PDA

Teljes verzió megtekintése : Elakadások, segítségek



oldal : 1 [2]

janoandi
2013-03-20, 20:37
sziasztok tud valaki segiteni
67% járok egy hajon vagyok nagy embert kinyírtam most kéne a nyíllal elhúzni a darut a kötélről na most jön a poén a daru jön ami rajta van az ott marad és nem szakad be a hajó hogy tovább menjek már két verziót probáltam xboxom van köszönöm

Roli
2013-03-20, 20:44
Szia!

Ez egy bug lesz, de a patch javítani fogja, ami most jött ki a napokban. Azt tudom ajánlani, hogy csatlakozz live-ra, és töltsd le a javítást. :)

janoandi
2013-03-20, 20:47
melyikre gondolsz 1 vagy 2

Roli
2013-03-20, 20:48
Legújabbat. :)

Milan
2013-03-20, 20:50
sziasztok tud valaki segiteni
67% járok egy hajon vagyok nagy embert kinyírtam most kéne a nyíllal elhúzni a darut a kötélről na most jön a poén a daru jön ami rajta van az ott marad és nem szakad be a hajó hogy tovább menjek már két verziót probáltam xboxom van köszönöm
A hajó az az Endurance. Azaz Laráék felfedezőhajója. :)

Jön a daru a láda meg nem? :eek:
Használtad a Rope Ascendert? (A kis motorszerűséget, amit a nagy meláktól szereztél.)
Mert csak annak a segítségével tudsz továbbjutni.
Lődd bele a kötelet a daruba, ekkor Lara előveszi a kis motort, most neked kell nyomvatartani az Akció gombot ("X"), majd mikor ment pár másodpercig a motor a daru megindul, lezúdul róla a láda, és betöri a padlót. :)
De lehet, hogy nem ez a gond.
Ezesetben, ajánlom a játék és az XBOX újraindítását. :)

janoandi
2013-03-20, 21:17
igen használja is !!!!!!!!!!!! eddig 3 verzió volt fent mind kiprobálva god-ban is meg xex-ben is frisités innen http://www.xbuc.net/
--------
mindenkinek köszönöm a válaszát megjavult NTSC/J NTSC/U verzió tu v2-vel xex-ben szép estét jó játékot

zsibaa
2013-03-21, 19:49
Ez a frissités, amről irtok pc-re is megjelent, ha igen, hogy lehet hozzá jutni? :)

Roli
2013-03-21, 19:55
Ez a frissités, amről irtok pc-re is megjelent, ha igen, hogy lehet hozzá jutni? :)

Egyszerűen belépsz a Steam-re, elindítod a TR-t, és már frissíti is magát. :)

zsibaa
2013-03-21, 19:56
Egyszerűen belépsz a Steam-re, elindítod a TR-t, és már frissíti is magát. :)

Köszi szépen! :)

kara
2013-03-22, 16:32
Hellosztok

Én most az Endurance Laráék felfedezőhajóján vagyok. A nagy melákot kinyírtam.:) utánna kellene, hogy elhúzza Lara a Köteles nyillal a darut, de nem tudja, füstöl a motor:mad: és egyidő után Lara feladja.:angry: Utánna néztem egy végigjátszást és láttam, hogy ott a nagy melák mielőtt kinyírta Lara, a hajó jobboldalán lévő darut elhuzza:D és utánna öli meg Lara,:) én utánna próbáltam a köteles nyíllal a motorral azt is elhúzni de nem lehet,:angry: lehet hogy Lara ezt nem bírja,:angry: hanem meg kellett volna várnom míg a nagy melák elhúzza,:confused: Most újra meg kellene próbálnom a nagy melákot kinyírni. Elég nehéz volt.
A kérdésem az volna, ebben a helyzetben, hogyan tovább ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Milan
2013-03-22, 16:40
Hellosztok

Én most az Endurance Laráék felfedezőhajóján vagyok. A nagy melákot kinyírtam.:) utánna kellene, hogy elhúzza Lara a Köteles nyillal a darut, de nem tudja, füstöl a motor:mad: és egyidő után Lara feladja.:angry: Utánna néztem egy végigjátszást és láttam, hogy ott a nagy melák mielőtt kinyírta Lara, a hajó jobboldalán lévő darut elhuzza:D és utánna öli meg Lara,:) én utánna próbáltam a köteles nyíllal a motorral azt is elhúzni de nem lehet,:angry: lehet hogy Lara ezt nem bírja,:angry: hanem meg kellett volna várnom míg a nagy melák elhúzza,:confused: Most újra meg kellene próbálnom a nagy melákot kinyírni. Elég nehéz volt.
A kérdésem az volna, ebben a helyzetben, hogyan tovább ?:confused:
Nem hiszem, hogy az lenne a gond, hogy nem húzta el a melák a másik darut.
Lehet neked is egy bug okozza ezt a hibát (Épp a múltkor volt egy hasonló eset. Ha visszamész pár hozzászólással, megtalálod.).
Szerintem nézz körül bug javítások körül. Az alábbi oldalakon:
PC esetében: Steam
XBOX esetében: XBOX Live
PS3 esetében: PlayStation Network

kara
2013-03-22, 17:58
Nem hiszem, hogy az lenne a gond, hogy nem húzta el a melák a másik darut.
Lehet neked is egy bug okozza ezt a hibát (Épp a múltkor volt egy hasonló eset. Ha visszamész pár hozzászólással, megtalálod.).
Szerintem nézz körül bug javítások körül. Az alábbi oldalakon:
PC esetében: Steam
XBOX esetében: XBOX Live
PS3 esetében: PlayStation Network

Hello Milan

Frissítettem a játékot.:) És most már írja, hogy a kötél húzásánál nyomni kell az "E"betűt.:D Így Lara maga felé tudja húzni a darut,:jumper: ez az e témában, előbbi hozzászóláskor nem volt megemlítve.

Köszi Milan a segítséget.

Üdv: kara

sgtGiggsy
2013-03-22, 18:16
Hogy használd a húzó kütyüt, nyomkodnod kell a azt a gombot, amelyiket jelzi közben. Nem elég nyomva tartani :)

kara
2013-03-22, 18:23
Hogy használd a húzó kütyüt, nyomkodnod kell a azt a gombot, amelyiket jelzi közben. Nem elég nyomva tartani :)

Ok sgtGiggsy:)

Köszi.:D

Nyomkodtam és működik.:jumper:

Üdv: kara

Géé
2013-03-22, 22:43
Na ez a húzó köteles nyíl nálam is ezt csinálta (PC), nem írt ki semmit hogy mit kell csinálni, pedig én Steam-en keresztül játszom, minden frissítés lejött egyből (ha volt új). és mégis... sőt nem csak ennél, még egy párszor előfordult ez a probléma, hogy semmit nem írt ki... Azt hittem én vagyok béna, de akkor ezek szerint nem.

de ennek ellenére már végigvittem a játékot 100%-osan :D

vicuspr
2013-03-23, 17:07
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Már szerda óta játszom az ÚJ TR-el, és tegnap este sikerült eljutnom a "Survive the ambush" fight-hoz, miután Lara megtalálta a barátnőjét a palotában.

De nem értem, miért nem tudok megölni minden katonát és lelőnek.

Van - e arra a részre esetleg valamilyen módszer amire nem jöttem, rá? Például, hogy a plafonon meg kell lőni valamit, hogy tűzbe boruljon az egész helység és utána csak néhány katona élje túl?
Ha csak szimplán próbálok nekikmenni, a gépfegyvereikkel lelőnek.

Légyszi írjatok nekem tippet!

Köszönöm szépen! :)

kara
2013-03-23, 20:20
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Már szerda óta játszom az ÚJ TR-el, és tegnap este sikerült eljutnom a "Survive the ambush" fight-hoz, miután Lara megtalálta a barátnőjét a palotában.

De nem értem, miért nem tudok megölni minden katonát és lelőnek.

Van - e arra a részre esetleg valamilyen módszer amire nem jöttem, rá? Például, hogy a plafonon meg kell lőni valamit, hogy tűzbe boruljon az egész helység és utána csak néhány katona élje túl?
Ha csak szimplán próbálok nekikmenni, a gépfegyvereikkel lelőnek.

Légyszi írjatok nekem tippet!

Köszönöm szépen! :)

Hello vicuspr

Előszőr ne a tüzes nyilat használd, mert avval hamar megtudják, hogy hol vagy,:) próbáld egyenként leszedni őket mikor nem látják egymást, ez többször bevált stratégia.:D

Üdv: kara

vicuspr
2013-03-23, 21:33
Köszönöm kara!

Tehát akkor marad a gépfegyver és a kézifegyver, ameddig el nem fogy a lőszer.

"leszedni őket mikor nem látják egymást" Ezt elég nehéz lesz kivitelezni, de alszok egyet a dologra és holnap délelőtt adok neki egy esélyt.

Remélem sikerül.

Máté86
2013-03-24, 08:27
Sziasztok!A Shipwreck Beachnél akadtam el.Annál a résznél mikor Lara este visszamegy megkeresni a barátait.Megnézem egy walkthrough videót és döbbentem fedeztem fel,hogy nálam hiányzik egy felvonó.Mellékelem egy videót ami szerint játszottam.12:00-nál jelentkezik a probélma...nálam csak egy ilyen felvonó szerűség van és nem tudok átugrani a következő oszlophoz.http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=xFk9I3zVCIE&NR=1
Megmutatom képpel is,hogy érthető legyen...https://plus.google.com/photos/109177381241955241432/albums/5858814612796258673?banner=pwa
Tudtok segíteni?

zsolt
2013-03-24, 11:39
Sziasztok!A Shipwreck Beachnél akadtam el.Annál a résznél mikor Lara este visszamegy megkeresni a barátait.Megnézem egy walkthrough videót és döbbentem fedeztem fel,hogy nálam hiányzik egy felvonó.Mellékelem egy videót ami szerint játszottam.12:00-nál jelentkezik a probélma...nálam csak egy ilyen felvonó szerűség van és nem tudok átugrani a következő oszlophoz.http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=xFk9I3zVCIE&NR=1
Megmutatom képpel is,hogy érthető legyen...https://plus.google.com/photos/109177381241955241432/albums/5858814612796258673?banner=pwa
Tudtok segíteni?
nem 13:10 körül volt?

sgtGiggsy
2013-03-24, 11:47
Sziasztok!A Shipwreck Beachnél akadtam el.Annál a résznél mikor Lara este visszamegy megkeresni a barátait.Megnézem egy walkthrough videót és döbbentem fedeztem fel,hogy nálam hiányzik egy felvonó.Mellékelem egy videót ami szerint játszottam.12:00-nál jelentkezik a probélma...nálam csak egy ilyen felvonó szerűség van és nem tudok átugrani a következő oszlophoz.http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=xFk9I3zVCIE&NR=1
Megmutatom képpel is,hogy érthető legyen...https://plus.google.com/photos/109177381241955241432/albums/5858814612796258673?banner=pwa
Tudtok segíteni?

Arrafelé a Research Base nevű pályához kell menned. Ha azt esetleg már megjártad, akkor ott nem is látsz két felvonót, mert az egyik leszakad az első átkelés közben.

kara
2013-03-24, 15:19
Köszönöm kara!

Tehát akkor marad a gépfegyver és a kézifegyver, ameddig el nem fogy a lőszer.

"leszedni őket mikor nem látják egymást" Ezt elég nehéz lesz kivitelezni, de alszok egyet a dologra és holnap délelőtt adok neki egy esélyt.

Remélem sikerül.

Hello vicuspr

A nyilat is használhatod, PC-n az "1"-es billentyű lenyomásánál vált tüzes nyilról simára, illetve újboli megnyomásra tüzesre.:) Alapértelmezésben a nyil a legjobb fegyver, mert halk és rögtön nem veszik észre, hogy hol vagy.:D

Üdv: kara

vicuspr
2013-03-24, 21:02
Hello vicuspr

A nyilat is használhatod, PC-n az "1"-es billentyű lenyomásánál vált tüzes nyilról simára, illetve újboli megnyomásra tüzesre.:) Alapértelmezésben a nyil a legjobb fegyver, mert halk és rögtön nem veszik észre, hogy hol vagy.:D

Üdv: kara

Szia kara!

Sikerült túlmennem a "Survive the ambush" részen.
Rájöttem, hogy először a japán váza mögül gépfegyverrel lelövöm a bal majd a jobb oldalon lévő katonát.
Utánuk pedig elő a tüzes nyíllal és egyenként leszedtem őket. Lövöldözés közben pedig körbe körbe szaladgáltam, hogy ne találjanak el.

Majd jött még két fickó, őket is a tüzes nyíllal.
Aztán folyamatosan jöttek a fegyveresek, akiket csak próbáltam valahogy lelőni, majd eljutottam a bőrkabátos figurához, aki a nagy gépfegyverrel akarta kilőni Larát, és ellene a gránátot kell használni.

Ez így eddig mind szép is volt, eljutottam a tábortűzig, ahol a játék a shotgunt javasolta upgradelni, ami rossz ötletnek bizonyult "Gathering with Sam" rész elejénél, úgy vettem észre a gránát mellett gyors fegyver kéne. Ezt így most elrontottam.

Újra neki fogok menni a "Survive the ambush"-nak és a tábortűznek. :(

arpi170
2013-03-25, 11:18
Sziasztok!

Majdnem a legeslegvégén, mikor Mathias-sal küzdök, ott beleállítom a csákányt a hátába, s utána "E"-t kellene nyomnom vagy nyomogatnom de mindig meghalok. Nem voltak problémáim idáig az ilyenekkel. Mit kell ott csinálni. Már csak ez pici hiányzik a storyból, s eléggé érdekelne :D

zsolt
2013-03-25, 11:33
.. Mit kell ott csinálni.

Leginkább visszaolvasni (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?377-Elakad%E1sok-seg%EDts%E9gek&p=31781&viewfull=1#post31781) :)
Folyamatosan nyomd az E-t.

Lincoln
2013-03-25, 19:38
Sziasztok!

Az íjammal a kiszakítani való ajtókkat nem tudom kihúzni, pedig már megkaptam elvileg a legjobbat.

Milan
2013-03-25, 19:39
Én a végén akadtam el amikor Matyival kell megküzdenem. A hegymászó csákányt bele tudom szúrni, de miután kivette és védekeznem kellene az nem megy. Nyomogatom az "E" betűt ahogy írja, de a vége mindig ugyanaz megfojt és csinálhatom újra. Mi a baj?
Elég sokan akadnak itt el.
A megoldás:
Nyomva kell tartani az akció gombot. :)

zsolt
2013-03-25, 19:46
Sziasztok!

Az íjammal a kiszakítani való ajtókkal nem tudom kihúzni, pedig már megkaptam elvileg a legjobbat.
A kötél tekerő motor még kell hozzá.

Milan
2013-03-25, 19:52
Az íjammal a kiszakítani való ajtókkat nem tudom kihúzni

A kötél tekerő motor még kell hozzá.
Úgy bizony.
Szükséged lesz a Rope Ascender-re. :)
Ezt az Endurance fedélzetén szerzheted meg, a nagy meláktól. :)

Lincoln
2013-03-25, 20:09
Elnézést kérek,ha két egymástól eltérő időpontban lévő eseményről kértem segítséget. De amikor írtam a Matyis gondom, még nem olvastam el, hogy a fórumban már ehhez kapcsolódó téma már volt. Törölni nem tudtam a hozzászólásom, így módosítottam. (Azért köszönöm, hogy mindkettőre válaszoltatok.)
Utóirat: a gondom még mindig fenn áll:(

Anikó
2013-03-26, 14:02
Én is ott akadtam el, hogy hiába vágtam bele a csákányt mindig megölt. Nálam másként működött leírom.

Nagyon gyorsan kell nyomogatni az E betüt, míg látod, hogy tolja el magától Matyit.

Lincoln
2013-03-26, 15:09
Ti amúgy milyen patch-en játszotok? Lehet frissebb patchen már van javítva.

zsolt
2013-03-26, 15:11
Ti amúgy milyen patch-en játszotok? Lehet frissebb patchen már van javítva.Elvileg ma reggel jött ki frissítés, tegnap meg nVidia driver frissítés.

sissy
2013-03-26, 20:52
Sziasztok! PC-n játszom a Tomb Raidert. 1 résznél elakadtam, egy hajón vagyok és összesen 3 embert kell megölnöm. A 3. az egy nagy páncélos melák. Már letudtam gyengíteni és utána az F betűvel csáklyázom de utána fölkap és eldob. Mit kéne utána tennem? Köszönöm előre is a válaszokat.

zsolt
2013-03-26, 21:06
Sziasztok! PC-n játszom a Tomb Raidert. 1 résznél elakadtam, egy hajón vagyok és összesen 3 embert kell megölnöm. A 3. az egy nagy páncélos melák. Már letudtam gyengíteni és utána az F betűvel csáklyázom de utána fölkap és eldob. Mit kéne utána tennem? Köszönöm előre is a válaszokat.
Shift-tel ki tudsz térni előle, és utána lődd hátba (a sörétes puska a tuti) - vagy ha van skilled rá akkor csákányt v. nyílvesszőt vághatsz bele.

Milan
2013-03-26, 21:13
PC-n játszom a Tomb Raidert. 1 résznél elakadtam, egy hajón vagyok és összesen 3 embert kell megölnöm. A 3. az egy nagy páncélos melák. Már letudtam gyengíteni és utána az F betűvel csáklyázom de utána fölkap és eldob. Mit kéne utána tennem? Köszönöm előre is a válaszokat.
A megoldás:
Pont abban a pillanatban kell megnyomni a támadás gombot mikor bevillan a piros háromszög, ha korábban vagy később nyomod be, akkor eldob, és kezdheted újból.

zsolt
2013-03-26, 21:46
A spoiler gombot akkor érdemes (és szükséges) használni, ha olyasmit árulsz el, ami a történet tekintetében árulna el olyat, ami rontaná a játékélményt.

Ha folyton mindent spoiler-be teszünk, akkor tördeli az olvashatóságot, és bosszantó is egy picit, hogy kinyitva semmi érdemleges dráma nincs benne :)

Lehet, hogy fejezetenként (v. százalékhatáronként) kéne alábontani az elakadás topicot, és akkor nagy meglepetés senkit se érhet, ha olyasvalamibe botlik, amit nem akart volna tudni igazán :)

kara
2013-03-28, 19:00
Hellosztok

Sikerült végigjátszanom a 2013-as TR-t.:jumper: Köszönöm szépen a segítséget.:D Most 64%-nál vagyok,:) és utánna visszatett az elejére amikor jöttek a farkasok. Ott találtam sokfélét, amit eddig nem vettem észre, honnan tudom, hogy ennél a résznél mindent megtaláltam és mehetek a következő tábortűzre ?:confused:

A választ előre is köszönöm.

Üdv: kara

Matie
2013-03-28, 19:28
Grat.! :) Ha jól emlékszem, a térképnél láthatod, hogy az adott helyszínen miből mennyit, hány százalékosan találtál meg.
A térkép alapján keresd fel a legközelebbi basecampet (sima tábortűz nem jó, csak ahol sátras ikon van). Ott válaszd a Fast Travel opciót, itt az összes helyszín teljesítettségét meg lehet nézni, és azonnal el tudsz utazni a következő táborhelyre. :)

Tyler
2013-03-28, 19:59
PS-n játszom és a Chatterbox trophyt akarom megszerezni, de már az elején lehet hogy elrontottam. A doktorhoz úgy mentem a kapuhoz, hogy már megvolt a salvage. Szóval a második szöveget nyomta. Mondom fákk, restart checkpoint akkor az elejéről mondta. Ez így jó, vagy inkább kezdjem előről, hogy biztos beadja?!

Roli
2013-03-28, 20:03
Nekem épp egy ilyen checkpoint miatt nem lett meg sajnos, de még nagyon a játék elején vagy, így lehet, hogy jobb lenne újrakezdeni. :)
De nem mondom 100%-ra, hogy nem adja meg, lehet más baj volt nálam.

Tyler
2013-03-28, 20:05
Igaz. Csak nem akartam sok időt vesztegetni. A multiba is még rengeteg időt kell belefektetni. De ezen a fél órán már tényleg nem múlik. Inkább, mint hogy aztán főjjön a fejem! :)

kara
2013-03-29, 15:14
Grat.! :) Ha jól emlékszem, a térképnél láthatod, hogy az adott helyszínen miből mennyit, hány százalékosan találtál meg.
A térkép alapján keresd fel a legközelebbi basecampet (sima tábortűz nem jó, csak ahol sátras ikon van). Ott válaszd a Fast Travel opciót, itt az összes helyszín teljesítettségét meg lehet nézni, és azonnal el tudsz utazni a következő táborhelyre. :)

Hello Matie.

Köszi a segítséget,:) a térképnél látszik, hogy hol vannak az ereklyék.:D

Üdv: kara

elektro
2013-03-29, 20:50
Hali ! Valaki tudja,hogy hova rakja el a game a mentéseket ? win7 alatt ?

Előre is köszi...!

sgtGiggsy
2013-03-29, 20:57
Hali ! Valaki tudja,hogy hova rakja el a game a mentéseket ? win7 alatt ?

Előre is köszi...!

A Steam mappájába a Program Files-ban (64 bitesnél a Program Files x86-ban)

elektro
2013-03-29, 21:04
Köszi a segítséget

Calmild
2013-03-30, 18:54
Helló... Végigvittem a játékot, 99%-nál tartok, és tudom, hol a maradék dolog... A research base-nél van egy rész, ahová gránátos robbantás után lehet bejutni, már amennyire felmértem, és erre akkor jöttem rá, amikor kifogytam belőle. A harcnál nem igazán használtam, szóval sok ládikát ott hagytam benne a gránátokkal, de most sehol nem találok egyet sem. Hol van esélyem találni belőle? Shoti, géppuska, íj muníció bőven akad természetesen... Hogy mire használtam el a gránátokat, szerintem jobb, ha nem árulom el, mert egyesek halálra röhögnék magukat, és nem szeretnék kártérítést fizetni egy gyászoló családnak sem :D

Roli
2013-03-30, 18:59
Gránátos ládát a Cliffside Bunker-ben találsz (ami nincs a fast travelnél, így a Shipwreck Beachről lehet elérni). :D

Calmild
2013-03-30, 19:23
Köszönöm szépen! :) Ezentúl jó leszek :D

falhan
2013-03-30, 22:14
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.Van egy pálya (link mellékelve),ahol nyilat kell lőni a szakadék másik oldalára és így lehet átjutni.Nekem sajna nem ad olyan nyilat amivel a kötél is menne.Mi lehet a baj?Eddig minden köteles pályán sikerült átjutni,de ez most olyan mintha elfelejtette volna hogy kötelet is használjon!A segítséget előre is köszönöm!Ja,a videoban 2 perc 30 másodperc környékén van az említett szakadék! :-) https://www.youtube.com/watch?v=AjRLKp6sKJM

BOCS,KÖZBEN MEGOLDÓDOTT!! :-)

eveke
2013-04-01, 20:32
Én a játékban 60%-éknál járok.És egy olyan részen akadtam el ahol elfogyott az ijam és csak ugy tudok tovább menni ha van íj. Sehol se találok és hiábba kezdem a cheackpontot ujbol mindig ugyan oda tesz vissza...... Már körbe jártam mindehol sehol nem lelek íjat. Adok egy linket ahol járok ha megnézitek a videot pontosan 7:15töl indul ahol járok ép..És sehol nem találok ijat hogy tovább jussak.... :( http://www.youtube.com/watch?v=ZtLXsQxwURs&list=UUOH3y9lWJaH2gnHDyPgtRIA&index=5

OBig
2013-04-01, 20:53
Shipwreck Beach #1 pálya
Hát ha PC-n viszed, akkor onnan már van mentéseink, töltsd le, és tedd be. Persze ehhez ki kell kapcsolnod a Steam-ben a Steam Felhőt.
Ha más platformon viszed, akkor egyszerűen hagyd ki, ez csak egy mellékpálya, egy sír. Nem köteléező, és vissza is tudsz majd jönni ide.

eveke
2013-04-02, 18:20
Pc-n viszem a játékot. Ha kihagyom a mellék pályát se tudom tovább vinni mert íj /kötél/ kell ,hogy tovább jussak. Ezért mentem be a melléékpályára hátha ott lelek Íjat de sehol nem volt :( A mentéseket honnan tudom letölteni? Köszi elöre is.

eveke
2013-04-02, 18:22
Shipwreck Beach #1 pálya
Hát ha PC-n viszed, akkor onnan már van mentéseink, töltsd le, és tedd be. Persze ehhez ki kell kapcsolnod a Steam-ben a Steam Felhőt.
Ha más platformon viszed, akkor egyszerűen hagyd ki, ez csak egy mellékpálya, egy sír. Nem köteléező, és vissza is tudsz majd jönni ide.

Pc-n viszem a játékot. Ha kihagyom a mellék pályát se tudom tovább vinni mert íj /kötél/ kell ,hogy tovább jussak. Ezért mentem be a melléékpályára hátha ott lelek Íjat de sehol nem volt A mentéseket honnan tudom letölteni? Köszi elöre is.

TheSukix3
2013-04-02, 18:24
Pc-n viszem a játékot. Ha kihagyom a mellék pályát se tudom tovább vinni mert íj /kötél/ kell ,hogy tovább jussak. Ezért mentem be a melléékpályára hátha ott lelek Íjat de sehol nem volt :( A mentéseket honnan tudom letölteni? Köszi elöre is.


mentsd oda ahova telepitetted a játékot->azonbelül save(mappa)--> ide behelyezed és nevezed át pl.: save2-re! így majd ha elinditod a játékot a cuntionuesbe a save2 re kattintva betölti!
remélem tudtam segiteni:)

Roli
2013-04-02, 18:28
tessék itt a link:

http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=135407#Research_Base

itt tudsz letölteni mentéseket 1%-onként.
remélem tudtam segiteni:)

Az oldalon is vannak fent mentések... :rolleyes: :)

TheSukix3
2013-04-02, 18:33
bocsi nem nézegettem még semmit csak ezt a topicot:S

bytuman
2013-04-03, 23:05
Sziasztok!
Én vmilyen okból elakadtam, és elégé bosszant.
A Shipwreck Beach-en vagyok, a csigát kéne megszereznem, de sehogy se találtam a dokk végén a falat, amit meg kéne mászni.. ehelyett bejártam már többször az egész pályát, már másodszor mentem fel a hegyre, ahol az áramos medence van, de a hegyről nem tudok lejönni, pedig már egyszer valahogy csak lejöttem, de most nem találom a módját. Egy adott szintről nem jutok lejjebb, mert túl magas leugrani, kötél nincs...
És persze nem tudom, h kell visszább menni, vagy a pályát előről kezdeni...
Remélem értitek a problémám, a nem, akkor még pontosítok.
Köszi előre is!

Roli
2013-04-03, 23:08
Szia!


http://www.youtube.com/watch?v=TvWpE-pAUsg

Így csináltál mindent, vagy próbáltad már? :) (10 perc körül)

bytuman
2013-04-03, 23:56
Szia!


http://www.youtube.com/watch?v=TvWpE-pAUsg

Így csináltál mindent, vagy próbáltad már? :) (10 perc körül)

Itt kezdődnek a problémák, h a csiga nem volt a helyén, és azon hajóroncson nekem nem voltak fegyveresek... 3x másztam fel a hajóra, de nem találtam ott semmit. DE most visszakeveredtem egy mellékpályára, és nem tudok onnan visszatérni. Mentéseket hogy lehet betölteni, én nem találtam save*.dat fáljt...

OBig
2013-04-04, 05:24
Itt kezdődnek a problémák, h a csiga nem volt a helyén, és azon hajóroncson nekem nem voltak fegyveresek... 3x másztam fel a hajóra, de nem találtam ott semmit. DE most visszakeveredtem egy mellékpályára, és nem tudok onnan visszatérni. Mentéseket hogy lehet betölteni, én nem találtam save*.dat fáljt...

XP-n a ProgramFiles/Steam/userdata könyvtárban találod a mentéseket. Ha megvan, küldd át nekem légyszi, én megnézném ezt. Eddig még nem hallottam olyanról, hogy nem lehet valahonnan visszatérni, ha rossz irányba mentél. Valami bug lehet ez? Érdekelne.
Mentést viszont csak úgy tudsz berakni, hogy kikapcsolod a SteaamFelhő-t, ami a Steamre, a netes fiókodba elmenti a játékot. Ezt megtalálod, ha nem a játékot indítod el, hanem a Steam ablakot. Ott belemész a felső menüben a Játékok/Játkékkönyvtár megnyitása, majd jobb klikk a Tomb Raider-en, és a legördülő menüben válaszd a legalsót, a Tulajdonságok-at. Itt balról a második a Frissítések. És ott van alul, vedd ki a pipát a SteamFelhő szinkronizálása-ból.
Így már be tudsz tenni mentéseket, amiket megtalálsz a végigjátszásoknál,pályánként. És persze te is elmentheted a magadét amikor akarod.

Pilos
2013-04-07, 13:18
Sziasztok!

Én befejeztem a játékot, és újra elindultam összegyűjteni amiket kihagytam. Azt nem tudom hogy hogyan lehet továbbmenni. Az első résznél járok, ott összegyűjtöttem mindent, de nem tudok továbbmenni csak azon a "pályán" bolyongok" Hogyan lehet továbbmenni?

Matie
2013-04-07, 13:49
Szia! :)

Ilyenkor fel kell keresni a legközelebbi alaptábort, ott a skillek és a felszerelés mellett van egy harmadik opció, a Fast Travel. Ezzel bármelyik helyszínre egy másik alaptáborhoz azonnal el lehet utazni. A térkép alapján meg lehet találni őket - sima tábortüzes ikonnal jelzett táborhelyeknél nem lehet utazni, hanem egy sátor ikonját kell keresni. :)

Milan
2013-04-07, 13:50
Én befejeztem a játékot, és újra elindultam összegyűjteni amiket kihagytam. Azt nem tudom hogy hogyan lehet továbbmenni. Az első résznél járok, ott összegyűjtöttem mindent, de nem tudok továbbmenni csak azon a "pályán" bolyongok" Hogyan lehet továbbmenni?
Keress egy táborhelyet. Fontos, hogy Base Camp legen és ne Day Camp. Mert Day Capmekből nem lehet utazni.(Szerintem a "Coastal Forest" pályán vagy, itt minden táborhely Base Camp, kivéve a nagy kapunál lévő.)
Ülj le a táborhelyhez, majd válaszd a középső opciót a "Fast Travel"-t, itt látható az összes eddig felfedezett Base Camp. Válaszd ki, hogy melyikbe szeretnél eljutni.
És voila, már ott is vagy a kiválasztott tábornál.

Pilos
2013-04-07, 14:32
KÖSZÖNÖM mindkettőtöknek :)

Amane
2013-04-07, 15:53
Sziasztok!
A hegyi templom "pályán" a Base Camp-től lefelé van egy létra. Azt nem lehet használni? Mert már tiszta mazohizmus amit csinálok. :S Meg fenn az összedőlt templomon is van egy kötél kikötve.
Hiányzik még néhány dolgom de ezen kívül kész van. Már mindent átnéztem, de nem találom a hiányzókat. Hogy tudok feljutni a kötélen illetve hogyan tudok lemászni a létrán?
Már ha letudok ugye? :)

Milan
2013-04-07, 16:29
A hegyi templom "pályán" a Base Camp-től lefelé van egy létra. Azt nem lehet használni? Mert már tiszta mazohizmus amit csinálok. :S Meg fenn az összedőlt templomon is van egy kötél kikötve.
Hiányzik még néhány dolgom de ezen kívül kész van. Már mindent átnéztem, de nem találom a hiányzókat. Hogy tudok feljutni a kötélen illetve hogyan tudok lemászni a létrán?
Már ha letudok ugye? :)
Létra:
Azon a létrán jöttél föl ide. Magam sem tudom miért, de azon már nem tudsz lemászni sajnos. :(

Kötél:
Arra a kötélre gondolsz ami a templom tetejéből van kifeszítve? Ha igen akkor az egy zipline. Ha fölmész a templomba, onnan tudsz lecsúszni a kötélen. Fölmászni nem hiszem, hogy lehet.

Amane
2013-04-07, 22:33
Létra:
Azon a létrán jöttél föl ide. Magam sem tudom miért, de azon már nem tudsz lemászni sajnos. :(

Kötél:
Arra a kötélre gondolsz ami a templom tetejéből van kifeszítve? Ha igen akkor az egy zipline. Ha fölmész a templomba, onnan tudsz lecsúszni a kötélen. Fölmászni nem hiszem, hogy lehet.

Ja tudom hogy ott jöttem fel, csak akkor visszamenni nem tudok. :S Az zipline (nem tudom angolul, németül játszom)! Hurrá!
Köszi a segítséget! :)

Amane
2013-04-17, 13:32
Hali!
1: Van valaki aki rájött hogy mire való a Coastal Forest-ben az egyik fán lévő kötél, mert hozzá még csak hozzá lövök egy íjat, de hova lehet kikötni? :) Vagy egyéb funkció esetleg?
2: Ha már 100%-osra játszottam az egészet akkor utána hol találok még Solariit? Vagy néhány embert? Mert a puskám még nincs kész azt is szeretném 100-asra. Meg egyéb trófeák miatt is kérdezem.
:)

Roli
2013-04-17, 13:37
Szia! :)

1. Eddig nem nem nagyon érkezett rá megfejtés, hogy minek van az ott - szóval passz. :/
2. XP vagy salvage kell még?

Amane
2013-04-17, 13:45
XP már nem ... EP (salvage ??? bocsi de nem igazán vágom angolul ^^" :confused: ) szóval azok az anyacsavarok ... XD

Roli
2013-04-17, 13:52
Akkor az én tanácsom: azokat a legkönnyebben vagy úgy tudod, hogy visszamész a Shipwreck Beach-re (mert ott vannak vaddisznók, sirályok, rákok, stb.) és boncolod az állatokat, vagy pedig Tomb of the Lost Adventure DLC, ahol ad sok salvaget. :)

Amane
2013-04-17, 14:37
Okis köszi :)

Ezek a hidden trophies -ok?

http://www.youtube.com/watch?v=PrH59dZRWck

Segítség, Segítség Létszi ... nem találom őket !!!:confused:
:kratz:

Roli
2013-04-20, 19:28
A titkos trófeák a következők:

Chatterbox - Teljesíts minden beszélgetést az Endurance tagjaival.

Crab Cakes - Öld meg FeeFee-t, a rákot. (Shipwreck Beach pályán találsz rákokat.)

Boom Goes The Dynamite - Lőj ki egy köteg dinamitot a levegőben.

--
Valamint azt hiszem leesett, hogy minek a kötél a fára a Coastal Forest pályán. :) Fent, a vízesésnél van egy GPS, mellette van egy faállvány, amibe bele lehet a kötelet rakni. :)

Amane
2013-04-28, 09:51
Köszi :)
Ahhaaa ... :)

KanonKun
2013-04-28, 19:17
Sziasztok! Az lenne a problémám,h itt ( 7:35 a videónál) elakadtam, mert nincs nyilam amivel átlőhetnék a túlaodalra.(pedig bejártam az egész területet ameddig engedett és sehol semmi muníció ˇ-ˇ)
Tudnátok segíteni (csalás, mentés bármi xD) Am Pc-n nyomom :3
http://www.youtube.com/watch?v=cHnX6LZmkWI

Roli
2013-04-28, 19:20
Menj vissza egy korábbi táborba, ott lennie kell valahol elszórt nyilaknak. :) (De elméletileg nyíl sem kell, mert csak kötelet kéne belelőni :))
De ha valamiért végképp nem lenne, akkor itt vannak mentés (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1112&Itemid=79)ek. :)

Milan
2013-04-28, 19:25
Sziasztok! Az lenne a problémám,h itt ( 7:35 a videónál) elakadtam, mert nincs nyilam amivel átlőhetnék a túlaodalra.(pedig bejártam az egész területet ameddig engedett és sehol semmi muníció ˇ-ˇ)
Tudnátok segíteni (csalás, mentés bármi xD) Am Pc-n nyomom :3
http://www.youtube.com/watch?v=cHnX6LZmkWI
A falba egy kötles nyilat kell lőni, ami pedig végtelen. :)

OBig
2013-04-28, 20:20
Hát azért KanonKun, használhatnád a mi végigjátszásunklat, ha már itt vagy, és ha már annyit dolgoztunk rajta. :)

KanonKun
2013-04-29, 00:17
Köszönöm a segítséget *-*
(am nem tudtam h a végigjátszásba ilyeneket is beleírtatok :-) )

kristóf
2013-05-07, 10:00
Sziasztok!Elakadtam!Már felmásztam a toronyba és segítséget kértem, ezután lecsúsztam a kötélpályán és felrobbantottam a két benzineshordót aminek hatására ki is nyílt a kapu, viszont NEM TUDOK KIMENNI!(olyan mintha egy láthatatlan falba ütköznék) Mit kell még csinálni, hogy tovább tudjak menni? elóre is nagyon köszi!

sgtGiggsy
2013-05-07, 10:10
Sziasztok!Elakadtam!Már felmásztam a toronyba és segítséget kértem, ezután lecsúsztam a kötélpályán és felrobbantottam a két benzineshordót aminek hatására ki is nyílt a kapu, viszont NEM TUDOK KIMENNI!(olyan mintha egy láthatatlan falba ütköznék) Mit kell még csinálni, hogy tovább tudjak menni? elóre is nagyon köszi!

Hova nem tudsz kimenni? Miután lecsúsztál a kötélpályán, először biztosítanod kell jelzőtüzet a gépnek. Rögtön a kötélpálya után van egy házikó, abba ha bemész, találsz egy szikravetőt, amivel bármikor meg tudod gyújtani a fáklyádat. Ott van az a benzinvezeték (vagy benzintartály? már nem emlékszem) amiből kifolyt egy kevés üzemanyag a földre, azt kell meggyújtanod a fáklyával. Amíg ezzel nem vagy meg, nem tudsz tovább jutni.

kristóf
2013-05-07, 10:15
a tartályok mellett van egy kétszárnyú rácsos kapu, a kapu másik oldalán pedig egy ház.Ezen a kapun nem tudok kimenni.

Már meggyújtottam a tüzet minden lángol!

sgtGiggsy
2013-05-07, 10:53
Már meggyújtottam a tüzet minden lángol!

És a gép lezuhant már?
Itt van ez a rész:
http://youtu.be/-pNlHE9IZVI?t=9m26s

kristóf
2013-05-07, 11:27
Köszi, hogy belinkeltél videót, nálam repülőgép nem zuhant le.Mi lehet a baj?

sgtGiggsy
2013-05-07, 17:30
Köszi, hogy belinkeltél videót, nálam repülőgép nem zuhant le.Mi lehet a baj?

Mindent úgy csináltál, ahogy a videó mutatja?

kristóf
2013-05-07, 19:43
Mindent teljesen úgy, annyi, hogy amikor megcsináltam akkor túl közel álltam és a robbanás hatására meghaltam.Mikor újra indultam akkor már minden lángolt, de repülőgép sehol se volt.

Milan
2013-05-08, 21:56
Szerintem itt valami probléma van a programmal.
Volt már ilyenre példa.

Lehet a legújabb patch-ben megoldják.

De lehet egy újratelepítés is segítene.

kristóf
2013-05-08, 22:58
Előről kezdtem a játékot és így sikerült megoldanom a problémát.Most viszont szintén el vagyok akadva jóval előrébb, egy katakombában ahol csak nyilam van és gázcsapokat kell megnyissak és lángoló nyíllal felrobbantanom.Az a baj, hogy a nyíl nem kezd el lángolni.Mit csináljak?

Thak
2013-05-08, 23:41
Nyomd meg mégegyszer azt a gombot, amivel az íjat választod ki. Azzal lehet váltani a fegyver módozatai közt. Tüzes nyíl v. normál nyíl, automata fegyó v gránátvető.

kristóf
2013-05-09, 11:54
Sajnos ez sem segít.Néztem videót erről a részről és itt autómatikusan lángoló nyíllal kéne tudjak lőni a gázfelhőkbe.Én viszont csak sima nyilat tudok lőni, nem engedi a tüzeset.

OBig
2013-05-09, 12:29
Ilyen nincs kristóf.
Próbálgasd csak.
Milyen platformon játszol?

kristóf
2013-05-09, 16:59
Az mit jelent h milyen platformon(kezdő vagyok)?(xbox360)

Roli
2013-05-09, 17:01
ha Xboxon játszol, akkor nyomd meg kétszer a felfelé gombot (a D-padon).

kristóf
2013-05-09, 20:16
Azt csináltam, de nem történt semmi.Mindjárt felveszem videora és felteszem ide.
------------
Sikerült megcsinálnom!:D úgy ahogy mondtátok, csak (z elején bénáztam:D nagyon köszönöm a segítséget!

Cassy
2013-05-10, 12:31
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám a játékkal kapcsolatban :/
Vannak ugye a kis lámpások, amiket dobálgatni lehet, és akkor felgyulladnak bizonyos tárgyak.
Nos, nekem valamiért ez nem műkszik :/
Megcélzom, és hiába nyomkodom az interaktív gombot, nem csinál semmit... Valakinek valami ötlet, mi lehet a baj?

Matie
2013-05-10, 14:03
Szia! :)
A dobálás nem az interaktív gombbal működik, azzal csak felveszed a tárgyat. Ha jól emlékszem, azzal a gombbal kell eldobni, amelyikkel lősz (bal egérgomb/R1/RT).

Cassy
2013-05-10, 16:51
Szia! :)
Köszönöm szépen! Megnézem jó-e!
Megnéztem, és tényleg sikerült :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! ^^

GeriKun
2013-05-29, 12:41
Sziasztok, nekem is lenne egy kis "problémám" mint mindenki másnak. Röviden annyi, hogy kijátszottam a játékot (minden map 100%, skillek és fegyverek maxon, nem tudom őket tovább fejleszteni)és mégis 99% -ot kaptam a legeslegvégén. A játékom eredeti, csak egy ruha DLC -t tartalmaz. Ugyan már kértem segítséget Facebook -on, nagyon gyorsan választ is kaptam, köszönöm szépen, de a játék azt jelzi hogy nem hiányzik semmim és nem találtam a neten semmi "rejtett" tartalmat ami szükségeltetik a 100% -hoz . .
Csináltam egy gyors képet a statokról, ha még többet kell hogy mutassak a tisztán látás érdekében természetesen csinálok:
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130529/TombRaiderStat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Továbbra is bóklászok, hátha találok valamit, válaszotokat előre is köszönöm! (el ne felejtsem, PC -n játszok)

Matie
2013-05-29, 13:00
Szia!:wave: Ami hiányzik, az a Cliffside Bunker (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1093&Itemid=79). A bázisoknál külön nem jelzi, és gyorsutazással se lehet odajutni. A Shipwreck Beach-en keresztül lehet eljutni oda a hajóroncsok megmászásával - ott lesz a hiányzó 1%. :)

GeriKun
2013-05-29, 14:28
Köszönöm Matie! (valószínűleg tőled kaptam ugyan ezt a válasz legelőször is, de ha mégsem akkor is köszönöm!) Elfeledkeztem róla hogy egy zászlót nem találtam meg, nagyon nehezen akart eljutni az agyamig hogy a térkép nem jelzi ki :D Köszönöm!
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130529/2013-05-29_00016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ahol csak tudom reklámozom az oldalt!

Zoltán
2013-05-29, 22:05
Sziasztok, olyan jellegű problémám lenne, hogy a játék végén miután az "F" gombbal belevágja a hátába a csákányt, védekezni kéne az "E" betűvel és akárhogyan nyomom gyorsan, lassan... nem működik, akkor se, ha átírom másik billentyűzetre. Tudna valaki segíteni ebben? Köszönöm előre is, remélem spoiler mentes voltam

Roli
2013-05-29, 22:07
Szia! :)

Próbáld meg levenni a grafikát, és kikapcsolni minden effektet, mert néha rossz FPS-t ad a játék, és nem érzékeli a gombokat. :/
--------

(valószínűleg tőled kaptam ugyan ezt a válasz legelőször is, de ha mégsem akkor is köszönöm!)

Az én voltam. :D

Zoltán
2013-05-29, 22:13
Oh megvan... a felbontást is le kellett venni és így oké :D köszönöm a segítséged, további jó játékot kívánok mindenkinek

deni12
2013-06-01, 17:37
Nekem az lenne a problémám hogy a Tomb Raider 2013 nagyon lassú.Valaki tud segíteni?

sgtGiggsy
2013-06-01, 18:21
Nekem az lenne a problémám hogy a Tomb Raider 2013 nagyon lassú.Valaki tud segíteni?

Annak sajnos kismillió oka lehet. Videokártya, processzor, memória, megfelelő driverek hiánya, agyontelepített Windows... Próbáld csökkenteni a grafikai beállítások szintjét. Jellemzően az élsimítás (anti-aliasing) az árnyékok (shadows), tükröződések (reflections) és a TR esetében a TressFX viszik el a legtöbb erőforrást (ha az be van kapcsolva, MINDENKÉPP azzal kezd, mert a Tress FX simán jelenthet 20 képkocka/másodperc esést is, magyarán az élvezhetetlen tempó pillanatok alatt gördülékennyé gyorsulhat). A vertical-sync ugyan nem a legerőforrásigényesebb funkció, de alig észrevehető a pozitív hatása, így azt is ki lehet kapcsolni.

dongi
2013-06-27, 15:30
Halihó

Elakadtam :/, néztem ugyan a végigjátszás leírást, de nem segített.
"majd amikor megjelenik a jel, de csak akkor, és pont akkor nyomd meg egy pillanatra a Melee gombot, és csáklyázd meg a lábát, majd a fejét. Ne siesd el. Nem kell nyomkodni a gombot, csak abban a pillanatban, és csak egyszer kell megnyomni, amikor azt jelzi a játék. "
A 'Melee" gomb ugye (magyarosítás után) az F gombot jelenti? Én hiába nyomom csak 1x nem csinál semmit, ugyan úgy megfog, és eldob az a behemót. A videóhoz képest annyi különbség, hogy ott megjelenik valami zöld kis pajzs előtte, no nekem az piros. Ettől függetlenül pl a nyil vesszőt a vádliba trükköt én is megtudom csinálni, bár ott is a zöld ikon helyett piros jelenik meg.

Valami ötlet? Vagy simán béna vagyok? :eek:

Matie
2013-06-27, 17:13
Üdv! :)
Az F-et jelenti, igen. Az szerintem azért zöld, mert PS3-as végigjátszás. PC-n pirosak a jelzések, úgyhogy azzal nem lehet gond. Az időzítésnek kell elég pontosnak lennie, arra kell gyúrni. :) Ha semmiképpen nem megy, próbáld meg lejjebb venni a grafikát, ezek a gombnyomogatós részek FPS alapúak (minél kevesebb az FPS, annál nehezebb az időzítés, nem veszi be, hiába nyomod a gombot).

Mariner
2013-07-16, 08:57
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: arról van szó, hogy PC-n, jó pár napja próbálom Vladimirt térdre kényszeríteni a hajón (Cliffside Bunker pálya), de sehogy nem akar összejönni. Még a felbontást is levettem, hogy ez se zavarjon be.
A leírásban az van, hogy amikor megjelenik a jel...PC-n, nálam sajnos nem jelenik meg...és csak akkor nyomni...hosszas próbálgatások után sikerült kideríteni, hogy le kell hajolni, hogy megjelenjen akármi is. Ezután még csak-csak sikerül egyet beleütni, de másodikat már nem, ugyanis rögtön elkapja a nyakam. Lehajolni nincs idő, bár az "F" megjelenik, de sajnos abban a pillanatban el is kapott. Tehát második csapásra nincs lehetőség. Van valakinek pontosabb infoja?

Géé
2013-07-22, 10:38
Azóta sikerült túljutni?

Bár a hozzászólásodból úgy veszem ki olvastad a végigjátszást("leírást") hozzá, de ha nem: Cliffside Bunker (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1093&Itemid=79) itt megtalálod, a videók alatt van leírás is hozzá, bár lehet a videót is érdemes megnézned!

Ennyit tudok sajnos segíteni, mert már rég volt mikor arra jártam.

Theodore
2013-07-26, 21:24
Sziasztok!
Nagyjából beleolvasgattam a hozzászólásokba de nem találkoztam a problémámhoz hasonlóval.(persze lehet tévedek mert nem volt időm az egészet végigolvasni)
Szóval épp hogy elkezdem a játékot, gyakorlatilag 0%-nál máris megmutatkozik a problémám. Ahol mászik kifelé a barlangból Lara nekünk jobb és bal kurzorokat kell nyomogatni gyorsan, kikerülni 1-2 nagy sziklát amik a fejünkre esnének ott lefagy hirtelen a gépem. Nem mindig kvázi másodpercre pontosan de ezen a szakaszon van mindig a probléma. Gyakorlatilag nem csak a játék fagy le hanem az egész gép, nem reagál semmire, elsötétül és zúgni kezd. Muszáj manuálisan kikapcsolnom nincs rá más mód(félek is h tönkre****** a gépet néhány próbálkozás után ezért írok hogy hátha tudtok megoldást)!
A grafika mindaddig teljesen jól működik max.-on is, persze megpróbáltam fullra letekerni és úgy kipróbálni de ugyanaz a jelenség tapasztalható!
Előre is köszönöm segítségeteket!

zsolt
2013-07-26, 22:41
Szia,

1, a Steam-en ellenőrizd a játék adatfájljainak épségét (Steam kliensen könyvtár, jobb kattintás a bal oldali játéklistán a Tomb Raider-re, Tulajdonságok menüpont, Helyi fájlok fül, és Játékfájlok épségének ellenőrzése gomb.)
2, nézd meg, hogy a legújabb változat van-e a gépeden. A történelem jelenlegi állása szerint a legújabb a 1.01.748.0-s verzió. (Jobb kattintás a tombraider.exe-n, és tulajdonságok.)
3, frissítsd a videokártyád driver-ét
4, ha ez sem segít, írj vissza. Van mentés, akár százalékonként is.

Még lehet azzal is csalni, hogy kényszerítetten alacsonyabb verziójú directx-re állítod be a játékot, de ahhoz registry-t kell hekkelni.

Nincs több ötletem így elsőre, nem tipikus v. ismert a jelenség.

Theodore
2013-07-27, 10:55
Köszönöm gyors válaszod Zsolt!
Szégyenlem magam de nem vagyok egy gépguru, tudnál egy laikusnak segíteni a videokártya frissítésben és hogy hol találom ezt a stream kliens-et? :)
A verzió az megvan, az amit mondtál!

Caroline
2013-07-27, 11:39
Itt egy kis segítség tőlem is, nem vagyok nagy gépes szakember: Videókártyádat úgy tudod frissíteni, megézed a driverjét eszközkezelőnél a vezérlőpulton hogy milyen és a hozzá tartozó frissítést le kell tölteni és telepíteni valahogy így de nem vagyok benne biztos vagy a driverjére kéred a frissítést. - lehet kicsit értelmetlenül írtam le.

VAGY:
(gyakorikérdéseken olvastam)
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1319931-videokartya-frissitese

Vezérlőpult -Eszközkezelő. Itt megjelennek a számítógépedben lévő hardver-elemek. Megkeresed a videokártyát. Rákattintva megnyitod. Kiírja majd többek között, hogy illesztőprogram frissítése. Rákattintasz. Ha megkérdezi, hogy az interneten is kereshet e, engedélyezd neki. Ha azt írja ki, hogy a legfrissebb illesztő van a gépen, akkor nem kell csinálnod semmit, csak kilépsz az eszközkezelőből. Ha talál frissített programot, akkor letölti, és telepíti is. Így biztos, hogy ahhoz a videokártyához és ahhoz az operációs rendszerhez lesz a driver, és nem gányolsz bele a gépedbe.

Theodore
2013-07-27, 19:23
Érdekes módon délelőtt ugyanezen a helyen barangoltam énis de nem tudtam megtalálni a videokártyát.
Köszi amúgy a segítséget, megcsináltam amit írtál de jól sejtettem hogy nem ez lehet a probléma, naprakész a videokártyám driver-ja azt írja!

OBig
2013-07-27, 19:37
Vedd lejjebb a felbontást.

tompi
2013-07-29, 13:28
Kedves Fórumozók !
Szeretnék segítséget kapni tr2013 - hoz. Végigmentem a pályán, de nem találtam meg mindent ezért a belépésnél a folytatásra kattintottam és beadta nekem azt a pályát ahol a halott vadász csüngött a fán. De minden olyan volt mint ahogy első esetben magam után hagytam, és csak a hiányzó "kincseket" kellett megtalálnom. De most ott állok a nagy kapunál ( jobbról balról két kerék és két égő hordó két fáklyát tartó szobor ), és nem tudom hogyan léphetnék tovább, mert most a másik kerékhez már segítségem nincs. Köszönöm, hogy segítetek, remélem tudtok.
üdv: Tompi

Roli
2013-07-29, 13:34
Szia Tompi! :)

Csak az alaptáboroknál tudsz visszamenni 1-1 helyszínre, mert a játék teljesítése után minden helyszín le van zárva, hogy ne lehessen egyikből a másikba menni. Szóval keress egy tábort, és menj a következő helyszínre. :) (Fast Travel opció)

tompi
2013-08-06, 11:07
Kérek valakit, hogy segítsen .......... mi az a laid to rest ......... mit kell csinálni, hogy abból 5 legyen ????????????????

Matie
2013-08-06, 13:29
Shantytownban az egyik challenge. Van pár fehér rongy, amit fel kell égetni tüzes nyíllal, alatta megjelenik egy fadarab kötéllel, azt köteles nyíllal le kell rántani. Ebből kell ötöt megtalálni.
Ha nincs meg, akkor itt a videó:


Kmcy3i54zso#at=34

Lara.
2013-08-15, 18:27
Nem fogjátok elhinni,hogy mi a problémám...:jumper: Van a tengerpart(mikor Alexért kell menni),és ott elfogyott az összes nyilam..és gőzöm sincs,hogy honnan tudnék szerezni,mert a partra nem tudok visszamenni.Már mint oda,ahol Jonahék vannak. Valakinak valami ötlet? És ez nem lenne baj,de nem tudok továbbmenni,mert nyíl kéne..:angry: :D
Megoldottam! :)

Mariner
2013-09-08, 18:11
Azóta sikerült túljutni?

Bár a hozzászólásodból úgy veszem ki olvastad a végigjátszást("leírást") hozzá, de ha nem: Cliffside Bunker (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1093&Itemid=79) itt megtalálod, a videók alatt van leírás is hozzá, bár lehet a videót is érdemes megnézned!

Ennyit tudok sajnos segíteni, mert már rég volt mikor arra jártam.


Szia Géé!

Köszönöm, átnyálaztam a videót többször is.
Arra jutottam, hogy valami nem klappolt nálam. Heteket töltöttem a megoldással, mígnem legyalultam a gépet, újraraktam az op.rendszert, a felbontást minimálisan hagytam és így sikerült megcsinálni, de nagyon nagyon nagyon csücskösen. Éppen hogy... Remélem, a fejlesztőknek nem az volt a céljuk, hogy fél óra alatt ki lehessen végezni a játékot, mert küzdeni és izzadni is kell néha a játékokban. Szerény meglátásom szerint ez a "pillanat tört része alatt nyomd meg a gombot", nem tartozik a jó megoldások közé, mindezt egyenesen átvéve a konzolról. Picit el is vette a játékkedvem.
Szummázva a dolgot, sikerült megoldani, de nagy izzadások közepette. Attól még a játék frenetikus lett.
Köszi, még egyszer!

kishi1991
2013-10-11, 13:45
Sziasztok. Segítsetek. A játék megleneése óta csak négy nappal ezelőtt tudtam elkezdeni játszani vele, és meg kell hagyni, fantasztikusa játék, ugyanakkor értem már, miért lett 18-as karikás a játék. De nem ez a lényeg. Elakadtam, illetve... Ott járok, hogy miután Lara leugrott a vértócsába és egy barlangban járok. Egy férfit bedobtak valahova, akit megöltek. Megnéztem videón ugyan, hogy mit lehetne ott tenni, de az beválik? A tüzesnyíl? Nem próbáltam, de ha elfogynak a nyílvesszők (azt nem néztem, hogy a csákány megvan-e), csákánnyal megtudom őlet ölni? És azok tényleg zombik?

Roli
2013-10-11, 14:20
Szia! :)

1.: Csak (tüzes) nyíllal tudod kiverekedni magad a barlangból (majd megtudod, hogy miért) :) csákányod nincs, elvették. De na aggódj, nyíl mindig lesz itt-vagy ott, automatikusan berak másik helyre a játék, ha lenullázódnál.
2.: Nem, nem zombik, azok tényleg emberek, csak több hétig éheztették őket, és erre vetemedtek, hogy már emberhúst egyenek és vizeletüket igyák... be is golyóztak... :)

kishi1991
2013-10-11, 15:31
Oké, megpróbálom. Majd szólok, ha sikerült.:)

YzaaA
2013-10-11, 15:37
És probáld meg valahogy észrevétlenül pl ha befejezték a mondani valóikat akkor mindig elmennek máshova így könnyen fejbe tudod löni az egyiket majd utánna a másikat :D :)

kishi1991
2013-10-11, 20:05
Sikerült :) Most Roth halála után járok az erdőben. Gondolom ott lopakodni kell, mert kétszer már lebuktam :D

szecsek
2013-10-25, 12:54
Sziasztok! Én ezen a helyen akadtam el 11:48-nál, az ellenség leesik a szakadékba, de a szentély ajtaja zárva marad.Még ilyen problémáról nem írt senki vagy csak én nem találtam meg? http://www.youtube.com/watch?v=uQfF_ZBqOaU Ha valaki tud kérem segítsen, köszi. :)

weasel
2013-11-13, 19:48
Sziasztok!
Segítsen valaki!A vezér farkast sehogy nem sikerűl megölni a barlangban,napok óta próbálom!Próbáltam már lejjebb venni a felbontást,grafikát de semmi!Idegesít hogy a barlangban a fegyvereket sem engedi váltani csak a fáklya meg a pisztoly van nála ijat nem is tudok a kezébe rakni!Ez normális?:angry:
Valaki mondjon valami alternatívát mert nagyon tetszik a játék és szeretném végigjátszani!:jumper:

zsolt
2013-11-13, 19:55
Sziasztok!
Segítsen valaki!A vezér farkast sehogy nem sikerűl megölni a barlangban,napok óta próbálom!Próbáltam már lejjebb venni a felbontást,grafikát de semmi!Idegesít hogy a barlangban a fegyvereket sem engedi váltani csak a fáklya meg a pisztoly van nála ijat nem is tudok a kezébe rakni!Ez normális?:angry:
Valaki mondjon valami alternatívát mert nagyon tetszik a játék és szeretném végigjátszani!:jumper:

Szia, a gombokat, amit mutat hosszabban nyomd. Szerintem ez segíteni fog.

OBig
2013-11-13, 19:56
"Nagyon gyorsan kell nyomogatni a jobbra-balra-t, majd a jeleknek megfelelően a Melee gombbal pofánrúgni, majd az Interactive gombbal elővenni egy nyilat, végül a Melee gombbal gyorsan döfködni, amíg kimúlik a dög."

Fontos, hogy a Melee, és az Interactive gombot, csak akkor, és csak egyszer nyomd meg amikor a játék jelzi. Ne nyomkodd előre már, csak épp abban a pillanatban, amikor megjelenik a jel.
No a végén, már nyomkodhatod amikor már a nyíllal döfködsz. :)

weasel
2013-11-13, 19:58
Csak az F-et írja ki az E-t nyomva nem vesz elő nyílvesszőt nem tudom miért pedig előtte volt nálam egy kosárral!Nem értem!

weasel
2013-11-13, 20:02
Már mindent próbáltam csak az F-et írja ki az E-vel nem vesz elő nyílvesszőt!Nem értem.

OBig
2013-11-13, 20:11
Mert még nem rúgtál bele.

De ha végképp nem megy, itt egy mentés a barlang után. Ha nem törekedtél eddig a 100%-os végigvitelre: http://tombraiders.hu/tr2013/04_mountain_village/04_mountain_village/farkasbarlang_utan.zip

weasel
2013-11-14, 08:11
Ha belerúgok sem jelenik meg az E szóval nem tudom mikor kellene megnyomnom így fail az egész csak küszködöm!
Amúgy köszi a zip-et!Azt hová kell bemásolnom,melyik mappába?Thx!

Roli
2013-11-14, 08:14
Ide :) De Win7-en is hasonló:

XP-n a ProgramFiles/Steam/userdata/X/203160/remote könyvtárban találod a mentéseket.

(X: egyedi Steam azonosító)

weasel
2013-11-14, 13:19
Thx!;)
Remélem menni fog!
--------------------
Na hát mégsem találom hová rakja a mentéseket ráadásul win8-am van!
Amúgy a játékban lehet manuálisan menteni?
Hol tudnám megnézni hogy hová teszi a mentéseket?

Roli
2013-11-14, 13:46
Indíts el egy keresést a gépeden, és olyan után keress pl. hogy save1.dat vagy save2.dat, és akkor ki fogja adni. :)

weasel
2013-11-14, 15:10
He he!Nulla találat!
-----
nA SIKERÜLT MEGÖLNI A FARKAST!

weasel
2013-11-14, 17:34
Rájöttem hol rontottam el.Amikor megjelenik a jobba,balra nyíl azonnal nyomkodni kell a jobbra,balra gombokat és mikor kiírja az f-et a rúgáshoz azt is időben kell nyomni,és akkor megjelenik a melee gomb is és utána az F.

OBig
2013-11-14, 18:41
Jajjjjjjjjjjjjjjj, ez fájt.

Ichigo Kurosaki
2013-11-25, 19:42
amikor Rothnak kell vinni a gyógyszeres dobozt és a farkasbarlangban a farkast meg kell őlni ott rengetegszer elb****m de végül sikerült,az első végigjátszásnál gond nélkül megcsináltam a többi 5-nél mindig elb****:D

Sveby
2014-01-03, 12:30
Hali,
A Chasm Monastery-nél elakadtam, szép bugom van, Lara nem ugrik át a párkányról a faléces cuccra. Szerintem már mindent kipróbáltam hogy hogy kéne (újratöltés, kilép-belép, ablakos mód+kis felbontás: Nem, Matie, úgy sem sikerült... :D ), valami ötlet? :D Vagy vissza tudok ugrani egy camp-pel visszább és kezdhetem onnan vagy teljesen elölről? :D

drlecter
2014-01-03, 21:46
Szia Sveby!

Mással is előfordult már ez sajnos. Azt hiszem találtam rá megoldást, igaz kell egy kis angol ismeret is hozzá:


Yes the camera forcing is quite an annoyance.

For me at least, i needed to move the left thumb stick towards the planks. Not the direction of the planks in relation to Lara, but from your point of view. Quite often the controls get skewed based on point of view on a console game.

EDIT - Sorry, i use a the Xbox controller on PC, so my directions are somewhat unhelpful. Try different directions - as i said, the controls change based on your point of view, not always constant. Turn your camera to face Lara from the front and the down key is now forward. Look at Lara's butt and now up key is forward.

I hope this makes some sense. :S

És ahogy a kérdés feltevője írta, sikerült neki, megoldódott a probléma.

Nem biztos, hogy jól értelmezem a szöveget, de hátha: Próbáld meg más szemszögbe állítani a kamerát, azaz Lara arcát mutassa a kamera, így a "le" nyíl mostmár "előre"-ként fog érvényesülni.

Remélem tudtam segíteni!

Sveby
2014-01-04, 09:39
Azta!! Nagyon köszönöm! :D Igen, a lefelét nyomtam és úgy átugrott. Szomorú vagyok hogy ilyen bugok vannak benne, mert így elég sok időre elvette a kedvem...

OBig
2014-01-04, 12:23
Ez nem bug Sveby, ez csakirányítási blfszág. :)
Én nem is reagáltam, azt hittem, valami .... valami nagyobb probléma van itt. :)
Ebből is látszik, az elakadások nagyobb része, piti dolgokon múlik. :)
Igyá még egyet, és fogd a nyuszira. :)

Sveby
2014-01-04, 15:33
De, ez bug...
Bocsánat, hogy azt gondoltam hogy előre nyíl + space = előre ugrik. Mások biztos azonnal rájöttek...

drlecter
2014-01-04, 15:44
Örülök, hogy tudtam segíteni, további jó játékot :)

zolika
2014-01-08, 13:28
Sziasztok kellene egy kis segítség még az elején járok az orosz fickót kellene lelőnöm de sehogy nem sikerül mit kell nyomni hogy eltudjam venni tőle a fegyvert s lelőjem előre is köszönöm a választ....

Caroline
2014-01-08, 14:59
Sziasztok kellene egy kis segítség még az elején járok az orosz fickót kellene lelőnöm de sehogy nem sikerül mit kell nyomni hogy eltudjam venni tőle a fegyvert s lelőjem előre is köszönöm a választ....


Én végigjátszást láttam még nem próbáltam ezt a részt, pont akkor kell lenyomni a gombot amikor a pici piros kör megjelenik, próbáld így

Roli
2014-01-08, 16:16
Sziasztok kellene egy kis segítség még az elején járok az orosz fickót kellene lelőnöm de sehogy nem sikerül mit kell nyomni hogy eltudjam venni tőle a fegyvert s lelőjem előre is köszönöm a választ....

Szia!

Kapcsold be a beállításokban a gomb tippeket, ilyenkor alul mutatja, hogy mit kell nyomni.
Az E, F és a balra-jobbra gombokat, valamint még le is kell lőni, tehát a bal egérgombot is.

Mitzy
2014-02-10, 18:50
Nos éppen abban a mocsras részben vagyok és le kéne lőnöm a katonákat és a kutyákat is.
Viszont Lara mindig megakad és rögtön utána a katonák és a kutyák is ráadásul mindig lelőnek az akadás miatt...
Szerintetek próbáljam meg újrakezdeni vagy mit csináljak?
Nem tragédia ha újra kell kezdenem. :)

YzaaA
2014-02-10, 18:52
A Summit Forest-re gondolsz? Ott van a nagy akadás?
Nade próbáld meg fríssíteni a kártyád driver-ét, (ebben az esetben Google a barátnöd :p) és próbálj meg azután elsettenkedni ha akkor is akad akkor megpróbálhatod, hogy elölröl kezded, mert mást nem tudok ajánlani.:)

Mitzy
2014-02-10, 18:56
OKés köszi kipróbálom a frissítést! :)

Köszönöm szépen a segítséget,tényleg ez volt a baj!
:)

Som1982
2014-02-17, 19:16
Sziasztok!
Kérlek segítsetek. Elakadtam ebben a remek játékban ennél a résznél:
http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1093&Itemid=79
8 perc 15 s-nél tartok a játékban. Milyen billentyűket,vagy kombinációit kell megnyomnom,hogy megöljem a nagydarab pacákot!?

Milan
2014-02-17, 19:22
Sziasztok!
Kérlek segítsetek. Elakadtam ebben a remek játékban ennél a résznél:
http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1093&Itemid=79
8 perc 15 s-nél tartok a játékban. Milyen billentyűket,vagy kombinációit kell megnyomnom,hogy megöljem a nagydarab pacákot!?
Szia!

Amikor sikerült fejbetalálnod, és a feje felött megjelenik a piros háromszög, menj oda hozzá, és nyomd meg. Ekkor bejön egy QTE és mikor pontosan mikor bevillan a piros kör akkor nyomd meg az F gombot. Vigyázz nagyon gyorsan kell. ;)

Som1982
2014-02-17, 19:27
Ezt hogy érted,hogy nyomjam meg!??? Mivel kéne megnyomnom? Már ez első ütést be tudom vinni,de ez az ember mindig elkapja a második ütés előtt a kezem.

OBig
2014-02-17, 19:40
"amikor megjelenik a jel, de csak akkor, és pont akkor nyomd meg egy pillanatra a Melee gombot, és csáklyázd meg a lábát, majd a fejét. Ne siesd el. Nem kell nyomkodni a gombot, csak abban a pillanatban, és csak egyszer kell megnyomni, amikor azt jelzi a játék."

Som1982
2014-02-17, 19:48
Melee gomb Melyik lesz az a gomb? Y-on?

http://tombraiders.net/stella/walks/controls/TR9controls.html

Már látom a táblázatban
:)

Először játszok ilyen típusú játékkal és elég fura,hogy ennyi gombot kell nyomogatni!

(Hozzászólások összevonva)

OBig
2014-02-17, 20:22
Hát ez rosszúl kezdődik Som1982, :)
Ha egyszer itt is megvan ez az oldalon, akkor miért kell berakni egy külföldi oldal linkjét?
Nézz körül jobban: http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=665&Itemid=79
Itt megtalálod az "Irányítás, mozgások" menüpontot: http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1050&Itemid=79

Vagy esetleg ez nem jó? Hibás?

Aztán arra is vigyázz, hogy ne duplázz, sőőőt, mint most, ne triplázz. Használd a Hozzászólás módosítását.

Timi
2014-03-18, 12:10
Sziasztok!
Elakadtam. Az ejtőernyőzésen nem tudok túllépni. mindig a susnyásba repülök. Már két napja kinlódok vele de meg kell mondjam kezd elmenni a kedvem a játéktól. 3 hete vettem meg. (PC) Első megdöbbenésem hogy xp és fejlesztések. Hát nem azért de ha xp gyűjtögetésre és fegyver fejlesztésre vágyok akkor valamelyik "játsz ingyen és csak most és csak velünk a noname díjas szuper mmo-val". Na ettől két napig rá sem néztem. Aztán mégis csak a kiváncsiság győzött. kinlódásokkal teli indulás után már izgalmas is lett. Az első pajzsos pacákot kereken 20 percig táncoltam körbe mire legyőztem :-) Nekem is sok bajom volt a gombnyomkodós részekkel és tulajdonképpen minden elakadásom ilyen részeken van. Szerintem ezt nagyon elhibázták a készítők. A másik az a típus ahol most is elakadtam. Pl. a leszakadó házak a hegyi faluban, az irányítás nem hogy katasztrófális de gyakorlatilag nem is működik. A vízesés és ugyebár az ejtőernyő is ugyan ilyen pálya. A vízesésen egyébként három napig vacakoltam. A játék nagyon lassan reagál a billentyű leütésekre.
Természetesen én a pc verzióról beszélek. Jó lenne ha egy patch kijönne már ennek orvoslására. És hogy tovább nyafogjak, történeti szál harmat gyenge, sokszor el is felejtem játék közben hogy miért is van Lara ezen a undorító szigeten. Harcrendszer szintén 2 alá. A korábbi TR részek a precíz pontos ugrálásokról és e fejtörőkről szólt. Még a legegyszerűbb pályán is volt egy pici gondolkodni való mikor hova kellene ugrani. Most csak nagyjából kell az adott irányt megcélozni mindenképpen a megfelelő helyre érkezik Lara. Ami viszont remekül sikerült az a levágott végtagok félig elrothadt emberi maradványok fantasztikus menyisége. Hát gratulálok hozzá a készítőknek ez csodálatos teljesítmény.
De azért hogy ne csak fikázzak a csákánynyal agyonverős képesség nagyon bejön. Ott ahol a harangot kell leszakítani minden bugrist a csákánnyal vertem agyon nem pazaroltam rájuk a lőszert :-D. A pajzsos bunkót is szét vertem.
Legizgalmasabb része számomra eddig az adótorony pálya volt. Nagyon tetszett.
Szóval ha van valakinek ötlete hogyan tudnám átvitorlázni az erdőt....
Még valami. Az Anniversary és a Legend szintén pc-n van meg és ezeket game paddal szoktam játszani. Itt is megpróbáltam. Sokkal gyorsabban reagál rá mint a klaviatúrára. De nem tudom a kamerát forgatni. Kipróbáltam minden beállítást de nem hajlandó a kamerát a gamepadról müködtetni és ez ugye a harc közben igencsak hátrány mert célozni sem lehet. Ha valaki játszik pc kontrollerrel és neki működik talán tudna segíteni mit kellene beállítanom.

Jól kipanaszkodtam magam.
Timi:)

namivanmar
2014-03-18, 12:54
Nekem xbox kontrollerrel simán ment a pc-s verzio, meg billentyűzet+egérrel sem volt gondom. ugyan úgy reagált mindegyikre mint bármelyik játék.
Az ernyős részen meg csak meg kell találni a megfelelő útvonalat. A folyókban kapálózó részek nehezebbek szerintem, mint az ejtőernyős.
A többi csak izlés dolga, a játékok pedig általában követik a trendet.

Roli
2014-03-18, 14:17
Szerintem vedd le a grafikát a leges legminimálisabbra (minden effektet ki kell kapcsolni, képernyőt 800x600-ra venni, stb.), majd úgy nekifogni annak a pályarésznek. :) Ilyenkor gyorsabban reagál a játék a gombokra is. :)

Timi
2014-03-19, 11:25
Sikerült túl jutottam az erdőn. Köszi Roli. Levettem a felbontást 1024 re kikapcsoltam szinte mindent ami csak a háttérben futhat, még a monitort is :-D. Lényeg hogy meg van, a tüzes nyíl és néhány bugrist már rendreutasítottam vele :-) Sajnos a controller továbra sem hajlandó a kamerát forgatni. Nem szívesen vennék most egy xboxos kütyüt főleg ha azzal sem müködne. Marad a klaviatúra.

Matie
2014-03-19, 11:50
A játék az XBOX kontrollert támogatja. Nekem PS3-as van, és nekem se működött a kameraforgatás, de szerencsére van rá megoldás - le kell tölteni egy emulátort (http://www15.zippyshare.com/v/15668722/file.html).
Rakd be a TR mappájába, csomagold ki. Ha megkérdezi, hogy létrehozzon-e bizonyos fájlokat, kattints az igenre. A Controller 1 fülön a D-Pad melletti legördülő menüben válaszd ki a DPads - DPad1 lehetőséget, menj a mentésre. Aztán az Opciók fülnél pipáld ki az "xinput9_1_0.dll" melletti mezőt, és nézd meg, hogy a Hook Mode-nál Normal van-e kiválasztva. Menj vissza a Controller 1 fülre, és mentsd el a beállításokat. A programot bezárhatod, így már működnie kell mindennek. :)

Timi
2014-03-19, 15:42
Köszönet meg van az emulátor. Most csináljuk a beállításokat remélem müködni fog :)

Caroline
2014-03-26, 07:39
Engem a farkasok ölnek meg mindig, a piros jelnél mit kell nyomni soha nem sikerül

szerk:
sikerült

OBig
2014-03-26, 11:59
A farkasoknál mindig egy fa mellé állj, vagy más tereptárgy mellé, akkor csak megharapni tudnak, nem eldönteni. Így könnyebb kivégezni őket.

Caroline
2014-03-26, 14:37
Ahha, na erre nem gondoltam
Köszi a tippet

CrashHungarian98
2014-04-05, 10:22
Valakinek van ötlete hogyan lehet a TR-t texmoddal indítani? Mert nekem leáll a működése mikor elindítom vele. :(

Caroline
2014-04-05, 20:22
Tán a diretx9 et támogatja csak azzal compatibilis, de lehet rosszul tudom, próbáld Win xp servíz csomag 3 ra rakni és úgy indítani. hát ha jó

YzaaA
2014-04-11, 17:21
Visszaértem Shanty Town-ba, miután Roth meghalt, elmentem egy fast travel camp-hez, hogy menjek vissza a Summit Forest-re, mert ott kihagytam egy sírt, erre visszajövök ide és nincs lift, mi a rohadt élettöl tünt el?
http://i59.tinypic.com/21l3hp2.jpg

Ha valaki tudja a megoldást, hogy hogyan is küszöböljem ezt ki elöre megköszönöm!

Caroline
2014-04-11, 19:52
Visszaértem Shanty Town-ba, miután Roth meghalt, elmentem egy fast travel camp-hez, hogy menjek vissza a Summit Forest-re, mert ott kihagytam egy sírt, erre visszajövök ide és nincs lift, mi a rohadt élettöl tünt el?
http://i59.tinypic.com/21l3hp2.jpg

Ha valaki tudja a megoldást, hogy hogyan is küszöböljem ezt ki elöre megköszönöm!

Nekem se működik a lift, szerintem ez direkt így van, de hát ki tudja

YzaaA
2014-04-11, 20:56
Ez nem lehet így ennek kell müködnie...

Michele
2014-04-11, 21:37
Először jársz azoknál, és így nincsenek ott? Hol táboroztál egyébként?

YzaaA
2014-04-11, 22:14
Mikor már ship wreck beach-re kéne menni, a szélmalomnál camp-eltem.

Michele
2014-04-11, 22:32
Kicsit össze vagyok zavarodva. ^^' Csalás nélkül jutottál oda?

CrashHungarian98
2014-04-12, 08:45
Kicsit össze vagyok zavarodva. ^^' Csalás nélkül jutottál oda?

Nem vagyok YzaaA de tudom hogy csinálta :p : Mikor kijutott a summit forstből shantyba akkorészre vette hogy nincs meg neki egy sír summit foreste és valami glitchel lejutott hogy tudjon fast travellel visszamenni. Megcsinálta a sírt s fast travellel vissza ment shantyba s ezért nem volt lift :D de már megoldotta: visszament summit forestbe fast travellel Es ottnem fast travellel ment shantyba, hanem a barlangon keresztül :D

YzaaA
2014-04-12, 13:10
Hja valahogy így ^^" Valahogy összejött xDD :vlol:

Michele
2014-04-12, 16:15
és valami glitchel lejutott hogy tudjon fast travellel visszamenni.
Ja, hogy ja! Nincs több kérdésem. :D De legalább megoldódott.

OBig
2014-04-12, 19:38
"glitchel "?
Én marrha meg felraktam ezt a szrt, hogy utánanézzek. Én marrha. :(

YzaaA
2014-04-12, 19:47
Nehari X( valahogy lejutottam a camp-hez még én sem tudom, hogy de aztán sikerült visszahozni a liftet. Bocsika ^^"

OBig
2014-04-12, 20:10
Semmi gond, nem fordul elő többet!
De aki csal, az ne csodálkozzon.
De hogy mi szükség van ebben a játlkban csalásra, azt fel sem foghatom!

YzaaA
2014-04-12, 20:21
Dehát nem is csaltam... bug volt, valahogy lejutottam. Am sem direkt volt, mert vissza akartam menni a camp-re a summit forestre, nem is tudtam, hogy csak bug-al lehet lejutni. Én örökké letudtam menni oda s nem haltam meg, szal ez nem csalás.

Michele
2014-04-12, 20:30
Én örökké letudtam menni oda s nem haltam meg
De hogy? o.O Ha a játék szabályai szerint játszol, olyankor nem tudsz lemenni, én így tudom. Vagy lemaradtam valamiről? xD

YzaaA
2014-04-12, 22:15
Nem tényleg nem lehet lemenni, de nekem valahogy sikerült xDDD

NightStar
2014-06-02, 17:08
Sziasztok :) Ez inkább kérdés lenne mint segítségkérés :) szóval.... Pc-re van meg a 2013as TR és csak a 4 ruha (pilóta, alap stb) közül tudok választani. Hogyan tudom megszerezni az alpinista vagy az íjászos ruhát is? A másik pedig hogy az XP- pontokat mire tudom "felhasználni" vagy egyátalán mire gyűjtöm? Először játszom vele és nemigazán tudom. Előre is köszi a válaszokat :)

OSZRichard
2014-06-02, 18:24
Hali, amennyire tudom a XP- pontok csak a multiban számítanak mint a rangsorolási eszköz a sztori módban pedig a fejlesztéseket lehet pontokkal megnyitni és szinteket lépni. A Ruhák pedig DLC-ként letölthetők természetesen pénzért
hála a SQUARE ENIX ügyfél központosságú hozzáállásának:rolleyes:.
De lehet, hogy van valami ingyenes megoldása is arról viszont nem tudok.

http://store.steampowered.com/dlc/203160/?l=hungarian

Roli
2014-06-02, 18:44
Szia! :)

Ahogy OSZRichard is mondta, ruhákat sajnos csak megvásárolni lehet.
Viszont az XP-ket fel lehet használni képességek (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1074&Itemid=79) váráslására/fejlesztésére. :)

NightStar
2014-06-02, 18:58
Értem és köszi a gyors válaszokat :)

drlecter
2014-06-25, 21:44
Heeeeelp! Valaki segítsen, ha tud! :eek:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=276082974

hajesz
2015-11-22, 12:12
Hello!

Az egyik résznél elakadtam - Highway to hell (Reach the gate under the bridge). Egyszerűen nem maradt elég lőszerem arra, hogy mindenkit lenyomjak és szerezni sem tudok, mindössze egy nyílkészlet van (hullákból semmi). Mit tudok ilyenkor csinálni? Visszalépni nem tudok, mert ez az utolsó checkpoint.

Matie
2015-11-22, 12:39
Szia, üdv a fórumon! :wave:

A hozzászólást áthelyeztem ide, mert nem a Rise of the Tomb Raiderhez tartozik, hanem a 2013-as Tomb Raiderhez.

Ez valóban egy kritikus pontja a játéknak, ugyanis rengetegen rohamoznak meg egyszerre. A kérdés az, hogy rögtön a harc elején tartasz-e a helikopternél, vagy már a kapunál.

Rögtön az elején egyetlen tüzes nyíllal kiiktathatod az olajtócsa környékén lévő ellenfeleket, a többit kicsit várd be, míg a robbanó hordók közvetlen közelébe nem kerülnek, így talán kettőt is el lehet kapni egyszerre. A nyilakkal tovább spórolhatsz: ha nincs túlságosan sok ellenség a közelben, közelharccal is megölhetsz egyet-egyet, de ezzel óvatosan, mert a többi ellenfél lelőhet. Attól függ, milyen fejlesztéseid vannak, ha fejlesztetted a közelharcot, sokkal hatásosabban és gyorsabban megölheted őket. A hulláktól további nyilakat lehet szerezni, és ha mindenképpen szükség lenne további lőszerre, a területen szétszórva van shotgun lőszer (talán harc közben is elérhetők ezek a helyek, ha ügyesen ki tudod kerülni a záporozó lövedékeket).

Ha már a kapunál tartasz, akkor is jó messzire el lehet menni és ott lehet hagyni a csatát, ilyenkor még fel tudod fedezni a területet, hátha találsz még plusz lőszert. Az ellenség nem fog követni, teljesen megtántorodnak, ha olyan helyre mész, amivel nem számolnak, így egyesével magadhoz csalogathatsz egyet, és közelharccal szépen sorban elintézheted őket.

Ha semmiképpen nem megy, küldj egy mentést és megnézem, mit tehetek :)

hajesz
2015-11-25, 12:18
Köszi. Az a baj, hogy fejlesztés nélkül hoztam el idáig és nem tudok menet közben fejleszteni, ergo például a közelharc az nulla. :S.

Gondolom nem lehet visszamenni valahova egy camp-hez. A térképen legalábbis nem tudtam.

Matie
2015-11-25, 13:00
Hűha, akkor tényleg elég nehéz helyzetben lehetsz. Amint eléred ezt a pontot, addig nem tudod használni az itt lévő tábortüzet, amíg az ellenfeleket ki nem irtottad a környéken (legalábbis úgy emlékszem, hogy harc közben nem használhatók az alaptáborok). Próbálj meg a fent leírtak segítségével taktikázni, ha végképp nem megy, tölts fel egy mentést, és megoldjuk :)

NightStar
2015-12-27, 17:19
Sziasztok ! Végigvittem a játékot és már csak a fegyverek végigfejlesztése van. a Shipwreck Beach-nél xp-t szeretnék szerezni és lelőttem 2 vaddisznót erre ezt irta ki: " Only a small amount of XP can be gained from hunting in this region ". Ez mit jelent? Mit kéne csinálnom? A másik pedig mikor a Geothermal Caverns-ben megtaláltam a többieket /bezárták öket egy repülőgéproncsba/. Már feljutottam hozzájuk tudom hogy át kellene lökni a roncsot a másik oldalra ahol a fény van. Próbáltam a gázzal de mindig csak az egyik oldalon mozdult meg.. Légyszíves segítsetek ! :(

drlecter
2015-12-27, 17:39
Sziasztok ! Végigvittem a játékot és már csak a fegyverek végigfejlesztése van. a Shipwreck Beach-nél xp-t szeretnék szerezni és lelőttem 2 vaddisznót erre ezt irta ki: " Only a small amount of XP can be gained from hunting in this region ". Ez mit jelent? Mit kéne csinálnom? A másik pedig mikor a Geothermal Caverns-ben megtaláltam a többieket /bezárták öket egy repülőgéproncsba/. Már feljutottam hozzájuk tudom hogy át kellene lökni a roncsot a másik oldalra ahol a fény van. Próbáltam a gázzal de mindig csak az egyik oldalon mozdult meg.. Légyszíves segítsetek ! :(

Szia! :) Azt a szöveget akkor szokta kiírni, ha az adott területen megölted az összes lehetséges állatot és elfogytak. Viszont a játék vége után a nagyobb területeken még találhatsz elszórva ellenséges Solarii katonákat. Nem lesznek túl sokan, de minden xp számít :D

NightStar
2015-12-27, 18:05
Rendben köszi szépen a segítséget :)

Matie
2015-12-27, 18:10
A Geothermal Caverns-ben pedig amikor a gép tetején vagy, először a közelebbi gázfelhőbe kell tüzes nyíllal belelőni, majd gyorsan a távolabbiba. Aztán pedig ha átmásztál a párkányra, a gáz felszabadítása után gyorsan lőj bele mindkét gázfelhőbe, hogy nagyjából egyszerre robbanjanak be, így már jól kilendíti a gépet :)

Revelvior
2016-01-01, 23:37
BUÉK Mindenkinek, sziasztok!

Nem először játszom a TR 2013, most kezdtem el vele igazán komolyan foglalkozni. 100% után járok, egy 1db "trófea" hiányzik a single playeres kollekciómból, ez pedig a "Former Adventurer". PS4 -en játszom, iszonyat sok videót, leírást néztem angol nyelven erről a díjról, de sajnos hiába . . . nem bírom felfogni mégis mit rontok el, abban sem vagyok biztos hogy jól értelmezem a feladatot. Valaki eltudná nekem magyarázni mégis pontosan mit/miket kell fejlesztenem? Van egy sanda gyanúm, hogy a teljes fejlesztésekkel már nem tudom megcsinálni a feladatot, mivel videókban csak azt látom hogy: lábon szúrod - földön hagyod - lábonszúrod - megdobod földel . . . . de én már nem tudok földel dobálózni. Valaki írja le nekem elejétől a végéig, hogy hogyan kell aezt a francot megcsinálni mert már új mentést is kezdtem, de az sem jó neki, nem tudom mit csinálok rosszul, vagy hogy pontosan mi is az értelme.

Matie
2016-01-02, 00:52
BUÉK Mindenkinek, sziasztok!

Nem először játszom a TR 2013, most kezdtem el vele igazán komolyan foglalkozni. 100% után járok, egy 1db "trófea" hiányzik a single playeres kollekciómból, ez pedig a "Former Adventurer". PS4 -en játszom, iszonyat sok videót, leírást néztem angol nyelven erről a díjról, de sajnos hiába . . . nem bírom felfogni mégis mit rontok el, abban sem vagyok biztos hogy jól értelmezem a feladatot. Valaki eltudná nekem magyarázni mégis pontosan mit/miket kell fejlesztenem? Van egy sanda gyanúm, hogy a teljes fejlesztésekkel már nem tudom megcsinálni a feladatot, mivel videókban csak azt látom hogy: lábon szúrod - földön hagyod - lábonszúrod - megdobod földel . . . . de én már nem tudok földel dobálózni. Valaki írja le nekem elejétől a végéig, hogy hogyan kell aezt a francot megcsinálni mert már új mentést is kezdtem, de az sem jó neki, nem tudom mit csinálok rosszul, vagy hogy pontosan mi is az értelme.

Szia, Boldog Új Évet neked is! :)

A lényeg, hogy harcképtelenné kell tenni az ellenfelet, ehhez mindenképpen szükséges a Dodge Counter képesség. Kitéréskor meg kell nyomni a megfelelő gombot, hogy Lara lábon szúrja az ellenfelet, aki ettől egy ideig harcképtelenné válik. A földdel dobálás nem szükséges, úgy is meg lehet csinálni, hogy simán lábon szúrod az ellenfelet, ha megvan a Dodge Counter skill.

Viszont ha már elsajátítottad a Dodge Kill Mastery képességet, Lara azonnal meg fogja ölni az ellenfelet, ez már elég valószínű, hogy nem számít bele, és egy új végigjátszásban kell megcsinálni úgy, hogy ezt a képességet nem sajátítod el. A Dodge Kill sem ajánlott, de ha azt aktiváltad, még akkor is menthető a helyzet, mert ha azelőtt nyomod meg a megfelelő gombot, mielőtt betöltődne a kör, Lara nem öli meg azonnal az ellenfelet, hanem csak megsebesíti, és az eredmény ugyan az, mint a sima Dodge Counter esetében.

Egyébként nekem biztos, hogy többet kellett csinálnom 25-nél, mások is azt tapasztalták, hogy elég sokszor kellett megcsinálniuk, mire a trófea/achievement végre feloldódott. Előbb-utóbb meglesz az, csak kell hozzá egy kis türelem.

Alucard
2016-02-08, 15:14
Sziasztok!

Sajnos nagyon úgy fest a dolog, hogy 99%-nál elakadtam a játékban. :( Van egy sír amit az istenért nem találok... (kősírrabló) Segítenétek?

http://i.imgur.com/dXBLYdi.png

drlecter
2016-02-08, 15:25
Sziasztok!

Sajnos nagyon úgy fest a dolog, hogy 99%-nál elakadtam a játékban. :( Van egy sír amit az istenért nem találok... (kősírrabló) Segítenétek?

http://i.imgur.com/dXBLYdi.png

Szia! Semmi gond, jártunk így egy páran :) Itt van egy videó, ez pontosan megmutatja a helyeket:

jg0jd56Uurs

Alucard
2016-02-08, 16:41
Köszönöm segített, szinte az orrom előtt volt végig :D

Matie
2016-02-08, 17:04
Szia! Ez akkor szokott előfordulni, ha a Cliffside Bunker nevű területen kimaradt valami. Ide nem lehet gyors utazással eljutni, csak a Hajótörött Partról, a hajóroncsokon át.

Szerk.: most látom csak, hogy módosítottad a hozzászólást, gondolom akkor sikerült :)

Alucard
2016-02-08, 17:12
Igen közben megtaláltam, most csinálom. :)

vimzol91
2016-03-16, 21:03
Lehetséges pályát ismételni a megmaradt fejlesztésekkel?

Matie
2016-03-16, 21:57
Erre sajnos nincs lehetőség a TR2013-ban. :( A Rise-nál már lehet az expedícióknál chapter replay elite módban, de itt sajnos nem. Csak a hátramaradt cuccokat lehet begyűjteni vagy új játékot kezdeni, de akkor megint a nulláról indulsz.

Amsigar
2016-03-22, 09:59
Sziasztok,Steam-es játékom van.Elakadtam a toronynál.Nem jön be a második tárcsa jele,tekergetem,de semmi.aztán az első tárcsán bejött hang olyan lessz mint a megakadt lemez.És aztán csak tekerem és semmi.Mi lehet a gond?Előre is köszi.

Matie
2016-03-22, 13:16
Szia! :)

Hirtelen nem ugrik be, pontosan melyik résznél tartasz? Az utolsó pályán? Ha igen, és erre gondolsz, ott csak az elsőt lehet azonnal megtekerni, a többinél meg kell oldani egy-egy kisebb feladványt.

Amanda
2016-06-14, 15:36
még eléggé az elején vagyok úgy hiszem. Van az a rész amikor havazik és fel kell mászni a rádiótoronyra és ott kell valamit tekergetni. Nos nekem az ott sehogy sem akar sikerülni pedig már vagy 60 szor eltekertem mindkét irányba..:larabox:

OBig
2016-06-14, 19:46
Remélem ez segít, részlet a végigjátszásból:
Ugorj rá a kötélre, és mássz át a toronyhoz. Mássz fel a legtetejére. Néha segíteni is kell neki, egy helyen a felfelé gombot nyomogatva. Ha felért, be kell állítani az adót. Nyomogasd jobbra az elsőt, meglátod majd a jelből, feliratból, hogy mikor jó. Akkor nyomj egy Interactiv gombot, és utána a baloldalit is állítsd be. Türelem, menni fog. És végre, végre válaszolnak a hívásodra.
Vagy nézd meg itt, 14,00-ától:
JcgM1rZRsK4

kistaki112
2016-08-04, 12:53
Sziasztok! :) A játékot előröl végigjátszottam 89%-os lett úgy hogy még a gyors utazással ugráltam és mindent begyűjtöttem amit csak tudtam. Mindenhol ha nézem 100%-ot ír de a játék mégsem az. :eek:

Matie
2016-08-04, 13:18
Szia! :)

Valószínűleg a Cliffside Bunkerben maradt ki pár cucc, oda nincs gyors utazás, a térkép sem jelzi külön. A Shipwreck Beachről tudsz odajutni a hajóroncsokon, a sziklákon át (arra, ahol az Endurance volt).

kistaki112
2016-08-04, 17:44
Lehet, meg is fogom nézni! :) Köszi! :D

Amanda
2016-08-19, 14:06
van az a rész mikor a rádiótornyon vagyunk és tekergetni kell azt a vacakot..nah én hiába tekergetem jobbra balra gyorsan vagy lassan a nagyobbik tárcsát vagy mit sohase találja meg a jelet..ennek mi a trükkje?fogy a türelmem már..hiába próbálkoztam :(

OBig
2016-08-20, 09:32
Négy hozzászólással lejjebb elolvashattad volna. :) No de olvasd el ezt, hátha segít: http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?377-Elakad%E1sok-seg%EDts%E9gek&p=40946&viewfull=1#post40946

Ludovik
2016-08-20, 15:20
A parton van két sírkamra az egyik ami el van árasztva na az nem megy. Áram van a vízben ugye és nem tudok átjutni akár hogy tekergetem a tutajt. szerk :tárgytalan:)

OBig
2016-08-20, 18:43
Akkor rájöttél. :) Hajrá. :)

drlecter
2016-08-22, 00:13
van az a rész mikor a rádiótornyon vagyunk és tekergetni kell azt a vacakot..nah én hiába tekergetem jobbra balra gyorsan vagy lassan a nagyobbik tárcsát vagy mit sohase találja meg a jelet..ennek mi a trükkje?fogy a türelmem már..hiába próbálkoztam :(

Azon a részen valamiért sokan elakadnak. Pedig amúgy annyira nem nehéz, csak sokan túlbonyolítják, gondolom. Annyi a lényege, hogy szépen lassan tekergeted, figyelsz a hangokra/zörejekre (tisztuljon ki az adás), és amikor jó helyen vagy, ha jól emlékszem, meg kell nyomni egy gombot, ezt a játék automatikusan megmutatja, és akkor kell átmenni a másik rádióra. Óvatosan tekergetni kell, és akkor lesz siker, ha megvan a beszédhang. Picit várni kell a beszédre, de be fogja adni a cutscenet.



A parton van két sírkamra az egyik ami el van árasztva na az nem megy. Áram van a vízben ugye és nem tudok átjutni akár hogy tekergetem a tutajt. szerk :tárgytalan:)
Jajj, az tetszett, sokat gondolkodtam rajta, több órát, pedig adja magát. :D De a végén csak meglett. Gratula! :)

Global
2018-02-05, 14:58
Sziasztok!Elakadtam az egyik sírkamrába a parti erdő résznél annál aminek a bejáratát csak gránát vetővel tudom kinyitni és a repülő roncstól tudok odajutni, gyújtogatni kellene tüzes nyíllal, de már szétlőttem mindent és nincs változás!Tud valaki segíteni?Csak gyors utazással lehet visszamenni mikor már meg van a gránát vető!Köszönöm!

drlecter
2018-02-05, 19:06
Sziasztok!Elakadtam az egyik sírkamrába a parti erdő résznél annál aminek a bejáratát csak gránát vetővel tudom kinyitni és a repülő roncstól tudok odajutni, gyújtogatni kellene tüzes nyíllal, de már szétlőttem mindent és nincs változás!Tud valaki segíteni?Csak gyors utazással lehet visszamenni mikor már meg van a gránát vető!Köszönöm!

Szia!

A DLC-s sírra, a Tomb of the Lost Adventurer-re gondolsz? Mert van egy olyan bug, hogyha rossz sorrendben kezded el, akkor rossz lesz.

fensterlaszlo
2018-09-16, 12:31
Sziasztok!
Az elején vagyok a játéknak, haladok egy keveset, és fogja magát a gép és újra indul. Már meg csinálta, vagy 5-ször, kezd idegesíteni!
Most játszom a játékkal 6. alkalommal, és még sosem csinált ilyet.
A STEAM-ról vásárolt eredeti játék.

Ezek vannak a géphazban.

Alaplap: Gigabyte GA-970-Gaming, 4 DDR3 DIMM
CPU: OctalCore AMD FX-8370, 4320 MHz (21.5 x 201)
Videokártya: Asus GeForce GTX 970 (4 GB)
DIMM3: Kingston HyperX 4 GB DDR3-1866 DDR3 SDRAM
DIMM4: Kingston HyperX 4 GB DDR3-1866 DDR3 SDRAM
Tápegység: LC POWER 420W LC420H-12

Előre is köszönöm a segítséget!

Matie
2018-09-17, 17:20
Szia!

Az egyik lehetőség az, hogy valami nem stimmel a videokártya illesztőprogramjával. Próbáld meg frissíteni, vagy egy clean installt csinálni, hogy rendbehozd. A másik esetleges probléma, hogy túlmelegszik a gép. Ellenőrizd le, hogy nincs-e valami akadály a ventilátorok előtt, rendesen működnek-e, és érdemes kitisztíttatni, portalanítani a gépet.

Etele
2018-12-11, 22:51
Gyors segítséget tudna adni valaki? Egy falra kellene átugranom, de már olyan régen játszottam a játékkal, hogy elfelejtettem a gomb kombinációt, amellyel csákánnyal átugorhatok egy szemközti falra... :angry: PC-n játszom!

Matie
2018-12-11, 23:34
Üdv a fórumon, Etele! :wave:

Úgy lehet falon ugrás után csákánnyal megkapaszkodni, hogy megnyomod az interakció gombot, ami alapesetben az E gomb.

Etele
2018-12-12, 10:58
Üdv a fórumon, Etele! :wave:

Úgy lehet falon ugrás után csákánnyal megkapaszkodni, hogy megnyomod az interakció gombot, ami alapesetben az E gomb.


Köszi! Fura, de egészen más honnan sikerült végül megközelítenem, amit meg akartam, pedig hát erre a játékra ez kevésbé jellemző. De most már újra belerázódtam.