-xbox-boss-phil-spencer.aspx


Csak én érzem úgy, hogy ez a gyors interjú és magyarázkodás azért született, mert sok volt a heat a fórumokon és hivatalos oldalakon?
És talán ezzel picit le lehet hűteni a kedélyeket? Mondjuk 2015 végéig, amíg megjelenik a cucc. Sikeres lesz X1-en a jó szövegnek/marketingnek köszönhetően, és majd jön a hivatalos szöveg, hogy: Soz srácok, de csak 100 év múlva lesz PC-re és PS4-re, mert akkor jár le a szerződés. A pénzt köszönjük, ígérjük, jó helyre megy!
Igazából egy ilyen lépés sem lepne meg a Microfostól. Muszáj volt valamit mondaniuk, amivel csitítani tudják a gyűlöletet és megállítani a bojkottot és petíciókat. Így legalább lesz vásárlói igény a Lara Croft and the Tempe of Osiris játékra is. 2 legyet 1 csapásra. Nagyon okos ez az ember és kiváló marketinges, érti a dolgát rendesen, nem véletlenül van ott, ahol.

Viszont az tetszett, hogy tegnap már Camilla Luddingtont is zaklatták emiatt a Twitteren.

Én azért annyira nem lennék biztos még, hogy ez jönni fog később PC-re és PS konzolokra. A játékipar marketingesei sosem az őszinteségükről voltak híresek. Csak most kellett valamit mondani, amivel be lehet fogni a lázadók száját. De ez mit sem változtat a Microfos, Square Enix és Crystal rettentő szemét hozzáállásán. Majd megnézhetik az eladásokat...
Sok sikert kívánok nekik innét is, de én tuti nem fogok ezeknek már pénzt adni erre, akár jön PC-s verzió, akár nem.
Egy életre elásták magukat előttem. Inkább támogatok más - korrektebb fejlesztőket.

TBlint
2014-08-13, 18:34
iPon-ról az eredeti interjú forrása:
"Hogy őszinték legyünk, tegnap kicsit mi is megijedtünk, amikor arról volt szó, hogy a Rise of the Tomb Raider Xbox exkluzív lesz. Először abban reménykedtünk, hogy csak a 2015 végi megjelenésről van szó, de a fejlesztő Crystal Dynamics vezetője, Darrell Gallagher szertefoszlatta álmainkat, és a Lara Croft and the Temple of Osiris-szel próbált vigasztalni minket. Most viszont kezd rendeződni a dolog, hogy egy ismert netes hírességet idézzek: "Mindenki nyugodjon le a pi"-nyóba, nem lesz itt baj, ugyanis Phil Spencer, a Microsoft Xbox részlegének fejese elmondta, hogy a megállapodásnak van lejárati ideje. Reméljük, hogy erről Mr. Gallagher is tud... Spencer a Gamescomon mesélt a megegyezésről, következzen most az Eurogamernek adott interjú.


PS: Nem az én dolgom, hogy elmondjam, ha egy játék jön egy másik platformra. Nekem az a dolgom, hogy ne beszéljek olyan játékokról, amik nem az enyémek. Van egy bizonyos kapcsolatom a Tomb Raider bejelentett verziójával, és jó érzéseim vannak a Crystal-lal és a Square-rel kötött hosszútávú együttműködéssel kapcsolatban.

Értem a reakciókat, amiket látok. Ha PlayStationös lennék, hirtelen úgy érezném, hogy a sorozat eltávozott. De nem vettem meg a címet, nem vettem meg a stúdiót, nem az enyém. Amikor ennek (a szerződésnek) idővel vége lesz, ahogy a Dead Rising és a Ryse esetében is vége lett, meglátjuk mi történik a játékkal. Nem birtoklom a Tomb Raider összes változatát.

Nem uralom annak a jogait, hogy más platformokra készüljön Tomb Raider. Ilyen vonatkozásáról nem tudok beszélni a sorozatnak. Amiről tudok beszélni, az a megegyezés, amit kötöttünk.

EG: Szóval, mi is ez a megállapodás pontosan?

PS: Lesz egy Tomb Raiderem jövő karácsonyra, kizárólag Xbox-ra. Ez Xbox 360-at és Xbox One-t jelent. Senkit nem szeretnék félrevezetni azzal kapcsolatban, hol is tart a dolog. Az, hogy mit csinálnak hosszútávon a sorozattal, nem az én dolgom, nincs felette kontrollom. Szóval amiről beszélni tudok, az csak a megállapodás, amit kötöttem. Nem tudom, hová tart még a Tomb Raider.

EG: Van lejárata az exkluzivitási időszaknak?

PS: Igen, a megegyezésnek van lejárati ideje. Nem vettem meg, nem birtoklom a sorozatot.

EG: Meg tudnád nekünk mondani, mikor jár le a szerződés?

PS: Nem. És nem azért, mert át akarnék verni bárkit is. Ez egy megegyezés köztünk és a partnerünk között. Az emberek azt kérdezik tőlem, mennyit fizettünk ezért. Vannak olyan dolgok, amikre nem adok választ, mivel egy üzleti megállapodásról van szó. Nyilvánvalóan a megegyezésnek van futamideje. Nem vettem meg a címet örökre."

tom croft
2014-08-13, 18:54
EG: Meg tudnád nekünk mondani, mikor jár le a szerződés?

PS: Nem. És nem azért, mert át akarnék verni bárkit is. Ez egy megegyezés köztünk és a partnerünk között. Az emberek azt kérdezik tőlem, mennyit fizettünk ezért. Vannak olyan dolgok, amikre nem adok választ, mivel egy üzleti megállapodásról van szó. Nyilvánvalóan a megegyezésnek van futamideje. Nem vettem meg a címet örökre."

EG: Attól még felfordulhatsz....
így lenne teljes :DDDDD

namivanmar
2014-08-13, 19:05
https://pbs.twimg.com/media/Bu7VpoOCYAMEYoS.jpg

Robbie
2014-08-13, 20:12
Ha nenát időzített lenne, ha nem... a tényen úgysem változtat, hogy majd mikor megjelent xboxra a játék:
1.: a PC és PS közösséget enni fogja az ideg (a vérbeli rajongókat legalábbis biztosan), hogy egy bizonyos réteg már rég játszik a várva-várt játékkal, mikor ők nem;
2.: mint már sokszor el lett mondva, spoilerek lesznek mindenhol, nyugodtan nem lehet felmenni majd egy oldalra és fórumra se;
3.: egy kisebb réteg úgyis orrba-szájba fog trollkodni.

Stb. stb. stb.

Aztán meg majd ha majd netán több hónap/év múlva megjelent a játék a többi platformra is, már nem lesz ugyanolyan a varázs, mert el lett cseszve az élmény. Sajnálatos. Egy életre elásták most magukat előttem.

Egyébként meg addig semmit nem szabad elhinni, míg hivatalos sajtóközlemény nem jött az időzített dologról, vagy maga a Crystal nem erősítette meg.
És a marketing sem lesz mögötte (hiába lesz majd csilivili-n felújítva) kevesebb fog majd elmenni mint eredetileg kéne..
És akkor megint MS nyer belőle valamilyen szintem (szvsz)
Viszont ha jön X360ra akkor kalóz leszek és megyek vele egy kört.

rDAVE
2014-08-13, 20:14
Jut eszembe, a PC-s verzió szerintem egyértelmű bizonyítéka az, hogy az AMD-vel is partnerségben vannak. Legutóbb emiatt főleg a tressFX jött be a játékba, de most az AMD Mantle jön, ami egy DirectX alternatíva és nagyon kétlem, hogy azt az Xboxban használnák, bár hardveresen lehetséges, de a Microsoftot ismerve... :jumper:

TBlint
2014-08-13, 20:19
Jut eszembe, a PC-s verzió szerintem egyértelmű bizonyítéka az, hogy az AMD-vel is partnerségben vannak. Legutóbb emiatt főleg a tressFX jött be a játékba, de most az AMD Mantle jön, ami egy DirectX alternatíva és nagyon kétlem, hogy azt az Xboxban használnák, bár hardveresen lehetséges, de a Microsoftot ismerve... :jumper:

TressFX 2 fog debütálni benne, de azt ne felejtsük el, hogy az új konzolgeneráció AMD cuccokból építkezik. Attól, hogy az AMD-vel van megállapodásuk, még nem jelenti azt, hogy jön PC-re. Csak annyit jelent, hogy megfelelően tudják megírni a programot az AMD cuccokhoz (konzolokhoz).

rDAVE
2014-08-13, 20:38
TressFX 2 fog debütálni benne, de azt ne felejtsük el, hogy az új konzolgeneráció AMD cuccokból építkezik. Attól, hogy az AMD-vel van megállapodásuk, még nem jelenti azt, hogy jön PC-re. Csak annyit jelent, hogy megfelelően tudják megírni a programot az AMD cuccokhoz (konzolokhoz).

Elméletileg hivatalosan a Mantle-t is mondták már, amit annyira Xboxon nem támogat a Microsoft. DirectX a fő az Xboxon és a PS4-nek pedig saját API-je van. Az AMD-nek pedig fontos a PC ipar, akkor is, ha most a konzolbizniszben is benne vannak.

zsolt
2014-08-13, 22:10
Elméletileg hivatalosan a Mantle-t is mondták már, amit annyira Xboxon nem támogat a Microsoft. DirectX a fő az Xboxon és a PS4-nek pedig saját API-je van. Az AMD-nek pedig fontos a PC ipar, akkor is, ha most a konzolbizniszben is benne vannak.

A DX12 hasonló lesz, mint a Mantle, alacsony szintű hozzáférést nyújt a hardverekhez. Azt meg kiadják pc-re, telefonra és xboxra is.

zsolt
2014-08-14, 09:51
TRF-en találtam:
http://i.imgur.com/fHJqeRU.jpg http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2014/224/a/2/eidos_come_back_or_tomb_raider_will_fall_by_rumple tr-d7uw0vy.jpg

Caroline
2014-08-14, 11:20
Ez egy igazán találó kép.

Mitzy
2014-08-14, 15:31
Elég frusztráló helyzet. :S Na,de az a beszélgetés kiakasztott. Számoljátok meg,milyen sokszor szerepel benne,hogy nem tudom/nem/nem vettem meg/.
:mad:
Egy oldalon láttam az egyik dühös rajongó kifakadását,idézem is: És mi lenne,ha majd kiadnának PC-re és PS-re egy Rise of the Tomb Raider Definitive Editiont?
Jót röhögtem. :privateeye:
Röhögtem...
Röhögtem...
Röhögtem...
:privateeye:

LaraTheSurvivor22
2014-08-14, 15:46
"Crystal Dynamics a Lara Croft and the Temple of Osiris-szel igyekezett nyugtatni a kedélyeket"

Nem tudom ki hogy gondolja, de az én egyéni véleményem ezek után az, hogy egyék meg a TO-t, vagy szúrják ki vele a saját szemüket, ne az enyémet.... persze kapunk egy "nem is igazi Tomb Raidert" (ahogy ők is megírták), aztán minden el van intézve. Komolyan azt hiszik, hogy majd ettől megbékélünk?

Mitzy
2014-08-14, 15:55
Persze,hogy azt hiszik. :) Mi sem egyszerűbb. Gondolatban megsimogatták a rajongók kis buksiját(inkább jól kupán vágták őket),hogy: "Jól van,drágáim,ezt most meg kell ennetek,ennyi,itt van a Temple of Osiris most be lehet fogni a lepénylesőket."

Caroline
2014-08-14, 16:04
Igen ezek azt hiszik, nesze nektek oszt k**oljatok. úgy is az lesz amit mi akarunk szisztéma.

Nekem meg nem elég igen is legyen pc kiadás. Bár ha lesz meg se veszem már nem lenne annyira élvezetes.

utálom mikor az van a pénz beszél kutya ugat helyzet mert erre pont igaz ez a közmondás.
ja meg elég undorító dolog ez szerintem.

ezt inkább így közlöm.
Szerintem egy x cég csak is azé köt ilyen megálapodást hogy az ő általuk legyártott konzolt jobban vegyék, mert egy játék nagy közönségszámot mármint rajongót birtokol. Mivel úgyis imádják a játékot biztos sokan megvásárolják a konzolukat ezé kötünk szerződést joskapistával hogy a mi konzolunkra legyen csak.

Ezek után nem hiszem hogy olyan nagy bevételük lesz. Az előző részt is széthentelték.

LaraTheSurvivor22
2014-08-14, 18:01
Persze,hogy azt hiszik. :) Mi sem egyszerűbb. Gondolatban megsimogatták a rajongók kis buksiját(inkább jól kupán vágták őket),hogy: "Jól van,drágáim,ezt most meg kell ennetek,ennyi,itt van a Temple of Osiris most be lehet fogni a lepénylesőket."

Hát erre már tényleg csak azt tudom mondani akkor, hogy: Lara Croft Rest In Piece! :(

Ichigo Kurosaki
2014-08-14, 19:34
ezt én nem mondanám felemelkedésnek inkább bukásnak!

Matie
2014-08-14, 21:05
Itt elmagyarázzák, miért nyereséges a stratégia (angol): http://www.polygon.com/2014/8/13/5998637/tomb-raider-exclusivity
A Microsoft támogat, a fejlesztés költségeit csökkentik, hirdetik a játékot, csökkentett jogdíj, többek között. Még ha kevesebb példányt adnak is el, többet profitálnak belőle.

Pénz, pénz, pénz. Hogy azok, akik a kezdettől fogva várták, hogy játszhassanak vele, követték, szerették, támogatták a sorozatot éveken át, stb... kit érdekelnek?

YzaaA
2014-08-14, 21:10
Tényleg nagyon találó a kép! Respect annak, aki megcsinálta!
Manapság minden pénzröl szól sajnos. És meg kell hogy mondjam én az Osiris-el nem leszek megelégedve, mert ez nem olyan Tomb Raider, mint amilyent megszokhattunk. Jó lehet, hogy jó lesz meg szép meg mittudjamén, de számomra (meg szerintem sokmindenki számára) ennyi nem lesz elég. Ez olyan b***d meg János s úgy is jó lesz stílus, mivel sokmindent nem vagyunk képesek csinálni. Legfeljebb szopogatjuk az ujjunkat, de azzal sem érünk semmit, ha késöbb adják ki.
Én még mindig azt mondom, hogy cs*szék meg az exkluzivitásukat...
Szerintem az, hogy az Osiris-t kiadják, azzal még nem lesz minden elintézve, konkrétan egy egész történetet vesznek el tölünk, egy egész játékot és Larát. Nem tudjátok elképzelni, hogy mekkora csalódás ért(és szerintem nem csak engem), amikor meghallottam a hírt.
Na mindegyis mad lesz valami.

Matie
2014-08-14, 21:17
Állítja egy Microsoftos, hogy lejár valamikor a szerződés, tehát valószínűleg kijön majd a játék PC-re is. A kérdés az, hogy mikor... (Attól még ugyanolyan szemét húzás.)

YzaaA
2014-08-14, 21:20
Igen, a kérdés az, hogy mikor? Ha sokkal késsöb akkor megszívtuk, mert már addigra a net tele lesz vele. Youube-os videók stb... mindenhol spoiler lesz...

Roli
2014-08-14, 21:27
Az exkluzivitás tarthat 6 hónaptól akár 10 évig is... ha egyáltalán szándékoznának portolni PC-re és PS4-re még azután.
A TRU-s exkluzivitás is már rég lejárt, mégsincs se PC-re, se PS3-ra.

Nyakamat teszem rá, hogy ez a PR duma csak azért volt, hogy kicsit megnyugodjanak az emberek... de akinek van egy kis esze, nem nyugodott meg egy cseppet sem...

Robbie
2014-08-14, 21:35
A TRU-s exkluzivitás is már rég lejárt, mégsincs se PC-re, se PS3-ra.
Nyakamat teszem rá, hogy ez a PR duma csak azért volt, hogy kicsit megnyugodjanak az emberek... de akinek van egy kis esze, nem nyugodott meg egy cseppet sem...
+1
_________
Majd az egész 720p, max 30fpses "next gen" játék lesz..

Matie
2014-08-14, 21:37
Igen, próbálják nyugtatni a népet, lázong mindenki, így benyögtek egy ilyen ködös megjegyzést. (Ez még így jó reklám is nekik egyébként.) Kár, hogy azt látom, nagyon sokan le is nyugodtak, pedig egyelőre ezzel semmi nem lett megoldva, és továbbra se tudunk semmi konkrétumot.

Szerk.: illetve mostmár az összes jövőben megjelenő TR-nél lehet aggódni, vajon eljátsszák-e megint ugyanezt.

Robbie
2014-08-14, 22:00
https://31.media.tumblr.com/3895fc0aca1cffb8d99c09be11664acc/tumblr_na7s3iqWaR1rxhu0oo1_500.gif

LaraTheSurvivor22
2014-08-14, 22:20
Az exkluzivitás tarthat 6 hónaptól akár 10 évig is... ha egyáltalán szándékoznának portolni PC-re és PS4-re még azután.
A TRU-s exkluzivitás is már rég lejárt, mégsincs se PC-re, se PS3-ra.

Nyakamat teszem rá, hogy ez a PR duma csak azért volt, hogy kicsit megnyugodjanak az emberek... de akinek van egy kis esze, nem nyugodott meg egy cseppet sem...

Persze hogy azért volt!
Ha 10 év nem is, minimum 1-2 évig biztos nem lesz TR.
Van aki azt mondta, hogy Mikróék csak a karácsonyt akarják "meglovagolni", és utána már biztos lejár az exkluzív joguk.....

- Na mit kérsz majd karácsonyra Pistike?
- XO-t! Mert arra jön az új Tomb Raider!!!

Én valahogy nem nagyon akarom ezt bevenni, mert nem hiszem hogy csak 2-3 hónapról lenne szó
A másik hogy a square enix eléggé csöndben van.... ők semmi pozitív dolgot nem adtak a tudtunkra kivéve ezt a "nyugi jön a LCTO, itt a trailer mosmá' ne rijjatok!!!" maszlagot. Ahogy látom (mert nekem ez jön le), nem igazán aggasztják őket a felháborodott rajongók tömkelege..... emögött vagy az van, hogy kaptak annyi pénzt, hogy ne is aggódjanak emiatt (mocsok egy szívtelen banda), vagy az hogy álomvilágban élnek, és azt képzelik, hogy ez egy új szerelem kezdete:

Míg Mikróékkal a zöldecskékkel teli medencében pezsgőzgetnek, a rajongók szép lassan "megvilágosodnak" megveszik a konzolt, a játékkal együtt, mert ők úgy gondolják, hogy mi csak hisztizünk, mert egy valódi rajongó képes áldozatot hozni (mily csekély áldozat megvenni egy több mint százezrest konzolt azért, hogy gondtalanul játszhassunk Larával), és egy valódi rajongó tejel, mint egy fejős tehén......

Számukra ilyen egy igazi rajongó, akit sosem hagynának cserben: http://privatbankar.hu/data//penztarca_teli_1_oszlopos_biglead.jpg

zsolt
2014-08-14, 22:24
Ha 10 év nem is, minimum 1-2 évig biztos nem lesz TR.
Van aki azt mondta, hogy Mikróék csak a karácsonyt akarják "meglovagolni", és utána már biztos lejár az exkluzív joguk.....

A GoL-nál 4 hét előnyt kértek: akkor futott az XBLA-n a Summer of Arcade.
Ha szigorúan vesszük a szavaikat (amiket az első felháborodásunkban nem tettük) ők a 2015-ös karácsonyi szezonra kértek exkluzivitást. Én 2016 első negyedévére számítok a többi platformnál.

Roli
2014-08-14, 22:43
^Igen, de a GoL-nál volt annyi különbség, hogy be volt jelenetve mellette PC-re és PS3-ra is, egy hónapra rá. Itt meg semmi.

Matie
2014-08-14, 22:54
Most a Temple of Osirisszel és a Definitive Editionnel nyugtatgatnak, ami elég rémisztő.


A másik hogy a square enix eléggé csöndben van.... ők semmi pozitív dolgot nem adtak a tudtunkra kivéve ezt a "nyugi jön a LCTO, itt a trailer mosmá' ne rijjatok!!!" maszlagot. Ahogy látom (mert nekem ez jön le), nem igazán aggasztják őket a felháborodott rajongók tömkelege..... emögött vagy az van, hogy kaptak annyi pénzt, hogy ne is aggódjanak emiatt (mocsok egy szívtelen banda), vagy az hogy álomvilágban élnek, és azt képzelik, hogy ez egy új szerelem kezdete:

Valószínűleg nem is jelenthetik még be a megállapodásuk miatt. Bizonytalanságban tartanak bennünket - jaj nem lesz PC-n, PS-en (legalábbis nem tudjuk, mikor) - hadd pánikoljanak az emberek, vegyék az Xboxot, így jár jól a Micro$oft.

LaraTheSurvivor22
2014-08-14, 23:49
Most a Temple of Osirisszel és a Definitive Editionnel nyugtatgatnak, ami elég rémisztő..

Na igen! Ez számomra is elég rémisztő, és egyben nevetséges is! Mi lesz később? Azzal fognak nyugtatni hogy "Nyugi játszhattok a játékkal! Bárki számára elérhető az XBox, kétségbeesésre semmi ok, kedves rajongóim!" Ha egy már megjelent, és egy szigorúan véve nem is igazán TR játékkal próbálnak nyugtatni, én már ezt is kinézném belőlük...




Valószínűleg nem is jelenthetik még be a megállapodásuk miatt. Bizonytalanságban tartanak bennünket - jaj nem lesz PC-n, PS-en (legalábbis nem tudjuk, mikor) - hadd pánikoljanak az emberek, vegyék az Xboxot, így jár jól a Micro$oft.

Ez mekkora aljasság már.....

namivanmar
2014-08-15, 07:11
játékipar. mindig is pénzről szólt a nagyfőnököknek. ha sz@rban van a SE vagy a CD vagy mittudoménki, nem csoda hogy eladják a seg*üket, ha ezzel életben birják tartani a céget esetleg, ha nem is örökre. de ha elég pénzt kapnak, vagy egyéb marketing szolgáltatást ami jelentősen csökkenti a terheiket, még így is jobban jöhetnek ki a kevesebb eladással. (lásd Polygon cikk, amit Matie belinkelt)
a rajongókkal csak akkor törődnek ha minden más felhőtlen a háttérben, szerintem. természetesen nem védeni akarom őket, csak próbálom megérteni mindkét oldalt. persze az igazságot csak találgatni lehet.

rDAVE
2014-08-15, 08:43
Az exkluzivitás tarthat 6 hónaptól akár 10 évig is... ha egyáltalán szándékoznának portolni PC-re és PS4-re még azután.
A TRU-s exkluzivitás is már rég lejárt, mégsincs se PC-re, se PS3-ra.

Nyakamat teszem rá, hogy ez a PR duma csak azért volt, hogy kicsit megnyugodjanak az emberek... de akinek van egy kis esze, nem nyugodott meg egy cseppet sem...

Nem feltétlenül járt le, azt megvehették végleg, hogy együl csak ők adhassák ki. A DLC pedig messze nem egy színvonal egy ekkora játékkal, ha mégis lejárt volna, akkor se annyira fontos kiadniuk másra, mint ezt a részt. Ráadásul a megnyugtató szövegelésük se dobja meg az Xbox eladásokat, sőt...

namivanmar
2014-08-15, 11:10
Megveszik az xbox one-t is. Az átlag egyszerű játékosok, akik amúgy is gondolkodnak a vásárláson, ez csak egy plusz pont számukra.
A microsoft eladásait nem fogja igazán javítani, de aki nem Tomb Raider rajongó, az nem azt látja, hogy kiszúrtak hánymillió rajongóval, hanem hogy a kiszemelt konzoljára lesz még egy (valószínűleg) jó játék. Sosem a törzsrajongókat meg fanboyokat célozzák marketinggel, mert azok úgy is tudják mit akarnak és mit fognak venni, őket nehéz elcsábítani szerintem.
De lehet, hogy rosszul gondolom.

rDAVE
2014-08-15, 12:29
Megveszik az xbox one-t is. Az átlag egyszerű játékosok, akik amúgy is gondolkodnak a vásárláson, ez csak egy plusz pont számukra.
A microsoft eladásait nem fogja igazán javítani, de aki nem Tomb Raider rajongó, az nem azt látja, hogy kiszúrtak hánymillió rajongóval, hanem hogy a kiszemelt konzoljára lesz még egy (valószínűleg) jó játék. Sosem a törzsrajongókat meg fanboyokat célozzák marketinggel, mert azok úgy is tudják mit akarnak és mit fognak venni, őket nehéz elcsábítani szerintem.
De lehet, hogy rosszul gondolom.

Az nem segít az eladáson, ha beváljak, hogy ideiglenes az exkluzivitás. Van aki igen is képes lenne megvenni a konzolt, ha a kedvence csak arra jön, viszont bevallották, hogy nem csak arra jöhet, tehát lesz aki emiatt nem vesz One-t, inkább vár. Valószínűleg azért közölték, mert próbálják picit kevésbé rossz fényben feltüntetni magukat. Ha kamuztak volna, akkor a végén ismét az lesz, hogy ők kerülnek ki rosszul belőle vagy a Square Enix. Ez egyiküknek se érdeke. Az ideiglenes exkluzivitásnak több értelme van, mint az exkluzivitásnak (ennél a címnél!). Ha nem hozzák ki másra később se, akkor újabb bevételtől esnek el a Square Enix-nél. Nem az lesz, hogy kihozzák másra és kutyának se fog kellene, ha a játék jó lesz, akkor még a PS4-es verzió is vándorolni fog fel az eladási toplistákra, még lehet jobban, mint a korábban érkező Xbox One-os, főleg mivel a Sony jobban áll konzol eladásokban, még az Xbox hazai pályáján is. A Microsoft elad egy-két boxot, a Square is kevésbé kockáztat, de attól még nem érdeke az utóbbi cégnek, hogy ne hozza ki más platformra. Egy Final Fantasy-t képesek lennének eladni a Sonynak, mert ott a PS verzió sokkal jobban fogy és az Xboxos kiesést a Sony kárpótolná, de ezt a címet nem éri meg nekik véglegesen eladni. A játékiparban minimális kockázatot akar vállalni minden nagy cég, de emellett profitot is akar termelni, szóval ez így nekik szinte tökéletes.

zsolt
2014-08-15, 12:57
Egy csoport van, akinél az exkluzivitás igazán számíthat - és ezért is érdekes a karácsonyi szezon: azoknál akik konzolt vennének/kérnének karácsonyra, de még nem döntöttek, hogy melyiket akarják. Ott esetleg szempont lehet, hogy a játék is a karácsonyfa alatt legyen.

namivanmar
2014-08-15, 17:00
angolul tudóknak egy kis fejtegetés:

3vRSLIQl_Cg

Mitzy
2014-08-15, 17:19
Érdekes egy videó,annyi szent... :eek:
Apropó,megnyugtató beszédek...
EGYÁLTALÁN NEM AZOK!!!! :angry: Én csak felcs*szem magam rajtuk... Mindig,újra és újra és új...
Mondjuk,annyi szent,hogy a Microsoftnak nem jön valami jól,hogy nem fogy az XBOX ONE...
Microsoft,sz*rjál be!!!!! :angry:

OBig
2014-08-15, 17:28
Nyifff-nyafff........................:)
Ennyi nyafogást rég láttam. :)
Az elején azt mondtátok, nem is lesz PC-re. Nyaff volt.
Írtam: http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?389-%C1ltal%E1nos-Rise-of-the-Tomb-Raider-t%E1rsalg%F3&p=38426&viewfull=1#post38426
Nem hittétek.
Most már lesz PC-re, mégis nyaff az egész. :angry: http://www.treditor.hu/treditor/images/smileys/icon_31.gif
Még a végén nekem is elveszitek a kedvemet. mitől is? Majd megmondom. :)

Mitzy
2014-08-15, 20:33
Nyifff-nyafff........................:)
Nyufff!! :D
Én személy szerint csalódottságot érzek,mert eléggé undorító dolog így hagyni,hogy arcra essenek a rajongók. Még ha ideiglenes is az exkluzivitás. Az pedig biztos,hogy pénzügyileg logikátlan,de hány olyan döntés van még ami logikátlan és mégis végleges? :/
Még ha kijön is PC-re,akkor is mérgesek lesznek még a rajongók emiatt a huzavona miatt,de ez csak az én véleményem. :)
Előbb-utóbb meg lesz aki megbékél és megveszi,lesz aki nem békél meg és nem veszi meg,hanem végignézi Youtube-on. :)

Thak
2014-08-15, 21:19
Fenét fogjátok ti végignézni youtube-on. :)
8-9-x hónap múlva, amint lesz rá lehetőségetek, játszani fogtok vele, youtube ide vagy oda...
Szerintem túlzásba viszitek már, nem is kicsit. Nekem ez a hisztéria tesz be - az egész facebook falam tele van a TR-es profilok spamjaival erről -, nem az, hogy bejelentik ezt a "seasoned-exclusive"t, amit már annyiszor elsütöttek más játékokkal is, és ezek szerint mindig hatásos marad, elég erre a fórumra ránézni. Értekeztem pszichomókussal is az esetről, és igen, ez egy kiváló marketingfogás, több okból...

Megértem, hogy kiakasztó tud lenni, ha nem lehet elsőként rátenni a kezeteket, de az élmény megvár, nem úszik el. Most a fiatalabb játékosok, akik nem játszhattak a frissiben a kiadott old-genekkel, már nem is kaphatnak élményt általuk, mert minden tele van velük? Fórum, youtube? Mit számít, hogy fél évvel később tolhatjuk a gamet más platformon...

Persze, van annak egy varázsa, hogy ha tudunk beszélni a játékról közösen, azon melegében, de az is macerás, mert amíg nem toljuk végig az egészet, egy spoilert se fogunk megnézni, és akkor ugyanott vagyunk megint: tökmindegy, mikor játsszuk végig.

Robbie
2014-08-15, 21:38
---torolheto---(bocsi)

Stranzsé
2014-08-15, 22:52
nahat pont az elmult honapokban fontolgattam hogy becserelem a pc-m egy ps4-re nos meg1 okot kaptam ra :) a mikronak meg mondok egy jobb marketinget ha kakan fuseral a boxja a piacon ideje lenne befagyasztani azt es feltalalni vmi jobbat? hajra sony!!!
barcsak egy doppelganger-t melengetne a micro a keblen es csufosat bukna a box sosem er a ps nyomaba

LaraTheSurvivor22
2014-08-21, 16:23
Nem tudom mennyire lehet bízni abban, hogy az új TR a későbbiek folyamán kijönne a többi platformra is.
Mikróék beismerték, hogy leginkább a jövőre megjelenő Uncharted miatt nyúlták le Larát (szerintem ezt sokan sejtették), mert ők mindig is szerettek volna egy olyan kaland,felfedező, és akció játék keveréket, mint az említett játék...
hát "elloptak" egyet.... :(

ez a kijelentés azért is elég riasztó, mert a "mindig is szerettünk volna" mintha azt sugallaná, hogy a későbbiek folyamán is igényt tartanak a TR-re, amennyiben az jövő év végén sikeressé teszi őket

Stranzsé
2014-08-23, 23:33
levannak sz*****a :D en akkoris ps4-en aaaakaaaaarooooom jatszaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :jumper:

tombraidermaster1996
2014-08-26, 20:31
Annyit tudok mondani erre az egész tortúrára, hogy itt hibás a Microsoft, a Square Enix és a Crystal is... Nem lehet egy ilyen játékot kisajátítani, mert a TR maga a történelem, igenis a törikönyvekbe is be lehetne írni. Az a baj, hogy cserbenhagyták a rajongókat, nem foglalkoznak velünk, csak vedd az xbox one-t és csendben maradj... Miben jobb az xo, mint a ps4 és egy jobb fajta pc? Semmiben, hardverileg olyan, mint egy 4-5 éves pc, de még az is jobb nála, már elnézést... Annyit mondok, hogy le vannak tojva, nem támogatom őket, nem veszek xo-t egy játék miatt. (ami nem csak egy játék, hanem maga a Játék, mert a TR az már él, annyira jó) Ha egyszer kijön PC-re, akkor talán, de mondom csak talán megveszem, addig semmit!

OBig
2014-08-27, 05:28
játékipar. mindig is pénzről szólt a nagyfőnököknek. ha sz@rban van a SE vagy a CD vagy mittudoménki, nem csoda hogy eladják a seg*üket, ha ezzel életben birják tartani a céget esetleg, ha nem is örökre. de ha elég pénzt kapnak, vagy egyéb marketing szolgáltatást ami jelentősen csökkenti a terheiket, még így is jobban jöhetnek ki a kevesebb eladással. (lásd Polygon cikk, amit Matie belinkelt)
a rajongókkal csak akkor törődnek ha minden más felhőtlen a háttérben, szerintem. természetesen nem védeni akarom őket, csak próbálom megérteni mindkét oldalt. persze az igazságot csak találgatni lehet.

Pontosan így van, és az is igaz, amit Thak írt, egyetértek vele. Én inkább várok fél évet a PC-s változatra, minthogy ezek is tönkremenjenek. Ha a Mocrosoft pénze kell ahhoz, hogy újabb részek jelenjenek meg, hát legyen. Nem kell oly sötéten látni a dolgot. Ez elsősorban üzlet.
És igen, a régi részek is: Az itt jelenlevők nagy többsége már akkor ismerkedett meg a TR-el, amikor azok már rég megjelentek. Ott is volt már bemutató, végigjátszás, minden. Ott sem volt érdekes. Aki akarja, megnézni. De én azt is tudom, hogy a többség bizony belenéz a végigjátszásba is. Akkor meg minek a panasz? :)

namivanmar
2014-08-27, 06:42
Én inkább várok fél évet a PC-s változatra, minthogy ezek is tönkremenjene

Én is így vagyok vele. Várok max egy évet, hogy lesz-e hir PC megjelenésről, ha mégsem akkor marad a 360. Érdekel a történet maga és hogy mit csináltak. A Spoilerezést meg el lehet kerülni, ha akarja az ember és nincs rászorulva, hogy híreket szolgáltasson másoknak. (Személy szerint megvan a Last of Us már talán egy éve és még nem volt időm/hangulatom belemerülni, mégsem tudom pontosan miről szól, pedig a csapból is folyt orrvérzésig.)

tombraidermaster1996
2014-08-27, 12:32
Pontosan így van, és az is igaz, amit Thak írt, egyetértek vele. Én inkább várok fél évet a PC-s változatra, minthogy ezek is tönkremenjenek. Ha a Mocrosoft pénze kell ahhoz, hogy újabb részek jelenjenek meg, hát legyen. Nem kell oly sötéten látni a dolgot. Ez elsősorban üzlet.
És igen, a régi részek is: Az itt jelenlevők nagy többsége már akkor ismerkedett meg a TR-el, amikor azok már rég megjelentek. Ott is volt már bemutató, végigjátszás, minden. Ott sem volt érdekes. Aki akarja, megnézni. De én azt is tudom, hogy a többség bizony belenéz a végigjátszásba is. Akkor meg minek a panasz? :)

Igen, elsősorban üzlet. Lásd tavaly és idén a SEGA és a Nintendo összefogását, bár nem éppen ide tartozik, de ott is úgy volt, hogy leszerződtek két Sonic játékra, hogy jelenjen meg nintendo 3ds-re és wiiu-ra, mert nem igazán veszik őket, így egy bevált nevet megvettek két rész erejéig és megtették n3ds és wiiu exkluzívvá... Csak ott egy a bökkenő, hogy más konzolra nem fogják kiadni... Remélhetőleg itt máshogy lesz. :) Max fél vagy 1-2 év és utána megjelenik PC-re is a Rise of the Tomb Raider. :) Addig meg játszunk a régebbi TR-ekkel és más játékokkal. :) A végigjátszás megnézése meg nem bűn szerintem, nekem pl. ugyan olyan élményt adott a TR4, mintha akkor kezdtem volna el vele játszani, mikor kijött, pedig néztem a végigjátszásaitokat. :) Szóval, akit igazán érdekel a játék, úgy is érdekelni fogja, ha esetleg végigjátszást is néz.

OBig
2014-08-27, 19:01
A végigjátszás megnézése meg nem bűn szerintem, nekem pl. ugyan olyan élményt adott a TR4, mintha akkor kezdtem volna el vele játszani, mikor kijött, pedig néztem a végigjátszásaitokat. :) Szóval, akit igazán érdekel a játék, úgy is érdekelni fogja, ha esetleg végigjátszást is néz.

Persze hogy nem bűn. Csak akkor az ne dumáljon itt nekem spojlerezésről. :)

(Mielőtt valaki magára veszi, nem céloztam senkire. :) )

zsolt
2014-08-28, 09:44
Egyrészt biztosan megjelenik más platformokra is. Az első felháborodások után tisztázták, hogy időkorlátos exkluzivitást kértek, nem vették meg a sorozat jogait.
Másrészt nem Xbox One exkluzív lesz, hanem Xbox, így 360-asra is megjelenik. Ezért nem feltétlen kell új Xbox-ot venni.

.. ahogy Roli is megírta a hírekben. :)

Mephizto12
2014-08-28, 20:31
Nyilván nem fogja a Square Enix saját maga alatt vágni a fát. Ennyire azér ők sem ostobák. Egy olyan kaliberű játékot mint a TR csak platformra kiadni. (és nyilván főrészről van szó.) Nem fogunk mi addig unatkozni. Remek kis szerki pályák jönnek addig. Meg persze maradnak az addig is kiadott trailerek amibe lehet "élvezkedni" :D

Stranzsé
2014-09-11, 02:42
Na akkor mikor jon valmi trailer? Minden heten felnezek es egy honapja kajak olyan csond van itt :( Amugy kicsit jatszottam az undival es legendel es rajottem mi is hianyzik a 2013as TR-bol annyira es bizom benne hogy benne lesz az uj TR-ben a bazi nagy terep mellett :D szines dzsungel es lelegzet elallito OLD RUINS :jumper: attol TR a TR igazabol. Szamotokra is?

zsolt
2014-09-11, 09:52
Na akkor mikor jon valmi trailer? Minden heten felnezek es egy honapja kajak olyan csond van itt :( Amugy kicsit jatszottam az undival es legendel es rajottem mi is hianyzik a 2013as TR-bol annyira es bizom benne hogy benne lesz az uj TR-ben a bazi nagy terep mellett :D szines dzsungel es lelegzet elallito OLD RUINS :jumper: attol TR a TR igazabol. Szamotokra is?

Mostanság lesz az európai játékexpó, de hivatalosan nem láttam a SE által hozott anyagok között az új TR-t. Most a LCToO is háttérbe szorul és a Sleeping Dogs-ból készült Definitive Edition és más címek a sztárok :(

Roli sincs már, ha jól tudom, de nézem a híreket, max amit leírtam fent annyi az új infó.

Roli
2014-09-11, 13:15
Még vagyok, élek. :D
Úgy istengazából semmi de semmi hír sincs, ezért nincs a főoldalon se semmi új.

zsolt
2014-09-11, 13:21
Még vagyok, élek. :D
Úgy istengazából semmi de semmi hír sincs, ezért nincs a főoldalon se semmi új.

Csak az első pontnak tudunk örülni :)

Robbie
2014-09-30, 20:56
Ezt muszáj:
https://38.media.tumblr.com/fc15a73d1e880221108d8aea0aa819b9/tumblr_nagpnr4N251slvn5ho1_400.gif

Stranzsé
2014-10-02, 00:14
Ezt muszáj:
https://38.media.tumblr.com/fc15a73d1e880221108d8aea0aa819b9/tumblr_nagpnr4N251slvn5ho1_400.gif

Ez keeeesz!!!! Mar vagy tiz perce szakadok a rohogestoll!! :D:D:D

Mitzy
2014-10-02, 20:43
Kész,végem,meghalok... XD :vlol:
Nem bírom abbahagyni az artikulálatlan röhögést... XD :vlol:
Elég nagy a csend a témával kapcsolatban nem gondoljátok? :) Vihar előtti csend...megint. :)

OSZRichard
2014-10-03, 16:25
Soká van még 2015 karácsony :D. De könnyen meglehet, hogy a legközelebbi bejelentésükkel is vihart kavarnak :rolleyes:.

Mitzy
2014-10-03, 20:47
Vihart? :) Csak azt ne... Még egyet ne.... XD
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQB4Y6GOcJpfcFOcISmGIBXq3b0ySA38 vcV7mVx5rt7eSsHST7_sg

chase2017
2014-10-11, 00:34
hello

A Rise of the Tomb Raider trailerhez készült magyar fordítás? Ha valaki tud ilyesmiről dobjon légyszi egy linket!

kösz

Roli
2014-10-11, 09:30
Szia!
Igen, volt, csak a Youtube leszedte a zene miatt, mert "jogsértő" volt a trailert újratölteni. Namivanmar készítette a fordítást, szerintem megvan még a régi gépemen, szétnézek. :)

Szerk.: itt is van!


Nyissa ki a szemét, ha készen áll.
Szerintem egész jó úton haladunk a terápiával.
Azt mondta, a rémálmok megszűntek.
Ez nagyszerű.
De attól tartok, még mindig elzárkózik a világ elől.
Fontos, hogy apró lépéseket tegyen a külvilág felé.
Mondjuk sétáljon.
Vagy keressen egy új hobbit.
Egy hölgynek a maga korában...
a világot kéne felfedeznie.
Szeretném tudni, hogy vigyáz magára.
Sokaknak egy ilyen trauma kész csapda.
Leragadnak, akár csak egy jégbe fagyott hajó.
Ám vannak mások is.
Velük tudja, mi történik?
Miss Croft?
Azzá válunk, aminek születtünk!

chase2017
2014-10-11, 12:47
Köszi!

Mitzy
2014-10-14, 19:43
Ezt a kis érdekességet találtam:
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10418332_642328952546772_2072350207234330259_n.jpg ?oh=1dd0981f110320bd9140153a9621df29&oe=54F5C794

Ichigo Kurosaki
2014-10-15, 11:46
XD az konkrét!

Mitzy
2014-10-15, 14:41
Mármint mi konkrét? :D
Nem egészen érthető? :)

Ichigo Kurosaki
2014-10-15, 21:21
Mármint ez olyan mint ha ezek a képregénysorozatok a rise of the tombraider helyszíneit mutatná legalábbis nekem ez így esett le lehet h félre értettem :D

Mitzy
2014-10-16, 14:29
Nem tudom. :D
Én úgy értelmeztem,hogy először kijött a The Beginning képregény,aztán a TR2013 megjelent,bejelentették a könyvet,majd a képregények jöttek,amik két nagyobb kötetben is össze lesznek foglalva és akkor jönne a "Rise" of the Tomb Raider.

Ichigo Kurosaki
2014-10-17, 13:43
Mondtam h lehet félre értek valamit XD :D

tom croft
2014-10-20, 18:09
http://media1.gameinformer.com/filestorage/CommunityServer.Components.SiteFiles/imagefeed/featured/e32014/Microsoft/PressConference/tombraider/newtombraider610.jpg

Valamiért azt merem feltételezni, hogy bevan fonva a haja :D ez a model sokkal larásabb mint az előző szerintem :I

Mitzy
2014-10-20, 20:42
Egy fonott hajban még én is reménykedek. :D
De jó volt az a copf is! :D

Ichigo Kurosaki
2014-10-26, 19:30
sztem tuti h fonott de nemigazán zavar engem. csak a game legyen jó :D

Mitzy
2014-10-26, 20:05
"Küzdve küzdj,s bízva bízzál!"
No,a rajongók nem tudnak küzdeni(annyira) ,akkor legalább bízni lehet valami változásban? :D Talán-talán egy PC-s kiadásban?! XD

OSZRichard
2014-10-26, 20:31
Abban csak bízhatunk, de ha optimisták vagyunk akkor csak idő kérdése, biztosan lesz PC-s :D.

tom croft
2014-10-27, 12:49
sztem tuti h fonott de nemigazán zavar engem. csak a game legyen jó :D

Nem is azért mondtam, mert h zavaró lenne :D épp az ellenkezője:D örülnék neki :D csak akkor nem villoghatnak aTress FX-el...bár sztem a fonott haj is megoldható vele :D

Ichigo Kurosaki
2014-10-27, 18:12
szerintem is nekem úgyis jó lenne ha fonott vagy copfos :D amúgy tudom h nem azért mondtad h zavaró lenne csak megemlítettem :D

Stranzsé
2014-11-17, 19:03
Haljatok ez mennyire nem fair hogy a GTA 5 keszul PC-re jovore adjak ki eddig csak konzolos volt BEZZEG a TR DEFINITIVE EDITION miert nem????? :mad:
Amugy az uj TR -rel tuttifrutti az lesz mint a GTA 5 eseteben :) en mar beletorodtem.

TheSukix3
2014-11-30, 13:41
Szerintem azért, mert felesleges lenne.Mivel ha valakinek olyan nagyon erős gépe van, akkor Ultimate grafikára felteszi, és már majdnem olyan mint a DE, már csak a TressFX miatt is, gyönyörű grafikával.Amiatt a néhány újítás miatt meg felesleges lenne nekik kiadni szerintem.Én abban reménykedem hogy a következő TR xbox 360-on nem butított grafikájú lesz mint az Underworld PS2-n, hanem akkor maradjon olyan mint amilyen a 2013-as volt.:)

LaraTheSurvivor22
2014-12-18, 12:21
Én is reménykedem, hogy nem lesz agyonbutítva a X360-as változat.......
Meg én ezt anno nem értettem már Ps2-n se, az Underworld esetében.
Oké, hogy a grafika nem lehet ugyanolyan, mint egy következő generációs konzolon, de konkrét pályarészeket kivágni, meg ellenfeleket eltüntetni..... (azt hiszem pókok nem is voltak benne)
Mintha ott is szándékosan minden le lett volna butítva, Lara még sprintelni, meg rúgni sem tudott.....

Bár én ezek után már pislogás nélkül kinézem belőlük hogy agyonbutítják a X360-as verziót, szándékosan bénára csinálják meg, talán még (Underworld Ps2) kissé le is rövidítik, azzal a mottóval, hogy
"Ha a teljes játékélményre vágysz, akkor szerezz be egy következő generációs konzolt!"
Én most azon, hogy Mikróék adják majd ki a játékot, már komolyan meg se lepődtem.
Most vérszemet kaptak, hogy ennyien felháborodtak,ami csak világossá tette a számukra, hogy jó helyre nyúltak.

Roli
2015-01-16, 18:11
Az új Xbox trailerben más (a már látott) Rise of the TR előzetest adtak le... most lehet, hogy nem is CGI trailer lenne, hanem tényleg a játékbeli grafika?

http://i.imgur.com/KZOvNxN.png


http://www.youtube.com/watch?v=XoFVrmb7jQk

namivanmar
2015-01-16, 18:55
miből vetted hogy ez más? mert más az árnyalat kicsit? vagy az apró részletek a textúrákon? szerintem ugyan abból a forrásból van beletéve. úgy variálják a videókat ahogy akarják utólag effektekkel, színkorrekcióval, meg hasonlókkal. amúgy nem hiszem, hogy "in-game engine" részlet lenne mikor közelről mutatják...

Roli
2015-01-16, 19:12
Vagy pedig játék közben bekoszolódott Lara, és úgy ment "bele" a cutscenebe az egyiken, a másikon meg tisztán.
Az Uncharted 4-et látva pedig ilyen grafika már nem csoda. :p

namivanmar
2015-01-16, 19:30
hát álmodozhatsz... egy gameplay videót ki szoktak emelni, meg igen feltűnő szokott lenni.

Roli
2015-01-16, 21:27
Álmodozok. De legalább akkor lehetne hasonló grafika....

Stranger
2015-01-25, 14:04
Az ilyen trailer szintű grafikától még nagyon távol állunk. Az első videó alapján az Uncharted 4 grafikája is eléggé átlagos, nem tudnám egy ilyen videóhoz hasonlítani. De nem is a grafikával lesz gond, hanem minden mással. :(

Roli
2015-01-25, 18:41
De nem is a grafikával lesz gond, hanem minden mással. :(

Na ez biztos. :/

OBig
2015-01-25, 18:58
Ennyi optimizmussal, jó hogy még éltek. :):jumper:

Roli
2015-01-25, 20:22
Na nézd már, megszólalt a legnagyobb kritikus! :p

Stranger
2015-01-26, 12:48
OBig, te tényleg optimista vagy egyébként? Mivel sikeres volt a reboot, úgyis elkönyvelik hogy az új játékmenet a nyerőbb és azt fogják folytatni. Láthattuk a trailerben, hogy még a nyíl is megmaradt. Ami akkora hülyeség, ki az a hülye aki a 21. században nyilazgat? Vissza a dupla pisztolyt. :angry:

namivanmar
2015-01-26, 19:03
a nyíl baromi menő volt az utóbbi 5 évben. minden nyomorult 3rd person, akció játékba kellett. nekem személy szerint hányingerem van már emiatt tőle. (meg a zombiktól)
sajnos követni kell a trendeket...

Stranger
2015-01-26, 20:22
Volt is erről egy videó anno:
http://www.youtube.com/watch?v=NB2CaVKMb6Q

Michele
2015-01-26, 20:30
^Zseniális. xD
Remélem, hogy a háttérbe fog szorulni, a dupla pisztolyt pedig úgyis visszakapja.

Szerk.:
Óóó, de mit találtam a hivatalos blogon, nem rég lett kitéve... :vlol: Rrremek... xD
http://tombraider.tumblr.com/post/109220685405/lars-andersen-a-new-level-of-archery-years-of

Roli
2015-01-26, 21:09
Csak fel ne fogadják ezt a hapsit... :vlol: Nincs rá semmi szükség. :vlol::wave:

LaraTheSurvivor22
2015-01-27, 22:50
Nekem nem volt különösebb gondom az íjjal, de a dupla pisztolyt azt én is hiányoltam.
Anno volt egy Tomb Raideres könyvem (azt hiszem a címe a Hivatalos Tomb Raider akták volt), és abban is ott virított Lara különleges ismertetőjele: 9mm-es dupla pisztoly, szóval tényleg jó lenne, ha ezt visszahoznák... viszont az eddig megjelent trailerben úgy vettem észre, hogy csak egy pisztoly volt nála, illetve egy pisztolytáskája volt :/

Anno azt mondták, hogy a 2013-as TR-ben lesz dupla pisztoly.... és mit tartottak meg ebből az ígéretből? Kb 5 másodperc erejéig Lara a játék legvégén egyszerre két pisztolyt használt....
Azt mondták lesznek sírok, voltak is benne, de egy profi 30 másodperc alatt (lehet sokat is mondtam) végzett is a kifosztásukkal...

Nem akarok pesszimista lenni, de tekintettel az eddigi történésekre, nekik tág fogalomnak számít a "kihívást jelentő sír", és a "dupla pisztoly használata"
Én már csak akkor hiszek ennek a bagázsnak ha már kijött a játék, és a saját szememmel látom majd.

Mitzy
2015-01-28, 09:30
Az a videó... Pfúh...
Durva a csákó... XD
Én nem figyeltem meg,hogy dupla pisztolytáska volt-e vagy nem,de jó lenne azért ha lenne. :o
Jól van,szép meg jó az az íj,de Lara nem erről ismeretes. :)

Michele
2015-01-28, 16:09
Szerintem van egy pöpec jelenetük arra, amikor először használ rendesen duplát, így érthető lenne, miért nem mutogatják. Bár egyelőre semmit nem mutogatnak... :vlol:


Anno azt mondták, hogy a 2013-as TR-ben lesz dupla pisztoly.... és mit tartottak meg ebből az ígéretből? Kb 5 másodperc erejéig Lara a játék legvégén egyszerre két pisztolyt használt....
Tényleg?
Na, de legalább már az is egy jel, hogy a végén előkerült.

Én akkor tettem volna a kezébe őket, miután
Roth meghalt - így örökölte volna az ő dupla pisztolyait. De várjunk már, hiszen így is történt... csak az egyiket SAMNEK adta, ha jól láttam. :angry: Fontosabb volt az íjat főszerepben tartani. ._.

LaraTheSurvivor22
2015-01-28, 19:41
Szerintem van egy pöpec jelenetük arra, amikor először használ rendesen duplát, így érthető lenne, miért nem mutogatják. Bár egyelőre semmit nem mutogatnak...

Lehet, ez sem kizárt :)
A remény hal dobja fel a pacskert utoljára, tehát bizakodjunk.
Viszont az is igaz, hogy végre mutathatnának egy kicsit többet én akár koncepciós rajzoknak is örülnék, esetleg egy rövid game play-el megspécizve :)

Roli
2015-02-03, 19:14
Az első screenshotok és miegymás:
http://tombraiders.hu/

OBig
2015-02-03, 19:55
És miért van letiltva a gameinformer?
Komcsi? :)

OSZRichard
2015-02-04, 15:11
Még az is lehet OBig. :) Azonban, ahogy egy magyar magazin cikkét olvastam megakadt a szemem ezen:
" jó hír, hogy ezúttal a fejlesztők elengedik a kezünket, és nehezebb kihívások elé állítanak. Még kódfejtés is lesz!"

Jó lenne hinni ilyen pletykáknak, de remélem tévedek a pesszimista hozzáállással. :rolleyes:

Mitzy
2015-02-04, 16:45
WÁÁÚHHH!!! Szibéria???? :larabox:
Csak el ne rontsák nekem...
Ezt biztosan láttátok már,de na:

https://www.youtube.com/watch?v=alOE_Eo4X-0

namivanmar
2015-02-04, 17:37
Amerikai oldalakon sajnos gyakori, hogy más régióból nem elérhetőek. Nem tudom ez miért jó nekik. Bár Roli ma mutatott rá egy trükköt (http://hideme.be/).

Valamint várhatóan ma este jön egy kis összefoglaló, hogy miről volt szó a Game Informerben. Ha valaki nagyon spoiler ellenes ,akkor nem ajánlom. Bár sok váratlan dolog nincs benne szerintem.

LaraTheSurvivor22
2015-02-04, 18:57
Remélem tényleg a sírokra, és a felfedezésekre fognak koncentrálni.

Azt írják az új játékban Lara már képes lesz úszni, fára mászni, és különféle fegyvereket, tárgyakat kraftolni. Ismét szerepet kap a vadászat, a farkasok, mint potenciális ellenfelek, visszatérnek, ám ezúttal nagyobb szerepet kap a játékban az időjárás rendszer. Lesznek hóviharos, ködös, fagyos részek, amik majd hatással lesznek Larára, és az ellenfelekre is. Több sír, fejtörő, és rejtvény lesz, ami (szerintük) a régi játékok feladványait idézik majd.....

Több helyen is olvastam, hogy az XBox360- as verzió más lesz. Azok fejlesztik, akik 2013-ban megjelent TR PS4-es verzión dolgoztak.
Gallagher ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy ők teljes mértékben az új generációs konzolra fognak összpontosítani, amiben nem lesznek korlátok, nem úgy, mint az XBox 360- esetében.

Ennyit találtam még, nem vagyok egy profi angolos, így van olyan infó, amit nem igazán tudtam értelmezni :/
Amúgy többek között itt lehet olvasni pár hasonló infót még:
http://gematsu.com/2015/02/rise-tomb-raider-detailed-game-informer

Roli
2015-02-04, 19:19
Namivanmar volt olyan kedves, hogy összeszedte az infókat (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1261:gameinformer-rise-of-the-tomb-raider-oesszefoglalo&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13) és lefordította mind a 12 oldalas Game Informer cikket (amit még nem tehetünk közzé). :)

LaraTheSurvivor22
2015-02-04, 20:27
Namivanmar volt olyan kedves, hogy összeszedte az infókat (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1261:gameinformer-rise-of-the-tomb-raider-oesszefoglalo&catid=99:tomb-raider-10&Itemid=13) és lefordította mind a 12 oldalas Game Informer cikket (amit még nem tehetünk közzé). :)

wow most látom én is h új infók kerültek fel az oldalra, meg is sasolom
végre egy kis morzsa, a nagy csend után :D

roman
2015-02-13, 19:28
http://m.pcguru.hu/hirek/rise-of-the-tomb-raider-pc-s-megjelenes-megerositve/28618
?
nem hiszem hogy hazugsag lenne

Roli
2015-02-13, 19:59
Mivel eddig még a kiadó sem mondott semmit biztosra, így biztos, hogy nem a PC Guruból fogjuk első kézből olvasni az ilyen híreket. :p

roman
2015-02-19, 12:01
nem tudom mennyire alkalmas
de nektek bejon a rise of the tomb raider game informer oldala?
nekem csak az nem
internal server error
volt mar ilyen

Roli
2015-02-19, 13:18
Nem jön be, számtalan országban le van tiltva az oldal, köztük innen is. :(

Duduska
2015-02-19, 18:33
nem tudom mennyire alkalmas
de nektek bejon a rise of the tomb raider game informer oldala?
nekem csak az nem
internal server error
volt mar ilyen

Szia.
Nekem semmi gondom vele.

Amennyiben valami nem jön be, használjátok a "TOR" browse-t. :)

http://thumbnails111.imagebam.com/39149/55ac89391482408.jpg (http://www.imagebam.com/image/55ac89391482408)

roman
2015-02-20, 02:56
egyszer nalam bejott
volt egy lista a cikkekrol
2 naponta raknak fol altalaban

LaraTheSurvivor22
2015-02-21, 11:26
Jók az új képek, tetszenek Lara felszerelései, bár tudom ez nem eget rengető probléma, de nekem a zöld katonai kabát jobban tetszett rajta.
Ugye az 1. trailerben, meg a concept artokon még ez volt rajta, de úgy látom, akkor lecserélték a piros pufi dzsekire...

Mephizto12
2015-02-22, 12:09
Jó reményeket lehet fűzni hozzá. Az előző részbe is, nem egy olyan rész volt. Ahol visszaköszönt egy két klasszikus megoldás. Ha ezekre télleg rákoncentrálnak, akkor talán újra feléled a reménysugár :D

tom croft
2015-03-02, 09:54
Most akkor Camilla Luddington marad a hangja ? :/

OSZRichard
2015-03-02, 16:18
Úgy lenne értelmes, ha maradna Camilla, mert a modell ugyan az.

tom croft
2015-03-02, 18:37
Azért szerintem változtattak lara kinézetén, most sokkal Larásabb :D NEm toom, jó hanja van Camilla-nak de....nem az igazi :D

LaraTheSurvivor22
2015-03-07, 12:47
Eleinte nekem is fura volt Camilla hangja, de így, hogy már vagy ötször kijátszottam a játékot, már egész hozzászoktam.....

OBig
2015-03-11, 19:20
Ez nagy hír volt, köszönjük Namivanmar. :)

LaraTheSurvivor22
2015-03-11, 19:39
Szerintetek érdemes reménykedni hogy kijön majd PS4-re?
Erről még érdemleges információt sehol sem láttam/olvastam... :/

namivanmar
2015-03-11, 21:11
Ez nagy hír volt, köszönjük Namivanmar. :)

Milyen hír? Rólam van szó?
Én nem tudok semmilyen értelmes hírről hetek óta. Ha a GameInformer cikkre utalsz, abban sem volt hú de sok avagy eget rengető hír szerintem.
(Amúgy az egész cikk fordítása csak egy "gyors" nyers fordítás. Így is sokáig tartott, és nem tetszett a semmitmondósága annyira hogy több időt szánjak rá. Leginkább csak kíváncsiságból rágtam át magam és gondoltam akkor már leírom. Éppen ráértem.)


PS4-es és PC kiadásról még semmiféle hírt nem láttam, főleg hivatalosat, mindenki csak spekulál. A PC valószínűbb ugye, mert az nem ellensége a Microsoftnak. De mikor ezt kérdezik, annyit válaszolnak, hogy nem mondhatnak semmit, csak hogy "xbox timed exclusive"-ként azokra mikor jelenik meg. Tehát hallgatnak. Amint lesz hivatalos megszólalás vagy dátum ezzel kapcsolatban mindenhol fenn lesz szerintem...

tom croft
2015-04-26, 19:25
Mostmár igazán mutathatnának valamit :D

Mitzy
2015-05-30, 14:08
Ha minden igaz, akkor június 1-én (azaz holnapután) fog valami bemutatásra kerülni. Legalábbis én úgy olvastam. :)
Ezt meg nem tudom mire vélni, de jónak látszik: https://www.facebook.com/TombRaiderASurvivorIsBorn/photos/a.346234975435681.79846.318924908166688/894576463934860/?type=1

Thak
2015-06-01, 13:26
Nagyon menő az új trailer. Lara szeme <3

Remélem nem lesz az összes pálya ilyen havas...

Matie
2015-06-01, 13:43
Lesz sivatagos rész is:
http://www.tombraiders.hu/galeria/displayimage.php?pid=4019&fullsize=1
http://www.tombraiders.hu/galeria/displayimage.php?pid=3996&fullsize=1

Ami még szép is lenne, ha nem lenne telenyomva modern katonai hulladékkal. Attól tartok, hogy ez is olyan lesz, mint a 2013-as, szép helyszíneket, ahol gyönyörű elhagyatott sírok lehetnének, elpazarolnak világháború, stb. sújtotta területekkel, és megint nem a felfedezés kerül előtérbe, hanem egy egész hadseregnyi ellenfél legyilkolása.

A havas táj nagyon szép, végre a flare is visszatért, de egyszerűen nem tudják kihagyni, hogy Lara ne visítozzon, már megint. :p Engem sajnos nem hozott lázba. Hátha majd pozitívan csalódok, ha megjelenik és kiderül, mégis jó. :)

Stranger
2015-06-01, 14:38
Tuti, hogy gyilkolászás lesz. Azért változtatták meg a célzás/irányítást az új részben, mert már nem az ügyességi elemeken van a hangsúly hanem a lövöldözésen.

drlecter
2015-06-01, 14:57
Sajnos, de egyetértek az előttem hozzászólókkal. Szerintem se a rejtvényeken, puzzleökön lesz a hangsúly, hanem a sok ratatán. Ez kell a népnek :(
Az új CGI trailer végül is szép, de csak kb ennyi. Egyáltalán nem érdekel jelen formájában - nálam már az exkluzivitással elvágták magukat.
Más játékban meg egy külön lapot kapok, ahol megköszönik, hogy megvettem a játékukat, ennyi :P

tombraidermaster1996
2015-06-01, 15:49
Szép és jó, meg minden, de idegesít az xbox exclusive felirat... Lara gyönyörű és a CGI alapján szépen ki van dolgozva a táj is, csak kapkodhatnák magukat, ha idén ki akarják adni, mert eddig kb annyi, mint egy veréb ebédje, magyarul kevés eddig, legalábbis számomra, nem tudom, hogy vagytk vele... Csak jönne ki PC-re is hamar, nagyon hamar, ha már Mikróéknak ellensége a Sony... :S

Mitzy
2015-06-04, 21:22
A történet amúgy tényleg Kitezh-ről szól?
Szintfelmérő vizsgaanyagom... XD
Mert már eleve szép és jó az, hogy Szibéria a helyszín. :D (Részben legalábbis. :p)
Milyen szép is lenne, ha Moszkva is belekerülne valahogy... :clown:
Meg segíthetne nekünk Fevronyija!!! :D
http://hu.wikipedia.org/wiki/Legenda_a_l%C3%A1thatatlan_Kityez_v%C3%A1ros%C3%A1 r%C3%B3l_%C3%A9s_Fevronyija_sz%C5%B1zle%C3%A1nyr%C 3%B3l

Stranzsé
2015-06-07, 20:58
Remek jön PS4 és PC-re is karácsonyt követően! :jumper:

http://www.vcpost.com/articles/50527/20150320/rise-tomb-raider-update-lara-croft-s-london-apartment-mansion.htm

''Rise of the Tomb Raider will arrive on Xbox One and Xbox 360 during the holiday 2015, followed by PlayStation 4 and PC later on.''

Stranger
2015-06-08, 11:04
Na legalább megerősítették a dolgot, mert eddig nagyon ködösen fogalmaztak. Amúgy ami nekem nem tetszik már megint:
"Rise of the Tomb Raider" will have its core plot revolving around Lara Croft and Jonah Maiava as they discover an ancient city built by the Grand Prince of Vladimir in the 13th century."
Már megint beletesznek a játékba egy szereplőt. Kérdés mennyit fog szerepelni, de fogják már fel, hogy Lara Croft egyedül kalandozik és ennek így volt meg a hangulata.

"According to a review, the new Tomb Raider series will exude intense filmic sequence, cutting between direct control and cinematic approach."
Ismét egy interaktív mozit kapunk kalandjáték helyett.
Ja és még ráadásul az orosz sztori miatt megkapjuk a lehető legklisésebb orosz ellenségeket az idétlen, erőltetett akcentusukkal. :rolleyes:
Szerk.: De ne így legyen.

Stranzsé
2015-07-13, 00:08
Ejnye, miért lett letörölve a legutolsó hozzászólásom az új közel 20 perces Siberian Wilderness gameplay-ről? Sőt másoké is hiányzik ...

OBig
2015-07-13, 07:23
Bocsi, volt egy kis problémánk a fórum adatbázisával. Bocsi mégegyszer. :)

Stranzsé
2015-07-21, 18:10
Minél többet nézem az új végigjátszás demót annál inkább a TRL-t juttatja eszembe.......... Szerintetek?

OSZRichard
2015-07-21, 19:15
Az akciójelenetekre gondolsz? Arra, hogy beveszünk egy bázist felfegyverzett, kiképzett, harcedzett katonák ellen egyedül?

Stranzsé
2015-07-23, 23:44
Kedves OSZRichard! Miért érzem úgy hogy le akarod harapni a fejem? Igen az akciójelentekre is gondoltam többek között, de pl a TRL-be a Kazahsztáni pályán is egyedül támadtál a felfegyverzett katonai bázisra....de, amúgy összeségében a bemutatott területek meg a végén a filmes összevágás valahogy a Legend-es harcrendszert, helyeket, stb hangulatot idézi, és egy kicsit a TRU-ból a Thailand-i pályát. Bár ha méginkább belegondolok a bázisos résznek kicsit MGS Ground Zeroes vonása is van......netán a Rise of Tomb Raidert is úgy rakták össze mint a Saints Row 4-et = több játékból.

Amúgy mit szóltok a PC/PS4 bejelentéshez? :-D A 2016-os év egyértelmű volt :jumper:

OSZRichard
2015-07-24, 10:00
Kedves Stranzsé. :D Igazság szerint lelkiismeretfurdalásosom van, amiért nem figyeltem eléggé a hozzászólásom megformálására, és nem raktam ki hangulatjelzést. Ezért bocsánatot kérek, nem akartam leharapni a fejed, ne érezd így. :larakiss:

Az észrevételed jó volt, van hasonlóság a két játék között. Úgy tűnik manapság ez a hangulat kell ahhoz, hogy eladható legyen egy játék. Talán ezért is kevesebb benne a fejtörő meg a sír.

A bejelentésről miszerint kijön PC-re meg PS-re, egy jó hír, amit eddig csak sejtettünk. Nem gond, ha várni kell 2016-ig, mindössze egy dolog van, ami fontos ezzel kapcsolatban: legyen egy jól összerakott és élvezhető játék.

Bár a spoilerek elkerülése okozhat majd kellemetlenségeket. Mint a GTA V-nél.

Matie
2015-07-25, 20:07
Örülök, hogy végre bejelentették, mikorra várható a PC és PS4 verzió. :) Szerencsére a PC-s változat elég hamar jön, a PS4 játékosoknak sajnos nagyon sokat kell várniuk - néhányan kénytelenek lesznek egy évig homokba dugni a fejüket, hogy elkerülhessék a spoilereket. De legalább már biztosra tudjuk, hogy előbb-utóbb jön a többi platformra is. :D

Szerk.: egyébként Lara új kinézete kezd egyre jobban tetszeni. Az arcmimika sem volt a legjobb az előző részben, a Riseban már sokkal kidolgozottabb. És amit külön imádok, a topja (http://www.tombraiders.hu/galeria/albums/userpics/10109/02.png) tisztára mint a TR2/3-ban, legalábbis engem arra emlékeztet :)

drlecter
2015-07-27, 07:10
Engem meglepett, hogy már most bejelentették, azt hittem, hogy csak jóval később fogják. Azonban azok után, amit ezzel az egész exkluzivitással műveltek, engem már nem érdekel. Ráteszem a listámra és majd egyszer akciósan megveszem.
PS4-eseknek meg addig ott lesz az Uncharted :p

OSZRichard
2015-08-04, 18:14
A gamescom R.O.T.H. videója alapján nem csak a Legendre lehet ráismerni, hanem elég erőteljesen a Hitman Absolutionra is. A lopakodást, eszközfelvételt dobozokról, ellenfelek figyelemelterelését, több ellenfél kijelölését, a lebukásjelző figyelmeztetést, mintha egy az egyben onnan vették volna. :confused: - Kivéve a vízből letámadást. -

Talán azért, mert mindkettő Square Enix? :kratz:

Matie
2015-08-06, 13:48
Nekem az Assassin's Creed jutott eszembe, a fáról leugrós gyilkolásnál főleg.:D A harcrendszert és a lopakodást szépen továbbfejlesztették, nagyon tetszett, hogy egy helyzetet többféleképpen is meg lehet oldani, nem feltétlenül kell nekimenni az összes ellenfélnek, hanem akár teljesen ki is lehet őket kerülni. A dupla headshotnál néztem egy nagyot, ilyet se láttam még. Persze ebből is bum-bum ratata lett a végén, de kompenzálták egy trailerrel, ami gyönyörű volt. A dzsipes részről az egyik kedvenc TR4-es FMV-m ugrott be, és végre láthattunk egy csapdát is! Igaz, hogy ez is scripteltnek tűnt, remélem, lesz majd olyan is, aminél Lara élete a játékos ügyességén fog múlni. :)

Kár, hogy az a szép templom/kastély is tele van ellenféllel. A játék viszont nagyon szép, végre sokkal színesebb is. Látszik, hogy igyekeznek, figyelembe veszik a kritikákat. (Már csak egy jó multiplayer kellene.:p)

drlecter
2015-08-10, 22:23
Megnéztem a Szíriais gameplayt, nos azt kell mondjam, hogy eddig ez tetszett a legjobban - akarom mondani, eddig ez volt egyedüli vállalható dolog tőlük :D Az art design nagyon pöpec, a szinkron is tetszett és a hangulata se volt rossz.
Lara haja a legtöbb helyen ratyi, amikor meg vizes lesz, akkor fekete lett a színe? O.o :) Félek, és szinte biztos vagyok benne, hogy lebutított lesz, a gagyi qtekkel együtt. Az elején ugye látunk egy városrészt, de kötve hiszem, hogy ott is kalandozhatnánk. Mindig belógatják elénk a mézes madzagot, aztán meg marad a sziklafalon mászás :/

Stranzsé
2015-08-11, 15:23
Megnéztem a Szíriais gameplayt, nos azt kell mondjam, hogy eddig ez tetszett a legjobban - akarom mondani, eddig ez volt egyedüli vállalható dolog tőlük :D Az art design nagyon pöpec, a szinkron is tetszett és a hangulata se volt rossz.
Lara haja a legtöbb helyen ratyi, amikor meg vizes lesz, akkor fekete lett a színe? O.o :) Félek, és szinte biztos vagyok benne, hogy lebutított lesz, a gagyi qtekkel együtt. Az elején ugye látunk egy városrészt, de kötve hiszem, hogy ott is kalandozhatnánk. Mindig belógatják elénk a mézes madzagot, aztán meg marad a sziklafalon mászás :/

Jaj drlecter ne legyél már olyan negatív! Már előre eldöntöd, hogy mézes madzagos lesz. A hajszín pedig mindenkinek sötétebb vizesen és a fény/árnyék is szerepet játszik.

Szerintem bőven fogunk kalandozni és harcolni is mindenkinek kijut a kedvére való a játékból! A szíriai pályarész pedig egyenesen magával ragadó!! Kár hogy beomlik a végén, remélem visszatudunk majd menni, vagy újrajátszani.
Egyvalamit hiányolok még nem láttam az akrobatikus mozgásokat sem pedig a csáklyát :D

drlecter
2015-08-11, 18:35
Kedves Stranzsé, talán félreérthettél valamit, nem döntöttem el előre, pusztán csak ez a megérzésem :( Akkor látom a helyszín mindkettőnknek tetszett :) Igen, tényleg kár, hogy beomlik a végén, de gondolom az akció miatt lett ez a megoldás.
A hajszínnel kapcsolatban persze igazad van, tényleg sötétebb vizesen, de nekem még így is picit túl sötétnek tűnt - vagy csak rossz volt a videó minősége.

Duduska
2015-08-12, 16:18
Azt mondják, visszatérnek az eredeti Tomb Raider filozófiához, az új részben.
Végre újra kalandjáték lesz és nem egy tömeg "gyilkolós" játék.

1/4 h videó


http://pcforum.hu/mediatar/video/3313/visszater-a-gyokerekhez-lara-croft-az-uj-tomb-raider-ben


https://www.youtube.com/watch?v=y31ifuSjanw#t=260

Stranzsé
2015-08-15, 19:06
Igen, ezt a Szíriai pályán kicsit érezni lehetett, hogy kevesebb a fegyveres és több a kaland effekt. A Rise of Tomb Raider úgy lesz kalandjáték ahogy a Tomb Raider Legend volt. A sereg fegyveres bácsi sosem fog lecserélődni tigrisekre vagy denevérekre esetleg csontváz lovagokra!

Mephizto12
2015-08-23, 20:17
Ahogy elnézem lopakodás szempontjából. Nem egy koppintás van más játékokból. Gondolok itt arra, hogy üvegdobálás figyelemelterelésre. Magasból való leugrás, és úgy kinyírni az ellenséget. Persze nem kötözködni akarok, de ilyeneket már láttunk. De ettől független a Szíriia engem is megofogott : )

LaraTheSurvivor22
2015-08-24, 12:53
Ahogy elnézem lopakodás szempontjából. Nem egy koppintás van más játékokból. Gondolok itt arra, hogy üvegdobálás figyelemelterelésre. Magasból való leugrás, és úgy kinyírni az ellenséget. Persze nem kötözködni akarok, de ilyeneket már láttunk. De ettől független a Szíriia engem is megofogott : )

Egyáltalán nem kötözködés, tényleg sok mindent "átemeltek" más játékokból.
A gyilkolós verzióban, azt a rögtönzött kraftolt bombát például egy az egyben lemásolták a Last of us-ból...
Ez a "nem muszáj gyilkolni" opció meg szép, és jó, tényleg, de nem jár érte xp, ami meg ugye elengedhetetlen a fejlődéshez...tehát úgy lesz vele a játékos, hogy minek osonjon végig feleslegesen a pályán, mikor a gyilkolást még meg is fizetik... tehát gyakorlatilag ők kényszerítenek bele minket a mészárlásba...
Valahol azt írják, hogy a vége felé ugye kap jutalmat, de szerintem azt azért kapja, mert tovább jutott. Az előző részben is sok ilyen volt. Lara megtalálta a tovább jutáshoz szükséges utat, xp, Lara kitért a robbanó repülő elöl, xp...

Tény hogy a Szíriai játékmenet szép, és ott végre láttunk csapdát, fejtörőt (Bár ez a lassítva jön a csapda, nyomj meg egy gombot, azért fura). De ezektől függetlenül lehet jó játék, viszont nekem ez a sok brutális gyilkolás nem tetszik. Le lehet szólni, hogy na de ez kell a mai fiatalságnak, meg stb. De akkor is!
Leugrik egy fáról, lazán nyakon szúr egy zsoldost, kitöri a nyakát a víz alatt, egy másiknak a torkába állítja az üveget, dupla fejlövés íjjal... ezek azért már nem a kaland, hanem a horror határait súrolják... A régi TR-ekben is kellett harcolni, de ott lelőtted az ellent, és kész, sosem volt ennyire véres, és brutális egyik régi rész sem.

OBig
2015-08-24, 20:33
A régi TR-ekben is kellett harcolni, de ott lelőtted az ellent, és kész, sosem volt ennyire véres, és brutális egyik régi rész sem.

Teljesen egyetértek Veled. Hiába, ezeknek a részeknek már új rajongói vannak-lesznek. Persze akkor is végigviszem, de ................ :)

Stranzsé
2015-08-27, 23:50
Vajon hány pálya lesz Szibérián és Szírián kívül, és milyen hosszúak? Ugye nem egy max 10 órás gameplay? :confused:

Matie
2015-08-28, 01:13
Játszható helyszínként csak Szíriát és Szibériát említették meg, Szíria csupán egy prológus (csalódás a köbön :( ), és a játék hátralevő részében Szibériában barangolunk, amiről állítják, hogy olyan változatos lesz, mint Yamatai.

A legújabb podcast (https://www.youtube.com/watch?v=_6esl7aPnxA)ban 15-20 órásra saccolják a játékidőt. Ami még érdekesség, hogy az összes csapda lassított lesz, mint a demóban (na ne vicceljenek már...), Sam nem a játék része (pirospont), és lesz egy "Hardcore mode" nevezetű nehézségi fok, amiben nem töltődik fel automatikusan az életerő, hanem nekünk kell manuálisan felgyógyítani magunkat, gondolom eü csomagokkal (na ez már tetszik :) ).

Duduska
2015-08-28, 18:48
Teljesen egyetértek Veled. Hiába, ezeknek a részeknek már új rajongói vannak-lesznek. Persze akkor is végigviszem, de ................ :)

Vajon, 10-15 év múlva az új generációs rajongók, mennyire fognak visszaemlékezni
ezekre az új TR-ekre ?
Szerinten sehogy ...... :mad:

A rajongótáboruk (ha lesz), mennyire lesz majd ilyen szétszórt korú, és mennyire
lesz sok lány és fiú benne ?
Bekölcén, mi milyen heterogén összetételű csapat voltunk. :jumper:

No kinyavajogtam magam ....
Hajrá Mati, hajrá lányok, hajrá fiúk, Hajrá szerkesztők.
Sose halljatok meg . Inkább minden nap írok 10 DG+ cetlit (csak vicc) :clown:

LaraTheSurvivor22
2015-09-02, 21:07
Most olvastam én is, hogy az összes csapda (és nem csak a Szíriában láthatóak) lassítva fognak felbukkanni a pályákon,
nekünk pedig csak annyi lesz a dolgunk, hogy időben megnyomjunk egy gombot...
Az pedig tényleg kár, hogy a Szíriai rész csak egy rövid kis kaland lesz, mert az eddig látottakból ez volt az a gameplay, ami tényleg nagyon ígéretesnek tűnt :/

Nekem (a "tökéletes") angoltudásommal még ennyit sikerült megértenem a Podcast- ből:

- XBox360-as tartalmak (gondolom videók, képek), hamarosan
- Ebben a részben Larának összetett kapcsolata lesz az apjával.
- A város (gondolom Lara háta mögött) melyet Szíriában láthattunk, nem lesz bejárható.
- Lara nem fog hátizsákot használni (kár)
- Lara haja javítva
- A fast travel opció érvényes lesz Szíriára is
- Nem tudunk majd fejest ugrani a vízbe, és kézen állni se

OBig
2015-09-03, 06:22
Hát ezek nem valami jó hírek. :) Egyre jobban lebutítják. Persze a hajfürt fx lényeges. :p:)
És ne felejtsük el ezt a posztert, ami igen elkondolkodtató, ha valódi: http://news.xbox.com/2015/08/games-frank-kozik-guerrilla-warfare-rise-of-the-tomb-raider-poster

LaraTheSurvivor22
2015-09-03, 10:02
Ezt a "művészi" posztert állítólag akkor kapod meg, ha a játékot a Gamestop-on rendeled elő, XBox One-ra (ezek szerint 360-hoz már nem jár)...

Mondjuk nekem nem kéne :/ nevetséges ez a poszter, elképzeltem hogy ott log a hálószobám falán, és mikor lekapcsolom a villanyt, Lara szemei világítanak a sötétben :D
Ijesztő, na, főleg a halálfejes teliholddal tökéletes összképed ad...

Szerintem igazán kitalálhattak volna jobbat, mondjuk egy hatalmas térképet a helyszínekkel, mint a 2013-as TR esetében.

Matie
2015-09-04, 10:16
Tényleg elég rémisztően fest :vlol:

X-ONE (http://www.xb1.co.uk/magazine-issues/x-one-128-rise-of-the-tomb-raider-crackdown-scalebound-quantum-break-so-much-more/) magazinból kiderült, hogy nem lesz multiplayer. Hát én ennek nem örülök, mert ott volt a lehetőség, hogy az előzőnél sokkal csiszoltabb többjátékos módot hozzanak létre, ehelyett ott lesz az a 15-20 órányi egyjátékos mód, aztán félre is tehetem a játékot - multisok talán kicsit fellélegeznek, hogy ez legalább nem köti majd le őket minimum 1000 órára :D

drlecter
2015-09-04, 10:48
Uh, kár érte, mert itt volt a lehetőség. Mert igen, az előző TR multijára elég sok mindent rá lehet mondani. Manapság a 15-20 óra egyáltalán nem sok játékidő egy 12-14 ezres árért. A multi sokkal többet dobhatott volna rajta.

Azért ha belegondolok, 50-60 euróért (mert igen, nálunk 1 euró 1 dollár bizonyos helyen) az a 15-20 óra eléggé necces. Ebből még számoljunk le kb. 2 óra cutscenet, illetve valószínűleg úgy jön ki a 15-20 óra, hogyha mindent megcsinálunk benne, azaz egy speedrunal szinte "pár óra alatt" végezhetünk is a játékkal. PC-sként (mert engem nem tudott elcsábítani a Sötét Oldal) még várhatok rá plusz hónapokat, amivel még nem is lenne baj, de figyelembe véve a kiadók utóbbi évek alatt produkált pc-s portjait (pl.: AC Unity, Batman: Arkham Knight)... csak újabb aggodalomra ad okot. Ennyi pénzért - meg sokkal olcsóbban is - sokkal nívósabb játékokat lehet már kapni.

Persze biztos sokan elégedettek lesznek így is :p

Stranzsé
2015-09-06, 02:21
Most olvastam én is, hogy az összes csapda (és nem csak a Szíriában láthatóak) lassítva fognak felbukkanni a pályákon,
nekünk pedig csak annyi lesz a dolgunk, hogy időben megnyomjunk egy gombot...
Az pedig tényleg kár, hogy a Szíriai rész csak egy rövid kis kaland lesz, mert az eddig látottakból ez volt az a gameplay, ami tényleg nagyon ígéretesnek tűnt :/

Nekem (a "tökéletes") angoltudásommal még ennyit sikerült megértenem a Podcast- ből:

- XBox360-as tartalmak (gondolom videók, képek), hamarosan
- Ebben a részben Larának összetett kapcsolata lesz az apjával.
- A város (gondolom Lara háta mögött) melyet Szíriában láthattunk, nem lesz bejárható.
- Lara nem fog hátizsákot használni (kár)
- Lara haja javítva
- A fast travel opció érvényes lesz Szíriára is
- Nem tudunk majd fejest ugrani a vízbe, és kézen állni se

Óh .... ennyit arról hogy visszatérnek a régi Tomb Raider elemekhez :'( Mégis hogy terveztek visszatérni ha még azt a kevéskét is újból kiveszik belőle? Úristen nemigaz hogy ennyire marharépák egytől egyig! Nemis tudom melyikőtök hangoztatta a mézes madzag elméletet úgy tűnik mégis igazat kell adjak.

NO backpack... NO free exploring wherever we want to go...NO acrobatic movements.....NO double pistols even! BUT that damn fast travel & Lara's hair is really important!

Jaa a nagyob területek bejárhatóságát illetően/több pálya - mert ígérték - they want to get us closed into one ''''island'''' again (Tudom hogy Szibéria nem sziget)

Top news!
Instead of Mum and Sam we've got Dad's stories... Remélem nem lesz nyálas, felszínes és eltúlzott....

OBig
2015-09-07, 21:31
Erről mi a véleményetek?
http://treditor.hu/kepek/rise1.jpg

OSZRichard
2015-09-08, 19:00
Ez egy elég poénos mentség, így véresen, fegyverrel a kézben.... :confused:

Matie
2015-09-10, 08:37
Az összes ellent ugyan arra a sablonra építik? Hátulról kicsit olyan, mint Mathias, csak egy lehelettel hosszabb hajjal.

Valaki levideózott egy részletet az egyik eseményen:

I8frpOJ7xZ8

A helyszín nagyon szép, végre úszhatunk is. Csak nekem tűnik úgy, hogy a vízfelszínen úszásnál Larának mintha egyáltalán nem is lenne súlya?:o Úgy siklik a vízen, mint akin hatalmas karúszók lennének.

Szerk.: még több öldöklés, kis lövöldözés: https://www.youtube.com/watch?v=_h6joXLQz-s

Stranzsé
2015-09-13, 10:32
Jajaja egyre tobb jatekban elterjedt ez az "uszasi technika"... ;-)

Stranzsé
2015-09-15, 22:25
Hejj, gépigényről volt már szó? Jójó igen tudom kicsit odébb van a pc-s megjelenés ideje, de azért kíváncsi vagyok, mivan ha elkerülte a figyelmem...? Érdekelne hogy az apu-kat és dupla gpu-kat támogatja e vajon? :( A TR2013 is csak ímmel ámmal megy mikor hogy van kedve..
Ált a konzolról átírt játékoknak kaka az optimalizációja...remélem tévedek.

Matie
2015-09-16, 20:59
Gépigényről még semmi hír... bízom benne, hogy jól fogják optimalizálni. Az előző résszel meg voltam elégedve, viszonylag gyengébb gépen is elfogadhatóan futott (kivéve egy-két gombnyomogatós részt, amit kb. 20 FPS-sel szinte lehetetlen volt megcsinálni). Ha már később kapjuk meg PC-re, legalább játszható legyen, bőven lesz idejük javítani a hibákat.

OBig
2015-09-18, 06:52
LaraTheSurvivor22 találta ezt az újabb gameplayt. Hát brutális a lány, ahogy vártuk is. :)


SeFEh7gNZHw

Mephizto12
2015-09-20, 10:06
Gépigényről még semmi hír... bízom benne, hogy jól fogják optimalizálni. Az előző résszel meg voltam elégedve, viszonylag gyengébb gépen is elfogadhatóan futott (kivéve egy-két gombnyomogatós részt, amit kb. 20 FPS-sel szinte lehetetlen volt megcsinálni). Ha már később kapjuk meg PC-re, legalább játszható legyen, bőven lesz idejük javítani a hibákat.

Hát igen, az előző rész tényleg nagyon jól volt optimlizálva. MOndjuk ilyen téren a TR el sose volt gond.

LaraTheSurvivor22
2015-09-21, 20:12
Azt kell hogy mondjam, eddig csak flörtölgettem A Rise of the Tomb Raiderrel,félénken szemezgettünk egymással, de most látva az új trailert szégyellem magam.
Sírok, régi, pókháló lepte elfeledett romok, felfedezés, kaland.... azt hiszem újra izgatott lettem.

OBig
2015-09-21, 20:17
Új gameplay trailer jelent meg, ezúttal kifejezetten a rejtvényekre, felfedezésre fókuszálva:

A zord vidékek különös titkokat rejtenek. Larának túl kell élnie a vadonban, halálos csapdákkal, rejtvényekkel teli sírokat kell felfedeznie, miközben Kitezh elveszett városa után kutat.
B8pCQgYSQ2w

Matie
2015-09-21, 20:47
Hát igen, az előző rész tényleg nagyon jól volt optimlizálva. MOndjuk ilyen téren a TR el sose volt gond.

Szerencsére, maradjon is így :)


Azt kell hogy mondjam, eddig csak flörtölgettem A Rise of the Tomb Raiderrel,félénken szemezgettünk egymással, de most látva az új trailert szégyellem magam.
Sírok, régi, pókháló lepte elfeledett romok, felfedezés, kaland.... azt hiszem újra izgatott lettem.

Pontosan így vagyok vele én is. Eddig nem nagyon jött be, amit láttam, de ez az új trailer megtette a hatását, végre először le vagyok nyűgözve. :thumb:

drlecter
2015-09-21, 20:51
Nekem is tetszett az új trailer - de mivel nem ez az első anyag, amit láthattunk már a játékból, ezért én egyelőre óvatos duhaj vagyok :)
De az art design nagyon pöpec :p

Stranzsé
2015-09-23, 05:22
Láttátok amit én? Ugye ti is láttátok? Lehet kötélen lengeni!!!!!!!!!!!!!!!! :jumper: A környezet, a romok...óóóh vörös rózsákat neki!!!

OBig
2015-09-25, 08:55
Megnézhettek pár gameplay videót.
A helyszín ugyanaz, a játékstílus különbözik kissé. A másodikban viszon már úszkálás is van. :)

MIsRH_qlCRk IyOxbUaiyww

N3IyBfYhu1o

bbjiQi7qhsA A0Unte7m0Y0

LaraTheSurvivor22
2015-09-28, 10:45
Tényleg úgy néz ki, hogy a sírok nagyobbak lesznek, mint az előző játékban, legyen benne ebből jó sok, és akkor lehet azzal is megbékélek, hogy Lara minden 2. sarkon belebotlik egy seregnyi ellenségbe.

Matie
2015-10-06, 20:19
Igen, jó lenne, ha ezekkel a sírokkal megfelelően tudnák ellensúlyozni a sok harcot. :)

Pl. ezt:
EwbIlDmmNSQ

Húha, van ám videóáradat rendesen, itt-ott már nagyon vigyázni kell, ha az ember nem akar spoilerbe ütközni. Ma jött ki egy rövid interjú, van benne egy-két viszonylag új jelenet, ami megfogott:

(Aki nem akarja magának lelőni, inkább ne nézze meg!)

8VcqBHh4sL4

A főellen, Konstantin egész jó karakternek tűnik, sokkal érdekesebb, mint Mathias volt. Lara pedig sokat fejlődött - 2:06-nál nagyon tetszik, ahogy előbukkan, jó rejtekhelyet választott magának..:) És mérföldekkel jobb így, amikor mély és határozott a hangja.

OBig
2015-10-08, 20:14
Bobby Tahouri zeneszerzőtől megjelent egy egyperces, hivatalos soundtrack a Rise of the Tomb Raider kalandból.
ITT (http://tombraiders.hu/galeria/albums/rottr/rottr_ost_preview.mp3) meghallgathatod, vagy INNEN (http://tombraiders.hu/galeria/albums/rottr/rottr_ost_preview.zip)letöltheted.

OBig
2015-10-12, 20:07
14 perces új Rise of the Tomb Raider Gameplay a Polygontól
Ahogy az lenni szokott, minél jobban közeledik egy játék a megjelenéséhez, annál több dolog/érdekesség lát napvilágot a bemutató előtt. Ezúttal a Polygon jóvoltából pillanthatunk bele a játék elejéből egy rövid részletbe, amiben végre szemügyre vehetjük az első komolyabb Sírt is.

9JPL7AM2Mto

Stranzsé
2015-10-17, 01:06
Nah a sok látvány és eksön után márcsak remélni tudom hogy lesz olyan nehéz mint az MGSV Phantom Pain :D mert a nehézségi fokozatokról nem igen esik szó..vagy elkerülte a figyelmem? Örülnék ha nem lenne benne segítség, hanem úgy volna, hogy legjobb barátom a google.

Matie
2015-10-17, 12:03
A nehézségről egyelőre ennyit lehet tudni:

1. Adventurer
A legkönnyebb mód, itt be van kapcsolva a célzás rásegítés, és az ellenség kisebbet sebez, kevesebb életük van.

2. Tomb Raider
Ki van kapcsolva a célzás rásegítés, az ellenségnek több élete van, többet sebeznek

3. Seasoned Raider
Célzás rásegítés kikapcsolva, szívósabb ellenfelek nagyobb sebzéssel, és kicsit figyelmesebbek is. Lara életereje csak harcon kívül regenerálódik.

4. Survivor
Célzás rásegítés kikapcsolva, életerő regeneráció kikapcsolva (csak medipackekkel gyógyíthatod magad). Megnövelt életerő, sebzés és érzékelés az ellenfeleknek, illetve több nehezebben legyűrhető ellenféltípus lesz jelen. Nyersanyagokat is ritkábban találsz majd, és a fejlesztések is drágábbak lesznek; a tábortüzek használata pedig nyersanyagok felhasználásával jár.

A sírokkal kapcsolatban pedig azt mondták, hogy az első néhányban egész egyszerű kihívások lesznek, majd az előrehaladással párhuzamosan egyre nehezednek. A Survival Instinctet pedig végre ki lehet kapcsolni (http://i.imgur.com/K4aSe9s.jpg). :)

---

Ezt nem hiszem el, csirkékkel lehet majd dobálózni.. 0:52-nél:

qUcEif1vUWc

No comment :vlol:

Mephizto12
2015-10-17, 12:44
AZért hál istennek hallgató fülekre, találtak imáink. Gondolok itt pl a Survival Instinct kikpacsolására Végre TR szagú a dolog :)

drlecter
2015-10-17, 18:30
Robbanó Csirkék - na neee :D:D:D Most komolyan... szerintem szerzek majd 10 ilyen kártyát és a főbosst ezzel nyírom ki :p

Stranzsé
2015-10-26, 17:22
A nehézségről egyelőre ennyit lehet tudni:

1. Adventurer
A legkönnyebb mód, itt be van kapcsolva a célzás rásegítés, és az ellenség kisebbet sebez, kevesebb életük van.

2. Tomb Raider
Ki van kapcsolva a célzás rásegítés, az ellenségnek több élete van, többet sebeznek

3. Seasoned Raider
Célzás rásegítés kikapcsolva, szívósabb ellenfelek nagyobb sebzéssel, és kicsit figyelmesebbek is. Lara életereje csak harcon kívül regenerálódik.

4. Survivor
Célzás rásegítés kikapcsolva, életerő regeneráció kikapcsolva (csak medipackekkel gyógyíthatod magad). Megnövelt életerő, sebzés és érzékelés az ellenfeleknek, illetve több nehezebben legyűrhető ellenféltípus lesz jelen. Nyersanyagokat is ritkábban találsz majd, és a fejlesztések is drágábbak lesznek; a tábortüzek használata pedig nyersanyagok felhasználásával jár.

A sírokkal kapcsolatban pedig azt mondták, hogy az első néhányban egész egyszerű kihívások lesznek, majd az előrehaladással párhuzamosan egyre nehezednek. A Survival Instinctet pedig végre ki lehet kapcsolni (http://i.imgur.com/K4aSe9s.jpg). :)

Na vééégre!!! :D

laci92
2015-10-28, 17:57
Most néztem meg a legújabb videót, nekem kezd tetszeni, kezdek reménykedni... bár a kártyák nekem sem jönnek be. Legalább a csirkés vicces lesz :D

OBig
2015-10-29, 20:16
Új story trailer érkezett a Rise of the Tomb Raiderhez.
Alig több, mint tizenegy nap van hátra az észak-amerikai debütálásig, ezért illő volt, hogy egy kis betekintést is nyerjünk a játék történetébe. Az előzetes érdekessége, hogy a dalbetétet a dél-koreai születésű Karen Lee Orzolek, vagy ismertebb nevén Karen O énekelte, aki az amerikai Yeah Yeah Yeahs rock banda frontembere.

A videót itt megnézheted. (http://www.rollingstone.com/music/news/hear-karen-os-haunting-new-song-in-tomb-raider-video-game-trailer-20151029)

Holnap már a youtube-on is fent lesz.

drlecter
2015-11-08, 16:43
Vigyázzatok nagyon, mert már az ending is fent van pár napja Youtubeon. Sajnálatos, de ez van.
A yt amúgy se arról híres, hogy szankcionálnák az ilyet, pedig jó lenne, ha létezne erre egy külön szerv is akár. Én már nem egy játéknál tudtam meg a nagy meglepetéseket miatta. A plusz szemétség meg az, amikor nemcsak maga az indexkép spoileres, hanem címnek zárójelben odaírják, hogy mi is történik.
Persze manapság minden kiszivárog, pont ma hallottam, hogy az új Star Wars legnagyobb meglepetése is így járt.

Mephizto12
2015-11-08, 18:29
Folyamatosan keresgélek, de hivatalos pc igényt még mindig nem dobta ki. Azért ideje volna már tudni hogy mi mégis pc sek mire számítsunk.

drlecter
2015-11-08, 19:42
Folyamatosan keresgélek, de hivatalos pc igényt még mindig nem dobta ki. Azért ideje volna már tudni hogy mi mégis pc sek mire számítsunk.

Tudtommal még nincs hivatalos gépigény. Egyébként nem ritka, hogy akár az utolsó néhány hétben hozzák csak nyilvánosságra. Az előző rész nagyon szépen volt skálázható :)

bowgi
2015-11-09, 13:09
Vigyázzatok nagyon, mert már az ending is fent van pár napja Youtubeon. Sajnálatos, de ez van.

Én pont ezért most megfogadtam, hogy tartózkodok mindenféle videótól. Így, hogy nincs xbox-om különösen nehéz lesz a megjelenés utáni időszak, de ki fogok tartani (remélem). Ráadásul ezek a mai játékok már olyan rövidek, megnéz az ember 2-3 videót és már kijátszotta a játék 2%-át. :(

BobaFett
2015-11-09, 19:18
Itt mikortól lehet véleményt mondani ? nem spoilert persze.

OBig
2015-11-09, 19:30
Amikor csak akarsz. :)

Matie
2015-11-09, 19:54
Engem is nagyon zavar, hogy YouTube-on mindenhol annak a játéknak az endingjeit látom felbukkanni, amikkel szeretnék játszani vagy épp játszom, jártam már én is rosszul emiatt. A RotTR-rel szerencsére még nem volt ilyen gondom... egyelőre.

Amit eddig hallottam a soundtrackből, az tetszik, jóval dallamosabb, hangulatosabb az előzőnél. Az értékelések is nagyon jók, bár ezekre én nem szeretek alapozni. Majd pár napon belül kiderül, milyenre sikeredett a játék. :)


Itt mikortól lehet véleményt mondani ? nem spoilert persze.

Amikor szeretnéd :) Egyedül a spoilerek azok, amiket másokra való tekintettel spoiler-dobozba kell rejteni.

kara
2015-11-10, 11:36
Hellosztok

Megtudná mondani valaki PC-n mikor jelenik meg a Rise of the Tomb Raider.
Valamikor Januárban úgy olvastam. Igaz ez és pontosan mikor?
Eredetileg PC-s játék :jumper: a Crystal Dynamics a Square Enix fejleszti a játékot.
A Microsoft megvette a szerzői jogot, hogy Xbox-on hamarább megjelenik :angry:?

A választ előre is köszönöm, ha tud valaki valamit hozászólni :D.

Üdv : kara

Matie
2015-11-10, 16:50
Szia :)

Olyan szerződést kötöttek, melynek keretében a Microsoft végigkíséri, támogatja a játék fejlesztését, cserébe a Rise adott ideig csak a saját platformukon lesz elérhető. Tehát hosszabb-rövidebb ideig nem adhatják ki más platformra, csak a megállapodásban megadott idő eltelte után.

A PC-s megjelenésnek pontos dátuma még nincs, hivatalosan csak annyit árultak el, hogy 2016 elején érkezik. Pár napja felrebbent egy olyan felvetés (talán pletyka, talán vicc), hogy április 1, de ezt nem erősítette meg senki. Szerintem csak az Xboxos megjelenés lecsengése után nem sokkal derül majd erre fény, remélhetőleg még idén, és amint ez megtörténik, ki lesz írva a főoldalon is.

Érdekességképpen, a legeslegelső TR eredetileg csak PS-re jött ki, a PC-s változat csak később követte.;) De azóta valóban mindig egyszerre jelent meg az összes rész PC-n és konzolon is, egészen mostanáig.

Én is tűkön ülve várom a PC-s megjelenést, mindig is billentyűzet + egér párti voltam. :D

kara
2015-11-10, 17:24
Köszi a választ Matie:)

Remélem minnél hamarabb megjelenik PC-n.:jumper:

Üdv : kara