PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános társalgó a klasszikusokról



Roli
2013-04-24, 09:43
Átalánosságban a klasszikusokról.

Roli
2013-04-24, 09:43
A hivatalos idővonal, még a régi Eidos oldalról:

Tomb Raider: The Last Revelation -Cambodia

Tomb Raider: Chronicles -Black Isle

Tomb Raider: Chronicles -Rome

Tomb Raider I. + Unfinished Business

Tomb Raider II. +Golden Mask

Tomb Raider: Chronicles -Tower Block

Tomb Raider III. +Lost Artefact

Tomb Raider: Chronicles -Russian Base

Tomb Raider: The Last Revelation

Kacsa
2013-04-25, 21:11
A TR5 VCI pályája a 2es és a 3as rész között van? Ki gondolta volna. :O

sgtGiggsy
2013-04-25, 22:08
A TR5 VCI pályája a 2es és a 3as rész között van? Ki gondolta volna. :O

Igazából ezt lehetett tudni már akkor is, mikor az 5 megjelent :) A 3-ban Lara házában ott a cucc, amit megszerzett Von Croy irodaházából.

Scoobykah
2014-02-24, 16:25
Ide írom,mert igazából ennek nincs megfelelő topicja.

Vaterán nézegettem Tomb Raider cuccokat,majd találtam egyet, amit meg is vettem.
A pénzt elutaltam,már postára is van adva,már csak meg kell érkeznie.

Nos én egy boltból vettem meg használtan(ezt az emailezés után ki is derült....felnéztem a honlapjukra.
Az AOD 1500, A negyedik rész 3000Ft (!!!!) ellenben az Underworld csak 2000Ft.
Mintha ez tükrözne valamit azt hiszem...;)

Sveby
2014-02-24, 16:43
Hát igen, a régiek közül a 4. rész kapta a legjobb értékelést... :p

Scoobykah
2014-02-24, 16:48
Az oldegenek közül az első rész 1000,a többi meg 3000...nem értem az árazását...
(Legend és Anni meg 2000 Ft...mondjuk azokért nem is adnék többet...sőt..max 1500at...mert ennél olcsóbban is meg lehet venni)

Sveby
2014-02-24, 16:50
Én is a régieket akarom beszerezni, mert csak a 3. van meg... :)

Scoobykah
2014-02-24, 16:55
Nekem a 2-3-6.
Ebből kuka a 3 és 6,mivel már annyira karcosak a lemezek,hogy már políroztatni is felesleges...
(épp ezért vettem most TR6-ot.Egyébként nagyon jó árban vannak a klasszikusok)

drlecter
2014-02-24, 17:06
Akkor ezt egyenesen imádni fogjátok, én is innen vettem meg:

http://cdgalaxis.hu/PC/20711/tomb-raider-ultimate-edition.html

:D:D:D:D:D

Sveby
2014-03-01, 17:49
Nekem is megvan az Ultimate Edition, de én külön-külön is akarom a polcomon! :D

drlecter
2014-03-01, 18:29
Nekem is megvan az Ultimate Edition, de én külön-külön is akarom a polcomon! :D

:jumper:

Sveby
2014-03-16, 15:48
Na hát nem találtam semmi konkrétat Gugli barátomtól, szóval... PS2-őn futnak TR1-től TR5-ig a játékok? Olyat láttam hogy mintha PS3-on igen, na de kérem...
Szorri, közben megtaláltam, tehát játszhatok a játékokkal, csak elmenteni nem tudom, mert ahhoz PS1 memória kártya kell... Nagyon ravasz. :privateeye:

Caroline
2014-03-17, 21:38
felújíthatnák a többi tr-t is nem csak az első részt
Én megelégszem így ezzel akiadással

Stranger
2014-03-18, 15:23
A 4. részt úgy megnézném felújítva. Csak gondolom évekig tartana azt a rengeteg pályát mai grafikai szinten kidolgozni... Mondjuk nem is egy ilyen TR rebooton kellett volna 4-5 éven keresztül dolgozniuk. mwhuahaha :rolleyes:
A 20. évfordulóra azért csak bevállalják az egyik részt...

Caroline
2014-03-18, 16:36
Hát igen a 3. rész meg a 4. ami még hosszabb azokat megérné olyan grafikára mint az anit csak szinesebbre

fery02
2015-09-24, 22:54
Sziasztok.

Ha valaki esetleg tudja, hogy hogyan lehetne a régi klasszikusokat ultrawide felbontásban futtatni, az kérem ne tartsa magában! :)
Végigtúrtam a netet már néhány alkalommal és arra a következtetésre jutottam, hogy csak az újabb részekhez van ilyesmi lehetőség, azt is inkább fan made megoldásoknak köszönhetően (természetesen a 2013-as TR helyből tudja azt a felbontást, szép is lenne mondjuk, ha az nem).

Matie
2015-09-25, 17:07
Úgy tudom, hogy csak az Angel of Darkness támogatja a 21:9-es felbontást, bár az eszköztár kicsit szétcsúszik. A régebbi részekhez csak sima widescreen patch van, és míg a telepítő érzékeli a nagyobb felbontást is, a játék összeomlik, egyszerűen nem bírja.

Páran dolgoznak azon (itt (http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=197508)), hogy teljesen újraírják a régi TR motort, szépen felépítik a nulláról, úgy tűnik, elég jól halad a dolog. Ha elkészül, remélhetőleg lehetőség nyílik az ilyen típusú problémák megoldására is. :)

Duduska
2015-09-25, 22:25
Matie !

Mivel igen gyengécske angol beszélni, ;-) kérdezlek én ....

Ez az open Tomb Raider csak az alap pályákat fogja lekezelni, vagy lesznek benne olyan extrák is mint az NG-s TR motorban ?
Köd effekt .... extra ugrások ..... fullos textúrák stb .....
Mennyire lesz platformfüggetlen ? X86-X64 Linux-Mac , XP,WIN7 stb ....
Azt látom, jelenleg 32 bites h'la Jesus :)

Üdv.

Matie
2015-09-26, 12:15
Üdv Duduska :)

Az alap TR1-5-ös pályákat tudja futtatni, illetve olyan TRLE pályákat, amik nincsenek patchelve TREP-pel, FLEP-pel vagy TRNG-vel. Grafikai újításokat is lehet majd belerakni, jóval modernebbeket, mint amire a TRNG valaha is képes lenne, pl. shaderek, SSAO, árnyékok, stb, de jelenleg nem ez a fő prioritás. Úgy olvasom, hogy készül a Linux és Mac változat is párhuzamosan. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle. :)

Duduska
2015-09-26, 20:11
Üdv Duduska :)

Az alap TR1-5-ös pályákat tudja futtatni, illetve olyan TRLE pályákat, amik nincsenek patchelve TREP-pel, FLEP-pel vagy TRNG-vel. Grafikai újításokat is lehet majd belerakni, jóval modernebbeket, mint amire a TRNG valaha is képes lenne, pl. shaderek, SSAO, árnyékok, stb, de jelenleg nem ez a fő prioritás. Úgy olvasom, hogy készül a Linux és Mac változat is párhuzamosan. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle. :)

Szia.
Köszönöm a tájékoztatást !
:hug:



Grafikai újításokat is lehet majd belerakni, jóval modernebbeket, mint amire a TRNG valaha is képes lenne, pl. shaderek, SSAO, árnyékok, stb,

:eek:
Erre én is kíváncsi leszek .....

Letöltöttem, de nem bírtam egyenlőre elindítani.
:clown: :eek:

Bye

fery02
2015-09-27, 14:48
Úgy tudom, hogy csak az Angel of Darkness támogatja a 21:9-es felbontást, bár az eszköztár kicsit szétcsúszik. A régebbi részekhez csak sima widescreen patch van, és míg a telepítő érzékeli a nagyobb felbontást is, a játék összeomlik, egyszerűen nem bírja.

Páran dolgoznak azon (itt (http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=197508)), hogy teljesen újraírják a régi TR motort, szépen felépítik a nulláról, úgy tűnik, elég jól halad a dolog. Ha elkészül, remélhetőleg lehetőség nyílik az ilyen típusú problémák megoldására is. :)

Köszi! Nem is hallottam még erről az Open Tomb-ról, elég komoly projektnek tűnik.
Bízom benne nagyon, hogy lesz belőle valami, mert mindenképp újra szeretnék játszani a jövőben még valamennyi (de inkább mind :)) régi részt, de Ultrawide monitoron jelen állapotban elég nagy fekete csíkok lennének oldalt ugye és ha már ilyen monitort választottam, addig inkább olyan tartalmakat futtatok, amik ki is tudják használni ezt a képarányt.

Angel of Darkness-nek nem néztem utána, jelenleg a Legend-et játszom ultrawide felbontásban külön program (http://www.flawlesswidescreen.org/) segítségével, némi kompromisszumot beáldozva (Next Gen graf mód mellett nem üzemel sajnos).

Szóval alig várom az Open Tomb-ot, még lehet némi anyagi támogatással is próbálom ösztönözni a prodzsektet, ezt még átgondolom majd.

Matie
2015-11-22, 13:46
Én is kíváncsian várom, mi sül ki belőle. :)

Hát ez nagyon jópofa:

7Z2xYTKnMkA

Aki csodálkozna, Lara mit csinál, mielőtt elindítod a játékot... :D

Sveby
2016-07-11, 09:25
Sziasztok :) Tudom, rég jártam erre, ejnyebejnye Sveby :(

Viszont, megvettem Steamen a klasszik TR-eket, csak nem tudok velük játszani, mert win8. :)
TR1 és 2-nél AltGr + lefele nyílra elfordul a képernyő, az AOD-ot most próbáltam, de el sem indul, Generic Gamer Error miatt.
Tudom, Google a barátom de a ti tudásotokban jobban bízok. :)

Matie
2016-07-11, 11:04
Sziaa! :hug:

Az AoD-ot úgy lehet orvosolni, hogy az indítóképernyőn a beállításokba lépve a General melletti fülön (a videokártya neve) kikapcsolod a VMR9-et.

A képernyőforgatás kicsit bonyolultabb lehet, ha Intel kártyád van, akkor nyisd meg az Intel vezérlőpultot (Ctrl+Alt+F12 kombóval elvileg gyorsan elérhető), és az Opcióknál kapcsold ki a gyorsbillentyűket. Bár nálam már máshogy néz ki a vezérlőpult, ha neked is ilyen (http://i.imgur.com/Rz0U564.png), a "Lehetőségek és támogatás" panelre rákattintva nyithatod meg a gyorsbillentyű-kezelőt, ott pedig a Gyorsbillentyűk kezelésénél le tudod tiltani.

Így működnie kellene, de ha valami mégsem stimmelne, írj :) És jó újra látni! :D

Sveby
2016-07-11, 23:57
Ó, nagyon szuper, mindent letiltottam, nem fordul el, csak most az AltGr-re azt csinálja, mintha nyomnám a Ctrl-t is.. :D Nem baj, majd megtanulom a lenti Alt-ot és Ctrl-t használni... :D:D

Az AOD-nál meg az a baj, hogy nincs is bekapcsolva a VMR9. Veszek inkább egy win7-et és talán nem dobom ki az egészet az ablakon... :angry: :jumper:

Köszi a segítséget, Matie, fogok még itt rinyálni szerintem... :clown:


Felejtsd el, megcsináltam... XDXD pipálgattam és elindult. :o

Matie
2016-07-14, 11:41
Na, örülök, hogy működik. :D Az AltGr ilyen sajnos, mintha Altot és Ctrl-t nyomnál egyszerre. Van olyan gép, ahol sima Alt-ként működik, de én eddig csak olyannal találkoztam, ahol Alt+Ctrl funkciója is van egyszerre. TR-ben kicsit bezavarhat, ha másképp szoktad meg :)

csabesz
2018-03-16, 10:29
Szevasztok!

Most hogy olvastam a tr remasterról kicsit utánanéztem és ezt az érdekes dolgot találtam.

Kiszivárgott a tr2 3 forráskódja.:D A GitHubon volt fent egy darabig.

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=219515

Akit esetleg érdekel, itt főleg OBig -re gondolok mivel ő a fő Tomb Raider "raktáros" elküldöm pm-ben a linket, hogy arhíválja :D, esetleg tanulmányozza ;). Nehogy elvesszen újra ez a KINCS!!!!

5-ös Visual C-ben írták.

Csabesz

drlecter
2018-03-18, 17:49
Szevasztok!

Most hogy olvastam a tr remasterról kicsit utánanéztem és ezt az érdekes dolgot találtam.

Kiszivárgott a tr2 3 forráskódja.:D A GitHubon volt fent egy darabig.

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=219515

Akit esetleg érdekel, itt főleg OBig -re gondolok mivel ő a fő Tomb Raider "raktáros" elküldöm pm-ben a linket, hogy arhíválja :D, esetleg tanulmányozza ;). Nehogy elvesszen újra ez a KINCS!!!!

5-ös Visual C-ben írták.

Csabesz

Köszi a linket Csabesz! :)

OBig
2018-03-22, 07:26
Küldd Csabesz, küdd! :)

OBig
2018-03-23, 19:35
Eddig is voltak, vannak TR1-2-3-as pályák,(431pálya) remélem most majd még több lesz. :)

Matie
2018-11-02, 13:50
Újraindult a Dark Angel Symphony! (https://tombraiders.hu/news/trnews/1762-tomb-raider-the-dark-angel-symphony) Sajnos első nekifutásra nem sikerült a gyűjtés, de most 1 nap alatt majdnem félúton jár, ezúttal biztos meglesz. Akit érdekel, a zenén kívül igazi ritkaságokat is be lehet szerezni, pl. eredeti AoD koncepciós rajzokat. :)

Nathan McCree átalakított TR1-3 zenéje is megjelent már digitálisan, jó lett! :thumb:

Kil'jaeden
2019-07-31, 12:13
Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy miért nem tudok menteni az V.-ben?(Chronicles) Rámennék a Save-re amikor megnyomom az Esc-et, és amikor Enter-t ütök az egyik Empty Slot-nál akkor visszarak a menübe, vagy az Inventory-ba ha úgy tetszik.Igen, csak amikor visszamegyek a Load menüpontra akkor meg nincsen ott semmi mintha el se mentette volna.Mi ez?Nemrég raktam föl Win7 op. rendszert, bár annak valószínű semmi köze nincse hozzá.Próbáltam több hibaelhárítást is, mint pl. futtatás rendszergazdagént, újratelepítés, de egyik sem vált be.Fórumokat is néztem, ott a többieknek úgy láttam segített, ezért kérdezlek titeket hátha tudtok valamit.

TranSam
2019-08-04, 23:14
Szia!

F5 és F6 gombbal sem működik?

A patch-et próbáltad?

https://tombraiders.hu/letoltesek/category/19-tr5-patchek

Kil'jaeden
2019-08-06, 21:24
Ott van, nagyon köszönöm!