PDA

Teljes verzió megtekintése : Elakadások, segítségek



oldal : [1] 2

Roli
2013-03-05, 00:00
Ha elakadtál a játékban, vagy épp valamilyen hibád akadt, mi megpróbálunk segíteni! :)

Mielőtt beírsz, győződj meg róla, hogy az írott (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1067&Itemid=79) vagy a videó (http://www.youtube.com/playlist?list=PLsE7r_HTBkC5LIui49dcHzYZrigPWHnOI) végigjátszással sem oldódott meg a probléma!

Anikó
2013-03-05, 11:04
Lehet már kérni segítséget?

Elakadtam valahol az elején vagyok, löknöm kell a vasketrecet, de nem esik le hiába lököm, mindig visszajön.

zsolt
2013-03-05, 11:09
Lehet már kérni segítséget?

Elakadtam valahol az elején vagyok, löknöm kell a vasketrecet, de nem esik le hiába lököm, mindig visszajön.

Gyújtsd fel lent a cuccokat, mindent! :D
(.. valamire csak jó volt a launch parti még késve is :) )

Anikó
2013-03-05, 11:18
Óh, köszi, gyűjtogattam azokat, de úgy látszik nem az egészet. :)

(Biztos jó lehetett, én sajna nem voltam.)

kibu23
2013-03-05, 11:33
Hogy Tudom aktiválni a DLC-ket amit a játékhoz kaptam, sehogy nem jövök rá, legyetek szívesek segíteni.

Roli
2013-03-05, 11:42
Mire kaptad? PS3, Xbox, Steam? Nem mindegy, hogy milyen régiós a felhasználód. :) Mert pl. PSN-en nem lehet UK-ból regisztrálni a kódot, csak magyar store-ról.

Anikó
2013-03-05, 12:02
Hahó! Nem megy pedig minden ládát felgyújtok ami jön, meg hordót. Van ahol el van akadva és égnek, ott meggyullad mind ami jön, de még mindig nem tudom lelökni a rácsos izét.

kibu23
2013-03-05, 12:18
PCre vettem, a Fémdobozos változatot, amihez az explorer bundle és a combat strike pack járt hozzá. És a Játékon belül, valamint a steamen is azt írja, hogy nincs a játékhoz tartozó elérhető dlc

zsolt
2013-03-05, 12:24
Hahó! Nem megy pedig minden ládát felgyújtok ami jön, meg hordót. Van ahol el van akadva és égnek, ott meggyullad mind ami jön, de még mindig nem tudom lelökni a rácsos izét.

A lenti rácsot tartja egy kötél, vagy mi.
Azt hiszem ott van, ahova érkeznek az úszó cuccok.

A másik TR9-es topicba postoltam egy tressfx-es bemutatót, szerintem ez a rész benne van.

Matie
2013-03-05, 12:27
Az égő dobozokat át kell csúsztatni a ketrecbe, amit le kell lökni. A lelökhető mellett is van ketrec, oda kell felmászni. :)

Scoobykah
2013-03-05, 16:07
--------

törölhető ez a hsz,érdeklődéshiány miatt

Zalana
2013-03-05, 19:15
Sziasztok!
Nem tudom hogy tudtok e segíteni, de megvettem a PC változatot. (fémdobozt is kaptam mellé) Fel szeretném telepíteni, de nem engedi folyton azt írja hogy nem jó a kulcs! :(
Tudtok segíteni nekem?

zsolt
2013-03-05, 20:38
Zalana, a steam kliensben próbálod beírni?

Zalana
2013-03-05, 21:15
Igen, mert csak az indul el máshova nem is tudnám. Elindítottam a telepítést, a steam feltelpült megcsináltam az accountot hozzá. Ezután kéri a kódot és nem fogadja el. Azt írja hogy hibás a kód. :(

zsolt
2013-03-05, 23:40
Biztosan nem írod el? 0-O 1-l, esetleg a kötőjelek?

Ha tuti azt írod be, ami a papíron van, akkor vissza kell vinni a cuccot :(

Matie
2013-03-05, 23:53
Igen, valaki másnak is pont ilyen gondja volt egy darabig, és kiderült, hogy csak elgépelt egy karaktert. Lehet, nálad is ez a probléma. :)

Zalana
2013-03-06, 06:12
Biztos hogy nem gépeltem el. Már próbáltam kisbetű, nagybetű, kötőjellel és anélkül is.... Ahol vette azt mondták hogy beszéljek a forgalmazóval, de az persze csak 9-17ig dolgozik.... Nincsenek benne olyan karakterek amit össze lehetne keverni :(

Tainted
2013-03-06, 06:32
Nekem egy olyan bug-om van ami miatt nem tudok tovább jutni:( Először kell kinyírnom 2 ürgét sunyi módon az íjjal, fel kell ugranom egy fentebb lévő peremre, fel is ugrik, de mikor felér le esik onnan és olyan helyre érkezek, ahol meghalok:(

Géé
2013-03-06, 10:04
Biztos hogy nem gépeltem el. Már próbáltam kisbetű, nagybetű, kötőjellel és anélkül is.... Ahol vette azt mondták hogy beszéljek a forgalmazóval, de az persze csak 9-17ig dolgozik.... Nincsenek benne olyan karakterek amit össze lehetne keverni :(

Az igen, hol vásároltad a játékot?

Azzal a kóddal próbálod ami főlé oda van írva magyarul, hogy "STEAM REGISZTRÁCIÓS KÓD" ?
(bocs a hülye kérdésért, de az enyém is tele volt kódokkal, ha nem nézek rendesen körül benne, akkor én is rossz kódot használtam volna.)

Amúgy szerintem az üzletnek vissza kellene vásárolnia a játékot! Főleg ha rendelted webshopon keresztül, 8 napon belül visszaviheted és vissza is kell venniük! vagy kicserélni!

wondorog
2013-03-06, 13:15
Nekem egy olyan bug-om van ami miatt nem tudok tovább jutni:( Először kell kinyírnom 2 ürgét sunyi módon az íjjal, fel kell ugranom egy fentebb lévő peremre, fel is ugrik, de mikor felér le esik onnan és olyan helyre érkezek, ahol meghalok:(

Az nem bug, egy ideig én is azt hittem, de az a platform instabil, amikor felugrasz egyből el kell kezdened rohanni, mielőtt leomlik. Érdemes egyébként leszedni íjjal minél többet odalentről, úgy, hogy ne vegyenek észre. Ha a falba lősz a közelükben, az odacsalogatja őket. Van egy, aki ilyen tüzes valamiket dobál, a megmaradtak közül azt érdemes legelőször leszedni, mert felgyújtja az egész épületet.

Nixios
2013-03-06, 14:05
Üdv!
Én készítek végigjátszás videókat, remélem nem probléma ha belinkelek ide egyet, hátha tudok vele segíteni azoknak akik elakadtak!
rOlRN3VpPbw
Sok sikert, Nixios.

Tainted
2013-03-06, 15:12
Áh, már értem, hogy miért időztem ott:D Köszi^^

Caroline
2013-03-06, 15:13
Szerintem nem gond legalább én beletekinthetek milyen is a game mert úgy se fogom tudni megszerezni köszönjük mindenki nevében

Nixios
2013-03-06, 15:16
Nincs mit :) Több végigjátszás videó hamarosan!

Viclab
2013-03-06, 16:30
A Youtubon már megtalálható a teljes végigjátszás akár 1080p felbontásban is!
http://www.youtube.com/watch?v=HQs3X9zogfQ

Dope
2013-03-06, 17:31
ha oda jutok akkor inkabb a magyar narancsot neznem :p

Nixios
2013-03-06, 17:46
Azt gondoltam hogy egy magyar által végigjátszott azért csak jobban mutat egy magyar Tomb Raider közösségben, de kinek mi. Enyém is 1080p felbontású, amúgy. Illetve, a játék hivatalosan csak tegnap jött ki, így mint kis átlagos felhasználó mi hamarabb nem juthattunk hozzá, tehát véleményem szerint sokkal izgalmasabb egy "friss" játékot, "újoncként" játszani, tele meglepetésekkel, mint ha valaki előre bemagolja hogy mit kell csinálni, mert hetekkel hamarabb hozzájutott, szememben az olyan erőltetett, no meg, próbáltam nagyjából részekre osztani, hogy ne kelljen keresgetni a segítségre szoruló játékosnak azt a részt ahol elakadt, egy órákig tartó videóban. Mindenesetre, remélem hogy azért tetszik, és tudok vele segíteni, tőlem is lehet nyugodtan kérdezni.
Második rész:
YcPSLEnQvrI

Rumplestillskin
2013-03-06, 17:48
Én ott akadtam el, miután lezuhant a helikopter.. Nem tudok úgy végig menni, hogy ne halnék meg. Azok a hülye farkasok meg az emberek... -.- Már pedig szinte minden trükköt tudok.:D

Matie
2013-03-06, 19:55
Lopakodj. :) Szemelj ki egy-egy pasast, célozd be sima nyíllal a fejét, és puffantsd fejbe. Még ha 3 méterre is van mellette a másik, nem fogja észrevenni, ha nem néz arra. Illetve hátba is támadhatod őket stealth killel, az még kevésbé veszélyes, mert nem lehet mellélőni.
Ha így szépen végigmész, csak 2 farkas és 3 ember marad, az meg nem olyan nehéz.

(Amúgy a történetre tett utalást inkább spoiler tagbe tenném, még szerencse, hogy túl vagyok már azon a részen, ha korábban olvasom el, akkor kicsit ideges lettem volna... :o Bár lehet, hogy én vagyok túl paranoiás ilyen szempontból. XD )

OBig
2013-03-06, 22:17
Nixios!
Csak örülünk hogy készítesz videóvégigjátszást.
Sajnos az írott megint rám maradt, így nagyon örülnék, ha beletehetném a videóidat is.
DE: Ahhoz olyan videók kellenének, amikben minden megvan, minden ereklye, minden felvehető cucc.
Nos? Bevállalod?

Nixios
2013-03-06, 22:28
Természetesen bevállalom, megtiszteltetés, örömmel videózgatok. :)

Nixios
2013-03-07, 00:28
OBig!
Készítettem egy külön videót, minden felvehető cuccról. Ha gondolod, felvehetem az egészet újra, de remélem hogy azért így is jó. A következő végigjátszásokban törekszem majd a felvehető tárgyakra. Esetleg a leírásodhoz hozzátehetnéd külön a végigjátszás videóimat, és külön a felvehető tárgyakat a Croastal Forest részből. Bár a játékot valóban a tárgyakkal együtt lehet 100%-osra teljesíteni, biztos akad néhány játékos aki nem foglalkozik velük, így akit érdekelnek a tárgyak majd megnézi a videót arról, amely tartalmazza a helyeket ahol megtalálhatóak.
Jk3l6jZCE_c
Remélem hasznát veszed! Üdv.

bali86
2013-03-07, 01:11
Sziasztok!
El tudná valaki mondani, hogy PCn játszva hogyan lehet megölni a farkast? Ezek az eszeveszett gombnyomogatós részek tönkretesznek egy jó játékot. Már egy órája ezzel kínlódok...

Nixios
2013-03-07, 01:28
Üdv!
Jobb egérgomb, becélzod, majd bal egérgombbal lősz.

bali86
2013-03-07, 01:32
Szép is lenne... De ez az a farkas, ahol kiírja, hogy nyomd sokszor a jobbra és balra gombot. Lassan cserélhetem a billentyűzetet és mégsem sikerül...

kismuveszur
2013-03-07, 02:11
Sziasztok!

Pc-n játszom, és egész egyszerűen nem tudok olyan nyílvesszőt kilőni amin kötél van.
Van valami külön kódja vagy mi?
Köszike.

Matie
2013-03-07, 06:58
Szia! :)
Köteles nyilat az egér görgőjével lehet kilőni. :)


Szép is lenne... De ez az a farkas, ahol kiírja, hogy nyomd sokszor a jobbra és balra gombot. Lassan cserélhetem a billentyűzetet és mégsem sikerül...

Az a rész tényleg kegyetlen ilyen szempontból, kishíján megőszültem, mire sikerült megcsinálni. A jobb-bal gombot nagyon gyorsan kell nyomkodni, és a következő kettőre is azonnal reagálni. Ha jól emlékszem, az első ilyennél F-et kell nyomni, aztán viszont egy olyan sorozat jön, ahol talán nem annyira egyértelmű, de megint folyamatosan kell nyomkodni az egyik gombot.
Lehet, jobban megy majd, ha pihenteted egy kicsit, aztán később hideg fejjel újra megpróbálod. :)

zsolt
2013-03-07, 08:18
...
Lehet, jobban megy majd, ha pihenteted egy kicsit, aztán később hideg fejjel újra megpróbálod. :)
Szinte minden alkalommal így fejeztem be a játékot :D

CrashHungarian98
2013-03-07, 08:43
Ihen a farkasokkal nekem is van bajom mindig kinyirnak hiaba nypmogatom jobbra balra :(. S akinek nincs görgő az egerén annak szivattyú? :(

Anikó
2013-03-07, 09:09
Én is a farkasokkal bajlódom, már 1 napja, de a Nixios videójában úgy láttam, nem is muszáj velük küzdeni.

Amúgy egy fán láttam kötelet, de hiába nézegettem nem lehetett azt levenni, honnan kell kötelet szerezni?

kismuveszur
2013-03-07, 09:33
Szia! :)
Köteles nyilat az egér görgőjével lehet kilőni. :)
A

Köszönöm

Kitti
2013-03-07, 13:26
Hy.A research laborban a liftnél elakadtam :)nem tudom mit csináljak, a lift felmegy a 4.emeletig és ott mit kell csinálni?

zsolt
2013-03-07, 13:35
Ihen a farkasokkal nekem is van bajom mindig kinyirnak hiaba nypmogatom jobbra balra :(. S akinek nincs görgő az egerén annak szivattyú? :(
Az átkonfigurálhatja más gombra/billentyűre.


Én is a farkasokkal bajlódom, már 1 napja, de a Nixios videójában úgy láttam, nem is muszáj velük küzdeni.

Amúgy egy fán láttam kötelet, de hiába nézegettem nem lehetett azt levenni, honnan kell kötelet szerezni?A válasz spoileres: Azokat majd a kötéllel tudod használni: azokba tudod belelőni a megkötözött nyílvesszőt. A kötelet pedig auto. megkapod az első hurokcsapdánál ;)

Nixios
2013-03-07, 14:26
Anikó!
Farkas megöléséért csak XP-t kapsz, volt hogy hagytam őket és shift-el elmenekültem. :)

Roli
2013-03-07, 14:49
Hy.A research laborban a liftnél elakadtam :)nem tudom mit csináljak, a lift felmegy a 4.emeletig és ott mit kell csinálni?

A lift kerekeit le kell szerelni. :) Mindegyiket elég trükkös módszerrel lehet elérni. :)

Kitti
2013-03-07, 17:17
Kettőt leszedtem, egyiket a létráról, a másikat pedig a liftaknából szétlőttem a deszkát és a falon elmásztam a kerékig.Utánna filmszakadás :(

csonti
2013-03-07, 18:26
Sziasztok,

Készítek egy végigjátszás videó sorozatot, amit itt (http://www.youtube.com/user/csonti85)érhettek el, gondoltam megosztom veletek ezen szent helyen, akit érdekel mert elakadt vagy csak szereti a kommentárokat, jó szórakozást kívánok :)
b5pYMyq3JKo

csimpusz
2013-03-07, 19:06
Sziasztok ,
Elakadtam annál a résznél ahol az orosz emberke rámtalál és elkap.
A kezénél jelez egy piros felkiáltójelet. Mit kell nyomni, csinálni?
Köszi

Tainted
2013-03-07, 19:30
Sziasztok ,
Elakadtam annál a résznél ahol az orosz emberke rámtalál és elkap.
A kezénél jelez egy piros felkiáltójelet. Mit kell nyomni, csinálni?
Köszi

Szia, az F-et kell nyomni szerintem.

Géé
2013-03-07, 19:52
Sziasztok ,
Elakadtam annál a résznél ahol az orosz emberke rámtalál és elkap.
A kezénél jelez egy piros felkiáltójelet. Mit kell nyomni, csinálni?
Köszi

Ott én is meg murdáltam egy párszor! Ha PC-n játszol, nekünk nem írja ki hogy milyen gombot kell nyomni, csak az esemény képét, (mint pl. felkiáltójel, vagy kéz.)
Tehát az orosz csávónál F, F, "t***n lőni" :D, majd jobbra, balra, jobbra, balra.... E, E, E... és fejlövés. (Remélem jól emlékszem!!)

Tehát a felkiáltójel = F, kéz = E (ha nem lett módosítva az irányítás!)
Máshol is előjöhet!

Kitti
2013-03-07, 21:09
megcsináltam,végigjátszottam :)

sikerült, én voltam a vak,most játszottam végig,köszi

kara
2013-03-08, 18:08
Hellosztok

Én a második pályánál tartok, az özikék szaladgálnak, és fullra felvettem nyilakat.
Ezen a fórumon láttam egy animációt, amint a vízesésnél, felvesz valamit aztán bemegy egy barlagba ismét.
Azt a vízesést megtaláltam és én is felvettem de nem tudok tovább menni.
Kérdésem az lenne, hogy az őzikés részről hogyan tudok tovább menni a barlagba, majd a farkasos részhez ?

A választ előre is köszönöm.

Üdv : kara

Zalana
2013-03-08, 18:43
Sziasztok

Köszönöm a tanácsokat, Kiderült hogy a lengyel kód ami bent volt a tokban nem jó. De most már feltettem és vígan játszok vele.
Kaptam hozzá DLC kódokat csak rá kell jönnöm hogy tudom aktiválni .


Az igen, hol vásároltad a játékot?

Azzal a kóddal próbálod ami főlé oda van írva magyarul, hogy "STEAM REGISZTRÁCIÓS KÓD" ?
(bocs a hülye kérdésért, de az enyém is tele volt kódokkal, ha nem nézek rendesen körül benne, akkor én is rossz kódot használtam volna.)

Amúgy szerintem az üzletnek vissza kellene vásárolnia a játékot! Főleg ha rendelted webshopon keresztül, 8 napon belül visszaviheted és vissza is kell venniük! vagy kicserélni!

Géé
2013-03-08, 19:39
....Kaptam hozzá DLC kódokat csak rá kell jönnöm hogy tudom aktiválni .

Igen ezzel nekem is problémám volt, de itt segítettek.
A Steam programban legfelül ... Games (menü) -> Activate a Product...
tehát ugyan úgy mintha egy új játékot regisztrálnál.

OBig
2013-03-08, 19:46
kara!
Gyilkolj le legalább egy szarvast. Fejlövésből egy is elég. Majd menj vissza oda, ahol a tábortüzet raktad. Miután ettél, ittál, pihentél, menj vissza a házhoz, aminek a tetejéről elérted az íjat. Ott kinyílt az ajtó, az vezet tovább.

kara
2013-03-08, 20:18
kara!
Gyilkolj le legalább egy szarvast. Fejlövésből egy is elég. Majd menj vissza oda, ahol a tábortüzet raktad. Miután ettél, ittál, pihentél, menj vissza a házhoz, aminek a tetejéről elérted az íjat. Ott kinyílt az ajtó, az vezet tovább.

Köszönöm Továbbmentem.

Üdv: kara

TranSam
2013-03-08, 20:22
Én is a farkasokkal bajlódom, már 1 napja, de a Nixios videójában úgy láttam, nem is muszáj velük küzdeni.

Amúgy egy fán láttam kötelet, de hiába nézegettem nem lehetett azt levenni, honnan kell kötelet szerezni?

Szerintem kérdezd Mephizto12-t. Nagyon otthon van farkasban, meg kötözésben! ;-) :D :D

Anikó
2013-03-08, 22:33
Én bejutottam egy barlangba, és nem tudok tovább menni, mert jön egy farkas, hiába nyomom a nyilakat, meg az E-t nyakon harap. Töltényem már nincs, és nyilam sincs. Van erre valami taktika? :)

Géé
2013-03-08, 22:48
Az lenne a kérdésem, hogy visszaléptem a "mountain village" pályára mert volt egy olyan szakasz ahol nem jártam, de úgy látom hogy ott kötéllel ellátott nyilat kellene kilőnöm amit még egyenlőre nem tudok. ha minden igaz? Tehát később kellene ide visszatérni?


Én bejutottam egy barlangba, és nem tudok tovább menni, mert jön egy farkas, hiába nyomom a nyilakat, meg az E-t nyakon harap. Töltényem már nincs, és nyilam sincs. Van erre valami taktika? :)

Ezek a videó bejátszásos gomb nyomkodós részek (van neve is amúgy, csak most hirtelen nem jut eszembe), sokszor nem csinálják azt amit kéne.
Na ott pl. ahol most te is jársz én is sokszor meghaltam (a farkasnál a barlangban) hiába nyomtam a megfelelő gombot, nem csinálta, néha igen, de néha nem. Gyorsnak kell lenni... valamikor meg pontosnak :D aztán egyszer csak megcsinálta...
De már majdnem megőrültem én is (szerintem ezeket a részeket kicsit elrontották)...

Tainted
2013-03-09, 13:51
Én most egy nagy emberel kell, hogy küzdjek. Meglövöm a kijelölt helyen, majd amikor ismét interakciót kell csinálni a csákánnyal akkor megnyomom a gombot, de nem reagál. Ilyenkor mit kéne tennem? ×d (Ja és kicsit laggol a játék, de nem vészesen)

Vani
2013-03-09, 15:17
Sziasztok!

Én megakadtam a Chasm Monastery(aszt hiszem itt) résznél...Már felnyitotta azt a sírt amiben valami királynő van...Nem tudom...Azt hiszem ott tartok ,hogy ki kellett nyitni az ablakféleségeket és akkor löködni kell azt a köteles izét egy harangféleséghez...Nem tudom ,hogy minek kéne történnie...Ha valaki tudja lécives segítsen...Előre is köszi... :)

Stranger
2013-03-09, 15:56
Először a gerendáknak kell lökdösni, hogy széttörjenek.

Anikó
2013-03-09, 20:08
Még mindig a barlangban küzdök a farkassal, most van amikor már úgy sikerül, hogy mutat egy áthúzott 0-át, meg aztán az F-et de nem akar sikerülni, nem tudok tovább jutni. :angry:

Milan
2013-03-09, 20:29
Még mindig a barlangban küzdök a farkassal, most van amikor már úgy sikerül, hogy mutat egy áthúzott 0-át, meg aztán az F-et de nem akar sikerülni, nem tudok tovább jutni. :angry:

Fú. Annál a résznél én is sokat szenvedtem.

Szerintem nem mindegy, hogy milyen sebeséggel és ütemben nyomkodod a nyilakat az elején. Az is lehet hogy már akkor el kell kezdeni nyomkodni, amikor még meg sem jelennek a képenyőn.

De ne add fel, hamarabb sikerülni fog mint gondolnád. :)

Corty
2013-03-09, 22:13
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha behozom a térképet, a Coastal forest statisztikája azt mutatja, hogy 62%-ban teljesítve. Csak a legalsó hiányzik: Ghost Hunter: 0/10. Ez mi? mt kell keresnem? :o

Roli
2013-03-09, 22:32
Fákon, hidak alatt, stb. ilyen koponyákat, ami csontokhoz van kötve. :D
Példa:
http://static.gosunoob.com/img/1/2013/03/Tomb_Raider_Ghost_Hunter_Challenge_3-250x140.jpg

Corty
2013-03-09, 22:55
Az frankó. Már átléptem a kaput, a Mountain temple-nél járok, és nem tudok visszamenni az erdőbe. Nem is lehet, vagy én nézek be valamit?:confused:

Roli
2013-03-09, 23:03
Táboroknál tudsz fast travel-el visszamenni. :)

Corty
2013-03-09, 23:15
Pont most lett unlocked a fast travel:) De azért köszi a gyors választ!;)

Anikó
2013-03-10, 07:53
Köszi, próbálom de valahogy nem jön összhangba a nyilak nyomkodása, ritkán előjön már,hogy nyomjak F betüt de nincs semmi eredménye. De nem adom fel. :)

OSZRichard
2013-03-10, 10:04
Igen ez az "F" betű nálam is egy kicsit problémás volt

móqs
2013-03-10, 10:18
Sziasztok! :)
A kérdésem az lenne, h xbox-on a dlc kódokat hol tudom aktiválni?

Rumplestillskin
2013-03-10, 10:21
Sziasztok! :)
A kérdésem az lenne, h xbox-on a dlc kódokat hol tudom aktiválni?
Szia! A fegyvercsomag meg ilyenkre gondolsz? :) Még én sem aktiváltam, de azt hiszem ugyan ott kell ahol a goldot, vagy az MS pontokat aktiválod. :) Mindjárt én is megpróbálom!

móqs
2013-03-10, 10:43
Szia! :)
Igen, pontosabban a combat strike pack-ra, és az explorer pack-ra gondolok...

Rumplestillskin
2013-03-10, 11:08
Szia! :)
Igen, pontosabban a combat strike pack-ra, és az explorer pack-ra gondolok...
Sikerült? Vagy nem? Szerintem ott kell őket beváltani :)

móqs
2013-03-10, 11:51
Még nem próbáltam ki. Az az igazság, h arra vártam hogy majd Te! :D

Rumplestillskin
2013-03-10, 11:52
Még nem próbáltam ki. Az az igazság, h arra vártam hogy majd Te! :D
:DD De szerintem ott kell mert: "A feltöltőkódok felhasználhatók az Xbox LIVE-előfizetés meghosszabbítására, beválthatók játékokra, avatarcikkekre és akciós ajánlatokra." :D Majd akkor mindjárt kipróbálom:D
UI: Itt kell!!:DD Nekem a Hitman Absolution Weapon pack van meg:D http://www.kepfeltoltes.hu/130310/ittkel2_www.kepfeltoltes.hu_.png

móqs
2013-03-10, 12:02
:)
Köszi a segítséget! :worship:

csonti
2013-03-10, 15:33
Legújabb videóm, jó szórakozást, néhány perc és elérhető lesz :) A korábbiban benne van az első sírbolt feltárása is.

JvPztEdbRIM

Géé
2013-03-10, 16:11
Az lenne a kérdésem, hogy visszaléptem a "mountain village" pályára mert volt egy olyan szakasz ahol nem jártam, de úgy látom hogy ott kötéllel ellátott nyilat kellene kilőnöm amit még egyenlőre nem tudok. ha minden igaz? Tehát később kellene ide visszatérni? :)

A kérdésemre a válasz: igen :) Tehát ha valaki belefutna mint én, a játék erre a pályára még többször visszahozza az embert tehát, tovább kell menni.

Matie
2013-03-10, 16:14
Köszi, próbálom de valahogy nem jön összhangba a nyilak nyomkodása, ritkán előjön már,hogy nyomjak F betüt de nincs semmi eredménye. De nem adom fel. :)


Igen ez az "F" betű nálam is egy kicsit problémás volt

Én a legvégén jöttem csak rá, hogy is kell az F-betűs részt rendesen megcsinálni. Kicsit nehéz elmagyarázni, de megpróbálom, hátha segít. :) Nem elég azt megvárni, hogy piros legyen a jelzés, mert akkor még túl korán van ahhoz, hogy megnyomd. Az a kör elég gyorsan, de egyre kisebb lesz, és amikor a legkisebb, de még piros, akkor kell nagyon gyorsan megnyomni az F-et, még mielőtt eltűnne az egész és túl késő lenne.

Mc Palicus
2013-03-10, 16:15
Hali!
Elakadtam, a rádió toronynál vagyok, mindent megcsináltam, nincs ellenség semmi. Vissza nem lehet menni és passz. Mindent megtaláltam, a legelső pályán van még két
Talizmán ami hiányzik. Viszont it vagyok a rádió toronynál és rohangálok. Van még tovább? Mert a játék szerint igen de merre és hogyan? Előre is kössz.:angry:

kara
2013-03-10, 16:16
Hellosztok

Valaki megtudná mondani, hogy hova ment a Tomb Raider 2013 Windows 7- alatt
Olvastam, hogy a Program Files/Steam/userdata/ könyvtárban valahol.
De ilyen könyvtár nincsen a Program Files-ban, hogy "Steam".
Meg, hogy a képeket az F12-vel lehet menteni és azokat hová menti?
Mert nagyon szép a játék szép képeket lehet menteni Full HD-ban

Választ előre is köszönöm.

Üdv: Kara

zebracsik
2013-03-10, 16:38
Hol juthatok hozzá a késhez?
melyik pályán?

móqs
2013-03-10, 16:58
Hali!
Elakadtam, a rádió toronynál vagyok, mindent megcsináltam, nincs ellenség semmi. Vissza nem lehet menni és passz. Mindent megtaláltam, a legelső pályán van még két
Talizmán ami hiányzik. Viszont it vagyok a rádió toronynál és rohangálok. Van még tovább? Mert a játék szerint igen de merre és hogyan? Előre is kössz.:angry:

Szia!
Kábé a 25 perctől:
http://www.youtube.com/watch?v=KdZCswlZdq4&list=UUo0U0lMMWYsCfnzSObnS5_g&index=13

Roli
2013-03-10, 19:52
Hali!
Elakadtam, a rádió toronynál vagyok, mindent megcsináltam, nincs ellenség semmi. Vissza nem lehet menni és passz. Mindent megtaláltam, a legelső pályán van még két
Talizmán ami hiányzik. Viszont it vagyok a rádió toronynál és rohangálok. Van még tovább? Mert a játék szerint igen de merre és hogyan? Előre is kössz.:angry:

Visszamenni a fast travel-el lehet a táborhelyeknél, ha segítség kell a továbbjutásban, akkor pedig Survival Istinct mód, ami mutatja a lehetséges utakat. :)

OBig
2013-03-10, 19:53
kara! XP-n Program Files/Steam/ könyvtárban van minden cucc. Win7-en ugyan nem tudom, de ott kéne lennie szrtm abban is. Nézd csak meg jól. Feltelepült rendesen?

Robbie
2013-03-10, 20:28
^ Vagy még a Program Files (x86) mappában. :)

Caroline
2013-03-10, 20:46
vagy ha végképp nem találod van a win 7 nek is keresője próbáld azzal megkeresni

Thak
2013-03-10, 21:21
Win7-em van, és sehol nem találtam. Nem a c-re telepítettem, de a kereső sem találja, és sehol semmi...

bowgi
2013-03-10, 21:58
Meg, hogy a képeket az F12-vel lehet menteni és azokat hová menti?
Mert nagyon szép a játék szép képeket lehet menteni Full HD-ban
Üdv: Kara

Szia, a screenshotokat a Steam-en keresztül tudod elérni legegyszerűbben -> Profilom-Képernyőmentéseim. Itt a képernyőmentések feltöltése boxba kattintva feljön egy ablak (képernyőmentés-kezelő) és ezen van egy gomb "Lemezen levők megnézése". Ez megnyitja azt a mappát ahova mentette.
Én is csináltam már egy csomót, vannak viccesek is :).

Üdv: Bowgi

Viclab
2013-03-11, 01:49
Mindenki azt néz, amit akar! Nincs azzal semmi gond. A link csak egy lehetőség. :p


ha oda jutok akkor inkabb a magyar narancsot neznem :p

Mindenki azt néz, amit akar! Nincs azzal semmi gond. A link csak egy lehetőség. :p
Ignoranti, quem portum petat, nullus suus ventus est! (Seneca)

OBig
2013-03-11, 08:04
Ignoranti, quem portum petat, nullus suus ventus est! (Seneca)

Mi jó kikötőben landoltunk. :) Nincs semmi baj a linkeddel sem, köszönjük.
Viszont ha már ennyire vágod a latint, próbáld meg a dupla post helyett, a magyar "Hozzászólás módosítása" gombot használni. :)

helgaj
2013-03-11, 09:23
Én a legvégén jöttem csak rá, hogy is kell az F-betűs részt rendesen megcsinálni. Kicsit nehéz elmagyarázni, de megpróbálom, hátha segít. :) Nem elég azt megvárni, hogy piros legyen a jelzés, mert akkor még túl korán van ahhoz, hogy megnyomd. Az a kör elég gyorsan, de egyre kisebb lesz, és amikor a legkisebb, de még piros, akkor kell nagyon gyorsan megnyomni az F-et, még mielőtt eltűnne az egész és túl késő lenne.

Hűű, nekem ez még mindig bonyolult lenne, de nálam a következő jött be: kört meglátni, nyomni egy E-t (mindegy, hogy kicsi a kör vagy még nagy), ekkor megjelenik a felkiáltójel, nyomni egy F-et és kész. Nem kell pontosan azt a pillanatot megvárni, mikor épp beveszi az F-et, hanem olyan egyszerű lesz, mint az Anniversary-s nyilak a videókban. Nekem ez bevált és a későbbi harcos részeknél nagyon hasznos volt, hogy ne kelljen újra meg újra a hosszú nehézkes részeket végigvinni :)

uncleben
2013-03-11, 10:16
Sziasztok!

Az egyik legjobb game amit eddig toltam. Kiakasztottam, megkerestem mindent, megcsináltam a challengeket (értsd.: minden helyszínhez 100%-ot ír) és mégis csak 99%-ot ír a teljes kiakasztáshoz. A kérdésem az lenne, hogyan érhetem el a teljes 100%-ot? Feladatnak annyit ír, explore the island...

Roli
2013-03-11, 10:22
Szia! :)

Sajnos van egy ilyen bug a játékban, hogy egy bizonyos táborhelyet, vagy sírt nem észlel a sok közül. Szét kell nézni a térképen, és ahol ? van, oda vissza kell menni, hogy újra "regisztrálja" a játék a helyet. :)

uncleben
2013-03-11, 11:23
Köszi a gyors segítséget! Szétnézek majd, remélem rálelek erre a bugra. Csak szebb a 100 mint a 99% :D

Balázs
2013-03-11, 13:37
Én most pörgetem ott tartok ahol meg kell menteni Samantha-t de kilövi Father Mathias a kezemből az íjat és bever kettőt utána bele állítom a vállába a fejszém és leteper a földre elkezd fojtogatni azt írja hogy védekezéshez nyomogassam az E betűt de nem történik semmi mindig megfojt és nem bírom kipörgetni!valaki segítsen kérem!!!

Leon
2013-03-11, 15:12
Sziasztok!

Először is szeretném elmondani, hogy nagyon tetszik a játék, már rég játszotam ilyen jó játékkal mint ez az új Tomb Raider. Szeretnék azonban segítséget kérni tőletek, lenne néhány kérdésem. Arról lenne szó, hogy a tábortűznél mindig be tudok lépni a "Base Camp"-ba. Ez pontosan micsoda? Azon belül vannak választási lehetőségek. Arra már rájöttem, hogy a "Gear"-ban tudom a fegyvereket tunningolni, ezen kívül mit lehet itt még csinálni? És a "Skills" pontosan micsoda?

Továbbá arra lennék kíváncsi, hogy találtam a játék során bizonyos tárgyakat ilyen kis ládában. Ezek mire jók? Illetve szereztem ruhákat is. Ezek közül van olyan, amely bizonyos támadásoktól megvéd? És érdekelne még az is, hogy az életerőt hol lehet megnézni, és mivel tudom maximálisra állítani.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

zsolt
2013-03-11, 15:40
Arról lenne szó, hogy a tábortűznél mindig be tudok lépni a "Base Camp"-ba. Ez pontosan micsoda?Kiosztani a kapott képzettségpontjaidat, fegyvert fejleszteni a fa- és fémlátákból összeszedett "alkatrészekből" (salvage). Elvileg ruhát is tudsz váltani, de nekem még nem sikerült.

Azon belül vannak választási lehetőségek. Arra már rájöttem, hogy a "Gear"-ban tudom a fegyvereket tunningolni, ezen kívül mit lehet itt még csinálni? És a "Skills" pontosan micsoda? Képzettségek, amiktől több lehetőséged lesz a játékban. Olvasd el a leírásukat, ott le van írva, hogy egy-egy képettség milyen bónuszt vagy új lehetőséget ad.

Továbbá arra lennék kíváncsi, hogy találtam a játék során bizonyos tárgyakat ilyen kis ládában. Ezek mire jók? Azok az alkatrészek, amikből a fegyvereidet tudod fejleszteni.

Illetve szereztem ruhákat is. Ezek közül van olyan, amely bizonyos támadásoktól megvéd? Nem, csak változtatni tudod Lara kinézetét.

És érdekelne még az is, hogy az életerőt hol lehet megnézni, és mivel tudom maximálisra állítani. Pár másodperc, és magától feltöltődik. A képernyőn a vérfoltok - illetve azok mennyisége, és végül a fekete-fehér kép illetve a szívdobogás mutatja, hogy mennyi életerőd van.

Roli
2013-03-11, 15:43
Sziasztok!

Először is szeretném elmondani, hogy nagyon tetszik a játék, már rég játszottam ilyen jó játékkal mint ez az új Tomb Raider. Szeretnék azonban segítséget kérni tőletek, lenne néhány kérdésem. Arról lenne szó, hogy a tábortűznél mindig be tudok lépni a "Base Camp"-ba. Ez pontosan micsoda? Azon belül vannak választási lehetőségek. Arra már rájöttem, hogy a "Gear"-ban tudom a fegyvereket tunningolni, ezen kívül mit lehet itt még csinálni? És a "Skills" pontosan micsoda?

Továbbá arra lennék kíváncsi, hogy találtam a játék során bizonyos tárgyakat ilyen kis ládában. Ezek mire jók? Illetve szereztem ruhákat is. Ezek közül van olyan, amely bizonyos támadásoktól megvéd? És érdekelne még az is, hogy az életerőt hol lehet megnézni, és mivel tudom maximálisra állítani.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Szia! :)

Ezek a táborhelyek arra jók, hogy a begyűjtött alkatrészeket (salvage) fegyvereid fejlesztéséhez tudd használni; a begyűjtött XP-ket pedig skillekre (képességekre) tudd felhasználni; illetve van olyan menüpont még, hogy "fast travel", mellyel ismételten meg tudsz látogatni már felfedezett helyeket. :) Nem kell (sőt legtöbb esetben nem is lehet) gyalog visszamászni egy-egy régebbi helyre, így ezzel a menüponttal pikk-pakk vissza tudsz menni egy, már bejárt táborhelyre.)

Szerk.: Most látom, hogy zsolt kolléga hamarabb válaszolt (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?377-Elakad%E1sok-seg%EDts%E9gek&p=31243&viewfull=1#post31243). :D


Én most pörgetem ott tartok ahol meg kell menteni Samantha-t de kilövi Father Mathias a kezemből az íjat és bever kettőt utána bele állítom a vállába a fejszém és leteper a földre elkezd fojtogatni azt írja hogy védekezéshez nyomogassam az E betűt de nem történik semmi mindig megfojt és nem bírom kipörgetni!valaki segítsen kérem!!!

Ha valamilyen oknál fogva PC-n nem akarnak működni a gombnyomogatós részek, akkor célszerű a grafikát majdnem minimálisra levenni (alacsony felbontás, effektek kikapcsolása), majd a gombnyomós rész után pedig mindent vissza. :) Sajnos tapasztalat, hogy nálam régebbi játékoknál ez volt a helyzet, máshogy nem is tudtam volna megcsinálni 1-1 feladatot. :)

Matie
2013-03-11, 19:53
Ha valamilyen oknál fogva PC-n nem akarnak működni a gombnyomogatós részek, akkor célszerű a grafikát majdnem minimálisra levenni (alacsony felbontás, effektek kikapcsolása), majd a gombnyomós rész után pedig mindent vissza. :) Sajnos tapasztalat, hogy nálam régebbi játékoknál ez volt a helyzet, máshogy nem is tudtam volna megcsinálni 1-1 feladatot. :)

Én is pont annál a résznél akadtam el, és ez az, ami valamennyire javított a helyzeten. :)
Legalacsonyabb grafikán, 800x600-as ablakos módban már nem akadozott annyira ez a rész. Illetve az is segített, hogy szüneteltettem egy darabig, és újra elindítottam a játékot. Nálam mostanában azt csinálja, hogy elindítom, nem akad, aztán 10 perc múlva jól belassul - hátha menni fog, amikor még rendesen fut. :)

Balázs
2013-03-11, 20:46
Szia! :)

Ezek a táborhelyek arra jók, hogy a begyűjtött alkatrészeket (salvage) fegyvereid fejlesztéséhez tudd használni; a begyűjtött XP-ket pedig skillekre (képességekre) tudd felhasználni; illetve van olyan menüpont még, hogy "fast travel", mellyel ismételten meg tudsz látogatni már felfedezett helyeket. :) Nem kell (sőt legtöbb esetben nem is lehet) gyalog visszamászni egy-egy régebbi helyre, így ezzel a menüponttal pikk-pakk vissza tudsz menni egy, már bejárt táborhelyre.)

Szerk.: Most látom, hogy zsolt kolléga hamarabb válaszolt (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?377-Elakad%E1sok-seg%EDts%E9gek&p=31243&viewfull=1#post31243). :D



Ha valamilyen oknál fogva PC-n nem akarnak működni a gombnyomogatós részek, akkor célszerű a grafikát majdnem minimálisra levenni (alacsony felbontás, effektek kikapcsolása), majd a gombnyomós rész után pedig mindent vissza. :) Sajnos tapasztalat, hogy nálam régebbi játékoknál ez volt a helyzet, máshogy nem is tudtam volna megcsinálni 1-1 feladatot. :)

Köszönöm a segítséget sikerült ! :)

Géé
2013-03-11, 21:04
Amúgy nálam ezek a videós gombnyomkodós részek néha úgy sem működnek, hogy nem szaggat a játék, tehát azért az időzítésre is oda kell figyelni!!! bár nem is akadtam el eddig egyiknél sem sokáig...
Sok sikert mindenkinek aki még mindig nyomja a játékot! :) (mint én is :p)

Roli
2013-03-11, 22:07
Ricsi elkészítette a képességek - A tábortüzeknél válaszható opciók, képesség, harc, és fegyverjavítások (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1074&Itemid=79) leírását. :)

kara
2013-03-12, 00:41
Hellosztok

Én még mindég nem tudom hova ment a 2013-as Tomb Raider.
A win 7-ben jól megnéztem A Program Files-ban nincsen Steam könyvtár.
És a keresőben nem tudom mit keressek, egyáltalán mi a kiterjesztése a mentésnek.
Rákerestem a C meghajtón ahova telepítettem a 2013-ra és a modosítás dátumára de nem találta.
A sajátgép-en is kerestem a modosítás dátumra ami alapján megtaláltam az aznapi mentett fájljaimat de semmi mást.
Így végkép nem tudom hová ment a "2013"-as Tomb Raider Win 7 alatt.
Meg, hogy egyáltalán mit keresssek, milyen fájlnév alatt ment és milyen kiterjesztéssel.

A választ előre is köszönöm.

Üdv: Kara

Tyler
2013-03-12, 00:55
Sziasztok.
Csinálom a clean up-ot, gyűjtögetést, meg mindent. Van egy dokumentum "Mountain Village"-ben, amit nem tudok fölvenni. A sztori alatt úgy jutottam oda, hogy leszakadt a híd, akkor nem vettem föl, vissza egy olyan meredek kötélpályán vezetett az út, amin csak lefelé tudok csúszni. Más megközelítést nem találtam. Fel lehet azt még venni, vagy negatív, és előről kell kezdeni?! :S

zsolt
2013-03-12, 01:01
Én még mindég nem tudom hova ment a 2013-as Tomb Raider.
c:\Program Files (x86)\Steam\userdata\<userid-d>\203160\remote\save1.dat
A steam kliens 32 bites, a c:\Program Files (x86) alatt található :)


Sziasztok.
Csinálom a clean up-ot, gyűjtögetést, meg mindent. Van egy dokumentum "Mountain Village"-ben, amit nem tudok fölvenni. A sztori alatt úgy jutottam oda, hogy leszakadt a híd, akkor nem vettem föl, vissza egy olyan meredek kötélpályán vezetett az út, amin csak lefelé tudok csúszni. Más megközelítést nem találtam. Fel lehet azt még venni, vagy negatív, és előről kell kezdeni?! :SKésőbb lesz olyan cuccod, amivel az "E"-t (action) nyomva felfelé is tudsz haladni a kötélpályákon.

Tyler
2013-03-12, 01:06
Később lesz olyan cuccod, amivel az "E"-t (action) nyomva felfelé is tudsz haladni a kötélpályákon.

Már van. Végig vittem a játékot, csak a platina miatt gyűjtögetek. Ráugrok a kötélre és lecsúszok, mászni nem tudok rajta. Más megközelítés meg nincs, mert a híd leszakadt... :(

zsolt
2013-03-12, 01:09
Az is fontos, hogy milyen irányban ugrasz rá. Valahova tegyél fel egy screenshotot a házról és ránézek.

Tyler
2013-03-12, 01:14
Az is fontos, hogy milyen irányban ugrasz rá. Valahova tegyél fel egy screenshotot a házról és ránézek.

Áh megvan! A másik pihenőből elérhető! :angry: :D

kara
2013-03-12, 02:11
c:\Program Files (x86)\Steam\userdata\<userid-d>\203160\remote\save1.dat
A steam kliens 32 bites, a c:\Program Files (x86) alatt található :)

Hellosztok

A Program Files könyvtárban nincsen (X86)-os könyvtár 32-bites win7 -alatt.
A Sajátgépben az összes meghajtón az összes fájlokban rákerestem a save1.dat-ra és nem talált ilyet.
Így végkép tanácstalan vagyok.
Remélem tudja valaki, hogy hova ment a 2013-as Tomb Raider 32-bites Win 7 alatt, és milyen fájlnéven és kiterjesztéssel ?

A választ előre is köszönöm.

Üdv : Kara

zsolt
2013-03-12, 02:56
Csak akkor van c:\Program files (x86) könyvtárad, ha 64 bites a Windows-od.

Eredendően ki lehet deríteni, hogy milyen fájlokhoz fér hozzá a program, de azt bocsi, de most nincs kanalam az elejétől végig leírni :)

A sysinternals csomagban van egy processz monitorozó (procmon?), és ott kell a fájl írásokat figyelni a TR.exe-re szűrve. Ha az nem ír, akkor a steam.exe-t kell megnézni.

OBig
2013-03-12, 07:05
kara!
Ments ki egy képet F12-vel a játékból.
Amikor kilépsz a játékból, megjelenik a képernyőmentés ablaka. Ott klikkelj a "Lemezen levők megnézése" gombra. Alul balról a második. Megnyílik egy ablak, és fent látod most már hova települt nálad az a fránya Steam. :)
De majd írd ide be mások okulására. :)

kara
2013-03-12, 10:44
kara!
Ments ki egy képet F12-vel a játékból.
Amikor kilépsz a játékból, megjelenik a képernyőmentés ablaka. Ott klikkelj a "Lemezen levők megnézése" gombra. Alul balról a második. Megnyílik egy ablak, és fent látod most már hova települt nálad az a fránya Steam. :)
De majd írd ide be mások okulására. :)

Hellosztok

Kösznöm az ötleteket.

F2-vel mentetem képeket, és utánna kiléptem a játékból ahogyan írtad, de nem jelent meg semmilyen képernyőmentés ablaka.:angry:
Egyébként milyen fájlnéven és fájlkiterjesztéssel ment képeket mire keressek ?
És Steam.exe-ét sem találtam sehol a Sajátgépben, az összes meghajtó összes könyvtárában.:angry:
Valószínűleg abban látom a probléma gyökerét, hogy 32-bites Win7-em van, és ez nem túl gyakori.:confused:
De sok programom, még mindég 32-bites windowshoz, jó, többek között, Nyomtató drájver, túnerkártya drájver, Skener drájver, Nyelv oktató CD-k,
Régebbi játékok, s.t.b.
Remélem van még valaki aki 32-bites win7-en játszik, vagy tud valami használható ötletet a helyzetre.
Egyébként nem éretem miért csak ilyen kevés mentési lehetőséget ad, csak háromat, én háromat szeretnék menteni pályánként.

Köszönöm az ötleteket, és remélem mihamarabb megoldodik a probléma.

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara:eek:

zsolt
2013-03-12, 10:50
Hát, igazából nem nagyon van szükség kézi mentésre.
Minden tárgyfelvételnél, táborozásnál, eredmény elérésénél ment egyet a játék (TR logó ilyenkor látszik a jobb alsó sarokban).
Ha mégis kéne menteni - mert mondjuk harc van, és nem akarod egyben lenyomni - akkor vissza kell menni az első táborig, leülni - és már ment is egyet.

A steam parancsikonjára jobb klikk, tulajdonságok.

kara
2013-03-12, 11:05
Hát, igazából nem nagyon van szükség kézi mentésre.
Minden tárgyfelvételnél, táborozásnál, eredmény elérésénél ment egyet a játék (TR logó ilyenkor látszik a jobb alsó sarokban).
Ha mégis kéne menteni - mert mondjuk harc van, és nem akarod egyben lenyomni - akkor vissza kell menni az első táborig, leülni - és már ment is egyet.

A steam parancsikonjára jobb klikk, tulajdonságok.

Hello

De amikor újra telepítem a gépet ez már aktuális lenne, és a játékot akkor kellenének a mentések.
Mert nagyon jó a játék, már 2010-óta 3 éve várok rá, már a múlt évezred vége óta játszok folymatosan a Tomb Raider, Lara Croft kisanyony-al.
Ez a játék is nagyon tetszik, nem akarok gyorsan túlesni rajta, ki akarom élvezni a játék minden pillanatát, széjjelnézni milyen szépen megcsinálták .:jumper:
Azért köszi a választ.

Üdv: kara

zsolt
2013-03-12, 11:08
HelloDe amikor újra telepítem a gépet ez már aktuális lenne, és a játékot akkor kellenének a mentések.

Nem kellenek. A steam a saját szerverére menti, bárhol feltelepíted a steam-et, belépsz a felhasználóddal, letöltöd a játékot ugyanott fogsz tartani.

kara
2013-03-12, 11:25
Nem kellenek. A steam a saját szerverére menti, bárhol feltelepíted a steam-et, belépsz a felhasználóddal, letöltöd a játékot ugyanott fogsz tartani.

Hello

Akkor lehet, hogy nem is a gépemen kellene keresni a mentéseket, hanem a felhőbe ment ?:confused:

Üdv: kara

kara
2013-03-12, 11:53
Hellosztok

Én ott tartok mikor Lara elbújik, megkötözve, és egy Orosz megtalálja.
A szemközti harcban megszerzi Lara a pisztolyát és a a gyors "E"-vel az Orosz felé irányítja, és akkor megjelenik a pisztoly, hogy elsül, nyomtam az "F"-et de nem csinált semmit.
A kérdésem az volna amikor a gyors "E"-nyomogatása után a kéz helyet egy "elsülő pisztoly" jelenik meg és az Orosz felé tartja milyen gombot kell megnyomni "PC"-n, hogy lelője az Oroszt, az "F"-et probáltam de arra nem csinált semmit.:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Thak
2013-03-12, 11:55
Simán süsd el a pisztolyt, alapértelmezésben a bal egérgomb.

OBig
2013-03-12, 11:56
Dehogynem. A gépeden vannak a mentések. Nem F2-vel, hanem F12-vel ment ki képeket.
Mondtam, keresd meg őket, és meg lesznek akkor a mentések is.

Persze a Steam is elmenti, de most nem arról van szó. :)


Simán süsd el a pisztolyt, alapértelmezésben a bal egérgomb.
Hát nem egészen így van. :) Célozni is kell, és csak akkor lőni, amikor a piros kör a legkisebbre vált. Célozz, az egérrel, majd bal egérgombbal lőjj, amikor a piros kör összemegy.
De amúgy eddig kész a végigjátszás, olvashatod ott is. Sőt, a videóban is megnézheted.

kara
2013-03-12, 12:24
Dehogynem. A gépeden vannak a mentések. Nem F2-vel, hanem F12-vel ment ki képeket.
Mondtam, keresd meg őket, és meg lesznek akkor a mentések is.

Persze a Steam is elmenti, de most nem arról van szó. :)

Hello

Köszönöm a választ

Bocsi elgépeltem:o F12-t nyomtam többször, hogy mentsen képeket.
De nem tudtam milyen fájlnévre és kiterjesztésre keressek.

Üdv: kara


Hát nem egészen így van. :) Célozni is kell, és csak akkor lőni, amikor a piros kör a legkisebbre vált. Célozz, az egérrel, majd bal egérgombbal lőjj, amikor a piros kör összemegy.
De amúgy eddig kész a végigjátszás, olvashatod ott is. Sőt, a videóban is megnézheted.

Hello

Ahogy néztem eddig még nem jutott a játékleírás, ameddig megkötik Larát.
Sikerült lelőnöm az Oroszt. Köszönöm a segítséget:D

Üdv: kara

uncleben
2013-03-12, 13:01
Megvan a game 100%-ra, nem bug miatt volt a maradék 1%, hanem egy területet nem jártam be, mert oda nem lehet gyors utazni (Cliffside Bunker). Ott hiányzott még a challenge :)

sgtGiggsy
2013-03-12, 14:18
A Cliffside Bunker engem is megszívatott. Nekem a GPS pontok hiányoztak onnan.

kara
2013-03-12, 14:24
Hellosztok

Én már megint egy farkasal kinlódom a farkasbarlangban.:angry:
Már megöltem vagy tizet eddig, mennyi van még belőllük ?
Eléggé átélem szegény Larát ahogyan megtámadja.:eek:
Először a jobbra balra nyilakkal védekezem azután egy kéz jelenik meg, mire én az "F"-et nyomtam és elrugja magátol a farkast, de az nem adja meg magát ilyen könnyen és továbbtámad, mire nincsen további utasítás se kéz se nyil, se felkiáltójel, semmi további instrukció mit kell tenni és hát a farkas meg támad és megöli.
Azt szeretném kérdezni, hogyan tovább, hogy kell megölni ezt a farkast?

A választ alőre is köszönöm.

Üdv: kara

Milan
2013-03-12, 15:36
Én már megint a farkassal kínlódom a farkasbarlangban.:angry:
Először a jobbra balra nyilakkal védekezem azután egy kéz jelenik meg, mire én az "F"-et nyomtam és elrugja magátol a farkast, de az nem adja meg magát ilyen könnyen és továbbtámad, mire nincsen további utasítás se kéz se nyil, se felkiáltójel, semmi további instrukció mit kell tenni és hát a farkas meg támad és megöli.
Azt szeretném kérdezni, hogyan tovább, hogy kell megölni ezt a farkast?
:eek: Nem ad semmi feladatjelzést?
Milyen fokozatban játszol? Lehet nehezebb fokozatokban már nem jelzi a feladatot. :kratz:

Amúgy úgy szól az egész, hogy:
Miután a jobbra-balra nyilakkal védekeztél... És nyomkodtad az "Akció" gombot... Aztán gyorsan sorozatban kell nyomkodni a "Támadás" gombot.

De neked is azt tanácsolom, hogy ne add fel könnyen. :) Hamrabb túl leszel rajta mint ahogy azt gondolnád. :)

kara
2013-03-12, 15:48
Nem ad semmi feladatjelzést?
Milyen fokozatban játszol? Lehet nehezebb fokozatokban már nem jelez feladatot. :kratz:
Miután a jobbra-balra nyilakkal védekeztél... Gyorsan sorozatban kell nyomkodni a "Támadás" gombot.
De neked is azt tanácsolom, hogy ne add fel könnyen. Hamrabb túl leszel rajta mint ahogy azt gondolnád.
Remélem tudtam segíteni. :)

Hello

Köszi a választ.

A legkönnyebb fokozatban játszom, nem vagyok valami profi játékos én inkább a szépen megcsinált játékot, nézem és élvezem :jumper:

Üdv: kara

Leon
2013-03-12, 17:55
Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Zsolt: ruhát ha jól emlékszem ott lehet váltani, ahol a fegyvereket lehet tunningolni,a "Gear"-ban, de javítsatok ki, ha tévedek.

Egyébként szeretnék ismét segítséget kérni, mert elakadtam:

Annál a résznél, ahol hófúvás van, a kapucnis férfi kilövi a kezemből az íjjat, és elkezdődik a harc. Először helyben fegyverrel lehet lőni, majd miután Lara megsebesítette a csákánnyal, a földre kerülök, és a csákányt elkezdi felém nyomni. PC-n játszom a játékot, így azt a kiírást kapom, hogy "Mash E to defend". De hiába nyomogatom az "E"-betűt, mégis én húzom a rövidebbet. Kell itt még valami mást is csinálni az "E" betű nyomkodásán kívül, vagy valami más probléma lehet?

Thak
2013-03-12, 18:28
Leon!

Amit kérdezel, az egy bug valószínűleg. Többen is panaszkodtak rá. Esetleg csinálj egy re-keymappingot, hátha.

A farkasnál is ezt ajánlom. Ott az "interact"-ot kell nyomni, asszem... Tökmindegy, hogy milyen a nehézségi fokozat, nekem se hardon, se easyn nem írta ki, mit kellene csinálnom... Valahogy faceroll-al sikerült (nyomtam minden billentyűt, amit értem:D) Aztán pár restart után már leírta -meg most is írja, hogy újrajátszom épp-, melyik gombokat kell nyomogatni. Persze, aztán megtanulod, hogy a felkiáltójeles, kezes, stb ikon melyik gombra utal, de addigra alig lesznek ilyen feladatok... szerencsére.

Leon
2013-03-12, 19:35
Thak, köszönöm a tippet. Azt megtudhatnám, hogy pontosan mi az a re-keymapping? ^^"

Thak
2013-03-12, 19:39
re-keymapping = billentyűzeted beállítása. Vagyis állítsad újra a gombokat. Én amúgy mindig ezt szoktam, mert a legritkább esetben jó az eredeti beállítás a kezemnek, ráadásul nem is wasd-s vagyok, hanem esdf :)

kara
2013-03-12, 21:47
Hellosztok

Megnéztem egy videót arrol a részről ahol a farkasok barlangjában megtámadja egy farkas Larát.
Nagyon sötét ez a játék még fáklyával is alig lehet valamit kivenni a videókból.
Én eléggé kivilágositottam, hogy lásak, mindent.:)
Emlékeztet egy sötétben játszódó játékra a "Thief"-re, ahol egy tolvajt játszunk és vizes nyillal lövi le a fáklyákat a sötétben lopozik.
De itt minek ennyire sötéten játszani?:confused:
Az nem PC-s videó, de annyit kivettem a videóbol, hogy először gyors "jobbra balra" billentyű, utánna "tenyér" billentyű "F"-et kell nyomni, eddig megy ellököm a farkast, utánna előveszi a megerősített baltáját és a farkast elkezdi nyirni vele és egy idő után megöli.
A kérdésem az lenne, hogy melyik billentyűvel lehet a fegyvert a baltát előszedni, hogy avval a farkast kivégezzem, az "E"-vel nem vette elő és megöl állandón az a fránya farkas.:angry:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

OBig
2013-03-12, 21:54
Nem kara, nem úgy kell. Én is szenvedtem ezzel a buggal. Sokszor bizony nem jön elő a jelzés, hogy mit kell tenni. Talán kevés az FPS. Vagyis én levettem a felbontást 1024*768-ra, és úgy már megjelent a jelzés. Persze úgy sem mindig. Ez egy hiba lehet.
Lényeg: Piszok gyorsan kell nyomogatni a balra-jobbra-t, majd megjelenik nem a kéz, hanem a felkiáltójel. Az a Melee, vagyis a rúgás. Ezt akkor, abban a pillanatban egyszer kell megnyomni. Majd ezután jelenik meg a kéz, tehát az Interaktiv gombbal, a feladatgombbal, kell elővenni, nem a csákányt, hanem egy nyílvesszőt. Utána megint megjelenik a felkiáltójel, ekkor gyorsan nyomogatni kell megint a Meleem a rúgás gombot, és akkor agyonszúrkálja a dögöt. Ha nem jelennek meg a jelek, akkor nem tehetsz semmit. Érdekes egyébként, hogy ez a hiba PC-n csak billzeten van meg. Ha kontrollert csatlakoztatsz simán megy minden.

kara
2013-03-12, 22:46
Nem kara, nem úgy kell. Én is szenvedtem ezzel a buggal. Sokszor bizony nem jön elő a jelzés, hogy mit kell tenni. Talán kevés az FPS. Vagyis én levettem a felbontást 1024*768-ra, és úgy már megjelent a jelzés. Persze úgy sem mindig. Ez egy hiba lehet.
Lényeg: Piszok gyorsan kell nyomogatni a balra-jobbra-t, majd megjelenik nem a kéz, hanem a felkiáltójel. Az a Melee, vagyis a rúgás. Ezt akkor, abban a pillanatban egyszer kell megnyomni. Majd ezután jelenik meg a kéz, tehát az Interaktiv gombbal, a feladatgombbal, kell elővenni, nem a csákányt, hanem egy nyílvesszőt. Utána megint megjelenik a felkiáltójel, ekkor gyorsan nyomogatni kell megint a Meleem a rúgás gombot, és akkor agyonszúrkálja a dögöt. Ha nem jelennek meg a jelek, akkor nem tehetsz semmit. Érdekes egyébként, hogy ez a hiba PC-n csak billzeten van meg. Ha kontrollert csatlakoztatsz simán megy minden.

Hello

Igen igazad van visszavettem a felbontást és a beállításokat normál-ra:)
Most először gyorsan "jobbra-balra" billentyű utánna megjelenik a felkiáltójel és megnyomom az "E" billentyűt ellöki magától a farkast idáig ok, utánna a képernyő alján azt írja "F"-et kell megnyomni.
De utánna már nem jelenik meg megint a felkiáltójel, és a tenyér, egyáltalán nem.:angry:
Nemtudom te milyen videókártyán játszol én egy Nvidia GeForce GTX 650-esel.
Azt olvastam a neten, hogy több probléma akadt az új Tomb Raider-játékban az Nvidia drájvereivel, nem lehet Drájver probléma?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Zack
2013-03-12, 22:56
Sziasztok!

Kicsit elakadtam. Mountain Village - Reach the Smoke Beacon résznél.
Gondolom az lehet a kulcs, hogy a szögesdróttal betekert ajtókat valahogy ki lehet nyitni, de nem jöttem rá hogy hogy.
Látom merre kellene tovább menni, de a miután kilövöm a nyíllal a kötelet és átmászok, nem tudok semmit csinálni, mert szögesdrót van az ajtón. Az egyik épületnél is a lógó zsákot amit meg kell gyújtani szögesdrótos ajtó véd.

zsolt
2013-03-12, 22:57
a szögesdrótos ajtót a vadászpuska nyitja :)

Milan
2013-03-12, 23:01
a szögesdróttal betekert ajtókat valahogy ki lehet nyitni, de nem jöttem rá hogy hogy.
Úgy bizony. A szögesdrót kerítések kinyitásához szügséged lesz a "Trench Shoutgun (Vadászpuska)"-ra. :)
http://i46.tinypic.com/dr5w7b.jpg

Ezt a "Chasm Monastery" pályán találod meg. :)
Tehát ha ki akarod nyitni ezeket, vissza kell jönnöd később.

Zack
2013-03-12, 23:33
Basszus. :eek: A shotim tudtommal meg is van. Ekkora fatálisan egyszerű dologba hogy sikerült belefutnom...Mekkora pleff.:)

Köszönöm!;)

------------
Nincs meg a Shoti. Csak géppisztolyom van. :( De ilyen tábort, hogy Chasm Monastery, ilyet nem találok. Most a Village Plateu táborban vagyok. :rolleyes:

Zack
2013-03-12, 23:41
Most néztem bele ebbe a Chasm Monastery pályába. Nem ismerős. :rolleyes: Biztos hogy ez már volt? Nem lehet hogy csak ez után fog jönni? Csak akkor még mindig ott vagyok, hogy gőzöm nincs hogy jussak tovább az ajtó kinyitása nélkül.:mad:

zsolt
2013-03-12, 23:50
offtopic, bocsi:

Felszáll a zsúfolt vonatra egy férfi. Nem talál ülőhelyet. Meglát a földön egy zsákot és megkérdezi a mellette ülő parasztasszonytól:
-Ráülhetek erre a zsákra?
-Persze, csak vigyázzon a tojásokra!
-Tojás van benne?
-Nem, szögesdrót!

... szösszenet a "gondok a szögesdrót körül" témakörben. :)

sgtGiggsy
2013-03-13, 00:27
Most néztem bele ebbe a Chasm Monastery pályába. Nem ismerős. :rolleyes: Biztos hogy ez már volt? Nem lehet hogy csak ez után fog jönni? Csak akkor még mindig ott vagyok, hogy gőzöm nincs hogy jussak tovább az ajtó kinyitása nélkül.:mad:

A Chasm Monastery később van. Abból amiket leírtál, nem igazán tudom megállapítani, hogy a Smoke Beacon melyik részénél lehetsz elakadva, de talán ez segíthet neked:
Q2vrPbSgGwI

OBig
2013-03-13, 05:09
Most se jó kara! :)
F-el rúg bele, E-vel veszi elő a nyilat, és F-el szúrja le. De ezt a végén már nyomogatni kell, nem egyszeer lenyomni.
Tehát Melee egyszer---Interact egyszer --Melee sokszor. :)

kara
2013-03-13, 10:53
Most se jó kara! :)
F-el rúg bele, E-vel veszi elő a nyilat, és F-el szúrja le. De ezt a végén már nyomogatni kell, nem egyszeer lenyomni.
Tehát Melee egyszer---Interact egyszer --Melee sokszor. :)

Hello

Köszi az instrukciókat.:)

Már egy napja itt akadtam el,:angry: nem egész nap ezt próbáltam de nekirugaszkodtam egy "párszor", és íme az eredmény, sikerült megölni a farkast a farkas barlangban.:jumper:
Köszi még egyszer a segítséget, így Lara megmenthette Roth életét.:D

Üdv : kara

Viclab
2013-03-13, 11:26
Mi jó kikötőben landoltunk. :) Nincs semmi baj a linkeddel sem, köszönjük.
Viszont ha már ennyire vágod a latint, próbáld meg a dupla post helyett, a magyar "Hozzászólás módosítása" gombot használni. :)

OK! Vettem! :)

miki315
2013-03-13, 11:51
Üdv. A 100% mentést PCre melyik mappába kell másolni? (Win.7 alatt) Köszi

kara
2013-03-13, 13:31
Hellosztok

Én most jelenleg ott tartok mikor egy nagy fém dupla ajtó mögöl kijön egy páncélos nagy pajzsos alak.:mad:
És nem tud rajta sebet ejteni Lara.:angry:
A kérdésem az lenne hogyan kell tovább menni ezen a részen?:confused:
Vagy esetleg megölni ezt a páncélos pajzsos katonát Larának ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

zsolt
2013-03-13, 13:58
Én most jelenleg ott tartok mikor egy nagy fém dupla ajtó mögöl kijön egy páncélos nagy pajzsos alak.:mad:
És nem tud rajta sebet ejteni Lara.:angry:Tud, csak nem szemből. A leghatékonyabb, hogy mikor látod ütésre lendülni, akkor shift+jobbra v. balra gombbal kitérsz, és ellentámadsz (puska, csákány, amit csak akarsz). Ne egyszer üss/lőj, hanem amíg tudsz rajta sebezni - vagy össze nem esik a koma.
Később fel lehet venni csákányra/nyílvesszőre ellentámadás képzettséget. Onnan már mókásabb :)

miki315
2013-03-13, 14:55
itt találtam végigjátszás videókat:
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.ign.com/wikis/tomb-raider/Coastal_Forest&prev=/search%3Fq%3Dcoastal%2Bforest%2Bv%25C3%25A9gigj%25 C3%25A1tsz%25C3%25A1s%26hl%3Dhu%26newwindow%3D1%26 safe%3Doff%26biw%3D1120%26bih%3D592&sa=X&ei=m2U8UcsHxMizBurKgKgN&ved=0CC4Q7gEwAA

zsolt
2013-03-13, 15:35
Teli van velük a net :)
Hál'istennek korrekt a gépigénye a játéknak, így az újabb vasak elbírják a videorögzítőt is.

Tengerparti Forestnek fogjuk fordítani a pályát. :)

BobaFett
2013-03-13, 21:30
Nem tudja valaki hogy mik a secret achievmentek ?
Arra rájöttem, hogy az egyik akkor oldódik fel, ha lelövök egy rákot nyíllal, de a másikra nem sikerüélt rájönni.

zsolt
2013-03-13, 21:44
Nem tudja valaki hogy mik a secret achievmentek ?
Arra rájöttem, hogy az egyik akkor oldódik fel, ha ***.
Ez azér' spoiler-gyanús :)

Válasz, leírással, videókkal: http://www.powerpyx.com/guides/tomb_raider.html

BobaFett
2013-03-13, 22:02
thx! ahogy látom pont az egyik legutálatosabb résznél kell nagyon ügyesnek lenni :rolleyes:

Milan
2013-03-13, 22:14
Én most jelenleg ott tartok mikor egy nagy fém dupla ajtó mögöl kijön egy páncélos nagy pajzsos alak.:mad:
És nem tud rajta sebet ejteni Lara.:angry:
A kérdésem az lenne hogyan kell tovább menni ezen a részen?:confused:
Vagy esetleg megölni ezt a páncélos pajzsos katonát Larának ?:confused:


Tud, csak nem szemből. A leghatékonyabb, hogy mikor látod ütésre lendülni, akkor shift+jobbra v. balra gombbal kitérsz, és ellentámadsz (puska, csákány, amit csak akarsz). Ne egyszer üss/lőj, hanem amíg tudsz rajta sebezni - vagy össze nem esik a koma.
Később fel lehet venni csákányra/nyílvesszőre ellentámadás képzettséget. Onnan már mókásabb :)
Igen ez a módszer is jó, de van egy egyszerűbb. :)
Megállsz, és megvárod míg odaér hozzád. Mikor elhúzza maga elől a páncélt és ütni készül, akkor gyorsan lépj hátra, és puff.

zsolt
2013-03-13, 22:28
Igen ez a módszer is jó, de van egy egyszerűbb.
Én azért kaptam rá a kitérősdire - és tanultam be -, mert később szinte mindenkit meg lehet vele ölni egy ütéssel/szúrással. És még a túlméretesek ellen is jó.

Anikó
2013-03-14, 11:51
Helló!
A rádiótoronyban vagyok fent, és nem tudom állitani a rádiót, se az egérrel se a nyilakkal nem megy, mivel kell csinálni?

Milan
2013-03-14, 12:16
Helló!
A rádiótoronyban vagyok fent, és nem tudom állitani a rádiót, se az egérrel se a nyilakkal nem megy, mivel kell csinálni?
PC-n A nyilakkal kell állítgatni. Valószínűleg azért látod azt, hogy nem állítja, mert ez nem 3 másodperces munka. A lényeg, hogy: finoman kell állítgatni. :)
Hamar sikerülni fog, ne add fel. :)

kara
2013-03-14, 12:56
PC-n A nyilakkal kell állítgatni. Valószínűleg azért látod azt, hogy nem állítja, mert ez nem 3 másodperces munka. A lényeg, hogy: finoman kell állítgatni. :)
Hamar sikerülni fog, ne add fel. :)

Hello Anikó

Nem vagyok jó rádióamatőr:), de meg már a tekergetős rádiózásnak vége:D, ahogy a TV-nél a Rádiózásnál is a végét járja az analóg adás, és átveszi a digitális TV és rádiózás.:jumper:
De itt Lara még Analóg rádión próbál segítséget kérni először valami frekvenciát állit mikor hallassz valami hangot a ballra illetve jobbra tekergetésnél, a ballra illetve jobbra nyilakkal.
Utánna e-vel átáll a másik (baloldali) tekergetéshez, és addig tekerd lassan míg meg nem szóllal a segítség.:)
Remélem tudtam segíteni.

Üdv: kara


Igen ez a módszer is jó, de van egy egyszerűbb.
Megállsz, és megvárod míg odaér hozzád. Mikor elhúzza maga elől a páncélt és ütni készül, akkor gyorsan lépj hátra, és puff.

Hellosztok

Köszöm a segítséget Zsolt, és Milán.:)

Sikerült Larának megölnie a páncélos katonát és az utánna jövő tüzeset is.:jumper:

Üdv: kara

kara
2013-03-14, 14:03
Hellosztok

Én jelenleg ott tartok mikor Lara talál egy kötelet és a nyíl végére köti, és lő köteles nyilat és magához húzza.:)
Ezt egyszer megcsinálta és az oldalán ott is a kötél.:D

Próbáltam utánna köteles nyilakat lőni a kötelekre, de csak sima nyilakat lő:mad:, próbáltam a fegyverek között váltani "1,2,3,4" s.t.b. de nincsen köztük köteles nyil:angry:, próbáltam még a nyil használatnál mikor előveszi és utánna jobbra, balra, le, fel, "E"-vel, "F"-el hátha vált köteles nyílra de nem váltott.:angry:
A kérdésem az volna, hogyan tud Lara köteles nyilat lőni ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Rumplestillskin
2013-03-14, 14:31
outfitot hogyan tudod váltani??:confused:
(xbox)

stupel
2013-03-14, 15:41
Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, ha végigmentem a játékon, és jelenleg 78%-on állok még be lehet fejezni a hiányzó feladatok, helyszínek felkutatását? Mert nem tudom hogy lehet egyik helyszínről átmenni a másikra... Köszi

Milan
2013-03-14, 15:56
Én jelenleg ott tartok mikor Lara talál egy kötelet és a nyíl végére köti, és lő köteles nyilat és magához húzza.:)
Ezt egyszer megcsinálta és az oldalán ott is a kötél.:D
Próbáltam utánna köteles nyilakat lőni a kötelekre, de csak sima nyilakat lő:mad:, próbáltam a fegyverek között váltani "1,2,3,4" s.t.b. de nincsen köztük köteles nyil:angry:, próbáltam még a nyil használatnál mikor előveszi és utánna jobbra, balra, le, fel, "E"-vel, "F"-el hátha vált köteles nyílra de nem váltott.:angry:
A kérdésem az volna, hogyan tud Lara köteles nyilat lőni ?:confused:
Köteles nyilat úgy lehet lőni, hogy simán becélzod a célpontot, mintha rendes nyilat akarnál lőni. Miután becéloztad lenyomva tartod a középső egérgombot (Görgőt), ekkor felhúzza, majd mikor elengeded, kilövi. :) Ez alap gombbeállításra vonatkozik PC-n.

Milan
2013-03-14, 16:03
outfitot hogyan tudod váltani??:confused:
(xbox)
Táborhelyeknél lehet ruhákat váltani. :) A táborban megnyitod a "Felszerelés (Gear)" menüpontot, (Ahol a fegyver fejlesztés menük vannak. :)) itt rámész az utósóra "Outfit". Belemész, és itt találod a ruhákat, amiket kedvedre váltogathatsz. :)
Ehez viszont legalább egy külön ruhának telepítve kell lennie, az Aviatrix, Hunter, Guerilla ruhák közül. :)

sgtGiggsy
2013-03-14, 16:04
Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, ha végigmentem a játékon, és jelenleg 78%-on állok még be lehet fejezni a hiányzó feladatok, helyszínek felkutatását? Mert nem tudom hogy lehet egyik helyszínről átmenni a másikra... Köszi

A Basecamp-ek közt lehet gyorsutazni. Van belőle olyan tíz a játékban. Általában a nagyobb méretű táborok azok (a Daycamp-ek közt nem lehet utazni) Úgy tudod megkülönböztetni őket a sima táboroktól, hogy amikor megnyitod őket, nem két, hanem három lehetőség van. A Skill-ek és Gear-ek upgrade-je közé bekerül egy Fast Travel menüpont. Onnan bárhova el tudsz utazni ahol van Basecamp.

kara
2013-03-14, 16:06
Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, ha végigmentem a játékon, és jelenleg 78%-on állok még be lehet fejezni a hiányzó feladatok, helyszínek felkutatását? Mert nem tudom hogy lehet egyik helyszínről átmenni a másikra... Köszi

Hello

Szerintem a tűzhelyeknél át lehet mennni egy másik tűzhelyhez, másik pályára:), és ott lehet tovább keresgélni érméket:jumper:, eddig nekem ez működik.

Üdv: kara

stupel
2013-03-14, 16:06
Köszi, megvan :)

Milan
2013-03-14, 16:11
Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, ha végigmentem a játékon, és jelenleg 78%-on állok még be lehet fejezni a hiányzó feladatok, helyszínek felkutatását? Mert nem tudom hogy lehet egyik helyszínről átmenni a másikra... Köszi
A "Fast Travel (Gyors felfedezés)" segítségével tudsz visszautazgatni a korábbi helyszínekre. :) Előszöris kell találnod egy táborhelyet ("Base Camp" re lesz szükséged, mert "Day Camp" nem jó utazgatásra.) A táborban belemész a "Fast Travel" menüpontba. Itt találod az összes eddig felfedezett táborhelyet :) (Csak a Base Campeket.). Itt rámész arra a táborra amelyikbe akarsz menni, ráklikkelsz, és voila ott vagy a korábbi táborban. :)

kara
2013-03-14, 16:38
Köteles nyilat úgy lehet lőni, hogy simán becélzod a célpontot, mintha rendes nyilat akarnál lőni. Miután becéloztad lenyomva tartod a középső egérgombot (Görgőt), ekkor felúzza, majd mikor elengeded, és kilőve. :) Ez az alap gombbeállításra vonatkozik PC-n.

Hello

Kipróbáltam működik, tudok kötelet kilőni.:)

Köszi Milan

Üdv: kara

kara
2013-03-14, 18:32
Hellosztok

Nem tudom járt-e valaki közületek azon a részen ahol most vagyok.:confused: Egy barlangot fedeztem fel ahol az ülő kínai szobrok vannak és Lara meggyújtja előttük a tüzet.:)
A barlang után tüzhely is van, ahol Lara szokott pihenni.:) Utánna egy fahíd és egy faház, ahol nagyon sűvít a szél, és a helyiség közepén fogaskerekek által meghajtott kötélen lógó négyzet alakú deszka ami ha Lara meghajtja a fogaskereket az "E"-vel "kézzel" oldalra mozdul egy ideig utánna visszamegy vizszintesbe,:mad: ha megint megtekeri Lara megint oldalra mozdul, de nem tud Lara ráugrani.:angry:
A kérdésem az volna mit kell ezen a helyen csinálnia Larának, vagy csak hagyjam ki és mennyek másfele tovább ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

zsolt
2013-03-14, 18:37
az ablaknál nézz körül

Anikó
2013-03-14, 18:38
Hellosztok

Nem tudom járt-e valaki közületek azon a részen ahol most vagyok.:confused: Egy barlangot fedeztem fel ahol az ülő kínai szobrok vannak és Lara meggyújtja előttük a tüzet.:)
A barlang után tüzhely is van, ahol Lara szokott pihenni.:) Utánna egy fahíd és egy faház, ahol nagyon sűvít a szél, és a helyiség közepén fogaskerekek által meghajtott kötélen lógó négyzet alakú deszka ami ha Lara meghajtja a fogaskereket az "E"-vel "kézzel" oldalra mozdul egy ideig utánna visszamegy vizszintesbe,:mad: ha megint megtekeri Lara megint oldalra mozdul, de nem tud Lara ráugrani.:angry:
A kérdésem az volna mit kell ezen a helyen csinálnia Larának, vagy csak hagyjam ki és mennyek másfele tovább ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Én is ott tartok, de nem nagyon sikerült nekem, de próbálkozom. :)

Anikó
2013-03-14, 20:14
Sikerült a szélfúvásos rész mindegyik, nagyon jól ment. ::)

sgtGiggsy
2013-03-14, 20:26
Hellosztok

Nem tudom járt-e valaki közületek azon a részen ahol most vagyok.:confused: Egy barlangot fedeztem fel ahol az ülő kínai szobrok vannak és Lara meggyújtja előttük a tüzet.:)
A barlang után tüzhely is van, ahol Lara szokott pihenni.:) Utánna egy fahíd és egy faház, ahol nagyon sűvít a szél, és a helyiség közepén fogaskerekek által meghajtott kötélen lógó négyzet alakú deszka ami ha Lara meghajtja a fogaskereket az "E"-vel "kézzel" oldalra mozdul egy ideig utánna visszamegy vizszintesbe,:mad: ha megint megtekeri Lara megint oldalra mozdul, de nem tud Lara ráugrani.:angry:
A kérdésem az volna mit kell ezen a helyen csinálnia Larának, vagy csak hagyjam ki és mennyek másfele tovább ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Az ablak alatt, ahonnan süvít a szél, van egy másik tekerős cucc, először azt tekergeted el, aztán felhúzod a szoba közepén lévő fanégyzetet, aztán gyorsan felmászol rá (a mellette levő magasításról rá lehet ugrani) a szél kilendít a fal felé. Mikor a lendülés legmagasabb pontján jársz, a falap széléről elrugaszkodva dobbantani tudsz a fal tetején lévő függőleges falapon, és úgy eléred a szoba tetejét. Onnan már csak körbemászol, és meg is vagy. Próbálkozni kell párszor, mert nem olyan könnyű, amíg nem érzel rá az ütemére.

kara
2013-03-14, 20:40
Az ablak alatt, ahonnan süvít a szél, van egy másik tekerős cucc, először azt tekergeted el, aztán felhúzod a szoba közepén lévő fanégyzetet, aztán gyorsan felmászol rá (a mellette levő magasításról rá lehet ugrani) a szél kilendít a fal felé. Mikor a lendülés legmagasabb pontján jársz, a falap széléről elrugaszkodva dobbantani tudsz a fal tetején lévő függőleges falapon, és úgy eléred a szoba tetejét. Onnan már csak körbemászol, és meg is vagy. Próbálkozni kell párszor, mert nem olyan könnyű, amíg nem érzel rá az ütemére.

Hello:)

Köszi az instrukciókat sikerült.:jumper:

Üdv: kara

Anikó
2013-03-14, 21:09
Én valószinű rossz irányba mentem, mert nem találtam a végigjátszásban ejtőernyős részt, egyszerűen mindig belefutok egy fába. :angry:

sgtGiggsy
2013-03-14, 21:19
Hello:)

Köszi az instrukciókat sikerült.:jumper:

Üdv: kara

Szívesen :)

kara
2013-03-14, 22:26
Én valószinű rossz irányba mentem, mert nem találtam a végigjátszásban ejtőernyős részt, egyszerűen mindig belefutok egy fába. :angry:

Hellosztok

Én ugyanit tartok a vízesésnél az "E"-vel és utánna a "shift"-el kinyitja az ejtőernyőt, utánna próbálok a jobb illetve bal nyíllal lavírozni a fák között, de mindég belefutok egy fenyőfába.:angry:
A kérdésem az lenne, itt van valami taktika vagy simán a jobb meg a bal nyil és ügyesen végigmenni a fenyőfás résznél, és egyszercsak vége lesz és landol Lara ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Milan
2013-03-14, 23:06
Én ugyanit tartok a vízesésnél az "E"-vel és utánna a "shift"-el kinyitja az ejtőernyőt, utánna próbálok a jobb illetve bal nyíllal lavírozni a fák között, de mindég belefutok egy fenyőfába.:angry:
A kérdésem az lenne, itt van valami taktika vagy simán a jobb meg a bal nyil és ügyesen végigmenni a fenyőfás résznél, és egyszercsak vége lesz és landol Lara ?:confused:
Gyorsan kell irányítani Larát, és belemegy az erdőbe, hamar ki kell kormányozni a fák közül.
Az ejtőernyőzés kb. 40 másodpercig tart.
Hamar sikerülni fog. Ne add fel. :)

kara
2013-03-15, 10:30
Gyorsan kell irányítani Larát, és belemegy az erdőbe, hamar ki kell kormányozni a fák közül.
Az ejtőernyőzés kb. 40 másodpercig tart.
Hamar sikerülni fog. Ne add fel. :)

Hello Milan:)

Köszi a útmutatást, én úgy képzeltem el, hogy az erdőnek ,vége és jön egy tisztás és ott landol Lara.:D
Ehelyet egyszer az erdő közepén leesik a fákra,:jumper: remélem így is jó.

Üdv: kara

Rumplestillskin
2013-03-15, 10:38
Ehelyet egyszer az erdő közepén leesik a fákra,:jumper: remélem így is jó.

Igen, így tökéletes!:)


Táborhelyeknél lehet ruhákat váltani. :) A táborban megnyitod a "Felszerelés (Gear)" menüpontot, (Ahol a fegyver fejlesztés menük vannak. :)) itt rámész az utósóra "Outfit". Belemész, és itt találod a ruhákat, amiket kedvedre váltogathatsz. :)
Ehez viszont legalább egy külön ruhának telepítve kell lennie, az Aviatrix, Hunter, Guerilla ruhák közül. :)
Köszi!!:DD:) (Mindet megvettem :P :DDD)

kara
2013-03-15, 11:16
Hellosztok

Én most annál a résznél tartok mikor Lara megtanult tüzes nyillal lőni,:) csakhogy egyszer:eek:
Utánna kiválasztom a nyilat és sima nyilat lő meg köteleset is tud, de tüzeset megint nem tud.:angry:
A kérdésem az volna, hogyan tud akármikor tüzes nyilat lőni Lara:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

zsibaa
2013-03-15, 11:42
Szia, meg kell nyomni a 1-es gombot akkor vált tüzes nyílra :)
Jó játékot!

Milan
2013-03-15, 12:10
Én most annál a résznél tartok mikor Lara megtanult tüzes nyillal lőni,:) csakhogy egyszer:eek:
Utánna kiválasztom a nyilat és sima nyilat lő meg köteleset is tud, de tüzeset megint nem tud.:angry:
A kérdésem az volna, hogyan tud akármikor tüzes nyilat lőni Lara:confused:
Tüzes nyíl kilövéséhez válaszd ki az íjat majd nyomd meg mégegyszer az íj kiválasztó gombját. (Pc-n Alapbeállításon: "1".) :)
Így Lara mostmár tüzes nyilakat fog lövöldözni az íjjal. :)
A sima nyílra való visszaváltáshoz nyomd meg ismét az íj kiválasztógombját. :)

kara
2013-03-15, 12:17
Tüzes nyíl kilövéséhez válaszd ki az íjat majd nyomd meg mégegyszer az íj kiválasztó gombját. (Pc-n Alapbeállításon: "1".) :)
Így Lara mostmár tüzes nyilakat fog lövöldözni az íjjal. :)
A sima nyílra való visszaváltáshoz nyomd meg ismét az íj kiválasztógombját. :)

Köszi Milan:) és zsibaa:)

Mostmár ismét tud Lara tüzes ijjakat lőni,:jumper: ezen a pályán kell is sok az ellenséges katona és sok a tüzes hordó, meg igy ha nem is találom el halálosan mégis meghal a tűztől első találatkor.:jumper:

Üdv: kara

kara
2013-03-15, 12:56
Hellosztok

Én jelenleg ott tartok mikor egy barlangban talál Lara egy benzineskannát.:) Fel tudja venni és a jobb egérgombra mutatja, hogy tudja ívesen dobni:) de azt nem tudja, hova kell dobni.:angry:
Valaki járt ezen a helyen, és tudja mit kell tennie Larának a benzineskannával.:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Milan
2013-03-15, 13:07
Én jelenleg ott tartok mikor egy barlangban talál Lara egy benzineskannát.:) Fel tudja venni és a jobb egérgombra mutatja, hogy tudja ívesen dobni:) de azt nem tudja, hova kell dobni.:angry:
Valaki járt ezen a helyen, és tudja mit kell tennie Larának a benzineskannával.:confused:
Azthiszem te most a Shantytown eggyik sírjában vagy :) (Nem jut eszembe a neve. ).
A benzineskannák használata:
Itt a benzineskannákat a plafonról lelógó nagy fémkosárba kell dobálni. :)
A sír további teljesítése:
Miután beledobáltad az összeset, a földre kerül a kosár a plusz súly miatt. Most szállj bele a kosárba és dobáld ki a kannákat. :)
Majd sipirc ki kosárból fel a táborhoz és gyorsan beleugrani a fölfelé igyekvő kosárba.
Amint beleugrottál a kosár ismét elkezd lefelé menni, de mielőtt leérne: gyorsan ugorj ki belőle oldalra. :)

kara
2013-03-15, 13:41
Azthiszem te most a Shantytown eggyik sírjában vagy :) (Nem jut eszembe a neve. ).
A benzineskannák használata:
Itt a benzineskannákat a plafonról lelógó nagy fémkosárba kell dobálni. :)
A sír további teljesítése:
Miután beledobáltad az összeset, a földre kerül a kosár a plusz súly miatt. Most szállj bele a kosárba és dobáld ki a kannákat. :)
Majd sipirc ki kosárból fel a táborhoz és gyorsan beleugrani a fölfelé igyekvő kosárba.
Amint beleugrottál a kosár ismét elkezd lefelé menni, de mielőtt leérne: gyorsan ugorj ki belőle oldalra. :)

Hello Milán

Én egy barlangban vagyok és két benzineskanna a falon két patkán de nem todok oda felmenni.:mad: A harmadik a földön van azt fel tudom venni, de nincsen kosár középen amibe bele tudá Lara dobni.:angry: Valami ovális hajóféleség van középen kötélen lógva de az magasan van. Találtam még 3 darab kötélen lógó meggyújtanivalót ami elégett de nem történt semmi. Van még középen lent egy mérleghintaszerű jobbra balra mozgó fémdarab amikor Lara járkál rajta, de avval sem tud mit kezdeni.:angry: Lehet, hogy másutt is vannak kannák és másik pályán vannak ezek ?:confused: Ez ott van valahol ahol három nagy üstszerűséget is találtam amik alatt ég a tűz.

A választ azért köszönöm.

Üdv: kara

Matie
2013-03-15, 13:58
@ kara:

Van valami a barlangban, amivel le tudod lökni a fenti kannákat, hogy hozzájuk férhess. Szedd le ezeket (lehet, elég lesz csak 3 kanna is), azokkal stabilizálni tudod a billegő fémdarabot, és a másik végéről el tudsz majd ugrani. :)

kara
2013-03-15, 14:03
Hellosztok

Négy benzines kanna vann,:) egyet a falról a köteles nyíllal lelehetett dönteni:D, egy meg a földön van.:) Jobban megnéztem, elég sötét ez a játék,:mad: a barlang közepén egy repülőgép roncs van.
Remélem ezek egyértelművé teszik a pályarészt ahol most van Lara.

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara


@ kara:

Van valami a barlangban, amivel le tudod lökni a fenti kannákat, hogy hozzájuk férhess. Szedd le ezeket (lehet, elég lesz csak 3 kanna is), azokkal stabilizálni tudod a billegő fémdarabot, és a másik végéről el tudsz majd ugrani. :)

Hello Matie:)

Egyet le lehetett szedni a patkáról,:) így két kannával a lemez egyik végén még billeg alatta,:angry: de nem nagyon látszik, hova kellene ugrania, egyedül talán elérhető közelségben egy gerendavég van.:confused:

Azért köszi a választ.

Üdv: kara

Fannalin
2013-03-15, 14:15
a kannákat tedd a libegőre és a másik oldaláról ugorj a falnak ekével, és kész is!

kara
2013-03-15, 14:23
Hellosztok.

Már 3 kannája van Larának,:) a lemez eggyik végén:D de még mindég billeg alatta. A harmadikat úgy szerezte, hogy megpróbált ráugrani de nem sikerült így leomlott,:) A negyedieket ahogy látszik kell azis, nem tudom, hogyan szerezze meg ?:angry:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Fannalin
2013-03-15, 14:24
Szerintem már három is elég neki futásból.




Hellosztok.

Már 3 kannája van Larának,:) a lemez eggyik végén:D de még mindég billeg alatta. A harmadikat úgy szerezte, hogy megpróbált ráugrani de nem sikerült így leomlott,:) A negyedieket ahogy látszik kell azis, nem tudom, hogyan szerezze meg ?:angry:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

kara
2013-03-15, 14:30
a kannákat tedd a libegőre és a másik oldaláról ugorj a falnak ekével, és kész is!

Hello Fannalin:)

Így már elég 3 kanna is:D és a szemközti falnak ugrik Lara "E"-el.:jumper:

Köszi a választ Fannalin

Üdv: kara

Fannalin
2013-03-15, 14:33
ma már érdemes volt felkelnem :p

kara
2013-03-15, 17:08
Hellosztok

Én jelenleg ott tartok mikor Lara kötélen lecsúszva megszerzi a nagy páncélos gépágyút,:D és avval együtt lelöki a főnök a mélybe,:mad: utánna Lara szerez egy távcsöves puskát,:D és avval mutatja a célkeresztet és írja "Fire" tűz, nyomtam az általános tűz gombot a bal egér gombot de nem lőtt, az "F"-et, "E"-t, de eggyikre sem lőtt,:angry: és egy idő után meghal Lara.:mad:
A kérdésem az volna a távcsöves puskánál milyen billentyű leütésre süti el.:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

ferret21
2013-03-15, 17:22
sziasztok nagyon tetszik a játék ez a legjobb rész:) nekem annyi problémám van h nem tudom hogyan kell a vizesésnél a falon mászni csáklyával. köszi előre is a tippeket

kara
2013-03-15, 17:27
sziasztok nagyon tetszik a játék ez a legjobb rész:) nekem annyi problémám van h nem tudom hogyan kell a vizesésnél a falon mászni csáklyával. köszi előre is a tippeket

Hello

Az "E" billentyűt lenyomod utánna a csákjáját belevágja a sziklába és utánna simán a ball, jobb, fel,le, nyilakkal.:)

Üdv: kara

ferret21
2013-03-15, 17:35
ja azt elfelejtettem h xbox 360 on játszok

Robbie
2013-03-15, 17:40
Az "X"-el kapaszkodik Lara, nem kell nyomva tartani csak mikor ugrasz akkor "X"-et kell nyomni, hogy újra kapaszkodni tudjon. :)
http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1050&Itemid=79

kara
2013-03-15, 17:42
ja azt elfelejtettem h xbox 360 on játszok

Hello

Ugyanaz a gomb melyikkel a töltényeket, nyilakat, ládákat, feszítesz, gyorsan nyomogatva tekersz valamit.:)

Üdv: kara

Milan
2013-03-15, 17:49
Én jelenleg ott tartok mikor Lara kötélen lecsúszva megszerzi a nagy páncélos gépágyút,:D és avval együtt lelöki a főnök a mélybe,:mad: utánna Lara szerez egy távcsöves puskát,:D és avval mutatja a célkeresztet és írja "Fire" tűz, nyomtam az általános tűz gombot a bal egér gombot de nem lőtt, az "F"-et, "E"-t, de eggyikre sem lőtt,:angry: és egy idő után meghal Lara.:mad:
A kérdésem az volna a távcsöves puskánál milyen billentyű leütésre süti el.:confused:
Az nem távcsöves puska, hanem gránátvető. :)
Lőni pedig úgy tudsz, hogy megnyomod a másodlagos tüzelés gombot (PC-n Alapbeállításon: "Középső egérgomb"). :)
Miután felrobbantottad a géppuskást... Lara ráerősíti a gránátvetőt a puskájára.
Így később is a másodlagos tüzelés gombbal tudsz majd vele lőni. :)
Egy jó tanács: Célozz egy picit feljebb mint a géppuskás. :)

kara
2013-03-15, 18:06
Hellosztok

Megtaláltam a "Space" szóközzel lőtte le Lara a főnököt,:)a távcsöves puskával.:jumper:

Üdv: kara


Az nem távcsöves puska, hanem gránátvető. :)
Lőni pedig úgy tudsz, hogy megnyomod a másodlagos tüzelés gombot (PC-n Alapbeállításon: "Középső egérgomb"). :)
Miután felrobbantottad a géppuskást... Lara ráerősíti a gránátvetőt a puskájára.
Így később is a másodlagos tüzelés gombbal tudsz majd vele lőni. :)
Egy jó tanács: Célozz egy picit feljebb mint a géppuskás. :)

Hello Milan

Kipróbáltam a középső gomb a görgő lenyomására is eldobja a gránátot Lara:jumper:, mint a "space" billentyűre.:D

A választ köszönöm.

Üdv: kara

Corty
2013-03-15, 18:25
Sziasztok!

A mountain village-nél tartok abban a sírban, ahol oldalról fúj a szél. Itt elakadtam kicsit. Becsukom az ablakot, utána felemelem a szerkezetet az ajtóval szemben. Mivel az ablak egy idő után kinyílik, odafújja a rámpát az épület oldalához, de nem tudok úgy odaugrani, hogy el tudjam érni a ház oldalán a magasban lévő négyzet alakú fapalánkot. Próbáltam már hogy csimpaszkodok a rámpán egyik-másik oldalról, de egyszerüen nem érem el azt a fapalánkot. Mit csinálok rosszul?:angry::confused:

kara
2013-03-15, 18:56
Sziasztok!

A mountain village-nél tartok abban a sírban, ahol oldalról fúj a szél. Itt elakadtam kicsit. Becsukom az ablakot, utána felemelem a szerkezetet az ajtóval szemben. Mivel az ablak egy idő után kinyílik, odafújja a rámpát az épület oldalához, de nem tudok úgy odaugrani, hogy el tudjam érni a ház oldalán a magasban lévő négyzet alakú fapalánkot. Próbáltam már hogy csimpaszkodok a rámpán egyik-másik oldalról, de egyszerüen nem érem el azt a fapalánkot. Mit csinálok rosszul?:angry::confused:

Hello

Amikor becsukod az ablakot nem fúj a szél, utánna rögtön felemeled a szerkezetet és ráugrasz:) utánna elfujja a szél és rá tudsz ugrani a falra:D és utánna elcsimpaszkodva balra.

Üdv: kara

Corty
2013-03-15, 19:04
Hello

Amikor becsukod az ablakot nem fúj a szél, utánna rögtön felemeled a szerkezetet és ráugrasz:) utánna elfujja a szél és rá tudsz ugrani a falra:D és utánna elcsimpaszkodva balra.

Üdv: kara

Ez eddig ok:) csak nem tudok felugrani olyan magasra, hogy elérjem a falról annak a világos fadarabnak a tetejét, ahonnan át lehetne csimpizni.:o

A francba...csak sikerült:jumper: úgy, hogy nem mentem fel a rámpa tetejére, csak csimpaszkodtam, és a cégén ahogy felhúzza magát, majd elkezd szaladni a fal felé, ez lendületet ad, és így kerül kellő közelségbe a falhoz, ahonnan át kell ugrani :) értettem én a lényegét csak a kivitelezésében voltan noob :D azért köszi kara!

kara
2013-03-15, 19:20
Ez eddig ok:) csak nem tudok felugrani olyan magasra, hogy elérjem a falról annak a világos fadarabnak a tetejét, ahonnan át lehetne csimpizni.:o

A francba...csak sikerült:jumper: úgy, hogy nem mentem fel a rámpa tetejére, csak csimpaszkodtam, és a cégén ahogy felhúzza magát, majd elkezd szaladni a fal felé, ez lendületet ad, és így kerül kellő közelségbe a falhoz, ahonnan át kell ugrani :) értettem én a lényegét csak a kivitelezésében voltan noob :D azért köszi kara!

Hello Corty

Nincs mit.:)

Üdv: kara

Anikó
2013-03-16, 06:59
Hellóka!

Ott vagyok a kannibálos résznél, és a metángázt kéne, hogy robbantsam, hogy át tudjak menni a deszkás részen, de a nyilam nem tüzes, hogy csináljam, hogy legyen tüzes nyilam?

Milan
2013-03-16, 10:05
Ott vagyok a kannibálos résznél, és a metángázt kéne, hogy robbantsam, hogy át tudjak menni a deszkás részen, de a nyilam nem tüzes, hogy csináljam, hogy legyen tüzes nyilam?
Sima nyíl és tüzesnyíl közötti váltáshoz, nyomd meg az íj kiválasztógombját :) (Pc-n Alapbeállításon: "'1" gomb.).
És Voila íme a tüzesnyíl. :)
Visszaváltáshoz ismét nyomd meg az íj kiválasztógombját.

Anikó
2013-03-16, 10:21
Sima nyíl és tüzesnyíl közötti váltáshoz, nyomd meg az íj kiválasztógombját :) (Pc-n Alapbeállításon: "'1" gomb.).
És Voila íme a tüzesnyíl. :)
Visszaváltáshoz ismét nyomd meg az íj kiválasztógombját.

Ja, értem köszi szépen, én csak az egér görgőjével váltom a fegyvereket. :)

Anikó
2013-03-16, 22:12
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogy oldjam meg. Nem tudom pontosan a helyszin nevét,de áramot vezettem a vízbe, és a hátsó vaslépcsőig nem érek oda, míg megszünik az áram. A tutajt próbálgatom valahogy közelebb vinni, de nem lehet.
Erre mi a megoldás?

Matie
2013-03-16, 22:23
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogy oldjam meg. Nem tudom pontosan a helyszin nevét,de áramot vezettem a vízbe, és a hátsó vaslépcsőig nem érek oda, míg megszünik az áram. A tutajt próbálgatom valahogy közelebb vinni, de nem lehet.
Erre mi a megoldás?

A tutajt másképp kell felhasználni.
Ne az átjutásra gondolj, hanem arra, ami miatt áramos lesz a víz. Ne érjen bele a vízbe. ;)

Anikó
2013-03-17, 07:57
A tutajt másképp kell felhasználni.
Ne az átjutásra gondolj, hanem arra, ami miatt áramos lesz a víz. Ne érjen bele a vízbe. ;)

Azt tudom, meg is csinálom, hogy ne legyen áramos, de mire odaérnék, megint áramos lesz, lejár az idő. Gondoltam, hátha valami lehetőség van ott még, persze már mindent kipróbáltam. Azért köszi, majd megpróbálom valahogy.

Rumplestillskin
2013-03-17, 08:01
Azt tudom, meg is csinálom, hogy ne legyen áramos, de mire odaérnék, megint áramos lesz, lejár az idő. Gondoltam, hátha valami lehetőség van ott még, persze már mindent kipróbáltam. Azért köszi, majd megpróbálom valahogy.
Először.. A tutajt, ahol oda van fogva ahoz a "ruhához" azt égesd el, majd ami a tutajjal szembe van, lődd ki shotgunnal. Menj be oda, majd húzd oda a tutajt. Menj fel a tutajra, emeld ki a vizből az áramosságot, és gogyrsan menj a lépcsőre, majd át a másik oldalra. Ha már a fal mellett vagy, akkor emeld fel az az áramot kiadó dolgot, és gyorsan húzd alá a tutuajt. :) És ennyi! A többi a te dolgod! ;)

Milan
2013-03-17, 08:22
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogy oldjam meg. Nem tudom pontosan a helyszin nevét,de áramot vezettem a vízbe, és a hátsó vaslépcsőig nem érek oda, míg megszünik az áram. A tutajt próbálgatom valahogy közelebb vinni, de nem lehet.
Erre mi a megoldás?
Kezd onnan, hogy bemész abba a szobába amelyikben a víz van. Fordulj jobbra, és menj be az ottani kis szobába. Bent van egy lyuk a falon, ami egyenesen a tutajhoz néz. Lőj egy tüzes nyilat a tutaj melletti rúdba, hogy elégesd. Most lőj egy köteles nyilat a tutajba, majd húzd oda magadhoz. Amint megérkezett a tutaj, áll rá. Most, hogy a tutajon vagy látsz egy másik szobát, aminek hiányzik a fala. Ugorj be oda. Mostmár elég közel vagy a vízbe lógó lámpához. Lődd bele a köteles nyilat a lámpába, az áram megszűnik. Most villámgyorsa ússz át a másik partra, a lépcsőnél. Most lődd bele a köteles nyiladat a tutajba, és húzd magadhoz. A tutaj meg fog állni mert a lámpa elálja az útját. Most a lámpába lődd bele a köteles nyilad, és húzd ki a vízből. Mostpedig ismét lődd bele a kötelet a tutajba, és húzd addig ameddig, a lámpa alá nem kerül. Így mikor a lámpa visszaér, nem tud a vízbe érni, hanem a tutajra. Mostmár nem villanyos a víz, így nyugodtan ugorj bele, és ússz a hátsó lépcsőig.

Anikó
2013-03-17, 08:37
Köszönöm a választ, közben rájöttem. :)

Anikó
2013-03-17, 13:33
Muszáj írnom! Azt a nagy melákot a hajón meglehet egyáltalán ölni? Már 1 órája kergetőzöm vele, meg a fejét is meglövöm mikor pihen, már halálfej embléma is jött rá, de nem akar kipurcanni. Mikor még ráakarok lőni, eltakarja a fejét.

sgtGiggsy
2013-03-17, 13:39
Muszáj írnom! Azt a nagy melákot a hajón meglehet egyáltalán ölni? Már 1 órája kergetőzöm vele, meg a fejét is meglövöm mikor pihen, már halálfej embléma is jött rá, de nem akar kipurcanni. Mikor még ráakarok lőni, eltakarja a fejét.

Az nagy szemét volt :)
Nekem úgy rémlik, hogy azt közelharcban kellett kinyírni. Mikor pihen kézzel kell nekimenni, és akkor jön egy QTE amiből van azt hiszem három, és végül úgy hal meg.

Anikó
2013-03-17, 14:15
Köszi, de még nem értem egészen.
Be is jön az F, aztán meg hiába nyomom, elkapja a torkom nem értem mit kell még csinálnom.

sgtGiggsy
2013-03-17, 15:10
Köszi, de még nem értem egészen.
Be is jön az F, aztán meg hiába nyomom, elkapja a torkom nem értem mit kell még csinálnom.

Bővebben nem emlékszem. Úgy rémlik, hogy mikor pihen, mögé ugrasz és lövöd, aztán mikor megjelenik a feje felett a kivégzős gomb jelzése, akkor megnyomod a gombot, bejön egy QTE és ha ott mindig ütemben eltalálod a gombot amit kell, akkor annyi is a fickónak.

Milan
2013-03-17, 16:04
Azt a nagy melákot a hajón meglehet egyáltalán ölni? Már 1 órája kergetőzöm vele, meg a fejét is meglövöm mikor pihen, már halálfej embléma is jött rá, de nem akar kipurcanni. Mikor még ráakarok lőni, eltakarja a fejét.
Mikor először csináltam azt a részt szinte rögtön sikerült, de mikor másodszodszorra csináltam... Én is vagy harmincszor próbáltam meg.
Miután megjelenik a "halálfej", rohanj oda és támadd meg. Ekkor Lara belendíti a jégcsákányt, közben pedig bejön a támadás gomb jele.
Pont abban a pillanatban kell megnyomni a támadást, amikor megvillan a jele. Különben elkap és földhöz vág.
Ezt utána még kétszer meg kell ismételni és annyi neki.

ferret21
2013-03-17, 17:27
sziasztok most ennél a résznél járok a 2:30 nál http://www.youtube.com/watch?v=kzMaLiSx-u8 és azt nem tudom h miért nem tudok kötelet kilőni mert amikor megnézem a tábortűznél akkor meg a cuccaim közt ott van h tudok kötelet kilőni vmit elcsesztem talán? köszi előre is:):)
még egy kérdés. képet hogyan tudok berakni a nevem mellé?

kara
2013-03-17, 17:44
sziasztok most ennél a résznél járok a 2:30 nál http://www.youtube.com/watch?v=kzMaLiSx-u8 és azt nem tudom h miért nem tudok kötelet kilőni mert amikor megnézem a tábortűznél akkor meg a cuccaim közt ott van h tudok kötelet kilőni vmit elcsesztem talán? köszi előre is:):)
még egy kérdés. képet hogyan tudok berakni a nevem mellé?

Hello

A kötelet az egér középső (görgő) lenyomására céloz, és mikor elengeded lő.

Üdv: kara

Roli
2013-03-17, 17:54
még egy kérdés. képet hogyan tudok berakni a nevem mellé?

Képet az avatar módosítása (http://tombraiders.hu/forum/profile.php?do=editavatar) menüpontban tudsz beállítani. :) :offtopic:

ferret21
2013-03-17, 18:00
am mindig elfelejtem leírni h xbox 360 on játszok ott hiogyan kell kötelet kilőni? az x el?

Roli
2013-03-17, 18:12
am mindig elfelejtem leírni h xbox 360 on játszok ott hiogyan kell kötelet kilőni? az x el?

Ott RT. :) (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1050&Itemid=79)

sgtGiggsy
2013-03-17, 18:12
am mindig elfelejtem leírni h xbox 360 on játszok ott hiogyan kell kötelet kilőni? az x el?

Nem. Hanem az RT-vel, vagy RB-vel. Mindig keverem a kettőt. Ugyanazon az oldalon van, mint amelyikkel a sima nyilat lövöd ki, csak ez pont a másik gomb.

ferret21
2013-03-17, 18:50
köszönöm :)
-----
láttam videóban h van a játékban egy bazi troll azt majd ki kell nyírni? és ha igen nagyon nehéz?

sgtGiggsy
2013-03-17, 18:54
köszönöm :)
-----
láttam videóban h van a játékban egy bazi troll azt majd ki kell nyírni? és ha igen nagyon nehéz?

Troll nincs, nagydarab ellenség van a végén. Ki kell nyírni, de nem vészes.

ferret21
2013-03-17, 18:58
hát trollra emlékeztet:)

norbi642
2013-03-17, 20:24
Sziasztok megszeretném kérdezni hogy kb 37% ánál a játéknak van egy pálya mikor bent vagy egy barlangban dobozokat kell feldobálni egy liftre hogy lejöjjön de ha lejött ledobod a dobozokat akkor fel is megy és nem tudsz mit csinálni azon a pályán hogy kell átmenni?Köszi,üdv!

sgtGiggsy
2013-03-17, 21:10
Ez valamelyik opcionális sír, ugye?

Milan
2013-03-17, 21:46
van egy pálya mikor bent vagy egy barlangban dobozokat kell feldobálni egy liftre hogy lejöjjön de ha lejött ledobod a dobozokat akkor fel is megy és nem tudsz mit csinálni azon a pályán hogy kell átmenni?Köszi,üdv!
Ez egy sír a Shantytown résznél.
Dobáld rá a dobozokat a "liftre". Miután lejött, mássz bele, és dobáld ki belőle a dobozokat, majd szállj ki belőle. Most rohanás fel a lejtőn a tábotűzhöz, és ugorj rá a "liftre". Majd mássz fel a talpáról, mostpedig ugrás hirtelen oldalra a peremre.

Corty
2013-03-17, 22:12
Ez egy sír a Shantytown résznél.
Dobáld rá a dobozokat a "liftre". Miután lejött, mássz bele, és dobáld ki belőle a dobozokat, majd szállj ki belőle. Most rohanás fel a lejtőn a tábotűzhöz, és ugorj rá a "liftre". Majd mássz fel a talpáról, mostpedig ugrás hirtelen oldalra a peremre.

Annyit tennék hozzá, hogy csak 1 dobozt kell kidobni a liftből (3 kell ahoz, hogy teljesen leereszkedjen a lift a talajra), így a lift lassan felemelkedik a 2 dobozzal, de addig gyorsan odafutsz a lejtőre, átugrassz a(z emelkedő) liftre, és elugrassz a balra található peremre. Remélem tudtam segíteni:)

Rarasek
2013-03-18, 11:12
Abban szeretnék segítséget kérni ,hogy windows 7 alatt a mentések illetve az F 12 vel kilopott képek hova kerülnek,mert 2 napja keresem de nem sikerült még megtalálnom őket.

Segítségeteket előre is köszönöm.


Rarasek

sgtGiggsy
2013-03-18, 11:48
Két lehetőség van. Amennyiben legális példány a játékod: a Steam mappájában lévő userdata mappában keresd. Amennyiben tört, úgy az App Data mappán belül a Local mappában keresd meg a törést elkészítő releaser csapat nevét, és azon a mappán belül lesz.

Anikó
2013-03-18, 12:23
Valaki segítsen nekem!

Még mindig a nagy melákkal küzködöm. Lírom spolierbe, mert hátha az..
Mikor fejbelövöm, és megjelenik a halálfej, belevágom az AXE-t, utána megjelenik az F megint, de hiába nyomom az F betüt, elkap. Hogy kell csinálnom, ha egyszer belevágom már az AXE-t? Már másfél napja nem tudom kinyirni.

sgtGiggsy
2013-03-18, 13:16
Elméletben ütemre kell belevágnod a csáklyát, ha nem ütemre teszed, akkor kap el. Pont akkor kell megnyomnod az F betűt, mikor a nagy kör összement és felvillan.

Anikó
2013-03-18, 13:20
Elméletben ütemre kell belevágnod a csáklyát, ha nem ütemre teszed, akkor kap el. Pont akkor kell megnyomnod az F betűt, mikor a nagy kör összement és felvillan.

Ja. köszi, rosszul csináltam, buta voltam, nem vártam meg, míg a kör összemegy, és ezért nem volt jó, most már sikerült. :jumper:

Anikó
2013-03-18, 22:01
Sokat írtam? Pedig még fogok is, mert elég nehéz pályát fogtam megint ki, azok a kinai harcosokkal van tele a pálya, és igen erősek. :D

zsolt
2013-03-18, 22:28
Sokat írtam? Pedig még fogok is, mert elég nehéz pályát fogtam megint ki, azok a kinai harcosokkal van tele a pálya, és igen erősek. :D

és mégkevésbé barátságosak :) arra figyelj, hogy egyszerre sokan ne tudjanak bántani.

Rarasek
2013-03-18, 22:29
Köszönöm a segítségedet,azonban a képeket nem találtam meg lehet hogy az F12 -vel nem is tudok képeket kiszedni?

Anikó
2013-03-18, 22:51
Köszi Zsolt! Amúgy én sem találom a képeket.

OBig
2013-03-19, 06:46
Köszönöm a segítségedet,azonban a képeket nem találtam meg lehet hogy az F12 -vel nem is tudok képeket kiszedni?

Indítsd el a Steam-t. Ne a játékot, hanem a Steam-t. Ott menj be a felső menüben a Steam---Beállítások--Majd alul van olyan hogy Steam könyvtár.mappák.Klikkelj rá. Ott meglátod hova menti a cuccokat.

Anikó
2013-03-20, 15:07
A végén vagyok, és ezzel a Mathias-al harcolok, már agybajt kapok, megjelenik az E betű, és nyomom, és nem csinál semmit, hogy kell nyomjam az E betűt? Próbáltam egyfolytába nyomni, vagy sűrűn nyomkodni, de egyik sem csinál semmit. :angry:

Rumplestillskin
2013-03-20, 15:23
A végén vagyok, és ezzel a Mathias-al harcolok, már agybajt kapok, megjelenik az E betű, és nyomom, és nem csinál semmit, hogy kell nyomjam az E betűt? Próbáltam egyfolytába nyomni, vagy sűrűn nyomkodni, de egyik sem csinál semmit. :angry:

Tartsd rajta az ujjad.:) :D

Anikó
2013-03-20, 17:51
Nem megy, hiába nyomom! Nem az E betü jelenik meg rosszul írtam, hanem a kéz ikon, de az E betű szokott lenni. Mindig rámnyomja a csákányt.

tom croft
2013-03-20, 18:13
miért van az h nem tudom bekapcsolni a tress fx et?? pedig Dx11 es 1gb os vidikariról van szó

Anikó
2013-03-20, 18:17
Nem megy, hiába nyomom! Nem az E betü jelenik meg rosszul írtam, hanem a kéz ikon, de az E betű szokott lenni. Mindig rámnyomja a csákányt.

Már sikerült, gyorsan kellett nyomkodnom. :D

Rumplestillskin
2013-03-20, 18:24
miért van az h nem tudom bekapcsolni a tress fx et?? pedig Dx11 es 1gb os vidikariról van szó
Rámész és nem vált át?? Akkor sztem nincs több felhasználható RAM. Enyémen még elmegy 10 FPS-el :DD

zsolt
2013-03-20, 18:28
miért van az h nem tudom bekapcsolni a tress fx et?? pedig Dx11 es 1gb os vidikariról van szó
Mi a típusa?